Μετάβαση σε περιεχόμενο

Α-ΣΤΑ-ΜΑ-ΤΗ-ΤΑ μωράκια Μαίου-Ιουνίου-Ιουλίου 2009 νο7!!!!!


Recommended Posts

Στέλλα με γεια το μαλλί:ymapplause: , βάλε καλέ καμια φώτο να σε δούμε και με ίσια!

Τί προσεχώς ΣΚ, πες πως ήρθε [smilie=wav.gif]! το βραδάκι την κοπανάμε για εξοχικό, ελπίζω αυτή τη φορά να μην έχουμε μαλλιοτραβήγματα με τα κουνάδια X(

Αν δεν ξαναμπώ σήμερα στο mammy ΚΑΛΟ ΣΚΚΚΚΚΚΚΚΚΚΚΚΚΚΚΚΚΚΚΚΚΚΚΚΚΚΚ κορίτσια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλησπερα ομορφες!!!!!.....

Καλο Σ/Κ να εχουμε!!

Μολις τελειωσα με το σιδερο και μπηκα να σας πω ενα "γειαααααα"....!!

Ετοιμαζω πραγματα για παραλια.... :D:D:D

Σαν να αρχιζω να τη συμπαθω!! :P:P:P

Πεταω σας λεω σημερα!!!!!!!!!!!!!!!

Τελος η δουλεια!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Φιλια πολλα σε ολες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας τσουπρες!!! :D

Τι κανετε??Που ειστε??Πως περνατε??Για πειτε.... :D

Μολις τελιωσα τις δουλειες του σπιτιου κ εκατσα..οπου να'ναι θα ξυπνησει και η Αφροδιτη!

Το προγραμμα της μερας δεν εχει κατι για την ωρα!Βαριεμαι κ ζεσταινομαι!!Μπορει να παμε καμια βολτουλα πιο απογευμα!

Θελω διακοπες :( ...!!!

Στεφανια οποτε το θυμαμαι να βγαλω φωτο λειπει ο αντρας μου κ εχει την μηχανη στο τσαντακι του,ολο ξεχναει να τη βγαλει!

Καλα να περασετε στο εξοχικο!!Ηρεμα κ ωραια!!!!Που ειναι?

Φανηηη....γιουπι :ymparty::ymparty::ymparty: απολαυσε τις μερες με το αστερι σου :x !!!

Καλο Σ/Κ κοριτσια!!Μακια :-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κι επο μενα!!

Μολις φαγαμε και εβαλα την μικρη για νανι......!!!

Πηγαμε για καφε σε παιδοτοπο το πρωι, 5 η ωρα εχουμε ραντεβου με παρεα για πλιτσι-πλιτσι :P και το βραδυ εξοδο με την κουνιαδα και τα παιδια σε εναν παιδοτοπο στην παραλια με πολλαααααα φουσκωτα παιχνιδια!! Η μικρη τα λατρευει! Κι εγω χαιρομαι που περναει καλα.... :D:D:D:D

Στελλα μου... κι εγω θελω διακοπες... αλλα παλι λεω δοξα το θεο εδω που ζουμε.

Εχει τα παντα...Βουνο λατρεμενο... :D θαλασσα ψιλο-χμμμμμ :lol: καλη μπορω να πω... κοσμο, τουρισμο, βαβουρα.... τα παντα!

Αλλα ολο κατι θελουμε εμεις οι γυναικες....!! :D:D:D:D:D:D

Χθες βγηκαμε για πιτσα σε διπλανο χωριο, η μικρη ηταν απιστευτα γκρινιαρα, νευρικη, κλαψιαρα...

Την πηγαμε να κανει καρουζελ μπας και ησυχασει... αλλα δεν την αρεσαν ουτε τα αλογακια... κι εγω πανω μαζι της γυρω-γυρω κοντεψα να βγαλω τα αντερα μου.. :lol: ... τελικα με το που μπηκαμε στο αυτοκινητο κοιμηθηκε... :shock: και ξυπνησε 9:30 το πρωι... (απο τις 11:30... :shock: )...

Ειχε να κατουρησει απο τις 8:30 το απογευμα και να φαει επισης αλλα κρατησε 13 ολοκληρες ωρες τα τσισα... :D:D:D:D:D:D:D και το στομαχι αδειο εννοειτε (αλλα αυτο το εχουμε εκπαιδευμενο σε αφαγια).. :lol::lol::lol::lol::lol::lol: Ουτε γαλα για "καληνυχτα" δεν ηπιε...

Τοσο κουρασμενη ηταν η δολια.. :D

Που ειστε ολες....?? Αντε ελατε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φανη ουαου...πολλα πλιτσι πλιτσι ακουω τελευταια :D:D:P:P !!!!Εσυ :lol::lol: ???

Τι καλα που περνατε!!!Πολυ χαιρομαι!!

Εισαι πολυ τυχερη αγαπουλα,υπεροχος ο τοπος σας ;) !!!

Αμα σε πιανει γκρινια καμια φορα(ως κλασσικη γυναικα :P )...σκεψου εμας στην παλιοΑθηνα :roll: ...θα θελα πολυ να ειχα ζησει/να ζουσα στην επαρχια :ymdaydream: !Κ να ερχομουνα Αθηνα για βολτες κ ψωνια :P:P:P !!!

Καλα τοσες ωρες χωρις τσισα :shock: ???Ξανα ουου :lol: !!!!Απιστευτο μου φαινεται!!!Καλα το γαλα ενταξει,αμα ειναι ψοφια που να σκεφτουν φαι...αλλα τα τσισα :shock: ?!!!Τελεια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χθες εδωσα ενα ανοιχτο πακετο παμπερς που ειχα σε ενα παιδακι στη γειτονια!!

Εχουμε τελειωσει μια και καλη μ' αυτη την "ιστορια" και ειμαι πολυ χαρουμενη!

Θυμαμαι τις πρωτες μερες που η μικρη ηταν τοσο ανησυχη με την καινουργια "εννοια" που της ειχα φορτωσει στο κεφαλι και τις 25 εκεινες μερες που δεν μπορουσε να κανει κακα... και λεω... Δοξα το θεο που οοοοοολα πηγαν καλα και ειμαστε ΟΚ!

Ειμαστε 2 μηνες μονο με βρακακι....!!!!!!!!!!! :D Δεν πιστευω να εχουμε πισωγυρισματα... :?:?:?

Η Αφροδιτουλα τι κανει με το γιογιο? Δε σε ρωτησα τοσες μερες... :mrgreen:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπηκα να σας πω ενα "γεια' και να παω για υπνο....!! :D:D

Η Αναστασια σημερα στη θαλασσα εδωσε "ρεστα"... :lol::lol::lol:

Διπλα της επαιζε ενα ολογυμνο :shock: αγορακι, και σε καποια φαση βλεπω να πιανει το πιπι της και να τραβαει το μαγιω να δει τι εχει μεσα... :shock::shock::shock:

Τι επαθες Αναστασια της λεω? Εχεις τσισακια?

-"Οχι μαμα"...

Τοτε τι επαθες?

"Μεγαλο παπι εχει αθτο κολιτσακι"... :o:o:o:o:shock::shock::shock::shock::shock:

Της λεω "Δεν ειναι κοριτσακι.. ειναι αγορακι... τα κοριτσακια εχουν πιπι και τα αγορακια πουλακι" κτλ κτλ κτλ..

-"Ουλανο ειναι πουλακι".. μου απανταει..... :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Προσπαθησα να της εξηγησω αλλα ματαια... Απ' τη μια γελαω και απο την αλλη θελω να της δωσω να καταλαβει 2-3 πραγματα αλλα ειναι τοσο μικρη που δεν τα καταφερνω... :?

Με εστειλε παλι το σκατουλι μου.... :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Διπλα της επαιζε ενα ολογυμνο :shock: αγορακι, και σε καποια φαση βλεπω να πιανει το πιπι της και να τραβαει το μαγιω να δει τι εχει μεσα... :shock::shock::shock:

Τι επαθες Αναστασια της λεω? Εχεις τσισακια?

-"Οχι μαμα"...

Τοτε τι επαθες?

"Μεγαλο παπι εχει αθτο κολιτσακι"... :o:o:o:o:shock::shock::shock::shock::shock:

Λιωνω =))=))=))=))=))=))=)) !!!!!

Αχ ποσα εχουμε ν'ακουσουμε :lol: !!!!Τι σκεφτεται το μυαλουδακι τους...ποσα προσπαθουν να καταλαβουν :x !!!!!!

Μπονζουρ καλε :P !!!

Εμεις χθες πηγαμε στη γιαγια κ κουνια-μπελα!!!!Ωραια περασαμε!!!Οταν φευγαμε παλι εκλαιγε...ηθελε να κοιμηθει εκει :?:lol: !!Σημερα θα δουμε...περιμενουμε να ξυπνησει ο μπαμπας μας :D:D:D !!!!!

Με το γιογιο τιποτα...μια τρυπα στο νερο :(:(:( !!!!Οποτε το αναφερω ή το βλεπει εξακολουθει να σκουζει κ να λεει "Γιογιο νανι!!!!" :roll::roll: ....ετσι το εκρυψα εδω κ μερικες μερες κ λεω να το εμφανισω ξανα απο αυριο...απο Δευτερα...με καινουριο μηνα...

Παντως δε βλεπω φως για φετος :roll::roll::(:( ....αφου αρνειται πεισματικα,δε θελει καν να κατσει!Δε γινεται να τη ζορισω!Γυμνη την εχω κ κρατιεται να μη τα κανει πανω της κ φωναζει "Μαμα μπιλινο" X( !!!

Τεσπα βλεπουμε...ολες οι ιδεες δεκτες :D:D:D !!!!!

Καλη Κυριακη κοριτσαρες!!!Να περασετε πολυ ομορφα :x:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kαλημερα καλη κυριακη σε ολες...... :) ειμαστε πολυ καλα συνεχιζουμε τις οικογενοικες βολτες,κ ο μικρος ξεσαλωνει...απο γιο,γιο κ εμεις ουτε να το δουμε,το βαλαμε κ εμεις για υπνο Στελλα.... ;) σημερα ειμασταν τοσο κουρασμενου που ο μικρος ηπιε το γαλα του κ σε μια ωρα ξανακοιμοταν πραγμα ασυνηθιστο για εμας.....ενοειτε πως κ εγω μαζι..ευτηχως εχω ευκολο φαγητο να φτιαξω...χιχι :lol:

Φανη καλα το ποσο μεγαλη εξελιξη εχει η ατατινα :P αλλα κ αυτες οι αποριες τους ελα να εξηγησεις στα 2 τι διαφορες εχεον τ'αγορακια,απο τα κοριτσακια....υπομονη..... ;) αλλα κ αυτο ολογυμνο.....απαπαπαπα :lol:

φιλακια σε ολες κοριτσια :x:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χθες εδωσα ενα ανοιχτο πακετο παμπερς που ειχα σε ενα παιδακι στη γειτονια!!

Φανή δεν το δινες σε μένα...'εχω ένα χεζή μες στο σπίτι....και μιλάω πάντα για το Στρατή μου...5 φορές σήμερα....και το γιογιο αστείο πράγμα...από τη στριμάδα του δεν πάει....

το μωρό ούτε σε αυτό "δεν ακούγεται" 1 φορά την εβδομάδα, στις 3-4-5 μέρες...

τι να πω αυτό το παιδί καθόλου δε με κουράζει...να είναι η εμπειρία, να είναι ο χαρακτήρας του παιδιού?????????

τρέχω με βάφτιση...προσπαθω να βάλω φωτο του προσκλητηρίου αλλά είναι μεγάλη :evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπεεεεεεεεερα.... περα ως περα!!!!!!! :D:D:D:D:D

Εγινα αστακος σημερα στη θαλασσα.......!!!!! :D:D:D:D:D:D:lol::lol::lol::lol:

Εχει ξυπνησει ο αλλος μου εαυτος.. :?:?:? Κανω πραγματα που καποτε μισουσα... :o

Χρειαζομαι επιγοντως ψυχαναλυση....... :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Εσεις τι κανετε?

Πως περασατε Σ/Κ?

Στελλα εχω πολλες ιδεες για να στειλεις για νανι το "μπιλινο" :lol: και οχι το γιογιο ... αν θες σου λεω μερικες κι οοοοοοοοοτι πιασει.... :D:D:D:D

Αυριο με καθαρο μυαλο θα τα πουμε κοριτσαρα μου!! Τωρα αδυνατω... Νυστα κακια... :oops::oops:

Κατερινακι τα φιλια μας!!

Καληνυχτα σε ολες! Φιλια πολλα!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ! Ρε Ζαιρακι... Δε μου το ελεγες νωριτερα? Μονο 2-3 ελειπαν απο μεσα.... :?:?:?:?:?:?

Μα 5 φορες σκ@τουλακια ο μεγαλος?? :o:o:shock::shock::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Φαινεται θα δουλευει καλα ο "μυλος"... :lol::lol::lol:

Ο μικρουτσικος δε σε δυσκολευει ε? Αχ! το καλο μου...

Προσπαθησε κι' ααααααααααααααααλλο με την προσκληση!

Ποτε με το καλο ειπαμε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χι χιχιχιχιχιχι

το έβαλα στην ομάδα.....είμαι πολύ περήφανη για αυτό...ε'ιναι όλο δικής μου έμπνευσης....και το κείμενο δικό μου (πήρα βέβαια τη βοηθεια του κοινού-ινετρνετ αλλά εγώ το εμπνεύστηκα κατα κύριο λόγο )!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Φανή 25 Σεπεμβίου....εγώ πάντως κορίσια παίρνω πλέον τα babylino,

είναι και οικονομικά και καλά..δεν θυμάμαι τώρα πόσο αλλά πολύ λιγότερο από 19ε που έχουν τα πάμπερσ....μου φαίνεται 15 η οικονομική συσκευασία....

περιμένουμε σύντομα τις ιδεές αου για το γιογιο.....γιατί έχει κατουρθεί και χεστεί οοοοοοοοοοοοοοοοοολο μου το σπίτι....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερουδια :D !!!Καλο μηνα κ καλη εβδομαδα :D:D:D !!!!!Πωπω τελειωνει το καλοκαιρι σε λιγο :o:roll: ....

Περιμενω να ξυπνησει το λουλουδι!!

Τι μου κανετε??Εμεις καλα!!!Χθες πηγαμε επιτελους στο Αττικο ζωολογικο παρκο!!!!Τι τελειο που ειναι!!!!Φανταστικο!!!!Τελευταια φορα που ειχα παει σε ζωολογιοκο κηπο πρεπει να ημουν γυρω στα 7 κ θυμαμαι τα ζωακια ταλαιπωρημενα σε κατι κλουβια 1 επι 1 :? ....αυτο ειναι αλλο πραγμα!!!!Τελειο!!!Νομμιζεις οτι εισαι στην Αφρικη!!!

Οσες ειστε Αθηνα κ οσες τυχει να ερθετε κατα δω να το επισκεφθειτε ;) !!!

Το εισητηριο μου φανηκε λιγακι ακριβουτσικο :? αλλα νομιζω πως για τετοιο παρκο με τετοια συντηρηση που χρειαζεται(ηταν αψογο!)κ προσωπικο ηταν οκ!

Η μικρη ενθουσιαστηκε!!!Ειδικα με κατι ζωακια σα πιθικακια που ερχοντουσαν κ πανω μας αλλα πρεπει να ομολογησω οτι κυριως ενθουσιαστηκε με τα τοσα πολλα παιδακια που ειδε εκει κ τις τελειες κουνιες που ειχε μεσα κ λιγοτερο με τα ζωακια :lol::lol: !!!!Μας ετρεχε βεβαια...γυρισαμε οοοοολο το παρκο με τα ποδια ,χωρις καροτσι αλλα ενταξει,καλα ηταν παρ'ολα αυτα κ πολυ αντεξε!!!

Τα δελφινια μονο δεν ειδαμε γιατι ειχαν παρασταση συγκεκριμενες ωρες κ ειχαν τελειωσει οταν φτασαμε!

Θα σας βαλω φωτο στην ομαδα μετα!!

Φανηηηηηηη περιμενω εν αγωνιως τις ιδεες σου :-B !!!!

Της εχω πει οτι τελειωνιυν οι πανες κ δεν εχουμε αλλες αλλα δε νομιζω πως μπορει να το καταλαβει :roll: ...

Ζαιρακι εινα καλα τα babylino ε?Εγω μετα τις μυκητιασεις που παθαινε(επαιρνα λιμπερο τοτε)δε ρισκαρω να τα αλλαξω ξανα τα παμπερς :roll: ...τον Ιουνιο ειχε βαλει προσφορα το Σ/Μ της γειτονιας μας(δε ξερω αν το εκαναν κ αλλα τοτε)12ευρω το πακετο απο 19 κ εχω κανει καβατζα μεχρι το Σεπτεμβρη ;) !

Παω να δω το προσκλητηριο σας :D !!

Τα λεμε μετα κοριτσια!Φιλια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εβαλα στην ομαδα λιγες φωτο απο χθες :D !!!Ειναι ολες μεσα απο το ζωολογικο παρκο!

Γμτ με το κυνηγητο που ριχναμε δε βγαλαμε κ παρα πολλες!Θα ξαναπαμε ομως :D !

Το λουλουδι ακομα κοιμαται :shock: ...ψοφησε χθες :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέραααααα, καλό μήναααααααααααααα!

αχ βρε Στέλλα, μην λες τελειώνει το καλοκαίρι :? για μένα μέχρι να πάρω άδεια είναι σαν να μην έχει αρχίσει ακόμα!Κ αυτές οι μέρες, μα να μην περνάνε με τίποτα? κ με το που θα πάμε διακοπές, ξέρω, θα φύγουν σαν νερό :cry:

αχ πήγατε στο αττικό πάρκο, τέλεια ε? εμείς είχαμε πάει μία φορά ελεύθεροι και μία πέρσι την άνοιξη με την αννούλα μικράκι στο καρότσι. έβλεπε τις τίγρεις και τα λιοντάρια και έλεγε "τάτα" (γάτα! :shock: ) ωραία εμπειρία για τα μικρά μας, και μεις έχουμε σκοπό να την ξαναπάμε.

Ντίνα ωραίο το προσκλητήριο, άντε με το καλό τα βαφτίσια σας!

Καλέ Φανή γελάω πολύ με τις ατάκες τις Αναστασίας σου! πωπω, πότε θα ρθει η ώρα που θα αρχίσουν τα "γιατί μαμά?" θα μας τρελάνουν στις ερωτήσεις :?

οι υπόλοιπες πού είστε, οεο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλησπεεεεερα!!!!

Μολις μπηκα σπιτι.. Τρελομερα...... με ζεστη, ταλαιπωρια, και... ΑΤΕΛΕΙΩΤΑ ΨΩΝΙΑ!!!!!! :D:D:D

Πηγαμε για κτεο το αυτοκινητο, μετα τζαμπο, αγορα, καρφουρ.....Ουφ! ΕΣΚΑΣΑ!!!!

Η μικρη ηταν σπιτι με τη γιαγια... και να πω την αμαρτια μου... την καταχαρηκα τη βολτα... :oops::oops::oops::oops::oops::oops::oops:

Για το γιογιο βρε κοριτσια εχω να σας πω.. οτι ιιιιιιιιισως και εχουν δικιο τα παιδια να μη το θελουν... Η Αναστασια καθεται μονο οταν της λεω οτι η μαμα εριξε φαρμακο στη λεκανη..

Βγαλτε τα μπακλονι να κανουν τσισα.. και κακα ακομη... Να καθησουν μονα τους σε σταση "καρεκλακι" και να κανουν.... Καθηστε κι' εσεις μαζι τους.. να βλεπουν την κινηση της μαμας..

Σε μια μερια του μπαλκονιου βαλτε και το γιογιο με το αγαπημενο παιχνιδι τους να κανει κακα μεσα σ'αυτο... Ισως και να ζηλεψουν.. Τι να πω.. :?:?:?

Η καλυτερη "πατεντα" για μενα ηταν και το στεφανακι της λεκανης...

Τοοοοοοσο ενθουσιασμενη ειναι μ' αυτο..!! Το βαζει μονη της.. Φωναζει "ελα μανουλα με βαλειθ κατουληθω"...Καθεται το διασκεδαζει εκει πανω κανα 20λεπτο καθε φορα, μιλαει με τα παπακια που εχει πανω... γενικα βρισκω τροπους να την κανω να αγαπαει αυτο που κανει..

Κοριτσια κακα τα ψεματα.. ειναι και στο παιδι.. Αμα μουλαρωσει και δε θελει... ΔΕ ΘΕΛΕΙ! Παει και τελειωσε...Καθε αρχη και δυσκολη ομως.

Ο μπαμπας μου οταν πηρε την Αναστασια αγκαλια και την ειχα με το βρακακι, λεει εισαι τρελη, τι το βασανιζεις το μωρο? Ακομη 2 δεν εγινε.. Αστην.... :shock::shock::shock::shock::shock:

Του ειπα, καλυτερα τωρα που ειναι μικρη να αλλαξει συνηθειες παρα να μεγαλωσει και να μη μπορω να την κανω κουμαντο... Αυτο ηταν!! Με συστηματικη προσπαθεια καθαρισαμε στο αψε-σβησε...

Τελευταιο παμπερς βαλαμε παραμονη Αγιου Πνευματος.. :D Βοηθεια μας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα σας κ καλο μηνα σε ολες μας :)

Φανουλα μου καλη καλα κ δεκτα αυτα που λες για το γιο,γιο,αλλα πως να βαλεις το μικρο να καθισει πανω; οταν καθεται ελαχιστα σε καρεκλα η οπουδηποτε; ;) κ να σου πω κ εγω δε τον ζοριζω οπως εχω ξαναγραψει παιδακια πιο μεγαλα απο εμας φορανε ακομη πανα....... :| \

Στελλα μου ωραιες η φωτο στο ζωολογικο αν κ θα ηθελα πιο πολυ Αφροδιτη.....παντως χαρηκα που περασατε ομορφα..... :P

Ντινα πολυ ωραιο το προσκλητηριο σας.....να ρωτησω κατι χαζο; εχω την εντυπωση πως ο μεγαλος ειναι βαπτισμενος; λαθος κανω; :?:

Ιφι μου τι κανετε; ξεχασα να σχολιασω προχθες εισαι πολυ τυχερη που η νονα σας ειναι χρυσοχερα... ;) κ εγω το μικρο 4 οκτωμβριου τον ειχα βαπτισει θελω κ εγω να ειναι μικρουλια....

κοριτσια δεν ξερω τι καιρο εχετε προς τα κατω αλλα εδω τα απογευματα περνει μια ψιχαλα κ δροσισε αρκετα....αυριο θα παω στα μαγαζια να δω για φορεμα παντρευεται η αδερφη μου τον αλλα μηνα κ δε ξερω τι να παρω.....ουφφφ.... :?:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσακια!!Τι μου κανετε??

Εγω σημερα δεν εχω κ πολυ ορεξη,βαριεμαι κ πολυ...το μαγαζι δε παει καλα :( ...σκεφτομαι εδω κ καιρο να πω της μαμας μου να το κλεισουμε :roll::roll: (μιλησαμε στο τηλ το πρωι κ επανηλθαν οι σκεψεις μου..)...δε ξερω πως θα το παρει ομως,ειναι ηδη πολυ φορτισμενη...αφου το βλεπω ομως οτι δε τσουλαει,θελω να προλαβω μη γινουν χειροτερα τα πραγματα κ αρχισουμε να μπαινουμε μεσα για τα καλα :? ...

Το σκεφτεται κ εκεινη ,ειμαι σιγουρη,αλλα ακομα δεν εχει αναφερθει..!Το Σεπτεμβρη λεω να το πω :roll: ..

Ουφ,προβληματα!Μη σας ξαναζαλιζω!

Φανουλα παρα πολυ ενδιαφερον το αρθρο που εβαλες...προβληματιστηκα...ισως επρεπε να την ειχα φερει σε επαφη με το γιογιο πολυ νωριτερα για να το γνωρισει :roll: ...

Παντως οποτε το αναφερω μονο,δε το θελει με τιποτα...ειδικα το στεφανι της λεκανης,ουτε να το δει!Σημερα της εβαλα βρακακι με τη Μινι που λατρευει(της λεω οτι μονο αν κανει τσισα κ κακα στο γιογιο μπορει να τα φοραει αυτα!Με την πανα δε γινεται)...μετα απο λιγο την εβαλα κ εκατσε στο γιογιο,της εδωσα κ ενα μπισκοτο να τρωει,καθισα κ εγω διπλα κ βλεπαμε παιδικα...εκατσε κανα 10λεπτο κ μετα σηκωθηκε κ ζηταγε "μπιλινο" :roll: ...

Δε ξερω.....σημερα θα κανω αυτο που λεει το αρθρο με τα κακα...οταν τα κανει στην πανα θα τα ριξουμε στη λεκανη...

Θα αρχισω ξανα να βαζω κ την κουκλα της στο γιογιο...

Εμενα με εχει δει που παω τουαλετα κ καθεται κ με κοιταει,οταν της λεω ελα να κανεις κ εσυ οπως η μανουλα,δε θελει!Α!Ουτε βεραντα εχουμε...2 μπαλκονακια 2χ2 που δε βολευουν για τετοιες καταστασεις...

Με προβληματιζει κυριως,οχι οτι δε κανει τιποτα στο γιογιο ή το ποσο καιρο θα παρει..αυτα τα βλεπω φυσιολογικα κ αναμενομενα..αλλα το οτι δε θελει καν να κατσει!Ειδικα στο στεφανι!!Φωναζει,κλαιει,τα διωχνει..

Τελος της βδομαδας θα φυγουμε για το χωριο μαλλον,ισως εκει να ειναι καλυτερα...θα βλεπει κ τα ξαδερφακια της που ειναι μεγαλυτερα πιστευω κ πανε τουαλετα κ ισως κανει μια αρχη...κ περσυ εκει εκανε τα 1α της βηματα :) ..στο χωριο με τα ξαδερφια!!Οποτε τρεφω ελπιδες κ για τα γιογιο :P:P:P !!

Ξανα ουφ!!Παρα πολλα ειπα κ για το γιογιο :oops: !Σας ζαλισα!

Νινινα μου ναι περασαμε πολυ ωραια!Οι φωτο δεν ηταν κ πολυ επιτυχια με τοσο κυνηγητο :lol: αλλα ενταξει!!

Στεφανια εμενα εβλεπε την τιγρη κ απλωνε το χερακι κ ελεγε ψι-ψι :lol::lol::lol: !!!

Κ για μενα το καλοκαιρι Αυγουστο αρχιζει ;) !Τωρα πια!Στο σχολειο αρχιζε απο τον Ιουνιο!Την επομενη απο το κλεισιμο σαλπαρα...αχ ωραιες εποχες!

Βρε κοριτσια κανενα νεο απο την Αγγελικη :roll: ...??Μηπως την πειραξε τιποτα εδω στο μαμμυ...?

Παω να καω καμια δουλειτσα..τωρα που λεμε να φυγουμε τελος της βδομαδας αγχωθηκα...πρεπει να κανω λιστα,να ψωνισω,να φτιαξω βαλιτσες,το σπιτι...ξανα ουφ!Δεν ειναι η μερα μου!

Μακια πολλα σε ολες :-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα καλημερα τι μο κανετε?εγω καλα μεσα μεσα μεσα δουλειες δουλειες νταντεμα νταντεμα ξεσκατωμα ξεσκατωμα και ολα καλα...

φανη μου θεικη η ατακα της μικρης στη θαλασσα...εμεις στην ανηψια μου της εξηγησαμε οτι τα αγοαρακια εχουν πουλακι γιατι εβλεπε του κωνσταντινου και πιπι και μεμε τα κοριτσακια...

οσο για το γιο γιο που λετε τι να πω και εγω ηερμη που απο 8 μηνων τον εβαζα και μεχρι 18-20 μηνων μια χαρα τα καναμε τα κακα μας εκει και τσισα απο εκει και περα μετα ουτε να τα δει ουτε να κατσει εχω κανει ποσες προσπαθειες τιποτα θα ξαναρχισω παλι σιγα σιγα και ελπιζω οταν παω στη μαμα μου να του κοψω εκει την πανα να δουμε...

εχετε γαμο κατερινα μου ε? με το καλο...

σουσου τουλαχιστον εσυ θα πας διακοπες κατι ειναι και αυτο...αχ να σαραντισω να βγω καμια βολτα γιατι θα σκασω..ηθελα να υπενθυμισω τις μανουλες που δουλευουν εχουν ξεκινησει οι αιτησεις για το επιδομα παιδιου στα κεπ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα!!

Στελλιτσα μου γλυκια.. Εχεις δικιο να προβληματιζεσαι.. οι δουλειες ολων πανε κατα διαολου.

Τι μαγαζι εχετε? Μπορει και να το ειπες.... :oops: .. αλλα μου διαφευγει τωρα.... :?:?:?

Ενοικια-τεβε-δεη.... :o:o:o:o Ε! Τι αλλο πια...??

Ποσα να βγαλεις σε εναν μηνα και ποσα να σου μεινουν καθαρα στην τσεπη? Δεν ξερω...

Δυσκολοι καιροι... Και απο την αλλη που να βρεις μεροκαματο? Ποιος θα σε πληρωνει?

Χαιρομαι που σου κινησε το ενδιαφερον το αρθρο... :D

Μακαρι ολα να λυνοταν με θεωριες.... αλλα στην πραξη ερχονται τα δυσκολα.

Τωρα που θα πατε χωριο και θα βλεπει τα ξαδερφακια θα γινει αλλο παιδι η Αφροδιτουλα...

Ελα... Μη σκας..... Εισαι τοοοσο ηρεμη.. θα τα καταφερεις μια χαρα.. :D

Εμεις ειμαστε καλα!!!

Την επιασε την μικρη μια γκρινια κατα τις 12 το μεσημερι αλλο πραγμα.

"Δε μ' αλεθουν ρουχα θου"... "δε μ' αλεθουν μακαλονια με κιμα"... "δε μ' αλεθει "ντουλετα" θου"..."δε μ' αλεθει λοδακινακι"... "δε μ' αλεθει... δε μ' αλεθει.... δε μ'αλεθει" :evil::evil::evil::evil::evil::evil:

Εεεεεε!!!! 12:15 εβλεπε το 8ο ονειρο...!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Ειναι ετοιμο ενα δοντακι να σκασει γι' αυτο... :D

Σε 25 μερες εβγαλε 3 τραπεζιτες και 1 μικρο πανω μπροστα... :o:o:o

Γι' αυτο δεν ξερει τι την βαραινει την ερμη....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας και από μένα κοριτσάκια!

Στέλλα μου ακεφιές σήμερα :roll: ε, η αλήθεια είναι ότι ειδικά το θέμα δουλειάς καίει πολύ κόσμο. Στο Μαρούσι που ψωνίζω συνήθως βλέπω συνέχεια να κλείνουν καταστήματα. μακάρι να μην έπονται χειρότερα.... :?

αχ αυτό το γιογιο... ζόρικο πράγμα :cry: σας καταλαβαίνω απόλυτα και συμφωνώ ότι είναι θέμα παιδιού μάλλον. (θέλει όμως και λίγη επιμονή. παρεμπιπτόντως, το άρθρο που ανέβασε η Φανή είναι πολύ καλό. )

Βρε Ιφιγένειά μου, γιατί να σαραντίσεις για να βγεις έξω? από άποψη εθίμου το κάνεις? εγώ είχα βγει στις 20 ημέρες και το πρώτο πράγμα που έκανα ήταν να πάω κομμωτήριο, δεν άντεχα τον εαυτό μου :shock: βέβαια, η αλήθεια είναι ότι όλη την ώρα είχα στα αυτιά μου το κλάμμα της μικρής :roll: . ε, απ' τη δεύτερη φορά που βγήκα έξω είχα ήδη αρχίσει να συνέρχομαι ;)

Κατερίνα μου και γω όταν με το καλό κάνω το δεύτερο, θα το βαφτίσω μικρούλη, δεν την ξαναπατάω όπως στην Άννα μου, που τη βάφτισα ενός έτους και έκλαιγε από την αρχή μέχρι το τέλος :shock: !

τώρα τελευταία μάλιστα που είχαμε πάει σε μία βάφτιση, ούτε να μπει μέσα στην εκκλησία δεν ήθελε :lol:

και γω σήμερα λέω να πάω να ψωνίσω κανένα φορεματάκι που φοράω όλο τα ίδια και τα ίδια. Βαριέμαι όμως αφόρητα τα ψώνια-και μετά σου λένε ότι οι γυναίκες τρελαίνονται να ψωνίζουν! αν μπορούσε να μου τα ψωνίζει κάποιος άλλος και να μου τα φέρνει σπίτι, θα ήταν σούπερ ;)

Αυτό το Αναστασάκι της Φανής με τα λογάκια του , με τρελαίνει! ;)

Αχ σας είπα ότι βαριέμαι αφόρητα? ε, ΒΑ ΡΙΕ ΜΑΙΙΙΙΙΙ! ΘΕΛΩ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΑΥΡΙΟ ΚΙΟΛΑΣ! :cry:

Φιλάκια κοριτσάκια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα τι κανετε; αχ κ εγω βρισκω το αρθο πολυ ωραιο αλλα στην πραξη εχουμε θεμα κοριτσια...;)

τελος παντων....ναι Ιφι μου παντρευται η αδερφη μου τον αλλα μηνα κ τελικα πηρα ενα φορεμα σε σομον μακρυ,εξωπλατο πηρα κ πασμινα για την εκκλησια,κ εδωσα 200 ευρω,αλλα να σας πω δεν ξερω αν θα ξαναφορεθει γιατι ειναι εγκυμοσηνης :| αλλα δε γινοταν αλιως.......

Στελλα κ εδω σ εμας κλεινουν πολλα μαγαζια κοπελα μου,κ λυπαμαι που το λεω αλλα τα πραγματα δεν πανε καλα γενικως..... :|

Στεφανια δεν εβγαλε ουτε φωνη,ο μικρος τοτε ολοι ειχαν παθει πλακα απολυτη ησυχια στην εκκλησια.... :) κ τη μπεμπα πρωτα ο Θεος μικρουλα θελω αλλα αν τελικα τη βαπτιση η κοπελα που λεμε μαλον προς το πασχα η κ πιο μετα το βλεπω.........αλλα εχω καιρο ακομη να τα σκεφτω αυτα....

τη δευτερα εχω το β,επιπεδου κοριτσια,αχ περναει γρηγορα ο καιρος σ αυτο μου φαινεται...βοηθαει κ ο Παναγιωτης που δεν καταλαβενω πως περνανε οι μερες.... :lol: τωρα θα τον παρω να παμε στην παρακληση ελπιζω να καθισει.......σας αφηνω να τον ετοιμασω.....καλο απογευμα... :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημερα αγαπες!!!

Αχ αφηστε...ξερω πολυ καλα-κ ολοι μας-ποσο δυσκολα ειναι τα πραγματα...τα χειροτερα ευχομαι να μην ερθουν...

Τα μαγαζια κλεινουν παντου...απο το Συνταγμα που ειναι το μαγαζι μεχρι την Κηφισια που μενω κ το νησι μου κ ολη την επαρχια :(

Τεβε,εφορια,νοικια,κοινοχρηστα,δεη,οτε,λογιστης,προμηθευτες,τελωνεια...παρα πολλα εξοδα...που εβγαιναν οριακα χωρις να μενει κανενα απολυτως κερδος...τη μαμα μου εμεις τη βοηθαμε..κ τωρα σιγα σιγα εφτασε να μη βγαινουν καν (ολα)τα εξοδα του μαγαζιου!Γιατι να κραταμε ενα τετοιο μαγαζι??Μηπως αλλαξει η τυχη του αργοτερα...?Ευχαριστω δε θα παρω!!!Δεν ειναι εποχες για τετοια ρισκα...

Απο Σεπτεμβρη πρεπει να παρθει αποφαση...θα δουμε...

Λοιπον χτες που εκανε η Αφροδιτη κακα στη πανα(πολυ λιγα)την πηρα να τα ριξουμε στη λεκανη...καθοταν στην πορτα ,δεν εμπαινε πιο μεσα κ με κοιταγε...οταν τα εριξα(αφου βεβαια της ειχα εξηγησει)αρχισε να κλαιει κ να λεει "Οσι,οσι!!Ζικά μου κακα!!(δικα μου)" :shock::shock: ...τι της μιλησα,τι της εξηγησα...τιποτα αυτη!!

Μετα απο κανα δυο ωρες καθοταν στην καρεκλιτσα της κ ζωγραφιζε(φοραγε πανα κανονικα) κ αρχιζει να κλαψουριζει κ αρχισε να λεει "Οοοσι!!!Ζικά μου τσισα" :shock: ...εκανε τσισα το κοριτσακι μου κ φοβοταν :( ..ποσο στεναχωρηθηκα,την πιεσα χωρις να το καταλαβω κ χωρις να κανω κ τιποτα τρομερο :( ...δε ξερω ,μαλλον το κοριτσακι μου δεν ειναι ετοιμο...δε θα ξανακανω τιποτα,αν γινει κατι στο χωριο καλως,αλλιως οποτε θελει εκεινη!Στεναχωρηθηκα πολυ χθες που εκανε ετσι..

ΝΙνινα μου ετσι οπως τα λες,η θεωρια ειναι ευκολη!!Η πραξη :? ?

Με το καλο ο γαμος της αδερφουλας!!!

Στεφανια μου εμεις βαφτισαμε την Αφροδιτη 14μηνων κ ηταν μια κυρια!!Πολυ ησυχη,κιχ δεν εβγαλε παρα μονο την ωρα της βουτιας εκλαψε ελαχιστα!!!!Καθε παιδι ειναι διαφορετικο ;)

Φανουλα το εχω αναφερει,δε το θυμασαι...μηχανηματα κ εργαλεια για του χρυσοχοους!20 χρονια μαγαζι :roll: ...με σταθερη μεγαλη πελατεια σε ολη την Ελλαδα!Αν ομως δε δουλεουν οι χρυσοχοοι(που ποιος θα παει τετοια εποχη να αγορασει κοσμηματα αν δεν εχει να φαει που λεει ο λογος :roll: ...)πως να εχουμε εμεις δουλεια..??

Καλα απολαυση ειναι η Ατατινα :D:D:D !!!Τα δικα σου ρουχα δε της αρεσαν(μεσα σ'ολα :lol::lol::lol: !!!) :shock: ???

Ιφ καλη επιτυχια κ καλη δυναμη κ εσεις στο θεμα της πανας!!Το θυμαμαι που τον εβαζες τοσο νωρις!Κριμα που πισογυρισε!Αλλα ειναι μικρα μωρε ακομα...!

Βασικα εγω αγχωθηκα που βλεπω κ τον ανηψιο του αντρα μου που το φθινοπωρο γινεται 5 κ το βραδυ χρειαζεται πανα γιατι κατουριεται :o:? ...κ λεω αχ μην εχουμε κ εμεις τετοια :? ....

Τα λεμε αργοτερα οριτσια!!Μακια :-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα κορίτσια..τι κάνετε; Ο καιρός τι φάση; ζέστη είχαν πει και εδω Αθήνα σήμερα είμαι με ζακέτα και μια μουνταμάρα.. Και εγώ 50 δίνω για το ΠΑΠ που σε αυτή την τιμή περιλαμβάνεται το ΠΑΠ, ο κολπικός υπέρηχος και η ψηλάφηση..το λέω γιατί ο πρώτος γιατρός που είχα από μικρή  μου έπαιρνε πότε 50€ πότε 70€ μόνο για να πάρει το δείγμα του ΠΑΠ..και να τονίσω ότι ούτε καν στο ιατρείο του..πήγαινα εγώ στο ιδιωτικό νοσοκομείο που συνεργαζόταν μου έπαιρνε δείγμα και γεια σας..άντε να έκανε 5 λεπτά  φυσικά τον άλλαξα νωρίς και ηρέμησα..σε ερώτηση μου πριν χρόνια για να μου γράψει εξετάσεις πριν ξεκινήσω προσπάθειες για παιδί (έστω τις βασικές ορμονολογικές) μου είχε πει μείνε έγκυος πρώτα και μετά θα κάνουμε όλες τις εξετάσεις  ε είχαμε Thank You Next 👋
    • Οπότε @Ersi85 αν κατάλαβα καλά δεν έχεις γυρίσει στη δουλειά που έλεγες; Είχα μείνει στο ότι θα γυρνουσες στους 3 μήνες περίπου.
    • Καλώς σε βρήκαμε πάλι @Ersi85! Α έχετε πολλά δοντακια εσείς! Κανένα ψωμί του δίνεις; Ξεκίνησε τον έστω πατημένα γιατί συνηθίζουν λένε τα αλεσμένα και μετά δυσκολεύονται πολύ να περάσουν σε κομμάτια. Εγώ της έκανα μικτή διατροφή. Της έδινα και κομμάτια να εξερευνά και αλεσμένα για να τρώει 😅 8 μηνών την ξεκίνησα πατημένα και επειδή τα πήγαινε πολύ καλά μετά από μια εβδομάδα την ξεκίνησα κανονικά κομματάκια. Γενικά με τα φρούτα με έχει "βασανίσει" που δεν τα τρώει αλλά τώρα που μπήκε στον 10ο μήνα σαν να ξεκίνησε να της αρέσουν. Αφού πλέον της δίνω την μπανάνα και τρώει σχεδόν μισή μόνη της, ενώ πριν έκανε γκριμάτσα αηδιας και την πετούσε κάτω 🤣🤣 🤣 Αλλά τα πάει εξαιρετικά με τα κομμάτια από την αρχή, ούτε gagging ούτε τίποτα. Αχ κορίτσια εγώ το σκέφτομαι για 2ο αλλά λέω να περάσει λίγο ο καιρός γιατί 1) θέλω vback 2) ε να γυρίσω λίγο δουλειά να βρω τα πατήματα μου πριν έρθει η καταιγίδα του 2ου 😅 Να έχει μεγαλώσει λίγο και η μικρή να καταλαβαίνει περισσότερα. Κι εμείς μόνοι μας την μεγαλώνουμε, αλλά ευτυχώς έχω πολύ βοήθεια από το σύζυγό ❤️ Αφού καμία φορά που δεν την παλεύω του την δίνω 7 το πρωί που ξυπνάει η κυρία να μου την κρατήσει μέχρι τις 8 που φεύγει για δουλειά για να κοιμηθώ 😅 Τώρα ο ύπνος... Μία έτσι μία αλλιώς. Νομίζω έχω συνηθίσει πια και δεν με ενοχλεί 😅 Κάνει και ψιλοστανταρ αφυπνίσεις (12-4-6-7)  οπότε ίσως έμαθε ο οργασμός μου 🤣  Από κατορθώματα μπέμπας , έτοιμη είναι να περπατήσει 😅 Έχει ξεκινήσει να πατάει όλο το πέλμα (τόσο καιρό κινείται μόνο με τις μύτες) και κάνει πρόβες να σταθεί χωρίς να ακουμπάει κάπου! Έχω τρελαθεί! Δεν το περίμενα τόσο νωρίς. Καλά εννοείται θέλει καιρό ακόμα, αλλά μου κάνει εντύπωση πως προπονεί τον εαυτό της! Όταν ξεκινάει κάτι καινούργιο το κάνει συνέχεια μέχρι να το τελειοποιήσει και μου φαίνεται τόσο υπέροχο όλο αυτό!(Φαντάζομαι όλα τα μωρά το ίδιο κάνουν 😅)
    • Η αλήθεια είναι ότι πας με άλλο αέρα...και μπορώ να καταλάβω πόσο κουραστική είναι αυτή η διαδικασία...φτάνεις πολλές φορές σε σημείο να το κάνεις με το ζόρι, χωρίς να το απολαμβάνεις.. Και να ξέρεις ότι θα έρθει την πιο κατάλληλη στιγμή!!! Να ξεκουράζεσαι και να κάνεις πράγματα που απολαμβάνεις!!! Και μόλις έρθει θα τα ξεχάσεις όλα 🥰🥰
    • Καλά θα κάνεις κορίτσι μου!! Εύχομαι όλα καλά να πάνε! Είναι από μόνη της όλη αυτή η διαδικασία και η αναμονή στρεσογόνα οπότε τουλάχιστον να ξέρεις ότι είσαι σε καλά χέρια και πως έχεις έναν γιατρό που θα σε βοηθήσει να τα καταφέρεις! Θα δεις ότι θα κάνεις τα επόμενα βήματα και θα έρθει το μωράκι σου!! 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...