Μετάβαση σε περιεχόμενο

ύπνος κατά τη διάρκεια της ημέρας...


Recommended Posts

καλημέρα μανούλες...

ο μικρός μου είναι 4 μηνών, θηλάζει κάθε 2,5 με 3 ώρες κ μία ώρα περίπου μετά το κάθε γεύμα κοιμάται για 30 λεπτά.

δηλαδή κοιμάται 5 φορές από μισή ώρα στη διάρκεια της ημέρας.

μου φαίνεται λίγο παράξενο που δεν κοιμάται λιγότερες φορές κ από περισσότερη ώρα.... εσείς τι λέτε; το βρίσκεται φυσιολογικό για αυτήν την ηλικία;

μπορεί σε κάποιο γεύμα να μην κοιμηθεί αλλά θα είναι πολύ ανήσυχος... δεν με ενοχλεί το πρόγραμμά του απλά αναρρωτιέμαι αν είναι φυσιολογικό κ αν ξεκουράζεται... βέβαια μετά τον ύπνο είναι μια χαρά, ευδιάθετος....

ευχαριστώ εκ των προτέρων, περιμένω τη γνώμη σας....................................................

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα ελενη κ να χαιρεσαι το μωρακι σου!καθε μωρο αλλα κ παιδι εχει το δικο του προγραμμα.το να κοιμαται πολλες φορες κ απο λιγο δεν σημαινει οτι δεν ξεκουραζεται.εφοσον δεν γκρινιαζει κ ειναι ευδιαθετο σημαινει οτι αυτος ο υπνος του αρκει.το βραδυ κοιμαται συνεχομενα ή κ παλι ξυπναει?εχω μια ανηψουλα 5 μηνων που το προγραμμα της δεν διαφερει κ πολυ απο το δικο σας.κοιμαται καθε φορα απο λιγο,20 λεπτα με μιση ωριτσα.βεβαια το μεσημερι κοιμαται 2 ωρες συνεχομενες κ το βραδυ κοιμαται ολη τη νυχτα.κ παλι θα σου πω οτι καθε παιδι εχει το δικο του προγραμμα.αν το βλεπεις οτι ειναι ηρεμο μην ανυσηχεις καθολου.κ παλι να το χαιρεσαι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σε ευχαριστώ sisi μου για την απάντηση...

κι εγώ πιστεύω πως κάθε παιδί είναι διαφορετικό πιθανώς ο δικός μου ξεκουράζεται με λιγότερο ύπνο.

το βράδυ κοιμάται κατά τις 21.30 με 22.00, ξυπνάει κ θηλάζει στις 4.00 κ έπειτα ξανακοιμάται μέχρι τις 7.30. καλός είναι το βράδυ.... ξυπνάει μια φορά δηλαδή για φαγητό μιας κ της μανούλας το γάλα είναι ευκολοχώνευτο.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • @Katiana1987 @Elk Ευχαριστώ κορίτσια, ξεκαθάρισε το τοπίο!! 🙂
    • Ααα τότε λαθος θυμάμαι θέλει να κλεισεις και την 37 εβδομάδα τότε 
    • Πρόωρο ονομάζεται κάθε μωρό που γεννιέται πριν τις 37 εβδομάδες κύησης. Μεγάλο (ή όψιμο) πρόωρο είναι το 34-36 εβδομάδων, πολύ πρόωρο είναι το 28-32 εβδομάδων και εξαιρετικά πρόωρο το <28 εβδομάδων κύησης. Συνήθως τα πρόωρα μωρά έχουν και χαμηλό βάρος γέννησης, δηλαδή ζυγίζουν λιγότερο από 2,5 κιλά. Εν έτη 2023 ένα μωρό μπορεί να γεννηθεί στις αρχές του 6ου μήνα της εγκυμοσύνης (ή την 22η εβδομάδα κύησης) με εξαιρετικά χαμηλό βάρος γέννησης 500 γραμμάρια ή και λιγότερο και να επιβιώσει. 
    • Αν γεννήσεις πριν την 36 εβδομάδα θεωρείτε πρόωρο  Αν γεννησεις μετα την 36 είναι τελειομηνη έτσι κατάλαβα γιατί μετά την 36 εβδομάδα μπορούν να σου σπάσουν τα νερά οποιαδήποτε στιγμή 
    • Ναι λαθος μου από την βιασύνη μου δεν το έγραψα σωστά μπερδεύτηκα 😅 Όταν μπήκα στην 31 εβδομάδες  (8ο μήνα )  πηγαινα 1 επίσκεψη κάθε 2 βδομαδες δηλαδή μέσα σε ένα μήνα πήγαινα 2 φορές  μετα όταν μπήκα στον μήνα μου στις 36 εβδομάδες πήγαινα μια φορά την εβδομάδα 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...