Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά Μωράκια 2011... Η τελική αναμέτρηση2!!!!!


Recommended Posts

μαρακι μου εμεις εχει χρονια που τις κοψαμε αλλα θα σου πω τι χρησιμοποιουσα.οταν γεννηθηκε επερνα παμπερς κ οταν ειχε καποιες προσφορες σε αλλη μαρκα επερνα κ απο αυτες,κυριως ομως τις παμπερς.εμας μια χαρα μας ειχαν βολεψει.μετα το εξαμηνο,γυρω στους 8 μηνες δοκιμασα απο τα ντια κ απο τα λιντλ τις πανες βρακακια κ με ειχαν βολεψει παρα πολυ.η μικρη μου ηδη στεκοταν ορθια απο πολυ νωρις κ μας βολεψαν πολυ στο αλλαγμα,σαν να φορουσαμε το βρακακι.βεβαια οι επωνυμες ειναι πανακριβες κ τους πρωτους μηνες ειναι αστα να πανε...οι νανις ειναι καλες?ξερεις?κανουν για νεογεννητα απο αποψη ερεθισμων?αυτες τις πωλουν στα τζαμπο σε εμας κ επειδη ειναι πολυ φθηνες η αληθεια δεν μου γεμιζαν κ πολυ το ματι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ναι Ευγενία μου είναι αναλόγως και το παιδί....Υπάρχουν μωράκια που έχουν πολύ ευαίσθητο δερματάκι.

Γιελιζ μές στο μυαλό μου είσαι...κι εγώ αυτό θα έλεγα ότι σαν τους φαντάρους γίναμε!!! :lol::lol::D

Μιχαέλα μου ακουσα κι εγώ πολλά κορίτσια που παίρνουν από λιντλ και είναι ευχαριστημένες. Η νυφη μου έχει 3 κοριτσακια και μόνο ναννυ'ς χρησιμοποιεί. Εχει πάρει κι από το τζαμπο και είναι το ίδιο πράγμα, είναι πολύ ευχαριστημένη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Παιδιά εγώ θα πηγαίνω να παίρνω απο Βουλγαρία πάνες!!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: Χωρίς πλάκα!! Η φίλη μου παίρνει τις Pampers απο εκεί και μου έλεγε ότι η συσκευασία που παίρνει απο Βουλγαρία έχει 15 πάνες παραπάνω απο αυτήν που αγοράζει απο εδώ και είναι λιγότερο και απο τη μισή τιμή!! :shock::shock::shock::shock:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημερα απο την παγωμενη Ροδο!Κανει κρυοοοο πολυυυυ!Περιμενω να μας φερουν την πολυθρονα και το σκαμπω που παρηγγειλα για το σαλονι.Ε,ρε κατι ξαπλες που θα ριχνουμε!Ειναι πολυ αναπαυτικη.Πιστευω πως θα με βολεψει και με το μωρο.

Κισκα,πολυ ωραια τα νεα σου!Κοριτσακι,τι καλα! :D

Ευγενια καλα εκανες και μας ειπες την εμπειρια σου.Θα επιμεινω πολυ στο θεμα του θηλασμου.Ελπιζω να καταφερω να μην μου το μπουκωσουν με μπουκαλια. :evil: Θα ζητησω ετσι και αλλιως να το εχω διπλα μου,οποτε πιστεω θα ελεγχω καλυτερα την κατασταση. :roll:

Οσο για την καισαρικη,το εχω ξεκαθαρισει στην γιατρο μου πως δεν θελω να κανω,παρα μονο αν κινδυνευει η υγεια του μωρου και η δικη μου.Θα δειξει...

Μαρακι,κανε μια καλλιεργεια κολπικου πριν παρεις οτιδηποτε.Πες στον γιατρο σου να σου κανει ενα να σιγουρευτεις αν οντως ειναι μυκητες.Οπως ειπα και εγω εχω υγρα,αλλα βγκε καθαρο το κολπικο και η εξεταση ουρων. :roll: Λετε να τα επαναλαβω;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εντελώς σαν τους φανταρους..... :lol::lol::lol: εγω τωρα εχω 108, σε 9 μερες ομως που θα ειμαι στις 99 μερες, θα ειμαι νομιζω σε αλλη ψυχολογια. Βεβαια παιζει και το ενδεχομενο να γεννησουμε νωριτερα. Πιο πιθανο ειναι να γεννησουμε νωριτερα παρα αργοτερα απο την ΠΗΤ μας.

Οσο για το μετα τον τοκετο....εγω δεν εχω ιντερνετ στο σπιτι αρα μαλλον θα με χασετε....

Αλλά δεν ξερω για το αν θα προλαβαινα ετσι κι αλλιως, εχω ακουσει οτι θα κοιμομαστε οταν κοιμουνται και αυτα. Ευτυχως τις πρωτες μερες θα ειναι μαζι μου η μανουλα μου, και θα με βοηθαει, θα μου δειχνει καποια πραγματα. Οσο να ΄ναι θα ειμαι πιο ησυχη απο το να ειμαι εντελως μονη μου....

Οσο για τις πανες, εκει θα φτασουμε, να τις φερνουμε απο εξω.... γιελιζ θα μας στελνεις και μας και θα σου στελνουμε τα λεφτα :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

υπαρχουν κ καποιες αποθηκες που πωλουν σε χονδρικη κ μπορουμε να περνουμε τις μεγαλες συσκευασιες,τις οικονομικες που βγαινουν πιο φθηνες.το εκανε μια φιλη μου κ ξεχνουσε κιολας να αγοραζει πανες.παντως αυτο με την βουλγαρια πολυ καλη ιδεα γιεληζ :lol::lol: εισαγωγη κ στις πανες λοιπον...αρε καταραμενη φτωχεια :lol::lol:.η αληθεια ειναι πως αυτη την φορα ειμαι πιο χαλαρη σε οσα εχουν να κανουν με το μωρο...στην μικρη μου ημουν λιγο φοβισμενη ως πρωταρα κ ηθελα ολα να ειναι επωνυμα για σιγουρια.τελικα αυτο δεν ειναι απαραιτητο παντα.τωρα νομιζω πως θα δοκιμαζω τα παντα κ οτι μας βολευει καλυτερα,ειτε ειναι επωνυμο ειτε οχι.

να σας ανοιξω κ ενα ακομα θεμα?.......εχετε σκεφτει καθολου την δημοσια τραπεζα βλαστοκυτταρων?στην μικρη μου οταν γεννησα δεν υπηρχε η δημοσια παραμονο οι ιδιωτικες κ αυτες ηταν πανακριβες.παρολο που θελαμε να το κανουμε για λογους οικονομικους δεν το καναμε.τωρα που υπαρχει κ η δημοσια σκεφτομαστε να το κανουμε.απλα η διαφορα σε αυτην ειναι οτι τα δικα σου βλαστοκυτταρα θα χρησιμοποιηθουν για αλλα παιδακια κ αν ποτε χρειαστεις εσυ ιδια(που ποτε να μην ερθει η αναγκη)θα παρεις απο καποια αλλα συμβατα.εμεις λεμε πρωτα ο θεος να το κανουμε κ μακαρι να μας ειναι αχριαστα κ να βοηθησουν αλλα παιδακια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Μπεμπουλίνο μου...Θα κάνω σίγουρα καλλιέργεια τη Δευτέρα που θα πάω..\

Για τις πάνες και στο αμαζον της αγγλίας εχει καλές προσφορές!

Καλά κορίτσια ο άντρας μου χάζεψε εντελώς!!! Τον έστειλα να πάει στην κλινική να πάρει ένα χαρτι που μου έγραψε ο γιατρός για τη δουλειά και μου λεει βρήκα τον γιατρό και τον είπα τι κάνεις!!!! Λέω τι του είπες δηλαδη??? Του είπε λεει ότι δεν κάθομαι λεπτό γι'αυτό έχω υγρά και πρέπει να με μαλώσει για να μην πάθω τίποτα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :x:?:lol: Ακουσον, ακουσον!!! ΚΑι του λεω αφού το μόνο που κάνω είναι να βάλω κανενα πλυντήριο και να μαγειρεύω κάτι ευκολο...Δεν πάει καλά...χάζεψε!!!Καταλάβατε τι έχω να ακούσω τη Δευτέρα :x:cry:8-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μιχαέλα, εγώ το έχω ψάξει αρκετά (είμαι και του χώρου λόγω δουλειάς) και αποφάσισα ότι θα τα δώσω στη δημόσια και μόνο. Για να μην σας κουράσω, θα ψάξω να βρω τα links για να μπορείτε να διαβάσατε κάποια πράγματα. Επίσης μπορειτε να ψάξετε στο greekmovies και βρείτε το ντοκιμαντερ του εξάντα για τα βλαστοκύτταρα, είναι πολύ διαφωτιστικό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μάχη λές να κάνω καμιά αντιπροσωπεία με πάνες??? :lol::lol::lol:

Μιχαέλα εγώ το συζήτησα με τον γιατρό μου και μας είπε ότι προτείνει τις ιδιωτικές τράπεζες...γιατί στις δημόσιες αν ποτέ τα χρειαστείς (μακριά απο εμάς) πληρώνεις ένα αρκετά μεγάλο ποσό για να τα πάρεις... Εγώ δεν είμαι και τόσο υπέρ για ιδιωτική... μάλλον σε δημόσια θα καταλήξω... βέβαια έχουμε ακόμα λίγο καιρό για να το ψάξουμε... θα το συζητήσω και με τον άλλο μου γιατρό και θα δώ...

Μαράκι σε κάρφωσε κανονικά ο σύζυγος ε???? :lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ακριβώς Γιελίζ, με κάρφωσε ο άτιμος και τα έκανε και τραγικά!!!

Κι εμείς δεν έχουμε αποφασίσει ακόμα..Οι περισσότεροι γιατροί μάλλον προτείνουν τις ιδιωτικές αλλά δεν ξέρω τι θα κάνουμε...Θα το ψάξω λίγο παραπάνω και βλέπουμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρακι ολοι οι αντρες τα ιδια κανουνε, εμενα παιρνει τηλ τον γιατρο χωρις να με ρωτησει και του λεει οτι και καλα εγω ανησυχω και με παιρνει μετα ο γιατρος και με ρωταει τι επαθα και να παω αν θελω για υπερηχο και τετοια. Του φωναζω γιατι εγω μετα φαινομαι η φοβιτσιαρα και η υποχονδρια.... :lol::lol::lol:

Μιχαέλλα βασικά επειδη το εχω ψαξει λιγο με τα βλαστοκυτταρα, ουτε και στις ιδιωτικες εισαι σιγουρος. Ειναι τραπεζες και σε περιπτωση που χρειαστουν δινουν οτι ειναι συμβατο. Επίσης δεν εχει αποδεικτει ακομα οτι μπορουν οντως να αξιοποιηθουν. Βεβαια να σου πω την αληθεια εγω αν γεννησω στο Ιασω τωρα κανουν δωρεαν τα βλαστοκυτταρα. Αν οχι σιγουρα και η Δημοσια ειναι καλη επιλογη. Ειναι και πολλα τα λεφτα ρε παιδια απο 1500-2000 ευρω....και το θεμα ειναι οτι ειναι κατι αμφιλεγομενο ακομα :?:?:?

γιελιζ αντιπροσωπεια σε πανες!!!!!ετοιμασε επιχειρηση :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελισαβετ στην σελιδα βγαζει σφαλμα.η δημοσια ειναι αυτη που λεει ελληνικη τραπεζα ομφαλοπλακουντιακου αιματος?ρωταω γιατι δεν αναφερει καπου το δημοσια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαι εγω στην δημοσια τραπεζα θα τα δωσω.Τελικα οι ιδιωτικες ειναι μεγααααλη απατη!Το εχω ψαξει αρκετα το θεμα.Εκτος απο το ντοκυμαντερ του Εξαντας εχω διαβασει και αλλα αρθρα τα οποια λενε τα ιδια πραγματα.Μονο σε ποσοστο 20% γινεται σωστα η συλλογη βλαστοκυτταρων.Οποτε δινεις τα ωραια σου λεφτα,νομιζεις πως τα εχεις φυλαγμενα και τελικα δεν εχεις τπτ...Εννοειται πως η ιδιωτικη τραπεζα δεν στο λεει ποτε αυτο.Επισης αν το παιδι-χτυπα ξυλο- παρουσιασει καποια ασθελεια,τα βλαστοκυτταρα του ειναι αχρηστα,αφου φερουν και αυτα "αρρωστα κυτταρα".Αυτα εν ολιγοις.Σορρυ αλλα δεν ξερω να τα πω πιο επιστημονικα.Δειτε το ντοκυμαντερ και θα καταλαβετε... ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μάχη μου κι εμένα έχει το τηλ του...Τωρα αν τον παίρνει και τι λενε...δεν έχω ιδέα!!! ΑΝΤΡΕΣ!!!

Γιελιζ πάντως αν ειναι κάνεις επιχείρηση εισαγωγή με πάνες...πες μου να γινω αντιπρόσωπος στην Κύπρο!!! :lol::lol:

Μπεμπουλίνο πού βρίσκουμε το ντοκιμαντέρ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαράκι έτσι είναι οι άντρες!! :lol::lol::lol: ο δικός μου του είπε ότι κουράζομαι πάρα πολύ και μάλλον έχω πονάκια - συσπάσεις!!ΝΑΙ... ΝΑΙ... Ξέρει και τις συσπάσεις!!και ξέρει και πότε τις έχω!! :lol::lol: το τι άκουσα από το γιατρό δεν λέγεται!!

Μιχαέλα μου εμείς είχαμε δώσει σε ιδιωτική τράπεζα μας το είχε κάνει δώρο η νονά του Νικόλα!! :D Εμείς δεν έπαιζε ΄μόνοι μας να τα καταφέρουμε ήταν πολλά τα λεφτα!

Τώρα ναι σε δημόσια τράπεζα με χίλια!!και αχρίαστα να είναι!!!Για όλα τα παιδάκια! αλλά αν κάποιο τα χρειάζεται γιατί να μην τα χρησιμοποιήσει??

Γιελήζ καλή ιδέα η αντιπροσωπεία.. :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συν ότι στη δημόσια τράπεζα δεν πληρώνεις σε περίπτωση που χρειαστείς βλαστοκύτταρα. Και όσο περισσότεροι δώσουν στη δημόσια, τόσο περισσότερες πιθανότητες έχει αυτός που ψάχνει να βρει συμβατό μόσχευμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalimera manoules!!!!!!!!!!!!!!

sas exw nea...ola polu kala me thn auxeniki pou kaname exthes...to mwraki mas einai ugies doksa ton theo kai pleoume se pelagh eutixias..!!!! H auxeniki diafaneia vgike 2.1mm

h triswmia 1: 6604

h triswmia 18: 59831

h triswmia 13:277359

eseis pou kserete mporeite na mou peite kai pws ta vlepete!!!!!

to riniko osto uparxei o plakountas einai anw opisthio kai to mwraki mas einai 8 kai kati ekatosta kai oi xtupoi tou 160!!!!

mas patise kai mia moutza...kai trelathike sthn kolotoumpa..xixixixixixixixi

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...