Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά Μωράκια 2011... Η τελική αναμέτρηση2!!!!!


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Μαρακι μου μετα απο τοσο υπνο νιωθω οτι πεταω!!Εχθες βεβαια δεν τη παλευα καθολου!!

Εγω λεω να κανω μπιφτεκια με πατατες στο φουρνο αλλα ακομη δεν εχω κανει τιποτα!!Βαρεμαρα!Ουτε τον κιμα απο την καταψυξη δεν εχω βγαλει!!Ευτυχως που ο καλος μου γυρναει απογευμα σημερα!

Φρεσκος χυμος πορτοκαλι?Τελειος!!!!!Μαλιστα οταν πινω οι ζουζουνες κανουν παρτυ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σοφάκι κι εσένα σε έπιασε η γνωστη βαρεμάρα?? Και εγώ πρέπει να δω τι παίζει στην καταψυξη από κρεας να ξεπαγώσω για τον αντρα μου αλλά πού όρεξη??? Είπαμε πρέπει να αδειάσω την κατάψυξη :lol::lol:

Μερικαλ εγώ λέω να στειλω τον καλό μου να φέρει πορτοκάλια να έχω..

Καλημέρα Χρυσάνθη μου :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

παιδια νυσταζω απιστευτα!!!!!!

ερηχνα χαλαρα εναν υπνακο τωρα!!!

Φρεσκοστιμμενο χημο πινω ευχαριστως..εκτος εγκυμοσυνης..τωρα με πειραζει..

εγω σημερα θα φαω παλητην μπριζολιτσα με το πληγουρι και παντζαρακι...

Για βραδυνο ο αντρας μου θα φαει φασολακια πρασινα με μπαρμπουνοφασουλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω παντως το πηρα αποφαση και εβγαλα τον κιμα...να δω αν προλαβει να ξεπαγωσει ομως!!!Απο βαρεμαρα αλλο τιποτα Μαρακι!Ηταν να ερθει η μητερα μου σημερα να κανουμε δουλειες κ την ακυρωσα,λες κ θα εκανα πολλα εγω!Αλλα δεν ειχα ορεξη ουτε να βλεπω καποιον αλλο να κανει!!!Τωρα παντως θα παω να χαλαρωσω λιγο και τα λεμε αργοτερα!!

Καλημερα Χρυσανθη μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

k mena koritsia me epiase mia akatamaxhth nusta ..to kreataki mou ksepagwse k lupei mono na ta etoimasw k na ta ballw sto fourno alla ligo argotera ola auta..twra ksapla ston kanape na dw to mexikaniko pou xw faei kolima..eleosss meta mpanaki giati perienw k thn kommwtria..tha ta poume pali se ligo ..

maraki k egw ton stelnw apo proxtes alla me exei sundemenh kanonika

filia

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalimera girls!!!!!!!!!pws pate simera...egw den koimithika kala..ksipnisa kata tis 5 gia wc kai meta ekana mia wra mexri na ksanakoimithw..ase pou me ponouse para polu to stithos kai den mporousa na akoumpisw pouthena!!!!!!!!!!Den mporw na diavasw ti grapsate oles gt ginetai xamos...Gieliz mou mazi legame gia thn suskeuh..kala epatha plaka..e??to giavraki to mikro pws akougetai..:)

alla na se rwtisw apo exei mono me katathesh plirwnoume an paroume kati?den exei me antikatavolh?kai edw sta ellhnika katasthmata les na mh vrw???

Re koritsia giati ksekinisame toso nwris na milame gia fagita???egw etoimasa kota me patates ston fourno...:)))))

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πλάκωσε δουλειά!

Καλημέρα Σοφία Μάχη και maroulita και Χρυσάνθη...

maroulita σε καταστήματα εδώ δεν το είχα ψάξει, δεν ξέρω... αλλά αν θές μπορείς να βγάλεις μια προπληρωμένη κάρτα απο κάποια τράπεζα και να πληρώνεις με αυτήν.. εγώ έτσι κάνω.

Μιχαέλα ορίστε και η συνταγή για γρανίτα!! :lol::lol::lol:

Συνταγή για σπιτική Γρανίτα Φράουλα

Υλικά:

• 4 φλυτζάνια του τσαγιού νερό

• 4 φλυτζάνια του τσαγιού φράουλες

• 2 φλυτζάνια του τσαγιού ζάχαρη (κατά προτίμηση καστανή)

• 1/3 φλυτζάνι του τσαγιού χυμό λεμονιού

Εκτέλεση:

Κόβουμε τις φράουλες στη μέση για να πολτοποιηθούν καλύτερα και γρηγορότερα. Τις τοποθετούμε στο μπλέντερ (ή σε ένα μπωλ σε περίπτωση που αντί για μπλέντερ χρησιμοποιήσουμε μίξερ χειρός). Ρίχνουμε και τα υπόλοιπα υλικά. Χτυπάμε καλά για να ανακατευτούν και να δέσουν. Στη συνέχεια αδειάζουμε το περιεχόμενο σε μία καράφα και το βάζουμε στο ψυγείο για να κρυώσει. Μπορούμε να τη σερβίρουμε με παγάκια.

Χρόνος προετοιμασίας: 5 λεπτά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βγηκα για κατι δουλειες εξω κ κοριτσια ενα θα σας πω...ολος ο κοσμος ειναι εξω στις καφετεριες...ζηλεψα :cry::cry: κ εχει κ μια ζεστη αλλο πραγμα...σωστο καλοκαιρακι!!!γιεληζ η συνταγη φανταζομαι θα γινεται κ με αλλα φρουτα,γινεται?ο πεθερος μου βαζει καθε χρονο στο μπαξε φραουλες(τρελενεται η μικρη μου)οποτε οι πρωτες που θα βγουν...ή μαλλον οι δευτερες(τις πρωτες τις καπαρωνει η κορη μου :lol::lol: )πανε κατευθειαν για γρανιτα.επειδη ομως αργουν για να βγουν...θα δοκιμασω με εμποριου μολις βρω.

εμεις σημερα τρωμε ψαρακια...γαλεο συγκεκριμενα...με πατατουλες κ σαλατα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Μαρουλίτα μου!

Βλέπω από φαγητά έχουμε ποικιλία!!!

Εγώ Σοφάκι έμπλεξα με κάτι τηλεφωνικές δουλειές που με έβαλε να κάνω ο άντρας μου και δεν έβγαλα τίποτα ακόμα από την κατάψυξη.

Μιχαέλα μου κι εδώ καλοκαιράκι είναι και θα ήθελα πολύ να έκανα καμιά βολτούλα αλλά τελικά θα μείνω στον καναπέ μου :lol:

Γιελιζ ωραία η συνταγη και εύκολη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημερα!Τι κανετε;Παλι για φαγητα μιλατε; :lol: Εχθες γουρουνιασα κανονικα.Μου ηρθε ορεξη για κρεπες.Πηγαμε σ/μ και πηρα υλικα και εφτιαξα.Φαγαμε πρωτα κρεπες με κοτοπουλο,μπεικον,τυρι και κρεμα γαλακτος,που τις εβαλα και λιγο στον φουρνο με τυρακι και κρ.γαλακτος απο πανω.Μετα εφτιαξα και κρεπες με νουτελλα και ινδοκαρυδο.Μιλαμε η απολυτη γουρουνια! :lol: Βαρυστομαχιασα και δεν μπορουσα να κοιμηθω. :lol: Τωρα εφαγα το κρουασαν βουτυρου που σας ειπα οτι πηρα χθες και το γεμισα με νουτελλα.Πρεπει να την ξεφορτωθω απο το σπιτι,ειμαι ικανη να την φαω ολη μεσα σε μια μερα...

Παντως ζυγιστηκα και ειμαι στα ιδια,ευτυχως.

Παω να ετοιμαστω να πεταχτω μεχρι την τραπεζα και τα λεμε.Σας φιλω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Twra thelw kai egw mia granita fraoulaaaaaaaaaaa!!!!!!!!!!!!!!!!alla kai mia lemoni den tha me xalouse..pwwwww!!!!!!!!!!!!!!!gi auto agapaw to kalokairi...voltoules granitoules...mpanakia...froutakia ola ta wraia..!!!!!!!!!!!!!!!mallon o theos to iksere gi auto me evale na gennisw kalokairi...na to faw olo dld kai na gennisw sto telos tou...:P

Xrisanthi egw to psaronefri to kanw kai kokkinisto to kovw se kommataki kai to kanw...ginetai polu malako...alla kai psito sto fourno me patates alla ekei einai ligo skliro!!!!!!!!!!

Beboulino kai egw exthes gourouniasa me krepes!!!!!!!!!pwpwpwpwpwpwpwpw

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπεμπουλίνο πού πάς?????????? Γυρνα πίσω!!! Εγώ μόνο γλυκιές κρέπες κάνω αλλά θα ήθελα να κάνω και αλμυρές....περιμένω οδηγίες!!! Μου φαίνονται πολυ νόστιμες αυτές που έφτιαξες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρυσάνθη μπορείς να το κάνεις σε αντικολλητικό με λάδι, λίγο νερό αλάτι ρίγανη σε πολύ χαμηλή φωτιά... έτσι κάνω συνήθως το κοτόπουλο για πιο γρήγορα αλλά και το ψαρονέφρι θα γίνεται πιστεύω...

Μαράκι φρόνιμαααα!!!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιελιζ με κολλαζεις..θελλω γρανητα φραουλα ΤΩΡΑ!!!! :((:((:((:((:((

Για την ωρα τροω το τοστακι μου με σκετο τυρι

Εγω το ψαρονεφρι τι κανω ψητοσ ε γκριλιερα με σαλτσουλες διαφορες και ρυζακι η πουρε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σου beboulino!! Καλά έφαγες και εσύ χθές!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol: Ωραίες οι κρέπες αλλά εμένα μου κάθονται στο στομάχι και υποφέρω μετά... :(:(:(:(

Χρύσα μου και εγώ θέλω αλλα πουυυ? θα κάνω όταν πάω σπίτι!! :lol::lol::lol: Εγώ απο το πρωί έφαγα 2 ακτινίδια... και τίποτα άλλο... δεν πεινάω σήμερα (περιέργως!!!)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιεληζ μου ετσι το κανω ή κ στο φουρνο με λαδοκολα.....ή με κρεμα γαλακτος κ μανιταρια....

χρυσα μου για πες καμια σαλτσουλα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιελιζ φρόνιμη είμαι αλλά τί να κάνω που μου άνοιξε την όρεξη η Μπεμπουλίνο?? Εσκασε την βόμβα για τις κρέπες και έφυγε!!!! Κατάλαβες??? :lol::lol: Λέω να πω στον άντρα μου να με πάει να φάω, μην κουράζομαι να τις φτιάξω κιόλας :lol::lol::lol: Ανετα τρωω μια αλμυρή και μετά μια γλυκιά!!! :lol::lol:

Χρυσανθη μου κι εγώ η σαλτσούλα που φτιάχνω για το ψαρονέφρι είναι με κρέμα γάλακτος, μανιτάρια και ελάχιστο τριμμένο κασέρι....μιαμ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρυσανθη τις συνταγες τια παιρνω απο τα ενθετα της καθημερινης

Δες αυτες

http://trans.kathimerini.gr/4dcgi/_w_ar ... 009_296773

και αυτες

http://trans.kathimerini.gr/4dcgi/_w_ar ... 009_296782

Συνηθως φτιαχνω αυτη ΜΕ ΜΟΥΣΤΑΡΔΑ, ΜΑΥΡΟΔΑΦΝΗ ΚΑΙ ΜΥΡΩΔΙΚΑ, ειναι στο δευτερο λινκ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ειχε κανει η μαμα μου μια φορα με μελι κ εμενα που γενικα δεν μου αρεσουν τετοιες γευσεις....ηταν θεικο!!!αλλα δεν ξερω πως το ειχε κανει.αν δεν το βιαζεσαι θα σου πω αυριο :lol::lol: καλη η ιδεα για κρεπες...βλεπω να ειναι το βραδινο μας αυτο...γιατι με τα ψαρια γρηγορα θα πινασουμε μεχρι το βραδυ :lol::lol: θα κανω κ μια light για μενα :lol::lol: (κρεμα γαλακτος light,τυρι light,γαλοπουλα κ ντοματουλα...ολα light ομως :lol::lol: )

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Γειά σου κορίτσι μου! Καλώς ήρθες! Εδώ όλες έχουμε περάσει παρόμοιες καταστάσεις και σε καταλαβαίνουμε. Λυπαμαι για τις αποτυχιες... οι βιοχημικες είναι συνηθισμένες, δυστυχώς. Και εξωμητριες ακους ολο και πιο συχνα... Αλλα, να σε ρωτήσω, πώς σου προεκυψε εξωμητρια από εξωσωματικη; Η εξωσωματικη παρακάμπτει τις σαλπιγγες και απ αυτή την άποψη θεωρείται πιο ασφαλής, αφου η ετ γινεται απευθειας στη μητρα.  Σ αυτό που ρωτάς, να κάνεις όπως αισθάνεσαι. Αν δεν είσαι έτοιμη για νέα διέγερση, να προσπαθήσετε μόνοι σας. Σας δινει το οκ ο γιατρος; Η καλή ψυχολογία έχει μεγάλη σημασία στην εξωσωματικη, να μην πιεστεις, αν αισθάνεσαι κουρασμένη. Ύστερα είναι και το οικονομικό, που είναι υπολογίσιμο κόστος. Η ηλικία σου ποια ειναι;  Από την άλλη, σκέψου ότι τα κέντρα κλείνουν κάποια στιγμή τον Αυγουστο. Δηλαδή αν πατε τον Ιούνιο μονοι σας και δεν προκυψει, οριακά προλαβαίνετε τον Ιούλιο, αναλόγως και τις ημερομηνίες της περιόδου σου. Ζύγισε τα όλα αυτά. Πάντως ο ένας ή οι δύο μήνες δεν κάνουν την διαφορά. Εμεις εδω ειμαστε, όπου μπορούμε να βοηθήσουμε. Καλή επιτυχία.
    • @ditaki μωρε και γω εχω ενέργεια και εννοειταο δε με πήραν τα χρονια. Εσυ ομως εισαι ηδη εγκυος. Και η ολη διαδικασία της συλληψης εχει ενα αγχος. Απλα αλλο να εισαι πχ 32 και να προσπαθείς για 3ο και αλλο 36. Προσωπικά δεν εχω σκοπο να κανω ελευθερα πχ εφορου ζωης και όποτε ερθει. Αν ήμουν 32 πχ θα ελεγα οτι εχω μια 3τια ανετα μπροστα μου. Αντιθετως αν ειχα μονο ενα παιδι ναι θα προσπαθουσα οσο με επαιρνε. Και στα 40 μου ακομα. Και στα 40 φευγα. Αν ολα πήγαιναν καλα τωρα θα ειχα ηδη ενα ακομα μωρο. Αλλα τωρα δεδομενων των συνθηκων εχω ενα χρονο διάγραμμα. Αν ερθει μέχρι τότε καλως. Αν οχι παλι καλως.
    • @Elenaki12 λογικο ρε αγαπη να σπαζεσαι. Εμείς δουλευουμε βαρδιες κ μερικες φορες πεφτει να φευγει ο ενας για δουλειά πριν να γυρισει ο αλλος. Αστα. Με το καλο ο γαμος σας! Να σας πανε ολα τελεια!
    • Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια ! Δεν εύχομαι τίποτα άλλο από εκείνη τη μετά, να είμαστε καλά κ να έρθουν όλα όπως τα ονειρευόμαστε ! Με προτεραιότητα το μωράκι μας .. δυστυχώς το είδος της δουλειάς μου δεν μου επιτρέπει τέτοιες κινήσεις εύκολα, αλλά δεν ήθελα να χάσω κ αυτόν τον μήνα χωρίς λόγο! Κάνω τόσες θυσίες(καλή διατροφή, τεστ, συχνες επαφεσ Ακόμα κ πτώμα ) να το χάσω μόνο κ μόνο για τη δουλειά ;!;! Αν είναι να χαθεί ο μήνας να χαθεί από άλλες αιτίες όχι μόνο γιατί έχουμε κωλοδουλεια… συγγνώμη για αυτά που λέω αλλά με είχε πιάσει το παράπονο όταν είδα την κατακόκκινη γραμμή το μεσημέρι στο τεστ ωορρηξίας που πάλι έτυχε σε μέρα που δούλευα ..
    • Άντε μπράβο συγχαρητήρια κορίτσι μου με το καλό ο γάμος πάντα ευτυχισμένοι να είστε, αγαπημένοι και να έρθει το μωρακι σας να ολοκληρώσει την ευτυχία σας 🥰 καλα εκανες και έφυγες από την δουλειά δεν είναι να χάνονται τέτοιες μερες μακάρι να μπορέσετε και αύριο και μεθαύριο να έχετε μπόλικες επαφες 😊
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...