Μετάβαση σε περιεχόμενο

Α-ΣΤΑ-ΜΑ-ΤΗ-ΤΑ μωράκια Μαίου-Ιουνίου-Ιουλίου 2009 νο7!!!!!


Recommended Posts

Αγγελικη.. προς θεου! Φυσικα και δε μου εχεις δωσει την εντυπωση ανθρωπου.. που τα "χωνει".. :? Προσπαθησα να σε "πειραξω" για τις απουσιες σου τοσες μερες! Δεν ειχα κακη προθεση. :D

Για τα πιτακια που εγραψες, δεν αφηνεις τη ζυμη να ξεκουραστει καθολου.

Κατευθειαν για γεμισμα!!

Μισο δαχτυλο παχος νομιζω ειναι καλα. Οχι σαν φυλλο.

Κανε μικρα μπαλακια και ανοιξε τα με το χερι.

Ξυπνησε η μικρη.

Θα επανελθω.

Δεν εψαχνα για κακη προθεση βρε Φανη απο σενα! Για ειλικρινη κριτικη ψαχνω και ψαχνομαι γενικως... μη μου δινεις σημασια! Αλλα αν βλεπετε να τα λεω/γραφω περιεργα να μου το λετε... δε μου αρεσει να δινω αλλη εντυπωση απο αυτα που νιωθω και σκεφτομαι πραγματικα!

Μπαλακια και ανοιγμα με το χερι? Σουπερ!!! Το σκεφτομουνα το ανοιγμα με τον πλαστη για να πω την αληθεια... Θα τα φτιαξω αποψε κιολας! Θα τρελαθει ο μικρος αυριο το πρωι!!!

Παω κι εγω... απο οτι ακουω τελειωσε ο πολεμος της μπανανας... 40 λεπτα για μια μπανανα, μαλλον καναμε προοδο και παλι!

Θα τα πουμε!!! :-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλο σας απογευμα..... :) Αγγελικουλα καλως ηρθες ....μας ελειψες πολυ κ εσυ κ οι περιπετειες του Ιασωνα του τρμερου.. :lol: διαβασα πως ειχατε δυο μικρα ατυχηματα...αυτο με το γυαλι μου εκανε τρομερη εντυπωση,εχω ακουσει πως ειναι πολυ επικυνδυνο... :?:( να σε ρωτησω τις αποκριες τον εντυσες τελικα; κ τι; εμεις φοβερο ζορο....εχω φοτο στο fb μπες να μας καμαρωσεις.... :lol:

Φανουλα κοριτσι μου για τι γιαγια τα ειπα κ πιο κατω, μερικες φορες οι ανθρωποι καταλαβενουν πιο πολλα απο οσα λεμε..... ;) για την Ατατινα τωρα κ τα γυμνασια που κανει πριν κοιμηθει.....τι να πω; ο δικος μου κοιμαται 11 κ βαλέ πλεον, κ ακομη μια φορα μας ξυπνησε στις 1 τα μεσανυχτα κ ηθελε αγκαλιες, χωρις ιδιατερο λογο :?: κ τις 2 φορες κοιμηθηκε τελικα στο κρεβατι του 4 τα χαραματα...για το γαλα που σας ειπα πως εκοψε βρηκα το λογο, δοντακια τα πλαινα μη ρωτησετε πως τα λενε δε θυμαμαι... :?:roll: ουτε ποσα εχουμε δεν αφηνει να δω.... :lol: επισης το σιδηρο που επινε πολυ καλα πριν 2 μηνες με το καλαμακι, τωρα δεν το θελει πια ετσι κ του το δινω με το κουταλακι......ναι το κανω κ αυτο αφου πρεπει να το πιει... ;)

Κωνσταντινα ειπες πως τα καταφερνω με το μικρο μαζι.....το πηρα αποφαση κ αυτος κ εγω ...ποτε καροτσι ποτε αγκαλια, ευτηχως εχω μινι μαρκετ κατω απο το σπιτι κ εχω σωθει για τα μικρα καθημερινα τουλαχιστον.... ;) κ το παρκο που λες κ εγω το μαζεψα τα χριστουγεννα δεν εμπενε με τιποτα μεσα πιο πολυ χρω επιανε... ;)

Συμπεθερουλα περαστικα σας κοπελα μου, τελικα λιγο εως πολυ ολα τα παιδακια της παρεας αρωστησανε... :(

Στελλα εσεις τι κανετε; η Αφροδιτουλα σου; πολλα μακια :x

Ιφι ...Χρυσα...Ζαιρα φιλακια πολλα στα παιδακια κ στις κοιλιτσες σας :x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ωωωωω....επέστρεψε η Αντζι μας κ -επιτέλους-γεμίζουν ξανά οι

σελίδες μας!!!!!!

Καλώς μας ήρθες πίσω κοριτσάκι...Αναμένουμε νεες ιασωνοπεριπέτειες...ουκ ολίγα

βεβαια ηταν αυτα που περασατε τον λίγο καιρό που δε μας έγραφες...τι να πω,

απαιχτος κ πραγματικά ασταματητος ο μικρός!

Μπήκα για ενα τζα κ βγαινω εξω,γυναικοπαρέααααααα!!!!!

Φιλάκια πολλά σε όλεεεεεεεςςςς!!!!! :-*:-*:-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα και απο εμενα την κουρασμενη μανα....καταρχην αγγελικη καλωςηρθες ξανα...

φανη μου για τη γιαγια τι να πω περαστικα ξερω ειναι δυσκολο για σενα γιατι ειναι γιαγια και αμα ειναι και η αγαπημενη σου ακομα πιο πολυ.πριν ενα χρονο εχασα τον παππου και ξερω πως ειναι..

τωρα τα νεα μας χθες ο μικρος εβλεπε κινουμενα και ξαφνικα καπως επεσε χτυπησε ειχα παει τουλετα και ματωσε τη μυτη ευτυχως ψυχραιμη..για το χειλη που ενεφερες το εχουμε σκισει πριν κανα 15μερο...

κια σημερα τι λετε να μου εκανε...ηθελε ν ακοιμηθει το πρωι ξανα στις 11,30 και τον εβαλα και ειπα ας κανω καμια δουλεια με την ενδοεπεικοινωνια ανοιχτη και διπλα μου καποια στιγμη μετα απο καμια ωρα λεπω κοκκινιζει λεω ξυπνησε.αν θυμαστε σε φωτο που ειχα βαλει παλιοτερα εχω λανει πατετνα στο κρεββατι εβαλα εξτρα ξυλο και τη αλλαξιερα οποτε δεν βγαινει απο πουθενα λογο παλιοτερης πτωσης.τελοσπαντων παω στο λεπτο και τον βλεπω να μου ανοιγει την πορτα ειχε κατεβει ανεβηκε στην αλλαξιερα εκαστε πανω και πηδηξε κι κατεβκε κατω για καλη μου τυχη δεν χτυπησε αλλα εγω σοκαριστηκα.οποτε απο το απογευμα παλευμαε με το δωματιο του του στησαμε το κρεββατι το κανονικο αλλαξαμε για μια λληφορα διαρρυθμιση καναμε την κρεββατοκαμμμαρα μας ανω κατω κια δεν τελιωσαμε για να κοιμηθει σε κανονονικο κρεββατι το προβλημα ομως ειναι οτι πλεον κατεβαινει και δεν κοιμαται στο κρεββατι εχουμε μια ωρα το παιδευουμε και τιποτα και εχω ισοπεδωθει απο το πρωι στο ποδι και αυριο ο αντρας μου οπηρεσια πως θα την βγαλω δεν ξερω...ηθελαμε να τα κανουμε με την ηρεμια μας να βαψουμε το δωματιο να βαλουμε αυτοκολλητα και παει λεγοντας τωρα καποια στιγμη θα γινουν....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μεταμεσονυκτια επίσκεψη δεχεστε;από τη στεναχώρια δε

με πιάνει ύπνος.ήμουν πολύ φορτισμένη σήμερα κ ξέσπασαν στο μωρό με φωνές.ήρθε ο Καλομοίρης κ με εσφυξε στην αγκαλιά μου μου χαϊδεύει τα μαγουλα κ έλεγε μαμά μου;να σκάσω είμαι.

Κωσταντινα αν βρω να παραγγειλω ακόμα καλύτερα.ψάχνω αλλά δεν βρήκα κάτι.

Όσο για λεξουλες ο δικός μου πήρε φορά κ ότι ακούει το λέει!έχει πολύ Πλάκα.αν κάνω καμία ζημιά φωνάζει οοο αμάν.επίσης ανοίγει την πόρτα κ φωνάζει κακιά τατα(γάτα) γιατί έρχονται στην πόρτα συνέχεια κ τις φωρτονομαι.κ φυσικά πολλά ακόμα.τον Ιούλιο θα πάμε παιδικό!

Πολλά φιλία σε όλες σας κορίτσια κ σορυ αλλά ειλικρινά ο χρόνος μου είναι περιορισμένος εώς ανύπαρκτος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημέρα κοριτσάρες μου!!!!

Πώς είστε σήμερα?

Πώς είναι τα αρρωστούλικα Λυδία κ Γιωργάκης?

Εμείς είμαστε πολύ καλά,χθες πέρασα τέλεια,η μπουμπού μου κοιμήθηκε μια χαρααααα

κ σήμερα απ την ωρα που ξύπνησε φώναζε γιαγιααααα!!!Λες κ ξέρει το σκατούλι!

Πήρα τον μπαμπά μου τηλέφωνο(δυστυχως κ στην εταιρεια τους κόψανε μέρες κ δουλεύουνε

μέχρι Πέμπτη) κ του είπα να έρθει να πάρει το μωρό...Ε,με το που μπήκε στο σπίτι,

η Ολίνα σκαρφάλωσε πάνω του κ άρχισε να με χαιρετάει κ να φωνάζει γιαγια,τατθη(σάκη!)!!

Παιδί μου της λέω,περίμενε,μπουφαν να σου βαλω....Δεν ξεκολλούσε απ τον παππού της!!

Τουλαχιστον,μου λείπει που μου λείπει,ξέρω όμως οτι περνάει πολύ όμορφα στο χωριό

κ δε νιώθω ενοχες...

Κ τώρα πρέπει να ξεσκονίσω κ να σφουγγαρίσω γιατι το σπίτι μας είναι αχούρι..

Η τουλάχιστον έτσι το βλέπω με τα δικά μου μάτια.. :-s (Φανούλι μου το σύνδρομο

της μυτης που όλα της μυρίζουν κ των ματιών που όλα βρώμικα τα βλέπει,το χω κ εγω,

να ξέρεις!!! :)) )

Ιφιγένεια πώς το κάνει αυτό ρε συ???είναι η κλασσική η κούνια?Εγώ πήρα προεφηβικό

κ εχω τερμα ψηλά τα κάγκελα κ πίστεψε με,καλά καλά κ εγώ να μπω μέσα,δε θα μπορέσω να

σκαρφαλώσω κ να πηδηξω απ τα κάγκελα....

Αννούλα μου μόλις έχω χρόνο θα το ψάξω κ θα σου γράψω διευθύνσεις!!!!

Καλά ο μικρός σου τέλειος,μωρε μη μου τον μαλώνεις,καλύτερα στον άντρα σου να

ξεσπάς παρα στο τζιτζικάκι σου!!!!!!

Τα φιλιά μου κορίτσια,ελπίζω να προλάβω να επανέλθω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αντι για χθες το βραδυ τα εφτιαξα σημερα τα πιτακια. Τωρα ψηνονται αλλα εχω την αισθηση οτι τα εχω βαλει πιο κοντα απο οτι επρεπε και θα κολλησουν ολα μεταξυ τους... Οτι δεν εχω κολλησει καλα τις ακρες και θα βγει η γεμιση εξω... Χαμος θα γινει, μια μαζα ολα στο ταψι, τον βλεπω τον Ιασωνα να τα τσακιζει με κουταλι για βραδυνο.

Νοστιμα θα ειναι σιγουρα παντως! Αν δε σας πειραζει η οψη κερναω!!!

Φανη μαλλον ειναι σουπερ η ζυμη, ειχε φοβερη υφη και ηταν πολυ ευκολη... Ευχαριστω!

Μολις κοιμισω το μικρο τερας, μαλλον θα ξαναμπω, να γραψω τι εγινε τελικα με τα πιτακια και τα σημερινα του κατορθωματα που ηταν πολλααααα.....

Φιλια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα!!!!!!

Τι κάνετε?Βλέπω μαζευτήκαμε όλες και χαίρομαι ιδιαίτερα γι αυτό......

Αγγελικούλα μου εγώ πλέον στο μάμμυ μπαίνω και απαντάω μόνο στην ομάδα μας.......

Σπάνια να δω τα άλλα θέματα.......Δυστυχώς έχει γίνει πιο απρόσωπο και είναι πιο εύκολο τώρα να ξεσπάσουν καβγάδες και παρεξηγήσεις!!!!!!!Μη δίνεις σημασία....

Εμείς δόξα το Θεό,είμαστε πολύ καλά.....

Ο Γιώργος μου την Τρίτη τελείωσε τη θεραπεία του,οπότε είναι μια χαρά!

Την Καθαρή Δευτέρα πήγαμε στο εξοχικό με τους γονείς και τον πεθερό μου.Ξεκουράστηκα, γιατί ο Γιώργος την περισσότερη ώρα κοιμόταν....

Εκεί μένουμε όλο το καλοκαίρι και έχουμε δικό μας υπνοδωμάτιο με την κούνια του...οπότε μάλλον βολεύτηκε!!!!!Στην αρχ΄'η είχε πλάκα,γιατί μάλλον δε θυμόταν το σπίτι και περπάταγε λες και δεν ήξερε!!!!!!!!!!!!!!!!!!Σιγά σιγά και κρατώντας τον τοίχο!!!!!!!!!!!!!! :lol::lol::lol::lol::lol:

Σε κάποια στιγμή,κατά το απογευματάκι,πήρε το κινητό του Μιχάλη και μου έδειχνε μία φωτό απ το καλοκαίρι που είμασταν σε παιδότοπο και μου λέει:"μαμά,άκια"(μπαλάκια)

Του λέω,θέλεις να σε πάμε στα μπαλάκια?Και βάζει κάτι γέλια!!!!!!!!Φώναζε ενθουσιασμένος "ακια,ακια"Οπότε παρόλο το κρύο που είχε,τον κουκουλώσαμε καλά και με κουβέρτα από πάνω και πήγαμε σε ένα παιδότοπο που δεν έχει πολύ κόσμο,να πιούμε ένα καφεδάκι!

Διασκεδάσαμε και οι τρείς,γιατί επειδή δεν είχε κόσμο,είχαμε μπει μαζί με το Γιώργο μέσα στα φουσκωτά και παίξαμε με την καρδιά μας!!!!!!!!!

Μες τη βδομάδα,εγώ δουλειά και ο Γιώργος κλεισμένος μέσα λόγω κρύου.....

Χιόνισε κι εδώ,αλλά το στρωσε μόνο στα βουνά!!! :(:(:(:(:(

Αγγελικούλα θα ενθουσιαστείς με τα πιτάκια....

Εγώ τα γεμίζω με τυριά και γίνονται σούπερ,αλλά ο Γιώργος προτιμά τα κριτσίνια,φρυγανιές κλπ

Πιο στεγνά πράγματα...Είναι ωραία γιατί τρώγονται και την επόμενη μέρα,οπότε το καλοκαίρι,μπορείς να τα φτιάχνεις απ το πρωι και να τα παίρνεις μαζί στη θάλασσα για να δίνεις σνακ στον Ιασονάκο!!!!!

Τα ατυχήματά σας δε θα τα σχολιάσω.......Φοβάμαι πολύ .......Ευτυχώς δε μου χει πάθει τιποτα ο ιδιαίτερο,εκτώς από μελανιές!!!!(φτου!φτου!)Και μόνο στην ιδέα οτι μεγαλώνοντας θα μας συμβεί κάτι.........απαπαπαπαπαπαπα!Ελπίζω να είναι τα τελευταία........

Φανούλα,τι να πω?Δυσκολο να οπλιστείς με τόση υπομονή στο τέλος της μέρας,που τα μάτια κλείνουν και οι μπαταρίες έχουν αδειάσει τελείως!!!!!

Κάρολ μου περαστικά στο όμορφο Λυδιάκι μας!Εύχομαι γρήγορη ανάρρωση,για να μας πεις και πάλι τα κατορθώματα της τσαχπινούλας μας!!!!!!!!!!

Εγώ καμία φορά λέω στον δικό μου:"Εσύ είσαι η ζωή μου!!!!!!!!!"

Και το βράδυ που τον βάζω για ύπνο,έτσι όπως είμαστε αγκαλιά και τον κοιτάζω...μου λέει από μόνος του:"Μαμά,συ σαι!!!!!!!!!!!"Δηλαδή να του πω:εσύ είσαι η ζωή μου!!!!!!!!!!!

Κωνσταντίνα μου το Ολινάκι μας το γλυκό φαίνεται πολύ ανεξάρτητο..........

Ο δικός μου πάλι,όταν πηγαίνω να τον πάρω το μεσημέρι ,του λέω "πάμε σπιτάκι μας?"

και μου λέει όχι!!!!!!!!!!!!

Τουλάχιστον είναι μακριά μας,αλλά περνάνε τέλεια!!!!!!!!!!!!!!!

Όσο για την περιγραφή σου με το πάρκο.....κι Ο Γιώργος τα ίδια!!!!!!!Αμα έχω συμμαζέψει τα παιχνίδια πάει κοντά και σηκώνει το πόδι και λέει"μαμά έσα!" Για να τον βάλω...Τα κάνει άνω κάτω και σε λίγο φωνάζει "όσω"(έξω!!!!!!) =))=))=))=))=))=))=))=))=)) Δε θέλουν παιδί μου να τα βλέπουν τακτοποιημένα!!!!!!!!!!!!!!!

Κατερίνα μου,ο Παναγιωτάκος μας τι κάνει?Κανένα καινούργιο κατόρθωμα είχαμε?

Ιφιγένεια,πήδηξε από την αλλαξιέρα?Απαπαπαπαπα!!!!!!!

Ακροβάτη να τον κάνεις!!!!!!!!!!!!

Αλήθεια πέραν της πλάκας,νομίζω οτι είναι καλύτερα στο κανονικό κρεβάτι...τουλάχιστον έτσι δε κινδυνεύει να χτυπήσει!Λίγη υπομονή χρειάζεται μέχρι να συνηθίσει και να μη σηκώνεται από το νέο του κρεβάτι....Του έβαλες και προστατευτική μπάρα ή όχι?

Αννούλα μου,δε πειράζει που οι επισκέψεις σου δεν είναι συχνές.....Ο χρόνος έχει γίνει πολύτιμος για όλους μας!!!!!!!!

Ζαιράκι μου 1400?Μην αγχώνεσαι μωρέ...Γερό να είναι το μωράκι σου και θα καταφέρεις να το γεννήσεις....Άλλωστε όπως λένε και οι πιο έμπειρες,η δεύτερη γέννα είναι συνήθως πιο εύκολη και γρήγορη........

Όσο για το γιογιο κορίτσια,εμείς ακόμη δεν το έχουμε στα άμεσα σχέδιά μας......

Λέω να καθαρίσει κι άλλο η γλώσσα του πρώτα και το Μάιο που θα πάμε στο εξοχικό,να πάρουμε γιογιο(ή μάλλον καθισματάκι λεκάνης με βλέπω να παίρνω...)και να ξεκινήσουμε τις προσπάθειες....

Προς το παρόν ξέρουμε ότι το "πιπί" κάνει τσίσα και ο "ποπός" κακά!Λέει και τα κακά του κατά τη διάρκεια που τα κάνει,βλέπει οτι τραβάμε το καζανάκι μετά την τουαλέτα...

Ε,μια πρώτη γεύση την έχει πάρει.....την κρυάδα,θα την πάρει το καλοκαίρι!!!!!!!!!!!!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Εμένα πάλι έχει αρχίσει να παθαίνει εξάρτηση με την πιπίλα.Μέχρι τώρα την είχαμε μόνο κατά τη διάρκεια του ύπνου...και στη βόλτα όταν νύσταζε.....

Τώρα σηκώνεται απ το κρεβάτι και στο 10 λεπτο μου τη ξαναζητάει......πάνω που θα την κόβαμε,του χει γίνει εμμονή.......Αν συνεχίσει έτσι,λέω να περιμένω να καθαρίσει απ τις πάνες και μετά να προσπαθήσουμε για την πιπίλα....Έτσι κι αλλιώς,του δίνω ακόμη το ΝΟ1 της Κίκκο οπότε ζημιά στα δόντια δε νομίζω να πάθουμε!!!!!!!!Βλέποντας και κάνοντας!!!!!!!!

Ωχ!Πάλι κατεβατό έγραψα!!!!!!!!!!!!! :oops::oops::oops::oops::oops:

:)):)):)):)):)):)):)):)):)):)):)):)):)):)):)):))

Καληνύχτα σε όλες σας!!!!!!!!!!!!!!!!

Φιλιά στα καλοκαιρινά μωράκια σας!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

b]Aγγελικη... φτιαχνω απειρες συνταγες με ζυμαρακια..

Οτι μπορεις να φανταστεις... Γι' αυτο ειμαι και τοσο γουρουνα.. :oops::oops: Ολη μερα φτιαχνω και τρωω... :D:D:D Περιμενω εντυπωσεις του Ιασωνακου απ' τα πιτακια σας!

Ζαιρακι μου μεγαααααααααααλος ο μπεμπης!!! :D:D:D:D

Να δεις που αυτον θα τον γεννησεις μεχρι να πεις κυμινο!!

Μακαρι να μη σε ταλαιπωρησει καθολου..

Η δικια μου παντως.. ζορικη.. και παρολο που γεννηθηκε μια πορδη (3.040 γρ.) με ειχε στην αναμονη ωρες ατελειωτες! Αλλα ηταν πρωτος τοκετος.. Λενε πως τα δευτερα ειναι πιο ευκολα..

Ντινακι.. Τι γλυκο παιδι που εχεις... και ο μπαμπακας σου φανταζομαι καμαρι με την εγγονα του.. σαν μωρα κανουν.. Βλεπω απ' τον δικο μου.. στα νουφαρα την εχει μη σπασει.. :D

Να περσεις καλα αγαπουλα μου!! ;);)

Ιφι τι λαχταρα πηρατε παλι με τον μικρο..

Ο χριστος και η παναγια.. :o:o:o το θυμαμαι το προσθετο ξυλο που βαλατε στο κρεβατακι..

Ε! Πως καταφερε να το παραβιασει.. Αχ.. νομιζω οτι τα αγορια ειναι πιο ζαβολιαρικα..

Καλα ξεμπερδεματα με το δωματιο. Λιγα-λιγα να τα κανεις. Μη κουραζεσαι με ολα μαζι.

Κατερινακι μου που εισαι σημερα?

Ο μικρος ταρζανακος σου τι κανει?

Αννουλα.. :(:( μη ξεσπας μωρε στο καημενο... Καμια φορα το αγχος-κουραση-νευρα μας βγαζουν εκτος εαυτου, αλλα τι φταινε κι αυτα να τα φωναζουμε...? :cry:

Δε βγαζω απ' εξω την ουρα μου γιατι κι εμενα ετσι μου βγαινει πολλες φορες και μετα το φυσαω και δεν κρυωνει.. Να μου τον φιλισεις..

Το απογευμα πηγαμε στην εκκλησια και δε μπορω να σας περιγραψω τι εκανε...

Ετρεχα απο πισω της σαν χαζη. Πηγαινε στις γιαγιαδες και τις ελεγε "μπααααμπο μα" ηθελε να τις φιλαει.. Αμ! Δε!!! Την αρπαζα, παλι τα ιδια.. :twisted: Μετα φωναζε "παππουληηηηη μιμι" ηθελε να της δωσει ο παπας ψωμι.. αρχισα να φουντωνω. Την αρπαξα βγηκαμε εξω και εκλαιγε τοσο δυνατα και μου ελεγε "μέτα".. να παμε μεσα .. Την λυπηθηκα... :cry: Της λεω αν ξαναφωναξεις και τρεχεις μεσα στην εκκλησια θα σε παρω και θα φυγουμε.

Και εκει που την εχω αγκαλια (στριμωγμενη) αρχιζει και φωναζει "μαμωτο-μαμωτο-μαμωτο"

:evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil:

Ε!!!!!!!!!!! Ως εδω!!!!!! Την αρπαξα και εφυγα.. Θελω να μαθω ομως ποιος σκατα της ειπε αυτη τη κουβεντα...Ρεζιλι των σκυλιων εγινα.. :evil::evil::evil::evil:

Μετα η συνεχεια στο σπιτι της μαμας μου.

Εκει που μιλουσαμε και καναμε φασαρια, η Αναστασια φωναζει "ΜΗ ΜΕΛΑΤΕ".. :shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock:

Απο την μια σκεφτομουν το "μαμωτο" και απο την αλλη που μας μαλωσε να μη μιλαμε.. και συνειδητοποιω, οτι "τυπωνει" οτι και να πουμε και μας τα σερβιρει σε ανυποπτες στιγμες.

Σκεφτομαι οτι μπορει πανω στα νευρα μου καποια στιγμη να πεταξα ενα γαμωτο και να το εβαλε στο κεφαλι της... Ουφ! Δεν ξερω..

Καθε μεα με τη μικρη και μια νεα περιπετεια......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να μαι και εγω για αλλη μι μερα κουρασμενη χθες το πρωι βγηκαμε βολτα μια που ειχε πολυ ωραια μερα και περπατησα 2 ωρες μου εκανε καλο...το μεσημερι κοιμηθηκε ευτυχως στο κρεββατι αμεσως και δεν σηκωθηκε αλλα μονο για 1,5ωρα και ετσι εγω αν κοιμηθηκα κανα 40λεπτο πλεον με το παραμικρο τσουπ ερχεται.επειτα το απογευμα εκκλησια αλλα μια ωρα τον κυνηγουσα πιο πολυ κουραστηκα..μετα λιγο στο σπιτι και 10 και κατι νανι ο κωνσταντινος κοιμηθηκε γρηγορα ευτυχως οποτε βρηκα ευκαιρια να σιδερωσω και να μαγειρεψω και μπανιο να κανω κοιμηθηκα 2 και στις 3 ξυπνησε απο το στεγνωτηριο ειχα βαλει τον υπνοσακο του ανρτα μου και εκανε πολυ φασαρια μια ωρα ημουνα ξυπνια μεχρι να κοιμηθει να τον παω στο κρεββατι οποτε κοιμηθηκα κατα τις 4 και στις 8 ξανα ξυπνησε ηρθε και δεν με αφηνε να κοιμηθω.....ερχεται και με πειραζεςι στο κρεββατι...οποτε ηπια καφε και ηρθε ο αντρας μου και κανουμε δουλειες στο σπιτι και μαγειρεμα και εχω απο τις 1 που νυσταζω να γινει το φαγητο να παω να κοιμηθω γιατι σερνομαι....ναι εχω βαλεο προστατευτικο καγκελο γιατι κανει τρελλες στον υπνο..τωρα πως παραβιασε το κρεββατι δεν με κανει τοσο εντυπωση μια που επεσε στο χρονο απλα απορω πως δεν χτυπησ και κατεβηκε με ανεση τι ναπω...

ζαιρα μου αν παρει στο τελος βαρος θα σου βγει κανα 3600με 3800 ετσι λεγαμε και εμενα στον κωνσταντινο αλλα τελικα τον τελευταθο μηνα πηρα μονο 300γρ και οχι ενα κιλο(200γρ ανα βδομαδα) και βγηκε φυσιιολογικος τη μπεμπα μου την βγαζουν αν παρω ολο το μηνα 4 κιλα αλλα πιστευω οτι ισως βγει οπως οκωνσταντινος...

καρολινα περαστικα στη μικρη τουλαχιστον τα υγρα που περνει κατι ειναι σιγα σιγα θα βρει τους ρυθμους της

μολυ καλα εκανες κια εβγαλες τον μικρο εξω εγω καθε 15 μερες περιπου τον παω σε παιδοτοπο να ξεσαλωσει αφου το ευχαριστιεται..σημερα πχ θα παμε

φανη γενικα πλεον στην ηλικια αυτη πρεπει να προσεχουμε τι λεμε γιατι πλεον δεν ξερει τι αποστηθισει το παιδι...

mummydι μου καλα κανεις και πας την μικρη στους παππουδες μακαρι και εγω να τους ειχα κοντα να τον πηγαινα να χαλαρωνα λιγο να επαιζε και ο μικρος να τον χαιρονταν και οι παππουδες μεγαλη υποθεση..ποια ξεχασα?δεν θυμαμαι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τα μπουρεκακια που κανω εγω ειναι παρομοια

1 φλυτζανι γαλα

1 φλυτζανι ηλιελαιο

1 αυγο

1 φακελακι μπιρομαφγια

1 κουταλακι αλατι

και οσο αλευρι παρει

τα ζυμωνω το αφηνω μιση ωρα να ξεκουραστει

και μετα παιρνω μπαλακια μικρα τα ανοιγω τα κοβω οπως στην πιτσα σε 6 κομματια βαζω μεσα (σε ενα ποτηρι μουσταρδα κετσαπ)απο το μιγμα αυτο και ζαμπον κασερι και τα τυλιγω σαν κρουασαν και τα βαζω στο φουρνο για κανα τεταρο φαινονται μολις παρουν χρωμα

βαζεις μεσα και φετα αν θελεις και αντι για γαλα ριχνεις γιαουρτι...

μια αλλη απλη συνταγη ειναι

1 φλυτζανι ηλιελαιο

1 φλυτζανι πορτοκαλαδα

λιγο αλατι

και οσο αλευρι παρει φαρινα απ

το ζυμωνω ξεκουραζετααι και μετα περνω μικρα κομματια και βαζω μεσα ελια η ζαμπον η φετα η λουκανικο και το κανω μπαλακι και τσουπ στο φουρνο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kαλο σ./κ κοριτσια εδω ειμαστε κ εμεις.... ;) ολη μερα φωναζω μη, οχι αλλα τιποτε..... :o ο μικρος μου κυριος εμαθε κ σκαρφαλωνει με μεγαλη ανεση πλεον στο τραπεζι του σαλονιου, καναπεδες, ενα σκαμπο που εχουμε....μου χει ρημαξει ολες τις κατσαρολες αφου τ αγαπημενο μας παιχνιδι ειναι το μπαμ που κανουν οταν τις πεταει κατω.....κ γενικως κοριτσια ενας υπνος τον ξεκουραζει.... :)

Φανη αχ ο δικος μου δε λεει σχεδον τιποτε ακομη, αλλα ειμαι σιγουρη πως τα καταγραφει ολα κ αν αρχισει δε θα ξερω που να κρυφτω..... :shock: εκκλησια ηθελα κ εγω να παμε,αλλα εχω περιοδο κ παρα πολυ αιμα κοριτσια,κ ο μικρος δε θα καθοταν λεπτο......το χω δει το εργο κ απο αλλες φορες που εχουμε παει.....ισως μια αλλη παρασκευη,για κερακι κ να προσκηνησουμε...... ;)

Ιφι μου δευτερη φορα σου την κανει απο το κρεβατι ο Κωνσταντινος....αφου δεν επαθε τιποτε Αγιο ειχατε,μι μιλας καθολου.... :)

Μαρακι καλα ειναι που πηγατε σε παιδοτοπο κ ξεδωσε το παιδι λιγο, εμεις εδω δυστηχως δεν εχει τετοια πραγματα,κ ετσι περιμενουμε να φτιαξει λιγο ο καιρος να τον πηγενω στην παιδικη χαρα.... :)

Αγγελικουλα δεν πειραζει αν δεν εχουν τελεια οψη, η γευση μετραει...εξαλου πρωτη φορα τα εκανες την επομενη θα ειναι καλυτερα.. ;)

Κωνσταντινα ολο θελω να σε ρωτησω κ το ξεχνω....η μικρη τη ωρα κοιμαται το βραδυ; γιατι διαβαζω πως γραφεις πως ξυπνατε μετα τις 9 τα πρωινα....ο δικος μου τωρα πλεον γυρω στις 11 κ 7 μιση ορθιος.... :)

Καρολινακι, η νυφουλα μου, πως ειναι; τρωει λιγο πιο καλα τωρα;φιλακια πολλα...... :x

Ζαιρα κ εγω πιστευω πως μια χαρα θα γενηθει το παιδακι σου....κ οπως λενε η δευτερη γεννα εινα πιο ευκολη......θα μας πεις στην πορεια... ;)

Στελλα, Δωρα, Χρυσα.....καλο σ/κ κοριτσια μακια πολλα :x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

E ναι!!!Τωρα πώς να πω!!!!Διάβασα νεάρες!!!! ;;)

Τι κάνετε κορίτσια μου???

Εμείς καλά,η μικρή στη γιαγιά της,θα πάω εντός ολίγου να το δω το καμάρι μου...

Χθες πήγανε κ αυτές εκκλησία λέει,αλλα όχι για πολύ,η τζουτζού ξεσάλωσε

as always κ φύγανε άρον άρον... ;))

Πολύ χαίρομαι που κ τα τελευταία αρρωστούλικα της παρέας είναι καλύτερα,

ας ελπίσουμε ο καιρός να έχει στρωσει για τα καλά κ άλλο κακό να μη μας βρει...

Ξερω πολύ καλά πώς είναι σ αυτή τη φάση να έχουν πυρετό-βήχα-να μην κοιμούνται...

φέτος γέμισε το μάτι μου πια!!! @-)

Ζαιράκι μου μη μου αγχώνεσαι,είναι κ πόσο θα βάλει στο τέλος,κ εμένα για

4άρα μου λέγανε αλλα βγήκε 3 κιλά σαμιαμίδι γιατι λόγω περιτύλιξης τον τελευταιο μήνα

έβαλε μόνο 200γρμ!

Μαράκι μου,κάτι για βόλτες διάβασα στο φβ,έχει πραγματικά τέλεια θερμοκρασία

για τσάρκες σημερα!!!!!!Στο μαγαζί ήμουν κ έβλεπα την καροτσοπαρέλαση απο μπροστα

κ λίγο ζήλεψα να πω την αλήθεια μου..Ούτε που θυμάμαι απο πότε εχω να κατεβω βόλτα με την

μπουμπού μου...Αν κ ζόρικο το κόβω να τη βάλω στο καρότσι,σχεδόν το έχουμε

καταργήσει,μάλλον νιώθει εγκλωβισμένη...Κ ξέρεις ε???Τρέέέέχα Κωνσταντίναααα!!!!!!

Νινίνα μου 9μιση η ώρα συνήθως είναι στο κρεβάτι..αντε αν είμαστε κάπου να πάει 10.

Αλλα ως εκεί...Είναι υπναρού η αγάπη μου!!!!!!

Καλά,Φανούλα...ΣΑς ξεπατικώνει άσχημα το μικρό αλεπουδάκι...Εδω ταιριάζει το

100 η αλεπού 101 το αλεπουδάκι,χιχιχιχι... :)):)) Να ξαναπώ οτι ειναι Θεα?????Θα το

ξαναπώ,ναι,είναι...κ ας γίνω γραφική!!!!!!!

Εσύ βεβαια εκείνη την ωρα φαντάζομαι πώς θα ένιωσες αλλα η όλη φάση γενικά είχε τρελό

γέλιο.....άκου μπαμπο μα...παππούλη μιμι κ μαμώτο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! =))

Δεν υπάρχειειειειιει!!!!!!!!!!!!!!

Αντζι μου πώς έγιναν τελικά τα πιτάκια σου??Καλέ μην αγχώνεσαι,αν δεν πάθεις πώς θα

μάθεις???Η εμπειρία κάνει τη μαγείρισσα!!!!!Εγώ θυμάμαι την πρώτη φορά που έκανα παστίτσιο

γέμισα τόσο πολύ το πυρέξ που στο ψήσιμο η μισή μπεσαμέλ κατέληξε στο κάτω μέρος του φούρνου..

Τη συνέχεια την ξέρεις....Τριψε,τρίψε,τρίψε,τρίψε...!!!!!!!!!

Ιφι μου κ εμένα οι δικοι μου δεν είναι κ παρα πολύ κοντά μου,αλλα κ πάλι βολευει μια χαρα..

Μεγάλη ευλογία!!!

ΣΑς φιλώ όλεςςςς!!!Καλή Σαββατόβραδο να έχουμε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τα χορτοτυροπιτακια μου βγηκαν μια χαρα τελικα... φουσκωσαν τοσο ωστε να ακουμπησουν το ενα με το αλλο αλλο αλλα δεν κολλησαν ολα μαζι σε μια μαζα και αυτα που ανοιξαν με καποιο μαγικο τροπο δεν ξεχειλισαν... αποτελεσμα? Ο Ιασωνας πρεπει να τσιμπησε μεχρι και 300 γραμμαρια ακομα. Θα με κραξει και παλι ο παιδιατρος αλλα τι να τον κανω? Να βλεπατε τον ενθουσιασμο του... εφαγε χθες το βραδυ και μισο ποτηρι γαλα απο πανω, σημερα το πρωι με αλλο ενα ποτηρι γαλα, το απογευμα μετα τον πολεμο με το αχλαδι...

Φανη, εγω που τα κιλα της εγκυμοσυνης τα ειχα χασει αμεσως μαζι με καμια 15ρια ακομα που μου περισευαν και πριν μεινω εγκυος, ειμαι και παλι σε δραματικη κατασταση απο κιλα... εχω βαλει 10 μεσα στον τελευταιο χρονο. Πλησιαζουν και τα γεννεθλια μου και ολο σκεφτομαι το φορεμα που φοραγα περσι και το νουμερο που δειχνει η ζυγαρια αυτη τη στιγμη... Με εφαγαν τα διαβασματα και εφαγα κι εγω απειρες σοκολατες οσο ξενυχταγα και αγχωνομουνα αλλα με πηρε η κατω βολτα και δε λεω να σταματησω τη μασα με τιποτα... Και μπηκε και η ανοιξη και θα ερθει το καλοκαιρι και δε θα εχω που να κρυφτω... Αχ! τι στενοχωρια παναγια μου με το βαρος... μαλλον θα φαω καμια σοκολατα παλι για να ξεχασω τον πονο μου!

Ο Ιασωνας ξεσαλωσε χθες μεχρι το μεσημερι με χωματα και λασπες και ξεριζωμα φυτων και πολλα αλλα βρωμικα κολπα στην αυλη της γιαγιας μου. Εκανε και μεσημεριανο μπανιο πριν το φαι και ηταν μεσα στην καλη χαρα... Εμενε παλι η μεση μου τα επαιξε εντελως! Προσπαθουσα να τον σωσω απο σκουριασμενα συρματα, τα αγκαθια, τις τσουκνιδες, κατι μαρμαρα, τη σιδερενια σκαλα που παει στην ταρατσα, το ανεβασμα στο τραπεζι της αυλης για να φτασει το σιδερο της τεντας... τι θα τον κανω μου λετε?

Ειναι εντελως αφηνιασμενο το παιδι μου! Καθε φορα που τον σταματαω απο κατι επικινδυνο, ουρλιαζει με νευρα και παταει το κουμπι των δακρυων και τρεεεχουνε... Καθε φορα που βγαινουμε εξω οπουδηποτε τον απειλω 100 φορες οτι θα τον κανω φυτο εσωτερικου χωρου μπροστα στο χαζοκουτι και οτι θα ξαναβγει απο το σπιτι οταν θα παει στο δημοτικο σχολειο. Ανοιξε ενα σουπερ μαρκετ 4 τεραγωνα μακρια απο το σπιτι μας και παμε με τα ποδια αλλα μετα την τελευταια φορα πιστευω οτι θα αναρτησουνε τη φωτογραφια μας στην εισοδο με ταμπελα "Ανεπιθυμητοι πελατες" και δικιο θα εχουνε οι ανθρωποι!

Ηθελα να γραψω και τις ιστοριες με το γυαλι που καταπιε και το καθισμα του φαγητου που κατερρευσε το μπροστινο του τμημα και κατεληξε στο πατωμα με σκισμενα τα χειλια αλλα ας το αφησω για αλλη φορα... δεν εγινε και τιποτα εδω που τα λεμε. Μονο που στην πρωτη περιπτωση επαθα μια μινι υστερικη κριση και αρπαχτηκα με τον παιδιατρο για το ωμο σπραδι αυγουν που του εδωσα... Στη δευτερη φαση ημουνα μια χαρα ψυχραιμη παρα τα αιματα που αναβλυζανε απο τα χειλια του και τα βολεψαμε με κατι παγακια. Με τα ανοιχτα τραυματα ειμαι εξοικειωμενη μιας και ο αδερφος μου μικρος ηταν απιθανο τρελοκομειο και καθε μερα σχεδον ειχαμε ιωδια τραυμαπλαστ κ.τ.λ. ειχε κανει και καμια 10ρια φορες ραμματα στο νοσοκομειο... συνηθισα κι εγω!

Με τις κουβεντες προσπαθω οσο μπορω να προσεχω τι λεω αν και μοιαζει να μην εχει μεγαλη σημασια ακομα, φοβαμαι ομως μην ερθει η μερα που αντι να ακουσω κανενα γλυκο και κατανοητο λογακι απο το στομα του θα ακουσω κανενα "γαλλικο" και δε θα εχω που να κρυφτω...

Εγω ετσι κι αλλιως δε λεω και σπουδαια παραγματα το "μ@λ@κi@ που ελεγα συχνα το μαζεψα αλλα με το μαμωτο δεν τα καταφερνω και μου ξεφευγει πολυ συχνα... Οι αλλοι ομως και κυριως η γιαγια μου πως μαζευεται που το θεωρει αστειο να του λεει οτι ειναι pout@nits@... χαιδευτικα και γελωντας αλλα τι να το κανω? Της την ειπα 1-2-3-1153 αλλα δεν το σταματαει... ειναι και 76 χρονων γυναικα... το λεει ψιθυριστα να μην το ακουσω, στο αυτι του... μου τη δινει απιστευτα και την τελευταια φορα της ειπα οτι μολις το ακουσω απο το στομα του μικρου, θα μου ανεβει το αιμα στο κεφαλι και μιας και ειμαι κατα της βιας στα παιδια αλλα οχι στους μεγαλους, θα της ριξω δενα χαστουκι αντ΄αυτου που θα ειναι ολο δικο της!

Εχω κι αλλο ενα ωραι σημερινο με μια σοκοφρετα που βουτηξε στο σουπερ μαρκετ αλλα αυτο δεν περιγραφεται με λογια... θα βαλω αυριο τη φωτογραφια...

Που ζηλευω (χωρις κακια) που τα παιδακια σας λενε τοσο πολλα, το ειπαμε? Ανυπομονω να ακουσω κι εγω κατι τοσο ωραιο απο το στομα του αλλα μου φαινεται πως θα αργησει ακομα ή θα χρειαστει παρεμβαση, θα δουμε...

Η μονη εξελιξη που εχουμε εκτος απο απιστευτες σκανταλιες και ακροβατικα ειναι πως τελειωσαμε με τα δοντια! Επιτελους εχουμε και τα 20 δοντια και πεταξαμε τη mudisal για παντα! Σιγα-σιγα θα κοψουμε και τη βραδυνη πιπιλα, η μεσημεριανη σχεδον εχει βγει απο τη μεση...

Αυτα τα πολλα!!!

Νυσταξα... πολλα φιλακια σε ολες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια...βολταρετε?εχει και ωραιες μερες....

εμεις εδω ησυχα ο αντρας μου υπηρεσια για μια αλλη μερα...για κιλα αγγελικη και φανη μην μου λετε εχω μια εμμονη...και στη πρωτη εγκυμοσυνη και στη δευτερη ο αντρας μου εχει βαρεθει να με ακουει αν και τα εχασα μεσα σε ενα 3μηνο τα 15 τωρα βλεπω τη ζυγαρια μεταξυ 5 με 6 συν και με πιανει πανικος..οκ μπηκα στον6 οπτε φυσιολογικα ειναι καλα αλλα θα ηθελα να καταληξω με 10 11 και δεν το βλεπω.....

χθες πηγαμε σε παιδοτοπο οπως παντα ξεσαλωνει ο μικρος μου αλλα χθες εκνευριστηκα με μια μανα μα ειναι αναισθητες μερικες...

εχουν ενα σημειο το οποιο παιζουν τα παιδια play και εχεουν και κανα 4-5 καρεκλιτσες πηγε και ο δικος μου και βρηκε μια καρεκλα μισοαδεια χωθηκε χωρις να σπρωξει χωρις να κανει τιποτα τσουπ εκατσε ησυχα μετα απο 2 λεπτα παει ενα παιδακι τον τραβαει ολοκληρο με μισος και τον ριχνει κατω φοβηθηκα στην αρχη μην αντιδρασει ο δικος μου αλλα δεν το εκανε και τον πηρε τον παραπονο..τον πηρα αγκαλια και εφυγα και δεν ειπα τιποτα μετα απο λιγο ξαναπηγε εκατσε παλι το ιδιο παιδακι το ιδιο τονξαναεριξε κατω...και τις δυο φορες ειλικρινα πως δεν χτυπησε γιατι τον εριξε κατω και εχει πλακακι...τα πηρα και εγω και λεω πια ειναι η μανα του παιδιου τιποτα μουγκα μου κανει νοημα η κυρια απο διπλα οτι εινια μια απο το διπλανο τραπεζι..αρχισα να λεω και εγω εισαι απαραδεκτη μανα που αφηνεις το παιδι σου να κανει τετοια και να μαλωνει τα παιδακια και γυρναει μετα και μου λεει η κοπλεα που κραταει μεσα τα παιδακια το εδιωξε απο μεσα γιατι της δημιουργουσε προβλημα σε αλλα παιδακια μου λεει τι να κανω και επειδη κανει μεσα πρεπει να κανει και εξω δηλ?τι νασου πω τις λεω σαν μανα ουτε που αντεδρασες να πεις δεν ειναι σωστο να το μαλωσεις να κανεις κατι...μου λεει το μαλωσα ποτε της λεω?αφου διπλα ημουνα και τις 2 φορες εισαι μια αναισθητη και απαραδεκτη μανα...και μετα πηραν το παιδι τους και εφυγαν αν ειναι δυνατον ειχα σκασει απο τα νευρα μου...μετα ο δικος μου ολο γκρινια αφηστε....τα βλεπω και τρελλαινομαι και το παιδι μικρο το πολυ 2χρ.

αχ το θυμηθηκα και συγχηστηκα παλι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα καλη κυριακη σε ολες οσες ειναι εδω... :D κοριτσια γυρισαμε πριν λιγο απο την εκκλησια, ο μικρος ξεσαλωσε φυσικα....κ μαντεψτε βρηκε ενα παιδακι λιγους μηνες πιο μικρο κ ηταν ετοιμος να το βουτηξει στο τσακ τον προλαβεναμε..... :o βλεπετε ο κυριος την ειχε παθει απο ενα πιο μεγαλο πριν λιγες μερες, κ εκανε το ιδιο.....κ αυτο δεν ηξερε πως ν αντιδρασει φοβηθηκα μη του κανει τιποτε, κ βρεθω στη θεση της μανας που λες Ιφι μου.... :(

να σας πω την αληθεια στο σπιτι τον ελενχο λιγακι αλλα εξω γινεται αλλο παιδι.... :?: τελος παντων μας ακουσε ολο το εκκλησιασμα, κ τωρα που ηρθε ο αντρας μου ειπε εμαθα τα κατορθωματα του μικρου..... :lol:

σας αφηνω να μαγειρεψω........τα λεμε μακια κοριτσια... :x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ!Αυτά με τους παιδότοπους!!!!!!!

Μου χει τύχει να πέφτει πάνω του 10 χρονών μαντράχαλος και να του λέω ευγενικά να προσέχει το μωρό και να με γράφει.Και μου χει επίσης τύχει να προσέχει το γιό μου 10 χρονος κι εγώ να πίνω ξέγνοιαστα το καφεδάκι μου!!!!

Τι να πεις?Είναι τι αγωγή θα έχει το κάθε παιδί.....

Εγώ δεν έχει τυχει να μαλώσω ποτέ,δεν του χουν κάνει και τίποτα τραγικό άλλωστε,

αλλά σε παιδάκια παρατήρηση έχω κάνει.....

Συγνώμη,αλλά επειδή μερικές μανάδες βγάζουν έξω τα παιδιά τους να ξεσαλώσουν,θα εκτονωθούν πάνω στο δικό μου παιδί?Συγνώμη κιόλας!!!Δε σου λέω οτι δε μπορεί να βρεθώ κάποια στιγμή κι εγώ στη θέση τους,αλλά δε θα καλλιεργώ και τη βίαιη συμπεριφορά στο παιδί μου!!!

Εχω ακούσει μάνα να λέει:"αμα σε χτυπήσουν να χτυπάς κι εσύ!!!!!"

Ωραίο ε? :shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock:

Αγγελική,τι απολαυστική ήταν η περιγραφή σου για τον Ιάσονα,στον κήπο?Πραγματικά το λατρεύω αυτό το παιδί!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Όσο για την ομιλία,ναι ΄λεχει πλάκα που κάθε μέρα λένε καινούργια πράγματα,αλλά κάποιες φορές ο Γιώργος μου λέει κάτι κι εγώ δεν καταλαβαίνω ΤΙΠΟΤΑ και πρέπει να δείξω ότι κατάλαβα,αλλιώς θα μου φάει το κεφάλι μου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Κατερίνα,θέλω κι εγώ να τον πάω στην εκκλησία...

Εχουμε να πάμε αρκετό καιρο...και φοβάμαι πολύ πώς θα είναι....

Νομίζω οπτι θα τρέχω σαν παλαβή από πίσω του,μη μου τρυπώσει σε κάνα ιερό και ψάχνομαι!!!!!!!!!!!!!! :oops::oops::oops::oops::oops::oops::oops:

Εμείς χθες πήγαμε την καθιερωμάνη Σαββατιάτικη βόλτα μας στα μαγαζιά και στην πλατεία να ταίσουμε τα περιστεράκια.Μετά ήρθε και ο μπαμπάς μας και πήγαμε για καφε!Ο Γιώργος ήταν κύριος!!!!Είχε το κινητό του μπαμπά του και δε μας ενόχλησε καθόλου!!!!!!Ούτε κουνήθηκε από τη θέση του!!!!!!!Αφού μου έδωσαν συγχαρητήρια από τη διπλανή παρέα =))=))=))=))=))=))=))=)) !!!!!!!!!!

Και πού να ξεραν πώς είναι στο σπίτι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :shock::shock::shock::shock::shock::shock:

Σήμερα παρ όλο που η μέρα ήταν καλοκαιρινή,δεν πήγαμε πουθενα.....

Δούλευε ο μπαμπάς μας κι έτσι τη βγάλαμε στο μπαλκόνι...Εγώ απλώνοντας ρούχα,κι ο Γιώργος εξερευνώντας το νέο χώρο!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσακια μου..

τι κανετε? εμενα το λυδιακι μου ειναι αρκετα καλυτερα...αν και ακομη που και που βηχει...αλλα συνηθισε να τρωει αυτα που της αρεσαν κο...(μπισκοτο) και νια..(φρυγανια) σε σημειο που δεν τρωει την πρωινη μπανανα και ουτε το απογευματινο γιαουρτι...αλλα τι αν την κανω...ουτε μεσημερι τρωει πολυ...αχ αντε να γινει τελειως καλα...αυριο θα παμε για επανελεγχο..

εγω ειμαι χαλιαααααααααααα :(:( βηχω παρααααα πολυ απο χθες...ξεκινησε απο την τεταρτη σιγα σιγα αλλα απο το σαββατο τα χω δει ολα...αρχισα και παιρνω ενα σιροπι..το σινεκομπ..αλλα δεν βλεπω να γινεται τιποτα..ωρες ωρες βηχω τοσο που νοιωθω οτι θα τα βγαλω... :oops:

σας φιλω ολες...συγνωμη που δεν σχολιαζω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Διαβαζω...διαβαζω... :geek::geek:@-)@-) ...κ νομιζω πως δε θυμαμαι τιποτα :((:(( !!!

Εχω κ εναν πονοκεφαλο :crazy: ..

Αγγελικουλαααααααααααααααα μου πολυ μας ελειψες :x:x:x !!!!!!!!Καθε μερα αναρωτιομασταν που να εισαι!!!

Δε πολυκαταλαβα,ενοχληθηκες απο καποια αλλα ποστ??Μη χαλας τη ζαχαρενια σου για τετοια!!!

Εγω μονο εδω μπαινω πια!!Πολυ λιγα ειναι τα αλλα ποστ που διαβαζω,κ σε ακομη λιγοτερα απανταω!Κ εγω νομιζω πως εχει γινει το μαμμυ πιο "απομακρο",το Μαρακι το ειπε νομιζω..

Καλα πολυ πλουσιες ηταν-και ειναι!!-οι μερες σας!!!!!Αχ απο πισω του πρεπει να εισαι οοοοοολη την ωρα βρε Αγγελικη μου!!!!Πολυ ζωηρο ειναι το αγορακι μου!!Αλλα μ'αρεσει :ymdaydream: !!!!Τρελλαινομαι :x:x !!!

Πολυ γελασα κ εγω με τις περιπετειες του κηπου :lol::lol: !!!Σε φανταστηκα κ αγανακτησμενη να του λες οτι θα τον κανεις φυτο εσωτερικου χωρου κ ελιωσα =))=)) !!!

Καλε τα βγαλατε ολα τα δοντια???Τι καλα!!!Τελεια!!Οσο για τις λεξεις...τιποτα ιδιαιτερο κ εμεις απο εξελιξη!Πολυ αργα!!Απο υπερκινητικοτητα ομως μια χαρα παμε κ εμεις :lol: !!

Καλα Φανη διαβασα την απαντηση σου κ εφτασα στο κομματι της εκκλησιας κ γελαγα σα τη χαζη =))=))=)) !!!!Ενα κ ενα ηταν ολα!!!Ηταν σα να την εβλεπα την Αναστασια να τρεχει πανω κατω ...κ το μαμωτο θεικο!!Πεθανα στα γελια =)) !!!Σε φανταστηκα να βγαζεις καπνους αλλα αληθεια ,ηταν τοοοσο αστειο αστειο το σκηνικο ;));)) !!!Διαβασε το τωρα να δεις!!

Καρολινακι μου σε κολλησε το παπακι??Περαστικα κοριτσακι μου !!!!Τουλαχιστον ειναι καλα η μικρουλα σου!Ευτυχως!Κοβε τα λιγο λιγο καθε μερα τα μισκοτα κτλ κ θα δεις που θα συνηθισει τους παλιους ρυθμους κ παλι!

Εμενα παντως,κανα δυο φορες που το εχω παρει αυτο το σιροπι,δε μου εκανε τιποτα!!

Βρε Μαρακι,αληθεια τωρα,πατε για καφε κ ειναι ο Γιωργος,κυριος,ησυχος κ στη θεση του :shock::shock: ???Νομιζω πως και η Ατατινα της Φανης ειναι ετσι ε?

Εμεις δε παιζει τετοιο σκηνικο ουτε γι'αστειο!!!!!Την τελευται φορα που επιχειρησαμε να κατσουμε για καφε με τον αντρα μου οι 3 μας,φυγαμε στο 3λεπτο :o !!!Ουτε το γκαρσον δεν ειχε προλαβει να ερθει!!!!Δε καθεται με τιποτα,ολο να τρεχει,να ψαχνει,να πειραζει...μονο τσαρκα κ στο ορθιο :?

Ζαιρακι,θυμαμαι στην αρχη της εγκυμοσυνης που εβρισκε ο γιατρος το μωρο μικρουλι...καλε ολοκληρο παιδαρο εχεις :lol::) !!!Με το καλο!!!

Ιφ μου εχεις απολυτο δικιο με την αναισθητη μανα στον παιδοτοπο!Κ πολυ υπομονετικη ησουν..!!Μου τη δινουν κ εμενα απιστευτα οι ανευθυνοι κ αναισθητοι γονεις!!

Ντινακι μου γλυκο τι κανετε???Πως τα περασατε??Την πηρες την τσουπρα σου?

Η ζουζουνα σου μια χαρα εχει μαθει τις μερες κ τι ακολουθει ;) !!Τελειο το σκηνικο με το μπαμπακα σου :lol: !!

Αχ ποσο σε καταλαβαινω...τοσα λεφτα για το καροτσι λεω κ αποσβεση δεν εχει κανει με τιποτα :?:lol: !!!Πολυ τρεξιμο λεμε :lol::lol: !!!

Νινινα μου καλε κ εσυ ενα ταρζανακι μεγαλωνεις μου φαινεται :lol::lol: !!!Ξεθαρεψε για τα καλα ο Παναγιωτης!!!!

Κατι ωραια πιτακια πηρε το ματι μου :-? ...καλε στειλτε κ απο δω κανενα,πειναω =p~=p~ !!!

Καλε πολυ με παραδεχομαι...πολλα θυμηθηκα :ymapplause::lol::lol::lol: !!!!Δε το περιμενα!

Sorry για ο,τι ξεχασα :oops: !

Εμεις μια χαρα,κατι δουλειτσες αυτες τις μερες κ πολυ βολτα!!!Σα τα σαλιγκαρια κ εμεις,μετα τη βροχη βγηκαμε να λιαστουμε αυτες τις μερες!!!Σημερα ηρθε κ η μαμακα μου κ πηγαμε τη μικρη στο παρκο που ειναι μεγαλο κ εχει ωραιες κουνιες κ ξεσαλωσε για τα καλα το πουλακι μου!!Ξερο πεφτει!

Αχ ποναει πολυ το κεφαλακι μου..με παραφυσηξε το αγερακι σημερα μου φαινεται :? ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τα πειστηρια της χθεσινης του "κλεψιας"...

Δεν ειναι απιθανο μουτρο?

post-5130-13873934650118_thumb.jpgP110312_191550.jpg[/attachment:207sj68g]

post-1311-13873934649868_thumb.jpgP110312_191513.jpg[/attachment:207sj68g]

P110312_191448.jpg[/attachment:207sj68g]

post-6-13873936524595_thumb.jpg

post-6-13873936525532_thumb.jpg

post-6-13873936526398_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμπεθερουλαααα... Κι εσεις μου λειψατε! Αγριμακι και το Αφροδιτουλι ε? Βρε τι ειναι ετουτα? Ενρετζαιζερ... ολη μερα τρεχουν, σκαρφαλωνουν, σπανε, φωναζουν και δεν κουραζονται! Ο Ιασωνας τις τελευταιες μερες δε χορταινει παιχνιδι και λυσσα με τιποτα, για την ακριβεια οσο περισσοτερο καλοπερναει τοσο δε λεει να κουραστει και να σταματησει το παιχνιδι... Ανυπομονω να τον ξαναστειλω παιδικο, τον αγαπαω πολυ και θα μου λειπει αλλα τα εχω παιξει απο την κουραση!

Για το μαμμυ, οντως απομακρο ειναι η λεξη που ταιριαζει κι αν και ξαναμπαινω παλι νιωθω καπως μουδιασμενη και εξω απο τα νερα μου... Τελοσπαντων δεν εγινε τιποτα υπαρχει η πιθανοτητα να παρεξηγηθηκα και χωρις λογο αν και δεν το νομιζω. Ξαναδιαβασα τα ειρωνικα σχολια που εγιναν για μενα με 1 μηνα αποσταση και δεν πιστευω οτι εκανα λαθος και οτι οι εξηγησεις οτι τα γελια ηταν για αλλο θεμα ηταν ενταξει. Πιο πολυ χρησιμοποιησα αυτη τη δυσαρεσκεια μου για να σκεφτω λιγο τη σχεση μου με το μαμμυ και το ιντερνετ γενικα...

Με το μαγαζι πως παει? Δουλευεις καθημερινα? Ελπιζω ολα να πανε οσο καλυτερα γινεται εν μεσω οικονομικης κρισης!

Φανη, δικιο εχει η Στελλιτσα, χθες το πηρα κι εγω στο σοβαρο γιατι μου θυμισε τη χαζομαρα που λεει στον Ιασωνα η γιαγια μου αλλα τωρα που το ξαναδιαβασα εχει πολυ πλακα η μικρη σου!

Καρολινα, περαστικα και σ' εσενα! Η ομορφουλα σου εγινε καλα και θα αρχισει και παλι να τρωει τα κανονικα φαγητα... Ε! μην παρατραβηξεις κι εσυ τη φαση με τα μπισκοτα και τις λιχουδιες μονο για να της κανεις τη χαρη...

Μαρια, κι εμενα απιστευτο μου φαινεται οτι καθεται τοσο μικρο παιδακι εστι ησυχα κι ομορφα στην καρεκλα της καφετεριας... Εισαι πολυ τυχερη με το Γιωργακη σου! Για εμας ειναι αδυνατο!!! Μονο σε εξωτερικους χωρους και με καποιον να τον κυνηγαει ή σε ταβερνα μπορει και να κατσει για κανενα μισαωρο για δοκιμαζει αυτα που τρωμε και να καταπινει ασταματητα ψωμια και τυρια!

Ιφιγενεια, σε καταλαβαινω απολυτα! Εγω εχω το αγχος και απο τις δυο μεριες... Και να μην τον αρπαξει-χτυπησει κανενα αλλο παιδακι αλλα και να μην αρπαξει ο δικος μου κανενα αλλο. Αλλα αυτο το τελυταιο τελικα μαλλον θα πρεπει να σταματησει να με ανυσηχει. Επηρρεαζομαι απο το οτι ειναι πολυ ζωηρος και απο το οτι εμας μας χτυπαει αλυπητα. Ομως συνεχιζει με τα αλλα παιδακια να ειναι κυριος... Ουδεποτε τολμησε να κινηθει επιθετικα σε αλλο παιδακι. Ακομα και το παιχνιδι του να θελει να αρπαξει κοιταζει να το πετυχει μεσω της γκρινιας και των ουρλιαχτων. Ενοχλητικο κι αυτο βεβαια αλλα δεν ειναι το ιδιο με το να χτυπαει τα αλλα παιδια.

Ασχετο... Το φυλο του μωρου το εμαθες εσυ? Εχω "στοιχηματισει" για κοριτσακι! Και στην περιπτωση της Χρυσας επεσα μεσα στην προβλεψη...

Ντινα, μεγαλωνει το μωρακι σου!!! Μεγαλο μωρο και γερο... και εχεις περασει τοσες ανησυχιες... Ολα μια χαρα θα πανε, μη σκεφτεσει τον τοκετο απο τωρα, εχεις ακομα καιρο και δεν ξερεις ποσο βαρος θα βαλει μεχρι το τελος. Ασε που οι μετρησεις δεν ειναι και τοσο ακριβεις μεχρι και μισο κιλο εξω πεφτουνε!!! Φιλια στον Στρατη-Παναγιωτη σου! Αληθεια εσυ εγραφες καποια στιγμη οτι θελει να σε φιλαει στο στομα? Ρωταω γιατι παρουσιαστηκε και σ' εμας το φαινομενο... αρνειται να μου δωσει φιλακι στο μαγουλο κι εγω δεν τον εχω φιλησει ποτε στο στομα. Στους αλλους κανονικα μαγουλακια οποτε τους κανει τη χαρη βεβαια... γιατι το παιζει και δυσκολος!

Κωνσταστινα, κι εμεις το καροτσι τελευταια φορα το χρησιμοποιησαμε Σεπτεμβριο-Οκτωβριο και τελειωσε. Δεν αντεχε κιολας μιας και ηταν απο αλλο παιδακι καταπονημενο και ο Ιασωνας πολυ βαρυς. Απο τη μια μου βγαινει η ψυχη να τον κουβαλαω στα χερια οποτε παρεκτρεπεται γιατι στα κοντινα παμε με τα ποδια απο την αλλη δε χρειαστηκε να χαλασουμε λεφτα για καινουριο καροτσι και μαθαινει και πιο γρηγορα πως κινουμαστε στους δρομους με τα αυτοκινητα, οτι δεν αφηνουμε το χερι κ.τ.λ. Ξεσαλωνει και η δικια σου ομορφουλα βλεπω ε?

Κατερινα, καλα τα παει κι ο δικος σου ταλιμπαν βλεπω... Και πολλες φασεις στην εκκλησια... Οτι σκεφτομουνα οτι το παρακανα που δεν τον εχω παει να κοινωνησει ποτε και κοντευει να περασει 1 χρονος απο τη βαφτιση... Μηπως να το αφησω για κανενα χρονο ακομα?

Η αλλη Κατερινα η antroula, που ειναι? Ξερετε ειναι καλα? Ξεμπερδεψε με το σπιτι?

Χρυσα, ξεκουραζεσαι για Σαββατοκυριακο? Ολα καλα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα!

Μπήκα να σχολιάσω και τις τελευταίες σας δημοσιεύσεις,πριν πάω για ύπνο...

Αγγελική,ο Ιάσονας σου για μια ακόμη φορά είναι απόλαυση!!!!!!!!

Η ιδέα σου να φωτογραφίζεις τις σκανταλιές του,μου άρεσε τόσο που την υιοθέτησα,μόνο που έμένα όταν με είδε αρχικά να ουρλιάζω(μου γέμισε το χαλι,τα ρούχα τα παπούτσια του και το ντουλάπι με σιρόπι μπαλσάμικου!!!!!!! )και ύστερα να τον φωτογραφίζω,άρχισε να μου γελάει και να παίρνει στην πλάκα την πράξη του!!!! :shock::shock::shock::shock: Οπότε την επόμενη φορά,θα πρέπει να το κάνω κρυφά!!!!!!!!

Ο γιος σου όσο μεγαλώνει,τόσο ομορφαίνει!!!!!!Πού θα φτάσει πια η γλύκα αυτού του παιδιού?

Καλά έκανες τελικά και δεν του έκοψες το μαλλί του!Του πάει πολύ το "καπελάκι"!

Όσο γι τον δικό μου...για να μη παρεξηγηθώ,τη συγκεκριμένη στιγμή,στο συγκεκριμένο μέρος έτυχε να είναι ήσυχος!!!!!!!!!!!!!!!!!Δε ξέρω,μάλλον επειδή τον είχαμε στριμώξει ανάμεσα στη τζαμαρία και στο Μιχάλη,κι έτσι και να ήθελε να κατέβει δε μπορούσε!!!!!!!Απλά το παιδί μου είχα να το πάω από το Σεπτέμβρη σε καφετέρια και γι αυτό ήταν κύριος!!!!!!!!!Δε γνώριζε το περιβάλλον!!!!!!! :)):)):)):)):)):)):)):)):)):)):)):)):)):)):))

Κάρολ μου,περαστικά και στις δυό σας!!!!!!!!!!Ευχομαι γρήγορη ανάρρωση....

Εμείς ευτυχώς είμαστε πολύ καλά και την Τρίτη θα κάνουμε το εμβόλιό μας (mantoux)

Στελλίτσα νομίζω μια χαρά είναι η μνήμη σου!!!Καμία μας δε ξέχασες!!!!!!

Καλές βολτούλες,τώρα που θα έχετε και τη γιαγιά σας παρέα!!!!!!!!!!

Κοριτσάκια μου,σας αφήνω.........καληνύχτα σε όλες και καλή εβδομάδα

με πολύ ήλιο και τσάρκες με τα μικρά μας!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ντινα, μεγαλωνει το μωρακι σου!!! Μεγαλο μωρο και γερο... και εχεις περασει τοσες ανησυχιες... Ολα μια χαρα θα πανε, μη σκεφτεσει τον τοκετο απο τωρα, εχεις ακομα καιρο και δεν ξερεις ποσο βαρος θα βαλει μεχρι το τελος. Ασε που οι μετρησεις δεν ειναι και τοσο ακριβεις μεχρι και μισο κιλο εξω πεφτουνε!!! Φιλια στον Στρατη-Παναγιωτη σου! Αληθεια εσυ εγραφες καποια στιγμη οτι θελει να σε φιλαει στο στομα? Ρωταω γιατι παρουσιαστηκε και σ' εμας το φαινομενο... αρνειται να μου δωσει φιλακι στο μαγουλο κι εγω δεν τον εχω φιλησει ποτε στο στομα. Στους αλλους κανονικα μαγουλακια οποτε τους κανει τη χαρη βεβαια... γιατι το παιζει και δυσκολος!

Αγγελική μου καταρχας καλωσηρθες ξανα....

ειπα οτι ειδε το μπαμπά του να με φιλάει στο στόμα και ηρθε του σπρωξε τη μουρη και από τότε το χει πάρει σκοινι κορδονι....και ο αλλος ο αντρας μου ζξηλεψε το μωρο... :-o:-o:-o:-?:-?:-?:-? "μονο ο μπαμπας φιλάει τη μαμα στ στομα " του είπε και όσο του λεγε ετσι πιο πολύ εκεινο με φιλουσε :-*:-*:-*:-*:x:x:x:x:x:x και ονο εμενα φιλαει εκεινος τον παρακαλαει......

τοσοι αντρες στην ποδια μου πια??????????????? :ymblushing::ymblushing::ymblushing::ymblushing::ymblushing::ymblushing:B-)B-)B-)B-)

εγω κοριτσια αυτά με τις κοιν εκδηλώσεις εκκλσιες γαμους βαφτισια δεν τα πολυτολμαω ακομα για να αποφγω τα ρεζιλικια.δεν υπάρχει περίπτωση αν δε μεγαλώσει λιγο ακομα κανα 6μηνο.ευκαιρια τωρα οπου θα κλειστουμε μέσα με το μωρο θα μαθουμε να συνενοούμαστε...........πιστευω :-?:-?:-?:-?:-?:-?:-?:-?:-?:-? κι μαζί με το μικρο μου πιστευω θα εκπαιδευτει πιο γρηγορα που θα μαι πιο κοντα ......ο θεος μαζι μου.

.. σημερα πηγαμε στις κουνιες και στι δρομο αν δεν τον πάρεις αγκαλιά πεφτει κατω και κοιλιεται.ρεζιλι....οταν ειμαι στη δουλειά η μαμα μου,ο μπαμπασ και αδερφός μου πρεπει νΑα τον κρατανε για κανει μπανιο..... :-o:-o:-o:-o

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...