Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά μωράκια 2011 No 3... Βάλτε χρώμα στη ζωή σας!!!


Recommended Posts

Σισσυ χρόνια πολλα!!Γεμάτα με υγεία, χαρα, τύχη και όλα οσα ποθεις!! Με το καλο να υποδεχτειτε και το νέο μελος της οικογένειας!!!

Διοσα μια χαρα είναι τοτε!! Σε εμενα μαλλον επαιξαν ρολο οι κλωτσιες της μαρινας μου στην κοιλια μου!! Πολύ καλο φαινεται το πακετακι!!!

Σεσιλια ξεχασα πως θα εχεις ξεχωριστά δωμάτια!! Στις κουκέτες βάζουν προστατευτικο κάγκελο στα πλαινα στην νεοσετ; Δεν εχω προλαβει να το ψαξω ακομα!!

Μαρακι φοβηθηκε μην εξασθενήσουν κι άλλο το τοιχωμα της μητρας οι συσπασεις, γι’αυτό μου τα εδωσε!! Η δουλεια σου είναι υπεροχη!! Αλλα θέλει πολύ κουραγιο!!

Μην ανυσηχεις είναι πολύ μίκρουλια ακομα γι’αυτό δεν τα’ακουμε συνεχεια!!

Ελις;; Εχεις τοσο μεγαλη κορη; Χαρα στο κουραγιο σου που μετα από τοσα χρονια κανεις και άλλο!! Μπραβο σου!!

Σοφιτσα 20000 ευρω χωρις την ηθικη βλαβη; Σοβαρα; Εεε μην το παρεξηγησεις,καλυτερα που σε απέλυσε τοτε!! Θα παρεις όλα τα επιδοματα σου κανονικα, και το ταμειο και βρίσκεις μια πιο ανθρώπινη δουλεια στην συνέχεια!!

Μάχη εμένα μ’αρεσει η δευτερη!! Δεν καταλαβα κατι σχετικάμε την πρωτη!!Αφου η διασταση της κουνιας είναι τοσο μικρη πως βολευει για ένα 5χρονο παιδακι; Και μετα οι 73 ποντοι φάρδος δεν είναι λιγο για ένα δεκαχρονο;

Ευγενια μακαρι να τα καταφέρετε!!

Χρυσάνθη και εσυ χαζομαμά είσαι!! Πραγματικα οσο αφορα εμενα δεν ξέρω πως ζούσα πριν την κορη μου!!!!

Γιωργο εχετε περασει πολύ ασχημα!! Ο Θεος όμως θα σας ανταμοιξει με το βλασταρι σας!! Ο Απριλιος είναι κοντα!!! Θα γίνεται υπεροχοι γονεις με την γυναικα σου!!!!

Beboulino πολύ καλη η αυχαινική σας!!! Μπραβο!!!!!!!!!

Για να μην το ξεχάσω, ειμαι η Μαρία, μπαινω στα 32 σε λιγους μηνες!!Εχω μια πανεμορφη κορούλα που υπερλατρευω!! Η Μαρίνα Αναστασία μου ειναι ενος έτους πλεον!! Παραιτήθηκα πριν απο 1,5 χρονο απο την δουλεια μου στην Αθήνα για να ακολουθήσω τον ανδρα μου που ειναι στρατιωτικός!! Δεν εχω καταφέρει ακομα να βρω αποκλειστικα απογευματινη δουλεια παρολλο που ψαχνω εδω και ενα εξαμηνο!! Προς το παρον μενουμε στην Ευβοια αλλα σε λιγους μηνες παιζει να φύγουμε με μεταθεση!! Ελπιζουμε πως η μονιμη κατοικια μας σε καποια χρονια να γίνουν τα Γιαννενα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 981
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα φιλενάδες!! Τι κάνετε?

Εγώ μόλις τελείωσα (δουλειές, σιδέρωμα, αποτρίχωση :lol::lol: ) έκανα και ένα μπανάκι και ηρέμησα!!

Α έφτιαξα και την πίτσα!! ΤΕΛΕΙΑ!! Νικολ μου σε ευχαριστώ πολύ για τη συνταγή!!

Τώρα λέω να ξαπλώσω να χαλαρώσω λίγο γιατί με ψιλοπόνεσε η μέση μου!

Εσείς που χαθήκατε?

Αν καταφέρω να μπώ τα λέμε αργότερα...αλλιώς αύριο!! Φιλάκια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπεραααααααα!!!

Τελικα η ζυμη της Νικολ για πιτσα ειχε πολυ μεγαλη επιτυχια!!!

Μαρια Γιαννενα ε???Να ερθετε,να ερθετε!!Ειναι πολυ ωραια πολη και εχει τα παντα χωρις τα στραβα της μεγαλουπολης.Καποτε ηθελα να φυγω,τωρα δε μπορω να διανοηθω οτι θα εμενα καπου αλλου.. ;) Οσο για τη δουλεια που λες,απο μια αποψη ναι ειναι καλα γιατι θα παρω πολλα χρηματα μαζεμενα,αλλα τωρα με την εγκυμοσυνη που ενας 2ος μισθος θα βοηθουσε,δυστυχως δεν τον εχουμε...Δε πειραζει ομως!

Κισκα μου δυστυχως ειναι νωρις ακομη γι αυτο ταλαιπωρεισαι,ελπιζω κλεινοντας τη 12-13 εβδομαδα να υποχωρησουν οι ναυτιες και οι ζαλαδες.Υπομονη καλη μου!

Γιεληζ καλη ξεκουραση!!Χαλαρωσε και απολαυσε την πιτσα σου!!Εγω λεω να στειλω τον αντρουλη μου να μου φερει παγωτο βανιλια με σιροπι βυσσινο!!!

Αερινη το κοιταξα κι εγω το καροτσι stokke.Τελικα πρεπει να ειναι πιο ακριβο απ'ολα τα αλλα..

Μπεμπουλινο εγω τις μικρες μου τις ενιωσα πρωτη φορα στη 19η εβδομαδα και απο τα τελη της 20ης κ μετα καθημερινα.

Εγω τελικα το πρωι παρηγγειλα τις κουνιες για τις μπουμπουκες μου και δεν προλαβα ουτε καφεδακι ουτε φαγακι με τη φιλεναδα μου γι αυτο το αφησαμε για αποψε.Θα σας αφησω λοιπον να κανω το μπανακι μου,να βαψω το νυχακι μου,ε....να βγαλω κ λιγο το φρυδακι μου (τη ριζα που εχει φτασει στον αστραγαλο δε ξερω πως να κρυψω..)και θα τα πουμε αυριο!Φιλια πολλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsia ti kanete???EIMai spiti kai nomizw oti thn exw psilo-arpaksei!!!ebala 5 meres adeia kai niw8w teleia!!MAMA NIKOLA OI TSIXLES EKANAN KA8OLOU DOULEIA...???

kserete ti skeftomai 8elw na parw ta mwroudiaka apo twra ,kounia kai tetoia mias kai exei ekptwseis alla apo thn allh mou lene oloi oti einai nwris kai tetoia..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsia ti kanete???EIMai spiti kai nomizw oti thn exw psilo-arpaksei!!!ebala 5 meres adeia kai niw8w teleia!!MAMA NIKOLA OI TSIXLES EKANAN KA8OLOU DOULEIA...???

kserete ti skeftomai 8elw na parw ta mwroudiaka apo twra ,kounia kai tetoia mias kai exei ekptwseis alla apo thn allh mou lene oloi oti einai nwris kai tetoia..

xara mou ti kaneis????xathikame

kai ego thelo na arxiso na agorazo pragmatakia gia to koritsaki mou kai oloi mou lene na kano ipomoni...akomi den exo piasei tpt alla to allo savvato tha pao na kleiso tin kounia kai tin sifoniera - alla3iera giati exoun 25% ekptosi mexri to telos tou mina kai meta ta idia epipla tha einai pio akriva...glitono 500 euro:) theloun kai 3 - 4 mines na erthoun opote mia xara:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια μου γεια σας κ απο μενα.πριν λιγο κοιμηθηκε η μικρη μου κ ειπα να δωσω παρον.ευχαριστω πολυ φιλεναδιτσες μου για τις ευχες σας κ ολοι να ειμαστε καλα.να χαιρομαι κ τον αδερφουλη μου...που εχουμε μαζι γεννεθλια!!!το απογευματακι μας περασε πολυ ομορφα...ηρθαν οι φιλεναδιτσες,ηπιαμε καφεδακι(ηπιαν δηλ.),φαγαμε κ την πιτσουλα μας(φαγανε γιατι εγω τα ειχα ηδη βγαλει πριν ερθουν).

σημερα κ εδω ο καιρος μας τα χαλασε....πολυ αερας κ βροχη.απο κρυο ετσι κ ετσι,αντεχεται.αυριο απο το πρωι μεχρι τις 12 δεν θα εχουμε ρευμα.να δουμε πως θα ζεσταθουμε!!!θα εχει κ ο συλλογος μπαλνταφα για τα παιδακια αλλα χωρις ρευμα δεν το βλεπω να πηγαινουμε....θα ξηλιασουν τα παιδακια χωρις θερμανση.αστο καλυτερα.

βλεπω ξεκινησατε κ τις αγορες.εγω η αληθεια τα πολυ χοντρα τα εχω απο την μικρη μου κ σε καλη κατασταση.ισως χρειαστω ενα καροτσι για το καλοκαιρι λιγο πιο ελαφρυ γιατι αυτο που ειχαμε κ αν δεν το χρησιμοποιησαμε.εχει γραψει τα χιλιομετρα!!!εχει λιγο κ ξεθοριασει οποτε μας βλεπω για καινουργιο το καλοκαιρακι.γιατι για το χειμωνα που να κυκλοφορησουμε.τωρα αν ειναι κοριτσι εχουμε κ ρουχακια.βεβαια θα χρειαστουμε καποια επιπλεον φορμακια λιγο μεγαλυτερα γιατι θα ειναι κ διαφορετικη εποχη γεννημενα αλλα ευτυχως λιγα πραγματα.α κ αι τωρα που το σκεφτομαι κ ενα ριλαξ σιγουρα γιατι η μικρη μου το δικο της το ελιωσε.μεχρι 1,5 χρονων το χρεισιμοποιουσαμε.

μαρια να χαιρεσαι το κοριτσακι σου για αυριο(σε περιπτωση που δεν καταφερω να μπω...ειναι βλεπεις κ η διακοπη)

σας αφηνω λοιπον...παω να κανω παρεουλα τον αντρουλι μου.καλο βραδυ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσάκια..Τι κάνετε?

Εγώ νυστάζω μεν από την άλλη νιώθω πολύ κουρασμένη! Και με εχει πιάσει και μια μελαγχολία.... :?

Ειρήνη με το καλό το αγοράκι σου...

Ο μικρούλης μου μάλλον με πιεζει χαμηλά και έχω συνέχεια την αίσθηση οτι θελω πιπί μου!

Μιχαέλα μου χαίρομαι που πέρασες καλά! Να χαίρεσαι και τον αδερφούλη σου..Ειστε δίδυμοι?

Αρχισατε τα ψώνια κορίτσια??Κι εγώ μπαίνω στον πειρασμό αλλά δεν θέλω..Γύρω στον 6ο-7ο μήνα θα κοιτάξω γιατί φοβάμαι λίγο..Εσεις όμως απολαύστε το!!!

Δεν θυμάμαι τι γράψατε οι υπόλοιπες...Θα σας στείλω μόνο όλη μου την αγάπη και τα φιλιά μου στις κοιλίτσες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαρακι μου ευχαριστω πολυ....ειμαστε διδυμοι με τεσσερα χρονια διαφορα :lol::lol:

εγω η μεγαλυτερη :lol::lol:

πως γινεται? :?::?::?:

απλα οι γονεις μου ειχαν πολυ σωστο ταιμινκ ;);) ητσν κ λιγο βιαστικουλης ο μικρος κ τσουπ μας ξεφυτρωσε ο αδερφουλης.εκεινη την χρονια δεν προλαβα να σβησω τα κερακια μου...ακομα του το κραταω :cry::cry:

να ναι καλα το αγορι μου κ γερο!!!σε λιγες βδομαδες μας φευγει κ παλι στα ξενα κ ποιος ξερει ποσοι μηνες θα περασουν μεχρι να τον δουμε...ειναι αξιωματικος του εμπορικου ναυτικου κ ολο ταξιδευει.να τον φυλαει η παναγια!!!

παντως να σου πω την αληθεια κ εγω στο τελος του 6ου αρχισα τις αγορες που δεν ειχα κ τον φοβο.το μονο που πηραμε ηταν ενα ροζ βρακακι μολις μαθαμε το φυλο του.ο αντρας μου ηθελε κ στριγκ αλλα σε τοσο μικρο νουμερο δεν βγαζουν δυστυχως :lol::lol: τα υπολοιπα μεχρι κ τον 8ο αγοραζα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!!

τι κανετε;;;;

εγω χμ..χαλια...

δεν πειραζει..υγεια να υπαρχει!!!

Εγω δεν θα παρω σχεδων τιποτα..τα εχω απο τον Χ..ισως μερικα ρουχαλακια εξοδου αμα ειναι κοριτσι...ουτως η αλλως οσα ειχα του μικρου ηταν ουδετερα χρωμματα..ε και κοριτσακι να ειναι σηγα..ας βαλει και μαι γαλαζια πιτζαμουλα!!!!

Κρεβατι ομως και συρταριερα ειχα παραγγειλη τον Φευρουαριο..γενηησα τελη Μαιου..απλα τα πηραμε στις 01/.05 οταν σταματησα απο τη δουλεια και τα στησαμε τοτε..

επισης τα περισσοτερα πραγματ ατα πηρατοτε..επρεπε να περπαταωννοποτε και περπατουσα..επαιρνα αλα μπρατσετα τη μαμα μου και οργωναμε τα μαζαγια..

Μαρακι ναι στις κουκετες βαζουν στο πανω κρεβατι καγκελο και μαλιστα πολυ ωραιο και ασφαλες αλλα ρνουνται να μου το βαλου ..

θα παμε και στην Κοχεν αυριο...γιατι εκει ειχε κατι κουκετες που γινονται και 2 κρεβατια ξεχωριστα..οποτε λεω να τις δω..και εκει εχει πολυ καλο καγκελο..δεν χωραει κεφαλι να μπει και να σφινωσει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κάνετε κορίτσια; Εδώ βρέχει πολύ αλλά έχει λιακάδα κιόλας. Έχω βάλει και πλυντήριο.....τέλεια :lol: Έκανα το ρυζόγαλο χτες...καταπληκτικό:-) ευχαριστώ πολύ κορού μου για τη συνταγή.

Σας διαβάζω που λέτε για αναγούλες και εμετούς εμένα σήμερα με έπιασαν λιγούρες απ το πρωί. Ότι βλέπω θέλω να το φάω....δεν ξέρω πως να το σταματήσω. Έφαγα το τοστάκι μου το πρωί αλλά από εκείνη τη στιγμή έχω φάει και μπανάνα και λίγο ρυζόγαλο. Καλά λένε ότι τώρα θα ανοίξει η όρεξη για τα καλά. Τουλάχιστον όταν είμαι καθημερινές δουλειά δεν μπορώ να τρώω και συνέχεια, όταν είμαι σπίτι τι γίνεται όμως;;;; Ούφουυυυυ :x:x:x:x:x

Και εγώ Μαράκι τα πράγματα απ την 30η εβδομάδα και μετά θα τα ψάξω.

Καλό μεσημέρι να χετε.

χχχχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσάκια..Τι κάνετε? Πώς περάσατε σήμερα??

Εγώ τίποτα το ιδιαίτερο..Ηταν οι μικρές...καναμε αγκαλίτσες - φιλάκια και από καναπέ σε καρέκλα και αντίστροφα!!!

Βαρέθηκα να κάθομαι!! Εκανα το μπανάκι μου και ξάπλωσα από τώρα...τι άλλο να κάνω? :?:cry:

Φιλάκια σε όλες...Καλό βράδυ και θα τα πούμε αύριο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια και καλή εβδομάδα!!

Χθές δεν με άφηνε να μπώ...

mariamg να χαίρεσαι τη μικρή σου!!! Χιλιόχρονη! Πάντα καλότυχη και γερή να είναι!! Με το καλό να έρθει και το νινί σας!!

Μιχαέλα μου να χαίρεσαι και τον αδερφούλη σου!! Ότι επιθυμεί στην αγκαλιά του να το βρεί!!

Ειρήνη μου με το καλό ο γιός!!! Καλή συνέχεια απο εδώ και πέρα!!

Άντε ξυπνάτε καλέ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κι απο μενα!!!Τι κανετε?Χαθηκαμε το ΣΚ!

Εμεις ειμαστε μια χαρα,σημερα εχουμε αργια(λες κ δουλευω.. :lol: ) λογω απελευθερωσης των Ιωαννινων και ελεγα να παω στη παρελαση κ για καφεδακι αλλα οκαιρος ειναι χαλια :(:(

Καλα βρε Ζαχα που χαθηκες dear?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!!

Ζαχαρωτο που χαθηκες;;; ολα καλα;;;

Χρονια πολλα στοςυ εορταζοντες!!!!!!!

Τι νεα;;;

εγω σημερα ξυπνησα καλα..δεν τα εβγαλα..και μολις εφαγα ενα τοστακι με τυρι σκετο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κι εγώ στη δουλειά ειναι δευτερα και δεν εχω και πολλή ορεξη βεβαια...

σοφια τι ωραια να βγεις για καφεδακι και βολτιτσα!!!!! κανε και για μας βολτιτσα!!!

βρε κοριτσια απο χτες καποιες στιγμες με πιανουν κατι σαν ελαφριες σουβλιτσες απο κατω....οχι συνεχεια βεβαια...λετε να ειναι τιποτα??? :?:?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Σοφία και Χρύσα!!

Σοφίτσα μου καλή βόλτα (αν πάς) αλλά πρόσεχε μην κρυώσεις!

Χρύσα μία χαρά σε βρίσκω, έφαγες και τοστάκι!! Μπράβο... εύχομαι να συνεχίσεις έτσι!!!

Μάχη εγώ όλο το ΣΚ είχα σουβλιές... αλλά δεν πανικοβάλλομαι γιατί μου είχε πεί ο γιατρός ότι είναι φυσιολογικό.. μεγαλώνει η μήτρα.. ναι ναι θα μεγαλώσει κιάλλο!!! Εγώ όποτε έχω ξαπλώνω για λίγο και περνάει...

Ρε κορίτσια χθές έπαθα κάτι που δεν έχω ξαναπάθει... εκεί που καθόμουνα ένιωσα κάτι στην κύστη μου!! και νόμισα ότι θα κατουρτηθώ πάνω μου! Ενώ δεν ένιωθα καθόλου να θέλω να πάω ξαφνικά νόμισα ότι μου φεύγουν!! :shock::shock::shock: Τι μπορεί να είναι, λέτε να με κλώτσησε τομωρό στην κύστη? Το έχει πάθει καμιά?

Καλημέρα Μιχαέλα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια!!!!!

Δευτέρα σήμερα... μπλιαχ!!

Γιελήζ μου αύριο έχετε γιατρό ε?? τι καλα που θαδείτε το αντράκι σας!!!Πολύ πιθανό να σε κλώτσησε εκεί... μπορεί και να αλλαξε θέση και να σου έσπρωχνε την κύστη για λίγο περισσότερο!!!Είδες?? εσύ μπορεί ακόμα να μην το έχεις πολυκαταλάβει... η κύστη σου όμως τον κατάλαβε για τα καλά!!! :lol::lol:

Χρύσα μου μπράβο!!! Μακάρι να συνεχίσεις έτσι!Η εβδομάδα σου ξεκίνησε καλά όπως φαίνεται!! ;)

Μαρία να χαίρεσαι την πριγκίπισσα σου!! Να την δεις όπως επιθυμείς!!!

Σοφάκι ντύσου καλά κια βγες!! Θα δεις που θα το χαρείς τελικά!!!

Μάχη μου δεν πιστεύω να είναι κάτι.. μπορεί να είναι και μυικό.. όλα αλλάζουν τώρα στο σώμα μας και λογικό είναι να έχουμε μικροενοχλήσεις!!Πάρε όμως και το γιατρό σου για να ηρεμήσεις!

Ζαχαρωτό που χάθηκες εσύ και οι άντρες σου??????

Καλημέρα Μιχαέλα να τα χιλιάσεις κι εσύ και το αδερφάκι σου!!!

Πολύ καλημέρα σε όλες τις κοιλίτσες!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρ σε όλα τα κοριτσάκια!!!Τι κάνετε??? Εγώ σήμερα για πρώτη φορά κοιμήθηκα μέχρι τις 9!!! Ξύπνησα βέβαια στις 7 αλλά προσπάθησα και ξανακοιμήθηκα! Ο καιρός είναι χάλια εδω!

Μαρία μου να χαίρεσαι το κοριτσάκι σου για χθες! Χιλιοχρονη και πάντα καλότυχη! Ημουν στα κάτω μου χθες και ξεχάστηκα να ευχηθώ!

Ζάχα μου όλα καλά??

Μάχη μου ίσως να είναι απλά κούραση...Αν συνεχίζει και είναι έντονο ανάφερε το στο γιατρό σου..Κι εγώ καμιά φορά το νιώθω όμως όταν κουράζομαι..Μεγαλώνει κι η μήτρα οποτε...

Γιελιζ μου αυτό που ενιωσες αυτές τις μέρες το νιώθω κι εγώ όχι όμως τόσο έντονα..Είναι λες και ο μικρός κάθεται πάνω στην κύστη και με πιέζει!!!

Τι κάνετε οι υπόλοιπες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...