Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΞΕΣΚΕΠΑΖΕΤΑΙ ΤΟ ΒΡΑΔΥ


Recommended Posts

ηταν να μην παρω φορα εγω

τωρα που αρχισα να γραφω παλι στο φορουμ καηκατε #-o

συνεχεια θεματα θα ανοιγω :mrgreen:

τι να την κανω το βραδυ ρε παιδια που ξεσκεπαζεται?

μεχρι τωρα δεν με απασχολουσε γιατι η κοιμομασταν μαζι στο κρεβατι μου η ξυπνουσε και πηγαινα 7 φορες τη νυχτα οποτε και την ξανασκεπαζα μετα το θηλασμο

τωρα που δεν ξυπναει??? :P:P

τελικα προβλημα μου εφερε που κοψαμε τον θηλασμο!!!!!!!!!!!

και ποναει το στηθος μου και δεν ξερω τι να κανω και δεν πινει γαλα 7 φορες το βραδυ να την ξανασκεπαζω μετα :o:o:roll::roll:

πως να την ντυνω και ποσο θερμοκρασια να εχει το δωματιο?

εσαςξεσκεπαζονται και αν ναι τι κανετε?

ειναι 2 χρονων αν αυτο παιζει καποιο ρολο χαχαχαχαχαχχα :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

ασχετο ειναι αλλα ετσι το λεω μηπως εχει σημασια :lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:lol::lol::lol::lol::lol::lol: , όντως ήταν να μην πάρεις φόρα τώρα...... :lol::lol::lol::roll::roll::roll:

η δικιά μου είναι 2,5 ετών και της φορώ πυτζαμούλες και την βάζω σε υπνόσακο χωρίς μανίκια, επίσης η θερμοκρασία του δωματίου της δεν πρέπει να ξεπερνά τους 20 βαθμούς! δλδ από 16-20....

η δικιά μου καμμιά φορά βγάζει τον υπνόσακο αλλά πριν κοιμηθούμε (οι γονείς) πάω και την ελέγχω και την ξαναβάζω μέσα!!! :lol::lol::lol:

πώς πάει το στήθος σου? :?:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι ναι αργυρω μου ειδες ειναι να μην παρω φορα τελικα :D:D:D

καλε τα λεω ολα μαζεμενα απο τοσο καιρο που κανω διακοπη :D;)

εγω της φοραω κανονικα φανελακι και πιτζαμουλες και την σκεπαζω με κουβερτα αλλα την πεταει

η θερμοκρασια ειναι γυρω στους 19 βαθμους αλλα ειναι κρυα παντα και οταν ξυπναει το πρωι παγωμενη

υπνοσακο δεν εχω δοκιμασει αλλα δεν ειναι λιγο μεγαλη τωρα για να το δεχθει?

τι αλλο μπορω να κανω?

μου εχουν πει να της φοραω μακρυμανικο φανελακι και καλσον κατο απο τις πυτζαμες αλλα παλι δεν μου καθεται καλα η ιδεα αυτη

αν αναβω περισσοτερο το καλοριφερ και εχει γυρω στους 22βαθμους και την αφηνω ετσι ειναι πολυ?

το στηθος τα ιδια

χθες εβγαλα λιγο με ενα χαζοθηλαστρο αλλα τωρα παλι νιωθω ευαισθησια και ιδιως στο δεξι

βαζω συχνα ζεστα επανω αντε να δουμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμεα ποτε δεν σκεπαστηκε :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

αφου πια δεν κανω κα κινηση να τον σκεπασω ....μονο στο πολυ κρυο μου ηθελε κουβερτουλα και την ζητησε κιολας ....ολον τον αλλον καιρο ξεσκεπαστοσ ειναι και αν τον σκεπασω μαυρο φιδι που με εφαγε :lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμεα ποτε δεν σκεπαστηκε :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

αφου πια δεν κανω κα κινηση να τον σκεπασω ....μονο στο πολυ κρυο μου ηθελε κουβερτουλα και την ζητησε κιολας ....ολον τον αλλον καιρο ξεσκεπαστοσ ειναι και αν τον σκεπασω μαυρο φιδι που με εφαγε :lol::lol::lol::lol::lol:

αληθεια?και πως τον εχεις ντυμενο και τι θερμοκρασια εχεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

με αναμένο καλοιφέρ απαγοερεύεται να κοιμόμαστε το βράδυ, 19 βαθμοί είναι μια χαρά.....και το καλσόν όχι γιατί εμποδίζει την καλή λειτουργία του αίματος!

αν τυχόν έχεις υπνόσακο δοκίμασε, ποτέ δεν ξέρεις!!! ;)

αλλιώς πριν κοιμηθείς έλεγξέ την ακόμη μια φορά και μετά τέλος, αν κρυώνει θα κλάψει, σίγουρα!!!! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

με αναμένο καλοιφέρ απαγοερεύεται να κοιμόμαστε το βράδυ, 19 βαθμοί είναι μια χαρά.....και το καλσόν όχι γιατί εμποδίζει την καλή λειτουργία του αίματος!

αν τυχόν έχεις υπνόσακο δοκίμασε, ποτέ δεν ξέρεις!!! ;)

αλλιώς πριν κοιμηθείς έλεγξέ την ακόμη μια φορά και μετά τέλος, αν κρυώνει θα κλάψει, σίγουρα!!!! ;)

δεν εχω υπνοσακο ποτε δεν της εβαλα

καλε δεν ξυπναει δεν κλαιει και αυτο μου κανει εντυπωση

εγω ειμαι σκεπασμενη μεχρι επανω και αυτη ξεσκεπαστη και παγωμενη

ισως τοτε να της βαλω πιο χοντρες φορμες αντι για πυτζαμες που ειναι λεπτες

και το μακρυμανικο φανελακι ε?

τι να πω και εγω η ερμη μανα που συνεχεια θα εχω ανησυχιες μια το ενα μια το αλλο!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

νομιζω οτι η καλυτερη λυση ειναι ο υπνοσακος

εμενα η μικρη παρολου που φοραει υπνοσακο παλι, εχω τον νου μου κ τη σκεπαζω τη νυχτα οταν ξεσκεπαστει,γιατι αλλιως ειναι η κουβερτουλα κακα τα ψεματα

απλα ενω τον φορουσε με ευκολια τωρα την κοιμιζω κ τον φοραμε μετα ;)

δε χανεις τιποτα να δοκιμασεις

επισης πολυ καλοι υπνοσακοι ειναι αυτοι της Ωμεγα καταπληκτικη ποιοτητα(χωρις να κανω διαφημιση) :)

εχω μεινει πολυ ευχαριστημενη παρολου που εχω κ αλλους

ειναι βαμβακεροι ,αντισκοριακοι,χωρις υαλοβαμβακα κ τετοια αλλα ειναι λιγο ακριβοι 52 ευρω :(

ομως αξιζουν τα λεφτα τους

αντε να ερθει το καλοκαιρι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

φανελακι και πυζαμες ...που και που και χωρις φανελακι .

το καλοριφερ η κλειστο η χαμηλωμενο αλλα δεν μπορω να σου πω με σιγουρια γιατι εχω ζεστο σπιτι .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μας βλεπω να περνουμε υπνοσακο

χαχα

οχι τιποτα αλλο ποιος ακουει τον αντρα μου :|

θα πει σταματησες να θηλαζεις και τωρα παιρνουμε παραπανω γαλα απο το σουπερ

τωρα δεν ξυπναει το βραδυ και ξεσκεπαζεται και κρυωνει και θα παρουμε και υπνοσακο

πολλα εξοδα ξαφνικα μετα τα 2 χρονια :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

πλακα κανω

δεν νομιζω παντως να θελει η μικρη να φορεσει υπνοσακο

κανει κωλοτουμπες στον υπνο της σιγα μην δεχθει υπνοσακο

φανελακι και πυζαμες ...που και που και χωρις φανελακι .

το καλοριφερ η κλειστο η χαμηλωμενο αλλα δεν μπορω να σου πω με σιγουρια γιατι εχω ζεστο σπιτι .

μμμ και εγω ετσι την κοιμηζω αλλα ρε συ ειναι παγωμενη στο προσωπο και στα χερια ποδια

θα της βαλω το μακρυμανικο και φορμες αντι για πυτζαμες να δουμε

αν ξυπνησαει σημαινει πως δεν μπορει

φοβαμαι μη μου αρρωστησει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλησπέρα κ απο εμένα...

Ο υπνόσακος θα σε σωσει,ασυζητητι!!!Το Ολινάκι μου κοιμάται τρελά,καθε 5

λεπτά αλλάζει θέση κ είπα δε θα τον δεχτει με τίποτα,αλλα της πήρα τον υπνόσακο

(συγκεκριμενα της Ωμεγα όπως γραφει κ η thalia7) ,με χερια κ πόδια εννοείται,

όχι σάκο,πιο πολύ μοιάζει με φόρμα εξόδου για να καταλαβεις κ δεν εχει κανενα

μα κανενα θεμα κ να ξεσκεπαστεί,είμαι ήσυχη οτι όπως κ να χει είναι ζεστη!

Φιλιά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και μένα όταν ήταν ο Σταύρος μικρούλης ξεσκεπαζόταν και σώθηκα με τον υπνόσακο αλλά όχι κάποιον επώνυμο τον είχα αγοράσει γύρω στα 20 ευρώ μπορεί και λιγότερο τον είχα πάρει απο ένα συνικοιακό μαγαζί στο Αιγάλεω ήταν με τα χεράκια και τα ποδαράκια απ έξω , απο μέσα του φόραγ αμόνο ένα φανελάκι και όλα μια χαρά , αργότερα είχα πάρει και αλλον έναν απο το τζάμπο και ήμουν μια χαρά δνε χρειάζετε να δώσεις τόσα λεφτα την ίδια δουλεια κάνουν . Η ποιότητα του ηταν μια χαρα βαμβακερή και δνε είχα κανενα πρόβλημα αν ψάξεις θα βρεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θα συμφωνησω με οσα εχουν ηδη πει για τον υπνοσακο :!: απλα επειδη γραφεις για τα χερια κκαι τα ποδια της οτι ειναι κρυα,δεν ειναι ενδεικτικη η θερμοκρασια των ακρων,να ελεγχεις αν ειναι ζεστος ο κορμος της,δηλ. στην πλατουλα της ή στην κοιλιτσα της ;) το πιο πιθανο ειναι οτι δεν κρυωνει αλλιως θα ξυπνουσε μαλλον ;)

Παντως νομιζω οτι ο υπνοσακος ειναι η πιο ενδεδειγμενη λυση και οπως σου ειπαν για αυτη την ηλικια παρε αυτους που εχουν χερια-ποδια οχι σακο ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λετε για υπνοσακο ε?

οκ θα προσπαθησω να πεισω τον αντρουλη μου

σημερα της φορεσα μακρυμανικο φανελακι και πιτζαμες για να δουμε

η αληθεια ειναι πως την κοιλιτσα της δεν την εχω ελεγξει παντως οταν την αλλαζω το πρωι την πανα της τα μπουτακια της ειναι και αυτα κρυα

τι να πω και εγω σκεφτηκα οτι θα ξυπνουσε αν κρυωνε αλλα ρε παιδια εγω σκεπαζομαι και με κουβερτα και με παπλωμα αυτη δεν χρειαζεται κατι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!

Κ εγω πιστευω πως θα ξενοιασεις με τον υπνοσακο!

Να κοιταξεις τη βαθμιδα(tog) που θα παρεις!Αναλογα με τη θερμοκρασια του δωματιου...Εγω εχω μεσαιας κατηγοριας( 1 tog) γι'αυτο την σκεπαζω κ με κουβερτουλα...Αν παρεις τον πιο ζεστο(2,5 τογ) τοτε δεν θα χρειαζεται κατι τετοιο ομως θα τον βγαλεις πιο νωρις (οσο ανεβαινει η εξωτερικη θερμοκρασια)...

Επισης εγω παντα ελεγχω τη θερμοκρασια στα χερια για το κρυο κ στο σωματακι(αυχενας-πλατουλα) για τη ζεστη(αν ειναι ιδρωμενη)...Παντως αν τα μπουτακια της ηταν κρυα δε θα ενιωθα καθολου ξενοιαστη!Και δεν ειναι απαραιτητο πως θα ξυπνουσε...Αν βγειτε βολτα κ κρυωσει δε νομιζω πως θα διαμαρτυρηθει,ομως μετα εσυ θα δεις τις μυξες! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

θα παω αυριο να δω για υπνοσακο αντε να δουμε

και εγω αυτο σκεφτομαι αναστασια

οτι για να ειναι κρυα σημαινει πως κρυωνει ασχετα αν δεν ξυπναει τι να πω

και οπως αισθανομαι εγω αισθανεται και αυτη εγω πχ χρειαζομαι κατι να σκεπαζομαι το βραδυ αυτη γιατι οχι

σας ευχαριστω παντως ολες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και οπως αισθανομαι εγω αισθανεται και αυτη εγω πχ χρειαζομαι κατι να σκεπαζομαι το βραδυ αυτη γιατι οχι

δεν είναι απαραίτητο αυτό!!!! όπως έχει συνηθίσει ο καθένας.....εγώ πάντως αν κρυώνω το βράδυ θα ξυπνήσω....τι να πω!!!

εμείς κοιμόμαστε με ανοιχτό παράθυρο ακόμη και με μείον θερμοκρασία έξω και είναι πολύ ωραία γιατί είσαι στα ζεστά και αναπνέεις καθαρό, φρέσκο αέρα!!! θα ήθελα να κάνω το ίδιο και στα παιδιά, αλλά δεν ξέρω πώς θα αντιδράσουν... :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • @Katiana1987 @Elk Ευχαριστώ κορίτσια, ξεκαθάρισε το τοπίο!! 🙂
    • Ααα τότε λαθος θυμάμαι θέλει να κλεισεις και την 37 εβδομάδα τότε 
    • Πρόωρο ονομάζεται κάθε μωρό που γεννιέται πριν τις 37 εβδομάδες κύησης. Μεγάλο (ή όψιμο) πρόωρο είναι το 34-36 εβδομάδων, πολύ πρόωρο είναι το 28-32 εβδομάδων και εξαιρετικά πρόωρο το <28 εβδομάδων κύησης. Συνήθως τα πρόωρα μωρά έχουν και χαμηλό βάρος γέννησης, δηλαδή ζυγίζουν λιγότερο από 2,5 κιλά. Εν έτη 2023 ένα μωρό μπορεί να γεννηθεί στις αρχές του 6ου μήνα της εγκυμοσύνης (ή την 22η εβδομάδα κύησης) με εξαιρετικά χαμηλό βάρος γέννησης 500 γραμμάρια ή και λιγότερο και να επιβιώσει. 
    • Αν γεννήσεις πριν την 36 εβδομάδα θεωρείτε πρόωρο  Αν γεννησεις μετα την 36 είναι τελειομηνη έτσι κατάλαβα γιατί μετά την 36 εβδομάδα μπορούν να σου σπάσουν τα νερά οποιαδήποτε στιγμή 
    • Ναι λαθος μου από την βιασύνη μου δεν το έγραψα σωστά μπερδεύτηκα 😅 Όταν μπήκα στην 31 εβδομάδες  (8ο μήνα )  πηγαινα 1 επίσκεψη κάθε 2 βδομαδες δηλαδή μέσα σε ένα μήνα πήγαινα 2 φορές  μετα όταν μπήκα στον μήνα μου στις 36 εβδομάδες πήγαινα μια φορά την εβδομάδα 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...