Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινα μωρακια 2011..η τελικη αναμετριση!!!!


Recommended Posts

Beboulino lacta με κομματάκια oreo????πως και δεν την έχω πάρει χαμπάρι??

Καλό θα ήταν να μην τρως πολύ αργά ή μάλλον πριν κοιμηθείς γιατί υπάρχει αυτός ο κινδυνος.. 2-3 ώρες πριν κοιμηθείς να τρως!!

Μάχη μου λυπάμαι πάρα πολύ... :(:(:( πόσο μηνών ήταν η κουμπάρα σου??Τι να πεις.... Να προσέχεις εσύ τώρα να μην επηρεαστείς..όσο μπορείς δηλαδή... να σταθείτε δίπλα της όσο σας το επιτρέπει εκείνη.. ανάλογα με την ανάγκη της!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 992
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Μαχη μου δυσαρεστα αυτα τα πραγματα :(:(:(

κριμα !!! πολυ κριμα...

καλο κουραγιο και δυναμη και θα ξανακανουν παιδακι.

Δυστυχως απόσο ξερω απο μαι φιλη μου που ειχε καθεξην αποβολες, δυσκολα ξερεις γιατι απο τοσο νωρις..

Μακαρη να μην ηταν τιποτα και απλα να ηταν τυχαιο

Α και εγω θα φτιαξω λαγανα την Κυριακη.

Καλημερα Κτερινακη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βρε κοριτσια λιγο βγηκα για δουλειες κ φτιαξατε κ λαγανες?στο φαγητο τελικα δεν προλαβαινομαστε...πραγματικα θα νομιζουν καποιοι οτι μας εχουν νυστικες ολη μερα!!!

τι να σου κανουν 5 κομματια βρε κατερινα?ισα ισα για την λιγουρα ειναι ;);)

μαχη μου περαστικα στην κουμπαρα σου κ ευχομαι ολα να ειναι καλα για την ιδια.ειχε αιμοραγια?εσυ κοιτα να μην σε παρει απο κατω(οσο μπορεις)γιατι ειπαμε οτι η ψυχολογια ειναι το παν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εμένα χθες ήταν πολύ ήσυχος και το βράδυ τσακισα σοκολατακια λακτα με φραουλα και μετά αρχισε το πάρτυ!

Μάχη μου οι γιατροι ποτέ δεν λένε κατι σίγουρο. Ηταν και στην αρχη που ειναι πιο συνηθισμενο γι'αυτο και πολλες φορές δεν το ψαχνουν. Ο αντρας της κοπέλα πρεπει να ειναι δυνατος και να της δώσει πολύ δύναμη. Εμένα αυτο με κράτησε.Γιατι καμια φορά οι γυναίκες σκέφτονται διάφορα. Εγώ καποιες φορές ενιωθα οτι δεν με θέλει ο αντρας μου γιατι εγώ εφταιγα που εχασα το μωρό μας..κι ήμουν 22 εβδ. Για 6 μήνες σχεδόν ξυπνούσα στον υπνο μου κι έκλαιγα. Μπορει να ακουγεται σκληρο αλλα καμια φορά καλύτερα αν ειναι κατι να μην παει καλα να γινεται στην αρχη. Μετά ειναι πολύ δυσκολο..Να ασχοληθει με άλλα πραγματα και να ξεχαστει. Θα ερθει μετά ενα μωράκι γερο στην αγκαλια τους και θα ειναι πολύ ευτυχισμένοι. Τωρα ειναι νωρίς και ότι και να την πειτε δεν θα εχει νοημα. Ο Θεός να της δώσει δύναμη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερίνα καλημέρα!!!Μόνο πέντε κομματάκια πιτσα?????Τι να σου κάνουν μωρέ για ποιον να πρωτοφθάσουν..... για σένα ή για το μωρό!!??? :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η αιματολογος μου ειπε να προσεξω το βαρος μου..να εχω σταθρη αυξηση βαρους..δηλ να μην παρω ενα κιλο τον ενα μηνα κ 4 τον αλλο..

βεβαια τον 3ο που σταματησαν οι αναγουλες πηρα2.5κιλα...

τωρα θα δουμε αυτον...

Καλημερα Σεσιλια!!!!!!!!!!!!!!

Μαμα Νικολα εγω ετρωγα 3 με το ζορι....αλλα τωρα πειναω ρε παιδι μου!!!Προσπαθω να ξεγελιεμαι με φρουτα ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερίνα καλημέρα!!!Μόνο πέντε κομματάκια πιτσα?????Τι να σου κάνουν μωρέ για ποιον να πρωτοφθάσουν..... για σένα ή για το μωρό!!??? :lol::lol:

Παιδιά μη γελάσετε αλλά εγώ άνετα τρώω μία ολόκληρη μόνη μου!! :oops::oops::oops::oops::oops::oops::oops: Δεν το κάνω βέβαια αλλά θα μπορούσα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια εγώ πάλι με την πίτσα με το ζόρι μπορεί να φάω 3 κομματια!! Μεχρι εκεί μπορώ να φτάσω! :oops:

Με πήραν τωρα για το πλυντήριο και μου ειπαν οτι την Τριτη θα έρθουν και τα πήρα :x:evil: Μεχρι την Τριτη δεν θα εχω χώρο για τα απλυτα!! Ευτυχως ανέλαβε ο αντρας μου που αυτος δεν ντρεπεται και θα βάλει και μια φωνη παραπάνω..Και του ειπα απο την αρχη να παρει αυτος αλλά δεν ,με ακουσε!!! :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ Μαράκι πίτσες και μακαρονάδες τρώω όσο θες!! Δεν χορταίνω!! :lol::lol::lol::lol:

Α καλά είναι να μην μπλέξεις με μαστόρους... Εμένα μία φορά που είχε χαλάσει το πλυντήριο μέχρι να έρθει ο μάστορας το πλυντήριο ξεκίνησε να δουλεύει μόνο του... ε και μετά που ξαναχάλασε (τώρα τελευταία) δεν τον ξαναφωνάξαμε... και πήραμε άλλο!! :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γιεληζ με προλαβες :lol::lol: την ιδια σκεψη εκανα κ εγω με την πιτσα.οταν φτιαχνω σπιτικη,ενα ταψι απο τα μεγαλα τετραγωνα που εχουν οι κουζινες,το τσακιζουμε με τον αντρα μου ανετα σε ενα βραδυ. :lol::lol:

το κακο ειναι οτι τωρα οσες φορες ετυχε να φαω με πειραζει το αλλαντικο...το εχω τσεκαρει τρεις φορες(φαγαμε κ αρκετες φορες :lol::lol: )την επομενη φορα θα κανω μια ανευ αλλαντικου,νυστισιμη...ειναι κ σαρακοστη.αυτο που πεθυμησα ειναι ενα κλαμπ με μπολικες πατατουλες.

μαχη μου θα συμφωνισω με αυτο που ειπε η μαρια για το νωρις κ το αργα.κ το λεω εγω που ειχα απωλεια μολις την 10η εβδομαδα,πολυ νωριτερα απο οτι τα κοριτσια.μπορω να πω οτι το ξεπερασα γρηγορα,ισως επειδη ειχα κ την κορη μου βεβαια,αλλα σιγουρα ειναι πιο ανωδυνο...δεν προλαβαινεις να το νοιωσεις μεσα σου,δεν βλεπεις την κοιλιτσα να φουσκωνει,δεν το βλεπεις ολοκληρο μωρο πια.ειναι πολλα μαζι.σιγουρα ο πρωτος καιρος ποναει αλλα με πιστη κ δυναμη θα το ξεπερασει.κ οσο πιο γρηγορα ερθει ενα μωρακι τοσο καλυτερα θα ειναι γιαυτην.εγω τουλαχιστον ετσι το ειδα.δεν ισχυει ομως το ιδιο για ολες,ειπαμε υπαρχουν κ οι συνθηκες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ Κοριτσακια μου!!

Μη μιλαμε για απωλλιες..

εγω σας θαυμαζω παρα πολυ

μετα απο αυτο που σας ετυχε σταθηκατε στα ποδια σας και κανατε και αλλα παιδακια..

εγω ομολογω θα ειχα γινει ρακος...δεν ξερω...

πολλες φορες καθομαι και χαιδευω τον γιο μου την ωρα που κοιμαται και τον μυριζω και προσευχομαι στο θεο οσο ζω να μη του σημβει κατι κακο γιατι δε θα αντεξω τη ζωη μου μετα...

Οταν ο μικρος ηταν δεν ηταν 40 ημερων μιας συναδελφου η κορη- μια παρα πολυ καλη κυρια η συναδελφος παιδια...το ποσο καλος ανθρωπος δεν περιγραφετε...σκοτωθηκε σε τροχαιο..

και τ ηξερ ατο κοριτσακι πανω στο ανθος της ηλικας μολις 24 ετων με ολη τη ζωη μπροστα της..

ειχ απου ειχα τα ψυχολογικα μου...εμαθα και αυτο και με καταρρακοσε...

Να το γεννησεις να το ξενυχτησεις να το μεγαλωσεις και για μια στραβη τυχη να χανεις το παιδι σου ετσι απλα..

το ιδιο σκεφτηκα και οταν εγινε αυτο με τον Αλεξη..και με τους δυο αστινομικους προσφατα...

νεα παιδια..με ολη τη ζωη μπροστα τους, με ονειρα..

κουραγιο στις μανες τους

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια σιγουρα ειναι πολύ πιο δυσκολο οσο πιο προχωρημενη ειναι εγκυμοσυνη. Δεν το συζητώ. Και το καταλαβαινω απο μενα που οσο περναει ο καιρός τοσο πιο πολλά είναι τα συναισθήματα. εσεις περασατε παρα πολύ δυσκολα σε πιο προχωρημενη εγκυμοσυνη. Ελπίζω να ηταν παντως ενα τυχαιο γεγονος και οχι να υπαρχει καποιο προβλημα.

Σας αφηνω τωρα γιατι εχω λιγη δουλιτσα και αν προλαβω θα μπω το μεσημερακι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι ειναι αυτο που μας εστειλες Γιελιζ?? Εμενα μου βγάζει οτι θα γεννηθει 3512!!!!!!!!!!!!

Αλλο η σπιτική πιτσα παντως βρε κοριτσια...ουφ πεινασα!!

Χρυσα μου συμφωνω απολυτα μαζί σου..νομιζω οτι ολες οι μάνες το ιδιο σκεφτονται.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρακι τελεια ρε..θρευταρακι θα γινει!!!!

Ολα αυτα με την προυποθεση οτι θα γεννηθει στις 40 ευδομαδες και μετα ετσι;;;

γιατι ο δικος μου που γεννηθηκε στις 39-2 ηταν 3060..και ηταν πολυυυ γατι...φοβομουν να το πιασω

τωρα βεβεια καμια σχεση.ειναι λιγο αρκουδακι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ο φοβος καθε μανας ειναι να ειναι γερα τα παιδια της.δυστυχως δεν ειναι στο χερι της να διαφυλαξει ουτε την ασφαλεια ουτε την υγεια του.το μονο που μπορουμε να κανουμε εμεις ειναι να παρακαλαμε καθε μερα το θεο να εχει τα παιδακια μας αλλα κ ολα τα παιδακια του κοσμου καλα.ειναι το μονο που μπορουμε να κανουμε.χρυσα μου με καλυψες απολυτα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ο φοβος καθε μανας ειναι να ειναι γερα τα παιδια της.δυστυχως δεν ειναι στο χερι της να διαφυλαξει ουτε την ασφαλεια ουτε την υγεια του.το μονο που μπορουμε να κανουμε εμεις ειναι να παρακαλαμε καθε μερα το θεο να εχει τα παιδακια μας αλλα κ ολα τα παιδακια του κοσμου καλα.ειναι το μονο που μπορουμε να κανουμε.χρυσα μου με καλυψες απολυτα!!

Συμφωνώ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι ειναι αυτο που μας εστειλες Γιελιζ?? Εμενα μου βγάζει οτι θα γεννηθει 3512!!!!!!!!!!!!

Αλλο η σπιτική πιτσα παντως βρε κοριτσια...ουφ πεινασα!!

Χρυσα μου συμφωνω απολυτα μαζί σου..νομιζω οτι ολες οι μάνες το ιδιο σκεφτονται.

Εμένα μου βγάζει ότι θα γεννηθεί 3890!!!! :shock::shock::shock::shock::shock:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμενα μου το βγαζει 3511!!!το εκανα κ με την μικρη μου κ την εβγαλε 3442 αλλα γεννηθηκε 3160... 40 εβδομαδων κ μια μερα.οποτε μαλλον στα ιδια μας βλεπω :D

γιεληζ καλα που θα γεννησεις με καισαρικη γιατι φανταζεσαι 3890 με φυσιολογικο? :shock::shock:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαχα!!! πολύ μεγάλα μας βγαίνουν!!! Φαντάζεσαι με φυσιολογικο πώς θα βγούνε????

Κορίτσια οχι πως θελω τώρα να αλλαξω συζήτηση...αλλά τομεσημέρι τι θα φάτε???? :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμενα μου το βγαζει 3511!!!το εκανα κ με την μικρη μου κ την εβγαλε 3442 αλλα γεννηθηκε 3160... 40 εβδομαδων κ μια μερα.οποτε μαλλον στα ιδια μας βλεπω :D

γιεληζ καλα που θα γεννησεις με καισαρικη γιατι φανταζεσαι 3890 με φυσιολογικο? :shock::shock:

Δεν το φαντάζομαι Μιχαέλα μου!!! Ξέρω απο την ιστορία!! Τι εννοώ? Η μαμά μου με γέννησε 4150 με φυσιολογικό και έκανε 5,5 ώρες μόνο για να με βγάλει!! δεν βάζω τις ώρες που ξεκίνησαν οι πόνοι... και τελικά με τράβηξαν με βεντούζα και βγήκε το κεφάλι μου σαν μακρόστενο πεπόνι και μετά δεν με έδειχναν στον κόσμο πόσο καιρό μέχρι να στρογγυλέψει το κεφάλι μου για να μην πεί ο κόσμος ότι έχω κάποια ανωμαλιά!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol: Αυτά!!! Οπότε όταν λέω εγώ ότι μια χαρά μου έκατσε η καισαρική καταλαβαίνετε γιατί το λέω..... :lol::lol:

Μαράκι μαρέσει που δεν ήθελες να μιλάμε για φαγητό!!!!!! :lol::lol::lol::lol: Εγώ έχω κριθαράκι απο χθές... δεν ξέρω αν θα κάνουμε και κάτι ακόμα... θα δώ μόλις πάω σπίτι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:lol::lol::lol:

Κοριτσια κι εγώ από τη μια θέλω πολύ να γεννησω φυσιολογικά αλλά από την αλλη σκέφτομαι και τους κινδυνους που κρυβει ο φυσιολογικος τοκετός..αλλά θα το παλέψω!

Γιελιζ μου δεν ειναι οτι θελω να μιλαμει για φαγητο..αλλά να είπα να ρωτήσω!!

Εχω καρμπονάρα απο χθες αλλά με βλέπω να κάνω μια στραπατσαδα...αυγο πατατούλα με ντοματες και κολοκυθακια! μιαμ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμεις σημερα τρωμε γεμιστα!!!!κ ηδη εχω αρχισει να τα βλεπω μπροστα μου,με τυρακι μπολικο!!!!

θρεφταρακι ησουν γιεληζ :lol::lol: παντως ειναι πολυ ζορι κ εννοοειται πως χωρις βεντουζα που να βγει τετοιο μωρο.το σεπτεμβρη που γεννησε η κουνιαδα μου,μετα απο πεντε μερες γεννησε η συνιφαδα της κ ο μπεμπης βγηκε 4450!!!με βεντουζα εννοειται!!!μπροστα στην ανηψια μου εμοιαζε δυο μηνες μεγαλυτερος :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...