Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά Μωράκια 2011 Νο6...Τελική Αναμέτρηση 3!!!


Recommended Posts

εμεις σημερα τρωμε κ παλι γεμιστα απο χθες...α δε σας ειπα...χθες το βραδακι εκανα κ μια επισκεψη στην τουαλετα...για εμετο...πανω που ανυσυχουσα οτι κατι μπορει να πηγαινει στραβα...τσουπ το εμετο να με καθησυχασει...ειδες μαρακι εσυ εχεις κλοτσιες κ εγω τον εμετο για να ηρεμω :lol::lol: ποτε θα περασει ο καιρος να μου μεινουν μονο οι κλωτσιες :):) μαλλον θα εφταιγε ο καφες που ηπια το απογευμα,εφαγα κ κατι πατατακια στην φιλη μου,τρωω κ μια κρεπα μολις γυρισα στο σπιτι...τι να σου κανει το καημενο στομαχακι?

κ σημερα η αναγουλα καλα κρατει...οπως επισης κ η πεινα :(:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 979
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Βρε Μιχαέλα πόσα έφαγες?? :lol::lol::lol: Εγώ έφαγα μία κρέπα και ένα παγωτό και ήμουν σκασμένη όλη μέρα χθές!! Το βράδυ ακόμα τα ρευόμουν!! :lol::lol::lol::lol:

Α δεν σας είπα... προχθές στη διαιτολόγο ήμουν 300γρ μείον!!! Γιαυτό χθές είπα να τα ξαναπάρω πίσω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κάποια πρίν έγραψε για τις μέρες που μου έμειναν (η Μάχη νομίζω) όντως έφτασα τις 98!!! Άντε όλες με το καλό να το σπάσετε το φράγμα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μιχαέλα μου αρέσει που αναρωτιέσαι γιατί έκανες εμετό!!! :lol::lol:

Γιελιζ ΄γι'αυτο το έριξες έξω χθες...και καλά έκανες!! Αφού είσαι μείον μια χαρά είσαι!! κι εγώ θέλω να φάω μπροκολο αλλά μέχρι να γυρίσει ο αντρας μου σπίτι...Κι αντε να καταλάβει ποιο ειναι το μπροκολο :lol::lol: μεχρι το κουνουπίδι ξέρει!!! :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαράκι να τον βάζεις να βλέπει τον Jamie Oliver, που κάνει φροντιστήριο για τα λαχανικά στις εκπομπές του!!! :lol::lol::lol: Γιατί λέει και τα παιδάκια στην Αγγλία δεν γνωρίζουν τα περισσότερα λαχανικά!!! :lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαράκι να τον βάζεις να βλέπει τον Jamie Oliver, που κάνει φροντιστήριο για τα λαχανικά στις εκπομπές του!!! :lol::lol::lol: Γιατί λέει και τα παιδάκια στην Αγγλία δεν γνωρίζουν τα περισσότερα λαχανικά!!! :lol::lol::lol::lol:

:lol::lol::lol: Λες ε?

Εδώ καμιά φορά βαζω το κάτι ψήνεται και γκρινιάζει!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

marykal Νυσταζεις;;;;;

και εγω τα ιδια..

αχ...και να δεις νυστα με το που θα γεννηθει...

τουλαχιστων το πρωτο διαστημα..μετα μπορει αν εισαι απο τις τυχερες και να μη ξυπναει τα βραδια καθολου...μακαρη!!!!

Εγω σημερα θα φαω μηδοπιλαφο- μονο το ρυζι ομως

να σας πω την αμαρτια μου...δεν πειναω...

εχω ενα κομματι μηλοπητα που εκανε η πεθερα και δεν τη λιγουρευομαι...

Αλλα δεν την εμφανιζω γιατι η λιγουρο του γραφειο καραδοκει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Merykal!!!Xipopas θα βγει το ζουζούνι???

Γιελήζ καλά έκανες κι έφαγες... ακου μείον!!! :lol::lol::lol: Μια χαρά παντως.. είδες?

Μαράκι ο δικός μου ταξέρει αλλά αν είναι μόνος του αποκλείεται να τα πάρει γιατί δεν του αρέσουν... συνήθως μου λέει..δεν είχαν!!Όποτε πάει αυτός για ψώνια έχουν έλλειψη στα μπρόκολα και στα κουνουπίδια... :lol::lol:

Σήμερα τρώω κοτόπουλο βραστό με λάχανο σαλάτα!Για ακόμα μία φορά.. εχτές είχα φακές! Ωραία ήταν!!Αλλά πεινάω συνέχεια σήμερα.. έφαγα ένα μήλο και σε λίγο μάλλον θα φάω και το πορτοκαλάκι μου!!!

Χρύσα κρύψε καλά την μηλόπιτα!!ακόμα δεν έβαλε μυαλό αυτή???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα Μερυκαλ...Αρχισε τις κλωτσιες και το δικό σου ζουζούνι ε?? Αντε κάθε μέρα θα αυξάνονται! Εχεις αυπνίες από τώρα? Πιες γαλα ζεστό πριν πας για υπνο να χαλαρώσεις.

Εγώ πάντως κοιμάμαι το βράδυ απλά στριφογυρίζω και σηκώνομαι 2-3 φορές για πιπί μου. :lol:

Χρύσα μου η λιγούρο συνεχίζει ακάθεκτη?? :lol::lol:

Κι εγώ δεν έχω αποφασίσει τι θα φάω...Γενικά βαριέμαι απίστευτα πολύ σήμερα. Θα φάω την μπανανούλα μου τώρα και βλέπουμε αργότερα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πολυ εφαγα ε?γιαυτο λετε να εκανα εμετο?καθολου δεν το σκεφτηκα... :lol::lol: κ το μεσημερι ειχα φαι κ δυο γεμιστα με γιαουρτακι,χωρις ψωμι(εχει σημασια)...ηθελα κ τριτο αλλα συγκρατηθηκα....αλλα βρε κοριτσια πειναω,συνεχεια πειναω κ δεν μπορω να απολαυσω το φαγητο...μετα μου βγαινει ξινο :(:( εμενα παλι του αρεσει το κατι ψηνεται αλλα νευριαζει στο τελος με τους βαθμους ενω λενε οτι τους αρεσε...ακομα κ η μικρη μου το βλεπει...δεν θα δουμε μαμα αυτους που μαγειρευουν? :lol::lol: καλημερα merykal!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αφιστε παιδια..μου εχει σπασει τα νευρα.

εχω ενα πακετο φιτνεσ για να τροω πρωηνο οταν δεν μπορω και ερχετε συναχεια και μου λεει παιρνω λιγα ε;;;...δηλαδη αμα της αρεσουν τοσο πολυ γιατι δεν παει να παρει δικα της;;;;;

Τεσπα...

τι να πεις..μυστιριοι ανθρωποι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλα βρε κοριτσια πως την βγαζετε μονο με μπανανουλες κ μηλαρακια :-?:-? εγω απο το πρωι ηπια μια φλυτζανα γαλα κ ενα τοστ στο σπιτι,ηπια ενα καφε τωρα στο γραφειο κ πριν που βγηκα εξω πηρα κατι τυροπιτακια κ αλλα διαφορα για το απογευμα που θα εχω παρεα...κ δεν τα βλεπω να φτανουν στο σπιτι...ηδη αρχισα κ τα τρωω :lol::lol: κ εχω κ αναγουλα απο το πρωι...τελικα καταλαβα οτι μονο οταν εχω απασχολημενο το στομα μου με φαγητο φευγει η αναγουλα...μετα επανερχεται...καλοοοο :lol::lol:που να μην ειχα κ αναγουλα τι θα ετρωγα? :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

aax koritsia den kserw gia poio logo ginete auto ..ksaplwnw gia upno kanonika k meta me to pou tha shkwthw gia katourhma arxizei to marturio..shmera shkwthika stis 3 to prwi k apo ekeinh thn wra mono strifogurizw k egw skeftomai poso polu tha lupei o upnos me to pou gennhthei....

hiphopas den les tpt mamanikola..asta na pane ..k an einai se tetoia uperentash sunexeia fantasou otan tha gennhthei :shock::shock::shock:

entometaksu me thn suxnoouria pws ta pate giati apo xtes exw psofisei na katouraw k den kserw an einai fusiologiko se tetoio bathmo giati ektos apo th suxnothta bgainei k posothta..apo tis 3 to prwi phga stis 7 stis 9 k molis prin ligo 11..ti na kanw na parw to giatro thl?alla den ponaw kiolas

cecilia pare thn skwtwstra k kane splasssss sta xeria opws epishs anoikse to stoma sou k pes tis ''katw ta koula sou ap to faghto mou twraaaaaa'' :twisted::twisted:;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μιχαέλα μου κι εγώ πεινάω συχνά αλλά προσπαθώ όσο μπορώ να το ελέγχω..Σε καταλαβαίνω όμως απόλυτα :lol::lol:

Εμένα το κατι ψήνεται συμπίπτει με άλλες κυπριακες σειρες που του αρέσουν οποτε δεν θελει να το βλέπει!! :lol:

Χρύσα αυτή δεν καταλαβαίνει τίποτα...Αααα λυπάμαι πολύ αλλά στην φάση που είμαι τώρα σιγά μην της έδινα από το φαγητό μου :lol::lol::lol:

Μερυκαλ νομίζω αν σου πω ποσες φορές πήγα τουαλέτα για πιπί θα δεις ότι εισαι και πολύ φυσιολογική :lol::lol: Και πού είσαι ακόμα!!!! Καμιά φορά ειναι πιο εντονο γιατι μπορεί η θεση του μωρού να πιέζει την ουροδόχο κύστη.

Μιχαέλα..εγώ έφαγα 2 τοστ και τσαι και τώρα έφαγα την μπανάνα μου!! Αν ειχα ομως έτοιμα τυροπιτάκια και τέτοια σιγά μην έμενα με την μπανάνα!!! :lol:;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

marykal ειναι απολυτως φυσιολογικο στη φαση που βρισκομαστε...κ οσο μεγαλωνει το μωρο θα γινεται πιο εντονη η συνοουρια...εξαρταται κ απο την θεση του μωρου που λεει κ το μαρακι...εγω στην μικρη μου δεν ειχα παρα μονο τους τελευταιους δυο τρει μηνες κ οχι τοσο εντονη μπορω να πω...τωρα εχω απο πολυ νωρις συχνοουρια.κ το αλλο που εχω παρατηρησει εγω ειναι οτι μυριζουν πολυ ασχημα...ειχα κανει καλλιεργεια πριν κανενα μηνα κ ειχε βγει αρνητικη...η μυρωδια ομως συνεχιζεται...πρεπει να θυμηθω να του το πω την τριτη που θα παμε.

εγω παλι μαρακι δεν μπορω να το ελεγχω...οσο για τα τυροπιτακια εχω φαει τα μισα...μαλλον φευγοντας θα πρεπει να παρω κ αλλα γιατι δεν θα μου φτασουν :lol::lol: το κακο ειναι οτι δεν ειμαι κ του φρουτου κ δεν εχω με τι να ξεγελιεμαι...μου φαινεται θα παρω να εχω κ εγω στο γραφειο κορν φλεικς(με σοκολατα ;) )μπας κ ξεχνιεμαι με το τσιμπολογημα...καλη η ιδεα της χρυσας ;);)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυτό να κάνεις Μιχαέλα μου!! Κι εγώ όταν δούλευα προσπαθούσα να παίρνω μαζί μου όσο πιο υγιεινα σνακ γίνεται έτσι ώστε να μην τσιμπολογάω. Δεν θα σκάσουμε όμως...φάε τώρα που μπορείς ότι σου κατέβει και μην αγχώνεσαι!!! Μια ζωή άγχος γι'αυτά τα κιλά εμείς οι γυναίκες...αμάν πια!!!

Θυμήθηκα το τραγούδι της Βανδή τώρα!! :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γυρισα και γω. καλημερα μερικαλ.

ψωνισα και τωρα τσιμπολογαω κατι κορν φλεικς σοκολατας του μαρινοπουλου

σε λιγο θα παω να μαγειρεψω γιατι ζαλιζομαι λιγο

κουραστηκα'.ειμαστε και σε μεγαλη ανηφορα

εσεις τι αλλα

σεσιλια παιδι μου βαλε σε ταξη την κυρια

για ονομα του θεου εσυ εισαι η εγκυος

αααα!εχουν αποθρασυνθει μερικοι ανθρωποι :lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ωχ μην μιλατε για δουλειες γιατι κ εγω οταν παω σπιτι λεω να συμαζευτω λιγο γιατι το σπιτι ειναι...να σε παρω να φυγουμε...με εχει πιασει απιστευτη τεμπελια κ δεν θελω να κανω τιποτα,μα τιποτα.κ σημερα με το ζορι θα κανω τα πανω πανω(οσα βλεπει η πεθερα ;);) )γιατι περιμενω παρεα το απογευμα...αλλιως το σαββατο!!!πως βαριεμαι!!! (-|(-|

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Eπεστρεψα......τα βλεφαρα εγιναν βαρια, και νυσταζω ρε γμτ. Εντωμεταξυ η ωρα ειναι ακομα 12.30. Πως θα περασουν 3 ωρες ακομη.......χτυπαει και το ρημαδοτηλεφωνο ολη μερα σημερα.....

Για φαγητο εμεις σημερα θα φαμε φασολακια. Αλλά το απογευμα λεω να κανω κρεμουλα ζαχαροπλαστικης του Παρλιαρου που ειναι θεϊκη, να τη βαλω σε μπωλακια στο ψυγειο. Ο αντρουλης μου τρελενεται. Μου ζητησε και προχτες αλλά εγω εφτιαξα μονο ενα μπωλ γι αυτον για να μην μπω σε πειρασμο. Σημερα ομως θα του δωσω να καταλαβει :lol::lol::lol:

Μαρακι μην ανησυχεις ειναι κατι συνηθισμενο στην εγκυμοσυνη γιατι ο κολπος ειναι πιο ανοικτος απ'οτι συνηθως. Εχω διαβασει κιολας οτι προς το τελος της εγκυμοσυνης γινεται καλλιεργεια σε ολες τις γυναικες για οτιδηποτε μικροβια και σε περιπτωση που εχουν κατι, κανουν καποια θεραπεια την τελευταια στιγμη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μάχη μου κι εγώ λέω να φτιάξω αργότερα ρυζογαλο που αρέσει στον άντρα μου κι μου έλεγε προχθες ότι θέλει να φάει.

Κι εγώ βαριέαμι απίστευτα πολύ...όλο χασμουριέμαι αλλά δεν λέει να με πιάσει ο ύπνος.

Δεν ξέρω και τι να κάνω να φάω. Σκεφτόμουν να φτιάξω λίγο ρύζι με λαχανικά αλλά πού όρεξη!!! Το πολύ πολύ να παραγγείλω κάτι απ'εξω να τελειώνουμε :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Γελάω με το κουνέλι 🤣  Περαστικά! Το έχω κι εγώ φόβο πως θα αποθηλασω και αν θα καταφέρει να τρώει όταν θα λείπω. Γιατί προς το παρόν πίνει κυρίως γάλα. Τρώει και τροφές αλλά θηλασμους δεν έχει κόψει 😕 Βρήκαμε βρεφονηπιακό. Σήμερα την έγραψα κι όλας. Έχω βρει και γυναίκα για να την κρατάει το καλοκαίρι μέχρι να ξεκινήσει ο βρεφονηπιακός. Και θα κάνουμε σταδιακή προσαρμογή με αυτή να την συνηθίσει και να συνηθίσει και ότι εγώ θα λείπω. Πέρασε ο καιρός 🥲 Σκέφτεστε να βάλετε μπροστά και για 2ο? Εμένα μου έχει μπει η ιδέα αλλά λέω καλύτερα από τα Χριστούγεννα και μετά να ξεκινήσουμε τις προσπάθειες.
    • Μαγική!!! Φυσικά κ υπάρχει κούραση αλλά είναι απόλαυση τα άτιμα!!! Έχουν ο ένας τον άλλον κ παίζουν μεταξύ τους όποτε υπάρχουν κάποιες στιγμές ηρεμίας (αν δεν μαλώνουν για το ίδιο παιχνίδι🤣🤣🤣) Κλαίμε από τα γέλια με τις συζητήσεις τους!!!  Όταν αισθανθείς έτοιμη κ ψυχικά κ σωματικά θα βάλεις μπρος. Κ αν δεν θέλεις δε θα το κανεις!! Εσυ να είσαι καλά για να είναι κ το παιδάκι σου καλά!!
    • Άντε ωραία μεγαλώνει το μωρακι σας 😊 Ααα αρα κολπικά στο έβγαλε και μεγαλύτερο μια χαρα ειναι κορίτσι μου μην το σκεφτεσαι καθόλου όλα είναι οκ αφού το λέει και η γιατρό σου  Το παρτυ για το φύλο ποτε σκέφτεσαι να το κανείς ; Μετά την β επιπέδου ;   
    • Ήθελα να αποθηλασω φυσικά... Το έκανα παρά πολύ αργά για να μην τη πατήσω αλλά κουράστηκα πολύ τις τελευταίες μέρες και μείωσα τις αντλήσεις πολύ... Οπότε την πάτησα.... Πονάει πολύ, νιώθω ερείπιο.  Εμένα έχει και πάνω και κάτω δόντια - σωστό κουνέλι δηλ. 🤣 Αλλά η γκρίνια δε φεύγει ποτέ 🤣 αγκαλίτσα και παιχνίδι μαζί αλλιώς γίνεται χαμός! Βρήκατε βρεφονηπιακό;  Εγώ δεν ανυπομονώ να γυρίσω στη δουλειά να είμαι ειλικρινής αλλά ξέρω πως όταν επιστρέψω θα νιώσω καλά... Παράνοια η κατάσταση.
    • Ξέρω ότι πρέπει να το δω σίγουρα απλά δεν μπορω να πάω αυτήν την βδομαδα με το καλο  που θα γυρίσω θα ψαξω να βρω γιατρό γιατί ξέρεις εδώ στο χωριό δεν έχει κιολας όποτε δεν είναι τόσο εύκολο να πω πετάγομαι παω σε έναν ενδοκρινολόγο, πρέπει κάνω ολόκληρο ταξίδι... αν ήμουν στο πρώτο τρίμηνο σίγουρα δεν θα το άφηνα καθόλου.. ευχαριστώ κορίτσι μου 🥰
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...