Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΓΙΑ ΤΙΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ-ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ


Recommended Posts

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ.ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΙΥΡΓΙΑ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ- 19 ΧΡΟΝΩΝ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ 7ΜΗΝΩΝ ΕΓΚΥΟΣ ΣΤΟ ΠΡΩΤΟ ΜΟΥ ΠΑΙΔΑΚΙ.ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΞΕΚΙΝΗΣΑ ΝΑ ΑΓΟΡΑΖΩ ΡΟΥΧΑΛΑΚΙΑ ΓΙΑ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΜΟΥ ΚΑΙ ΚΑΛΑΘΑΚΗ.ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΑΘΩ ΤΙ ΑΛΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑΚΙΑ ΝΑΞΕΚΙΝΗΣΩ ΝΑ ΤΟΥ ΠΑΙΡΝΩ?ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΠΗΓΑΙΝΩ ΣΕ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟ ΜΕ ΣΚΟΠΟ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΩ ΣΕ ΚΛΙΝΙΚΗ.ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΠΟΛΛΕΣ ΣΥΖΗΤΗΣΕΙΣ ΑΠΟΦΑΣΙΣΑ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΩ ΣΤΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΑΚΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ ΔΝ ΘΑ ΠΛΗΡΩΣΩ ΚΑΙ ΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΟΙ ΚΑΛΟΙ.ΕΣΕΙΣ ΤΙ ΜΕ ΣΥΜΒΟΥΛΕΥΕΤΑΙ?ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ.:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

...Κοπέλα μου γλυκιά θα σου γράψω τι χρειάστηκα εγώ τις πρώτες μέρες...

Ζιπονάκια (μακρυμάνικα), ολόσωμες φορμίτσες, σαλιάρες, πετσετάκια (για το ρέψιμο), σεντονάκια καλαθούνας, πετσετάκια αλλάγματος, σφηνάκι, καλτάκια,σκουφάκι, γαντάκια (για να μην γρατζουνίζεται, τα μωρά γενιούνται με νυχάκια), πιπίλες, ψαλιδάκι για τα νύχια με στρογγυλεμένες άκρες, παιδική βούρτσα, πετσέτες μπάνιου, κουβερτούλα αγκαλίτσας, παιδικό σαμπουάν, παιδικό αφρόλουτρο, κρέμα ενυδατική, κρέμα συγκάματος,μωρομάντηλα, pambers,υπνόσακος, μπιμπερό , αποστειρωτή, βουρτσάκι για τα μπιμπερό...Αυτά....

Μην αγοράσεις πολλά ρουχάκια γιατί τα μωρά μεγαλώνουν γρήγορα... Το νούμερο 1 πιστεύω ότι είναι ιδανικό για όλα τα μωράκια...Η κούνια για τους 3-4 πρώτους μήνες δε θα σου χρειαστεί αφού αγόρασες καλαθούνα.

.....Εάν τώρα γεννήσεις σε νοσοκομείο ή σε κλινική για μένα δεν έχει σημασία.Αρκεί να εμπιστεύεσαι το γιατρό σου...

......Βλέπω θα γίνεις πολύ μικρή μανούλα!!!Με το καλό γλυκειά μου και με ΚΑΝΕΝΑΝ ΠΟΝΟ....

Καλό θα είναι να έχεις στο σπίτι σου και σιρόπι DEPON (αχρείαστο να είναι!) και φυσιολογικό ορό για τη μυτούλα.....

Ελπίζω να τα θυμήθηκα όλα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

...Κοπέλα μου γλυκιά θα σου γράψω τι χρειάστηκα εγώ τις πρώτες μέρες...

Ζιπονάκια (μακρυμάνικα), ολόσωμες φορμίτσες, σαλιάρες, πετσετάκια (για το ρέψιμο), σεντονάκια καλαθούνας, πετσετάκια αλλάγματος, σφηνάκι, καλτάκια,σκουφάκι, γαντάκια (για να μην γρατζουνίζεται, τα μωρά γενιούνται με νυχάκια), πιπίλες, ψαλιδάκι για τα νύχια με στρογγυλεμένες άκρες, παιδική βούρτσα, πετσέτες μπάνιου, κουβερτούλα αγκαλίτσας, παιδικό σαμπουάν, παιδικό αφρόλουτρο, κρέμα ενυδατική, κρέμα συγκάματος,μωρομάντηλα, pambers,υπνόσακος, μπιμπερό , αποστειρωτή, βουρτσάκι για τα μπιμπερό...Αυτά....

Μην αγοράσεις πολλά ρουχάκια γιατί τα μωρά μεγαλώνουν γρήγορα... Το νούμερο 1 πιστεύω ότι είναι ιδανικό για όλα τα μωράκια...Η κούνια για τους 3-4 πρώτους μήνες δε θα σου χρειαστεί αφού αγόρασες καλαθούνα.

.....Εάν τώρα γεννήσεις σε νοσοκομείο ή σε κλινική για μένα δεν έχει σημασία.Αρκεί να εμπιστεύεσαι το γιατρό σου...

......Βλέπω θα γίνεις πολύ μικρή μανούλα!!!Με το καλό γλυκειά μου και με ΚΑΝΕΝΑΝ ΠΟΝΟ....

Καλό θα είναι να έχεις στο σπίτι σου και σιρόπι DEPON (αχρείαστο να είναι!) και φυσιολογικό ορό για τη μυτούλα.....

Ελπίζω να τα θυμήθηκα όλα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...