Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΠΕΜΠΑΚΙΑ 8ου-9ου-10ου 2010 Νο3!!!ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΣΤΗΝ ΠΑΡΟ!!!


Recommended Posts

Τζα :!::!::!: μπηκα για παρουσια και να πω τον πονο μου :(:(

Η Δημητρουλα εχει κανει υμνο το γνωστο λαικο ασμα"Δεν κοιμαμαι τωρα πια τα βραδυα" :evil::evil::evil: μου ερχεται να τη φαω ρε κοριτσια :oops::oops: ξυπναει συνεχεια,δεν την παιρνει ευκολα ο υπνος :roll::roll: εχω και το ξενυχτι στη δουλεια και εχω λιωσει :( σημερα μου μιλουσε ενας αρρωστος και δεν ακουγα κουβεντα :oops::oops: αφου σκουντουφλουσα :evil::evil:

Το κουφο ειναι οτι οταν την κραταει η μανα μου ξεραινεται απο τις 10 εως τις 8 σερι :?:? σκεφτηκα να αποθηλασω μπας και βελτιωθει το θεμα,απο την αλλη δεν θελει να φαει,παρεα θελει :evil::evil: εσυ συμπεθερα τι λες που αρχισες φορμουλα :?: ειδες διαφορα :?:

Θα σκασω ρε παιδια :( απο μικρη ηταν τοσο καλοβολη με τον υπνο,δεν ξερω τι φταιει :? HELP ME,PLEASE :!::!::!:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 992
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Κοριτσακια μου γεια σας!!!Ειμαστε στην τελικη ευθεια για το Σαββατο και τα εχω παιξει!!!Εχω και την δουλεια και δεν προλαβαινω να τα κανω ολα μαζι!!!!Ελπιζω να βαλει πολυ στοκο η μακιγιεζ να μην φαινεται η κουραση μου!!!!Το κακο ειναι οτι λεει βροχη πριν απο την βαφτιση και ακυρωσα τον στολισμο που ειχα για εξω πανω σε δεντρα κλπ γιατι θα γινονταν χαλια, οποτε στην εκκλησια θα ειναι πολυ λιτα!

Χαρουλιτα μου με το καλο το παληκαρι σας σπιτι σας, να ειναι γερο και ευτυχισμενο!!!!Οσο για τον υπνο κι εμενα μου εκανε για καμια εβδομαδα απο οταν τον πηγα στο δωματιο του κατι νουμερα, ενω κουτουλαγε γυρναγε να δει αν ειμαι εκει εγω ή ο μπαμπας του, και υπεθεσα οτι καταλαβε οτι πια κοιμαται μονος του και μεχρι να κοιμηθει ηθελε παρεα. Εχει 2 μερες να το κανει ελπιζω να συνηθισε. Σιγουρα τα παιδακια που πινουν φορμουλα κοιμουνται πιο πολυ γιατι ειναι πιο πηχτο, βαρυ γαλα δεν ξερω πως να το πω!Ελπιζω συντομα να στρωσει η μπουμπου για να εισαι ξεκουραστη και στην δουλεια σου και γενικως!!!

Κοριτσακια μου τα υπολοιπα μετα γιατι με πηρε η πεθερα θελει να φυγει. Γεια σας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα φιλενάδες.Που είστε χαμένες όλες?Τρεχετε με τη βάπτιση????Αντε καλό κουράγιο.

Εγώ πρωινή πρωινή γιατί μπορεί να μην έχω σχολείο αλλά το εσωτερικό μου ρολόι χτύπησε από τις 6.30 :twisted::twisted:

Χαρουλίταμε καλώς τον δεχτήκατε.να σας ζήσει και πάλι ο μπεμπάκος.Γερός και δυνατός.

Τι έπαθε η ξενύχτω η κόρη σου?Μήπως έχει πάρει από σενα και σου λέει ξεκίνησαν τα καλοκαιρινα σχήματα στα μαγαζιά αντε μάνα πάμε Σφακιανάκη? :lol::lol:

Δοκίμασε να της δίνεις μετά που θηλάζει λίγο συμπλήρωμα για να καταλάβεις αν πεινάει ακόμα...

Δήμητρα σου έλειψε η δουλειά ε?Περασε ο καιρός φυσιολογικό είναι.Εγώ μετράω αντίστροφα για να σταματήσω...Πώς πέρασε αυτή η χρονιά δεν κατάλαβα.Λες και με είχες βάλει στον αυτόματο πιλότο.2 εβδομάδων άφησα το αγγελούδι μου και πήγα στη δουλειά η αστοργη μάνα.... :lol::lol:

Ρουλάκι άντε με το καλό να τελειώσεις και εσύ....

Μαγδούλα χαλαρή σε ακούω λίγο πριν τα γαμοβαφτίσια..Καλή σταδιοδρομία στην αδερφούλα σου..ΕΣύ τι δουλεια κάνεις ?Ξέχασα...

Βικάκι Ελενα Κατερίνάκι τρελοφωτεινή που είστε καλε???

Α!!!Ξέχασα να σας πω ότι έκλεισα φωτογράφο..Πάει και αυτό...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΟΥΔΙΑ ΔΕΚΑ ΩΡΕΣ ΕΓΡΑΦΑ Κ ΔΕΝ ΤΑ ΒΑΛΕ :evil::evil::evil::evil:

ΣΑΣ ΕΛΕΓΑ ΟΤΙ ΧΤΕΣ ΣΤΗΝ ΟΡΚΟΜΩΣΙΑ ΠΛΑΝΤΑΞΑ ΣΤΟ ΚΛΑΜΜΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΥΓΚΗΝΗΣΗ.Ο ΓΙΟΣ ΚΥΡΙΟΣ ΠΑΝΑΓΙΤΣΑ.ΛΕΕΙ ΟΛΗ ΜΕΡΑ ΜΑΜΑ Κ ΛΙΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΝΩ.ΣΤΟΝ ΥΠΝΟ ΚΟΙΜΟΜΑΣΤΕ ΣΕΡΙ ΚΟΡΙΤΣΟΥΔΕΣ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΛΕΩ ΣΤΡΩΣΑΜΕ ΓΙΑΤΙ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ.ΚΑΛΕ ΤΗ ΕΠΑΘΕ Η ΝΙΦΑΔΙΑ ΜΟΥ Κ ΕΓΙΝΕ ΞΕΝΥΧΤΩ ΣΤΡΩΝΕΙ Ο ΓΑΜΠΡΟΣ ΧΑΛΑΕΙ ΑΥΤΗ ΕΝΑΛΑΞ ΠΑΜΕ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΤΟΥΙΤΑΚΟ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΘΟΛΟΥ ΑΓΧΟΣ ΓΕΝΙΚΑ ΕΙΜΑΙ ΧΑΛΑΡΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΟΥΤΕ ΟΤΑΝ ΓΕΝΝΑΓΑ ΕΙΧΑ ΑΓΧΟΣ ΣΚΕΨΟΥ ;);)

ΦΟΥΦΟΥΔΕΛΙ ΜΟΥ ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΕΙ ΘΑ ΣΤΡΩΣΟΥΝ ΟΙ ΜΠΟΜΠΟΝΙΕΡΕΣ ΣΟΥ ΜΟΥ ΑΡΕΣΟΥΝ ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΝΕΣ.

Ο ΣΠΟΡΟΣ ΣΚΑΡΦΑΛΩΝΕΙ ΣΤΟ ΝΠΑΡΚΟ Κ ΚΡΕΜΕΤΑΙ..ΠΗΓΑΜΕ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ ΛΕΕΙ ΦΟΒΕΡΗ ΑΝΑΠΤΥΞΗ ΕΧΟΥΜΕ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΜΕΝΑ ΣΥΜΠΕΘΕΡΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΠΑΙΖΕΙ ΡΟΛΟ ΤΟ ΞΕΝΟ Κ ΞΕΡΕΝΕΤΑΙ Η ΟΙ ΠΟΛΛΕΣ ΒΟΛΤΕΣ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΜΕΤΑ ΤΟ ΦΡΟΥΤΟ Κ ΜΕΤΑ ΤΟ ΦΑΙ.Ο ΥΠΝΟΣ ΛΕΝΕ ΦΕΡΝΡΙ ΥΠΝΟ ΓΙΑ ΔΟΚΙΜΑΣΕ Κ ΛΙΓΟ ΚΞΕΝΟ ΝΑ ΔΟΥΜΕ.ΤΟ ΚΑΘΟΛΙΚΑΚΙ ΠΩΣ ΠΑΕΙ..ΒΙΚΟΥΛΙΝΙ ΜΙΤΣΑΚΟ ΦΩΤΕΙΝΗ???ΜΑΣ ΛΕΙΨΑΤΕ...ΡΟΥΛΙΤΣΑ ΚΙ ΕΓΩ ΕΧΩ ΕΝ ΦΟΒΟ ΤΗ ΒΡΟΧΗ...ΑΛΛΑ ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ ΟΤΙ ΘΑ ΚΛΕΨΕΙΣ ΤΗΝ ΠΑΡΑΣΤΑΣΗ ΕΣΥ Κ Ο ΓΙΟΣ ΠΟΙΟΣ ΤΟΥΣ Χ..ΖΕΙ ΤΟΥΣ ΣΤΟΛΙΣΜΟΥΣ :lol::lol::lol: ΒΓΑΙΝΩ ΕΧΩ ΠΡΟΒΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ :shock::shock::shock:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα,κοριτσάκια μου!Τι κάνετε;Εγώ πήρα τα προσκλητήρια,τα κειμενάκια δηλαδή που μου τυπώσανε.Χαρηκα πάρα πολύ.Κατ'αρχήν να σας πω ότι πάλι επικοινώνησα με το Βικουλίνι.Εκτός από το τρέξιμο για τα βαφτίσια,έχει και τα δυο παιδια άρρωστα με πυρετό.Απίστευτο;;;;;;;;;;;Σας στέλνει πολλά φιλιά και χαιρετίσματα.Κι από εμάς Βικουλίνι ;):YMHUG::YMHUG::-*:-*

Σταυρουλίτσα,πάει κι ο φωτογράφος.Μια χαρά σε βρίσκω. :) Κι εγώ μετράω αντίστροφα,αλλά από την άλλη δοξάζω το Θεό που σε τόσο δύσκολους καιρούς έχω δουλειά. :)

Μαγδούλα,συγχαρητήρια και πάλι για την αδερφούλα σου!Λογικό μωρέ να συγκινηθείς.Κι εγώ σε κάτι τέτοια το δάκρυ το έχω έτοιμο :lol::lol: Η μπέμπα μου εμένα όποτε λέω έστρωσε χαλάει πάλι.Τουλάχιστον τα τελευταία βράδια δεν ξυπνάει για πιπίλα,παρά μόνο μία φορά για γάλα.Δεν έχω απαιτήσεις.Το τελευταίο γάλα το πίνει 10 παρά με 10.Η Στέλλα μου σε αυτή την ηλικία έπινα και στις 12 το βράδυ και στις 7 το πρωι.Της το έδινα στον ύπνο.Η μπέμπα πίνει μόνο μία φορά.Είναι και πολλές οι ώρες.Βέβαια έχει τύχει να ξυπνήσει και στις 2 και μετά πάλι στις 5,σπάνια όμως.Όπως τους τη βαρέσει είναι.Είναι φαγανή αυτή.

Έχω την εντύπωση ότι σήμερα βαφτίζει ο Μητσάκος.Έτσι νομίζω :roll::roll:

Φωτεινούλα,Κατερινάκι;Πού χαθήκατε;Έχετε καιρό να γράψετε.Φιλάκια και στις υπόλοιπες. :-*:-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΟΥΔΙΑ ΚΟΡΙΤΣΟΥΔΕΣ ΜΟΥ ΦΟΥΦΟΥΚΑΚΙ ΩΡΑΙΟ ΤΟ ΚΕΙΜΕΝΟ ΕΜΕΝΑ ΑΡΕΣΕ ΠΟΛΥ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΩΜΙΚΟ.ΕΓΩ ΔΕΝ ΤΟΝ ΤΑΙΖΩ ΒΡΑΔΥ ΤΟ ΚΟΨΑ ΑΠΟ ΤΟΝ 6 Η 7 ΝΟΜΙΖΩ ΜΟΝΟ 9 ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΞΑΝΑ ΣΤΗΣ 6.ΧΤΕΣ ΞΥΠΝΗΣΕ ΣΤΗΣ 3 ΓΙΑ ΜΙΑ ΑΓΚΑΛΙΑ Κ ΞΑΝΑΞΕΡΑΘΗΚΕ ΤΟ ΜΑΝΑΡΙ ΜΟΥ ΩΣ ΤΗΣ 9 ΠΑΡΑ.ΣΗΜΕΡΑ ΨΟΦΗΣΑ ΣΤΙΣ ΔΟΥΛΕΙΕΣ ΧΤΕΣ ΠΑΛΙ ΓΥΡΝΟΒΟΛΑΓΑ ΟΠΟΤΕ ΣΗΜΕΡΑ ΞΕΠΑΤΩΘΗΚΑ ΟΠΩΣ ΘΑ ΛΕΓΕ Κ Ο ΣΑΜΑΡΑΣ.ΤΑ ΜΠΑΝΙΑ Κ Η ΚΟΥΖΙΝΑ ΜΟΥ ΦΑΓΑΝΕ 2 ΩΡΕΣ. :evil::evil::evil:

ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΒΙΚΟΥΛΙΝΙ Κ ΜΕΝΑ Η ΒΑΦΤΗΣΤΗΡΑ ΜΕ 38 ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΑΣΕ Κ ΑΚΟΜΑ ΑΡΡΩΣΤΙΕΣ :o:o:(:(

ΠΟΥ ΕΙΣΤΕ ΟΛΕΣ ΟΙ ΑΛΛΕΣ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερουδια!! εγω τα χω φτυσει ποια με την Καθολικη ...χαρουλιτα ουτε εγω κοιμαμαι τα βραδια..δεν κοιμαται δεν κοιμαται...κλαιει στον υπνο της στριφογυριζε και δεν πειναει παντα....δεν ξερω τι να κανω ποια...τελικα χαρουλιτα δικιο ειχες θα την παρουμε στον γιατρο που διαγνωσε το προβλημα γιατι αν οντως εχει κατι δεν μπορω να το αφησω ετσι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Tι κανετε μικρες μου :?: εγω κλασσικα εφημερευα :lol::lol:

Να μας ζησουν οι νεοφωτιστοι :ymparty::ymparty::ymparty::ymparty::ymparty::ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause: αν δεν κανω λαθος βαφτισε η Ρουλα και η Μιτσι τα αντρακια τους :!::!::!::!: Αντε και στα δικα μας με το καλο....Φουφουκα εισαι η επομανη σωστα :?:?

Κατερινα χαρηκα με την αποφαση σας :) νομιζω οτι κανετε το σωστο ;)

Η Δημητρουλα συνεχιζει ακαθεκτη :!::!::!: χθες της εδωσε η μανα μου ξενο γαλα,το οποιο καταβροχθισε 230,αλλα παλι το ιδιο ωραριο ειχε :evil::evil::evil: μαλλον εχει η δικιο η Σταυρουλα :o:o:o:o τη μπυζουκτσου τη μανα της εμοιασε :o:o:o τι να κανω,θα την παω στη Νατασσα το αλλο Σαββατο :lol::lol::lol:

Σταυρουλα,ηταν μην παρεις φορα....OK ο φωτογραφος,ονομα διαλεξες :lol::lol::lol:

Φωτεινουλα που εισαι :(:(:( δεν εχει καμια τηλ,να δουμε μηπως επαθε κατι :?:

Συμπεθερα,συγχαρητηρια για το αδελφι σου :D:D πως πανε οι προβες :?: θα εισαι μια κουκλα :D μη τυχον και δεν μας βαλεις φωτο :-w:-w:-w:-w

Και ολες δηλαδη,αν δεν εχετε προβλημα,να δουμε καμια φωτο απο τα βαφτισια :roll::roll: Αχ,ρε κοριτσια πολυ θα θελα να συναντηθουμε και να γνωριστουμε :roll: τοσο καιρο που μιλαμε :roll:

Φιλια σε ολες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλησπέρα,φιλεναδούλες μου!Τι κάνετε;Εγώ έβαλα τα ζουζουνάκια μου για ύπνο και σερφάρω.Μαγδούλα,αυτά έχουν οι ρημάδες οι δουλειές.

Χαρουλίτα,έχεις δίκιο και η Ρούλα πρέπει να βάφτιζε.Όντως πρέπει να είμαι η επόμενη,αλλά νομίζω με την Έλενα την ίδια ημερομηνία βαφτίζουμε. :roll: Το Βικουλίνι πότε βαφτίζει θυμάστε;Όσο για τον ύπνο στην ηλικία που είναι τώρα τα παιδιά μας εφάρμοσα το "Κοιμήσου,παιδί μου" στη ΣΤελλίτσα μου :oops::oops:

Όντως η Φωτεινή;Δεν έχω και τηλέφωνο για να δούμε.Μπας και έχει πάλι τίποτα ψυχολογικά; :roll:

Κατερινιώ μου,εύχομαι να ξεπεραστούν όλα γρήγορα μωρέ.Να μην ταλαιπωρείται και το μωρούλι :(

Κι εγώ θα'θελα πολύ να συναντηθούμε ρε γαμώτο,γιατί κορίτσια έτσι όπως έχουν γίνει τα πράγματα δε με βλέπω να βάζω ποτέ φωτογραφία στο ίντερνετ.Μόνο η Μήτση ξέρει πόσο κούκλα,δίμετρη και θεά είμαι :lol::lol::lol::lol::lol: Φυσικά αστειεύομαι.Πώς θα γινόταν να βρεθούμε; :):):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α,ξέχασα να σας πω.Τα προσκλητήρια θα τα μοιράσω την Τρίτη πρώτα ο Θεός.Έχω όμως και μιά άλλη ιδέα,αντί να τα κολλήσω σε ξυλάκι,να πάρω πουγκάκια να βάλω μέσα τις φραουλίτσες,το ρυζόχαρτο με το κείμενο,το οποίο είναι τέλειο,ένα μανιταράκι ξύλινο μινιατουρίτσα και δύο καραμελιτσες με γευση φράουλα.Τι λέτε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαμια δεν ειναι εδω :(:(

Φουφουκα,ασε τις ιδεες και μοιρασε τα προσκλητηρια γιατι θα σου μεινουν αμανατι :lol::lol: προτιμω το ξυλακι :roll: το αλλο μου ακουγεται λιγο μπουγιο :roll::roll:

Εγω παντως απο 12-28/08 θα ειμαι Κορινθο οποτε θα μου ειναι ευκολο αν κανανισετε συναντηση :roll: πολυ θα θελα να σας γνωρισω απο κοντα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάρες. Καλή εβδομάδα.

Ουφ επιτέλους έφυγε η προηγούμενη εβδομάδα και ελπίζω να μην ξαναγυρίσει.

Από ψυχολογικά μια χαρά είμαι, μην ανησυχείτε, το τρέξιμο όμως ήταν στο φουλ.

Να σας πω στα γρηγορα τι πέρασα. Κάθε μέρα ιδιαίτερα και φυσικά μην δώσω περσινές ασκήσεις τρομάρα μου, εκεί να φτιάξω καινούριες. Ο μικρός αεικίνητος κάθε μέρα όλη μέρα.

Την Δευτέρα πλημμύρισε η κουζίνα και έτσι για λίγες ώρες είχα πισίνα μέσα στο σπίτι :)):)) [smilie=banghead.gif] [smilie=banghead.gif] [smilie=banghead.gif] Από Τρίτη ο άντρας μου άρρωστος στο σπίτι, να μην έχει αφήσει σημείο του σπιτιού που να μην υπάρχει χαρτομάντηλο με τις παλιομύξες του (σορρυ για τις λεπτομέρειες :? ) και όταν αρρωσταίνει είναι χειρότερα και από μωρό. Τελικά κατάφερε και με κόλλησε την Πέμπτη και ήμουν ράκος μέχρι χτες. Παντρευόταν και ο μελλοντικός κουμπάρος μας και νονός του Αλέξανδρου και εκεί να δείτε το θέατρο του παραλόγου. Την Πέμπτη είχαν τα κρεβάτια και μέχρι την Τετάρτη δεν είχαν ρεύμα :shock::shock: Ο δε άντρας μου μη χάσει πήγε και στα μπουζούκια που ήταν το μπάτσελορ, και στη τσέπη του είχε ντεπόν και αντιβίωση.

Αυτά βασικά. Κουράστηκα που τα θυμήθηκα. Για να διαβάσω εσείς τι κάνατε.

Αααααααααααα ξέχασα τα δοντάκια του μικρού μέσα σε μια εβδομάδα από 1 έγιναν 3 [smilie=wav.gif] Έφαγε κάτι δαγκωνιές η αδελφή μου :lol::lol: Και επίσης όπου βρει στήριγμα σηκώνεται όρθιος και στεκεται αρκετή ώρα [smilie=hello2.gif][smilie=hello2.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα σας!!! λοιπον....χαρουλιατα τα :idea: σου....πηγαμε λοιπον στον γιατρο γιατι κοριτσια εχει 3 νυχτες ουρλιαζει το παιδι μου το βραδυ.....και του πηρα και τα κακα της...τα ειδε και ειπε οτι ηταν οκ σαν οψη...και εβαλε ενα στικακι μεσα και πρασινισε του λεω τι ειναι αυτο και λεει οτι υπαρχει λιγο αιμα στα κακα της που δεν φενεται αλλα ανιχνευεται με αυτο το στικακι...υσχυει χαρουλιτα αν ξερεις???? μετα την πιεσε στο στομαχακι και μαυρισε στο κλαμα...εκλεγα και εγω μαζι :( ποναει το στομαχι και την κοιλια της το παιδι μου!!! δεν εχει παρει γραμαριο....εχουμε κολησει στα 6 κιλα...ΚΑΙ εκει που κουφαθηκα ξεκιναμε κατσικακι με ρυζακι...γαλοπουλα...μου ειπε να της φτιαχνω μπισκοτακια με βουτηρο ελιας και να της φτιαχνω κρεμα...και καναμε πατεντα με 3000000 χαρτια να πινει το γαλα neocate που κανει 60 ευρω αλλα θα τα παιρνει απο ταμειο ο αντρας μου πισω...επισεις μου εγραψε κατι για 2-3 μερες να το διαλυω λεει στο νερο η στο γαλα της για να ηρεμησει το στομαχι της και μου ειπε οτι θα ηρεμησει!!! σε 10 μερες να την παρω παλι για ζυγισμα...και της ειπε "κανονισε χοντρη να βαλεις τουλαχιστον 350 γρ" :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια μου, τι κανετε?Ο μπεμπακος μου εγινε το Σαββατο χριστιανος και εχει ακι ονοματακι "Αναστασιος"!!!Ηταν το πιο καλο παιδι, ολοι μου ελεγαν τοσο ηρεμος ειναι και στο σπιτι, κι εγω καμαρωνα σαν γυφτικο σκερπανι, που λενε!!!Μονο οταν τον βουτηξε στην κολυμπηθρα εκλαψε!!!Κατα τα αλλα εριξα μια ρουκετα γαλα στα ρασα του παπα και δεν το ειχε παρει χαμπαρι και γυρναγε με λερωμενα ρασα και μολις τον εβγαλε απο την κολυμπηθρα πανω στην πετσετα κατουρησε τον νονο του!!!!Ευτυχως ολα πηγαν καλα, αρεσε σε ολους ο χωρος, ηταν διπλα εκκλησια και κεντρο, ολα αυτα που ειχα φτιαξει, στολισμος κλπ βγηκαν πολυ καλα, και ειχα φτιαξει μαζι με το γλυκο μετα το φαγητο λικερ λεμονι και φραουλα και τωρα με κυνηγανε να τους φτιαξω κι αλλο!!!Φορεμα, παπουτσια, μαλλια τελεια αλλα μακιγιαζ μολις εφυγε η κοπελα που με ειχε βαψει το διορθωσα μονη μου γιατι ηταν χαλια, σαν καμπαρετζου με ειχε κανει!!!

Σας διαβασα αλλα δεν θυμαμαι τιποτα!!!Να ζησει και στη mitsi ο μπομπιρας και με το καλο οι δικες σας βαφτισεις!!!Θα βαλω φωτο συντομα!!!Σας φιλω, πρεπει να ξαναγινω δικηγορος γιατι με την βαφτιση τα ειχα παρατησει ελαφρως!!!Φιλια πολλα σε ολες σας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μήτση να σας ζήσει ο νεοφώτιστος Στεφανούλης, να είναι καλότυχος στη ζωή του και εσείς γεροί και δυνατοί να του δώσετε τα καλύτερα εφόδια. Πως ήταν η βάπτιση; Είχατε κανένα παρατράγουδο; Πες καλέ κανένα κουτσομπολιό. :lol: Η πεθερά καμάρωνε;

Ρούλα τις ευχες μου και σε εσάς, Να ζησει ο Αναστασης σαν τα ψηλά βουνά. 350 για ραφτικά :shock: καλέ ποια είναι η ράφτρα σου; Ο Γκαλιάνο; ή μήπως ο Αρμάνι; Ελπίζω το αποτέλεσμα να τα αξιζε τα λεφτά του. Βρε τον κατρούλη τον Αναστάση :lol::lol: Για το λικεράκι βάλε τη συνταγή, με ενδιαφέρει. Καλή δύναμη με τη δουλειά.

Μάγδα πολύ καλή επιλογή προσκλητηρίου. Ο Βασιλάκης ανήκει στους "αναποφάσιστους" ;;;;;;;;Μια κοιμάται σερί, μια όχι :lol: Κοίτα μην σου το γυρίσει και πάει στους "αγανακτισμένους" :lol: Φρόνιμαααααααααα με τον κομμωτή :lol::lol: Καλή σταδιοδρομία στην αδελφούλα σου. Άντε και από του Βασιλάκη σου τωρα. Πωπω μου ηρθε ξαφνικα εικόνα ότι ειμαι σε αμφιθεατρο και παιρνει το αστερακι μου πτυχιο!!!!!!!!!!!!!!!!! Καλε πόσο μακρυα το πηγα :lol::lol:

Χαρά καλορίζικος ο ανιψιός, να σας ζήσει και να μην ξαναπεράσει άλλη περιπετειούλα. Περι γιατρων συμφωνω απόλυτα μαζί σου. Εννοειται ότι συμβουλες για να κοιμηθει η Δημητρουλα θα σου δωσω εγω τις καλύτερες =))=))=))=))=))=))=)) Το άλλο με τον Τοτό το ξερεις;; Πάντως εμένα εστρωσε, δεν εχω παραπονο, ξυπνάει συνηθως 1-2 φορές μέχρι τις 12:30 και μετά το πάει σερί μέχρι το πρωί που ξυπνάει γυρω στις 8. Στην περίπτωση σου ισως ισχυει αυτο που λένε "αγχος αποχωρισμού" αφού της λείπεις λόγω δουλειάς. Δεν νομίζω ο αποθηλασμός να βοηθήσει. Τι να πω, φαση ειναι και θα περασει. Δημητρούλα, αγάπη μου, κοιμήσου να ξεκουραστει και η μανούλα :x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σταυρούλα μπράβο με τη δίαιτα :o Εγώ με το ζόρι έχασα 4 κιλά σε ένα μήνα :roll: μόνο τις πρώτες 2 εβδομάδες πρόσεχα. Από σήμερα βάζω και τον άντρα μου στο παιχνίδι μπας και δω καλύτερα αποτελέσματα γιατί αυτός συνήθως με παρασύρει και εγώ το αθώο τι να κάνω όταν φτιάχνει πίτσα, εννοείται την αποτελειώνω :lol: Για τα δόντια που ρωτάς τι να πω :roll: όταν γκρίνιαζε και νόμιζα ότι θα ήταν δόντι δεν ήταν, ενώ τώρα που βγάζει δεν έχει γκρίνιες. Η δικιά σου βγήκε πολυλογού :lol::lol: Εμένα η βελόνα κόλλησε στο μπαμπα και τατατατα. Ααα τον έχω ακούσει να λέει και "αντεεεεεεε" :lol: Πες και σε εμάς τον τρόπο να μιλήσουν τα βλαστάρια μας. Μόνο μη μου πεις να του λέω συνέχεια τη λέξη που θέλω να μάθει γιατί σε πρόλαβα :evil: Από το πρωί μέχρι το βράδυ φωνάζω "μαμά". :evil::evil: αλλά τίποτα αυτός, απλά χαμογελάει πονηρά. Καλέ, πως σας ήρθε το "Τάκης" =))=))=))=))=))=))=)) Ψηφίζω Άρτεμις και Αριάδνη, ή μέχρι να ψηφίσω αλλάξατε πάλι γνώμη;;;;; Δεν θυμάμαι αν το ξαναείπα, αλλά εμένα ο μπαμπάς μου ήθελε να με βγάλει Αφροδίτη, 1ον γιατί δεν ήθελε να δώσει το όνομα της πεθεράς και 2ον γιατί είχε τυφλωθεί από την ομορφάδα μου =))=))=))=)) και μόνο το όνομα μιας θεάς της ομορφιάς μου ταίριαζε!! Να θυμηθώ μετά να βάλω και φωτο παιδικού. Βρε γλυκιά μου ξανθούλα τι απορίες έχεις; Γιατί αν γινόταν πρώτα η βάπτιση και μετά ο γάμος, δεν θα ήταν με το νυφικό; ;) Επειδή και εγώ δεν ξέρω από τιμές βαπτιστικών, αυτές που αναφέρεις αφορούν μόνο το φορεματάκι ή το σύνολο (εσωρουχα, καπελακι, παπουτσάκια κλπ); Πριν 4 χρόνια βάφτισε ο άντρας μου ένα αγοράκι αλλά δεν θυμάμαι τιμές, εκτός από το σταυρό που έκανε 300. Εδώ τις μπομπονιέρες τις πληρώνει ο νονός.

'Ελενα μεγεια τα κλιματιστικά. Καλά πέρσι με την εγκυμοσύνης πως την έβγαλες; :? Εγώ που γενικά είμαι κατά το είχα όλη νύχτα ανοικτό. Στους 26 βαθμούς είναι καλά. Φρόντισε να μην χτυπάει ο αέρας το μωρό και άφηνε λίγο το παράθυρο ανοιχτό για να ανανεώνεται ο αέρας.

Φουφου φαγανούλα η μικρή. Αν θυμάμαι με τη Στελλίτσα είχες προβληματάκια που δεν πολυέτρωγε. Οπότε τώρα το Αγγελικάκι σου είπε να μην σε ταλαιπωρήσει και αυτή. Πότε ξεμπερδεύεις με σχολείο; Αμέσως θα φύγεις για Καρδίτσα φαντάζομαι. Ααχ θα αναστενάξουν τα κρεβάτια ;) Τι ωραίες οι ρακετούλες/μπομπονιερες, στείλε μία να παίζουμε στις παραλίες :D Καλέ δώσε τα προσκλητήρια όπως είναι και μην το παρακάνεις και εσύ.

Βικάκι είσαι στο μυαλό μας συνέχεια. Περαστικά στα μικρούλια. :-*:-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εχω και αλλα...πηγαμε στην μικροβιολογο για να μας γραψει οτι βρηκε μεγαλες τιμες για το γαλα και μας ε...ε ...δεν παιζω λεει εγω το κεφαλι μου για τις μ....ες του .....αφου λεει σου εκανα ολες τις εξετασεις και βγηκαν αρνητικες γιατι να σου γραψω οτι ντε και καλα εχει προβλημα? και εχει και δικιο η γυναικα.....ολες και του γαλατος και τα κακα βγηκαν καθαρα....που βρηκε λεει ο αλλος αιμα?? φερε μου λεει αυριο κακα και αν ανιχνευσω λεει αιμα να σκισω τα πτυχια μου...

Τ Α Ν Ε Υ Ρ Α Μ Ο Υ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted:

της ειπαμε ποιο γιατρο ειχαμε μεχρι τωρα και λεει γιατι τον αλλαξατε??? οτι εξετασεις καναμε μεχρι τωρα ειναι πεντακαθαρες.....και μια αλλεργιολογος που εχουμε εδω δεν ειναι ποτε σιγουρη μονο απο το δερματικο τεστ και τα στελνει λεει σε εμενα....πως ο αλλος στην εβγαλε αλλεργικη μονο απο αυτο το τεστ ενω ολα ειναι καθαρα...????

ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ...σημερα δεν πηγα δουλειανα τρεξω να δω τι θα γινει τελικα με αυτο το κακομοιρο το μωρακι μου!!!!

τωρα ειμαστε 2 προς 1 .....οι 2 λενε οτι ειναι καλα και ο αλλος οτι δεν ειναι...και με αποδειξεις....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koritsakia moy,ti kanete?EGo serfaro.Pou eisai re fotinoula kai anisixisame.Paei perasan ola tora.Exo psofisei sto gelio etsi opos ta grafeis.Kala nte mi fonazeis.Tha ta moiraso etsi ta prosklitiria.Ti oraia tis mpomponieres na tis plironei o nonos.Makari na itan ki edo etsi.Tha eixa ksetinaksei oikonomika ton aderfo mou :lol::lol::lol: Oso gia ti zesti ki ego perisi psofisa.To airco to eixame stous 22 ki ego zestainomoun.O antras mou eixe trellathei ennoeitai.Ta sxoleia kleinoun stis 15,alla kathomaste mexri 21.18 einai kai i vaftisi.Meta ennoeitai pos tha figo.perimenoume na vgei kai h metathesi tou antra moy.Mallon se nisi tha pame.Fantazomai katalavate ti douleia kanei.Ti kanei niaou-niaoy.Apla den to exo anaferei kai den to grafo apeftheias giati de thelei.Mhn kanei kai kanenan elegxo sto mammy kai to dei giati tha me xorisei :lol::lol::lol: Nai to Stelli mou itan kai einai periergo sto fai.Pernaei faseis.Mia troei mia den troei.O,ti na'nai.A,ki emena h mpempa mou exei 3-4 meres pou sikonetai orthia kai steketai.

Roylaki,na sas zisei o paidaros!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :ymparty::ymparty::ymparty::ymparty::ymparty::ymparty::ymparty: Na ton kamaronete kai na ton deite opos epithimeite. :D:D:D:D Gia pes sintagi gia to liker fraoula,exo thema th fraoulitsa ;) Ante kali doulitsa!!!!

Bre Kateriniw mou,imarton pia vre koritsaki mou!!!Pote tha iremisete?Efxomai to sintomotero.Den einai pragma auto,einai olokliro martirio :(:(:(:o:o:o Kouragio kai kala ksemperdemata kai grigora epitelous!!!

A,episis thelo na prostheso pws ki ego thelo poli na sinantithoume. :):):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επανήλθα.

Κατερίνα τι τραβάτε; Δεν ξέρω ποιος γιατρός έχει δίκιο και ποιος άδικο, αλλά εσύ δεν πρέπει να αγνοήσεις κάποια δεδομένα.

Πρώτον, μπορείς και μόνη σου να πάρεις το βιβλιάριο υγείας και να ρίξεις μια ματιά στις καμπύλες ανάπτυξης που βρίσκονται στις τελευταίες σελίδες. Βάλε τις μετρήσεις της Καθολικής πάνω σε αυτά τα πινακάκια και δες που βρισκεται η μκρη. Αν ειναι πολύ κατω και από την τελευταία καμπύλη τότε ζήτα από τους γιατρούς (και από τον Παπακ.) να σου εξηγήσουν τι σημαίνει αυτό και πότε είναι ανησυχητικό. Προσοχή, οι καμπύλες αυτες εχουν κατηγορηθεί ότι έχουν τσιμπημενες τιμες για καποιους λόγους, παρόλα αυτα αποτελούν ενα μπουσουλα.

Δεύτερον, το μωρό πονάει και κλαίει. Αυτό θα σου εξηγήσουν γιατί συμβαίνει;;;;; Που οφείλεται; Χαζό είναι το παιδί να κλαίει, να μην τρώει, να κάνει εμετό, να μην κοιμάται;

Τρίτον, ο Παπακ. τι λέει για τα αποτελέσματα της εξέτασης αλλεργιών; Δεν μπορεί να μην δίνει σημασία και να σου λέει ότι το παιδί είναι μια χαρά. Και αν δεν θεωρεί τα αποτελέσματα ασφαλή ας σου προτείνει μια επανεξέταση σε αλλεργιόλογο ή κάποια άλλη ασφαλή εξέταση.

Τέταρτον, αν έχουμε αλλεργιολόγο στη Ρόδο, γιατί δεν πας και από εκεί να πάρεις μια γνώμη, ελπίζοντας φυσικά ότι θα είναι σχετικός. Επίσης, αν θελεις 3η γνώμη παιδιάτρου πήγαινε και από την Κουβίδου-Καραγιάννη στο Κριτώ.

Τέλος, μην εφησυχάζεις. Κάνε τα πάντα για το παιδί. Αν όντως πρόκειται για αλλεργία θα πρέπει να είσαι προσεκτική από εδώ και πέρα στο φαγητό που της δίνεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φουφού μήνυμα ελήφθη! Φακελώθηκες τώρα :lol: Εγώ που δεν κατάλαβα τι δουλειά κάνει ο άντρας σου και δεν είμαι και ξανθιά να ανησυχήσω;; :lol::lol: Παρόλα αυτά θα γίνω αδιάκριτη και θα ρωτήσω, κάθε χρόνο έχει μετάθεση; Αν ναι τότε πρέπει να είναι μεγάλο ζόρι για εσένα και τα μικρά αυτό. Κάθε τρεις και λίγο εσύ θα ξεσπιτώνεσαι; Ωχ κοπέλα μου δεν θα το άντεχα με τίποτα. :roll::roll: Διάβασα μάλλον σε νησί. Και η Ρόδος τελευταία φορά που κοίταξα τον χάρτη νησί είναι, οπότε λες να βρεθείτε στα μέρη μας; Άντε έλα και θα φροντίσω να περάσεις τέλεια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν παίρνει κάθε χρόνο μετάθεση,αλλά κάθε τρία χρόνια.Για να σε βοηθήσω φοράει σου λεω πως φοράει χακί στολή :lol::lol::lol: Λήμνο μάλλον θα πάμε.Λένε πως η Ρόδος είναι πανάκριβη,ισχύει;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυτό είναι το παιδικό. Μιλάμε πρόκειται για την επιτομή της λιτότητας :lol::lol: Δεν ήθελα να το παραφορτώσω και έτσι πήρα τα πιο απλά και οικονομικά επιπλάκια από ΙΚΕΑ και το μόνο που έκανα ήταν να γεμίσω τους τοίχους αυτοκόλλητα από Jumbo και μια μπορντούρα από cosycorner.gr

Το είχαμε βάψει πριν καν μείνω έγκυος και έτσι είχα επιλέξει τότε χρώματα που θα ταίριαζαν και σε αγόρι και σε κορίτσι. Φυσικά εγώ είχα ζητήσει λαχανί και φούξια, αλλά το αποτέλεσμα φέρνει περισσότερο σε πράσινο ανοιχτό και ροζ :evil::evil: Δεν λείπει φυσικά και η πολυθρονίτσα μου για τους νυχτερινούς θηλασμούς. Με έσωσε

post-13747-1387393718816_thumb.jpg

post-13747-13873937189093_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Οπότε @Ersi85 αν κατάλαβα καλά δεν έχεις γυρίσει στη δουλειά που έλεγες; Είχα μείνει στο ότι θα γυρνουσες στους 3 μήνες περίπου.
    • Καλώς σε βρήκαμε πάλι @Ersi85! Α έχετε πολλά δοντακια εσείς! Κανένα ψωμί του δίνεις; Ξεκίνησε τον έστω πατημένα γιατί συνηθίζουν λένε τα αλεσμένα και μετά δυσκολεύονται πολύ να περάσουν σε κομμάτια. Εγώ της έκανα μικτή διατροφή. Της έδινα και κομμάτια να εξερευνά και αλεσμένα για να τρώει 😅 8 μηνών την ξεκίνησα πατημένα και επειδή τα πήγαινε πολύ καλά μετά από μια εβδομάδα την ξεκίνησα κανονικά κομματάκια. Γενικά με τα φρούτα με έχει "βασανίσει" που δεν τα τρώει αλλά τώρα που μπήκε στον 10ο μήνα σαν να ξεκίνησε να της αρέσουν. Αφού πλέον της δίνω την μπανάνα και τρώει σχεδόν μισή μόνη της, ενώ πριν έκανε γκριμάτσα αηδιας και την πετούσε κάτω 🤣🤣 🤣 Αλλά τα πάει εξαιρετικά με τα κομμάτια από την αρχή, ούτε gagging ούτε τίποτα. Αχ κορίτσια εγώ το σκέφτομαι για 2ο αλλά λέω να περάσει λίγο ο καιρός γιατί 1) θέλω vback 2) ε να γυρίσω λίγο δουλειά να βρω τα πατήματα μου πριν έρθει η καταιγίδα του 2ου 😅 Να έχει μεγαλώσει λίγο και η μικρή να καταλαβαίνει περισσότερα. Κι εμείς μόνοι μας την μεγαλώνουμε, αλλά ευτυχώς έχω πολύ βοήθεια από το σύζυγό ❤️ Αφού καμία φορά που δεν την παλεύω του την δίνω 7 το πρωί που ξυπνάει η κυρία να μου την κρατήσει μέχρι τις 8 που φεύγει για δουλειά για να κοιμηθώ 😅 Τώρα ο ύπνος... Μία έτσι μία αλλιώς. Νομίζω έχω συνηθίσει πια και δεν με ενοχλεί 😅 Κάνει και ψιλοστανταρ αφυπνίσεις (12-4-6-7)  οπότε ίσως έμαθε ο οργασμός μου 🤣  Από κατορθώματα μπέμπας , έτοιμη είναι να περπατήσει 😅 Έχει ξεκινήσει να πατάει όλο το πέλμα (τόσο καιρό κινείται μόνο με τις μύτες) και κάνει πρόβες να σταθεί χωρίς να ακουμπάει κάπου! Έχω τρελαθεί! Δεν το περίμενα τόσο νωρίς. Καλά εννοείται θέλει καιρό ακόμα, αλλά μου κάνει εντύπωση πως προπονεί τον εαυτό της! Όταν ξεκινάει κάτι καινούργιο το κάνει συνέχεια μέχρι να το τελειοποιήσει και μου φαίνεται τόσο υπέροχο όλο αυτό!(Φαντάζομαι όλα τα μωρά το ίδιο κάνουν 😅)
    • Η αλήθεια είναι ότι πας με άλλο αέρα...και μπορώ να καταλάβω πόσο κουραστική είναι αυτή η διαδικασία...φτάνεις πολλές φορές σε σημείο να το κάνεις με το ζόρι, χωρίς να το απολαμβάνεις.. Και να ξέρεις ότι θα έρθει την πιο κατάλληλη στιγμή!!! Να ξεκουράζεσαι και να κάνεις πράγματα που απολαμβάνεις!!! Και μόλις έρθει θα τα ξεχάσεις όλα 🥰🥰
    • Καλά θα κάνεις κορίτσι μου!! Εύχομαι όλα καλά να πάνε! Είναι από μόνη της όλη αυτή η διαδικασία και η αναμονή στρεσογόνα οπότε τουλάχιστον να ξέρεις ότι είσαι σε καλά χέρια και πως έχεις έναν γιατρό που θα σε βοηθήσει να τα καταφέρεις! Θα δεις ότι θα κάνεις τα επόμενα βήματα και θα έρθει το μωράκι σου!! 
    • Ναι εγω τόσο έδωσα την τελευταία φορά αφού παίρνει 50 ευρώ επίσκεψη + 50 για το παπ 🤷‍♀️  Εσυ 40 ευρω πληρώνεις σε ιδιώτη γιατρό Αθήνα ; 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...