Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΜΕ ΑΠΡΙΛΙΟ-ΜΑΪΟ 2011!!!!!Νο 4


Recommended Posts

Αστα να πάνε Αντριά μου..απο τώρα τα σκέφτομαι αλλα ντρέπομαι τόσο πολύ που είμαι ικανή να τραβάω τη νυχτικιά για να μη με δούν!Γιατί που θα μας έχουν σαν τις τσιτσιολίνες κοινή θέα για όλους αρχικά στην αίθουσα ωδυνών κ μετέπειτα στο χειρουργείο..??Άχ μπεμπάκια τι θυσίες κάνουν οι μανούλες..!!

Έχω κ άλλο κόλλημα κ πείτε μου άν είναι παράλογο,δε θέλω να με κοιτάνε όταν θα θηλάζω..Πχ να είναι μέσα στο δωμάτιο,πεθερά-πεθερός,γονείς,αδέρφια,φίλοι.. το έχω δεί κ δε μ'αρεσε καθόλου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 975
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ΓΕΙΑΑΑΑ ΣΑΣ!!ΠΩΣ ΕΙΣΤΕ?ΕΓΩ ΕΔΩ ΣΠΙΤΙ ΚΛΑΣΣΙΚΑ ΞΥΠΝΗΣΑ ΚΑΤΑ ΤΙΣ 1030 ΕΦΑΓΑ ΠΡΩΙΝΟ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΕΚΑΝΑ ΜΑΣΚΑ ΠΡΟΣΩΠΟΥ ΚΑΙ ΜΑΤΙΩΝ...ΝΙΩΘΩ ΠΛ ΚΑΛΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΑΥΤΟ!!ΜΑΓΕΙΡΕΨΑ ΜΟΣΧΑΡΑΚΙ ΛΕΜΟΝΑΤΟ ΚΑΤΣΑΡΟΛΑΣ ΜΕ ΚΟΛΟΚΥΘΙΑ ΚΑΙ ΚΑΡΟΤΑ,ΞΕΦΥΛΛΙΣΑ ΞΑΝΑ ΤΑ ΠΕΡΙΟΔΙΚΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΜΑΖΕΨΕΙ ΑΠΟ ΤΑ ΜΑΓΑΖΙΑ ΜΠΕΜΠΕ,ΦΙΣΕΡ ΠΡΑΙΣ,ΜΑΔΕΡΚΕΑΡ,ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΕΙΠΑ ΝΑ ΣΑΣ ΓΡΑΨΩ...

ΣΟΥΛΙΤΣΑ ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΠΩΣ ΘΑ ΒΑΛΩ ΦΩΤΟ ΝΤΗΜΕΝΗ ΠΕΤΑΛΟΥΔΑ...ΜΗΝ ΣΚΑΣ ΓΙΑ ΤΗ ΠΙΤΣΑ ΕΙΠΑΜΕ ΜΟΛΙΣ ΓΕΝΝΗΣΟΥΜΕ ΕΧΟΥΜΕ ΑΓΩΝΑ...ΕΓΩ ΠΑΝΤΩΣ ΜΕ ΤΑ ΚΙΛΑ ΕΧΩ ΣΤΑΘΕΡΟΠΟΙΗΘΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΡΥΘΜΙΣΑ ΤΟΝ ΘΥΡΟΕΙΔΗ...ΠΕΡΝΕΙ ΜΟΝΟ ΤΟ ΜΩΡΟ ΒΑΡΟΣ ΤΩΡΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΣΤΑΘΕΡΗ ΕΔΩ ΚΙ ΕΝΑ ΜΗΝΑ...ΠΟΣΟ ΧΑΙΡΟΜΑΙ!!ΤΗΝ ΤΕΤΑΡΤΗ ΘΑ ΠΑΩ ΓΙΑ ΤΟ DOPPLER ΜΗΤΡΙΑΙΩΝ ΣΤΟ ΙΑΣΩ...

ΜΑΡΙΤΙΝΑ ΜΟΥ ΑΦΟΥ ΘΑ ΓΕΝΝΗΣΕΙΣ ΣΤΟ ΙΑΣΩ ΑΝΤΕ ΝΑ ΜΑΣ ΠΕΙΣ ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ ΓΙΑ ΕΜΑΣ ΠΟΥ ΑΚΟΛΟΥΘΟΥΜΕ...ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ Κ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΑ...ΟΣΟ ΠΛΗΣΙΑΖΕΙ Ο ΚΑΙΡΟΣ ΕΧΩ ΕΝΑ ΑΝΕΞΙΓΗΤΟ ΑΓΧΟΣ...ΦΟΒΑΜΑΙ ΠΛ ΤΟΝ ΤΟΚΕΤΟ,ΑΝΗΣΥΧΩ ΑΝ ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΗ ΜΗΤΕΡΑ,ΔΕΝ ΤΟ ΜΕΤΑΝΙΩΝΩ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΜΩΡΑΚΙ ΑΛΛΑ ΑΠ'ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΟΤΙ Η ΖΩΗ ΜΟΥ <<ΤΕΛΕΙΩΣΕ>>....

ΕΠΙΣΗΣ ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΕΓΑΛΗ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΑ Ο ΝΙΚΟΣ ΝΑ ΞΑΝΑ ΦΥΓΕΙ ΤΑΞΙΔΙ ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΑ ΓΙΑ 5 ΜΕΡΕΣ...ΑΚΟΜΗ ΔΕΝ ΗΡΘΑΝ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΤΑΞΙΔΙ...ΑΛΛΕΣ 5 ΜΕΡΕΣ ΜΟΝΗ Σ ΕΝΑ ΣΠΙΤΙ...ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΔΕΝ ΤΗΝ ΓΛΥΤΩΝΩ ΤΗΝ ΚΑΤΑΘΛΙΨΗ ΣΑΣ ΤΟ ΥΠΟΓΡΑΦΩ!!

ΠΛ ΦΙΛΙΑ ΣΤΗΝ ΕΛΕΝΑΚΟΣ,ΣΟΥΛΙΤΣΑ,ΓΕΩΡΓΙΑΝΝΑ ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΣΤΟΝ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟ,ΑΦΡΟ ΚΑΙ ΑΦΡΟΔΙΤΗ,ΣΤΕΙΣΙ ΚΑΙ ΣΕ ΣΕΝΑ....ΣΟΡΙ ΑΝ ΞΕΧΑΣΑ ΚΑΠΟΙΑ....ΔΕΝ ΤΟ ΕΚΑΝΑ ΕΣΚΕΜΜΕΝΑ!!!ΦΙΛΙΑΑΑΑΑΑΑΑ!!! :-h:-h:-h:-h:-h:-h:-h:-h:-h:-h:-h

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αστα να πάνε Αντριά μου..απο τώρα τα σκέφτομαι αλλα ντρέπομαι τόσο πολύ που είμαι ικανή να τραβάω τη νυχτικιά για να μη με δούν!Γιατί που θα μας έχουν σαν τις τσιτσιολίνες κοινή θέα για όλους αρχικά στην αίθουσα ωδυνών κ μετέπειτα στο χειρουργείο..??Άχ μπεμπάκια τι θυσίες κάνουν οι μανούλες..!!

Έχω κ άλλο κόλλημα κ πείτε μου άν είναι παράλογο,δε θέλω να με κοιτάνε όταν θα θηλάζω..Πχ να είναι μέσα στο δωμάτιο,πεθερά-πεθερός,γονείς,αδέρφια,φίλοι.. το έχω δεί κ δε μ'αρεσε καθόλου..

:lol::lol::lol::lol::lol: ΚΑΛΑ ΕΧΟΥΜΕ ΠΟΛΥ ΠΛΑΚΑ ΟΜΑΔΙΚΩΣ....ΧΩΡΙΣ ΠΑΡΕΞΗΓΗΣΗ!!!ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥ ΕΤΣΙ ΟΠΩΣ ΘΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΠΟΥ ΘΑ ΜΑΣ ΝΟΙΑΖΕΙ ΕΙΝΑΙ ΑΝ ΘΑ ΔΟΥΝΕ ΤΟ ΓΑΤΑΚΙ ΜΑΣ....ΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑ!!!ΜΕ ΚΑΝΑΤΕ ΚΑΙ ΓΕΛΑΣΑ!!!ΠΑΝΤΩΣ ΟΥΤΕ Κ ΕΜΕΝΑ Μ΄'ΑΡΕΣΕΙ ΝΑ ΘΗΛΑΖΟΥΜΕ ΜΕ ΚΟΙΝΟ!!!ΘΑ ΤΟΥΣ ΠΕΤΑΞΩ ΟΛΟΥΣ ΕΞΩ ΑΠΟ ΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ!!!ΕΠΛΙΖΩ ΣΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΝΑ ΠΕΤΥΧΩ ΤΠΤ ΛΟΓΙΚΕΣ ΚΟΠΕΛΕΣ ΜΙΑΣ Κ ΘΑ ΠΑΩ ΣΕ ΤΡΙΚΛΙΝΟ ΑΛΛΙΩΣ ΒΛΕΠΩ ΝΑ ΤΡΩΜΕ ΤΑ ΜΟΥΣΤΑΚΙΑ ΜΑΣ!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Oute emena mou aresei, lene na vazeis panw ena sentonaki na kaliveis to sti8os sou k einai ok alla gia mena oute etsi einai ok, pistevw einai kati pou 8a kanw egw meta3i emena k tou mwrou mou den katalava 8a vgaloume k to vizi mas se koini 8ea? ee na afisoume k kati gia emas afou to pipi 8a to exoun dei oloi =)) alla k pali na to skepazeis k na min fenete tipota mono pou 3erw pws oloi 3eroun ti kanw apo katw ntrepome..ELEOS!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Aνδρια κ Γιούλη θα κατουρηθώ απο τα γέλια κ έχω κ ακράτεια παναθεμα με!!! =))=))=))=))=))

Έτσι είναι όπως λές Άντρια ποιός ο λόγος να βάλουμε σεντόνι όταν όλοι θα ξέρουν οτι το έχουμε "πετάξει" έξω???!! :lol::lol: Γιουλάκι απο παραξενιά κ εσύ άλλο τίποτα ε;;Γι'αυτό διάλεξα μονόκλινο..όταν πονάω γίνομαι στρίγγλα! Μήπως είσαι κ εσύ παρθένος;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Aνδρια κ Γιούλη θα κατουρηθώ απο τα γέλια κ έχω κ ακράτεια παναθεμα με!!! =))=))=))=))=))

Έτσι είναι όπως λές Άντρια ποιός ο λόγος να βάλουμε σεντόνι όταν όλοι θα ξέρουν οτι το έχουμε "πετάξει" έξω???!! :lol::lol: Γιουλάκι απο παραξενιά κ εσύ άλλο τίποτα ε;;Γι'αυτό διάλεξα μονόκλινο..όταν πονάω γίνομαι στρίγγλα! Μήπως είσαι κ εσύ παρθένος;;

ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΚΛΕΙΣΩ Κ ΕΓΩ ΜΟΝΟΚΛΙΝΟ ΑΛΛΑ ΣΤΟ ΙΑΣΩ ΚΑΙ ΜΟΝΟΚΛΙΝΟ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ....ΤΡΙΚΛΙΝΟ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ....ΟΧΙ ΑΓΑΠΗ ΜΟΥ ΕΙΜΑΙ ΣΚΟΡΠΙΟΣ ΜΕ ΩΡΟΣΚΟΠΟ ΚΑΡΚΙΝΟ....ΤΟ ΑΠΟΛΥΤΟ ΝΕΡΟ!!!ΞΕΡΕΙΣ ΤΩΡΑ ΨΥΧΙΚΕΣ ΔΙΑΚΥΜΑΝΣΕΙΣ,ΕΥΑΙΣΘΗΤΗ....ΑΣΕ ΑΣΕ!!!ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΟΣ ΧΑΡΑΚΤΗΡΑΣ!!!ΒΑΣΙΚΑ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ ΚΟΥΡΑΖΩ Μ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΦΛΑΣΙΕΣ ΠΟΥ ΤΡΩΩ ΠΟΥ Κ ΠΟΥ....ΤΟ ΔΕ ΑΓΧΟΣ ΜΟΥ?ΕΧΕΙ ΚΑΤΑΝΤΗΣΕΙ ΑΗΔΙΑ!!ΕΝΩ Κ ΕΓΩ Η ΙΔΙΑ ΕΧΩ ΒΑΡΕΘΕΙ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koritsia teleutaia hmerominia mou exei dwsei 14 Martiou. Pwpw me provlimatisate polu me ti nyxtikoula. Egw den foraw nyxtika, pote mou kai san tin andria sxedon pote fousta, kai an foresw me xondro kaltson. Exw parei mono pizamoules fardies kai leptes me mplouzakia apo panw pou exoun koumpakia kai apo to lito fanelakia thilasmou kai rompitsa. Den ginetai na min parw nyxtikia? Den tis mporw katholou, den exw.. den thelw arnoumai :D:D .

Jule mou min stenaxwriesai, gia na se kanw na niwseis kalutera emena eleipe 10 meres Rwsia kai aurio feugei pali gia kana trihmero Oukrania. Oi pio duskoles wres gia mena de otan leipei einai to vradi kai kuriws tin wra pou pas na koimitheis kai den einai kaneis allos sto krevati para mono esu..pwpw me skotwnei. Niwthw to spiti toso adeio. Apo tin allh glytwnw ligo apo to roxalito tou, xexexe. Oso gia to dwmatio sto iasw Jule mou ta idia lew ki egw...opoios einai axestos tha ta akousei. Stin teliki prwteraiotita exei h lexwna kai to paidi..ligo eugenia pia kai diakritikotita apo tous episkeptes den vlaptei. Pisteuw oti den tha theorithei apo kanenan paralogo na zhthseis na vgoun apo to dwmatio toulaxiston oi andres otan thilazeis. An kai na sas pw tin alitheia kata vathos mprosta sto kalo tou paidiou mou kai tin anagi tou na piei eidika to prwtogala pou einai anektimitis threptikis axias den nomizw oti tha asxolithw kai idiaitera me to poios mpainei h vgainei apo to dwmatio kai poios koitaei h oxi to sththos mou.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτσια έχω πεθάνει στο γέλιο.... :lol::lol::lol:

εγώ δεν έχω σκοπώ να κάνω γυμνισμό ούτε στην αίθουσα ωδίνων ούτε στο δωμάτιο μετά...

με το παραμικρό που θα αφήσουν ανοιχτή την πόρτα θα έχω βάλει τον άντρα μου υπεύθυνο για να την κλείσει και να τους....μαλώσει...δεν κατάλαβα πληρώνω τα μαλλιοκέφαλά μου και θα υποφέρω να κατεβάσω και το νυχτικό κιόλας? και σε δημόσιο που είχα νοσηλευτεί μια φορά εκτάκτως, πάλι την ίδια αντιμετώπιση είχα...πρέπει να μας σέβονται ότι και να γίνει!!! (πολύ σοβαρά το πήρα χιχι)

επίσης δεν θα έχω επισκέπτες γενικά (το έχω ζητήσει εγώ) καθώς προτιμώ να έχω την προσωπική μου άνεση από το να να ευχαριστήσω τους συγγενείς και φίλους...

για αυτό είπα στον άντρα μου: ή μονοκλινο και περιορισμένους επισκέπτες, ή δίκλινο (για πιο οικονομικά) και καθόλου εκτός από την μαμά μου και όποιον άλλο θέλω εγώ (το πολύ ο μπαμπάς μου δηλαδή άντε και την 2η-3η μέρα τα αδέρφια μου...)

σιγά μην έχω τα χάλια μου και έχω όρεξη να δω την φάτσα του πεθερού μου ...που είναι και κουτσομπόλης!!!!!!!!!!!

και σχετικά με τον θηλασμό, είναι υποχρέωση του νοσοκομείου και των επισκεπτών να βγαίνουν έξω για να θηλάσει μια γυναίκα...κορίτσια μην τους αφήσετε να κάνουν ότι θέλουν! φροντίστε να είστε άνετα εσείς!

αα και για τα νυχτικάκια, εγώ έχω πάρει σεξυ-άνετα μέχρι το γόνατο (άντε και λιιιιγο πιο κάτω) και ένα πολύ ωραίο ρομπάκι...πραγματικά είναι πολύ ωραία! μοιάζουν με φορεματάκια....και είναι κυρίως μαύρα-ασπρόμαυρα και λίγο δαντέλα...απέφυγα τα ανοιχτόχρωμα για πρακτικούς λόγους αν και όλοι μου φωνάζαν και λέγαν: καλά με μαύρα θα πας να γεννήσεις??? :lol::lol::lol: τώρα ψάχνω μαύρα σουτιέν θηλασμού :shock::shock::lol::lol::lol:

κορίτσια την άνεσή μας πρέπει να κοιτάξουμε!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας μπεμπεδομανουλες!! Διαβασα ολα τα νεα σας και χαιρομαι πολυ που ολα ειναι καλα!! ;) Ελενακι μου καλα ειμαι κοριτσακι μου. Η εμπειρια σου ως νοσηλευτρια στο Αττικο ειναι πολυτιμη και για εμας. Με τον θηλασμο συμφωνω απολυτα μαζι σου. Ειναι μια προσωπικη στιγμη με το μωρο μας και δεν πρεπει να μας ενοχλει κανεις! Γιουλη με το καλο το doppler την Τεταρτη! Ελεγχεις και το βαρος σου μια χαρα! Μονο θετικες σκεψεις οκ? Αφροδιτη θα πλησιαζεις στο Μενιδι τωρα! Καλα να περασεις και με το καλο να επιστρεψεις! Samarcande το ετοιμασες το γραφειο σου ετσι? Καλοριζικο!! Ο Αρης τι κανει?? :-* Σουλα μου τι κανεις? Η Ελεανα σου? Ειρηνη μου τελεια τα επιπλακια και η κουνια και ολο το δωματιο της Νεκταριας σου! Με γεια! Joanaki μου σε ευχαριστω πολυ για τα καλα σου λογια! :-* Να χαιρεσαι και τον Χαρη σου και με το καλο ο μπεμπης! Afro οπως ειπαν και τα αλλα κοριτσια μια χαρα η μπεμπα σου!! Το σαιτ αυτο που εδωσε η Σαμανθα ειναι πολυ βοηθητικο! Georgi καλυτερα ο Αλεξανδρος ε? Μπραβο! Ουτε εγω κοριτσακια θα κανω καμπυλη σακχαρου. Δεν θα χρειαστει. Αχ τελευταια μ αρεσουν πολυ τα νυχτικακια και θα τα φορεσω στο Μαιευτηριο με το καλο! Να στειλω φιλια και στις υπολοιπες κουκλιτσες Γωγω, Μαριτινα, Σαμανθα, Sweety :-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Hliodwra pws k den 8a kaneis tin kampili? K egw tin ekana prin 2,5 mines peripou k vgike xamili (mallon ipoglikaimia to dikaiologisan) alla k pali me valane na tin kanw tin Triti..Eisai tixeri!!!!!!!! :)

Andria ούτε εγώ την έκανα...μου είπε ο γιατρός μου ότι είναι συμπληρωματική εξέταση σε περίπτωση που υπάρχει ανεβασμένο ζάχαρο ή κοντά στο όριο...

ο κάθε γιατρός λέει λίγο πολύ τα...δικά του :?:?

για παράδειγμα εσάς μαγνήσιο σας δίνει? Εμένα ναι 3 χαπάκια την ημέρα από το 2ο τρίμηνο...χωρίς να έχω καθόλου συσπάσεις, έτσι προληπτικά!! διάβασα ότι δεν είναι απαραίτητο και τόσο αλλά τι να κάνω? αφου μου λέει ότι πρέπει να το πάρω...το παίρνω...όπως επίσης μου λέει ότι δεν χρειάζεται να κάνω μαθήματα ανώδυνου τοκετού...επίσης ακόμα με εξετάζει 1 φορά τον μήνα και αν...ενώ αλλες κοπέλες πάνε κάθε 2-3 εβδομάδες το πολύ...τι να πω δεν ξέρω...ο θεός βοηθός... :?:?

λοιπόν Ηλιοδώρα το link που σου έστειλα το κοιτάω σχεδόν κάθε μέρα! Πιο παλια όταν ήμουν στο 2ο τρίμηνο ακόμα, έπαιρνα και τα στοιχεία του υπερήχου και τα έβαζα πάνω!!

τώρα κοιτάω το βάρος και το μελλοντικό βάρος (ανά εβδομάδα) και χαζο-χαίρομαι για το πόσο θα έχει φτάσει το μωράκι μου :D:D:D

ΕΛΕΝΑΚΙΙΙΙΙΙΙ ΒΑΛΕ ΤΗΝ ΠΗΤ ΤΗΣ ΜΑΡΙΤΙΝΑΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣ :lol::lol::lol::lol:

ΝΑ ΜΟΥ ΦΥΓΕΙ ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ ΤΟ ΑΓΧΟΣ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΠΡΩΤΗ ΧΙΧΙΙΧΧΙΧΙ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αντρια ετσι ειναι οπως λεει και η Σαμανθα! Εξαρταται απο τον γιατρο. Και μενα Σαμανθα ο δικος μου καθε μηνα μου λεει να πηγαινω, ειναι ενας ηρεμος γιατρος που δεν με φορτωνει με αγχος καθολου. Ναι το σαιτ το ειχα βρει κι εγω τυχαια πριν 2 μηνες και το κοιταζω σε καθε ευκαιρια! Και εμενα μ αρεσει να βλεπω πως προχωραει η αναπτυξη της μπουμπους μου! Αχχχ ειμαστε τρελαμενες με τα μπεμπακια μας!! :lol::lol: Με το καλο να εχεις εναν ευκολο τοκετο κι ας εισαι η πρωτη! Μην πτοεισαι καθολου! Θα εισαι και το γουρι μας!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πες τα Σαμάνθα..έτσι είναι,θα έχουμε τον πόνο μας κ θα πρέπει να αρχίσουμε τις χαιρετούρες κ να λέμε "μπορείτε να περάσετε έξω παρακαλώ να θηλάσω το μωρό μου;;" Αυτονόητα αλλα όχι για όλους.. Άσε που σκέφτομαι οτι όλοι θα θέλουν να παίρνουν αγκαλιά το μωρό!Έλεος,με τόσα μικρόβια.Δε χαμπαριάζουν γι'αυτό κάποιες φορές πρέπει να γινόμαστε "κακιές"! Επίσης άλλο αυτό,θέλουν ντέ κ καλά 40 μέρες επι καθημερινή βάση να μας επισκέπτονται!Ηelloooo..αφήστε τη μαμά κ το μωρό να συνέλθουν! Ευτυχώς το ξέκοψα απο τώρα σε πεθερά,αδέρφια άντρα κ.λ κ παρεξηγήθηκαν κιόλας!Σκασίλα μου μεγάλη..

Ηλιοδώρα μου που χάθηκες;; Καμπύλη γιατί δε θα κάνεις;;Τυχερούλα..γλίτωσες την αναμονή!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Την έβαλα,απορώ πώς δεν το είχα παρατηρήσει τόσο καιρό. Βρε μην αγχώνεσαι,θα παρακαλούσα να έχω την δικιά σου ΠΗΤ κ ας ήμουν πρώτη!! :D:D

3 Μαγνήσια; Πότε θα τα σταματήσεις σου είπε; Έτσι κ ο δικός μου,με το ζόρι με βλέπει κάθε 1-1μιση μήνα.Είναι θέμα γιατρού.πχ. εμάς απο εδώ κ πέρα κομμένο το sex.. άσχετα που δεν κάναμε :roll: ενώ άλλοι γιατροί λένε κάργα sex τον τελευταίο καιρό :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Samantha δεν ειναι και τοσο προληπτικο το μαγνησιο, δινουν για να μην κανουμε συσπασεις. Εμενα μου εδωσε 2, αλλα παιρνω 1, δεν μπορω.

Γιουλη ολες μας ανησυχουμε εαν θα γινουμε καλες μανες, μια ζωη αυτο το αγχος θα εχουμε, απλα με τον καιρο δεν θα το νιωθουμε τοσο εντονα οσο τωρα πριν γεννησουμε. Ειχα παρει τηλ. στο Μητερα και ρωτησα για ντοπλερ και μου ειπαν 110ε. Λες να υπαρχει διαφορα στις τιμες ή στην εξεταση, αλλο ντοπλερ και αλλο ντοπλερ μηριαιων; Ξερετε κατι;

Καλα λετε με το θηλασμο! Ολοι εξω!!!!!!!!!τωρα!!!!!!

Απο τον 8ο-9ο θα ζηταει ο γιατρος να μας βλεπει καθε 15 μερες, ειδικα οταν μπαινουμε στον μηνα μας, για να βλεπει το μωρο. Κανονικα ετσι γινετε, αυτο εχω ακουσει και απο αλλες κοπελες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ηλιοδώδα και εσύ το κοιτάς κάθε τόσο ??!! χαχαχα τέλειο δεν είναι???

εγώ τώρα στην 34η εβδομάδα την υπολογίζω 2.300 (γιατί δεν την έχω κλείσει ακόμα)...και όταν θα πάω στον γιατρό σε 2 εβδομάδες θα είναι 2.800...βέβαια όλα αυτά είναι εκτιμήσεις και βγαίνουν διαφορετικά προς τα πάνω και προς τα κάτω!!!

Ελενάκι πρέπει να αποφασίζουν οι γιατροί και να δίνουν κοινές οδηγίες!! μας έχουν τρελάνει...εγώ πχ στην αρχή είχα έναν γιατρό που μου έδινε συμπληρώματα από το 1ο τρίμηνο και μετά ο γιατρός που έχω τώρα μου τα έκοψε κατηγορηματικα...πάντως μου κάνει εντύπωση αυτό που λες για τις επαφές...σου το δικαιολόγησε? το σύνηθες είναι να προτείνουν επαφές οι γιατροί ειδικά τον τελευταίο μήνα...

αα και για τις επισκέψεις στο μαιευτήριο κλπ, κάποιες κοπέλες θέλουν κόσμο και είναι πιο χαλαρές...όπως και στο σπίτι μετά θέλουν κόσμο! Και καλά κάνουν τα κορίτσια ίσα ίσα τα χαίρομαι γιατί είναι πολύ χαλαρές και άνετες...Εγώ είμαι ακριβώς το αντίθετο! Θέλω ειδικά στην ανάρρωσή μου, να έχω την ησυχία μου! Σιγά μην κάθομαι να κοιτάω να συμμαζέψω το σπίτι και να φτιάξω καφέδες και γλυκά για να δεχτώ κόσμο στις 40 μέρες! Εκτός αν μου φέρει την γυναίκα για το σπίτι ο άντρας μου σε καθημερινή βάση :lol::lol::lol::lol: θέτω τέτοια διλήμματα που λέτε εγώ και τον αφήνω να αποφασίσει χιχιχιχιχ

κάποιο κοριτσάκι είπε για το όνομα Αγάπη! Είναι και στα υποψήφια δικά μου, μαζί με το όνομα της μανούλας μου το οποίο θα το δώσουμε οπωσδήποτε ως δεύτερο: Ανδρομάχη :D:D:D Αλλά δεν το έχουμε αποφασίσει ακόμα οπότε μην το βάλετε στην λίστα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koritsakia mou paw na kanw mpanaki, na peripoii8w k ligo t mallakia mou na tous kanw kammia maskoula k na ta frontisw ligo giati edw k poli kairo ta exw olo mazemena panw kotso (einai sgoura k poli lepti i trixa k ginontai eukola kompoi k twra me tin egkimosini akoma xeirotera einai poli ati8asa k talaipwroume) [smilie=icon_rr.gif] k na vgalw ligo to fridaki mou k to moustakaki mou [smilie=glasses11.gif] k euxomai na alla3ei ligo i 4ixologia mou (niw8w ena ane3igito agxos xwris logo) k stis 5:30 exoume rantevou ston ginaikologo!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Samantha δεν ειναι και τοσο προληπτικο το μαγνησιο, δινουν για να μην κανουμε συσπασεις. Εμενα μου εδωσε 2, αλλα παιρνω 1, δεν μπορω.

Γιουλη ολες μας ανησυχουμε εαν θα γινουμε καλες μανες, μια ζωη αυτο το αγχος θα εχουμε, απλα με τον καιρο δεν θα το νιωθουμε τοσο εντονα οσο τωρα πριν γεννησουμε. Ειχα παρει τηλ. στο Μητερα και ρωτησα για ντοπλερ και μου ειπαν 110ε. Λες να υπαρχει διαφορα στις τιμες ή στην εξεταση, αλλο ντοπλερ και αλλο ντοπλερ μηριαιων; Ξερετε κατι;

Καλα λετε με το θηλασμο! Ολοι εξω!!!!!!!!!τωρα!!!!!!

Απο τον 8ο-9ο θα ζηταει ο γιατρος να μας βλεπει καθε 15 μερες, ειδικα οταν μπαινουμε στον μηνα μας, για να βλεπει το μωρο. Κανονικα ετσι γινετε, αυτο εχω ακουσει και απο αλλες κοπελες.

Γεωργιάννα προληπτικά το δίνουν για να ΜΗΝ κάνουμε συσπάσεις και όχι εκ των υστέρων...ποιο παίρνεις? Το Trofocard? εμένα μου έδωσε 3 την ημέρα και ποτε δεν τα πήρα και τα 3 γιατί δεν μου έβγαιναν στο πρόγραμμα καθώς πρέπει να απέχουν 3 ώρες πριν και μετά από το ασβέστιο...και επίσης να μην το παίρνουμε μαζί με τον σίδηρο... ΑΠλώς κάποιες κοπέλες δεν το πήραν καθόλου...για αυτό το λέω...

Λοιπόν το ντόπλερ μητριαίων αρτηριών είναι αυτό που λέμε ντόπλερ και εγώ δεν το έκανα στο Ιασώ που έκανα αυχενική και β επιπέδου αλλά μου το έκανε ο γιατρός στο ιατρείο του..και θα το κάνει κάθε φορά...απλώς μας στέλνουν και σε αυτά τα νοσοκομεία γιατί έχουν σύμβαση με αυτά και έχουν συμφωνήσει να τους στέλνουν πελάτες...Γεωργιάννα στο Μητέρα θα γεννήσεις?

Μα και εγώ νοιώθω ότι με βλέπει πολύ αργά ο γιατρός μου...ουφ θα με σκάσει! ευτυχώς κλωτσάει η μπέμπα ασταμάτητα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φυσικά καλά κάνουν κ εγώ το αυτό λέω,ας ήμουν έτσι αλλα τι νά κάνω είμαι απο τη φύση μου περίεργο πλάσμα! :D

Όσο για το σέξ εμάς μας το έκοψε λίγο νωρίτερα λόγο συσπάσεων αλλα στις υπόλοιπες μανούλες που ξέρω κ δεν είχαν κανένα "θεματάκι" απο τον 7ο το κόβει. Λέει ότι το μωρό κατεβαίνει χαμηλά κ δεν θέλει να το διακυνδυνεύουμε έχοντας πρόωρο τοκετό ή αργότερα να τραυματιστούν. Γενικότερα είναι πολύ του "όχι"..όχι στην οδήγηση,όχι στην γυμναστική,όχι στο μπάνιο με ζεστό νερό,όχι στην αποτρίχωση με κερί,πολλά όχι όχι όχι..Τί να πώ! :shock:

Άντρια ημέρα κούρας βλέπω!Άντε στολίσου να σε δεί όμοργη η κοράκλα σου! Καλή επιτυχία για το απόγευμα!!μπές να μας πείς λεπτομέριες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πολύ ωραίο το Αγάπη!Άν έκανα κόρη ήταν απο τα πρώτα υποψήφια ονόματα! Η Afro άν δεν κάνω λάθος θα βγάλει Αγάπη την μικρή της.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φυσικά καλά κάνουν κ εγώ το αυτό λέω,ας ήμουν έτσι αλλα τι νά κάνω είμαι απο τη φύση μου περίεργο πλάσμα! :D

Όσο για το σέξ εμάς μας το έκοψε λίγο νωρίτερα λόγο συσπάσεων αλλα στις υπόλοιπες μανούλες που ξέρω κ δεν είχαν κανένα "θεματάκι" απο τον 7ο το κόβει. Λέει ότι το μωρό κατεβαίνει χαμηλά κ δεν θέλει να το διακυνδυνεύουμε έχοντας πρόωρο τοκετό ή αργότερα να τραυματιστούν. Γενικότερα είναι πολύ του "όχι"..όχι στην οδήγηση,όχι στην γυμναστική,όχι στο μπάνιο με ζεστό νερό,όχι στην αποτρίχωση με κερί,πολλά όχι όχι όχι..Τί να πώ! :shock:

Άντρια ημέρα κούρας βλέπω!Άντε στολίσου να σε δεί όμοργη η κοράκλα σου! Καλή επιτυχία για το απόγευμα!!μπές να μας πείς λεπτομέριες!!

αχ και εμένα όχι στην γυμναστική μου είπε και με σκοτωσε...την οδήγηση μου την έκοψε ο άντρας μου...γκρρρρρρ :evil::evil: αλλά το μπανιο με ζεστο νερό και την αποτρίχωση δεν τα ήξερα ότι είναι επίφοβα! μήπως για τις συσπάσεις? Τώρα σου πέρασαν? Αποτρίχωση με κερί ούτε στα πόδια??ή μονο μπικίνι σου απαγόρευσε?

Ανδρια με το καλό να δεις το μωράκι σου στον υπέρηχο! περιμένουμε νέα :D:D:D και ΓΡΑΜΜΑΡΙΑ :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι για τις συσπάσεις απαγορεύεται,μας το είπε κ η μαία στη συνάντηση prenatal. Για τα πόδια δε μου είπε γιατί μόνο για μπικίνι είχα ρωτήσει,φαντάζομαι πως επιτρέπεται άν φτάνεις μόνη σου εκει κάτω να την κάνεις! Τη γυμναστική τη δικαιολόγεισαι αρχικά για να μην έχουμε καμια αποκόλληση αλλα αργότερα που υποτιθεται "δένει" το έμβρυο δεν ξέρω γιατί.. λίγο περπάτημα επιτρέπει πάλι καλά γιατί θα σκουριάσω στο τέλος απο την ακινησία! Υπομονή..3 μήνες μετά τη γέννα θα πάρουν φωτιά τα γυμναστήρια κ τα κολυμβητήρια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι για τις συσπάσεις απαγορεύεται,μας το είπε κ η μαία στη συνάντηση prenatal. Για τα πόδια δε μου είπε γιατί μόνο για μπικίνι είχα ρωτήσει,φαντάζομαι πως επιτρέπεται άν φτάνεις μόνη σου εκει κάτω να την κάνεις! Τη γυμναστική τη δικαιολόγεισαι αρχικά για να μην έχουμε καμια αποκόλληση αλλα αργότερα που υποτιθεται "δένει" το έμβρυο δεν ξέρω γιατί.. λίγο περπάτημα επιτρέπει πάλι καλά γιατί θα σκουριάσω στο τέλος απο την ακινησία! Υπομονή..3 μήνες μετά τη γέννα θα πάρουν φωτιά τα γυμναστήρια κ τα κολυμβητήρια!!

Ελενάκι εγώ φέρνω κοπέλα στο σπίτι για το μπικίνι...και για πόδια..θα μου κάνει και όταν περιμένω να γεννήσω....

πάντως στο εξωτερικό κάνουν γυμναστική κανονικά...εγώ προ εγκυμοσύνης πήγαινα κάθε μέρα...τώρα...τίποτα...

θα έχεις βοήθεια μετά? Πότε θα προλαβαίνουμε να πηγαίνουμε γυμνμαστήριο καλε?? Αχ μακάρι να προλαβαίνουμε γιατί και εγώ δεν μπορώ άλλο την ακινησία!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια εγω οδηγω συνεχεια σαν τρελλη..

ελπιζω να μη μου την κοψει αφου δε με ενοχλει, ο γιαννης δεν οδηγει τι θα κανουμε? αφου ειμαι πεπεισμενη οτι ενω στο μαιευτηριο ειναι να με παει ο μπαμπας μου θα παω μονη οδηγωντας...

γιατι ρε παιδια οχι σεξ απο τον 7ο? Τι βαναυσα πραματα ειναι αυτα...

:oops::oops::oops::oops:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...