Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΦΟΥΣΚΟΚΟΙΛΙΤΣΕΣ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΟΥ 2010!! Νο 7


Recommended Posts

Φουσκίτσες τι κανετε??????????

Πωπω νενα κι εγω νομιζα οτι γεννησες ετσι οπως τα ελεγες!!!

Γεωργια με το καλο, ο γιατρος δεν σου ειπε για νωριτερα? Λενε πως τα δευτερα ερχονται πιο νωρις!!

Σοφουκι βαθιες ανασες :lol::lol::lol::lol::lol: ερχεται!

καλα εσυ Λολλι κανονικα εχεις ενα χταποδακι μεσα..... :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Εμεις τη πεμπτη θα παω στο ντοκτορα να δουμε τι κανει το νινι μας! Αντε να ερθειι να δουμε κ τι ειναι θελω λιγο ροζ ή γαλαζιο στη ζωη μου....πολυ πορτοκαλι κ κιτρινο δεν αντεχω αλλο!!!!!!!!1

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 695
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλησπερα κοριτσια.χτες ειχαμε γιατρο.αγχωθηκαμε και στενοχωρηθηκαμε τοοοσο πολυ..δεν μπορω να σταματησω να κλαιω.με το που μπαηκα μου μετρησε την πιεση και η μικρη ηταν 9.ανησυχησε,μου λεει θα την ξανακοιταξουμε μετα.παμε για τον υπερηχο και ο μπεμπης ηταν 2850.παραμεγαλωσε μου λεει.κανονικα τοσο πρεπει να ειναι σε 1 εβδομαδα.εχει παρει θεση,ειναι και χαμηλα αρκετα,οποτε αν συνεχισει το θεμα με την πιεση,θα αναγκαστουμε να το "παρουμε" νωριτερα.να τρεχουν τα δακρυα,προσπαθουσα να συγκρατηθω.ξαναμετραμε πιεση,9,5 η μικρη.χεστηκαμε.μνε στελνει επειγοντως σε μικροβιολογικο για ουρα και αιμα.το οτι με πεθανε η μικροβιολογος δεν το συζητω,χεστηκα γιαυτο.μεχρι να βγουν οι εξετασεις ημουν χεσμενη,ο αντρας μου προσπαθουσε να με καθησυχασει.τελικα ολα καλα,ουτε ουρικο οξυ,ουτε λευκωμα.αλλα η πιεση,πιεση.ξαναμετρηθηκα το πρωι 8,5.το απογευμα θα παω παλι στο γιατρο να με ξαναδει.το μονο που μου ειπε ο γιατρος ειναι πως δεν αγχωνομαστε τοσο στη φαση που ειμαστε γιατι μπορω να γεννησω αν προκυψει κατι.αν ημουν πιο λιγες εβδομαδες,θα ειχαμε μεγαλο προβλημα.μπορει να χρειαστει να μου δωσει φαρμακα για την πιεση,αλλα το πιο πιθανο σε 2 εβδομαδες περιπου να παω για προκληση τοκετου.εχω στενοχωρηθει τοσο πολυ ρε γαμωτο..νιωθω πως ευθυνομαι κι εγω.δεν προσεχω τι τρωω,δουλευω πολυ ενω μου ειπε ξεκουραση..

ουφ,τα ειπα και ξαλαφρωσα!σας ζαλισα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια και κολο μηνα!!! και γω σημερα ειχα γιατρο και ολα καλα!!! η προβλεψη του ομως αν δεν αλλαξει κατι με το περπατημα με παει προς το τελος του μηνα... :(:(:(:(:(

Ρανια ψυχραιμια βρε κοπελιτσα, τωρα που φτασαμε στο τερμα θα στεναχωριεσαι? ολα καλα θα πανε αλλα απορω γιατι ο γιατρος σου ειπε οτι ειναι μεγαλο το μωρο?? ο δικος μου ειναι 3016 τι θα πρεπει να πω....αλλα ευτυχως ο γιατρος μου ειπε πω ς το μηχανημα του το δειχνει προς τα πανω το βαρος αλλα και διαφορα να εχει 2800 θα ειναι σιγουρα.!!!

Μαρακι οτι δεν τρωει ο δικος σου το τρωι ο δικος μου...δεν καταλαβαινει απο κριση... :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

απο αυριο ξεκιναω καθημερινα 3 χιλ περπατημα...αχχχχχ απο τωρα ποναω, εδω δεν κουραζομαι και καμμια φορα λεω θα σπασουν τα κοκκαλα μου...

αυτα και τελος μετα απο 2 βδομαδες δεν πηρα ουτε γραμμαριο εγω.... γιουπιιι!!!

φιλια σε ολες και ολα θα μας ερθουν μια χαρα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

HELLOOOOOOOOO everybody !!! για να δούμε !! λείπει καμία σήμερα ;;; ;);););)

βρε ράνια, και εγώ νομίζω οτι ΑΔΙΚΑ σε φρίκαρε ο δοκτορ σας..... και καλά ειναι απο κιλά το μωρό και η μικρή πιεση ειναι "οριακή" προς το παρόν, απλά παρακολουθήστε την !

η μεγάλη σου ποσο παει ;;;

Σπιρτουλάκι πρόσεξε ΠΟΛΥ μην πιεις υγρά αρκετή ωρα πριν ξεκινήσεις το περπάτημα γιατί θα βαρεθείς να κατουράς....εγώ την προηγούμενη εβδομάδα που αναγκαστικά πηγα για κατι δουλιτσες και συνδίασα περίπατο, τρελάθηκα στις "επισκέψεις" σε ΟΛΕΣ τις καφετέριες που βρήκα μπροστά μου !!!! το νού σου ! :shock:

Γεωργίτσα με το καλοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοο !!

Νυτελίτσα ευχομαστε να εχεις καλά νεα σημερα!

και σοφουκάκι......σε περιμενουμε πως και πως να μας πεις και συ την εμπειρία σου!!! ;););)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρανια μην αγχωνεσαι,τα κιλα του μωρου σου ειναι πολυ καλα...το θεμα με την πιεση θα το παρακολουθειτε ;) απλα καλο θα ειναι να ξεκουραστεις κι εσυ λιγουλακι...δεν μπορω να φανταστω πως θα ημουν αν δουλευα ακομα...

εγω βρε κοριτσια βαρυνα πολυ...εχω γινει δυσκινητη.βεβαια τρωω οτι μουρθει...εβαλα 20 κιλα :shock::shock: θελω πισω τον παλιο εαυτο μουυυυυυυυυυυυυυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ξαναπηγα γιατρο.8,8 η μικρη.η μεγαλη μου ειναι γυρω στο 13 συνηθως.τελοσπαντων,εχω χαλαρωσει αρκετα απο χτες,δεν μπορω να πω..

μαρια να ζησετε!αν δεν κανω λαθος εχεις (η ειχες χτες) επετειο ε?αυτα..φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Rania mou min trelenesai...egw kathe fora pou phgaina ston giatro sxedon apo tin arxi tis egumosinis mou evriske piesi 9 kai 14 me 13...prin ton uperhxo..giati meta epefte. Mou leei exeis to syndromo tis aspris podias..:D Pote den mou to ekane idiaitero thema. Sto spiti de pou den exw to agxos tis exetaseis einai mia xara 8 kai 11.5 me 12. Gia na shmainei kati h piesi prepei na synodeuetai kai apo alla symptwmata mou eixe pei emena. Emeis phgame xthes sto doctor. H mikri exei xwsei to kefalaki tis gia ta kala stin lekani kai tou htan adunaton na kanei akrivis metrisi. Tin upologise gurw sta 3100 mporei kai ligotero kai den mas apeklise to gegonos na vgei kai 3300. To doppler htan exairetiko kai auto einai pou exei megalh shmasia. Simera kounietai kai piezei na katevei ki allo pros ta katw astamatita. Mou eipe oti tha me xanadei tin epomeni Tetarti an den exei epelthei toketos mexri tote kai tha me exetasei na dei an uparxei diastoli. Tha perimenei mexri tis 14 mou einai to PHT kai meta tha to prokalesei an den exei prokupsei ews tote. Auta ta dika mou nea. Filakia se oles!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!!!!!!!!!!!

Υπνος μηδεν, ναδα, νουλα, ναθιγκγ βρε παιδι μου πως το λενε? :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Εμετοι μεχρι τις 2 και μιση και μετα τηλεμαρκετιγκ my love..........

πολλες συσπασεις , ανωδυνες βεβαια και τραβηγματα χαμηλά...

ρανια ειδες? πεφτει , μην αγχωνεσαι το μωρακι σου ερχεται κ θα ειναι καλα!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Μηπως γεννησε καμια και δεν μας το ειπε :roll::roll::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα βρε φουσκοκοριτσα τι κανετε? γιουλακι μια απτα ιδια για το θεμα υπνου!!!ολη νυχτα κανω το φαντασμα μες το σπιτι!!! μεχει πιασει μια απελπισια αλλο πραμα...μου φαινεται οτι δεν περνανε με τιποτα αυτες οι μερες...οσο γρηγορα κυλησε ολη η εγκυμοσυνη τοσο αργα κ βασανιστικα κυλαει ο 9ος...αφηστε τα νευρα...εχουν χτυπησει κοκκινο :evil: ειμαι θυμωμενη συνεχεια...για οτιδηποτε :o

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

tesh μου να βαλεις το βραδυ ΕΤ3 ειχε χθες Τολμη κ Γοητεια :lol::lol::lol::lol::lol:

Η Μπρουκ (θυμαστε?) εγινε γιαγιά , με τον ερικ τον Φορεστερ.....χαχαχαχαχα

και μετα εβλεπα τελεμαρκετιγκ , βγηκε ενας καινοριος καθαριστης φρουτων.....σουπερ =))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ax koritsakia kalimera...ti na pw egw gia ton upno! Eimai duo 24wra me 4 wres upno..Me to pou peftw sto krevati exw treles kaoures ki as min exw faei tipota, kaigomai olokliri. Kataligw na me pairnei o upnos kathisti kata tis 5 to prwi mexri tis 7 apo tin exantlisi..Ki egw pou nomiza oti tha teleiwsoun oi kaoures ston 9o giati h koilia tha katevei. Ase pou gia ligo pou me pairnei o upnos petrwnei h koilia mou kai nomizw oti tin plakwnw kai tin mikroula mou kai xupnaw fovismeni...Xalia xalia! Pantws simera den niwthw oute varos xamila, oute tipota. Les kai den eimai 38 kai kati evdomadwn. Vlepei h mikri ton kairo pou paei gia xioni kai leei siga min vgw twra pou kanei kruo :lol:. Filakia se oles!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Maritina33, επειδη οπως ξερετε εχω κανει διατριβη στο θεμα καουρα :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

να σου πω πως οσο αφηνεις αδειο το στομαχι τοσο χειροτερο ειναι, ανεβοκατεβαινουν τα υγρα απο το στομαχι τα οποια ειναι οξινα. Κοψε τελειως τα φρουτα για 1-2 μερες και παρε αγκαλια ενα πακετο φρυγανιες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσακια!!!!!

Γεννησε καμια??????? sofouki και κωνσταντινος ολα ετοιμα για την μεγαλη εξοδο??????

εγω αρχισα σημερα περπατημα. Ξυπνησαμε στις 8 με τον μπαμπα μας και καναμε 3 χιλ σε 25-30 λεπτα.

καλα ηταν και δεν μπορω να πω οτι κουραστηκα πολυ, μπορουσα και παραπανω..... ελπιζω να πιασουν τοπο τα βηματα!!!

Μαριτινακι υπομονη μια βδομαδα σου εμεινε στην ουσια...

teshaki προσεξε τα νευρα γιατι τωρα το μπεμπακι ειναι μεγαλο και βλεπει τι κανεις και θα σου βγει και αυτο θυμωμενο :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια εκανα την εκπληξη κ εγω γεννησα την δευτερα με πιασαν ξαφνικα πονοι....τωρα ειμαιο στην κλινικη αλλα θα δεν εχω πολυ χρονο θα σας τα πω αναλυτικα την παρασκευη που θα παω σπιτι... οποτε αλαξτε ημερ.νια ηρθε 28.02

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια μου! τι κανετε? εμεις τελικα χτες πηγαμε γιατρο και ειδαμε τον παιδαρο ο οποιος εχει αποφασισει να μου πεταξει τα ματια εξω!!!! :D:D:D 3600γρ το παιδι!!!!!!!! :shock::shock::shock::D:D:D ο θεος να με βοηθησει!! τελικα μου ειπε να τον αφησουμε λιγες μερες ακομα μεχρι την πητ μου δηλ. την αλλη τριτη οποτε τσαμπα μετραγα αντιστροφα! :(:( εκτος βεβαια αν ερθει απο μονο του που μου ειπε οτι ειναι πιθανο και αυτο... επισης εχουμε κι εμεις ενα θεματακι με την πιεση γι αυτο ρανια μου μη στεναχωριεσαι. εδω και ενα μηνα εχω περιπου 13 με 8 και μου εκοψε τα αλατια. απο χτες μου ειπε να τη μετραω πρωι βραδυ και να τον παρω αμεσως αν παει 14 η μεγαλη ή 9 η μικρη... κατα τα αλλα ο μπεμπης εχει ιδανικη θεση (κεφαλι κατω-πλατη αριστερα) και θα κανουμε λιγο υπομονη ακομα μηπως και θελησει να βγει μονος του μεχρι την καθαρη δευτερα. αλλιως τριτη πια τελευταια ημερομηνια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KONSTANTINOS να σας ζησει!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Να ειναι καλοτυχο,να εχει υγεια και να το καμαρωνετε ευτυχισμενοι!!!!!!!!!!!!!!!!!

ΡΑΝΙΑ μου μην αγχωνεσαι....οοοοοτι και να γινει δεν τρεχει κατι....τα κιλα ειναι τελεια κ εσυ πρεπει να ξεαγχωθεις γιατι οσο αγχωνεσαι ανεβαινει η ρουφιανα η πιεση κ οσο ανεβαινει αγχωνεσαι...ειναι κυκλος !!!!!

Αφου και το ουρικο οξυ ηταν οκ μην φοβασαι τιπιτα!!!!!

Τωρα κ αν χρειαστει να παρεις κανενα χαπακι δεν χαθηκε και ο κοσμος. ;);););););)

Ρε κοριτσια αφου καμια δεν κοιμαται γιατι δεν μπαινουμε στο μαμμυ να το ξημερωνουμε τουγκεδερ;;; :lol::lol::lol::lol::lol:

Εχω προσεξει οτι οταν παω για τσισακια :oops::oops: μολις τελειωσω εχω πονο χαμηλα στην κοιλια και στη μεση...σαν πονο περιοδου,σαν μουδιασμα δε μπορω να το περιγραψω καλυτερα!!!

Απο συσπασεις δοξα τω θεω καλα παμε αλλα χωρις πονο.....εν τω μεταξυ να σας ρωτησω κατι....οταν λεμε <επωδυνες συσπασεις> τι εννοουμε;;;; που εχουμε πονο;στην κοιλια χαμηλα ή απο <κατω>;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

konstantine να σου ζησει το μπεμπεκι,γερο κ τυχερο ναναι κ εσυ καλη λοχεια ναχεις!!!

γιουλακι μεκανες κ γελασα....γιαγια η μπρουκ? :lol::lol::lol:

βρε κοριτσια κ εμενα μεχουν τρελανει οι καουρες...θελω να βαλω καμμια μανικα απο πυροσβεστικη να σβησω αυτο το καψιμο το ηλιθιο

λολι οι συσπασεις γεννας ειναι διαφορετικες....συσπαται η μητρα κ ποναει κ κραταει καποια δευτερολεπτα η κ λεπτα...απο κατω πονας οταν αρχιζεις να εχεις διαστολη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ konstantinos !!!! να σας ζήσει το ζουζουνέλι !

περιμένουμε λεπτομέριες οταν μπορέσεις με το καλό !!! φιλιά !!!

κοριτσια επεστρεψα απο το 2ο doppler :x

ο μπεμπης στην 36w + 3d ειναι 2.338 κιλά (συν /πλυν 200 γραμ. !!!!! παντα!) :?

θα με σκάσει αυτό το παιδί....αχ αχ ααααχχχχ.....!!!! τουλάχιστον μας καθησύχασε η γιατρος μας πλεον οτι αφού τον "ακούω", πλακούντας/λωρος κλπ λειτουργούν φυσιολογικά, ο τοκ τοκ ειναι περίφημος αρα..... θα δουμε την γιατρό μας σε μια εβδομάδα να τα συζητήσουμε και απο κοντά....

:roll: ας βγει τουλάχιστον 2.500 κιλά ! δεν θελω τιποτ αλλο! δεν στοχεύω σε πολλά περισσότερα....

βάλε Θεε μου το χεράκι σου !!!!! :oops::oops::oops::oops:

ΥΓ: βρε ράνια ! ευχαριστώ για τις ευχές! φιλιά και cooooooool σε θέλω !

εδώ θα τα λέμε στην παρέα να ξεφορτιζόμαστε - ξεαγχωνόμαστε....αχ !!!!! :?:?:)

ΦΙΛΙΑ σε όλες κορίτσια ! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κωνσταντίνος συγχαρητηρια :ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause:

Τωρα με το καλο στο σπίτι με το μπεμπάκι, αχ τι ωραία μεγαλωνει η παρεα!!!!!

Κοριτσια για τις καουρες εδω κ καιρο παίρνω το Gaviscon ειναι φυτικό και επιτρεπεται!!!!

Στιγμιαια φευγουν αλλα ανακουφίζει αρκετά!

Μαρακι μη στεναχωριέσαι ο μικρος θα παρει οσο βαρος χρειάζεται!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κοριτσάκια!!!

Κωσταντίνε να σας ζήσει το μωράκι και με το καλό να το φέρεται σπίτι σας. Αντε μια μια παίρνει σειρά.

Ράνια μου ξεκουράσου όσο μπορείς και γενικώς προσπάθησε να χαλαρώσεις.

Μαρία μια χαρά είναι το βάρος, άλλο λίγο θέλει και θα'ναι σουπερ.

Ευτυχώς κορίτσια εγώ το βράδυ πέφτω τέζα, και αυτό οφείλεται στο πολύ περπάτημα. Είμαι τόσο πτώμα που ούτε ηκοιλιά με ενοχλει ούτε οι κλωτσιές του μπέμπη τίποτα. Επίσης κατα τη διαρκεια της μέρας δεν κοιμάμαι καθόλου.

Με τη διατροφή καλά πάω αλλά ώρες ώρες πεινάω και προσπαθώ να μην το σκέφτομαι.

Αύριο θα πάω στο γιατρό και να δούμε΄πως θα πάνε τα πράγματα.

Φιλάκια σε όλες και στα ζουζουνάκια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσουδια!

konstantinos να σας ζησει!!!!αντε,να μας πεις και λεπτομερειες!

εγω παλι απο υπνο δεν εχω θεμα,μονο η μεση που με ποναει οταν ξαπλωνω και δεν μπορω να γυρισω πλευρο.αλλα τα μεσημερια ριχνω κατι 2ωρα,3ωρα..ξερη πεφτω!αντε,2 μερες ακομα δουλεια και θα "χεστω" στον υπνο μεχρι να ερθει ο μπεμπης!!

καουρες και εγω φουλ,ειδικα τα απογευματα.απο συσπασεις νομιζω πως εχω..απο την προηγουμενη παρασκευη ποναει καπου καπου το "τετοιο" μου.απο οτι καταλαβα γινεται διαστολη?παντως η κοιλια μου ειναι πολυ χαμηλα και μαλλον κοντοζυγωνει ο μπεκαρος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια καλησπερα!

μπηκα να σας ευχηθώ ολες καλή υπομονη τωρα πια στην τελικη ευθεία που ειμαστε όλες-

τα κορίτσια που γέννησαν να χαιρονται τα μωρακια τους και καλη λοχεια-

και να πω οτι ηρθε κ η δικη μου η σειρα- αυριο μπαινω στο μαιευτηριο για να γεννησω την κουκκιδίτσα μου που έγινε ολοκληρη κοπέλα πια!!!!!!

φιλια σε όλες :-*[smilie=grommit.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια εμένα ο τράχηλος είναι πάντα εκεί στο 4,5.. αναρωτιέμαι αν θα μικρύνει για να γεννήσω..😕 Απ' ότι διάβασα γύρω στο 3,5 είναι ο μέσος όρος για αυτές τις εβδομάδες..μόνη μου τονίζω το έψαξα δεν είναι απάντηση γιατρού..μη σας παραπλανήσω..
    • Μια χαρά είσαι, τι να πω κι εγώ; 😀
    • Μα του είχα πει στην επίσκεψη ότι έχω λίγο τσιμπημένο ζαχαρο και στην πρώτη εγκυμοσύνη το ίδιο και ότι δεν είχα κάποιο θέμα σοβαρό με ρώτησε αν πήρα ινσουλίνη ειπα όχι απλά προσεχα λίγο την ζάχαρη και υδατάνθρακα και ότι κάνω μετρησεις με μηχανάκι αν ήταν θα μου έλεγε να τα στείλω μόλις βγουν 🤷‍♀️
    • @Mommyel εμένα κορίτσι μου ήταν 35,1 και εμένα από την κοιλιά το μέτρησε εσενα ποσο είναι; 
    • Κορίτσι μου αφού ξέρεις τι να προσέξεις και ελέγχεις τις τιμές του ζαχάρου σου νομίζω θα είσαι εντάξει. Αφού ήξερες ότι έχεις διαβήτη κύησης λογικό να βγει η καμπύλη εκτός ορίων. Εγώ θα πήγαινα σε διατροφολόγο να με κατατοπίσει κτλ αλλά έχοντας κατά νου ότι είναι η πρώτη εγκυμοσύνη μου. Τώρα εσύ αφού έχεις δει τι σου ανεβάζει το ζάχαρο και το ελέγχεις με το μηχάνημα, δεν θέλει άγχος!!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...