Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΑΡΕΣ @ ΜΑΝΑΡΙΑ ΟΚΤΩΒΡΙΑΝΑ 2009 Νο21


Recommended Posts

Πολλα ειπατε παλι!

πρωτα απο ολα οι φοτο....κουκλακια τα νινακια σας!!!!!!!!!!!!!

ισμηνη με τετοια κορη ,μαλλον μοντελο εισαι κ εσυ!

πηγα ηρθα κ βρηκα την Αγγελικη με πθρετο κ βραχναδα κ μυξες κ κλαμα καθε νυχτα κ θελει αγκαλιες :o

σημερα οχι πυρετο ,περνει κ κατι σταγονες σολτισαλ...καπως ετσι μαλλον κορτιζονουχες ειναι για να μην κλειση η φωνη λεει ο ντοκτορ εδω...

σημερα την εβαλα στο κρεβατι της Μαρια κ κοιμηθηκε :shock: μηπως δεν θελει αλλο την κουνια?????

φτιαχνω κριτσινια με φετα γιατι ολο μαμ ζητανε κ δεν ξερω τι να δωσω!!!!!!!

να δω τι ωρα θα τελειωσω....μην φυγετε καντε μου παρεα ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 986
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ΣΩΣΩΩΩΩ

http://www.mothercare.com/b/530228031?e ... oys_puff_4

μα το 8εο αν ειχα αυλή η βεράντα μια κούνια 8α την χτύπαγα του παιδιου...

(τσακιζω 1 σακουλαρα m&ms κιτρινα)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμείς πολύ κάτσαμε καλά...

Ο δον κάνει εμμετούς από την ώρα που γύρισε και πονάει ο λαιμός του.

Ισμήνη κούκλα η μικρή. Ξετρελάθηκα με την αράχνη :lol: .

Σωσώ για τα 40 δεν ξέρω να σου πω. Κάντε ότι θέλετε εσείς.

Εγω γενικά δεν είμαι του στυλ τί θα πει ο κόσμος.

ΠΟδήλατο έχουμε κι εμείς αυτό που το σπρώχνεις.

Ο δον δεν μπήκε ποτέ. Ο φίλ. μπαίνει του αρέσει.

Από τα τζάμπο είναι. Μια χαρά σκυλί βγήκε.

Η τέντα μάλλον άχρηστη θα είναι. Φόρα της καλύτερα καπελάκι.

Μηχανοκίνητο έχουμε και τέτοιο. Φοβούνται το γκάζι κι έτσι ακούν μόνο τη μουσική.

Αυτό που λατρεύουν είναι ένα αμαξάκι που προχωράει με τα ποδαράκια τους.

Εκεί γίνονται μάχες....ποιος θα πρωτομπεί.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

περαστικά Φρόσω μου ! πακετ ε ???

και το μηχανοκινητο 8α ναι ωραίο ... αλλα που να το βάλω , δεν έχω χώρους , εχω ενα ξυλινο σπρωχτό , ενα ξυλινο αλογακι κουνιστό (για πιο μεγαλα)κ ένα αλογακι - καροτσι-κουνιστό ΕΛΕΟΣ !!! :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κ εγω απο τζαμπο ειχα στην Μαρια ακομα ζει!

η Αγγελικη δεν πολυ θελει ,αυτη εχει τρελα με καροτσια 2εχουμε!

εχουμε κ μηχανοκινητο κ δεν το μπορει η μικρη ακομα...μονο κουμπια της αρεσεινα παταει

Σωσω κανε οπως νιωθεις ....ο κοσμο θα επρεπε να καταλαβαινει....κ οι δυο σας εχετε μωρα κ εσυ εισαι μακρια!ελεος !!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπήκα να πω μια καληνυχτα..να βγάλω και τη φωτο..

Ευχαριστούμε για τα καλα σας λόγια..

Μαρακι ισα ισα η μικρη ειναι ίδια ο πατερας της..

μονο τα ματια της δεν ειναι..

ο ορεστης ειναι φωτοτυπια μου όμως..χιχιχιχι

περαστικα βρε φροσω...αμαν να τελειωνουμε μ'αυτα..

και στην αγγελικουλα περαστικα καλυψω...

Καληνύχτα κοπελιες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημεραααα!!!!!

ευτυχως δε βρεχει..

Σωσω ενα 60 αρι το ειχα παρει το ποδηλατακι..

Τζουλια εγω ψαχνω για κουνια..θα του την κρεμασω στα ξυλα της περγκολας για να εχει και σκια !!!!

Φροσω ελπιζω να μην ειναι κατι σοβαρο...

Ισμηνη για να ειμαι ειλικρινης εγω θελω παρα πολυ μεγαλωνοντας ο Θανος να μοιαζει σε μενα :oops::oops::oops: τον αντρα μου τον λατρευω αλλα :oops::oops:

Ευτυχως ξυπνησε στις 7.30..μας βοηθησε η αλλαγη της ωρας...

σημερα κοτοπουλο στο φουρνο για ολους...

το οτι εχω φαει 6 φρυγανιες με lurpak οση ωρα σας διαβαζω τι σημαινει????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερούδια!!!

Σωσώκα, να κάνετε ό,τι αισθάνεστε!!!

πιο πολύ τόπο θα πιάσουν αν τα δώσετε σε μία οικογένεια!

παρ’ όλ’ αυτά, αν νιώθεις οτι θα σας γλωσσοφάνε...

κι εμείς κάνουμε μασκούλες γιατί είχε βήχα 3 βδομάδες και δεν έφευγε με το σιρωπάκι...

εμάς πάλι...

οι μίσοι λένε οτι είναι ίδιος ο μπαμπάς του και οι άλλοι μισοί οτι είναι ίδιος η μαμά του...

χαχαχα!!!

έχετε δίκιο...

νιώθω τόσο σίγουρη οτι θα κάνω κόρη...

χαχαχα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα Φροσω..!!!

Νανουκα , σε οσες φωτο εχω δε τον Ανθιμο,ειναι ιδιος εσυ.... ;);)

σημερα ξεκιναω 3 ..θα φαω τουλαχιστον με την ησυχια μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κόρες..

Ηρθα στη δουλεια...

Τι κάνετε???

Χρυσούλα τ'αγορακια μοιαζουν στη μαμα..αλλα μια χαρα ειναι ο άντρας σου απ'οτι θυμαμαι...εσενα νανα νομιζω οτι ειναι ίδιος εσυ..

τα λεμε αργοτερα...

φιλουρες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αλήθεια λέτε;

βασικά... μοιάζω πολύ με τον Πέτρο...

πιο πολύ μοιάζω μαζί του παρά με τον αδερφό μου... χαχαχα!!!

εγώ πάλι, θεωρώ οτι έχει χαρακτηριστικά κι από τους 2...

εν τω μεταξύ όταν μου λένε οτι μου μοιάζει ο γιος μου... αναρωτιέμαι... ’’μα είμαι τόσο όμορφη;’’

χαχαχα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νυστάζω....

Λείπουν και όλοι σήμερα λόγω συνεδρίασης; Δεν έχω καταλάβει ακόμα.

Κι εγώ όσα αγοράκια πρωτοτοκα έχω δει μοιάζουν στη μαμά τους.

Πάντως η λύση είναι μία: κάντε πολλά παιδιά. Κάποιο θα σας μοιάσει δεν μπορεί :lol: .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εχει απεργια σημερα νομιζω...

Φροσω τωρα που το σκεφτομαι ας μοιασει και στον Νικο..θα μου πεις θες και ενα θες να ειναι και φτυστο...

θα με κραξετε και με το δικιο σας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhmera νανα και μαρακι!!!χαχαχαχ

τι κανετε;;

τελικα μαλλο αποφασισαμε...δε θα κανουμε τιποτα...και τελος..για τα 40 μιλαω..

ημουνα νυχτα..ζουσαν ολοι πριν φυγω!!

αυριο το πρωι σεμιναρια καρπα..και μετα εφορια να δω τι διακιουμα ιαπ οτο παρακατ και δανειων..και μετα γορα εφημεριδας απ περιεργεια να δω ποσο πανε..

θα το παθω το εμφραγμα..να δειτε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κορες...

εμεις δεν κοιμηθηκαμε ολο το βραδυ..η αγγελικη ολο ξυπναγε κ ουρλιαζε..

αλλα δεν την κοβω να αρρωστησε.

μαλλον το νεο γαλα της κανει τη ζημια.

αν κ αποψε παει ετσι ξαναπαμε στο υποαλλεργικο!!!

συμπεθερα κ εγω οταν αδιαθετω τρωω σαν γουρουνι..

κ αλλες μερες βεβαια που δεν ειμαι αδιαθετη..

γενικα μου αρεσει το σαβουρωμα..

εμεις ποδηλατακι εχουμε αυτο το μηχανοκινητο του μικυ αν εχετε δει τη διαφημιση.

το αποσυραμε γτ βγαζει μαυριλες στην μοκετα κ τα παζλ.ειναι για εξω προφανως!!!!

θα το ξαναδοκιμασουμε οταν παμε κουνιες με τον μπαμπα μας..

ποσα πια να κουβαλαω????

σωσω μαρη σηκωσε κανα τηλεφωνο.χειροτερη απο μενα εχεις γινει.

οσο για τα 40 να κανεις αυτο που νιωθεις..

σου εχω πει τις αποψεις μου.

οσο για τον κοσμο ας λενε.

χρυσουλα........πως παει με το βραδινο γαλα???ακομα στις 3??

αλεκα περαστικα της ρε....ειναι ατιμη εποχη.

για πες συνταγη για κριτσινια..

νανα ιδιος εσυ ειναι..

φροσω περαστικα στον δον.

τα αστερια σου ειναι τρομερες φατσες..

εμενα δεν καθεται ακινητη ουτε για φωτο..

καλο ειναι να ειναι ζωηρα αλλα καποιες φορες κλαταρω..

πχ δεν εχει κοιμηθει το βραδυ..πηγαμε κουνιες κ λυσσαξε.

την εχω μιση ωρα στην κουνια κ φωναζει ΜΑΜΑ!!!!!!ΜΑΝΑ!!!!!

:roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσαρες μου.

Σας ψιλοδιαβασα,περαστικα σε μανουλες και μωρακια,Αντε πια να ανοιξει ο καιρος με τις παλιο ιωσεις.

Εμεις εδω καλα.Η Λυδια μαθαινει ολο και περισσοτερες λεξεις και γενικα επικοινωνει πλεον αψογα.Το μονο που δεν θα αλλαξει ποτε ειναι ο βραδινος υπνος...το εχω παρει αποφαση πια...12 και 1 χτυπαμε παλι την τελευταια εβδομαδα.Γι'αυτο δεν πολυμπαινω ολη μερα τα φτυνω και το βραδυ που λεω αντε να κοιμηθει να χαλαρωσω λιγι με παει σερυ μεχρι τις 12.Ζωη να ΄χει.

Σωσω τι θελεις τωρα και μου ανοιγεις πληγες!Το δικο μου σπιτι ειναι και δικο μου ονειρο ζωης αλλα με τις μεταθεσεις το εχω παρει αποφαση πως θα αργησει πολυ να πραγματοποιηθει.Σου ευχομαι να το αποκτησεις συντομα.Για που ομως δεν μας ειπες.

Σημερα εκανα και παραγγελια για την δουλεια,χρειαζομαι καποια πραγματακια για να ξεκινησω ραντεβου.Αυριο κιολας μου ειπαν θα τα εχω με κουριερ.

Δεν θυμαμαι και πολλα γιατι σας διαβασα στα γρηγορα.Ελπιζω το βραδυ να επανελθω με ηρεμια.Φιλια για την ωρα κορες.

Καλυψω βαστα γερα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια

το πηρα το πισι επιτελους

θεε και κυριε ποτε φτασατε στο τέλος;

καλα δεν μπορω να τα διαβασω ολα - ελπιζω να ειστε ολες καλα

τα μικρα αναρρωσαν - μια εβδομαδα ειμασταν ο νικος μονο με γαλα και τιποτε αλλο

εγω παλι ακομα χαλια- 2 αντιβιωσεις μαζι παιρνω για να ισιωσω - πνευμονια πηγαινε - και ευτυχως το προλαβα - τωρα ισιωνω σιγα σιγα

εσεις ολα καλα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρ καλως μας ηρθες ξανα!

Μας ελειψες βρε σκατουλα!

Περαστικα κιολας! Φιλια στα αντρακια σου!

Σουζυ που εισαι εσυ βρε?

Αληθεια και η Χαρα εχει χαθει? Που εισαι εσυ κοπελια?

Εμεις τωρα γυρισαμε απο τη βολτα στη πλατεια! Χωνεται παντου αρπαζει ξενες μπαλες χαχαα Χαμος!

Σωσω ελπιζω και γω να βρειτε το σπιτι που θελετε και να πανε ολα καλα!

Ξεκιναει και ο αντρας σου δουλεια τωρα ε?

Και σε μας γινεται χαμος. Ολοι προετοιμαζονται πυρετωδως. Καλη σεζον να εχουμε! Το ευχομαι.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Οπότε @Ersi85 αν κατάλαβα καλά δεν έχεις γυρίσει στη δουλειά που έλεγες; Είχα μείνει στο ότι θα γυρνουσες στους 3 μήνες περίπου.
    • Καλώς σε βρήκαμε πάλι @Ersi85! Α έχετε πολλά δοντακια εσείς! Κανένα ψωμί του δίνεις; Ξεκίνησε τον έστω πατημένα γιατί συνηθίζουν λένε τα αλεσμένα και μετά δυσκολεύονται πολύ να περάσουν σε κομμάτια. Εγώ της έκανα μικτή διατροφή. Της έδινα και κομμάτια να εξερευνά και αλεσμένα για να τρώει 😅 8 μηνών την ξεκίνησα πατημένα και επειδή τα πήγαινε πολύ καλά μετά από μια εβδομάδα την ξεκίνησα κανονικά κομματάκια. Γενικά με τα φρούτα με έχει "βασανίσει" που δεν τα τρώει αλλά τώρα που μπήκε στον 10ο μήνα σαν να ξεκίνησε να της αρέσουν. Αφού πλέον της δίνω την μπανάνα και τρώει σχεδόν μισή μόνη της, ενώ πριν έκανε γκριμάτσα αηδιας και την πετούσε κάτω 🤣🤣 🤣 Αλλά τα πάει εξαιρετικά με τα κομμάτια από την αρχή, ούτε gagging ούτε τίποτα. Αχ κορίτσια εγώ το σκέφτομαι για 2ο αλλά λέω να περάσει λίγο ο καιρός γιατί 1) θέλω vback 2) ε να γυρίσω λίγο δουλειά να βρω τα πατήματα μου πριν έρθει η καταιγίδα του 2ου 😅 Να έχει μεγαλώσει λίγο και η μικρή να καταλαβαίνει περισσότερα. Κι εμείς μόνοι μας την μεγαλώνουμε, αλλά ευτυχώς έχω πολύ βοήθεια από το σύζυγό ❤️ Αφού καμία φορά που δεν την παλεύω του την δίνω 7 το πρωί που ξυπνάει η κυρία να μου την κρατήσει μέχρι τις 8 που φεύγει για δουλειά για να κοιμηθώ 😅 Τώρα ο ύπνος... Μία έτσι μία αλλιώς. Νομίζω έχω συνηθίσει πια και δεν με ενοχλεί 😅 Κάνει και ψιλοστανταρ αφυπνίσεις (12-4-6-7)  οπότε ίσως έμαθε ο οργασμός μου 🤣  Από κατορθώματα μπέμπας , έτοιμη είναι να περπατήσει 😅 Έχει ξεκινήσει να πατάει όλο το πέλμα (τόσο καιρό κινείται μόνο με τις μύτες) και κάνει πρόβες να σταθεί χωρίς να ακουμπάει κάπου! Έχω τρελαθεί! Δεν το περίμενα τόσο νωρίς. Καλά εννοείται θέλει καιρό ακόμα, αλλά μου κάνει εντύπωση πως προπονεί τον εαυτό της! Όταν ξεκινάει κάτι καινούργιο το κάνει συνέχεια μέχρι να το τελειοποιήσει και μου φαίνεται τόσο υπέροχο όλο αυτό!(Φαντάζομαι όλα τα μωρά το ίδιο κάνουν 😅)
    • Η αλήθεια είναι ότι πας με άλλο αέρα...και μπορώ να καταλάβω πόσο κουραστική είναι αυτή η διαδικασία...φτάνεις πολλές φορές σε σημείο να το κάνεις με το ζόρι, χωρίς να το απολαμβάνεις.. Και να ξέρεις ότι θα έρθει την πιο κατάλληλη στιγμή!!! Να ξεκουράζεσαι και να κάνεις πράγματα που απολαμβάνεις!!! Και μόλις έρθει θα τα ξεχάσεις όλα 🥰🥰
    • Καλά θα κάνεις κορίτσι μου!! Εύχομαι όλα καλά να πάνε! Είναι από μόνη της όλη αυτή η διαδικασία και η αναμονή στρεσογόνα οπότε τουλάχιστον να ξέρεις ότι είσαι σε καλά χέρια και πως έχεις έναν γιατρό που θα σε βοηθήσει να τα καταφέρεις! Θα δεις ότι θα κάνεις τα επόμενα βήματα και θα έρθει το μωράκι σου!! 
    • Ναι εγω τόσο έδωσα την τελευταία φορά αφού παίρνει 50 ευρώ επίσκεψη + 50 για το παπ 🤷‍♀️  Εσυ 40 ευρω πληρώνεις σε ιδιώτη γιατρό Αθήνα ; 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...