Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά Μωράκια 2011... Η τελική αναμέτρηση2!!!!!


Recommended Posts

Καλημέρα Μαράκι!! Τυχέρη είσαι που δεν θα ταλαιπωρηθείς! Ωραία!

Δεν το έφαγες το παγωτό τελικά ε? :roll::roll::roll: Μπράβο σου πάντως που αντέχεις! Εγώ θα το είχα εξαφανίσει!! :lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Να σου πω την αλήθεια Γιελιζ επιδή με πιάνει η υπνηλία δεν μπορώ να φάω...Ασε που το βράδυ έχει λίγο κρύο και δεν μου κάνει καρδιά να το φάω... Αλλά και χθες το απόγευμα κρατήθηκα και έφαγα μόνο φρούτα. Οσο μπορώ προσπαθώ :lol::lol:

Θυμάσαι αυτό που σου έλεγα ότι με πιάνει σαν καούρες?? Καούρες πρέπει να είναι...με έπιασαν και το Σ/Κ και χθες βραδυ..γι'αυτό ήπια το γαλατάκι μου και ύπνο!! :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερααααααα...εγω μολις εφαγα το κουλουρακι μου κ πινω το καφεδακι.ο αντρας μου χθες μου ελεγε οτι στρογγυλεψα....πλακα μας κανεις του λεω...η κοιλια εννοειται οτι φουσκωσε,αλλα οχι οτι παχυνα :evil::evil: εεεε μου λεει κατι εβαλες...δεν θα εβαλα?με ανεβασε βραδιατικα να με ζυγισει... :lol::lol: ευτυχως εδειχνε μονο ενα επιπλεον...σε ενα σχεδον μηνα τι ειναι το ενα κιλο?αλλα μεταξυ μας η ζυγαρια παιζει πανω κατω κ δεν την χω κ πολυ εμπιστοσυνη.οποτε σε μια εβδομδα θα του λυθει καθε απορια :lol::lol: οπως λεγατε κ χθες...ειμαι κ εγω στο 6 κ ελιπιζω να μην ξεπερασω το 7.5!!!!

μαρακι την γλιτωσες την ταλαιπωρια...ευτυχως.καλημερα γιεληζ!!!οι υπολοιπες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω παντως χθες κοριτσια εφαγα του σκασμου....τρωω το μεσημερι τη μακαροναδα μου κ το απογευμα πηγαμε σε γεννεθλια...εφαγα ολο μου το πιατο...ηπια μια τεραστια κρυα σοκολατα...τρωω κ την τουρτα...κ το ραδυ δεν μπορουσα να ησυχασω...πονουσε το στομαχι μου κ πολυ αναγουλα...αυτα παθαινει οποιος ειναι λαιμαργος κ δεν κρατιεται....κ εκει πανω αρχισε το μπιρι μπιρι του αντρα μου :lol::lol: μαρια οι καουρες ειναι πολυ ζορικο πραγμα...κ δεν θελω να σε απογοητευσω αλλα οσο θα φουσκωνεις κ θα σου παταει το στομαχι θα γινονται ολο κ περισσοτερες...μακαρι να μην συμβει...αλλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! Όλες καλά βλέπω, τέλεια.

Αυτό με το φαγητό είναι μεγάλη ιστορία..... εγώ όλη μέρα πεινάωωωωωω. Δεν ξέρω τι να κάνω, είμαι σε απελπιστική κατάσταση :( Δεν θέλω να βάλω πολλά κιλά και το παλεύω με γιαούρτια και φρούτα και λαχανικά (ευτυχώς μ΄αρέσουν), αλλά μετά απο λίγο πεινάω πάλι. Νομίζω ότι έχει ξεχειλώσει τόσο το στομάχι μου που δεν θα μπορώ ούτε μετά την εγκυμοσύνη να σταματήσω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Μιχαέλα... λαίμαργη!!! :lol::lol::lol::lol: Πόσα έφαγες καλέεεε? Ζηλεύω!!! Εγώ χθές δεν έφαγα τίποτα ήπια μόνο γαλατάκι και έναν χυμό πορτοκάλι γιατί σήμερα έχω διαιτολόγο.... :roll::roll::roll:

Μαράκι για τις καούρες (που όπως λέει και η Μιχαέλα όσο μεγαλώνει η κοιλιά θα γίνονται πιο έντονες) λένε ότι το ξινόμηλο είναι ότι πρέπει... όταν ξαναπάθω θα το δοκιμάσω να σας πώ... αλλά και το γαλατάκι βοηθάει πολύ!!

Καλημέρα Ελισάβετ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα φουσκωτούλες μου!!!Τι κάνετε??

Μαρία μου υπομονή με τις καούρες... εμένα με παιδεύουν καιρό τώρα!! Με βοηθάει λίγο η μαστίχα Χίου που μου είπε η Χαρά και επείσης διάβασα ότι ο ανανάς και το ξινόμηλο όπως λέει η Γιελήζ είναι ότι πρέπει!Εμένα βέβαια δεν με βοηθάνε αλλά μπορεί σε σένα να κάνουν δουλειά!! Το γάλα βοηθάει για λίγο... γιατί μετά κάνει τις καούρες πιο έντονες!Εγώ έχω καταλήξει να τρώω παγάκια!!!! συνέχεια!!Παγάκια και σαλάτες.. μπας και μαζευτώ γιατί δεν με βλέπω καλά μέχρι το τέλος!! Ευτυχώς που μεγαλώνει η μπουμπού και τσακώνεται με ότι τρώω πλέον κι έτσι δεν μπορώ να φάω ποσότητες!! :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κίσκα μου υπομονή και μην χαλιέσαι!!!Δυστυχώς έτσι λειτουργούν... εμένα όταν πήγα να πάρω τη βεβαίωση ότι δεν θα ασφαλίσω το μωρό εκεί αλλά στο ΙΚΑ ο άντρας μου (όταν ο Νικόλας ήταν 1,5 μηνών)δεν μου την έδινε εάν δεν συμπλήρωνα το όνομα του παιδιού.. του λέω το επίθετο το έχω γράψει, μου λέει το μικρό του θέλω.. μα είναι αβάπτιστο ακόμα.. ε τότε δεν μπορώ να σου δώσω βεβαίωση πρέπει να έχω το μικρό όνομα του παιδιού!!! :shock::shock::shock: Δηλαδή έπρεπε να βαπτίσω το παιδί μου 2 μηνών για να το ασφαλίσω?? δεν γινόταν αλλιώς???Ε έγινε λίγο της Πόπης και επανήλθε στον κόσμο μας ο @@$@%$ και πήρα τη βεβαίωση.. Όποτε λοιπόν είναι να πάω σε δημόσιες υπηρεσίες ετοιμάζομαι ψυχολογικά για ματσ μήπως και καταφέρω να κάνω τη δουλειά μου!!!

Γιελήζ τι τέλεια που ακούγεται η καρδούλα του!!!!!!!!!!!Πόσο το πήρες εάν επιτρέπεται?? Ο άντρας μου ενθουσιαστηκε!!Ηθελε να το παραγγείλουμε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευτυχώς που μεγαλώνει η μπουμπού και τσακώνεται με ότι τρώω πλέον κι έτσι δεν μπορώ να φάω ποσότητες!! πολυ καλο αυτο ευγενια :lol::lol:

η αληθεια ειναι οτι κ εγω που ειχα καουρες απο τον 6ο μεχρι κ που γεννησα,μονο με κρυο γαλα ημουν καλα.μαλλον το κρυο ανακουφιζει,σβηνει τις καουρες.ευχομαι να μην με ξαναπιασει...αλλα που τετοια τυχη.

γιεληζ αστα να πανε....εφαγα τον απακο...κ το μετανοιωσαααααα,οχι τοσο για τις θερμιδες οσο γιατι δεν μπορουσα να ηρεμησω μετα.τετοιο λαθος δεν το ξανακανω...ποτε ποτε ποτε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Μιχαέλα, Ελις και Ευγενία!!Τι κάνετε κοριτσάκια μου?

Μιχαέλα βλέπω καλοπέρασες στο πάρτυ τουλάχιστον από άποψη φαγητού :lol::lol:

Ευγενία μου για τις καούρες κι εγώ θέλω να τρώω κάτι δροσιστικό για να νιωσω καλύτερα αλλά τουλάχιστον δεν είναι πάντα έντονες!

Στο μεταξύ μου ήρθε χαρτι για την άδεια μου αφου γεννησω. Λεει ότι ειναι 18 εβδ. από τις οποίες οι 11 είναι υποχρεωτικές. Οι πρώτες 12 είναι με πλήρεις απολαβές και οι υπολοιπες 6 παίρνεις τον επίδομα μητρότητας. Η άδεια πρέπει να ξεκινάει 2 εβδ. πριν από την εβδομάδα αναμενόμενου τοκετού...αρα σε εμένα 11/7! Θα έπρεπε να συμπληρωσω πόση άδεια θέλω να χρησιμοποιήσω και φυσικά έβαλα και τις 18 εβδ!!!!!Άρα η άδεια μου θα αρχίσει από 11/7 μέχρι 13/11, πρώτα ο Θεός! Σιγά μην τους χαριστώ!!! λεει οιτ αν θέλω μπορώ να πάρω από πιο πριν άδεια και να την χάσω μετά τον τοκετό αλλά δεν θέλω. Εξαλλουν πριν κλεισουν τα σχολεια θα πάω 2-3 μέρες, τότε που μονο δάσκαλοι πηγαινουμε και θα πληρωθω εκεινο το μήνα.Ολες έτσι κάνουν...Θέλω με το καλό να χαρώ το μωράκι μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Ευγενία!!! Το είχα πάρει πέρσι, αν θυμάμαι καλά είχα πληρώσει κάπου 35€ όλα μαζί (έξοδα αποστολής) αμα ψάξεις στο amazon.co.uk θα βρείς και άλλα που είναι και πιο καινούρια απο το δικό μου... δες εδώ https://www.amazon.co.uk/s/ref=nb_sb_noss?url=search-alias%3Daps&field-keywords=fetal+#/ref=nb_sb_ss_i_0_13?url=search-alias%3Daps&field-keywords=fetal+doppler&sprefix=fetal+doppler&rh=i%3Aaps%2Ck%3Afetal+doppler

Μιχαέλα έτσι λές τώρα... αλλά αν ξαναβρεθείς μπροστά στον πειρασμό πάλι θα το κάνεις!!! :lol::lol::lol: Εγώ έτσι κάνω!! :lol::lol:

Μαράκι καλά θα κάνεις να την κρατήσεις για μετά τον τοκετό την άδεια σου...να χαρείς το μωράκι σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα χρυσα....σημερα μας επιασε απο πολυ νωρις :lol::lol:

γιεληζ κ εγω ετσι το κοβω...το θεμα ειναι οτι ακομα δεν εχω κ την τρελη ορεξη :shock::shock: που να ανοιξει...τοτε ποιος με πιανει...θα παρουν φωτια τα πιατα...το καλο ειναι οτι ερχεται καλοκαιρακι οποτε μπορει κ να την σκαπουλαρω με τις ζεστες τις τρελες. :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhmera koritsia!!!ti kanete?ola kala?egw mia xara!!!

kale giati milate gia kaoures k fai?einai anupoforh h aisthish ths kaouras alla k ths peinas

egw auto pou kanw me mania auto ton kairo einai na pinw akatapausta fresko xumo portokali..ton opoio exw katabrei otan ton stibo k poso mallon otan ton pinw...mmmmmmmm mourliaaaaaaaaaaaa

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πορτοκαλιιιιιιιιιιιιι??? το χειροτερο μου merycal.μου φερνει ξινιλες κ καουρες...χθες πηρα κ δοκιμασα αυτον που διαφημιζει της αμιτα με χαμηλη οξυτητα...κατι κανει...τουλαχιστον τωρα που ειναι νωρις...κ οσο μαρεσουν οι χυμοι,γιατι με τα φρουτα δυστυχως ειμαι μαλωμενη :x:x ,τοσο δεν μπορω να πιω.τωρα που σιγα σιγα καλυτερεψα θα αρχισω να πινω...παγωμενους χυμους!!!κ με το ζορι τρωω κανενα φρουτακι που κ που,αλλα δεν τρελενομαι,δυστυχως κ παλι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Χρ'υσα και Μερυκαλ...Τι άλλο θα λέγαμε κορίτσια/??? Τα συνηθισμένα περι πείνας!!! Πάω να φάω μια μπανάνα γιατι κι εγώ πείνασα με τοσα που λέμε :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερααααααααααα!!!Πως ειστε σημερα αγαπημενες μου?Εμεις παρακοιμηθηκαμε!!!Αλλα το ευχαριστηθηκα!!

Μιλατε για καουρες ε?Ευτυχως δε με εχουν πιασει ακομη αλλα δυστυχως οσο μεγαλωνουν τα ζουζουνια μας θα χειροτερευουν.. :(:( Υπομονη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koριτσακια μου καλημερα!!!

Μπηκα να σας πω ενα γεια και να συνεχισω την δουλεια γιατι γινεται λιγο χαμος σημερα, και αν προλαβω να μπω αργοτερα.

Εχω δουλιτσα, εχω και το ζουζουνι μου που με εχει τρελλανει στις κλωτσιες απο το πρωι :D:D:D:D

Εχει ορεξη σημερα!!!!

Αντε φιλακια και θα μπω αργοτερα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερουδια μαχη κ σοφια....πωπω ρε γιεληζ τι μου κανεις με τις ιδεες σου...αληθεια ξερει καμια πως φτιαχνουμε σπιτικη γρανιτα?να μην περιμενω το καλοκαιρι :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

aaa sisi to kalutero mou alla oxi agorastos freskos sthmenos..den kserw mia akatamaxhth elksh afou den prolabainoun na rxontai ta portokalia sto spiti me to kilo..k genika k ta frouta maresoun k polu aggouraki maresei na trww giati den kserw..

egw trww turopitoula twra...gia meshmeri ti tha kanete?egw mprizoles me patates sto fourno lew

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Σοφάκι μου...Πώς είσαι σήμερα?

Καλημέρα Μαχη μου, καλή δουλίτσα και καλές κλωτσιές :lol::lol:

Μιχαέλλα μου δεν ξέρω πως γίνεται η γρανίτα οπότε δεν μπορώ να βοηθήσω. Εγώ πάντως ένα milkshake βανίλια θα το έπινα ευχαρίστως!! :lol:8-)

Με πήρε ο άντρας μου τώρα ότι μου παρήγγειλε ένα βιβλίο "πώς να γίνετε σπουδαία μαμά"!!! Το έχει μια φίλη μας και μου άρεσε και το πήρε ο καλός μου! :roll::D

Μερυκαλ και εμένα πιο πολύ μου αρέσει ο φρεσκοστιμμένος χυμός..,μου τέλειωσαν όμως τα πορτοκάλια!

Εγώ δεν έχω αποφασίσει ακόμα τι θα μαγειρέψω...Σκέφτομαι κριθαράκι με φετούλα συνοδευτικό αλλά δεν είμαι σιγουρη ακόμα΄...Επειδή τα μεσημέρια είμαι μονη κάνω κάτι εύκολο και το βράδυ μαγειρεύω κανονικά για τον αντρούλη μου. Να δω απόψε τι θα του φτιάξω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Γειά σου κορίτσι μου! Καλώς ήρθες! Εδώ όλες έχουμε περάσει παρόμοιες καταστάσεις και σε καταλαβαίνουμε. Λυπαμαι για τις αποτυχιες... οι βιοχημικες είναι συνηθισμένες, δυστυχώς. Και εξωμητριες ακους ολο και πιο συχνα... Αλλα, να σε ρωτήσω, πώς σου προεκυψε εξωμητρια από εξωσωματικη; Η εξωσωματικη παρακάμπτει τις σαλπιγγες και απ αυτή την άποψη θεωρείται πιο ασφαλής, αφου η ετ γινεται απευθειας στη μητρα.  Σ αυτό που ρωτάς, να κάνεις όπως αισθάνεσαι. Αν δεν είσαι έτοιμη για νέα διέγερση, να προσπαθήσετε μόνοι σας. Σας δινει το οκ ο γιατρος; Η καλή ψυχολογία έχει μεγάλη σημασία στην εξωσωματικη, να μην πιεστεις, αν αισθάνεσαι κουρασμένη. Ύστερα είναι και το οικονομικό, που είναι υπολογίσιμο κόστος. Η ηλικία σου ποια ειναι;  Από την άλλη, σκέψου ότι τα κέντρα κλείνουν κάποια στιγμή τον Αυγουστο. Δηλαδή αν πατε τον Ιούνιο μονοι σας και δεν προκυψει, οριακά προλαβαίνετε τον Ιούλιο, αναλόγως και τις ημερομηνίες της περιόδου σου. Ζύγισε τα όλα αυτά. Πάντως ο ένας ή οι δύο μήνες δεν κάνουν την διαφορά. Εμεις εδω ειμαστε, όπου μπορούμε να βοηθήσουμε. Καλή επιτυχία.
    • @ditaki μωρε και γω εχω ενέργεια και εννοειταο δε με πήραν τα χρονια. Εσυ ομως εισαι ηδη εγκυος. Και η ολη διαδικασία της συλληψης εχει ενα αγχος. Απλα αλλο να εισαι πχ 32 και να προσπαθείς για 3ο και αλλο 36. Προσωπικά δεν εχω σκοπο να κανω ελευθερα πχ εφορου ζωης και όποτε ερθει. Αν ήμουν 32 πχ θα ελεγα οτι εχω μια 3τια ανετα μπροστα μου. Αντιθετως αν ειχα μονο ενα παιδι ναι θα προσπαθουσα οσο με επαιρνε. Και στα 40 μου ακομα. Και στα 40 φευγα. Αν ολα πήγαιναν καλα τωρα θα ειχα ηδη ενα ακομα μωρο. Αλλα τωρα δεδομενων των συνθηκων εχω ενα χρονο διάγραμμα. Αν ερθει μέχρι τότε καλως. Αν οχι παλι καλως.
    • @Elenaki12 λογικο ρε αγαπη να σπαζεσαι. Εμείς δουλευουμε βαρδιες κ μερικες φορες πεφτει να φευγει ο ενας για δουλειά πριν να γυρισει ο αλλος. Αστα. Με το καλο ο γαμος σας! Να σας πανε ολα τελεια!
    • Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια ! Δεν εύχομαι τίποτα άλλο από εκείνη τη μετά, να είμαστε καλά κ να έρθουν όλα όπως τα ονειρευόμαστε ! Με προτεραιότητα το μωράκι μας .. δυστυχώς το είδος της δουλειάς μου δεν μου επιτρέπει τέτοιες κινήσεις εύκολα, αλλά δεν ήθελα να χάσω κ αυτόν τον μήνα χωρίς λόγο! Κάνω τόσες θυσίες(καλή διατροφή, τεστ, συχνες επαφεσ Ακόμα κ πτώμα ) να το χάσω μόνο κ μόνο για τη δουλειά ;!;! Αν είναι να χαθεί ο μήνας να χαθεί από άλλες αιτίες όχι μόνο γιατί έχουμε κωλοδουλεια… συγγνώμη για αυτά που λέω αλλά με είχε πιάσει το παράπονο όταν είδα την κατακόκκινη γραμμή το μεσημέρι στο τεστ ωορρηξίας που πάλι έτυχε σε μέρα που δούλευα ..
    • Άντε μπράβο συγχαρητήρια κορίτσι μου με το καλό ο γάμος πάντα ευτυχισμένοι να είστε, αγαπημένοι και να έρθει το μωρακι σας να ολοκληρώσει την ευτυχία σας 🥰 καλα εκανες και έφυγες από την δουλειά δεν είναι να χάνονται τέτοιες μερες μακάρι να μπορέσετε και αύριο και μεθαύριο να έχετε μπόλικες επαφες 😊
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...