Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΦΟΥΣΚΟΚΟΙΛΙΤΣΕΣ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΟΥ 2010!! Νο 7


Recommended Posts

Γεωργία με το καλό να πάρεις και εσύ αγκαλίτσα το μωράκι σου!!!

Καλά Μαρία γέλασα πολύ με τα ονόματα που έδωσε ο άντρας σου ΄τελεια!!!! έχει πολύ φαντασία!!!

Αχ πρέπει να μαγειρέψω και βαριέμαι!!! Μόλις τελείωσα σκούπισμα και σφουγγάρισμα σπιτιού και μου μένει το καθάρισμα των μπάνιων. Αντε να έρθει η μανούλα μου το Σάββατο να με βοηθήσει λιγάκι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 695
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

επιτελους πηγα σουπερμαρκετ!!!yeahhhh!μεγαλη υποθεση για μενα αφου ολο το ανεβαλα..πηραμε τα παντα για το μπεμπη!απο απορρυπαντικο,να πλυνω επιτελους τα μπεκορουχα,μεχρι πανες,ταλκ,κρεμες συγκαματος..μυριζουν ολα τοοοσο ωραια!!μπεμπεκιστικα!

γιωργια σε σκεφτομουν πολυ καιρο...χαθηκες(και οχι αδικα...).τελοσπαντων,ελπιζω να πανε ολα καλα και για σενα,αντε και κοντευουμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ mammy love το ειχα ξεχασει οτι αυριο γεννας... συγκινηθηκα αχ με το καλοοοοοο να υποδεχτεις την κορουλα σου ! με αγχωσες κ λιγο γιατι βλεπω οτι περνανε οι μερες κ πλησιαζει κ η σειρα μου (4 Μαρτιου), η δευτερη ειμαι στην σειρα αν δεν κανω λαθος... περιμενουμε αμεσσα νεα σου... φιλακια πολλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και ναι ακομη μια μερα ξενυχταω κ δεν μπορω να κοιμηθω....απτη μια ποναω..απτην αλλη αγχωνομαι κ σκεφτομαι...οταν θα θελω να κοιμηθω δεν θα μπορω λογω μωρου...ξερω εγω ολα αναποδα τα κανω... γεωργια μου δεν σε ξεχασαμε κ σου ευχομαι ολα να σου πανε καλα με το καλο το νινι σου!!!

αντε ριξτε καναν υπνο κ για μενα :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια! Mamys love δε μπηκα καθολου χτες και δε σε προλαβα :| Ευχομαι τα καλυτερα, να πανε ολα καλα και σε λιγο να κρατησεις το κοριτσακι σου! Απιστευτο, ξεκινησαν τα πρωτα μπεμπακια να καταφθανουν! Τι ωραια! Πηγα κι εγω γιατρουλι, ηταν 2700 το αγορακι μας, μεγαλωνουμε... Μενουν 3 βδομαδες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα και απο μενα κοριτσια!!!! μολις ξυπνησα... και τι εβλεπα ονειρο? τα κλασικα.. γεννες!!!

αλλα με προταγωνιστη οχι εμενα αλλα το lollaki..... κουφο εεεεε? εγω βλεπω τις αλλες να γεννανε :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

λοιπον lollaki ολα πηγαν καλα και εκανες 2 πανεμορφες μωρακλες και εγω ημουν εκει... γιατι δεν γεννησες τελικα κοζανη αλλα κρητη... καλο εεεεεεεε?????

τι μυαλο και αυτο που εχω!!!

τωρα που μιλαμε μπορει να εχει ερθει στον κοσμο η πρωτη τσουπριτσα :ymapplause::ymapplause::ymapplause:

θα σας αφησω να παω μεχρι την λαικη εδω κοντα να παρω λιγο ψαρακι για σημερα... φιλακια θα τα που με το μεσημερακι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημερα!!!!!!!!

Ξυπνησα το πρωι (στην Κοζανη και οχι στην Κρητη και με κοιλουμπα ΣΠΙΡΤΟΥΛΗ :lol::lol::lol:) και σκεφτομουν την MAMMYS LOVE!!!! Προφανως θα γεννησε η φιλεναδα μας!!!!!!! [smilie=occasion16.gif] [smilie=occasion16.gif] [smilie=occasion16.gif] [smilie=occasion16.gif] [smilie=wav.gif][smilie=wav.gif][smilie=wav.gif][smilie=wav.gif][smilie=wav.gif][smilie=wav.gif] [smilie=binkybaby.gif] [smilie=binkybaby.gif] [smilie=binkybaby.gif] [smilie=binkybaby.gif] [smilie=binkybaby.gif] [smilie=binkybaby.gif] [smilie=binkybaby.gif] [smilie=binkybaby.gif]

Και αν δεν γεννησε ακομα, κοντοζυγωνει!!!!!!!!!!

Οι υπολοιπες,βλεπω, μετραμε μπεμπογραμμαρια και μερες αναμονης!!!!!

Οσο για τον <τιτλο> μας μετα τη γεννα, μαζευω προτασεις ;););)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κι απο μενας!! το πρωτο μωρακι της παρεας λογικα εχει καταφτασει και θα ειναι γερο και δυνατο κι αυτο και η μαμα του! :D:D εμεις πηγαμε χτες γιατρουλη, τον ακουσαμε και δε ζοριζεται καθολου εκει μεσα μια χαρα περναει. το ζουμι της υποθεσης ειναι οτι αν δεν γεννησω μεσα στη βδομαδα, την αλλη παρασκευη 4 μαρτιου παμε για τεχνητους!! :?:?:?:? μιας και ο γιος μου εχει βαλει σκοπο να μου πεταξει τα ματια εξω!!! :shock::shock::shock: 4 κιλα θα φτασει αν τον αφησουμε εκει μεσα λιγο ακομα!!! :D:D . εγω τωρα που δεν ξερω τι νιωθω πιο εντονα, φοβο η ανυπομονησια, ειναι λογικο?? νομιζω καποιες φορες οτι η πραγματικοτητα με ξεπερναει... :?:?:?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα φουσκο-girls !!

αντε με το καλό να μας πει τα νέα η mamys love !!!! και φυσικά να παίρνουμε σειρά σιγά σιγά !

αν και εγώ, οπως αλλωστε συμφωνήσαμε με το σπιρτουλάκι (χιχιχιχι) δεν θα αφήσουμε τον μπεμπη μου να βγει αν δεν αρχίσει να τρώει ολο του το φαγητό !!! (ακουσες μπεεεεμπηηηηηη ;;;!!!!)

και να φανταστεί κανεις οτι παντα μισούσα αυτο το κυνηγητό που κανουν οι μαναδες στα παιδιά τους "Ελα φάε, φάε, φάε παιδί μου, φάε...." !!!! με τουτο το μικρό ομως θα αναγκαστώ να "ποδοπατήσω" τις αρχές μου!!! αααχχχχ !!!!!!!! τελος παντων............................

γιατί βρε lollipopaki... μα δεν σου αρεσαν οι προτάσεις του Φώτη ;;;!!!

(αχαχαχαχαχα !!!) :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτσια, γέννησα το Σάββατο 19/2, ξαφνικά, με καισαρική. Μου έσπασαν τα νερά. Είμαστε καλά και οι 2! Ο μπέμπης 35η εβδομάδα, 2900 και 50 πόντους. Σήμερα ήρθαμε σπίτι. Ήταν μια συγκλονιστική εμπειρία... Μάλλον ξεπέρασα και την mammy love...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κοριτσάκια!!!!

Πω πω ξεκίνησαν τα γεννητούρια!!! Demie να σου ζήσει το μωράκι σου, να'ναι καλότυχο και η ζωή να του τα δώσει όλα απλόχερα.

Mammyslove ελπίζω να'χεις ήδη γεννήσει τη κορούλα σου και να την έχει πάρει στην αγκαλιά σου.

Εχώ να σιδερώσω και βαριέμαι, ευτυχώς έχω φαγητό από χτες οπότε μαγείρεμα γιοκ.

Εμένα τις τελευταίες μέρες με έχει πιάσει μια βλακεία και σκέφτομαι θα είμαι καλή μαμά θα τα καταφέρω? Δεν ξέρω η γέννα δεν με αγχώνει καθόλου και με αγχώνει το μετά.

Σοφούκι ξεκίνα το περπάτημα λένε πως βοηθάει πολύ να κατέβει το παιδί και να γεννήσεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

demie να σου ζησει ο μπεμπης, 2900 στην 35 εβδομαδα? :shock: μπραβο του πολυ καλος! με την πρωτη ευκαιρια εμπειριες να μας πεις... αρα λογικα θα ειμαι η τριτη στην σειρα...(αν κ ποτε δεν ξερεις τελικα) :P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σοφουκι τωρα ειδα την δημοσιευση σου, εκτος απροοπτου γενναμε ιδια μερα... κ συ μεσα θα την βγαλεις κυριακη αποκριας κ καθαρη δευτερα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ααααχχχχχ demie πολλες πολλες ευχες και απο εδω!!!!!!!

ΜΑΡΙΑ+ΦΩΤΗΣ μου αρεσαν ολα τα τρελλα του Φωτακι σου....!!!! Ειπα να μαζευτουν αρκετες προτασεις και να τις γραψω ολες μαζι για να εχουμε <υλικο> να διαλεξουμε!! ;);)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πω πω κοριτσακια μου!!!δυο φουσκοκοιλιτσες ηδη γεννησαν τελειο δεν ειναι?!!!!!αρχισαν οι πελαργοι να μοιραζουν τα μωρακια!!!!!!!!

[smilie=icon_bounce.gif] [smilie=icon_salut.gif] [smilie=laughing6.gif] [smilie=laughing9.gif] [smilie=nike.gif][smilie=wav.gif] [smilie=binkybaby.gif] [smilie=hello2.gif] [smilie=icon_flower.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause:[smilie=blob1.gif][smilie=blob10.gif][smilie=blob3.gif][smilie=blob6.gif][smilie=blob9.gif][smilie=blob1.gif][smilie=blob10.gif][smilie=blob3.gif][smilie=blob6.gif][smilie=blob9.gif][smilie=wav.gif] μπραβω demaki να σου ζησει ο αγοραρος!!!! παντα καλοτυχος και ευτυχισμενος!!! τελικα τσουπρα περιμεναμε να ανοιξει τη λιστα και μας την εκανε ο νεαρος!!!! αχ τι καλα!!!
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πολυ συγκινηση σγμερα!

Ντεμη μου και απο εδω να σου ζησει ο παιδαρος!!!

Τωρα οταν μπορεσει να μας πει κ η μαμμυςλαβ τα δικα της!!! Κοντευει η μεραααααααααα κοριτσια για ολες.

Τι αλλες αλλαγες να κανω στη λίστα???? Για πειτε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια..ντεμι,να σας ζησει και απο εδω ο μπεκαρος!

παλι εμετους εχω σημερα...ειχα 1 μηνα ακριβως να κανω.το ειχα ξεχασει,τωρα το θυμηθηκα για τα καλα!

το καλο ειναι πως επλυνε η μανα μου ολα τα ρουχαλακια του μπεμπη,αυριο θα τα σιδερωσει και θα τα βαλουμε στη συρταριερα του.να φτιαξω και εκεινη τη βαλιτσα το σκ γιατι με αγχωσε η ντεμι που γεννησε τοσο νωρις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Demaki να σου ζησειιιι !!!!!!!! Τι ευχαριστη εκπληξη ειναι αυτη καλε! Και η mamys love σιγουρα εχει γεννησει, μακαρι ολα να πηγαν καλα!!!! Τα πρωτα γεννητουρια!!!! [smilie=cat.gif][smilie=cat.gif][smilie=cat.gif][smilie=cat.gif]:o3:o3:o3:o3

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φουσκοκοιλίτσες μου, "συναδέλφισσες" σε αυτή την όμορφη πορεία, ήρθε η ώρα να σας πω την εμπειρία μου, τώρα που έχω χρόνο!

την προηγούμενη Πέμπτη πήγαμε γιατρό, ο μπέμπης σε τελική θέση, απλώς ήταν ακόμη λίγο ψηλά, κ με εκτιμώμενο βάρος 2.500. επόμενο ραντεβού: 3 Μάρτη.... (τελικά δεν θα γίνει ποτέ!)

Παρασκευή μέχρι βράδυ έκανα τα μαθήματά μου κ έμεινα στο πατρικό μου στην Αθήνα - (γιατί το δικό μου σπίτι είναι Ωρωπό)-, μαζί με τους γονείς κ τον άντρα μου, γιατί είχα κ το Σάββατο ιδιαίτερα, καθώς και συνάντηση με τη μαία μου, για να μου δείξει τα "κατατόπια" του Ιασώ (εδώ γελάμε πιο δυνατά :mrgreen: )

Το βράδυ τρώω πίτσα με την ψυχή μου, πέφτουμε για ύπνο κ όλα καλά!

Στις 5.30' σηκώθηκα για την κλασική συχνοουρία, πάλι όλα καλά!

Κ μετά........ Ώρα 7.20' και λέω : "πω πω... πάλι κατουριέμαι...." μόλις το σκέφτηκα αυτό, νιώθω ένα θερμό ρεύμα υγρού στην πυτζάμα, να έρχεται από τα σωθικά μου! πετάγομαι πάνω κ το ρεύμα έγινε καταρράκτης! Λέω του άντρα μου "Δημήτρη, σήκω, σπάσανε τα νερά!!!!!!!!!!"

Παίρνω τηλ τον γιατρό μου, δεν το σηκώνει. Κατόπιν τηλεφωνώ στη μαία μου, τη βρίσκω, της εξηγώ κ μου λέει να ξεκινήσω για Ιασώ. Ο γιατρός λείπει σε συνέδριο στο εξωτερικό......... :shock::shock::shock::shock:

Μπαίνω Ιασώ με εισαγωγή κατά 9 το πρωί. Στο δωμάτιο προετοιμασίας γίνονται οι εξετάσεις, η ένεση για τα πνευμονάκια του μπέμπη λόγω οριακής προωρότητας, ξύρισμα, κλύσμα, πεταλούδα, υπέρηχος κ μετά με καροτσάκι ξεκινάμε για δωμάτιο ωδινών+καρδιοτοκογράφο. Διαπιστώνουμε ότι ο τράχηλος είναι κλειστός, ο μπέμπης 35 εβδομάδων, αμνιακό υγρό ούτε για δείγμα πια, οπότε άλλη λύση δεν μένει από την καισαρική. Με αναλαμβάνει ο διευθυντής του Ιασώ, κατόπιν συνεννόησης με τον γιατρό μου.

Ώρα 11.15' ξεκινάμε για χειρουργείο, τα μάτια μου τρέχανε δάκρυα ασυναίσθητα... Δεν ήξερα τι θα συναντήσουμε... Η επισκληρίδιος το μόνο τρελό ζόρι!!! Τα είδα ΟΛΑ στην κυριολεξία. Δεν έπιανε κ με παίδεψε ο αναισθησιολόγος :| Τελικά πιάνει. Παραβάν μπροστά, η μαία να μου δίνει κουράγιο, πίεση στην κοιλιά κ μετά ο μπέμπης ακριβώς μπροστά μου στις 11.45'! Κατόπιν, αγωνία για το βάρος, διότι αν ήταν κάτω από 2.500 θα έπρεπε να μπει θερμοκοιτίδα. Και ναι! Ήταν 2.900 :D και 50 πόντους το θηριάκι μου!

Με ράβουν, βγαίνω από το χειρουργείο, με δείχνουν στους συγγενείς κ κατόπιν πάω ανάνηψη, όπου κ αρχίζω να αισθάνομαι τα πόδια μου. Τελικά μεταφέρομαι στο δωμάτιο το μεσημεράκι. Μετά από 3 μέρες σχετικά δύσκολες από τον πόνο της καισαρικής, την Τρίτη (εχτές) νιώθω πια κάπως καλύτερα! Όλα καλά κ με τις εξετάσεις του γιόκα μας, κι έτσι σήμερα κ επισήμως στο σπίτι μας!!!!!!!!!!

Από το Ιασώ έμεινα σχετικά ευχαριστημένη. Για όσες κοπέλες θα ήθελαν να είναι πιο άνετα, συμβουλεύω να μην επιλέξετε 3κλινο. Οι επικέψεις είναι αρκετές κ μπορεί π.χ. να τύχει να θηλάζεις ή να αλλάζεις πυτζάμα κ να είναι κ άλλοι μέσα (άντρες). Εμένα κ τις άλλες δύο δεν μας πολυπείραζε, αλλά είναι "κάπως" αν το κρίνουμε αντικειμενικά... Εξυπηρέτηση, φαγητό, καθαριότητα,ενημέρωση, όλα τέλεια!

Επίσης, κρίνοντας από τη λαχτάρα μου για φυσιολογικό τοκετό, την εμπειρία της καισαρικής και πώς ανάρρωναν οι άλλες κοπέλες που γέννησαν κανονικά, θεωρώ μακράν τον φυσιολογικό τοκετό, ό,τι καλύτερο και ειλικρινά σάς εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να έχετε έναν ωραιότατο, απολαυστικό, φυσιολογικό τοκετό!!!!!

Σας φιλώ κ θα μπαίνω να βλέπω τα γεννητουράκια μας!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστώ όλες για τις ευχούλες!!! Μάκια, μάκια, μάκια κ όλα θα πάνε τέλεια!!!!!!!!! Η φουσκολίστα άνοιξε με γούρι κ θα κλείσει με όλες μας μανουλίτσες! Μη φοβάστε ΤΙΠΟΤΑ γιατί όλα περνάνε, μόλις αντικρίσετε τα ζουζούνια σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

demie μου απιστευτο μου φαινεται οτι σου σπασαν τα νερα τοσο νωρις. μια χαρα ομως αφου ειχε βαρος καλο το μωρακι κ προλαβαν κ ωριμασαν οι πνευμονες... ολα σουπερ! κ μενα μου φανηκε λιγο ζορι η καισαρικη γι αυτο κ εχω ψιλοαγχωθει αλλα το καλο ειναι οτι καθε μερα εισαι ακομη πιο καλα κ μετα απο 2 μηνακια τα χεις ξεχασει ολα....

γιουλακι εμενα ημερ/νια δεν μου αλλαξες ακομη... 4 μαρτη ειπαμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...