Μετάβαση σε περιεχόμενο

6η βδομαδα ειδαμε μονο σακο..οχι παιδι... ειναι οκ???????


maryjane

Recommended Posts

Ο γιατρος τι ειπε;;;

Καλυτερα αυτον να ρωτησεις .ειναι πολυ σοβαρο θεμα . εμεις τι να σου πούμε; ουτε γιατροι ειμαστε ουτε τον υπερηχο ειδαμε.

ολα να πανε καλα ευχομαι. :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κανεις δε βλεπει ''παιδι'' τοσο νωρις.ολοι σακο βλεπουν.την αλλη βδομαδα θα ακουσεις καρδουλα.το μονο που μπορει να δει ο γιατρος ειναι εμβρυικα στοιχεια

καλα αποτελεσματα σου ευχομαι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σου και απο μενα. λοιπον τα περασα κι εγω αυτα. στην 5η εβδομαδα ειδαμε μονο αδειο σακο. ουτε εμβρυικα στοιχεια. τελειως αδειο. στην 6 ειδαμε αρχομενα εμβρυικα στοιχεια και στην 7η πλεον ακουσαμε καρδουλα!!! :D:D επισης η χοριακη μου στην 6η εβδομαδα ηταν 12000 και σε 2 μερες ειχε παει μονο 18000 κι αυτο μας ειχε ανησυχησει αρκετα. τελικα ειχε γινει αργα η συλληψη. την 18η μερα του κυκλου. αλλα δοξα τω θεω τελος καλο ολα καλα και τωρα περιμενουμε το μπεμπουλινι μας. σου ευχομαι μεσα απο την ψυχη μου τα καλυτερα γιατι σε καταλαβαινω απολυτα... χαιδευε την κοιλιτσα σου και κανε μονο θετικες σκεψεις! ;) σε φιλω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πέρασα τα ίδια ακριβώς με σένα!Και μάλιστα ήμουν αρχή 6ης!Μου αρέσει μου είχε πει ο γιατρός ότι ίσως να ακούγαμε και καρδιά, τονίζοντας το ίσως.Οχι καρδιά δεν άκουσα, ούτε φασολάκι είδα!Μαύρη μαυρίλα!

Εκείνος μου εξήγησε ότι συμβαίνει καμια φορά, και στις υπέρβαρες όπως εγώ, συχνότερα.

Επειδή με είχε δει αγχωμένη με έβαλε να κάνω χοριακή.Βγήκε πολύ καλή, κι έτσι ξεαγχώθηκα.

Την επόμενη εβδομάδα με έβαλε πάλι εκτακτως να το ξαναδούμε και όντας πια στην 7η εβδομάδα, άκουσα και καρδιά!

Μην ανησυχείς λοιπόν maryjane καθόλου.Είναι συχνό φαινόμενο, ήταν πολύ νωρίς!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μην αγχωνεσε. και σε μενα ακομη και την 7η εβδ. ειδε μονο σακο. Την καρδουλα του την ακουσαμε στην 9η που ξαναπηγα. Ηταν πιο μικρο απ'οτι ηταν η ημερολογιακη ημερομηνια. Ακομη και τωρα ετσι δειχνει 1 εβδ. μικροτερο.

Καλα αποτελεσματα και σε 9 μηνες να το παρεις αγκαλιτσα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα και απο μενα.θα σε συμβουλευα να μην αγχωνεσαι κ να παραμενεις ηρεμη.ολα εξαρτωνται απο πολλους παραγοντες.ακομα κ τα μηχανηματα που εχει ο καθε γιατρος.εγω θα σου πω απο την δικη μου εμπειρια τα εξης.στην μικρη μου ειχα παει στην 6η κ το μονο που ειδαμε ηταν μονο ενας σακος κ τιποτα αλλο.πριν ακομα με εξετασει μου ειχε πει οτι μπορει να μην δουμε κ τιποτα(αναλογα το ποτε εγινε η συλληψη).κοντα στην 8η ακουσαμε καρδουλα.το ιδιο ειχε συμβει κ στο δευτερο(σε αλλο γιατρο αυτη τη φορα)ασχετα που δεν ειχε καλη καταληξη.τωρα που εμεινα εγκυος πηγα στην 6η κ οχι μονο ειδαμε σακο κ μωρο αλλα ακουσαμε κ καρδουλα απο την πρωτη στιγμη.γιαυτο σου λεω να μην αγχωνεσαι αδικα κ καθε περιπτωση ειναι διαφορετικη.κατα το πλειστον ομως καρδουλα ακουνε μετα την 7η.καλη συνεχεια να εχεις!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

pisteuw oti kathe periptwsi einai diaforetiki kai den iparxei logos anisixias.

kati tha sou elege o giatros sou.

emeis pigame stis 5misi evdomades kai mou eipe prin isws na doume sako...

eidame sako, kai fakoula kai tin kardia pou xtipouse, parolo pou itan nwris, afou kai o giatros mas eipe oti eimastan tixeroi pou to eidame toso nwris.

den perimename na doume tosa....

min agxwnesai, ola tha pane kala kai min sigkrineis katastaseis kai gegonota, i diki sou sillipsi mporei na egine argotera kai mena telika poli nwris....

sou euxomai mia teleiomin egkimosini kai me to kalo na kratiseis ena igiestato mwro sta xerakia sou!!! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

GLUKA EGW EIMAI STHN 6 VDOMADA KAI EIDAME SAKO ME EMVRIAKA STOIXEIA MESA MONO :!::!: KARDOULA THA PAW THN ALLH VDOMADA LEEI O GIATROS :!: DEFTERA 7 EVDOMADA :!::!::!: H KATHE PERIPTWSH EINAI DIAFORETIKH MHN AXWNESE :!::!::!::!: TO TICKERAKI SOU GIATI LEEI 8 EVDOMADES?????? LATHOS EINAI???? FILAKIAAAAA KAI PEERIMENOUME NEA SOU :!::!::!::!:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

euxaristw kardoula!!!! to tickeraki leei oktw bdomades twra.. ti dimosieusi tin eixa kanei paliotera... alla eida telika to mikrouli..otan ksanapiga :)...

eixe ginei argotera i sillipsi leei o giatros!!!

euxaristw pantws!!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...