Μετάβαση σε περιεχόμενο

Test θετικό- χοριακή αρνητική


Aurore

Recommended Posts

Κοριτσια καλησπέρα! Είμαι παλιο μελος του φόρουμ αλλα εχω να γραψω καιρο.

Λοιπον, ειμαι μαμα ενος αγοριου 15 μηνων ο οποιος θηλαζει. Περιοδος μου ηρθε μετα απο 13 μήνες αφου γεννησα.

μου ηρθε 2 φορες ρολόι. Ε, λοιπον τωρα εχω 1 βδομαδα καθυστερηση. Εκανα 2 τεστ και μου βγηκαν πολυ αχνά θετικά.Συμφωνα με τις οδηγίες ακομη και το πολύ αχνο είναι θετικό. Σημερα το μεσημερι πηγα για χοριακη και βγηκε αρνητική. Ξερω οτι με το θηλασμο η περίοδος εχει πολλες διακυμανσεις.

Αναρωτιεμαι ομως: Υπάπχει περιπτωση να εχει κανει λαθος η χοριακή ή να επηρρεαζεται η χοριακή απο τις ορμονες του θηλασμου;

Σας ευχαριστω προκαταβολικα για τις απαντησεις σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυγή μου πού χάθηκες? και ότι σε σκεφτόμουν χθες γιατί διάβασα ένα παλιό τρενάκι!!!! :roll:

τι κάνει ο μικρούλης?

δυστυχώς δεν μπορώ να σε βοηθήσω στην απορία σου!!!! :?

εσύ όμως τι αποτέλεσμα θα ήθελες? :?:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αργη μου όλα καλα! Ο ικρος μεγαλωνει και ζωηρευει το ζουζουνι μου. Απο τοτε που επιασα δου λεια χαθηκα. Δε μενει ωρα! Τα δικα σου καλα ειναι?

Εγω που λες στην αρχη ειπα Ωχ την πατησαμε, αλλα μετα που εκανα τα τεστ και ηταν θετικα(ή τουλαχιστον ετσι νομιζα) αρχισα να συνηθιζω στην ιδεα και σημερα ψιλοαπογοητευτικα μετα τη χοριακη.Αλλα να σου πω με το μικρο να θηλαζει και να μην ειναι διατεθημενος να αποθηλασει ισως ειναι καλυτερα ετσι...

Φιλακια Αργυρω μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα και από εμένα.

Ποιό τεστ έκανες; Μήπως το predictor; Γιατί το συγκεκριμένο έχω ακούσει και σε άλλες περιπτώσεις ότι βγάζει ψευδή αποτελέσματα (συνήθως αχνό θετικό).

Δεν κάνεις καλύτερα μια επίσκεψη στο γυναικολόγο σου για να είσαι σίγουρη;

Εύχομαι να έχεις τα αποτελέσματα που πραγματικά θέλεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και εγω θηλαζα οταν εμεινα εγκυος!! Γι'αυτο ο γυναικολογος μου περα του οτι ζητησε αμεσως να με δει, μου ζητησε να κανω αλλες δυο χοριακές σε διάστημα μιας εβδομάδος για να δουμε τι γινεται!! Αν και σε εμενα το 1ο και το 3ο τεστ ηταν αρνητικα, το 2ο ηταν πολυ αχνα θετικο και η πρωτη χοριακη θετικη μεν, αλλα εξαιρετικά χαμηλή!! Λογω θηλασμου μου ειπε πως μπορει να μην βγουν σωστα τα αποτελέσματα. Δες τον γυναικολόγο σου και περιμενε λιγες μερες ακομα και κανε ξανα χοριακη! Ελπιζω να ειναι θετικη και να περιμενεις και το δευτερο μπεμπακι σου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια καλησπέρα! Είμαι παλιο μελος του φόρουμ αλλα εχω να γραψω καιρο.

Λοιπον, ειμαι μαμα ενος αγοριου 15 μηνων ο οποιος θηλαζει. Περιοδος μου ηρθε μετα απο 13 μήνες αφου γεννησα.

μου ηρθε 2 φορες ρολόι. Ε, λοιπον τωρα εχω 1 βδομαδα καθυστερηση. Εκανα 2 τεστ και μου βγηκαν πολυ αχνά θετικά.Συμφωνα με τις οδηγίες ακομη και το πολύ αχνο είναι θετικό. Σημερα το μεσημερι πηγα για χοριακη και βγηκε αρνητική. Ξερω οτι με το θηλασμο η περίοδος εχει πολλες διακυμανσεις.

Αναρωτιεμαι ομως: Υπάπχει περιπτωση να εχει κανει λαθος η χοριακή ή να επηρρεαζεται η χοριακή απο τις ορμονες του θηλασμου;

Σας ευχαριστω προκαταβολικα για τις απαντησεις σας!

kalispera kai apo emena ego tin exo pathei dio fores me thetiko test(predictor to opoio den prokeite na ksanakano)kai oi xoriakes arnitikes kai fantazese tin apogoiteysi mou!sti dikia sou periptosi eyxome na eine thetika ta pragmata katse kamia vdomada akomi kai an den sou erthei epanelave tin xoriaki!eyxome oti kalitero!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστω βρε κοριτσια για το ενδιαφερον σας! Τα τεστ που εκανα ηταν τα first step. Amerikanika. Αυριο θα κλεισω ραντεβου στο γυναικολογο.Αυτη η αβεβαιοτητα μου προκαλει εκνευρισμο :( Θα σας ενημερωσω για τα αποτελεσματα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Την έχω πάθει κι εγώ έτσι. Δύο αχνά θετικά τεστ και την επόμενη μέρα χοριακή αρνητική. Μου ήρθε περίοδος την ίδια μέρα. Περίμενε καμιά βδομάδα, κι αν δε σου έρθει η περίοδος, ξανακάνεις χοριακή!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν θελω να σου δωσω ελπιδες αλλα δεν παιρνεις και το κλιαρ μπλου; Ή μπλου κατι δεν το θυμαμαι ακριβως!! Εμένα ηταν το μονο που εδειξε θετικο και ισχυε!! Το ιδιο και σε μια φιλη μου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυγή μου τι κάνεις? Χάθηκες τελείως

Δεν ξέρω βέβαια γιαυτό που ρωτάς να σου απαντήσω αλλά ελπίζω να σου έρθουν όλα όπως τα θέλεις

Να μπαίνεις να μας λές τα νέα σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλά είναι και τα δικά μου ευχαριστώ.....

εύχομαι να έχεις το αποτέλεσμα που επιθυμείς :)

πάντα μια επίσκεψη στον γυναικολόγο το καλύτερο, άντε να μας πεις τα νέα :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το έχω πάθει και εγώ και μου είπαν ότι ίσως έχω κάποιο πρόβλημα με τις ορμόνες, έκανα εξετάσεις και βρήκα θυρεοειδή....

Πάντως είναι τρομερή γκαντεμιά να σου τύχει αυτό!!!! :oops:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Natasoula, Panagiota ολα καλα! Μου λειψατε ολες μωρεεε! Απο τοτε που πηγα στη δουλεια δεν εχω πολυ χρονο. Παναγιωτα να σου ζησει το νινακι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλε τωρα ειδα τυχαια το θεμα

ρε αυγη που χαθηκες??????????

μωρε λες να εισια γεμιστη?????????? :D:D:D

ευχομαι να εισια αν το θελεις..

χαθηκες ομως :(:( τα φιλια μου :D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θουλακι, δε γεννησες ακομη ε; Ασε βρε, χαθηκα...Απο τοτε που πηγα δουλεια χρονος γιοκ! Να φανταστεις κοιμαμαι το βραδυ απο τις 10.30 :shock:

Στο θεμα μου ομως, εκανα και 2η χοριακη με 7 μερες καθυστερηση και βγηκε παλι αρνητικη! Δεν ηθελα ακομη 2ο αλλα με τα τεστ ψιλοξεσηκωθηκα ρε γαμωτο!

Ευχαριστω ολα τα κοριτσια για τις απαντησεις! Θουλακι με ενα πονω κουκλα μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...