Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΑΡΕΣ @ ΜΑΝΑΡΙΑ ΟΚΤΩΒΡΙΑΝΑ 2009 Νο21


Recommended Posts

maria περιμενω πμ...

και γω αλμιρον μπουκαλι δινω..

γυρισαμε σημερα απο καβαλα..τετ πεταμε για ηρακλειο..αντε να παμε σπιτι να ηρεμησδχουμε..

τσακισα κατι πατατακια..και 2 ντερμπυ..απο τη μαλακια μου..

καλα περασαμε πεθερα..καναμε 2 χρονια πεθεορυ..

πρεπει να κανονισω τα διαδικαστικα..για τα 40..

κουτρια με πιτες φαγητο..φακ..ολα στο κεφαλι μου..

εγω δε θελω ακομα δευτρερο..βλπερω την αδχερφη μου ακι φρικαρω..

εμεις μυξες..

11 μερες κιτρινεσ μυξες..

τετ παλι παιδιατρο θεσ νικη..

και πεμπτη ομοιοπαθητικο..την γνωμη σας παρακαλω..

δε ξερω ρες παιδια..τοσες ωτιτιδες και 7 μηνες..ελεος..

δε ξερω..πρωτη επισκεψη 2,5 ωρες κραταει..

νανα μαινικι η μετακομοιση..

τζουλια μπραβο γισα τημ ανα..πως και εγινε αυτο;

το σκεφτοταν;

ζζζ...εσει καλα;;

πως παει ηγ φδιαιτα;

εγω φακ..ατο ηρακλειο παλι..

σα στο σπιτ σου πουθενα...αυτο ξερω..

ρε παιδια λιγες δε γραφουμε;

που ειναι οι υπολοιπες;

φροσω;

βαγκ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 986
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Σωσω σου εστειλα.

Θα πηγαινα σε ομοιπαθητικο. Γιατι όχι? Εχει ταλαιπωρηθει πολυ. Όλοι σας!

Δεν εχετε να χασετε κατι.

Αρκει να βρειτε εναν καλο!

ΓΙα πες για τη θουλη! Πακετο ε? Θηλαζει και τα δυο το θηριο?

Ξενυχτια κλπ ε? Ο Θοδωρης κοιμαται ή μπαααααα....

Πες γιατι κανουμε γκαλοπ με τη Νανα! χααχα

Ντομ που εισαι ρε ψυχη! Καιρο εχουμε να τα πουμε!

Βαγκ μας ξεχασες παειιιι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δε ξερω ρε παιδια...

γ θουλη την παλευει..

αλλα ο ντοντος κανει νερα στο υπνο..ξυπναει το ενα το αλλο..

κατα καιρουσ γκρινια..

σαν να εχεισ 2 νορμαλ μωρα..

εγω ειμαι πολυ μακρυα απο αυτο..

δε ξερω..

νομιζω οτι αυτα θα μεγαλωσουν και θα με επισκεπτοντια στο ψυχιατρειο..

να σας ρωτησδω κιολας..

εμεις στο μπαμπα δε κανμε στεφσανια..ειπαμε να παμε σε οικογενειες..

μιλησα με ευη απο μαμυ να τα δωσαμε σοτ μικρο παναγιωτακη αλλσ μου ειπεο οτι εκλεισαν οι λογαριασμοι γιατι καποιοι χλευαζαν και αμφισητουσαν..

ξετρετε καμια οικογενεια που τα εχει αναγκη;;

δεν ειναι πολλα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟριτσια κοριτσια!

Βρηκα τη σελιδα που ειναι οι ιστοριες τοκετου μας!

Ειναι της τζουλια,μαρκερ,εγω,νανουκα,χρυσουλα,ελενη

http://www.mammyland.com/forum/30?start=100

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χμμμ δεν ξερω κατι αυτη τη στιγμη σωσω. Θα κοιταξω ομως...

Μηπως να τα εδινες στην οικογενεια του παναγιωτακη αφου συνενοηθεις μαζι τους? Εννοω να σου πουνε λογαριασμο αυτοι αφου τους πεις τις προθεσεις σου?

Το ειδα και γω οτι κλεισανε... Τι να πεις!

ΚΑι μεις ετσι καναμε στον παππου μου περυσι. Δωσανε το ποσο σε ιδρυμα εκει τοπικο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλημέρα!!!

Χαρααααααααααααα δόξα το Θεό που σε βλέπουμε!!!! Μακάρι να πάνε όλα καλά!!!

Μαράκι μια χαρά σε βρίσκω με το θέμα του παιδιού!!! Δυναμικά!!! Και ζουζούνι στο γάλα? Χρυσή πρεπει να σε κάνει η εταιρία!!! Θα σου στείλει γάλα για ένα χρόνο δωρεάν !!!

Το Αλμιρόν σκόνη που παίρνω εγώ είναι 900 γρ. κάθε μεζούρα που βάζω στο γάλα είναι 0,5 γρ. και για κάθε γεύμα με νερό 210 γρ. βάζω 7 μεζούρες! (πίνουμε πρωί βράδυ)

Σωσώωωωωωωωωω αχ Σώκω μου την έχω γράψει πάλι την δίαιτα!!! Περνάμε δύσκολα λιγάκι και μόνο την δίαιτα δεν σκέφτομαι!!! Τουλάχιστον πρόλαβα κι έχασα 4 κιλάκια και προσπαθώ με κόπο να τα διατηρήσω μιας και παρηγοριέμαι στο φαί!!!! Τέλος πάντων!!!

Τώρα ευτυχώς ανοίγει η δουλειά (με βαπτίσεις - γάμους) και να το ξέρετε κι εσείς αν έχετε κάποια φίλη που να βαπτίζει το παιδάκι της πολύ ευχαριστως να βοηθήσω με μπομπονιέρες-βιβλίο ευχών-στολισμό-προτάσεις σε πολύ χαμηλές τιμές !!! Τα πάντα χειροποιητα με πολλή αγάπη!!!

Καλημέρες σε όλους

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημεραααα!!!!

χαχααχα!!!ο μικρος δεν ξυπνησε ολο το βραδυ αλλα φυσικα στς 6.30 ορθιος..

Μαρακι ειχα δοκιμασει παλιοτερα ρυζελευρο παλι τα ιδια ειχα..προφανως γι αυτο δεν εφαγε ποτε κρεμα...στην πρωτη κουταλια τις εφτυνε!!!!γενικα δεν ειναι των γλυκων γευσεων..

Μου αρεσεις στις αντιδρασεις σου..στα παιδια λογος μονο των γονιων..κανεις αλλος ουτε αμεσα ουτε εμμεσα!!στους γονεις μου μονο αφηνω καποιο μικρο περιθωριο στο παιχνιδι περισσοτερο λογω εκπαιδευτικης ιδιοτητας.. ;)

Σωσω και εγω αν ειχα εξαντλησει ολα τα αλλα μεσα θα δοκιμαζα..σε καποιον εγκεκριμενο ομως..ευχομαι να ηρεμησει γρηγορα η μικρη..αυτο το φρενοκομειο το εχω πει και εγω και εχω συμπληρωσει τη λεξη" και με διαζυγιο"εγω δυστυχως εχω και ενα κολλημα με τη δουλεια και πιστεψτε με δεν ειναι οικονομικο..

ζζζ και τα 4 κιλα μια χαρα ειναι..!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα κι από μένα!

Μαράκι, μ’ αρέσει το γκάλοπ σου!!!

μου λείπει πάρα πολύ ο θηλασμός!

μία κοπέλα είχε βάλει μία πολύ όμορφη έρευνα για το θηλασμό.

Σωσάκι, έγραφε και για την ωτίτιδα.

ο τίτλος ήταν ’’αξίζει να διαβάΖΕΙΣ’’ αν δεν κάνω λάθος...

εγώ, νομίζω, δε θα αντέξω μέχρι το καλοκαίρι...

χαχαχα!

σήμερα θα πάω στη γυναικολόγο μου.

θα πάρω και τον μικρό μαζί μου, δεν έχω πού να τον αφήσω...

ελπίζω να μπορεί να κάνει μπέιμπι σίτινγκ η γραμματέας της... χαχαχα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοπελαρες!

Ηρθε το στεφανι σημερα!

Εφερε τα παπουτσακια στον μικρο και του τα εβαλα! Και καταλαβε το σκατο οτι ειναι καινουρια και περπαταγε με καμαρι! αχαχαχαχα!

Εφτιαξα μοσχαρι με αρακα πατατες κολοκυθακια καροτο για ολους. Κανονικα. Με τα λαδια του με τα αλατια του. Οποιος θελει και αλλο προσθετει. Ενα για ολους. Πανε τα ξεχωριστα....

μεθαυριο ψαρι

μετα γιουβαρλακια μαλλον ή οσπριο. Θα δω.

Να δουμε θα φαει...?

Ειχε λογο ομως το καμαρι μου! Σημερα εσκασε κανονικα ο κατω κυνοδοντας! Γι'αυτο η ψυχη μου εκανε απεργια.

Στο θεμα της πεθερας.

Εβαλα ορια κοριτσια γιατι ειμαι ανθρωπος που θελω ταξη. Στην αρχη ενιωθα οτι εχανα το ελεγχο και ολο μουρμουριζα.

Τωρα πια τα ξεκαθαρισα μεσα μου εκανα και μια κουβεντα με την νονα-ψυχιατρο χαχαχχαα και εβαλα τα πραγματα στη θεση τους καιρο τωρα.

ΜΟυ χει δωσει το οκ και ο αντρας μου. Αλλα αυτο ειναι ζοριλικι. Δηλαδη να βγαζεις το φιδι απο τη τρυπα. Μη το ενα μη αυτο κανε εκεινο. Λες και εχω να κανω με νηπιο.

Ειναι δυναμικη που δε παιρνει.... Και αυτο δημιουργει καταστασεις γιατι φυσικα αυτη ξερει και μονο αυτη.

Ετσι λοιπον εγινα χειροτερη της και ησυχασα....

Ο ξερολας της οικογενειας ειμαι μονο εγω... χαχαχαχα!

Γελαω αλλα μιλαω σοβαρα. :roll:

Δε λενε η νυφη στη πεθερα θα μοιασει? χαχαχαχαχαχχααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εδώ εδώ!!!

Καλά θα κάνεις Μαράκι μου!!! Αφού το συζήτησες και με τον άντρα όλα εντάξει! Με γεια τα παπουτσάκια!!!

Και σου είπα η εταιρία θα σε κάνει χρυσή (ο άντρας μου δούλευε σε μεγάλη εταιρία ζυμαρικών παλιά και πήγαιναν με τα κιβώτια τα δώρα σε τέτοιες περιπτώσεις!!!)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μπραβο που εβαλες ποστα μαρακι..

εχω `1 εντυπωαση παντως οτι εχετε πολλα κοινα..

4 κιλα ζζζ;;;

εγω τιποτα..μη σουπ ω εβαλα..

τεσπα..

δεν ειναι η ωραΝΑ πρηζουμε το κοσμο..

καλε πειτε την γνωμη σας για ομοιοπαθητικο..

αυριο γυρναμε στο σπιτι μας...

επειτρελουες..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σου Σωσω!!!!!!

θα ξερεις οτι εδω που ζω ειναι το νησι της ομοιοπαθητικης!!

6μηνες φουλ γιατρους απο ολο το κοσμο....σεμιναρια !

πολυ κοσμος στο νησι ακουληθει κ εχει αποτελεσματα σε διαφορα θεματα υγειας,εγω προσωπικα δεν εχει τυχη ακομα,αλλα εχω γιατρο οδοντιατρο ομοιοπαθητικο λ μια χαρα εκανα εξαγωγη κ απονευροση χωρις αντιβιοση κ μονο με κατι χαπια δικα τους ....

Κανε μια επισκεψη ,κ βλεπεις...εαν θελεις μπορω να ρωτησω εδω στην ακαδημια για παιδιατρο Αθηνα κ Θεσ/νικη ...

υπηρχε κ ποστ πριν λιγες μερες .περι ομοιοπαθητικης εδω στο μαμμυ...μερικη κραζανε κ μερικη ηταν οκ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!

Ενα πτώμα ειμαι!Αχ δεν μπορώ αλλο την κοιλούμπα!Εχει μεγαλώσει!

Ειχαμε και ξυπνημα 4 με 6 και δεσαμε.

Μου λεει ο αντρας ΄΄δε σηκωνεσαι να του φτιαξεις γαλα;΄΄ κατα τις 5.00. Βλεπετε μια φορά δε σηκωθηκα εγω, και γκρινιαξε.Εμ ειχα τους λογους μου του λεω!Επρεπε να του πω οτι ποναει η κοιλια μου για να καταλαβει!Αμαν πια!Κουραστηκα!

Ειχα κατι πονους απο το βραδυ!Μια στην αριστερη ωοθηκη, μια στη δεξια!Φοβηθηκα μην εχω καμια προωρη και ειχα ψιλοχεστει και δεν του λεγα τιποτα!

Αλλα μαλλον ειναι που ανοιγει η μητρα.Δεν ειμαι και στο μαγνησιο και στα αυπολοιπα χαπια καθολου συνεπης, θα κανω και 2 μερες να παρω!

!Με ποναει και γυρω απο τον αφαλο μου η κοιλια μου σχεδον καθε μερα.Αχ δεν αντεχω αλλο, θελω να ξεκουραστω και δεν μπορω!

Ειπατε πολλα!Τι να πρωτοθυμηθω.Αν με βλεπετε να σας διαβαζω αλλα να μη γραφω, μην παρεξηγειστε, νιωθω κουρασμενη ακομα και για να γραψω!

Θα σας σχολιασω ελπιζω αργοτερα!Παω τωρα...εχω χιλια δυο και σερνομαι...

Ουφ σας κλαφτηκα και ησυχασα! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ντομ ...

κουραγιο συμπεθερα !

να μιλας με τον γιατρο σου οταν εχεις πονους ,οτι κ να ειναι κ για χαζα πραγματα κ φυσικα στον αντρα σου ,γιατι να μην ξερει ε???

να μας λες οτι γουσταρεις ,γιαυτο υπαρχουμε εδω!!!

φιλακια στον Βασιλη σου κ στην κοιλιτσα σου!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλε ντομ γιατι πονας;;;

μηπως ειναι απο την πεινα;;

αχαχα.

και για να εχουμε καλο ερωτημα..οταν γερννησεις με το καλο...θα εχεις βοηθεια φανταζομια,ε;;

τι εγινε με τη δουλεια;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ntom θα σε βαρεσω!

Καλα γιατι αμελεις τα χαπια? Το καλο που σου θελω κανονικα τα παντα! Ειδικα το μαγνησιο! Ολα! Αντε γιατι θα τα παρω!

Επισης θα λες οτι σε ενοχλει..... Αλλο παλι και αυτο!

Το θες το ξυλακι σου!

Κοιλουμπα θα σε λεω απο δω και μπρος!

Λοιπον κοιλουμπα οπως ειπαμε... Μη μαθω οτι δε παιρνεις τα χαπακια σου!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ντομ μου πρέπει να είσαι συνεπης βρε κορίτσι μου!!! Ελα η ουρίτσα έμεινε, αντε να τελειώνεις!!! Καλά κλασσικος άντρας όπως ο δικός μου είναι ο άντρα σου (αν και το έχουμε ξαναπεί) με την κοιλιά στο στόμα και θέλει να τα κάνεις όλα!!!!! Εγώ καταλαβαίνω γιατί δεν του λες τίποτα πριν να είσαι σίγουρη, γιατί θα σε ζαλίσει και θα σε αγχώσει χειρότερα απο ότι ήδη μπορεί να είσαι!!! Υπομονή καρδούλα μου κι οτι θέλεις γι αυτό είμαστε εδώ, είμαστε ο τοίχος που απορροφά τους κραδασμούς :D:D

Εγώ απο ομοιοπαθητική δεν ξέρω τίποτα αλλά όσοι ξέρω που πάνε λένε καλά πράγματα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Poy eisaste βρε κοριτσοπουλα?

<πεσμενο το παρεακι...

Εγω εδω παιζω με τον μικρο. Μιλαμε χαμος! Παιζουμε κυλιομαστε κατω σκαρφαλωνει πανω μου! χαχα!

Εχει παθει και οξεια μανουλιτιδα ολο χαδια θελει και ολο απο τα ποδια μου κρεμιεται. χαχαχα

Οιδιποδειο λεμε....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρε Μαράκι... κι ο δικός μου μανουλίτιδα έχει πάθει!!!

αν πάμε κάπου που έχει κόσμο, δεν ξεκολλάει από πάνω μου.

παλιά χεσμένη με είχε.

πήγαμε γυναικολόγο!

χάρηκε πάρα πολύ που τον είδε!

συνέχεια μου έλεγε πόσο όμοεφος είναι!!!

ακούς Ντομ;

χαχαχα!!!

πήγα να κατουρήσω... κλαμα!!!!!!!!!!!!!!!!!

να προσπαθεί να σκαρφαλώσει πάνω μου.

ξέρετε πώς με εξέτασε;

ξαπλωμένη εγώ στο κρεβάτι και ο Άνθιμος να κάθεταθ στην αγκαλιά μου.

τι μπισκότο του έδωσε... τι ανθρωπάκι με το πλαστικό γάντο του έφτιαξε... τι παιχνίδια του έφερε...

τίποτα αυτός, κολλημένος με τη μανούλα!!!

πάλι κολπίτιδα έχω...

μου είπε οτι είναι φυσιολογικό μετά τις γέννες.

μου είπε να κάνω... μμμ... κρυοκάτι... στον τράχηλο.

αλλά να κάνω το 2ο και μετά λέει...

είδε και το γάλα στα μεμέ.

μόλις μείνω έγκυος στο 2ο θα σταματήσει λέει...

έτσι θα καταλάβω και πότε θα μείνω έγκυος λέει...

Σωσώκα, έλεγε οτι τα μωρά που δε θηλάσανε καθόλου έχουν μεγαλύτερο ποσοστό για ωτίτιδες.

θα το βρω και θα σου το βάλω.

πάω για μπάνιο και επανέρχομαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κίνδυνοι για την υγεία σχετιζόμενοι με μη θηλασμό

Ο Γενικός Αρχίατρος των ΗΠΑ και το Υπουργείο Υγείας της χώρας εξέδωσαν τον παρακάτω συγκεντρωτικό πίνακα με τα τελευταία επιστημονικά δεδομένα ως προς τους κινδύνους για την υγεία παιδιού και μητέρας σε περίπτωση μη θηλασμού:

Τελειόμηνα βρέφη που δεν θήλασαν καθόλου έχουν:

· 100% μεγαλύτερο κίνδυνο για οξείες λοιμώξεις των ώτων (ωτίτιδα), σε σύγκριση με μωρά που θήλασαν αποκλειστικά για τουλάχιστον τρεις μήνες.

· 47% μεγαλύτερο κίνδυνο για έκζεμα (ατοπική δερματίτιδα), σε σύγκριση με βρέφη που θήλασαν αποκλειστικά για τουλάχιστον τρεις μήνες.

· 178% μεγαλύτερο κίνδυνο για διάρροιες και εμετούς (γαστρεντερική λοίμωξη) σε σύγκριση με μωρά που θήλασαν έστω και λίγο.

· 257% μεγαλύτερο κίνδυνο για νοσηλεία στο νοσοκομείο για παθήσεις αναπνευστικού κατά τον πρώτο χρόνο της ζωής σε σύγκριση με παιδιά που θήλασαν αποκλειστικά για τουλάχιστον τέσσερις μήνες.

· 67% μεγαλύτερο κίνδυνο για άσθμα με οικογενειακό ιστορικό σε σύγκριση με μωρά που θήλασαν έστω και μη αποκλειστικά για τουλάχιστον τρεις μήνες.

· 35% μεγαλύτερο κίνδυνο για άσθμα χωρίς οικογενειακό ιστορικό σε σύγκριση με μωρά που θήλασαν έστω και μη αποκλειστικά για τουλάχιστον τρεις μήνες.

· 32% μεγαλύτερο κίνδυνο για παιδική παχυσαρκία, σε σύγκριση με παιδιά που θήλασαν έστω και λίγο.

· 64% μεγαλύτερο κίνδυνο για σακχαρώδη διαβήτη τύπου 2, σε σύγκριση με παιδιά που θήλασαν έστω και λίγο.

· 23% μεγαλύτερο κίνδυνο για οξεία λεμφοβλαστική λευχαιμία, σε σύγκριση με παιδιά που θήλασαν για πάνω από έξι μήνες.

· 18% μεγαλύτερο κίνδυνο για οξεία μυελογενή λευχαιμία, σε σύγκριση με παιδιά που θήλασαν για περισσότερο από έξι μήνες.

· 56% μεγαλύτερο κίνδυνο για σύνδρομο αιφνιδίου βρεφικού θανάτου, σε σύγκριση με βρέφη που θήλασαν έστω και λίγο.

Πρόωρα βρέφη που δεν πήραν καθόλου μητρικό γάλα έχουν:

· 138% μεγαλύτερο κίνδυνο για ανάπτυξη νεκρωτικής εντεροκολίτιδας, σε σύγκριση με πρόωρα βρέφη που πήραν μητρικό γάλα έστω και λίγο.

Μητέρες που δεν θήλασαν καθόλου έχουν:

· 4% μεγαλύτερο κίνδυνο για καρκίνο μαστού, σε σύγκριση με μητέρες που θήλασαν για ένα χρόνο

.· 27% μεγαλύτερο κίνδυνο για καρκίνο ωοθηκών, σε σύγκριση με μητέρες που θήλασαν για ένα χρόνο.

Πηγή: U.S. Department of Health and Human Services. The Surgeon General’s Call to Action to Support Breastfeeding. Washington, DC: U.S. Department of Health and Human Services, Office of the Surgeon General; 2011. Page 71.

Μετάφραση: Στέλιος Παπαβέντσης MRCPCH DCH IBCLC 2011

το κείμενο το δημοσίευσε η firfirikos

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κι από μας.

Ντομ υπομονή! Τα έχω περάσει και πολύ χειρότερα και σε καταλαβαίνω.

Στον άνδρα σου μίλα, νευρίασε, κλάψου ΚΑΝΕ ΚΑΤΙ τλσ.

Δεν μπορεί αυτός να κοιμάται κι εσύ να σηκώνεσαι 10 φορές μέσα στη νύχτα.

Αθηνά άστο δεν παίζουν οι στατιστικές....

ο δον θήλασε 8 μήνες αποκλεισικά και έκανε συνέχεια ωτίτιδες.

Μέχρι που του έσπασαν και τα 2 τύμπανα :? .

Ο Χριστ. δε, έχει σπάσει όλες τις στατιστικές με 12 μήνες αποκλειστικό θηλασμό.

Και το καινούργιο μας:

9 μέρες μετά το priorix κι ο Χρ. περνάει κανονικά την ερυθρά.

Είναι όλος κόκκινος με δριτσίλες, ξύνεται όλη μέρα κι όλη νύχτα και έχει και πυρετούλη.

γκρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρ.........................................

Σωσώ εγώ την ομοιοπαθητική δεν την πιστεύω.

Κι εκεί δίνουν φάρμακα. Αν πρεπει να πάρει αντιβίωση μην την ταλαιπωρείς.

Άντε μην πάθεις ότι και εγώ με το δον.(χτυπώ και ξύλο).

Αν είχε πάρει αντιβίωση τότε θα την γλυτώναμε αλλά ήταν εσωτερική η ωτίτιδα και δεν φαινότανε.

Μαρία ζ κι εγώ είχα χάσει και μάλλον τα ξαναπήρα. Δεν έχω καλή ψυχολογία κι αυτό νομίζω φταίει κυρίως. Αφήστε που μου έχει έρθει μια ιδέα ότι δεν τη βγάζω καθαρή. τλσ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...