Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΜΕ ΑΠΡΙΛΙΟ-ΜΑΪΟ 2011!!!!!Νο 4


Recommended Posts

K mas araiwsan poli Soulla mou giati sxedon ola ta 3aderfia pou einai apo to soi tis mamas mou k kanoume parea pou eimaste k stin idia ilikia pantreutikane k moirazoune tis giortes gia na pigenoun k sta pe8erika tous k etsi den poli vre8omaste mono egw eimai panta parwn giati den exw ka8olou sxeseis me ta pe8erika mou k panta eimai stis sinantiseis pou diorganwnoun apo to soi tis mamas mou :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 975
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλα θυμασαι, δεν τρωω λαχανικα. Αλλα τα βαζω μεσα γαι να παρει ωραια γευση. Σημερα προσθεσα σελινοριζα και κολοκυθακι. Να βαζεις και κρεμμυδι. Θα βαλω και σελινο φυλλαρακια να βρασουν ολα μαζι, αλλα προς το τελος μετα που εχει βρασει και το μακαρονακι-αστερακι θα ψιλοκοψω λιγο σελινο. Μια απο τα κοριτσια, σορρυ δεν θυμαμαι ονομα, βαζει και λεμονι στο πιατο μετα.

Σημερα το μοσχαρακι το πηρα με λιγο κοκκαλακι. Θυμαμαι τις κρετοσουπες που εφτιαχνα στον Αλεξανδρο, βαλε το ενα λαχανικο, μετα αφαιρεσε το για να αλλαξεις γευση και παντα του εβαζα λιγο αλατι για να εχει γευση.

Καλυτερα να μπεις Δευτερα 19 και να βγεις Παρασκευη.

Παμε για το 5ο........

Μολις ερθει η Ελενα να το ανοιξει, ετσι για γουρι αφου απο το Νο 1 μεχρι τωρα εκεινη τα ανοιξε.

Να μας πει και τα καλα νεα με το μωρακι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια ολα τα ξαδερφια που σας λεω ειναι απο το σοι του αντρα μου,απο το σοι το δικο μου δεν εχω κα8ολου επαφες.....ουτε με 8ειες ουτε τιποτα,ειναι ολοι στην κοσμαρα τους...πριν χωρισουν οι γονεις

κ μας καψουν το μαγαζι που ειχαμε,τοτε που ο πατερας μου εβγαζε πολλα λεφτα,καναμε τραπεζια,προικα σε ολες τις αδερφες της μανας μου κτλ,τοτε που ολοι περναγαν καλα μαζι μας ολοι ηταν διπλα μας,μετα την καταστροφη ολοι εξαφανιστηκαν ΟΛΟΙ ομως.....ντροπη τους κ ουτε 8ελω σχεσεις,με το σοι του αντρα μου ειμαι πιο ευτυχισμενη......κ περνανε κ αυτοι στεναχωριες κ απωλιες κτλ...Οποτε καταφερνουμε συναντιομαστε, μην φανταστειτε κ πολυ συχνα,ολοι δουλευουν κ ειναι δυσκολο να ταιριαξει.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλα θυμασαι, δεν τρωω λαχανικα. Αλλα τα βαζω μεσα γαι να παρει ωραια γευση. Σημερα προσθεσα σελινοριζα και κολοκυθακι. Να βαζεις και κρεμμυδι. Θα βαλω και σελινο φυλλαρακια να βρασουν ολα μαζι, αλλα προς το τελος μετα που εχει βρασει και το μακαρονακι-αστερακι θα ψιλοκοψω λιγο σελινο. Μια απο τα κοριτσια, σορρυ δεν θυμαμαι ονομα, βαζει και λεμονι στο πιατο μετα.

Σημερα το μοσχαρακι το πηρα με λιγο κοκκαλακι. Θυμαμαι τις κρετοσουπες που εφτιαχνα στον Αλεξανδρο, βαλε το ενα λαχανικο, μετα αφαιρεσε το για να αλλαξεις γευση και παντα του εβαζα λιγο αλατι για να εχει γευση.

Καλυτερα να μπεις Δευτερα 19 και να βγεις Παρασκευη.

Παμε για το 5ο........

Μολις ερθει η Ελενα να το ανοιξει, ετσι για γουρι αφου απο το Νο 1 μεχρι τωρα εκεινη τα ανοιξε.

Να μας πει και τα καλα νεα με το μωρακι.

Εγω σου ειχα πει για το λεμονι....μαρεσει πολυ!!!Τωρα οτι εχουμε βαζουμε...κρεμμυδακι απαραιτητως για μενα.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

GeoV mou katalavenw ti 8eleis na peis..Oi perissoteroi mono stis xares, sta glentia k sta trapezia einai ekei otan pame sto pato oloi xanontai, den menei kaneis sto plai mas..NTROPI TOUS!!! Den peirazei..Kala na eimaste me tou andres mas k ta mwrakia mas pou erxontai sintoma k oi alloi einai perittoi otan tous exoume autous :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσακια!! Ελενα ευχομαστε ολα να πηγαινουν καλα! Περιμενουμε νεα ευχαριστα. Αφροδιτη με γεια οσα πηρατε και καλη εμπνευση στη μαμα που θα τα φτιαξει!! Σουλα μου και Γεωργιαννα η σουπιτσα αυτη πολυ νοστιμη, καλοφαγατη!! GeoV λιγο υπομονη ακομη με την διατροφη!! Η μπεμπουλα ερχεται, εισαι στον 8ο πια ετσι?? Ειρηνη μου καλα εσαι? Μαριτινα σεμιναρια υπομονης και ψυχραιμιας μου φαινεται πρεπει να δωσεις, μπραβο σου!! Στεισυ κι εγω δεν ηταν να κανω καμπυλη σακχαρου αλλα ο γιατρος μου σημερα που με ειδε μου ειπε θα κανουμε μια μικρη! Την Πεμπτη λεω να παω κι εγω να την κανω, με τοστ και πορτοκαλαδα. Ειδαμε και την μπεμπα μας και χαρηκαμε που ολα ειναι μια χαρα! Το βαρος της ειναι 1200 γρ. +-10% και δεν εχει ακομη παρει θεση. Το κεφαλακι της ηταν πανω και χοροπηδουσε στην κυστη μου η καλη μου! Για τραμπολινο μου φαινεται την περασε!! :lol: Πολλα φιλακια σε ολες και καλο μεσημερι! Joanaki μου ελπιζω το βραδακι να τα πουμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλή βδομάδα να'χουμε..Άργησα να μπω σήμερα.

Έχω τον άντρα μου με ίλιγγο στο σπίτι και δεν ξέρω τι να κάνω.Το'χε πάθει και πριν κάποια χρόνια και οι γιατροί του είχαν πει οτι περνάει από μόνο του.Είναι τέζα στο κρεβάτι και στεναχωριέμαι που δεν μπορώ να κάνω κάτι για να τον βοηθήσω.

Από χτες έχω κάτι τραβήγματα στην κοιλιά δεξιά και αριστερά..ίσως επειδή τεντώνεται.Έχω συνέχεια τον νου μου να καταλάβω την μπέμπα να κλωτσάει και ψιλοαγχώνομαι όταν δεν την νιώθω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το κεφαλακι της ηταν πανω και χοροπηδουσε στην κυστη μου η καλη μου! Για τραμπολινο μου φαινεται την περασε!! :lol: !

=)) =)) pws ta les vre Hliodwra mou!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

GeoV mou katalavenw ti 8eleis na peis..Oi perissoteroi mono stis xares, sta glentia k sta trapezia einai ekei otan pame sto pato oloi xanontai, den menei kaneis sto plai mas..NTROPI TOUS!!! Den peirazei..Kala na eimaste me tou andres mas k ta mwrakia mas pou erxontai sintoma k oi alloi einai perittoi otan tous exoume autous :D

Ακριβως αυτο εννοω Αντρια μου κ το διαπιστωσα αργοτερα κ σε φιλιες....Αλλα το πιο σημαντικο ειναι αυτο που λες η δικια μας πλεον οικογενεια κ το μωρακι μας να ειμαστε καλα.Η απολυτη αλη8ινη αγαπη :x Σε φιλω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσακια!! Ελενα ευχομαστε ολα να πηγαινουν καλα! Περιμενουμε νεα ευχαριστα. Αφροδιτη με γεια οσα πηρατε και καλη εμπνευση στη μαμα που θα τα φτιαξει!! Σουλα μου και Γεωργιαννα η σουπιτσα αυτη πολυ νοστιμη, καλοφαγατη!! GeoV λιγο υπομονη ακομη με την διατροφη!! Η μπεμπουλα ερχεται, εισαι στον 8ο πια ετσι?? Ειρηνη μου καλα εσαι? Μαριτινα σεμιναρια υπομονης και ψυχραιμιας μου φαινεται πρεπει να δωσεις, μπραβο σου!! Στεισυ κι εγω δεν ηταν να κανω καμπυλη σακχαρου αλλα ο γιατρος μου σημερα που με ειδε μου ειπε θα κανουμε μια μικρη! Την Πεμπτη λεω να παω κι εγω να την κανω, με τοστ και πορτοκαλαδα. Ειδαμε και την μπεμπα μας και χαρηκαμε που ολα ειναι μια χαρα! Το βαρος της ειναι 1200 γρ. +-10% και δεν εχει ακομη παρει θεση. Το κεφαλακι της ηταν πανω και χοροπηδουσε στην κυστη μου η καλη μου! Για τραμπολινο μου φαινεται την περασε!! :lol: Πολλα φιλακια σε ολες και καλο μεσημερι! Joanaki μου ελπιζω το βραδακι να τα πουμε!

Ηλιοδωρα μου,τι κανεις???Ετσι χοροπηδαει κ η δικη μου....απιστευτο ετσι??Ναι στον 8ο ειμαι κ δεν το πιστευω,επιτελους !!!!Την Πεμπτη που 8α πας για την καμπυλη,δεν 8α εχεις φαει πριν τιποτα ετσι?

Πορτοκαλαδα κ τοστ για ποτε εννοεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ηλιοδωρα πολυ καλη η μπεμπουλα, παιχνιδιαρα κι'ολας. Αυτες τις εβδομαδες που εισαι ετοιμαζεται να γυρισει. Το Σαββατο το ακουσα στο ΜΕΓΑ που το ελεγαν.

Τα μωρακια ετοιμαζονται να κατεβουν με το κεφαλι κατω απο την 28 μεχρι το πολυ 32 εβδ. Μετα παιρνει θεση σιγα σιγα. Θυμαμαι οτι ενιωθα το μπεμπη οτι στριφωγυρναγε πολυ απο την 27-29 και αναρωτιομουνα τι εγινε. Μολις μου ειπε ο γιατρος οτι γυρισε καταλαβα τι εκανε ο καιμενος, προσπαθουσε να βρει μια θεση.

Ειναι πολυ συγκινητικο και απεριγραπτο την μαχη που δινουν καθε μερα για να επιζησουν.

Αφροδιτη μπορεις να φας γλυκα μεχρι να πας για την καμπυλη, το προηγουμενο βραδυ μη φας. και γενικα 8 ωρες πριν να μην φας τπτ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πήγα στο Λητώ, πήγα και στο ΙΚΕΑ, ξεπατώθηκα, τσακώθηκα, εκνευρίστηκα! Συμπέρασμα? Θα πάω αύριο στα Prenatal να παραγγείλω τη κούνια που είχα διαλέξει από την αρχή... Την προίκα από τα Mothercare και μόλις παρήγγειλα μια ωραία τσάντα-αλλαξιέρα από το Cosy Corner. Θα πάω και να διαλέξω τις μπογιές και θα κλείσω αύριο ραντεβού με τον άνθρωπο που θα μου βάψει το δωμάτιο. Βαρέθηκα και τις δουλειές και τα ψώνιαααααααααα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σαμαρκαδε δεν ειναι και τοσο καλη η προικα απο το Μothercare. Η παντα ειναι λεπτη και καθολου ασφαλες. Στο λεω επειδη ξερω απο το πρωτο παιδι για να μην χτυπησει το κεφαλακι του. Καλυτερα δες απο αλλου, αλλα να ειναι χοντρη. Εγω θα παρω απο το Ηρα, που απο κατω εχει φερμουαρ για να βγαινει και να πλενετε. Εχει ωραια σχεδια. Δεν ξερω εαν ειδες τι αγορασα εγω το ειχα βαλει το Σαββατο το σιτε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σ' ευχαριστώ για τη συμβουλή Georgi αλλά η αλήθεια είναι πως έψαχνα για λεπτή πάντα. Τη θεωρώ πιο πολύ διακοσμητική παρά χρηστική. Έτσι κι αλλιώς το πρώτο καιρό θα κοιμάται στη καλαθούνα (είναι σε μέγεθος λίκνου) που έχει χοντρή πάντα γύρω γύρω. Θα πάω αύριο το πρωί πάντως και θα δω.

Την είδα την προίκα που πήρες και το λίκνο και είναι πολύ ωραία και γλυκά!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησποερα κοριτσουδια!!

καλα ποτε γραψατε τοσα πολλα?? Χαθηκα αυτες τις μερες!!! Πρεέπι να μπω ξηανα σε προγραμμα!!!

Σαμακαρδε μεγια τα ψωνια....δεθελουν συγχιση οι αγορες...ειναι τοσο ομορφη διαδικασία!!

Σουλα σουπιτσα ε;; Παντως μαρεσει που σκφτεσαι τα αρνια.. γνησια ρουνα σαν εμενα κι εσυ!!χεχε

Βλεπω κ καινουριες αφιξεις στην παρεα καλωσηρθατε!!!

Τι γινετε θα ανοιξουμε νο. 5???

Δεν σας ειπα...πηρα αδεια απο το ΙΚΑ μεχρι 23 μαρτιου...μετα παιρνω την αδεια τοκετου!! αχ εναχρονο αδεια!! θα μου πεσει βαρυ λετε?! :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και ο δικος μου το πρωτο καιρο θα κοιμαται στην καλαθουνα την ημερα και το βραδυ στο λικνο. Το σπιτι ειναι πανω- κατω και ετσι το λικνο θα ειναι κατω.

Ο δικος μου πηγαινε προς τα πανω και γι'αυτο σου ειπα να κοιταξεις για πιο χοντρη για ασφαλεια για πιο μετα, γυρω στον 4ο-5ο μηνα (εαν θυμαμαι καλ) που τους αρεσει να ανακαλυπτουν τι εχει στο κρεβατι.

Γωγω ωραια ιδεα το λεμονι στην κρεατοσουπα, ευχαριστω ηταν τελεια.

Παλι το παρακανα μαλλον στην κουζινα με τις κοτομπουκιες και τωρα ποναω. Τελος για σημερα ξεκουραση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!!ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ?ΕΓΩ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΕΙΜΑΙ ΤΩΡΑ ΓΙΑΤΙ ΓΕΝΙΚΑ ΑΠΟ ΧΤΕΣ ΥΠΕΦΕΡΑ ΑΠΟ ΠΟΝΟΥΣ ΣΤΗ ΜΕΣΗ ΚΑΙ ΤΗ ΠΛΑΤΗ...ΣΗΜΕΡΑ ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΠΛ ΧΑΡΟΥΜΕΝΗ...ΕΦΤΙΑΞΑ ΦΑΚΕΣ ΣΗΜΕΡΑ,ΗΡΘΕ Ο ΝΙΚΑΚΟΣ ΦΑΓΑΜΕ ΚΑΙ ΠΗΓΑΜΕ ΣΟΥΠΕΡ ΜΑΡΚΕΤ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΑΡΑΖΟΥΜΕ ΕΔΩ ΣΠΙΤΑΚΙ ΜΑΣ....ΑΥΡΙΟ ΦΕΥΓΕΙ ΠΑΛΙ ΤΑΞΙΔΙ ΚΑΙ ΕΡΧΕΤΑΙ ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟ ΠΑΛΙ ΜΟΝΗ ΜΟΥ ΘΑ ΕΙΜΑΙ...ΑΥΡΙΟ ΘΑ ΠΑΩ ΣΤΗ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ ΣΤΑ ΠΡΕΝΑΤΑΛ ΣΤΟ ΠΕΙΡΑΙΑ...ΘΑ ΣΥΝΑΝΤΗΘΩ ΜΕ ΤΗ ΣΤΕΙΣΙ...

ΕΣΕΙΣ ΤΙ ΑΛΛΑ?

ΗΛΙΟΔΩΡΑ ΜΟΥ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΑΚΟΥΩ...ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΠΛ ΓΙΑ ΤΗ ΜΠΕΜΠΟΥΛΑ ΣΟΥ!!

ΟΙ ΥΠΟΛΟΙΠΕΣ?

ΓΕΩΡΓΙΑΝΝΑ,ΑΝΔΡΙΑ,ΑΦΡΟΥΛΑ Κ ΑΦΡΟΔΙΤΟΥΛΑ???ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΕΑ ΣΑΣ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δίκιο έχεις touristria δε θα έπρεπε να με συγχύζουν οι αγορές αλλά στη χώρα που ζούμε όλα δύσκολα γίνονται! Αρκεί να σου πω πως πήγα στο Λητώ, χάζεψα αυτά που ήθελα και βρήκα και κάποια πραγματάκια για να αγοράσω για μένα (εσώρουχα, νυχτικάκι κλπ.) Όλη η γύρα μου πήρε αρκετή ώρα κι έφτασα σχετικά κουρασμένη στο ταμείο για να ανακαλύψω πως δεν υπήρχε μηχάνημα της Εθνικής για κάρτες (τους το έχει πάρει λέει για επισκευή...), κανένα από τα άλλα δε δεχόταν τη κάρτα μου (χωρίς να έχει πρόβλημα η κάρτα, τη χρησιμοποίησα μια ώρα μετά κανονικότατα!) και βεβαίως δεν είχα μετρητά πάνω μου, οπότε έφυγα με άδεια χέρια! Δεδομένου πως κατέβηκα από τα Εξάρχεια στο Μοσχάτο με συγκοινωνία, είναι να μη με πιάνουν τα νεύρα μου μετά?

Georgi μου θα τις κοιτάξω αύριο από κοντά και θα δω τι θα κάνω. Εσύ ξεκούραση τώρα, ξάπλα αμέσως!!! Είναι διαταγή!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ir8a k egw..Mageirevw k perimenw ton george na er8ei, pige cafe me ena sinaderfo-filo tou gia na doune podosfairo alla logika se ligo 8a einai spiti..

Ekana k tin apotrixwsi mou fffiiiooouuuu k niw8w T E L E I A!!!! Niw8w ginaika twra =))..Eutixws den talaipwri8ika poli sto bikini nai men itan megales alla araies k para3eneutike k i fili mou giati exei 2,5 mines na paw na tis kanw k genika eixa terastio provlima me tin trixes mou, vgazw polles mavres,dinates k piknes alla mallon oi ormones tis egimosinis tis meiwsan? :? den 3erw..pantws lene oti otan eisai egkios se agoraki exei e3arsi i trixofuia k se koritsaki einai kalitera ta pragmata..Isxuei? as mas poune i mellouses agoromanes :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...