Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά μωράκια 2011 No 3... Βάλτε χρώμα στη ζωή σας!!!


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 981
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημέρα κούκλες!!!

Πατατούλα τι κάνεις? Χάθηκες!! Έχουμε μαζευτεί όλες οι πολυλογούδες εδώ, που να μας προλάβεις??? Εδώ δεν μας προλαβαίνω εγώ που μπαίνω και κάθε μέρα!! :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!!

Πω - πω τον ασταμάτητο έχετε καλά να είστε!! :lol:

Δεν σας προλαβαίνω ... :lol:

Εγώ έκανα προχθες την β΄ επιπέδου και όλα πήγαν καλά !!!!!!!! Καλή επιτυχία και στα υπόλοιπα κορίτσια που έχουν να την κάνουν!!! Έχω αρχίσει να νιώθω την μπεμπούλα μου πιο συχνά και ο γιατρός μου είπε ότι λόγω του πλακούντα (εμπρόσθιος) δεν την αισθάνομαι τόσο έντονα...

Καμπύλη ζαχάρου δεν θα κάνω μάλλον.. θα αξιολογήσει τις εξετάσεις μου από την προηγούμενη εγκυμοσύνη και αν ήταν καλές .. θα αποφύγω την εξέταση αυτήν!!

mariamg όλα καλά θα πάνε με την εγκυμοσύνη!! Τα κιλά μην σε νοιάζουν θα τα χάσεις ..... θα έχουν και εσένα μικρή διαφορά τα παιδάκια σου!!! Το ήθελες ?? εμένα μου άρεσε η ιδέα αλλα παράλληλα τρομάζω με το τι θα επακολουθήσει...

Όσο για το ποδόσφαιρο κορίτσια και τα αθλητικά :evil::evil::evil: τι να πω ..... ειδικά την εβδομάδα του championsleague είναι δραματική η κατάσταση.... :twisted:

Σας χαιρετώ!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Διάβασα και αυτά που δεν είχα διαβάσει και επανήλθα!!

Κατερινάκι με το καλό η Β' επιπέδου!!!

Chrystalleni μου ελπίζω να πέρασες τέλεια χθές!!!

sofitsa ωραία η συνταγή για την πίτα!! Άντε να δούμε πότε θα τα κάνουμε όλα αυτά!! 50 κιλά θα πάρουμε (όχι όλες μαζί!!! Η κάθε μία!!!!) :lol::lol::lol::lol::lol:

Εμένα κοριτσάκια μου αρέσει να βλέπω ποδόσφαιρο, αλλά όχι όλους τους αγώνες.. τους καλούς μόνο!!

Χαρά άκουσες το μωράκι σου? Άντε καλές κλωτσιές απο εδώ και πέρα!! :lol::lol:

mariamg την τομή στην μήτρα πότε την μετράνε? Εμένα μέχρι τώρα δεν μου την μέτρησαν.... :?:?:roll::roll: όσο μεγαλύτερο το πάχος τόσο καλύτερο ε? να το θυμηθώ αμα είναι να πώ και εγώ τον γιατρό μου να μου την μετρήσει... λές αμα το πώ στην Β' επιπέδου να μου την μετρήσουν?

Όσο για την ασφάλεια που λές... πιστεύω ότι 100% ασφάλεια δεν θα μπορέσουμε να νιώσουμε ποτέ... όλο και κάτι θα μας αγχώνει... ;)

Καλημέρα Χρυσουλίνι!!! Μπράβο για την Β' επιπέδου!! Όλα καλά!!! Καλή συνέχεια εύχομαι και απο εδώ και πέρα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Diosa !!!!!

Αυτό για την τομή δεν το ήξερα .. θα το ρωτήσω και εγώ αλλα σε κανάνα μήνα που θα ξανά παω στον γιατρό.. Στο μεταξύ αν μάθεις κάτι ενημέρωσέ μας!!!

Τα φιλιά μου και σε σένα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Diosa !!!!!

Αυτό για την τομή δεν το ήξερα .. θα το ρωτήσω και εγώ αλλα σε κανάνα μήνα που θα ξανά παω στον γιατρό.. Στο μεταξύ αν μάθεις κάτι ενημέρωσέ μας!!!

Τα φιλιά μου και σε σένα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Οκ!! Εγώ έχω γιατρό την Τρίτη και την Πέμπτη.. Δεν μπορεί όλο και θα θυμηθώ να ρωτήσω!! :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου!! Τι κάνετε??

Χρυσουλίνι μου μπράβο για την Β' επιπέδου..αντε και καλή συνέχεια απο εδώ και πέρα!

Μπεμπουλίνο καλή επιτυχία για την αυχενική σήμερα!

mariamg κι εσύ παίρνεις γιουτοπαρ??? Κι εγώ!!!! Πόσα παίρνεις την ημέρα??

Χρυσταλλένη μου ευχομαι να πέρασες τέλεια χθες!!!

Οσο για το ποδοσφαιρο κι εμείς φυσικά το τιμήσαμε ακόμα αλλά εχω συνηθίσει και δεν με χαλά...ετσι κι αλλιώς πλεόν πέφτω σε λήθαργο στον καναπέ!!! :lol::lol:

Αυριο ξημερώματα φεύγει ο αντρούλης μου για εξωτερικό και νιώθω ήδη μοναξιά!!!! Θα έρθουν να με παραλάβουν βέβαια οι γονείς μου να με πάρουν στο χωριο μην είμαι μόνη. ευτυχώς εχουμε κι εκεί ιντερνετ και δεν θα σας χάσω!!!

Οι άλλες κοιμάστε ακόμη??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mια γλυκιά καλημέρα στις εκυούλες και τα νινακια!!!!

Σήμερα είναι επιτέλους Παρασκευή!!

Εγώ ήρθα στη δουλειά και ευτυχώς προς το παρον δεν εχω πολύ δουλειά είμαι χαλαρά σήμερα!!!!

ειδα και για κατι μαθηματα μαιευτικης φροντιδας και θελω να παω. Απλά ειναι σε άλλη πολή και είναι λίγο δυσκολο ρε γμτ...

εγώ ειπα να προσεχω λιγο την διατροφη μου αλλά χτες δεν αντεξα και εφαγα μια μαρς....μετά πηγα γυμναστηριο και εκανα διαδρομο μεχρι να χασω και την τελευταια θερμιδα :?:? αφου ολο για φαγητα λετε, εγω την μακαροναδα την εφτιαξα παραλλαγμενη, με φαρφαλες ολικης και σαλτσα ντοματας, πιπεριες και παπρικα. δεν πρεπει να φαω γλυκό για τουλαχιστον μια βδομαδα.......

εσεις τι κανετε???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Maximammy και ΄γω το ίδιο άγχος έχω με τα κιλά. Και η ειρωνεία είναι ότι όλη μέρα από την ώρα που ξυπνάω μέχρι να πέσω για ύπνο σκέφτομαι το φαϊ. Τραγωδία!!!!! Το παλεύω βέβαια, αλλά με πολύ κόπο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Elis, καλημέρα maximammy!!!

Ναι επιτέλους τελείωσε και αυτή η εβδομάδα!

maximammy δεν παθαίνεις τίποτα βρε με μία Mars! Εγώ έφαγα μία Derby προχθές!! Ακόμα τη σκέφτομαι!!! :lol::lol::lol::lol::lol: Κοριτσάκια μην αγχώνεστε για τα κιλά... Δεν γίνεται να μην πάρουμε καθόλου όλο και κάτι θα πάρουμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα αγαπημενες μου εγκυουλες!!!Πως ειστε?

Χρυσταλλενη ελπιζω να περασες τελεια εχθες και να εκανες θραυση με την εμφανιση σου ;);)

Χαρα θα δεις πως οσο περνας οι εβδομαδες θα το αισθανεσαι ολο και περισσοτερο το ζουζουνι σου!

Χρυσουλινη τελεια τα νεα του β'επιπεδου!!Ευχομαι ετσι να συνεχισεις!

Καλα βρε Γιελιζ,ακομη δεν το εχετε πει στην πεθερα???Τωρα το συνειδητοποιησα.. :lol::lol:

Μαριαμγ δυστυχως παντα κατι θα μας αγχωνει στην εγκυμοσυνη,ακομη κι εγω που ειμαι αρκετα χαλαρη(υπερβολικα δηλαδη) υπαρχουν στιγμες που φρικαρω!!

ΜαμαΝικολα εχθες με το που ξεκινησε ο αγωνας ειχα ηδη ξαπλωσει!! :lol::lol::lol:

Καλημερα Μαξιμαμμυ και Ελις,καλη δουλιτσα!!Κ σε ολες τις εργαζομενες εγκυουλες..

Μαρακι σε νιωθω,εμενα για 2 μερες φευγει ο αντρουλης μου και νιωθω μονη.Ευτυχως που θα πας στους γονεις σου.Τελειωσες κ με την κουζινα μια χαρα,ευκαιρια για ξεκουραση!!

Καλημερα Πατατουλα!Πως εισαι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Διοσα,

"κάτι" θα πάρουμε ή ...... Εγώ έχω και ένα άγχος λόγω ηλικίας (40), δεν χάνονται τόσο εύκολα όσο μεγαλώνεις. Αφήστε που έχω και την κόρη μου που όλη μέρα με δουλεύει. "χοντρή πάλι τρώς?" Ψιλό γαζί με δουλεύει :lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια............ωραια η μακαροναδα χθες (σε μικρο πιατακι) αλλα το βραδυ.....εξαγωγες.γινεται ρε γ....να τρως στις 2-2.30 κ μεχρι τις 8 να μην το εχεις χωνεψει?κ τι?μακαρονια!!!μου φαινεται οτι η περιοδος χαριτος τελειωσε κ επανηλθαμε στις παλιες κακες μερες :twisted::twisted: υπομονη κ παλι.

καλη επιτυχια στη beboulino για σημερα κ περιμενουμε τα νεα.μππραβο κ στο χρυσουλινι.

μαρακι κ εγω χθες το απογευμα εφτιαξα τελικα ζελε κ μετα τον εμετο εφαγα ενα κ η αληθεια δροσιστικα.σημερα το πρωι ηπια κ μια κουταλια βομεξ να μην εχω κανενα απροοπτο στη δουλεια αλλα κ παλι μπλιαχ.το τοστακι μου ομως κ το γαλατακι μου τα εφαγα.το μεσημερι θα φαμε στην πετερα..λεμονατο(χοιρινο με πατατες) κ ρυζι.ελπιζω να τα καταφερω με τις πατατες κ το ρυζι.κ το απογευμα λεω να φτιαξω την καρυδοπιτα κ αυριο μια πιτσα.θα εχουμε αυριο το απογευμα μαζωξη οι φιλεναδιτσες στο σπιτι μου για καφε κ κουσ κουσ.ανυπομονω!

εμεις ευτυχως δεν εχουμε τρελα με την μπαλα κ οποτε εχει μενει στο σπιτι γιατι στην καφετερια που παει ολοι βλεπουν μπαλα κ του την δινει.οποτε οπως καταλαβαινετε εγω το χαιρομαι οταν εχει μπαλα :lol::lol:

εμεις εχουμε αλλα ενδιαφεροντα....το ψαρεμα!!!σκεφτομαι οτι φετος το καλοκαιρι δεν θα κανουμε βαρκαδες :(:( αλλα απο μπανια δεν μου την γλιτωνει.αληθεια ο γιατρος σας σας αφηνει για μπανια στη θαλασσα?στην μικρη μου δεν με αφηνε επειδη ημουν στις αρχες της εγκυμοσυνης(τον αυγουστο πια ημουν 3,5) αλλα τωρα αφηνει.yes yes!!!με την κοιλια τουρλα κ την καψα δεν θα το αντεχα να μην κανω μπανια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε κοριτσακια συμφωνω κι εγω,μην αγχωνεστε τοσο με τα κιλα...ενταξει να μη γινουμε και σαν αγελαδες αλλα και λιγα παραπανω να παρουμε θα τα χασουμε..

Αληθεια Μαξιμαμμυ κανει να γυμναζεσαι?Εγω που ρωτησα τον γιατρο μου ειπε μονο περπατημα,κι αυτο χαλαρα,ισως βεβαια κ λογω διδυμων..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα Μιχαελα...Κουραγιο,σε 1-2 εβδομαδες ευελπιστω να σου περασουν οι ναυτιες κ να σταματησουν οι εξαγωγες!!Ευτυχως εγω μεχρι μεσα Ιουνη θα εχω γεννησει!Τωρα αν καταφερω να παω εστω κ για 1 μπανακι με τις ζουζουνιτσες μου,θα δειξει.....Σημερα εχει γενεθλια η ζουζουνα σου?Καλα καταλαβα απο το τικερακι σου?Να τη χαιρεσαι και να την καμαρωσεις οπως ποθεις!Χιλιοχρονη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα sofitsa!!! Ναι δεν το έχουμε πεί ακόμα στην πεθερά... Ο άντρας μου δεν θέλει, εγώ του λέω να το πεί αλλά αυτός δεν... ας κάνει ότι θέλει.. δικιά του μάνα είναι!!! :lol::lol: Η αλήθεια είναι ότι δεν το έχουμε πεί γενικώς... μόνο η μαμά μου και κανα 3-4 ακόμα το ξέρουν... ούτε στην γιαγιά μου δεν το είπα...Είχαμε πεί απο την αρχή μέχρι να αρχίσει να φαίνεται δεν θα το πούμε... :lol::lol: Άντε να δούμε πόσο θα πάει!!

Elis αν προσέχεις λίιιγο όχι πολύ, λίγο δεν παίρνεις πολλά κιλά...

Καλημέρα Μιχαέλα..εγώ θα τα χάσω τα μπάνια φέτος γιατί τέλη Ιουνίου γεννάω... ε μετά την καισαρική μέχρι να σαραντήσω δεν επιτρέπεται.. πάει το καλοκαίρι.. αν προλάβω ίσως κάνω τέλη καλοκαιριού... θα δείξει...

Και εμένα ο γιατρός μου είπε να περπατάω... οχι γυμναστική...

Καλημέρα Γιώργο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα Μανουλες!!!!

τι κανετε;;;

εγω ας τα λεμε καλα..

ξυπνησα παλη πρισμενη αλλα ΟΚ..

ξερασα παλη το πρωη σαλια..και μου τι δινε αυτο παρα πολυ..

και εχω πονοκεφαλο

Αυριο επιτελους θα παμε να παραγγειλουμε το μεγαλο κρεβατι για τον γιο μου...δεν παει αλλο...κοπανιετε στα καγκελα, ξυπναει και ξυπναω και εγω..ενω αν εχει απλα θα κοιμαται ολη νυχτα ισυχα και ωραια

Μη μιλατε για φαη πλιζ..οχι ακομα ας συνελθω λιγακη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μιχαέλα χρόνια πολλα στην μικρούλα σου!!! Να την χαίρεσαι!!!

Αχ Διόσα ούτε ΄γω με βλέπω για πολλή θάλασσα φέτος (μέσα Ιουνίου μαλλον θα γεννήσω). Ο άντρας μου κι η κόρη μου κάνουν ήδη σχέδια ΧΩΡΙΣ ΕΜΕΝΑ, τρέλλα με τη θάλασσα και οι δύο. Ευτυχώς που έχουμε ένα σπιτάκι στην Χαλκιδική και τουλάχιστον θα είμαι κοντά στην αύρα της :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Cesilia!!!!

Δεν θα μιλάμε άλλο για φαγητό..ΤΕΛΟΣ!!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Ας πούμε για κάτι άλλο!!!!

Για πείτε!!!!

Elis και εμένα ο άντρας μου έχει τρέλλα με τη θάλασσα ( και εγώ το ίδιο) αλλά δεν έχει παρέα εκτός απο μένα... :lol::lol::lol::lol:

Μιχαέλα μου στις 10 δεν είχε γενέθλια η μικρή? (δεν θυμάμαι κιόλας) νομίζω είχαμε ευχηθεί... και αν θυμάμαι στις 19 έχει η κορούλα της mariamg.... Μήπως τα μπερδεύω????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου!!!! Καλέ τον ασταμάτητο έχετε??...

Sisi μου ελπίζω να περάσουν γρήγορα... υπομονή!

Χρυσουλίνι μου συγχαρητήρια για την β επιπέδου!!!

Beboulino με το καλό η αυχενική και να χαρείτε το μωράκι σας!!!

Maximammy κι εγώ σήμερα είμαι ψιλοχαλαρά στη δουλειά... λείπει και ο προιστάμενος..!!!!!!;)

Maraki κι εγώ χ'αζεψα λίγο στο facebook κι εδώ και μετά δεν ξέρω... με ξύπνησε για να πάω στο κρεβάτι μας!!:lol::lol::lol:

Mariamg υπομονή και κοίτα να ξεκουράζεσαι όσο μπορείς περισσότερο... δύσκολο με την μικρούλα το ξέρω αλλά προσπάθησε!

Patatoula καλημέρα!!!Που χάθηκες εσύ??

Diosa καλημέρα και σε σένα!!!!!!!Τρίτη πας για β επιπέδου ε? Εγώ την Πέμπτη!! Άντε να δούμε.. μου έχει λείψει η ζουζούνα!!

Cesilia πάλι εμετους??? τι να πω βρε κοριτσάκι μου??ελπίζω να στρώσει γρήγορα η κατάσταση!!

Εμείς κοριτσάκια θα πάμε κανονικά τις διακοπές μας τον Αυγουστο στη Σκόπελο!!!!!!! Μαζί με τα ζουζούνια μας!! Τέλεια θα είναι!

Εγγυούλες εγώ είμαι ψιλοχαλαρή με τα κιλά.. δεν έχω πάρει πολλά 3,5 μέχρι τώρα αλλά δεν με νοιάζει! Ογιατρός μου δεν με αγχώνει σε αυτή την εγκυμοσύνη γιατί λέει ότι μου έχει εμπιοστοσύνη και ότι ξέρει ότι προσέχω πολύ.. Ηαλήθεια βέβαια είναι ότι κάνω διατροφή λόγω υπογλυκαιμικών κρίσεων αλλά και να θέλω κάτι θα το φάω :D:D ότι κι αν είναι αυτό.. :D (όταν δεν έχω καούρα :roll::roll: ) Συνήθως είμαι με φρούτα και σαλάτες όλη μέρα!!! :P

Δεν πιστεύω να ξέχασα καμία.. εάν ναι δεν έχω πιει ακόμα όλο τον καφέ γιαυτό συγχωρέστε με!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια βασικά τρώω όλη μερα και ειδικά καθε μερα το θελω το γλυκακι μου και αυτό πρεπει λιγο να κουμανταρω, να μην τρωω σαβουρες και πολλά γλυκά γιατί δεν ειναι τοσο τα κιλά αλλά οτι τρωω τρωει και το μωρό. να αρχισω λιγο πιο υγειινα. Φοβαμαι κιολας οτι θα παω στον 7ο για την καμπυλη ζακχαρου και θα εχω ζαχαρο. και ο γιατρος μου το ειπε οταν του ειπα οτι καθε μερα το θελω το γλυκακι μου, οτι αν τρωω πολλά γλυκά υπαρχει η πιθανοτητα για ζαχαρο... :roll::roll:

οσο για την γυμναστικη κανω διαδρομο στο γυμναστηριο, και περπαταω πολύ και ανεβοκατεβαινω σκάλες. προσπαθω να περπαταω τουλαχιστον 3 χλμ την μερα το λιγοτερο. Ο γιατρος μου ειναι υπερ του να ειμαι κινητική γιατί θα με βοηθησει στον τοκετο. Εκανα και πιλατες μεχρι πριν 10 μερες αλλά επειδη φοβοτανε ο αντρας μου, σταματησα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...