Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΦΟΥΣΚΟΚΟΙΛΙΤΣΕΣ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΟΥ 2010!! Νο 7


Recommended Posts

τι κλαμα πρωι πρωι με την εμπειρια της ντεμις...αχχ!τι ωραια!

χτες βραδυ εμαθα πως γενναει και μια γνωστη μου που ειναι 1,5 εβδομαδα μπροστα απο μενα.θα παρω πιο μετα τηλ να δω πως πηγε!ο αντρας μου αγχωθηκε με οσα ακουσε.αφου με πηρε και πριν τηλ αγχωμενος να φτιαξω τη βαλιτσα μου σημερα γιατι αν τυχει κατι δεν θα ξερει τι να παρει μαζι!

παντως ανυπομονω τρελα ρε γαμωτο.θελω να ξυπνησω και να εχω γεννησει,να δω οτι ολα εχουν παει καλα.κοιτα που και οι πιο αναισθητοι ανθρωποι(εμενα εννοω) τελικα αγχωνονται με κατι!

ααα,καλημερα ρε κοριτσια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 695
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καταρχην καλημερα!!!! αχχχ demie τι ομορφη η ιστορια σου!!!!!! ο μικρουλης σου μαλλον ειχε μεγαλα νυχακια και καταφερε να σπασει το σακκο τοσο νωρις αλλα αφου ολα ειναι καλα δεν πειραζει!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κι απο μενα!! τι κανετε τσουπριτσες??? ντεμακι να σου ζησει ο παιδαρος, να ναι γερο και καλοτυχο το νινακι σου!! ;) γιουλακι κι εγω νωριτερα απο την πητ μου θα γεννησω, οποτε μπορεις αλλαξε με για 4 μαρτιου πρωτα ο θεος!! αχ αντε να περνανε οι μερες ρε κοριτσια... τωρα στο τελος μου φαινονται αιωνας!! :?:? την τριτη θα παμε τελευταια φορα γιατρο για τις τελευταιες μας εξετασεις... η αληθεια βεβαια ειναι οτιθα ηθελα να γεννησω μονη μου με δικους μου πονους πριν το ραντεβου με το γιατρο... ετσι ξαφνικα... μακαρι να μου κανει το χατιρι ο γιος μου!! :D:D:D οπως και να εχει ομως τωρα πια... μετραμε μονο αριθμο... 8 και σημερα... [smilie=blob9.gif][smilie=blob9.gif][smilie=blob9.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρανακι καλημερα. θα μπω 4 μερες πριν την πητ, γιατι ηδη εχουμε παρει πολυυυ βαρος και εγω και ο μπεμπης και μου ανεβαινει και λιγο η πιεση σιγα σιγα, οποτε ας πουμε προοληπτικα θα μπω λιγο νωριτερα απο την πητ. ;);) αν ηταν στο χερι μου εννοειται θα εμπαινα αποψε... :D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!! Καλη και διασκεδαστικη τσικνοπεμπτη να εχουμε :mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Τι ωραια περιγραφη ρε ΝΤΕΜΗ!!!!!!! Δεν μας ειπες ομως τις αντιδρασεις του μπαμπα ;););) !!! Ολα τα λεφτα ειναι οι φατσες τους!!!! :D:D

Οντως αυτο με τα μη τηρηση του επισκεπτηριου ειναι τραγικο....κ στην κλινικη που θα γεννησω εγω ειναι μπατε σκυλοι αλεστε!!!!!! Μα καλα δεν τους κοβει οτι η καθε λεχωνα θελει να γδυθει,να θηλασει,να ξεκουραστει ρε παιδι μου....αφηστε και τα μικροβια του καθενος!!!!!

Με βλεπω να <αρπαζομαι> με κανενα κ κυριως με το σοι του αντρα μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερούδια @};-

Demaki μας σε ευχαριστούμε για την περιγραφή ! εγώ παντως πήρα λιγο κουράγιο ! :x

με το καλό και τα υπόλοιπα κοριτσούδια που εχουν σειρά !!! :-bd

:ymdaydream::ymdaydream::ymdaydream: αχ σε λιγες μερες θα εχουμε ολες τα μωράκια μας ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια παρακολουθω το θεματακι σας! ευχομαι σε ολες καλα γεννητουρια!!!!!!!! και σε οσες ηδη γεννησαν καλη λοχεια! ευχομαι να πανε καλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κλαμα εριξα καλε!!

Πολυ συγκινηθηκα κοριτσακι μου, με το καλο να ξεκουραστεις οσο μπορεις να τον φιλας τον πριγκιπα σου...σνιφ

Α, στο καλο πρωι πρωι τσικνοπεμπτη σημερα, σπευδω να αλλαξω τις ημερομηνιες που μου ειπατε κ να προσθεσω και τη μαμμυςλαβ που γεννησε!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μετα απο μια εβδομαδα αγωνιας με το θεμα πιεσης και εκλαμψιας ο γιατρος αποφασισε να προχωρησουμε την κυριακη το απογευμα σε καισαρικη.αφου με ειδε στο ιατρειο με εστειλε κατευθειαν στο μαιευτηριο οπου γεννησα στις 22.40 το πρωτο μικροσκοπικο δελφινακι βαρους 1.670 και μετα απο ενα λεπτο το δευτερο βαρους 2450.

κι ενω ημουν ενα ρομποτ καθολη τη διαρκεια της προετοιμασιας τη επισκληριδιου και τη καισαρικης και νομιζα πως δε θα συγκινηθω, μολις ειδα να βγαζουν το πρωτο το μικρο μου και κοιταξα το μικροσκοπικο του ποδαρακι βουρκωσα και οταν ηρθε και ο δευτερος ο φωνακλας μου καταλαβα πως ειχα ερωτευτει για παντα αυτα τα δυο αντρακια.

τα συναισθηματα δεν μπορουν να περιγραφουν.

περασα ομως και δυσκολα.το πρωτο βραδυ επαθα κριση πανικου.δεν μπορουσα να ανασανω.ηθελα να φυγω να σηκωθω απο το κρεβατι.μου εκαναν ηρεμιστικη ενεση και παλι δεν συνηλθα. την αλλη μερα επειδη δεν ειχα δει τα μωρα εκλαιγα αλλα ηρθε ο γιατρος μου εβγαλε νωριτερα ορους και καθετηρες και ετσι σηκωθηκα και πηγα στη μοναδα.τωρα μου εχει μεινει η πιεση και το παλευω με καρδιολογο γιατι βρεθηκε και υγρο στηνκαρδια στο περικαρδιο.λογικα ειναι απο την προεκλαμψια αλλα ο καρδιολογος θελει εξετασεις.

τελοσπαντων οτι αξιζει ποναει και ειναι δυσκολο αλλα εγινα μαμα και αυτο ειναι ανεκτιμητο.

το δευτερο δελφινακι το εχω στο σπιτι.κοιμαται στην καλαθουνα του.το δευτερο ειναι σε θερμοκοιτιδα.τρωει με καθετηρακι αλλα παμε καλα.πηγαινω και τον βλεπω.

η προηγουμενη κυριακη θα ειναι για παντα χαραγμενη στην καρδια μου.στις 13/2/2011 εγινα μαμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

dolfinaki να σου ζησουν τα αντρακια σου και να εισαι κι εσυ γερη να τα καμαρωνεις!! ευχομαι να ερθει και το αλλο σου ζουζουνι γρηγορα σπιτι και να μην προλαβαινεις!!! :D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

dolfin να σου ζησουν τα δελφινακια σου!!!!να τα χαιρεσε γερα δυνατα κ ευτυχησμενα τα κουκλακια σου!!!!και καλη λοχεια!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

DOLFIN να σου ζησουν τα αντρακια σου κ συντομα να ερθει κ ο μικρουλης στο σπιτακι σας!!!! Περασες δυσκολα αλλα χαλαλι!!!! Εχεις 2 παιδαρους (αντε να βαλω και τον αντρα σου...3 παιδαρους :lol::lol: )!!!!!

Να ειστε ολοι γεροι κ να τα καματωνετε !!!!!

Εμεις γυρισαμε απο τον γιατρο. Οι μπεμπες πηραν βαρος και ολα ειναι καλα! Ειναι περιπου 2500 και κατι η καθε μια!

Επομενο ραντεβου την Δευτερα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΣΟΚ ΣΟΚ ΣΟΟΟΟΚ !!!

πωπωωωω πριν προλάβουμε να συνειδητοποιήσουμε οτι "τελειωσαν" οι μερες, αρχισαν τα γεννητούρια για τα καλά ομως !!!!! @};- ΔΕΛΦΙΝΑΚΙ να σου ζήσουν τα αντράκια σου !!!! @};- γεννήθηκαν την ιδια μερα που εχει γενέθλια και ο αντρας μου !!! ε θα ειναι ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΑ ΠΑΙΔΙΑ (οχι να το παινευτώ δηλαδή...αχαχαχαχαχαα !!!) !!! καλά που την επαθες την κριση πανικού ΜΕΤΑ το γεγονός...εγώ πολύ φοβάμαι μην την παθω ΠΡΙΝ ....αχ αχ αααααχχχχχ....

μπράβο σας !!! μπράβο !!!! :x:x:x:x:x:x:x:x:x

:ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymparty::ymparty::ymparty::ymparty::ymparty::ymparty::ymparty:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αρχισαν κιολας τα ευχαριστσ!!!!!!!καλη λοχεια στα κοριτσια που γεννησαν να σας ζησουν τα μωρακια σας :ymparty::ymparty::ymparty::ymparty: αντε να περνουμε σειρα κι υπολοιπες ;) να ρωτησω πηρε καμια εσωρουχα μιας χρησεως??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

dolfin να σου ζησουνε τα αντρακια σου!!!

βασουλα εγω πηρα βρακακια μιας χρησεως απο τα μοδερκερ τα 6τμχ 5,60€ αν θυμαμαι καλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πω πω τι γινετε........ δεν προλαβαινουμε τις ευχαριστες ανακοινωσεις!!!!! μπραβο βρε κοριτσια πολυ χαιρομαι που ολα πανε καλα!!!

dolfin να σου ζησουν τα αγγελακια σου και γρηγορα να τα εχεις και τα 2 στην αγκαλια σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια!την εκανα νωρις απτη δουλεια σημερα,με επιασε και η μεση μου παλι..σε 1 εβδομαδα σταματαω τη δουλεια επιτελους!!!

dolfin να σου ζησουν τα μπεμπεκια σου,να τα δεις οπως επιθυμεις!χαλαλι και η ταλαιπωρια σου και ολα ε?αντε,συντομα να ερθει και το μικρουλακι σπιτι να τρελαθειτε τελειως!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πωπωπωπωπωπω τι γινεται βρε κοριτσια?μια μερα δεν μπηκα και εγινε χαμος!!!!!!!!!!!!!!!να σας ζησουν τα δελφινακια dolfin κ γρηγορα να ερθει κ το μικρο σου σπιτακι σας!!!

demie ολα καλα κοριτσι μου ...τωρα να χαρεις το νινακι σου!!!

εγω σημερα πηγα για τις τελευταιες εξετασεις - αιμα,ουρα,καρδιογραφημα....

εχω αρχισει κ κουραζομαι κοριτσια!!!σκεφτομαι αντε να γεννησω να ερθω στα ισα μου κ να παψω να περπαταω σαν τον πιγκουινο :lol::lol: κ απτην άλλη δεν μπορω να το πιστεψω οτι ηρθε η ωρα και αγχωνομαι πολυ κ για τον τοκετο και αν θα τα καταφερω και για το μωρο αν θα ειναι καλα κλπ...

με το καλο ολες να υποδεχτουμε τα μπεμπακια μας κ με κανεναν πονο αν γινεται :D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευχαριστώ πολύ για τις ευχές!

με τη σειρά μου να ευχηθώ στην dolfin να της ζήσουν οι άντρακλες!!!

Υπομονή κοριτσάκια, τα μπεμπάκια έρχονται!

προς το παρόν άλλαξα μόνο τικεράκι κ θα σας περιμένω σε μέιλ για φρεσκομανούλες Φλεβάρη-Μάρτη 2011!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Demie mou kai dolfin sygxaritiria, na sas zhsoun koritsares mou ta mwra sas, me to kalo na pareis kai to deutero mwraki spiti dolfin mou. Me suginisate para polu. Demie mou ki egw pou nomiza oti tha genisoume pareoula sto iasw... Euxomai na einai panta ugiestata, eutixismena kai kalotuxa kai auta kai oi goneis tous. Kalh, eukoli, anodini kai me aristi psychologia loxeia euxomai kai stis duo freskomanoules.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Dolphin mou να σας ζησουν οι αντρακλες!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Με το καλο ν α παρετε σπιτι και τον αλλο και να ειστε κ οι 4 ευτυχισμενοι.Ισως καλυτερα ετσι , θα σου ερθει πιο ομαλα η προσαρμογη ;)

Εμεις χθες πηγαμε και ειδαμε οτι μεγαλωσε πολυ τελικα το νινι. Οι εμετοι δεν το επηρρεασαν , πηρε 700γρ σε 2 εβδομαδες (2800). Εγω εχασα 2 κιλα και ο γιατρος λεει οτι οποτε κανω εμετο το μωρο ειναι σαν να ειναι στο Λουνα Παρκ :lol::lol::lol:

Παλλεται ο πλακουντας και αιματωνεται καλυτερα!!! Το σκατουλι παιδευει τη μανουλα για να διασκεδαζει!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσακια!! ειναι ξυπνια καμια να πιουμε καφε η ολες κοιμαστε?? εμεις χτες βγηκαμε με τους κουμπαρους και περασαμε τελεια..! :D:D πολυ το ευχαριστηθηκα!! :D:D και την παρεα και το φαγητο! ;);) αντε να φτιαξει λιγο και ο καιρος γιατι δε μπορω αλλο με τις βροχες! :( χτες μετα απο 6 χιλιομετρα περπατημα (περπαταω καθε μερα διαδρομο 5-6 χιλ. αμα εχω ορεξη και παραπανω ;) ) πηγα να κανω μπανακι και ειδα λιγο καφε στο εσωρουχο. πηρα το γιατρο και τη μαια και δεν ηταν τιποτα τελικα. ειδικα η μαια μου ειπε οτι αυτο μπορει να ειναι και πολυ καλο και να σημαινει οτι ερχεται ο τοκετος πιο γρηγορα και ισως να μην προλαβω την επομενη βδομαδα που μας ειπε ο γιατρος! :D:D μακαρι να γινουν ετσι τα πραγματα! εγω οπως και να εχει το πραγμα... συνεχιζω το μετρημα μου... 6 και σημερα! :x:x:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημερα στις φουσκουλες και στις μανουλες!!!!!!

ΣΟΦΟΥΚΙ ηρθα!!!!! Κανε καφε!!!! ~o)~o)~o)~o)

χμ..... τι διαβασα....; καφετια στο βρακακι ε;;; Λες να κανει την εξοδο του νωριτερα το μπεμπακι; Οποτε θελει ας ερθει..εξαλλου εισαι 38εβδ+++ !!!!!!!

ΓΙΟΥΛΑΚΙ 700 γρ σε 2 εβδ; ΤΕΛΕΙΑ (για το νινι....οχι για σενα που ταλαιπωρηθηκες ;) )!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημεραααααααα!!!! ηρθα και γω σοφουκι αλλα δεν με βλεπω να καθομαι για πολυ γιατι εχει ωραια μερα σημερα και λεω να κανω μερικες δουλειες... και σκεφτομαι τι ομορφα που θα ειναι τωρα που θα ερθουν τα μικρα μας και θα εχει αυτες τις υπεροχες ανοιξιατικες λιακαδες!!!! αχχχχχχ :x:x:x:x:x:x:x:x:x:x:x:x την ομορφοτερη εποχη νομιζω πως γενναμε εμεις του Μαρτη και του απριλη.

Λοιπον εκανα και γω χθες τις εξετασεις μου και ο αιματοκριτης 2 μοναδες πανω εφτασα 36 αλλα εχω χαμηλη ουρια και αυξημενη αρκετα αλκαλικη φωσφαταση..... η μικροβιολογος μου ειπε οτι δεν ανησυχουμε γιαυτα επειδη ειμαι εγκυος αλλα εγω περιμενω πως και πως την τριτη να παω στο γιατρο.

το περπατημα εγω θα το ξεκινησω μετα την τριτη που θα παμε στο γιατρο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...