Μετάβαση σε περιεχόμενο

Αχχ...αυτά τα κιλά της εγκυμοσύνης,,,,


Silia26

Recommended Posts

AIMI, Καλημέρα και σε ευχαριστώ...

Μόλις γύρισα από την διαιτολόγο!!! Αφού δεν τα κατάφερνα μόνη μου, ζήτησα ...βοήθεια. Κόλησα τη δίαιτα (υγιεινή διατροφή) στο ψυγείο μαζί με μια παλιά μου φωτογραφία!!!! Σήμερα είναι η πρώτη μου μέρα...Μου τόνισε όμως ότι χρειάζεται και γρήγορο περπάτημα ή διάδρομος 3 φορές την εβδομάδα τουλάχιστον...

Κορίτσια καλή επιτυχία και καλή υπομονή σε όλες μας....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

AIMI, Καλημέρα και σε ευχαριστώ...

Μόλις γύρισα από την διαιτολόγο!!! Αφού δεν τα κατάφερνα μόνη μου, ζήτησα ...βοήθεια. Κόλησα τη δίαιτα (υγιεινή διατροφή) στο ψυγείο μαζί με μια παλιά μου φωτογραφία!!!! Σήμερα είναι η πρώτη μου μέρα...Μου τόνισε όμως ότι χρειάζεται και γρήγορο περπάτημα ή διάδρομος 3 φορές την εβδομάδα τουλάχιστον...

Κορίτσια καλή επιτυχία και καλή υπομονή σε όλες μας....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

Καλημέρα Σύλια..Αν και δεν έχω γεννήσει ακόμα, ξέρω απο φίλες μου που πήραν πολλά κιλά κατα την διάρκεια της εγκυμοσύνης,οτι με υπομονή, καλή διατροφή και άσκηση έχασαν τα παραπανίσια κιλά και μάλιστα ακόμα πιο πολλά!!Το μόνο που πρέπει να ξέρεις είναι οτι χρειάζεται υπομονή και χρόνος μέχρι να επανέλθει το σώμα σου σε φυσιολογικά επίπεδα..Μην περιμένεις οτι σε 4-5 μήνες θα έχεις το σώμα που θέλεις..Φιλάκια πολλά Σύλια μου και μην μου αγχώνεσαι απλά λίγο υπομοclFsp2.pngνή θέλει:) :) :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Σύλια..Αν και δεν έχω γεννήσει ακόμα, ξέρω απο φίλες μου που πήραν πολλά κιλά κατα την διάρκεια της εγκυμοσύνης,οτι με υπομονή, καλή διατροφή και άσκηση έχασαν τα παραπανίσια κιλά και μάλιστα ακόμα πιο πολλά!!Το μόνο που πρέπει να ξέρεις είναι οτι χρειάζεται υπομονή και χρόνος μέχρι να επανέλθει το σώμα σου σε φυσιολογικά επίπεδα..Μην περιμένεις οτι σε 4-5 μήνες θα έχεις το σώμα που θέλεις..Φιλάκια πολλά Σύλια μου και μην μου αγχώνεσαι απλά λίγο υπομοclFsp2.pngνή θέλει:) :) :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 4 weeks later...

Αχχ αυτα τα κιλα!Το μονιμο θεμα συζητησης και γκρινιας αναμεσα σε μαμαδοπαρεες!:P

Εγω στην πρωτη μου εγκυμοσυνη πηρα 9 κιλα και μετα εχασα 11.Εως τωρα στα διδυμακια μου(ειμαι 17 εβδομαδων) εχω παρει 5 κιλα και τρωω ακαταπαυστα:( :( :( Αλλα χαλαλι τους μωρε!!!:P Το θεμα ειναι να εχουν υγεια τα μωρακια μας και ολα τα αλλα με λιγη θεληση λυνονται

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπον Silia μου εγω ειμαι εγκυος ακομα αλλα...Ξεκινησα 47 κιλα και στον 5ο μηνα εφτασα τα 59 δηλαδη 12 κιλα.Αφου μου εβαλε ενα βρωμοχερο ο γιατρος μου ειπε να τρωω τα εξης..

ΟΧΙ(συγκεκριμενα ουτε στον υπνο σου,μου ειπε,δεν θα τα φας)

ΓΛΥΚΑ

ΨΩΜΙ(ουτε καν τοστ)

ΜΑΚΑΡΟΝΙΑ

ΝΑΙ

ΚΡΕΑΣ,ΨΑΡΙ(βραστο η ψητο)

ΣΑΛΑΤΑ(χωρις λαδια και σαλτσες)

ΡΥΖΙ

ΠΑΤΑΤΑ(βραστη)

ΟΣΠΡΙΑ

ΦΡΟΥΤΑ

Εκανα λοιπον και εγω αυτη τη διατροφη,δεν πεινασα καθολου,και ενα μηνα μετα στον 6ο οχι μονο δεν ειχα παρει κιλα αλλα ειμαι 56,εχασα και 3κιλα(τα χανω και λιγο ευκολα εγω,οπως ευκολα τα παιρνω κιολας).

Κανε αυτη την διατροφη χωρις ζαβολιες εστω για ενα μηνα,για να δεις αν σου ταιριαζει!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...