Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΜΕ ΑΠΡΙΛΙΟ-ΜΑΪΟ 2011!!!!!Νο 6&ΚΟΝΤΕΥΟΥΜΕ!


Recommended Posts

Min mou les tetoia gewrgianna mou :lol:..Na sou pw oi goneis mou kanoune mia 4iloanakainisi sto spiti pistevw ws ton Pasxa 8a exei teleiwsei 8a kanei k tis douleies tis i mama mou k 8a ferei to spiti se mia ta3i k mou eipe na er8ei na me voi8isei k tis eipa pws 8a me voi8isei o giwrgos..Tin lipame k ekeini, einai kommatia..

Ta teleutaia 4-5 xronia oi goneis mou den kanane oute ena dialeimma..Extizan to spiti mou, meta itan o gamos tou aderfou mou k o dikos mou (politikoi k 8riskeutikoi) k meta extizan to spiti tou aderfou mou..Skefteite prin 1 evdomada metakomisane apo to patriko mou o aderfos mou me tin nimfi mou k pigane spiti tous pou tous eixe i mama mou k tous ftrontize ta teleutaia 2-3 xronia pou menane ekei..Meta me to mwro omws sigoura 8a xreiastw na er8ei 1-2 fores i mama mou na mou kanei tis douleies :)..As tin afisw k kanena mina na 3ekourastei :D..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 956
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

:lol::lol::lol: γεωργιαννα μου εχεις απολυτο δικιο!!!!

αντρια μου για την μανουλα σου αυτη ειναι η πιο γλυκεια κουραση!!!

τα μουσαφιρια μου εφεραν ενα σωρο πραγματα για την μικρη!!!πορτ μπεμπε αποστειρωτη μπυτζαμακια σαλιαρες πιπιλες μπιμπερο κουκλακια κουδουνιστρες,νυχτικιες κ μπυτζαμες για μενα κ ενα σωρο αλλα πραγματα τα αγαπημενα μου ομως ειναι δυο ζευγαρια πλεκτα παπαλακια :x χαρηκα πολυ!!!!τρελενομαι για μωρουδιακα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιούλη μου δε ξέρω αν θα προλάβεις να διαβάσεις το μήνυμά μου πριν πας στο μαιευτήριο, η σκέψη μου είναι κοντά σου, όλα τέλεια θα πάνε, με το καλό να αγκαλιάσεις τον Αλέξη σου!! Σου στέλνω την αγάπη μου και θα περιμένουμε νέα σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιούλη μου δε ξέρω αν θα προλάβεις να διαβάσεις το μήνυμά μου πριν πας στο μαιευτήριο, η σκέψη μου είναι κοντά σου, όλα τέλεια θα πάνε, με το καλό να αγκαλιάσεις τον Αλέξη σου!! Σου στέλνω την αγάπη μου και θα περιμένουμε νέα σου!

ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΑ...ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΟΙ 2 ΚΑΛΑ...ΔΕΝ ΣΑΣ ΚΡΥΒΩ ΠΩΣ ΕΙΜΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΑΓΧΩΜΕΝΗ ΚΑΙ ΦΟΒΙΣΜΕΝΗ....ΑΥΡΙΟ ΕΡΧΟΝΤΑΙ Κ ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΜΟΥ ΑΠΟ ΤΟ ΧΩΡΙΟ ΚΑΙ ΤΟ ΚΛΙΜΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΒΑΡΥ...ΕΙΝΑΙ Η ΑΤΜΟΣΦΑΙΡΑ ΗΛΕΚΤΡΙΣΜΕΝΗΗΗΗΗ ΛΕΕΕΞΗ ΑΠΟ ΤΑ ΧΕΙΛΗ ΜΑΣ ΔΕ ΒΓΑΙΝΕΙ...ΤΕΛΟΣΠΑΝΤΩΝ!!!ΑΥΡΙΟ ΠΡΙΝ ΠΑΩ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ ΘΑ ΜΠΩ ΓΙΑ ΑΠΟΧΑΙΡΕΤΙΣΜΟ....ΦΙΛΑΚΙΑ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!!

Τι μου κανετε; εμενα με αρχισαν παλι οι πονοι χαμηλα και εκατσα στον καναπε να ξεκουραστω. Αντε μπεμπη βγες να τελειωνουμε!! Εχθες το βραδυ δεν κοιμηθηκα και πολυ καλα βαρυνα και αλλο και δεν μπορουσα να βολευτω.

Σαμαρκαδε τι κανεις; Πως παει η παρασταση;

Αφρο μου τι κανεις; Πας για δουλεια τωρα;

Ελατε να τα λεμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερααααααααααα....

σημερα θα παω το απογευμα δουλεια εχω πλυσιματα τα μωρουδιακα τωρα.

και ζυμωσα και κιμα για μπιφτεκακια θα τα ψησω πιο μετα και καμια πατατουλα ευκολα πραματακια... :lol::lol:

αυριο θα κανω ντολμαδακια του αντρα μου ειναι το αγαπημενο του φαι.

Γιουλη μου τις καλυτερες και περισσοτερες ευχες! Γιουλη θυμισου ειμαστε μαζι σου, σε λιγο θα χεις αγκαλια ο,τι πιο ομορφο εχεις φανταστει και ολα θα αλλαξουν κουκλιτσα μου, λιγο υπομονη και μ ενα πονο

Γιωργιαννα μου τι λεει η διαισθηση ποτε θα βγει ο μπεμπης?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αφρο μου δεν ξερω ποτε θα βγει αλλα σημερα με ποναει πολυ η κοιλια μου απο κατω, ελπιζω να σκασει μυτη την αλλη εβδομ. Δεν παιρνω τηλ. τον γιατρο γτ θα μου πει να παρω μπουσκοπαν.

Στειλε και απο δω ντολμαδακια, πολυ μου αρεσουν. Εμενα θελει ο γιος μου αυριο να φτιαξω τσιπουρα, μια φορα τημ εβδομ. θελει ψαρακι, του ειχα πει εγω οτι ειναι καλο να τρωμε και το θυμαται και το ζηταει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια και daddy, τι κάνετε;; Γεωργιάννα μου τι λές θα προλάβεις να φας το αρνί;; ΓΙΟΥΛΗ η σκέψη μας θα είναι μαζί σου, όλα καλά θα πάνε και σε λίγες ώρες θα έχεις αγκαλίτσα το μωράκι σου... Afro και εμείς σήμερα μπιφτεκάκια θα φάμε με πατατούλες!! Σήμερα θα έρθει η μαμά μου το απογευματάκι που θα είναι εδώ και ο άντρας μου να βολέψουνε τα έπιπλα της κρεβατοκάμαρας, για να βάλουμε και τη κούνια, και τη Κυριακή θα φέρει μια κοπέλα να καθαρίσει τα πατζούρια και τα παράθυρα και μερικές άλλες δουλίτσες και τελειώσαμε.. θα είναι όλα έτοιμα!! Αρχίσαμε να ετοιμάζουμε και τη βαλίτσα.. μου λείπουν οι σερβιέτες λοχείας, καλύπτρες για το στήθος(για όσες δεν το γνωρίζεται είναι σαν καπάκι που καλύπτει τη θηλή, το βάζεις μέσα απο το σουτιέν και αφήνει το στήθος να αναπνέει αντί για επιθέματα, γιατί κανονικά πρέπει το στήθος να το αφήνεις χωρίς σουτιέν όσο μπορείς αλλά στη κλινική είναι δύσκολο πολύ), παντόφλες και κάποια δικά μου καλυντικά που θα τα βάλω προς το τέλος..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalimera!!!

Ir8a stin mama mou gia na figei na paei na kanei kati e3wterikes doulitses k egw emeina edw mipws k er8ei o ktistis k den vrei kanena sto spiti..Sas eixa pei pws kanei mia 4iloanaikinisi i mama mou k alla3ane to mpanio,ta keramika, tin toualeta ktl..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κουκλιτσες μου!!!!

γιουλακι μου γλυκο τι κανεις?ολα ετοιμα?ετσι μου ερχετε να βαλω τα κλαμματα χαιρομε τοσο πολυ που ερχοντε τα μωρακια!!!!σε σκεφτομε πολυ!!!λογικο ειναι να φοβασαι κ να εχεις ανχος!ολα καλα θα πανε ομως η παναγιτσα θα ειναι μαζι σου!!!με το καλο να αγκαλιασεις τον πανεμορφο μπεμπη σου!!!

σημερα θα φτιαξω κοτοπουλο με πατατουλες στον φουρνο,εβαλα κ ενα πλυντηριο με τα χθεσινα δωρακια κ δεν θα κανω τιποτα αλλο το σαββατο κυριακο ερχετε η μαμα μου ας κανει κατι κ αυτη την πεθερα μου την τεντωσα :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεωργιαννα μου αυτα τα πονακια σου δεν τα βλεπω να σε αφηνουν...θα μας την κανεις την εκπληξη μου φαινετε!!!! :lol: τον βλεπω βιαστικο τον μπεμπουλη σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κουκλιτσες!! Λιακαδα εχουμε σημερα στην Πελοποννησο αλλα ειχα βγαλει απο χτες κοκκινοψαρο απο την καταψυξη και το εφτιαξα σουπιτσα!! Δεν ταιριαζει τοσο με την ζεστη μερα αλλα ειναι νοστιμο! ;) Χοανιτα μου αυτα τα κουπωματακια για τις θηλες πρεπει να ειναι πολυ βολικα! Παντως εγω εδω που καθομαι, τα μεσημερια συνηθως, εχω ξεκινησει και φτιαχνω βαμβακερα επιθεματα απο φανελακια παλια και τα ραβω με διαφορα χρωματα για να ειναι χαρουμενα!! :D Joanaki μου η βαλιτσουλα εμεινε ε? Μπραβο κοριτσακι μου γλυκο με το καλο ολα!! Κι εγω θα την φτιαξω με το που επιστρεψω Αθηνα. Γιουλη το βραδακι θα ανηφορισεις για το Ιασω ε?? Με το καλο κοριτσακι, το πρωι θα εχεις αγκαλιτσα τον μπεμπακο!! [smilie=blob7.gif] [smilie=binkybaby.gif] [smilie=binkybaby.gif] [smilie=binkybaby.gif] @};- Σουλα μου τι ωραια που σου φερανε τοσα πραγματακια!! :x Τα μωρουδιακα ολα ειναι τελεια!! Αfro24 τα μπιφτεκακια με τις πατατουλες πολυ τα ζηλεψα! Καλη ορεξη!! ;) Γεωργιαννα κοντευεις, υπομονη τις νυχτες! :) Ελενα καλα εισαι κουκλιτσα? Φιλια σε ολες, να εχετε μια ομορφη μερα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλε ενα απογευμα ελειψα τι γραψατε?!?

Σουλα μεγια τα δωράκια σας... εμας δεν μας εφεραν κ πολλα πραγματάκια ακόμα οι συγγενεις κλπ μας ειπαν θα μας φερουν μετα τη γεννα!! Παλι καλα γιατι δε θελω κ πολυ κοσμο εδω στο σπιτι τωρα... προσπαθω να διατηρω το σπιτι σε μια ταξη..μονο τους φιλους μας θελω!! Ασε που οι φιλοι μας δε μας φερνουν γλυκα κ χαιρομαι ενω οι συγγενεις κουβαλανε διαφορα..μπαμπαδες τουρτες κουλουρακια! Ε μα πια ποσο?!?!??!

Γιουλακι μου το σε 12 ωρες θα εισαι στο μαιευτηριο...αν σου πω οτι σας ειδα στον υπνο μου? Γενμαγαμε ολες μαζι! ΤΕΟΝ!!! :lol::lol::lol: Κ ημασταν σε μια αιθουσα ολες μαζι.. κ μας σερβιριζε ο μποτρινι φαγητα :lol::lol: κ εω εκλαιγα γιατ ι φοβομουν πως θ γεννησω!! Αλλα η μασα μασα!!χαχα

Γεωργιαννα μου σορρυ δεν ειχα διαβασει οτι θελεις μπαμπα!! :( :( :(

Αυριο εμεις εχουμε γιατρο στις 13.00 .... κανονικα ειχαμε ραντεοβυ την αλλη βδομαδα αλλα δε κρατιεμαι...με εχει πιασει φόβος κ ανυσηχια... θελω να δω αν ειναι καλα...

εχθες ειχαμε σεμινάριο στο νοσοκομειο θα σας γραψω πιο μετα αναλυτικα τι ειπαμε αν βρω χρονο... κ ποναγα παρα πολυ...ζοριζομουν ειψα συσπασεις ουτε ξερω τι συνεβαινε!!!

Η ενδοεπικοινωνια σας τελεια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και από μένα! Αν και μεσημεριάζει!

Κορίτσια, σήμερα ημερολογιακά, μπαίνω στο μήνα μου!! 30 μέρες έμειναν! Δεν ξέρω πως να νιώσω....

Happy, μεγια τα πραγματάκια που σας έφεραν!Τι είναι τα παπαλάκια?

Γιουλάκι, δε θέλω χαμηλό το ηθικό. Τι κλίμα βαρύ λες? Θα σε πάρω στο κυνήγι μέχρι το Ιασώ και θα γεννήσεις θες δε θες!!!!!!!!! Λοιπόν! Έρχεται το αγγελούδι σας! Συνέλθετε!Χαμόγελα θέλει ο μπέμπης, άντε & λίγο κλάμα όταν τον δεις για πρώτη φορά!!

Γιώργο μην αγχώνεστε για τα νυχτερινά ξυπνήματα κ τα τεντώματα του μπέμπη. Κι εμείς τα ίδια περνάμε! Μια χαρά θα αντέξει ο μικρούλης μέχρι τις 29!

Afro, ωραίο το σημερινό μενού!

Georgi, υπομονή με τα πονάκια! Μόνο ο μπέμπης ξέρει πότε θα βγεί!!

Χα,χα, Ειρήνη πολύ καλό το όνειρο!!! Φαί κ γεννητούρια μαζί!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σουλα μου με γεια τα πραγματακια, πολυ χρησιμα ειναι ολα!!

Ο πονος συνεχιζεται και εαν θα συνεχισει ετσι θα ππαρω τον γιατρο μου τηλ. αλλα το απογευμα. Μακαρι να γεννησω, δεν με πειραζει και ουτε αγχος εχω καθολου!

Λοιπον μιλησα με την Γωγω σημερα μου ειπε να σας ευχαριστησω ολες για τις ευχες σας που τις ειπα οτι γραψατε. Ειναι καλα και η μπουμπου. εχει λιγο ικτερο και πηγα σημερα στο Ελενα για ελεγχο, οχι κατι το σοβαρο. Γεννηθηκε 2400γρ. Προσπαθει να προσαρμοστει με την μπομπου στο σπιτι. Με την πρωτη ευκαιρια θα μπει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαιρετώ τις γκαστρούλες κ τον σούπερ μπαμπά της παρέας!! Φυσικά μη ξεχνάμε τις ήδη μανούλες αλλα κ τις εντός ολίγων ωρών μανούλες! :D Γιουλάκι μου λίγες ώρες έμειναν κ θα κρατάς τον πριγκιππάκο σου αγκαλιά!!Μην αγχώνεσαι..όσο είναι δυνατόν..κ όλα θα πάνε υπέροχα!Μόλις δείς το προσωπάκι του μικρούλη σου θα ξεχάσεις τα πάντα! Σε σκεφτόμαστε κ σου στέλνουμε την αγάπη μας!!Θα είμαστε όλες "κοντά" σου κατα κάποιο τρόπο εκείνη τη στιγμή! :D

Γεωργιάννα μου κ εσύ για γέννα το πάς μου φαίνεται ε..;;μάλλον πρέπει να φτιάξεις την τσιπούρα του Αλεξανδράκου γιατί μπορεί να μην προλάβεις την άλλη εβδομάδα! :D

Ειρηνούλα τέλειο το όνειρο σου!Άν γινόταν κιόλας θα ρίχναμε πολύ γέλιο!Για τον Μποτρίνι κ το φαγητό,δεν το συζητώ!Όλα τα λεφτά θα ήταν! :lol::lol: Καλή επιτυχία για αύριο!Όλα καλά θα είναι,μην αγχώνεσαι!

Γιώργο μου κ εμάς τα ίδια κάνει ο μικρός,απο τις 2 μέχρι τις 5μιση πάλι δε κοιμήθηκα απο το σπρώξιμο που έκανε.Υπομονή στο Μαριανάκι!Στην ώρα που πρέπει θα έρθει ο Χρυσοβαλάντης σας!

Σουλίτσα μου τέλεια τα δωράκια σας!Μεγιά μεγιά!Να τα χαρεί η μπεμπούλα με το καλό!

Στεισυ καλως να τα δεχτείς κ εσύ τώρα που μπήκες επίσημα στον 9ο!

Αφρο μου καλή μπουγάδα κ καλό κουράγιο με το σιδέρωμα όταν στεγνώσουν!

Χοανιτάκι αυτό το καπάκι για τη θηλή πώς είναι;Μπορείς να μας ανεβάσεις μια φωτό να το δούμε;; με το καλό να τελειώσετε κ το σπίτι!

Ανδριάκι μου τί κάνεις;Χαρας τοκουράγιο της μαμάς σου με τόσες δουλειές που έχει..τώρα κατάλαβα σε ποιον έμοιασες εσύ..χιχι

Ηλιοδώρα μου τί ωραία ασχολία που έχεις τα μεσημέρια!Μπράβο,ότι μπορούμε να φτιάξουμε μόνες μας είναι καλύτερο!

joanaki μου τί κάνεις;

samarcande ξεκουράστηκες καθόλου;;Τα ετοίμασες όλα τα πραγματάκια του Αρούλη;

Φιλιά κ στα υπόλοιπα κοιλουμπάκια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

1-2 εβδομάδες να ξεμπερδέψει με τις δικές της δουλειές για να ξανα ξεκινήσει σε 5-6 με τις δικές σου μπεμπεδοδουλειές!! :D:D Αχ αυτές οι μανούλες μας τί τραβάνε...!Μεγάλη βοήθεια η μάνα! Η καημένη η δικιά μου έχει γίνει ρομποτάκι με τα τρεξιματα μας απο την αρχή εως τώρα..κ που να έρθει κ το μωρό..εσώκλειστη θα την έχω στο σπίτι μου! :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Elenakos, να σου ζητήσω μια χάρη? Αν μπορείς να γράφεις δίπλα στα ονοματά μας το πότε γεννήθηκαν τα μπεμπάκια μας τελικά, για να βλέπουμε και τη διαφορά με την ΠΗΤ! Φιλακια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γιωργιαννα μου ποτε θα πας να σου πει ο γιατρος πως ειναι ο τραχηλος να ξερεις ποτε να περιμενεις?

αχ κοριτσακια μου αντε αντε, ολα καλα να πανε!!!!!!

Η γιουλη λετε να πηγε μαιευτηριο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ηλιοδώρα μου σας έβαλα φωτό απο τις καλύπτρες που σας έλεγα.. αν ψάξετε και στο internet ''καλύπτρες στήθους'' θα βρείτε περισσότερες λεπτομέρειες για το τι ακριβώς κάνουν..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...