Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά μωράκια 2011 No 3... Βάλτε χρώμα στη ζωή σας!!!


Recommended Posts

Καλημερα!!!

τελεια μερα ε;;;

φτιαχνω τη μηλοπητα της Σοφιτσας..και θα κανω πιτσακια με τη ζυμη της Νικολ....]περιμενω την ξαδελφη μου το απογευμα να ερθει..θα κανω και μπριζολες στο φουρνο και καμια φασολαδα να εχουμε να τρωμε..γιατι μεσοβδομαδα δεν ειμαι καλα λογω κουρασης; και δεν προλαβαινω να κανω τιποτα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 981
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημερα Σεσιλιακι!Κι εγω μολις ετοιμασα τη ζυμη της Νικολ για τη πιτσα και την αφησα να ξεκουραζεται :D:D Η μηλοπιτα εχθες μου βγηκε τοσο πετυχημενη που κοντευουμε να τη τελειωσουμε κιολας!!Περιμενω εντυπωσεις.. ;) Α!και αφου στρωσεις τα μηλα στον πατο και ριξεις τη ζυμη απο πανω να ξερεις οτι αυτη θα κατσει κατω απο τα μηλα κι ετσι οταν τη βγαλεις δε χρειαζεται γυρισμα αλλα ειναι ετοιμη κατευθειαν και θα εχει και μηλαρακια παντου!!Μουρλια!!!

Αντε πειτε και οι υπολοιπες καμια συνταγουλα να φτιαξουμε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημερα κοριτσακια!Τι κανετε;

Εδω περα σημερα χαλασε ο καιρος.Ψιλοβρεχει.Ολη την εβδομαδα ομως ειχαμε λιακαδα.Ξυπνησα και ειχα ορεξη για μπουγατσα. :lol: Πηγαμε με τον αντρα μου και πηραμε και την τσακισα!Ηπια και λιγο μιλκο και γλυκαθηκα.Την αλλη εβδομαδα παλι γλυκο...

Την αυχενικη μου ειπε η γιατρος μου πως την κανει εκεινη.Πληρωνεις κατι παραπανω απο την συνηθισμενη επισκεψη; :roll:

Mariamg ποιο ειναι το φορουμ που λες;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια..Τι κάνετε σήμερα? Βλέπω πιάσατε την μαγειρική..Θέλω τόσο πολύ να μαγειρέψω αλλά δεν με αφήνει ο αντρούλης μου. Θέλω να φτιαξω μακαρονια στυλ καρμπονάρα και λεει θα την φτιαξει αυτος..Τωρα τι θα φάμε..θα δείξει!!!

Χθες ηρθαν οι γονείς μου και κατι φίλοι οποτε περασε ευχαριστα η ώρα..

Σημερα πάλι θα ερθουν φιλοι στο σπιτι ετσι δεν θα βαριέμαι!

Το πρωι ξύπνησα με πονο στην πλάτη αλλα ευτυχώς πέρασε..Αυριο πρωι εχουμε ραντεβου στο γιατρο να δουμε τον παιδαρο μας και με εχει πιασει φοβερή αγωνία! Σκεφτομαι χιλια δυο πράγματα...τι να κάνει άραγε το αγοράκι μου??

Πήρατε κανενα δωράκι για το καλό σας για αυριο? Εγώ έστειλα μια φίλη μου να παει σε μαγαζι που τυπώνουν σχέδια σε μπλούζες..και τι θα του γράψω άραγε?? Mr New Dad..It's a boy!!!!

Ωραίο δεν είναι?? Αφου κάτι άλλο δεν μπορω να του προσφέρω :oops::D

Αυτά από μένα..Οσες ειναι να πάτε βόλτες απολαύστε το!! Φιλια σε όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρακι ολα καλα θα πανε αυριο μην ανησυχεις!Ωραια η ιδεα με το μπλουζακι!

Με επισε πριν λιγο μια κραμπα στην κοιλια και χ...κα απο τον φοβο μου...Μου συμβαινει καποιες φορες αυτες τις μερες.Εσεις το παθαινετε;Να ανησυχησω;Θα παρω αυριο την γιατρο μου να της το πω... :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια!!Τι κάνετε? Φανταζομαι οι περισσότερες κοιμάστε..Εγώ ξύπνησα πρωι πρωι γιατι ηρθα να μας βάλουν aircondition.

Μαρια μου να χαιρεσαι τον αντρούλη σου!!! Και φυσικα τις πριγκιπισσες σου!

Χαρά σε ποια εβδομάδα είσαι? Μην αγχώνεσαι για τους μύκητες ειναι συχνό φαινόμενο στην εγκυμοσύνη..Κι εγω το έπαθα πέρσι..κανε την θεραπεια και θα περάσει! κανε παντως την καλλιεργεια ούρων γιατί μπορει απλά ΄να είναι ουρολοίμωξη γι'αυτο να σε ενοχλεί οταν κανεις πιπι. Για τα πονάκια μην αγχώνεσαι γιατι πιστεύω λίγο πολύ όλες το έχουμε..Κι εμένα με πιάνουν κάποτε, κάποιες φορές όταν κουράζομαι. Αλλά ειναι κι επειδή μεγαλώνει η μητρα μας...Οσες φορες το είπα στο γιατρό μου ειπε οτι ειναι φυσιολογικο.

geia sas kORITSIa!!!EXW MPEI STHN 16 EBDOMADA!!PERNAEI O KAIROS..

OTAN HMOUN 11EBDOMADWN POU EIXA KANEI THN AYXENIKH O GIATROS MOU EIPE OTI BLEPEI KORITSAKI ALLA DE KSEREI SIGOYRA...TWRA POY KSANA PHGAME TO MWRAKI EIXE KLEISTA TA PODIA !!!DE TA ANOIGE KA8OLOU...ISWS KATALABE OTI TO KOITANE,,,EIXE BALEI TO KEFALI KATW KAI TA PODIA PSHLA!!!M0Y FAINETAI APO TWRA GINOMAI XAZOMAMA.......

ESEIS PWS EISTE????TI KANETE???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα!!!

τι μου κανετε;;;

εγω καλα..λεμε τωρα..παλη βραδυνες αναγουλες..μπλιαξ...

η μηλοπητα εγινε μουρλια..ευχαριστω για τη συνταγη!!

και τα πιτσακια επισης..εκανα τη ζυμη και εκοψα στρογγυλα πιτσακια...

εκανα μερικα με κασερερι γαλοπουλα ντοματα μανηταρια, και μερικα με ελιες φετα σαλτσα ντοματας και καππαρη..τα φαγαμε ολα!!!!..και η μηλοπητα για επιδορπιο με ενα ευγευστο αρωματικο τσαι ηταν οτι πρεπει για χωνεψη...

αχ..παλη θα βαλλω κανενα κιλο..κλαψ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κουκλιτσες!!!

Αντε βρε Σεσιλιακι και αγωνιουσα αν σου πετυχε!!!τελικα ειναι ευκολη και πεντανοστιμη συνταγη!!Οσο για την πιτσα εκανα ενα ταψι και μονο 2 κομματακια εμεινανα να φαει ο αντρας μου για βραδυ!!Τελεια η ζυμη!!Και πανευκολη!Κι απο πανω εβαλα τυρι,ζαμπον μπεικον,πιπεριες και σαλτσουλα φυσικα!!Οοοοοοολο διαιτα ημασταν αυτο το ΣΚ!!

Χαρα μου σας κανει το ζορικο το ζουζουνακι σας εεε?Δεν πειραζειθα το δειτε το φυλο που θα παει,για ποσο θα κρυβεται??? :lol::lol::lol:

Μαρακι η ιδεα με το μπλουζακι οντως τελεια!!!Εγω λεω να του παρω ενα κουτι σοκολατακια λακτα καρδιες που του αρεσουν κιολας γιατι να ψαχνω για οτιδηποτε αλλο δεν το κοβω....

Μπεμπουλινο εμενα προσωπικα δε με πιανεουν καθολου κραμπες ομως δε νομιζω να ειναι κατι,ισως λογω της μητρας που μεγαλωνει.Ρωτα ομως τη γιατρο σου κ περιμενουμε νεα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοπέλες μου. Πρέπει να ετοιμαστώ για δουλεια και βαριέμαι.

Εμείς δεν έχουμε καταλήξει τι θα κάνουμε σήμερα ή θα πάμε έξω για φαγητό ή θα μαγειρέψουμε το βραδάκι τα δύο μας και θα φάμε με κεράκια:-))) θα δείξει.

Θα βγω να του αγοράσω κάτι το απόγευμα αλλά προς το παρόν του έχω γράψει ένα τεράστιο love letter. Κάποια πράγματα σου βγαίνουν αυθόρμητα και γεμίζεις σελίδες.

Θα τα πούμε αργότερα

φιλιά

Μαράκι όλα είναι καλά με το γιατρό. Περιμένουμε νέα σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια!!! Καλή εβδομάδα και χρόνια πολλά!!!

Sofitsa μου και μόνο που σκέφτηκες τον γαμπρό σου είναι σαν να την φάγαμε την μηλόπιτα!! :lol::lol::lol: Σκέφτομαι να την τιμήσω μετά την επόμενη επίσκεψη στον γιατρό μας, για να μην βάλω κιλά μέχρι τότε!! :lol::lol::lol::lol::lol:

Μαράκι μου με το καλό να δείτε το νινί σας σήμερα!!! Και μην αγχώνεσαι όλα τέλεια θα είναι!!!

Κοριτσάκια μου δείτε και αυτό.... http://www.facebook.com/#!/home.php?sk=group_166393826742250&ap=1 :(:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα εγκυουλες!!!!!!Χρονια πολλαααααααα!!!!!!!!!!!!!

Εμεις δεν ξερω πως θα γιορτασουμε σημερα...κατι θα κανουμε ομως...Τι θα παρω στο μπουζουκι μου δεν ξερω ακομη...

Τωρα φτιαχνω ρυζογαλο...να δουμε θα το πετυχω???

Τι κανετε εσεις??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Κατερινάκι!!!!

Εγώ δεν του πήρα τίποτα... :lol::lol::lol::lol: Έχει εμένα το καλύτερο δώρο!! Θέλει κιάλλο???? :lol::lol::lol: Αλλά του έβαλα σε κορνίζα τον υπέρηχο του γιού του!!! :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημέρα και χρόνια πολλά!!! εγώ σημερα διπλά ερωτευμενη! ;);) με τον αντρουλη μου και τον γιο μου (κι ας μην εχει γεννηθεί ακόμα). Ο αντρούλης μου μου πήρε ενα υπέροχο παντατίφ για το λαιμό αγκελουδάκι γούρι και για το μωράκι μας!!!! Εγώ λέω να του κάνω ενα ρομαντικό δείπνο με κεράκια!!!! :D:D:D

Τι κανετε εσεις? Μαράκι περιμενουμε τα νεα από τον γιατρό. Ποιες άλλες εχετε γιατρο αυτη την εβδομάδα??

Χτες το βραδυ καθόμουνα στον καναπέ και μου ήρθε η εικόνα στο μυαλό ενός μπεμπέ να γεμίζει το σπίτι. Εβαλα τα κλάματα....δεν μπορώ να το πιστεψω και περιμένω την στιγμή με ανυπομωνυσία. το φανταζεστε? Θα εχω το μπεμπουλη μου αγκαλιτσα το καλοκαιρι. Ας βοηθησει ο θεός να πανε όλα καλά! (μην με παραξηγειτε αλλά τωρα με την εγκυμοσυνη εχω γινει λιγο κυκλοθυμικη)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα ομορφες!!!!

τι κανετε;;;

φουσκωνετε;;;;

τι καλα..

εγω χμμμ..ειμαι καπως σημερα...

ξερασα το πρωι και ηρεμησα..

εμεις δεν την γιορταζουμε αυτη τη γιορτη με το σκεπτικο οτι ειμαστε ολο το χρονο ερωτευμενοι!!!! :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα maximammy!!! Καλοφόρετο το δωράκι σου!!

Δεν σε παρεξηγεί καμιά... νομίζω όλες πάνω κάτω στα ίδια είμαστε!!! Θετική σκέψη θέλει και θα πάνε όλα καλά!!!!

Καλημέρα Cesilia!!!!! Σωστή σε βρίσκω για τη γιορτή!!!! Τι είναι μία μέρα μπροστά στις υπόλοιπες 364?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κ απο μενα....χρονια πολλα σε ολες κ ολους!!καλη εβδομαδα!βλεπω το σαβ/κο φαγαμε καλα!!!εγω πριν λιγο χτυπησα ενα τοστακι,ηπια κ στο σπιτι ενα γαλα(με το ζορι) κ ομιζω πως ειμαι καλα.ελπιζω ο εφιαλτης να περασε κ να μην ξαναερθει.αν δεν μου φιλαει καμια εκπληξη τους επομενους μηνες με τις καουρες.δεν θα το αντεξω κ παλι.

τι θα κανετε σημερα?εγω δεν αποφασισα ακομα,αν κ ο δικος μου δεν τα παει πολυ καλα με αυτα κ φυσικα δεν περιμενω καμια εκπληξη.εκπληξη θα ειναι αν μου κανει κατι!

μαρακι με το καλο το ραντεβου με το παιδαρο κ περιμενουμε νεα σου.εγω εχω αυριο απογευμα ραντεβου για αυχενικη κ ευχομαι ολα να πανε καλα.να σας ρωτησω:ισχυει οτι αν φας σοκολατα πριν τον υπερυχο ειναι πιο κινητικο το μωρο κ μπορει ο γιατρος να το εξετασει καλυτερα?κ ποση ωρα πριν δηλ.?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Μιχαέλα μου!!! Με το καλό η αυχενική σας αύριο!!!! άντε να μάθετε και το φύλο!!!! να σε χρωματίσω και εσένα!! :lol::lol::lol: Εγώ είχα ρωτήσει τον γιατρό για την σοκολάτα.. και μου είπε όχι σοκολάτα, γλυκό... εγώ έφαγα κανταίφι 45 λεπτά πρίν πάω και έκανε ακροβατικά!!!! :lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μιχαελα με το καλο....και καλα αποτελεσματα!!!

παρε μαζι σου καραμελες η σοκολατακια και τρωγιε συνεχεια..αν και το κουνιμα δεν ειναι και οτι καλυτερο..τ δικο μου πχ που κουνιοταν συνεχεια...μας γυριζε τον πισινο..και δεν καθοταν να εξεταστει!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γελιζ μου κ γω δεν θα παρω κατι τρομερο λογω μη μανευ...και δεν οδηγω κιολας..ετσι θα αγκαζαρω την αδερφη μου να παει να μου παρει μια μεγαλη λακτα η τις καρδουλες και ενα τριανταφυλλο με μια καρτουλα!!!!

Κ μεις γιορταζουμε ολο το χρονο αλλα και αυτη τη μερα κατι κανουμε παλι!!Ειναι ρομαντικο το μπουζουκακι μου..παντα κατι κανει...

Λοιπον το ρυζογαλο απο εμφανιση καλο φαινεται...απο γευση θα σας πω οταν κρυωσει..ειναι ο μονος τροπος για να πιω εγω γαλα δυστυχως...δεν μου αρεσει εχω να πιω απο 2 χρονων...

αα καλε δωστε μου κ μενα της γκαστρωμενης τη συνταγη για την πιτσα..

Μιχαελα καλα αποτελεσματα!!!!!!!!!!!

Αλλο κοριτσακι που εχει γιατρο αυτη τη βδομαδα??Εμεις το τελ Σαββατο του μηνα..Πολυ ργησαμε αυτη τη φορα... ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αντε να δουμε,θα ειμαστε τυχεροι ή τζαμπα τοσες θερμιδες :P:P θα εφοδιαστω με πολλα κ βλεπουμε....ελπιζω μονο να μην ξερασω στο τελος μετα απο τοσα γλυκα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αντε να δουμε,θα ειμαστε τυχεροι ή τζαμπα τοσες θερμιδες :P:P θα εφοδιαστω με πολλα κ βλεπουμε....ελπιζω μονο να μην ξερασω στο τελος μετα απο τοσα γλυκα.

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: Καλέ μην το παρακάνεις και εσύ!!! Με μέτρο!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!!!! ποσο συναχι μπορει να χει καποιοςςςςςςςςςςςςςςςςςςς

ποσοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοο

δεν μπορωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωω!!!!!!!

Τι κανετε???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα ομορφες μου εγκυουλες!!!

Κατερινακι η συνταγη για τη ζυμη πιτσας ειναι στη σελιδα 2 απο τη Νικολ.

Επιτελους εκλεισα κι εγω ραντεβου μολις για β'επιπεδου,αυριο το πρωι θα παω στις 10!

Λετε για δωρακια?Εγω ειμαι με τη Σεσιλια,ουτε εμεις πολυγιορταζουμε τη μερα αλλα ειπαμε το κουτι με τις καρδουλες λακτα θα του το παρω...να φαω κι εγω καμια!!!

Ζαχα ακομη ετσι εισαι dear?Περαστικα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...