Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά μωράκια 2011 No 3... Βάλτε χρώμα στη ζωή σας!!!


Recommended Posts

Καλησπερα κοριτσακια μου!!!Ξεκουραζεστε?Εγω εκανα τα ψωνια μου,ηπια κ ενα καφε με την πεθερα ( :o:o:o:o ) φαγαμε κοιμηθηκα (ως συνηθως το μεσημερι) και μολις εβαλα και μια μηλοπιτα να ψηνεται!Ειπα θα την κανω κ την εκανα τελικα!!Θα εσκαγα!!Τωρα ξεκουραζομαι,χαζευω τηλεοραση...

Μπεμπουλινο να χαιρεσαι κι εσυ τον αντρουλη σου!

Χρυσταλλενη μου ολα καλα λοιπον με τον υπερηχο.Αυτο με την υδρονεφριωση (καλα το γραφω) πρωτη φορα το ακουω,αφου ομως σου ειπε ο γιατρος να μην ανησυχεις αυτο να κανεις!!!

Σεσιλια μου ποσο δικιο εχεις,το αγχος και οι ανησυχιες δεντελειωνιυν ποτε!!Γι αυτο κι εγω την εχω δει πολυ χαλαρα σε ολα και τουλαχιστον για την εγκυμοσυνη δεν αγχωνομαι καθολου.Το απολαμβανω οσο μπορω!

Ντιοσακι πως εισαι?Αν ημασταν κοντα θα εστελνα λιγη μηλοπιτα στον γαμπρο μου αλλα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 981
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλησπερα κοριτσακια?τι μου γινεστε?ειστε πολυ γρηγορες κ δεν προλαβαινω να διαβαζω νεα σας.αυτο που μου εκανε εντυπωση ειναι η αυχενικη των 200Ε.σιγουρα ειναι η αυχενικη ή μηπως ειναι η β' επιπεδου.τελικα ο καθε γιατρος παιρνει οσα θελει.στην μικρη μου αν θυμαμαι καλα ειχα πληρωσει γυρω στα 70 για αυχενικη(χωρις το αιμα) κ περιπου 150 για β'επιπεδου.κ ολα αυτα πριν περιπου 4,5 χρονια.τωρα παω σε αλλο γιατρο,πηγαινε η κουνιαδα μου σαυτον κ περυσι τετοιο καιρο ειχε κανει αυχενικη κ της πηρε κανονικα μονο επισκεψη 40Ε.εκτος βεβαια το αιμα.απο βδομαδα θα ξερω κ θα σας πω.το αιμα που ρωτησα χθες στο μικροβιολογικο κανει 80Ε αλλα θα τα κανω παροχη στο ικα κ θα παρω κατι πισω.

κ τι διαβασα....ποιες ειναι πεσμενες?οπα οπα να σηκωθουμε....παντως οσο κ να θελεις δεν μπορεις να μην θυμασαι κ να μην πονας...αλλα τωρα πανε αυτα περασανε κ εχουμε χαρες...

α δεν σας ειπα κ το καλυτερο μου νεο....εδω κ δυο μερες δεν εχω κανει καθολου εμετο....yes yes yes....λετε να ηταν αυτο κ παει περασε?μια μικρη αναγουλα εχω ωρες ωρες αλλα την παλευω.αφου χθες που δεν εκανα εμετο αρχισα να ανυσυχω μηπως κ συνεβει κατι με το μωρο.την προυγουμενη φορα ειχαν κοπει μαχαιρι κ ειχε συμβει το κακο.βεβαια οι αναγουλες συνεχιζουν οποτε λεω οχι οχι ολα ειναι καλα...παω να καθαρισω φρουτα για τη μικρη μου κ ξαναερχομαι....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σοφιτσα για πες συνταγη για μηλοπητα...

θελλω να φτιαξω αλλα ποτε δε μου γινετε καλη..

Σισσυ τι καλα..αντε ρε αλλους εμετους να μην εχεις.

Παντως και εγω την προηγουμενη φορα ειχα πληρωσει κανονικα 30 ευρω επισκεψη την αυχενικη και 50 τις αιματολογικες..αυτη τη φορα με εστειλε εξω και πληρωσα 150 για ολο το πακετο.

Και τοτε ειχα πληρωσει 140 για την Β επιπεδου σε εξωτερικο κετρο και τα πηρα πισω δαπανη απο το ΙΚΑ...

πρεπει να παω να κανω δηλωση την ταυτοτητα μου..ακομα δεν εχω παει..θα φτασει η στιγμη να γεννισω και θα τρεχω σα τη τρελη..ποτε ομως..χρονο ςμηδεν..και το αστυνομικο τμημα οπυ ανικω ειναι σε μια γειτονια..αφιστε τα να πανε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μπορεις κ την β επιπεδου να κανεις δαπανη?αυτο δεν το ηξερα.περνεις χαρτι απο γιατρο του ικα κ μετα τι?σου δινει αποδειξη το κεντρο που την κανεις?ιδεα δεν εχω.κ για την αυχενικη μια γνωστη μου το ειπε.τα παιρνεις ολα πισω ή μερος?στην μικρη μου τα ειχα πληρωσει ολα κανονικα χωρις να να χρησιμοποιησω την ασφαλεια.αλλα τψρα ζοριμαστε πολυ κ λεω οτι γλυτωσουμε...αλλωστε τοσες κρατησεις μας κανουν για την ασφαλεια γιατι να μην την χρησιμοποιησω?πες μου cesilia τι γινεται με την β επιπεδου?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalispera paidia.ti kanete?emeis pantws th b'epipedou thn plhrwsame 110 eurw sto mitera.diosa mou auto to koutaki to mauro pou grafei my pregnany mporeis na to baleis kai se emas?pws to ftiaxnei kaneis?emeis eimaste 19 ebdomadwn kai 6 imerwn simera sabbato.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συνταγη για μηλοπιτα:

3/4 ποτητρι τσαγιου βουτυρο

2 ποτηρια τσαγιου ζαχαρη

2 ποτηρια τσαγιου αλευρι

2κουταλακια γλυκου γεματα μπεικιν παουντερ

2 αυγα

λιγο γαλα

λιγο κονιακ

3-4 μηλα

κανελα

ζαχαρη αχνη

Χτυπαμε το βουτυρο μεχρι να ασπρισει λιγο και προσθετουμε τη ζαχαρη.Αφου χτυπηθουν λιγο μαζι προσθετουμε τα αυγα και στη συνεχεια το αλευρι ανακατεμενο με το μπεικιν παουντερ.Τελος προσθετουμε το λικερ και λιγο γαλα(τοσο ωστε να μη ν ειναι πολυ σφιχτη η ζυμη).Βουτυρωνουμε ενα ταψακι (εγω τη κανω σε στρογγυλο περιπου 30 εκ διαμετρο) στρωνουμε τα μηλα τα οποια πασπαλιζουμε με ζαχαρη και κανελα και απο πανω ριχνουμε τη ζυμη.Ψηνουμε στους 170 για 50 λεπτα τουλαχιστον.Οταν τη βγαλουμε αν θελουμε πασπαλιζουμε με ζαχαρη αχνη.Καλη επιτυχια!!!

Σεσιλιακι εμενα μου εγινε ποοολυ ωραια.Δεν χρειαζεται καν γυρισμα απο το ταψι,η ζυμη ειναι λεπτη και ανακατευεται με τα μηλα και γινεται τελεια!!

Σισι μου εγω ξερω πως οποια εξεταση κανεις στο νοσοκ παιρνεις τα λεφτα πισω απο το ικα.Τωρα για εκτος νοσοκ.δεν ξερω αν χρειαζεται διαδικασιες πριν προκειμενου να τις κανεις δαπανη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι φυσικα, θα πας σε γιατρο του ΙΚΑ να σου γραψει την Β επιπεδου,μετα με το χαρτι που θα σου δωσει και με την αποδειξη πας και την κανεις δαπανη στις παροχες..θα σου δωσουν στην αρχη 8.30...τοτο ειναι η κρατικη διατιμιση..θα πεις οτι θελεις να κανεις ενσταση και πας και την κανεις αμεσως..θα σου κρατησουν αποδειξη κλπ και θα σου δωσουν εναν αριθμο πρωτοκολλου, μετα απο μερικους μηνες θα σε παρουν τηλεφωνο να περασεις απο επιτροπη- μπορει να παει και αλλος στη θεση σου..οπου δεν ειναι τιποτα απλα ρωτανε ονομ ακαι συμπληρωνουν ενα χαρτι..μετα απο μερικους μηνες παλη σου στελπυνειδοποιηση να πας να παρει ςτα λευτα- τωρα πλεων τα βαζουν σε λογαριασμο..

εγω εκανα την Β επιπεδπου φευρουαριο- αρχες..και για την επιτροπη μου ηρθε χαρτι να παω την ημερα που γεννησα...26/5 :lol::lol::lol:

πριν σαραντισω με ειδοποιησαν να παω να παρω και τα υπολοιπα χρηματα οποτε εκανα εξουσιοδοτιση τον πεθρερο και πηγε και τα πηρε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα Αρας!!!Διπλα απο ενα τικερακι θα δεις που λεει make a pregnansy ticker.Πατα εκει και θα σε βγαλει σε μια σελιδα οπου θα χρειαστει να βαλεις καποιες ημερομηνιες προκειμενου να υπολογισει εβδομαδα κυησης κτλ.Στο τελος θα σου δωσει ενα κωδικο τον οποιο θα αντιγραψεις και θα επικολλησεις στον πινακα ελεγχου μελους στν επεξεργασια υπογραφης αφου ξετσεκαρεις τα 3 τετραγωνακια κατω κατω.

Ελπιζω να σε βοηθησα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σοφιτσα ευχαριστω..θα την φτιαξω αυριο και θα σου πω εντυπωσεις

Αρας θα πας εκει που λεει make a pregnancy tiker θα σε βγαλει στο σαιτ τους, υα βαλεις την ημερομηνι ατης ΤΕΠ και τον κυκλο και θα σου δωσουν ενα κωδικο, θα διαλεξεις τον κωδικο της μορφης BB Code , θα αντιγραψεις αυτον τοβ κωδικο, μετρα θα πας στον πινακα ελεγχου μελος, επεξεργασια υπογραφης, θα ξετσεκαρεις τα τετραγωνακια απο κατω καιθα εισαγεις τον κωδικο, μετα θα εμφανιζετε σε καθε μινημα που θα γραφεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Διόσα μου αυτό λέει ο γιατρός ότι θα ναι ψηλός και γύρω στα 4κιλά με το καλό.

Cecilia μου το θυμάμαι, μ είχες καθησυχάσει πολύ τότε που το πρωτοανέφερα:-))))) και σου είμαι πολύ ευγνώμων.

Σοφίτσα μου υδρονέφρωση είναι όταν μετά που το μωρό κάνει πιπί δεν φεύγουν όλα και μένουν λίγα ούρα στα νεφρά και επειδή στην δική μας περίπτωση είναι λιγη ποσότητα προβλέπεται ότι δεν θα υπάρχει μελλοντικό πρόβλημα.

Ωραία ακούγεται η μηλόπιττα. Την κάνει τέλεια η πεθερά άρα δεν υπάρχει περίπτωση να την κάνω εγώ και να ναι τόσο καλή. :D Εγώ καθότι σχετικά άσχετη με τη μαγειριική (σημειωτέον ότι έκανα και δύο χρόνια μαθήματα μαγειρικής όταν αρραβωνιάστηκα :oops: ) από γλυκά ξέρω μόνο να κάνω καλά 3-4. Άμα δεν το χεις δεν το χεις. Δεν αφήνω βέβαια τον άνδρα μου νηστικό ξέρω να μαγειρεύω κάποια φαγητά :)

αααα ξέχασα να σας πω σε κάτι μέρες κλείνω τις 23 εβδομάδες και σήμερα που με ζύγισε ήμουν στα +6 κιλά. Ούτε καλό μου πε ούτε κακό. Είμαι μια ουδέτερη κατάσταση :lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τραχαγυρευοπουλος δηλαδη με το ικα.φανταζομαι με την αυχενικη τα παιρνεις κατευθειαν?αφου δεν χρονισε το μωρο σου κ μετα παλι καλα :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπαααα...λοιπαμαι που θα σε απογοητευσω αλλα και εκει ειναι μια απο τα ιδια..μονο για μικρα ποσα που ειναι ιδια με την κρατικη διατιμιση τα παιρνεις αμεσως..για ολα τα αλλα σου βγαζουν την ψυχη..αλλα να σου πω την αμαρτια μου..δε θελλω να τους τα χαρισω..μου παιρνουν υπερβολικα πολλα το μηνα..κοντα στα 700 ευρω εισφορες για να τους χαριζω αυτα τα χρηματα..υποχρεωση τους ειναι να μου τα δινουν..δεν απευθυνομαι στο ΙΚΑ εξαλλου συχνα..ακομα και γιαλια μυωπιας μονη μου αγοραζω

Χρισταλλενη εγω ξερω να μαγειρευω..και αρκετα καλα..παντα μου αρεσε η μαγειρηκη και να πειραματριζομαι..εχουν να το λενε οι φιλοι για τα τραπεζια που εκανα προ μωρου..τωρα δε δεν μπορω να μυρισω τιποτα..

αλλα τα μοναδικα φαγητα που ποτε δεν πετυχαινω ειναι η μηλοπητρα και τα γεμμυστα...ποτε δεν εχω καταφερεινα τα κανω οπως η μαμα μου..γι'αυτο και της τα παραγγελνω παντα

Καλε σαες ειπα μη μασατ εγια τα κιλα..θα χασετε τα περισσοτερα με το που θα γεννησετε μεσα σε 3 μηνες...ειδικα αμα θηλαζετε..

τα υπολοιπα με διατροφη και προσεγμενη ασκιση...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν το πιστευω.......εγραφα τοση ωρα κ χαθηκαν :evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil:

Αρας μεγεια το τικερακι!!!ναι τωρα η γυναικα σου ειναι στον πεμπτο μηνα αλλα για τι πως αλλαζουν δεν ειμαι σιγουρη... :(

Σεσιλιακι κι εγω οχι να το παινευτω αλλα τα παω πολυ καλα με τη μαγειρκη,μαλιστα ο αντρας μου λεει να ανοιξουμε τσιπουραδικο!!! :D:D

Χρυσταλλενη μου συμφωνω με τη Σεσιλια..1ον τα κιλα σου ειναι μια χαρα για την εβδομαδα που εισαι(κ εγω +6 ειμαι) και 2ον δεν θα ακαταλαβεις πως θα τα χασεις.Ασε που δεν υπαρχει λογος να αγχωνομαστε γι'αυτο,αρκει βεβαια να μη κατεβαζουμε οτι βρισκουμε με το προσχημα της εγκυμοσυνης!

Ασχετο αλλα τι κανουμε παλι αποψε?Κ η τηλεοραση ολο βλακειες εχει.........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κ εγω βαριεμαι αφανταστα,τιποτα δεν εχει η tv.ο αντρας μου βλεπει κ παλι τκακι τσαν κ η μικρη μου κανει παζλ.παιξαμε λιγο μαζι κ μιλαμε τα επαιξα εγω.ή εγκυμοσυνη με εχει κανει τοσο χαζουλα ή ήμουν κ πριν κ δεν το πηρα χαμπαρι.τις εφεραν προχθες στα γεννεθλια ενα παζλ που ειναι ομως για 6χρονων με 70 κομματια.κ ξεκινησαμε να το κανουμε μαζι για πρωτη φορα.για ποση ωρα ειχα βαλει 5κομματια απο ενα ροζ φορεμα κ το 4χρονο κοντευε να τελειωσει το παζλ.μιλαμε για πολυ γελιο!!κ γυριζει κ μου λεει...φυγε εσυ μαμα θα τα φτιαξω μονη μου,εσυ αργεις :roll::roll: με εστειλε....ετσι κ εγω ηρθα στο ιντερνετ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πήραμε στολή πειρατίνας από το τζαμποοοοοοοοοοοο!!!!!Ανυπομωνω να της την πλυνω για να της την δοκιμάσω!!! Τελικα την Κυριακή που θα κανουμε τα πρωτα μας γενεθλια στον παιδοτοπο θα τα κανουμε μασκε!!!!! Το μωράκι μου γινεται ενός!!!!!! Σαν χθες μου φαινεται πως γεννηθηκε, ποτε περασε ενας ολοκληρος χρονος!!!!

Χαρα αλλάζουν θέση τα οργανά σου, μεγαλώνει ο τράχηλος, η λεκάνη γενικά προετοιμάζεται το σώμα σου για την γεννα!! Τα πονακια και τα τραβηγματα είναι φυσιολογικά!! Ποια αντιβιωση σου έδωσε; Πάντως την στιγμή που εχεις λοίμωξη και μυκητες (κάτι που είναι φυσιολογικο σε μια εγκυμοσυνη) καλό είναι να πάρεις την αντιβιωση πριν χειροτερέψει η κατάσταση και χρειαστείς πιο ισχυρή!

Μαράκι, maximammy, Σοφίτσα, DIOSA ευχαριστω πολύ για τις ευχές!!!

Σέυχαριστω beboulino!! Να τον χαιρεσαι και εσυ τον ανδρουλη σου!! Και με το καλο να σβήσει το κερακι του αγκαλια με το αγγελουδι σας του χρονου!!!!

Maximammy με την σοκολάτα ξυπνάνε και είναι πιο κινητικά!! Εγω τρωω μια πριν από κάθε υπερηχο!! Φυσικα ενημερωνω κάθε φορα τον γιατρο γιατι τα ουρα μπορει να δειξουν ανεβασμένο το ζαχαρο εξαιτίας της!!

Πάλι καλα Κατερίνα!!

Chrystalleni ξέρεις πως όταν γεννηθει ο γιοκας σου παρολλο που θα εισαι απιστευτα ευτυχισμένη που θα τον εχεις αγκαλιτσα θα σου λειπει η κοιλιτσα σου; Θα υπαρχουν στιγμές που ασυναίσθητα θα την χαιδευεις!!!

Σισσι θα ηρεμήσεις τωρα που τελειωσαν οι εμετοι!! Τρομερή η κορη σου!! Να την χαίρεσαι!! Αχ αν και ευχαριστιέμαι την κάθε στιγμή με την κορη μου γιατι ξερω πως δεν ξαναγυρνούν, ανυπομωνώ για την στιγμή που θα αρχισουμε και εμεις παζλ με την μικρη μου. Και τις ταινιες αγκαλιτσα στον καναπέ, και τα επιτραπεζια και τα παιχνιδια με τις κουκλες και τα τραγουδακια και τις συζητήσεις με λογάκια και να διαβάζουμε παραμύθι χωρις να μου το κλεινει συνέχεια και να θελει να μου το σκίσει και όλα……

Σεσίλια αυτά στην Αθήνα γινονται!! Εδώ επαρχία καμμια σχέση!! Καταρχην πρεπει να επιμενεις πολύ για να κανεις την ενσταση και μετα είναι κατά 99% σίγουρο πως δεν θα παρεις ευρω!!! Εγω δεν πηρα τιποτα στην προηγουμενη εγκυμοσυνη μου. Το ιδιο και αρκετες άλλες κοπελες που γνωρισα όταν περναγα την κάθε επιτροπη!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρήκα αυτο το φορουμ πριν λιγο. Πιστεύω πως εχει αρκετά ενδιαφέρον αρθρα. Ριξτε μια ματια!!

Μην υπολογίσετε το θέμα που εχω εγω ανοιχτό, εχει μεγάλη θεματολογία.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mariamg μου υπομονη κ τα καλυτερα ερχονται.μετα τα δυο τα παιδακια καταλαβαινουν περισσοτερα κ γινονται κ πιο συνεργασιμα(υπαρχουν βεβαια κ εξαιρεσεις)θα δεις πως οταν φτασουν αυτες οι στιγμες θα ειναι σκετη τρελα...για λιγα χρονακια βεβαια γιατι μετα μεγαλωνουν κ δεν θα μας θελουν.κ καθε βραδυ το παραμυθακι το εχουμε απαραιτητο πριν την καληνυχτα κ το φιλακι.στις 20 εχει η κορουλα σου γεννεθλια?εγω εχω το σαββατο 19 κ παντα απο παιδι θυμαμαι τα γενεθλια μου με στολες κ μπαλνταφα.οσες φωτο εχω απο παιδι στα γεννεθλια μου ειναι με στολη γιατι παντα επεφταν μεσα στις αποκριες.η μικρη μου ειχε προχθες στις 10.αυτο που λες για το ικα λες να μου κανουν καμια κασκαρικα?κ εγω απο επαρχια ειμαι αλλα μιαγνωστη που εκανε το καλοκαιρι δαπανη την αυχενικη δεν μου ειπε για ενστασεις κ τετοια.λετε να ειμαι απο τις τυχερες?μαλλον παιζει απο ικα σε ικα...τι να πω.κοντος ψαλμος...απο εβδομαδα μαλλον θα ξερω αν καταφερουμε κ κανουμε αυχενικη την τριτη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπήκα να σας πω καληνυχτουδια:-)

Πήγαμε μια μικρή βολτούλα και επιστρέψαμε. Να σας πω ρε κορίτσια, επειδή μάλλον ειμαι λίγο χαζό, αυτό που σας έλεγα για να βάλω και εγώ το τέτοιο που θα δειχνει εβδομάδες κυήσης, το τικεράκι που λέτε τί είναι;;;; :?:? Αν καμιά από σας έχει την υπομονή μου εξηγάτε αύριο.

Προς το παρόν έχω απλώσει στον καναπέ και βλέπουμε ταινιούλα.

Καλό βραδάκι να χετε.

φιλιά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερααααααα γκαστρουλες!!!!!!!!Τι κανετε?Εγω πριν λιγο σηκωθηκα...

Δεν αντιμετωπιζω θεμα με το υπνο..κοιμαμαι κ μεσημερι 1-2ωρες και3 καμια φορα και το πολυ 12 εχω ξεραθει κ παλι..αλλα στις 3 σηκωνομαι για πιπι,στις 6,στις 7 κανω την κλεξαν,ε και κατα τις 9 αν δεν πειναω σηκωνομαι αλλιως πιο νωρις!!!!!

Χτες ειχα την ανηψια μου απο προχτες βραδυ..πηγαμε στις κουνιες,μετα γυρισαμε της εφτιαξα φαγητο εφαγε ,κοιμηθηκε κοιμηθηκα κ γω..το απογευματακι την πηρε η αδερφη μου και πηγαμε στο βαφτιστηρα μου που ειχε γενεθλια!!Εκλεισε τα 2 το μικρουλι μας!!!!Αλλα θα σβησουμε κερακια την επομενη βδομαδα!!!Κριση βλεπετε!!!

Στις 11.30 παλι κοιμομουν!!!!!!!

Σημερα χαλαρα τα πραγματα...θελω να κανω καμια δουλιτσα αλλα βαριεμαι..δεν ξερω κ τι να μαγειρεψω..

Μαλλον πατατες με αυγα!!!!Εχω πολυ πολυ πολυ καιρο να φαω!!!

Αυγα τηγανητα μπορω ε??Ειναι δικα μας φρεσκα..ε???

Ε θα παω για κανα κφεδακι στην γειτονια..ευτυχως που εχω κοσμο γυρω μου αλλιως θα χα φρικαρει μονη μου τοσες ωρες!!!!

Αυταααααααααααα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Καλα να περασετε κ σεις γκαστρουλες!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα αγαπημενες εγκυουλες!!Καλε που ειστε ολες σημερα?Κυριακη και χουζουρευετε ακομη στο κρεβατι ή βγηκατε βολτιτσα?

Κατερινακι καλημερααα!!!Πως εισαι καλη μου?Πατατες με αυγα εεε?Χρονια εχω να φαω!!Εγω λεω να κανω σπιτικη πιτσα με τη συνταγη για ζυμη της Νικολ,ετσι να γουρουνιασουμε λιγο :lol::lol::lol::lol::lol: Παντως για τα αυγα που λες να φας βεβαιως,εμενα εχθες κιολας μου ελεγε μια γνωστη μου μαια οτι πρεπει να τρωμε αυγα αλλα εγω ειχα φαει τοσα μετα την εμβρυομεταφορα που ακομα δε μπορω ουτε να τα βλεπω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια!

Κυριακή και καλός καιρός! Ελπίζω να το εκμεταλλευτείτε.

Λέω να κάνω μια βολτούλα σήμερα, εκτός απο το γιατρό 7 εβδομάδες δεν έχω πάει πουθενά!

Ελπίζω όλες να περάσετε καλά σήμερα!

Κατερινάκι, όχι απλά να φας αυγά, αλλά να φάς πολλά! Κάνει πολύ καλό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...