Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινα μωρακια 2011..η τελικη αναμετριση!!!!


Recommended Posts

Όχι στο παγκάκι, να κάτσουμε στο μαγαζί με τα παγωτά θα έλεγα εγώ... για να έχουμε εύκολη πρόσβαση σε παγωτό αν θέλουμε να φάμε λίγο παραπάνω :roll::roll::roll:

Όντως καλύτερο φινάλε απο αυτό δεν υπάρχει!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 992
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

το μαγαζι μαλλον θα το ειχαμε ρεζερβε...βαλε εμας,βαλε τις κοιλιες μας,βαλε κ τα αμετρητα πιατα με φαγητο...που χωρος για υπολοιπο κοσμο :lol::lol: μονο τα γκαρσονια να μπορουν να περπατουν :lol::lol: εκτος κ αν πηγαιναμε σε καμια απο αυτες τις αιθουσες που κανουν τους γαμους οποτε θα υπηρχε κ λιγο χωρος για τον υπολοιπο κοσμο :lol::lol:

Σωστήηηη!!!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα Μαχη!!!

Γιατι καλε να παμε σε παγκακη...να μας κερασει παγωτο ο μαγαζατορας..τοσα θε εχουμε φαει!!!

Δε χρειαζετε να σας πω ποσα ειχα φαει εκεινη την ημερα που πηγαμε ταβερνα με τον αδελφο μου- βεβεια μου βγηκε ξυνο την αλλη μερα..αλλα σκασηλα μου...

Αλατι παιδια δεν τρωμε γεννικα εμεις στην οικογεννεια μας, το αποφευγουμε λογο ιστορικου υπαρτασης των παπουδων ..στο μικρο να φανταστειτε ακομα αναλατα τα δινουμε ολα τα φαγητα και ας κοντευει τα δυο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πολύ καλά κάνετε Χρύσα μου, ειδικά με τον μικρό...Τα παιδιά συνηθίζουν όπως τα μαθαίνουμε εμείς!

Το αλάτι μόνο ζημιά κάνει!! Και εγώ σχεδόν ανάλατα τα τρώω... ειδικά μετά την καισαρική που τα είχα δεί όλα με το πρήξιμο που είχα στα πόδια!! Για την πίεση που έφτανε στα ύψη δεν το συζητώ!! Είχα χ..... πάνω μου!! Αλλά μόλις έκοψα τελείως το αλάτι εξαφανίστηκε το πρήξιμο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρύσα μου έχεις δικιο...τοσα θα φάμε να μας κεράσει ο μαγαζάτορας!!

Κι για το αλάτι καλά κάνεις!!

Πάνω που λέγαμε για λαγάνες βρε κορίτσια και φτιάχνουν στη Μενεγάκη...Μου τρέχουν κυριολεκτικά τα σάλια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρύσα καλά κάνετε... ι εγώ τώρα ξεκίνησα και του δίνω με ελάχιστο αλάτι κι αυτό επειδή μαγειρεύει και η πεθερά μου η οποία δεν έλεγε να καταλάβει ότι δεν ήθελα (δεν έπρεπε τουλάχιστον τον πτώτο χρόνο) να βάζει αλάτι στο φαγητό του παιδιού...:evil:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευγενία η πεθερά μου έχει πέτρινο φούρνο στην αυλή και φτιάχνει ψωμιά πολύ συχνά.. ειδικά το καλαμποκόψωμο που κάνει είναι ΘΕΙΚΟ!!! Και όποτε φτιάχνει μοσχοβολάει όλη η γειτονιά!! Φαντάζομαι πώς θα μοσχοβολήσει το σπίτι σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ως την τράπζα πήγα και κατεβάσατε τον άμπακο :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

και ΄γω προσπαθώ να κρατηθώ με κορν φλεϊκς και γιαούρτια (θέλω ν΄αγιάσω μα δεν μπορώ) :D;)

Κομμάτια να γίνει..... πάμε! Πότε δεν είπατε :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ως την τράπζα πήγα και κατεβάσατε τον άμπακο :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

και ΄γω προσπαθώ να κρατηθώ με κορν φλεϊκς και γιαούρτια (θέλω ν΄αγιάσω μα δεν μπορώ) :D;)

Κομμάτια να γίνει..... πάμε! Πότε δεν είπατε :lol:

Βρήκες και εσύ βρε Ελισάβετ μου ποστ να αγιάσεις!!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημεραααα!Τι κανετε;Ολα καλα;

Μαριαmg,ευχομαι ολα να πανε καλα!Και να γεννησεις ενα υγιεστατο κοριτσακι!

Ντιοσα,ολοκληρο παιδι εγινε ο μπεμπης,μπραβο!

Περαστικα στις αρρωστουλες!

Μαρια,εκανες τελικα τις μπριζολες με την σως;

Κισκα αυτο που εκανε ο φαρμακοποιος ειναι ΠΑΡΑΝΟΜΟ!Στο λεω σιγουρα γιατι η μαμα μου ειναι φαρμακοποιος.Απαραδεκτος...Να πατε να τον κραξετε... :evil:

Σε λιγο θα παμε σ/μ να ψωνισουμε.Την Καθαρα Δευτερα δεν θα κανουμε τιποτα γιατι ο αντρας μου δουλευει απογευματινος...Θα φτιαξω μια γαριδομακαροναδα να φαμε.Δεν ξερω και τι επιτρεπεται να τρωμε απο ολα αυτα.Οστρακα ξερω πως σιγουρα δεν κανει,ουτε ξιφια και τονο.Γενικα ψαρια απο βαθιες θαλασσες.Για τις γαριδες δεν ξερω.Ουτε ταραμοσαλατα κανει γιατι ειναι με ωμα αυγα ψαριου.

Χθες βραδυ με επιασε λιγουρα και εφαγα μια ολοκληρη λακτα με κομματακια Ορεο μεσα.Μολις με πηρε ο υπνος,μετα απο λιγο μου ηρθε ολη πανω (σορρυ για το αηδιαστικο...).Ευτυχως προλαβα και σηκωθηκα γιατι ημουν ξαπλωμενη ανασκελα και θα πνιγομουν.Τι την ηθελα την σοκολατα νυχτιατικα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια μολις εμαθα ενα ασχημο νεο και στεναχωρεθηκα πολύ. Η κουμπαρα μου ηταν εγκυος αλλα δυστυχως το εχασε :cry::cry::cry::cry: με πηρε τωρα ο κουμπαρος μου απο το νοσοκομειο..... :cry::cry::cry:

στεναχωριεμαι παρα πολύ.......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι να κάνουμε κορίτσια?? Καλά να είμαστε να λέμε χαζομαρούλες να περνά η ώρα...

Εμάς και πάλι ανοιξη εδώ...πολύ όμορφη μέρα...Βαριέμαι πολύυυυυυυυυυυυυυυυυυ!!!!!!!

Μπεμπουλίνο μου καλημέρα!! Τελικά δεν τις έφτιαξα τις μπριζόλες και έφτιαξα ενα κυπριακό φαγητο..Αφέλια λέγονται είναι κρεας πατάτες σβησμένα με κρασί και με κολιανδρο.

Ναι βρε κορίτσια κι εγώ δεν ξέρω τι απο αυτά επιτρέπεται να τρώμε..Κι εγώ ξέρω ότι δεν κάνει ξιφια, τονο, μυδια τι άλλο? Γαριδες κανει? Για πείτε???

Μαχη μου λυπάμαι πάρα πολύ...Πόσο ήταν? Μακάρι να έιναι καλά το κορίτσι..Ειναι πολύ δύσκολο,το περασα και ξέρω πόσο πονάει. Να της δώσετε δύναμη..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα γκαστρουλες τι κανετε??

Εμεις ειμαστε καλα ,μεγαλωνουμε κ ζωηρευουμε!!!!!!!!!!

Παλι για φαγητο μιλατε ε??Τι πραγμα ειναι αυτο με την πεινα κτη λιγουρα που εχουμε ρε κοριτσια??

Προχτες εφαγα 5 κομματια πιτσα!!!!!Μετα η κοιλια μου ηταν τσιτα!!!!Πιο τσιτα δεν γινοταν...ο μπεμπης απο προχτες κλωτσησε χτες στις 1 το βραδυ!!!!!Κ ειχα φαει κ τουρτα απο το απογευμα...

Σημερα λεω του αντρα μου αποτοξινωση...σαλατα θα φαμε!!!!!!

Για να δουμε θα το τηρησουμε????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρακι ήταν 8 εβδ. περιπου. Μακαρι να ειναι καλά, σιγουρα. εντωμεταξυ και οι γιατροι δεν τους λενε και κατι ξεκαθαρο ρε γμτ. ελπίζω να μην τους παρει απο κατω και συντομα να τους ερθει το μωρακι τους....

εμεις οσο και να στεναχωριομαστε πρεπει να τους δωσουμε δυναμη....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα beboulino!! Ευχαριστούμε πολύ!! Όντως μεγαλώσαμε... ;;);;);;);;);;);;);;);;);;);;);;) Αφού τρώει καλά η μαμά!! :lol::lol:

Αχ πίκρα αυτό με την σοκολάτα... Είναι βαριά για το στομάχι μας τώρα... Και εγώ όποτε τρώω έχω πολύ έντονες καούρες... μόνο με τα kinder δεν έχω πρόβλημα...

Καλημέρα Κατερινάκι!!

ΑΧ βρε Μάχη μου!! Λυπάμαι πάρα πολύ!! Δυστυχώς δίπλα στα καλά συμβαίνουν και αυτά!! Το θέμα είναι να είναι καλά η κοπέλα!! Να της σταθείτε όσο μπορείτε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...