Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά Μωράκια 2011... Η τελική αναμέτρηση2!!!!!


Recommended Posts

Βρε παλιοκοριτσα προσπαθω τοση ωρα να δημοσιευσω και δεν μπορω!!!Συγκρατηθητε λιγο!!!

Μπεμπουλινο εγω πηρα το maclaren twin techno,μεταχειρισμενο γιατι κι εμεις ειμαστε της αποψης οτι δεν υπαρχει λογος να δωσουμε πολλα χρηματα για καροτσι.Βεβαια σταθηκαμε κ τυχεροι αλλιως θα παιρναμε κ εμεις καινουριο.Το συγκεκριμενο βγαινει και μονο(maclaren techno xt) στα 325 ευρω για ενα μωρακι και κανει και για νεογεννητα.Μαλιστα στα mothercare θα βρεις και προσφορα το ,maclaren techno xlr που ειναι απλα τελειο και με 530 παιρνεις και το πορτμπεμπε ή καθισμα αυτοκινητου με 630.Κοιταξε το...θα βρω λινκ να σου στειλω.

Γιεληζ μου δε φοβαμαι καθολου,να φανταστεις εχω κανει αλλα 2 χειρουργεια με τοπικη ναρκωση για να αποφυγω την ολικη και καταλαβαινα τα παντα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλημερα και σε σενα μπεμπουλινο και σοφακι μου. τρωω φρυγανιτσες με βουτυρο και μελι γιατι κλωτσαγε η μικρη και μαλλον πηναγε. :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Μαρουλίτα και Σοφάκι...

Σοφάκι μου περαστικά σου..ξάπλωσε να συνέλθεις. Σε καταλαβαίνω γιατί με πιάνει κι εμένα η μέση κι είναι ανυπόμοφορο. Ευτυχως τώρα έχει 3 μέρες δεν με πονάει ιδιαίτερα.

Μπεμπουλίνο με τα καρότσια είναι αυτό που έλεγα πριν...όσο πιο πολλά βλέπουμε μπερδευόμαστε!! Σημασία έχει να είναι κατάλληλο για τα μωρά μας και εύκολο στη χρήση.

Σοφάκι μου για την καισαρική που λες...εγώ 99% δεν μπορώ να κάνω επισκληρίδιο εάν χρειαστεί λόγω της δισκοπάθειας που έχω. Πέρσι που είχα ρωτήσει το γιατρό δεν ήταν ιδιαιτερα θετικός από την στιγμή που υπάρχει πρόβλημα στην πλάτη. Γι΄άυτό αν χρειαστεί χτύπα ξύλο να κάνω καισαρική με στεναχωρεί ότι δεν θα το ζήσω όπως το ονειρεύομαι...Αλλά μετά από όσα περάσαμε...σημασία έχει να είναι όλα καλά.

Εχουμε καιρό να τα σκεφτούμε αυτά.

Κι εμένα ο μιρκούλης κλωτσά τα πρωινά...μόνο όταν είναι να πάμε στο γιατρό πεισμώνει!! :lol:

Τη δευτέρα θα ξυπνήσω πρωί πρωί και θα τρωω ότι βρίσκω για να κινείται στον υπέρηχο :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σοφία μου εγώ εκτός απο την καισαρική δεν έχω κάνει άλλο χειρουργείο... και στην καισαρική στην αρχή μου έκαναν ραχιαία και δεν έπιασε... και μετά έκαναν την ολική... μάλλον απο εκεί μου έχει μείνει ο φόβος!!! γιατί μέχρι τότε έλεγα θα κάνω καισαρική με επισκληρίδιο και δεν φοβόμουν καθόλου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βικυ καλωσηρθες πισω!!!

Τελεια τα νεα σας με την Β επιπεδου..μπραβο με το καλο!!

παιδια για μενα δενε χει καμια σημασια το πως θα γεννησεις..

οποιαδηποτε μητερα οτι και να αποφασισει, με οποιον τροπο και να γεννησει , εχει τους λογους της.

Καμια δεν ρισκαρει απο στενοκεφαλια..

φανταζομαι οτι εαν υπαρχει καποιο προβλημα και ο γιατρος μου δεν ειναι χαζος για να προχωρησει, ουτε εγω φυσικα αμα μου πει υοαρχει αυτο και αυτο το κολλημα θα επιμεινω.

Απλα δεχομαι πως οταν υπαρχει λογος να γινετε καισαρικη για καλο μητερα και παιδιου, αλαλ εαν δεν συντρεχει λογος να γινει καισαρικη στο δευτερο και θα τα καταφερω γιατι να μη το κανω ρε παιδια...

Εγω το θελλω δε με πιεσε κανεις..

Εαν ηθελα παλη καισαρικη δε θα το συζητουσα αλλα θα συμπερασκετεκουμουν σε οποιαδηποτε κοπελα ηθελε κατι τετοιο, οχι να κινδυνολογω..

Εκεινη στις 2 μεγαλε ςκορες τις κυριως στην πρωτη ειχε καισαρικη με επιπλοκες, και μετα εκανε πηρετο 10 μερες και ειχε παρα πολυ δυσκολη ανναρωση

Φυσικα διαφορετικη περιπτωση ειμαι εγω με μια καισαρικη λογω περιτυλληξης και εμβρυικης δυσφοριας που ειμαι 30 χρονων και εχω μια μονο καισαρικη, και αλλο αυτη με δυο καισαρικες και 38 χρονων με κυηση αυξημενου κινδυνου..

Τεσπα δεν εχει λογικη, και δενε χει καμια απολυτως σημασια ο τροπος που θα γεννηθει ενα μωρο αρκει να ειναι γερο και δυνατο και η μητερα ευτυχησμενη και χαρουμενη..ολα τα αλλα ειναι φιλολογιες και κουβεντα να γινετε.

Πιστευω κανενα γιατρος δεν ειναι τοσο βλακας ουτε καμια μητερα τοσο ανοητη ωστε να ρισκαρει.

Ετσι δενε ιναι;;;;

Οσο για τον πονο ναι παιδια τα παντα ειναι σχετικα, εγω πχ ειμαι ανθρωπος που αντεχει στον πονο αλλα δεν ξερω εκεινη τι στιγμη τι θα γινει.

Παιζουν ρολο και η υγεια της μητερας..συμφωνω οτι ειδικα στην Ελλαδα οι καισαρικες γινονται πολλες φορες χωρις ιδιετερο λογο αλλα κατανοω και τον φοβο μητερας και γιατρου για την υγεια και του βρεφους και της μαμας. ΠΟιος μπορει να πει τι σε μια μητερα που ειδ εκαι επαθε να κανει παιδι η ειχε μια πολυ δυσκολη εγκυμοσυνη.

Μακαρη να ειμασταν ολες υγυεις, να γεννουσαμε τα παιδια μας με τον πιο φυσικο τροπο

Και εχουμε συζητησει με τον γιατρο μου πολυ διεξοδικα το θεμα υπο ποιες προυποθεσεις θα μπορεσω να το κανω, και μαλιστα οταν θα κανω μαθηματα ψυχοπροφυλλακτικης θα εχουμε και μια συζητηση με τη μαια ετσι ωστε εαν δεν τα καταφερω να μην εχω τα ψυχολογικα που ειχα στον μεγαλο μου γιο

Αληθεια...η ζαχα παιδια κανενας ειχε ενα της;;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπεμπουλινο μπορεις να το δεις εδω.. http://www.mothercare.com/Maclaren-Tech ... B0035KU1PG

Μαρακι συμφωνω απολυτα,να ειναι καλα τα μωρακια μας και ολα τα αλλα γινονται...

Ε τοτε Γιλεηζ μου εχεις απολυτο δικιο που φοβασαι,κι εγω ετσι θα ενιωθα ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σοφιτσα καλοριζικο το καροτσι!Θα το κοιταξω..Σ'ευχαριστω!Εχω προβλημα με την μεση μου και δεν μπορω να σηκωνω βαρη.Οποτε θελω ενα ελαφρυ καροτσι. ;) Και τα Μακλαρεν νομιζω ειναι απο τα πιο ελαφρυα τετοιου τυπου.

Σεσιλια,σορρυ που ξαναρωταω αλλα δεν θυμαμαι...Γιατι θα γεννησεις χωρις επισκηριδιο;Υπαρχει καποιο προβλημα;Θα το ψαξω και εγω πολυ το θεμα λογω της κηλης που εχω στην μεση...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πωπω τι μου ρθε τωρα!!! αχ και να χα μια ζεστη σοκολατα με γευση καρυδα!! καλε τι παιδι εχω εγω. μολις εφαγα 4 φρυγανιες με βουτυρο και μελι. ελεος δηλαδη. οτυ αντρα μου παιδι. α! και απο γραμμαρια την προηγουμενη εβδομαδα ημασταν 421 γρ. και εγω ειμαι πλεον στα +9 κιλα παρακαλω. αλλα βρε κοριτσια στο υπολοιπο σωμα μου δεν φαινεται να εχω παρει ουτε στο προσωπο. να μια κοιλιτσα που εχω κανει. θρεφταρακι η μπεμπα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

re koritsia kai egw den kserw...den mporw na pw oti fovamai...vevaia einai kai polu nwris akoma kai an ta leme auta apo twra ton maio kai ton iounio ti tha leme...xixixixixixixix

alla pisteuw oti h episkliridios einai ena thauma...nomizw pws tha thn prwtimisw efoson fusika einai ola polu kala..!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koριτσια εχω συγκινηθει παρα πολυ!Στον Αντεννα δειχνει μια κυρια που εκανε παιδακι μετα απο 20 εξωσωματικες!Δεν καταφερε τιποτα στην Αμερικη και ηρθε στην Ελλαδα και με την πρωτη προσπαθεια εκανε παιδακι!Ενα πανεμορφο ξανθο κοριτσακι!Και ειναι παλι εγκυος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπεμπουλινο δενε χω καποιο- σοβαρο- προβλημα υγειας απλα ειχα παθει κριση πανικου στην προηγουμενη γεννα που πηροδιτησε μετα καταστασεις τις οποιες δεν πολυθελλω να θυμαμαι.

Εαν καταφερω να γεννισω φυσιολογικα δε θα κανω καμια ναρκωση, εαν ομως δεν τα καταφερω..θα σκεφτω τι θα κανω θα δουμε.

Επισης γι ατο θεμ απου λες...υπαρχει μισ συζητηση σε ενα αλλο φορουμ, που τη διαβασα χτες το βραδυ και στην αρχη συγχηστηκα και μετα γελασα παρα πολυ..

Αφορα την ηλικια στην οποια γινονται μητερες οι γυναικες σημερα

παιδια, ηταν χωρις πλακα για γελια και για κλαματα..

μαλλων αυτες που γραφαν αυτες τις μπουρδες ουτε δυσκολευτηκαν να αποκτησουν παιδια, ουτε δυσκολευτηκαν γεννικα στη ζωη τους και απο αποψη δουλειας και απο αποψη συντροφου ...

Δεν ξερουν τι ειναι να αποκτας παιδι σε μεγαλη ηλικια και ποσο σημαντικο ειναι αυτο το παιδι να γεννηθει γερο ..αφιστε που σε καποια φαση με αυτα που γραφανε νομιζα οτι εχουν κανει μια κατ'ιδιαν συμφωνια με τον θεο οτι θα ζησουν μεχρι τα 100 και θα δουν και εγγονια και δισεγγονα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιελίζ πολύ καλή η ιδέα σου...αυτό θα κάνω..θα πιω μια ζεστη σοκολάτα!!!

Μπεμπουλίνο μου το βλέπω κι εγώ και μπράβο της κοπέλας...Δινει θάρρος σε πολλές κοπέλες.

Πιανίσιμο η μικρούλα πεινάει ε??? Σαν τον δικό μου!! Εφαγα στις 8:30 δυο τοστ, στις 10:30 δημητριακά με γάλα και πριν από λίγο μήλο και ΠΑΛΙ ΠΕΙΝΑΩ!!!! :lol::lol:

Χρύσα μου για όλα οσα είπες συμφωνώ απόλυτα...με κάλυψες σε όλα! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εχεις δικιο σε αυτο σεσιλια. μπορει να μην εχω 30αριση ακομα αλλα επειδη δυσκολευτηκα να πιασω παιδι , ασχετο αν τελικα ηρθε απο μονο του, δεν εχει κανεις το δικαιωμα να λεει διαφορα επειδη εκεινου του εχουν ερθει ευνοϊκα. και απ οτι εχω καταλαβει αποκτας καλυτερη εικονα των πραγματων μονο οταν δυσκολευεσαι για κατι που θες παρα πολυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλα,αυτο που διαβασες Σεσιλια ειναι μεγαλη βλακεια!Και τι εγινε αν μια γυναικα κανει μεγαλη παιδι;Δηλαδη η μεγαλη ηλικια απαγορευει την μητροτητα;Δεν ειμαστε καλα..

Κοριτσια εχω λιωσει με το κοριτσακι!Φτου σου μαναρακι μου,τι ομορφοοοοοοοοο!Θελω και εγωωωωω κοριτσακιιιιιι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μόλις ήρθε η ζεστή σοκολάτα που παρήγγειλα!!! :lol::lol::lol::lol: Στην υγειά σας!!! (όχι που θα μιλούσα για κάτι και δεν θα ήθελα να το φάω-πιώ!!! ) :lol::lol::lol::lol:

Χρύσα μου δεν χρειάζεται να σου λέω κάθε φορά ότι συμφωνώ 100% μαζί σου... αυτό πιά είναι δεδομένο... :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ντιοσα,απολαυσε την σοκολατιτσα σου!

Σοφια,εψαξα στο σαιτ του Μαδερκερ το Ελληνικο και το εχει 430 το καροτσι... :roll: Σιγουρα εχει προσφορα;Ειναι μολις 6.5 κιλα,πολυ ελαφρυ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ειχα βγει για εξωτερικες δουλειες κ επιτελους επεστρεψα....πσγωμενη :mrgreen::mrgreen:

το θεμα της γεννας μαλλον θελει πολλες ωρες κ σελιδες αναλυσης τελικα.οσο για τον πονο κ τον τροπο ειναι κατι που καθε γυναικα το αντιλαμβανεται διαφορετικα.κ εγω ημουν λιγοψυχη κ δεν αντεχα ουτε τον πονοδοντο ποσο μαλλον τον φυσ. τοκ. με τεχνιτους πονους κ χωρις επισκληριδιο....πονο οχι αστεια.η καθεμια μονη της ξερει τι περναει κ καλο ειναι οι κοπελες που δεν εχουν εμπειρια στο θεμα γεννας να μην επηρεαζονται απο τα διαφορα που ακουν.η καθε περιπτωση ειναι διαφορετικη κ δεν σημαινει οτι επειδη συνεβη σε καποια κατι κακο,θα το παθει κ η ιδια.το παν ειναι η καλη ψυχολογια,η ψυχραιμια κ η καλη συνεργασια την ωρα της γεννας με τον γιατρο.οσο για το θεμα φ.τ. ή καισαρικη κ παλι ειναι το τι θελει η καθεμια απο εμας κ πως θελει να το βιωσει.εγω προσωπικα ξερω τι με περιμενει αφου κ παλι θα γεννησω χωρις επισκληριδιο(αν ειχα την δυνατοτητα θα την εκανα,για να το ζησω λιγοτερα επωδυνα)οποτε ο μονος μου φοβος κ ανυσυχια ειναι να πανε ολα καλα για το μωρο κ για μενα,τιποτα αλλο δεν με νοιαζει.οτι θα πονεσω το ξερω...αλλα οταν θα κρατησω στην αγκαλια μου το θυσαυρο μου τοτε ολα θα ξεχαστουν...κ πιστεψε με τεσσερα χρονια τωρα βλεπω το μουτρακι της κ λεω χαλαλι ολοι οι πονοι που περασα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σιγά μην έχανες Γιελιζ και δεν έπινες!!! χαχα Στην υγεία σου τότε!!

Καλό μαγείρεμα Μπεμπουλίνο!!

Εγώ μάλλον σήμερα θα φτιάξω μακαρονάδα αφού δεν την έκανα χθες. Και το βράδυ έφτιαξα ένα μεγάλο τοστ κι έφαγα μαζί με ένα ποτήρι γάλα... :lol: Και το βράδυ στον ύπνο μου πεινούσα!!!!!

Αααα και στον ύπνο μου έβλεπα λεει ένα μεγάλο σκύλο ο οποίος με κυνηγούσε και προσπαθούσε να με δαγκώσει. Σε κάποια στιγμή με έπιασε αλλά του κρατούσα το στόμα και δεν με δάγκωσε μέχρι που κατάφερα να ξεφύγω αλλά και πάλι με κυνηγούσε...Τι λέτε να σημαίνει?? Τον τελευταίο καιρό έχω ξαναδει να με κυνηγά σκύλος.

Ασχετο τώρα...Θέλω να φάω Goody's...οτιδηποτε υπάρχει εκει μέσα!!! Το βλέπω στην τηλεοραση που διαφημίζει και μου τρέχουν τα σάλια :lol::lol:

Καλώς την Μερυκάλ...με το παστίτσιο της!!! :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μερυκάλ μου μίλησες με την Λολλιποπ / Γιώτα? Φαντάζομαι ότι είναι πανευτυχείς!!!

Κι εγώ ξέρω ότι σκύλος ειναι φιλος και οταν προσπαθει να σε δαγκώσει εχθρος...μακρυα από εμάς!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρύσα μου συμφωνώ μαζί σου σε όλα!!!Πίστεψέ με αξίζει να το προσπαθήσεις!!!

mamapianissimo λιχούδω η μικρή εεε???? :lol::lol:

Μπεμπουλίνο μου το ελαφρύ καρότσι θα σε βολέψει ειλικρινά πάρα πολύ! Και πρόβλημα να μην είχες στην μέση πάλι θα σε βόλευε εάν το κουβαλάς συνέχεια μαζί σου!!

Μην αγχώνεστε από τωρα.. έχουμε πολύ καιρό μπροστά μας!!!!

Να σας βάλω να διαβάσετε την δική μου ιστορία τοκετού??

Γιελήζ λογικά την ήπιες κιόλας την σοκολάτα εεε??? να είχα κι εγω μία αλλά θα με πέθαινε το στομάχι μετα...

Μαράκι αφού του ξέφυγες δεν είναι τίποτα!!!!!

Εγώ έχω μπιφτεκάκι και μπρόκολο σαλάτα!!!

MERYKAL γεια σου τι κάνεις?? Να της ζήσουν τα αγγελούδια της και με το καλό σε όλες μας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Για εμένα, μπορεί και τσάμπα να το σκέφτεσαι.. μετά από τρίμηνη καταστολή των ενδογενών ορμονών δεν ξέρεις αν θα είναι καλές οι ορμόνες στην πρώτη εμμηνόρροια για να προχωρήσετε σε διέγερση.. μίλα με το γιατρό σου κάνε τις εξετάσεις σου δείτε πως θα είναι ο κύκλος σου και το αποφασίζετε τότε με το γιατρό σου..! Εγώ τουλάχιστον και σύμφωνα με αυτά που έχουν αναφέρει κορίτσια στο παρελθόν με ενδομητριωση, αν έπαιρνα το οκ από το γιατρό μου να προχωρήσουμε θα το έκανα τώρα που θεωρητικά η ενδομητριωση είναι σε ύφεση και οι πιθανότητες καλύτερες..
    • It is one of the well-known complications following in vitro fertilization (IVF) with embryo transfer (ET). The incidence of ectopic pregnancy is estimated to be 2.1–8.6% of clinical pregnancy after IVF-ET, which is 4 times higher than natural conceptions. No significant difference could be demonstrated on the incidence of EP in fresh IVF cycles vs. frozen/thawed cycles in a large cohort of patients. Donor egg recipients were found to have a significantly lower incidence of ectopic pregnancy compared with standard IVF patients. Πηγή: Pubmed  Ισχύει.. του εναντίον δηλαδή, η εξωσωματική αυξάνει τις πιθανότητες..
    • Δε γνωρίζω ακριβώς τον λόγο, δε ξέρω να στο εξηγήσω αλλά στην εξωσωματική δεν είναι ασυνήθεις οι εξωμητριες κυήσεις.  Κουλό έτσι; Κι όμως.... 
    • Γειά σου κορίτσι μου! Καλώς ήρθες! Εδώ όλες έχουμε περάσει παρόμοιες καταστάσεις και σε καταλαβαίνουμε. Λυπαμαι για τις αποτυχιες... οι βιοχημικες είναι συνηθισμένες, δυστυχώς. Και εξωμητριες ακους ολο και πιο συχνα... Αλλα, να σε ρωτήσω, πώς σου προεκυψε εξωμητρια από εξωσωματικη; Η εξωσωματικη παρακάμπτει τις σαλπιγγες και απ αυτή την άποψη θεωρείται πιο ασφαλής, αφου η ετ γινεται απευθειας στη μητρα.  Σ αυτό που ρωτάς, να κάνεις όπως αισθάνεσαι. Αν δεν είσαι έτοιμη για νέα διέγερση, να προσπαθήσετε μόνοι σας. Σας δινει το οκ ο γιατρος; Η καλή ψυχολογία έχει μεγάλη σημασία στην εξωσωματικη, να μην πιεστεις, αν αισθάνεσαι κουρασμένη. Ύστερα είναι και το οικονομικό, που είναι υπολογίσιμο κόστος. Η ηλικία σου ποια ειναι;  Από την άλλη, σκέψου ότι τα κέντρα κλείνουν κάποια στιγμή τον Αυγουστο. Δηλαδή αν πατε τον Ιούνιο μονοι σας και δεν προκυψει, οριακά προλαβαίνετε τον Ιούλιο, αναλόγως και τις ημερομηνίες της περιόδου σου. Ζύγισε τα όλα αυτά. Πάντως ο ένας ή οι δύο μήνες δεν κάνουν την διαφορά. Εμεις εδω ειμαστε, όπου μπορούμε να βοηθήσουμε. Καλή επιτυχία.
    • @ditaki μωρε και γω εχω ενέργεια και εννοειταο δε με πήραν τα χρονια. Εσυ ομως εισαι ηδη εγκυος. Και η ολη διαδικασία της συλληψης εχει ενα αγχος. Απλα αλλο να εισαι πχ 32 και να προσπαθείς για 3ο και αλλο 36. Προσωπικά δεν εχω σκοπο να κανω ελευθερα πχ εφορου ζωης και όποτε ερθει. Αν ήμουν 32 πχ θα ελεγα οτι εχω μια 3τια ανετα μπροστα μου. Αντιθετως αν ειχα μονο ενα παιδι ναι θα προσπαθουσα οσο με επαιρνε. Και στα 40 μου ακομα. Και στα 40 φευγα. Αν ολα πήγαιναν καλα τωρα θα ειχα ηδη ενα ακομα μωρο. Αλλα τωρα δεδομενων των συνθηκων εχω ενα χρονο διάγραμμα. Αν ερθει μέχρι τότε καλως. Αν οχι παλι καλως.
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...