Μετάβαση σε περιεχόμενο

gunaikologo tou dimosiou h tou idiotikou?


mpoumpoulina

Recommended Posts

loipon koritsia exw polles apories :D as poume oti kapoia kopela menei egkuos kai apofasizei na genisei se dimosio nosokomeio.alla o gunaikologos tis sunergazete me iditiko nosokomeio.ti tha htane protimotero?na vrei kapoion o opoios sunergazete me dimosio nosokomeio h na parameinei sto idiotiko kai otan erthei h wra h kalh as poume na paei na gennisei se dimosio nosokomeio?ginete auto? :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα μπουμπουλινα.γινεται αυτο που λες,ομως θα γεννησεις με τον εφημερευοντα γιατρο στο δημοσιο νοσοκομειο οταν θα ρθει εκεινη η ωρα.οποτε αν θες να γεννησεις σε δημοσιο,βρες ενα γιατρο που να ναι σε δημοσιο και θα ναι εκει την ωρα του τοκετου σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοπελα μου.καταρχας εισαι εγγυος?αν ναι τοτε συγχαρητηρια.εγω επιδη μενω επαρχια και η κλινικη ειναι αθλια και δεν την εμπιστευομαι ειχα απο την αρχη τον γιατρο μου εξω πληρωνα τις επισκεψεις και στο νοσοκομειο βρηκα εναν αλλο γιατρο που με εξεταζε ( και αυτον τον πληρωνα) για να ειμαι σιγουρη οτι θα με ξεγεννησει.εγω ειμαι ικανοποιημενη και απο τους 2 γιατρους μου και ειδικα απο αυτον που θα με ξεγεννησει αυριο ( μπαινω για προκληση).αν δεν εχεις σκοπο να γεννησεις σε κλινικη οπωσδηποτε βρες εναν γιατρο του δημοσιου γιατι ειναι μεγαλο πραγμα να νιωθεις ασφαλεια.αν παλι εχεις σκοπο να γεννησεις σε κλινικη συνεννοησου με τον γιατρο του ιδιωτικου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

loipon koritsia exw polles apories :D as poume oti kapoia kopela menei egkuos kai apofasizei na genisei se dimosio nosokomeio.alla o gunaikologos tis sunergazete me iditiko nosokomeio.ti tha htane protimotero?na vrei kapoion o opoios sunergazete me dimosio nosokomeio h na parameinei sto idiotiko kai otan erthei h wra h kalh as poume na paei na gennisei se dimosio nosokomeio?ginete auto? :?

μπορείς να βρεις γιατρό που να συνεργάζεται και με ιδιωτικό και με δημόσιο. η αδερφή μου έχει γυναικολόγο που δουλεύει και στο παπαγεωργίου και στο γένεσης (για θεσσαλονικη μιλαμε παντα). το πρωτο παιδι το γένησε σε ιδιωτική κλινική(στο γένεσης) και το δευτερο στο παπαγεωργιου που ειναι δημοσιο νοσοκομειο. δεν περιμενε εφημεριες ή κατι τετοιο. απλα ειχε παντεβου με το γιατρο της και πηγε. ηταν προγραμματισμενο για καισαρική.

πιστευω όλοι οι γιατροί συνεργάζονται και με ιδιωτικό και με δημόσιο. βρές έναν απο αυτούς. είναι η καλυτερη λύση.

πάντως στο συγκεκριμένο νοσοκομείο όσες γνωστές γένησαν έμειναν καταευχαριστημένες. η αδερφή μου είπε οτι είναι κάλυτερο και απο το ιδιωτικό. ασε που και τα έξοδα είναι πολύ λιγότερα.

πλήρωσε μονο το γιατρό της και τίποτα άλλο.

ενώ στη πρώτη γέννα πλήρωσε και 2000 ευρώ νοσήλεια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοπελα μου.καταρχας εισαι εγγυος?αν ναι τοτε συγχαρητηρια.εγω επιδη μενω επαρχια και η κλινικη ειναι αθλια και δεν την εμπιστευομαι ειχα απο την αρχη τον γιατρο μου εξω πληρωνα τις επισκεψεις και στο νοσοκομειο βρηκα εναν αλλο γιατρο που με εξεταζε ( και αυτον τον πληρωνα) για να ειμαι σιγουρη οτι θα με ξεγεννησει.εγω ειμαι ικανοποιημενη και απο τους 2 γιατρους μου και ειδικα απο αυτον που θα με ξεγεννησει αυριο ( μπαινω για προκληση).αν δεν εχεις σκοπο να γεννησεις σε κλινικη οπωσδηποτε βρες εναν γιατρο του δημοσιου γιατι ειναι μεγαλο πραγμα να νιωθεις ασφαλεια.αν παλι εχεις σκοπο να γεννησεις σε κλινικη συνεννοησου με τον γιατρο του ιδιωτικου.

με το καλό !!! να έχεις μια καλή και ήρεμη γέννα!!! πόσο σε ζηλεύω!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mpoumpoulina θα πατησεις τωρα απαντηση...απο κατω μεσα στο μπλε πλαισιο γραφει καπου εκει διπλα στα τετραγωνακια προσαρτηση υπογραφης(η υπογραφη μπορει να αλλαξει απο τον πινακα ελενχου) κλικαρε εκεινο το τετραγωνακι κ εισαι οκ αλλιως πανε στο πινακα ελενχου κ καντο....

εγω τις δυο πρωτες φορες πηγα σε εξωτερικο γιατρο να δω το μωρο μετα βρηκα γιατρο στο δημοσιο νοσοκομειο που θα γεννησω κ με παρακολουθει κ αυτος θα με ξεγεννηση με το καλο πρωτα ο θεος...δεν θα ηθελα να παω ξεκαρφωτη κ σε οποιον πεσω..

με το καλο να κρατησεις το μωρακι σου αγκαλια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το καλύτερο είναι ο γιατρός που σε κουράρει και ξέρει το ιστορικό σου να είναι και αυτός που θα σε ξεγεννήσει . Δεν ξέρω πως είναι τα πράγματα στην επαρχία και πως δουλεύουν εκεί οι κλινικές η τα αντίστοιχα δημόσια νοσοκομεία στην Αθήνα όμως αν δεν έχεις γιατρό και περιμένεις να πας σε ένα δημόσιο νοσοκομείο και να σε ξεγεννήσει αυτός που έχει εφημερία το τζογάρεις .Μπορείς εξ αρχής να βρείς ένα γυαικολόγο ο οποίος είναι σε δημόσιο νοσοκομείο και να σε αναλάβει να πηγαίνεις στο ιατρείο του κανονικά και να χρησιμοποίησεις όλα τα δικαιώματα του δημόσιου νοσοκομείου . Εγω γέννησα σε ιδιωτικό νοσοκομείο με ιδίωτη γιατρό αλλά επειδή ήταν στρατιωτικός γιατρός μπορούσε και με έστελνε για όλες τις εξετάσεις εκτος το β επίπεδου στο Ν.ΝΑ Μια φίλη μου είχε ιδιωτικό γιατρό κάποια στιγμή έμεινε έγκυος και επειδή τα οικονομικά τους δνε τους επέτρεπαν τα ιδιωτικά νοσοκομεία βρήκε κάποιον στο έλενα και πήγε μόνο τις τελευταίες εβδομάδες βασικά ήταν γνωστός του ικούτης και έτσι δεν είχε πρόβλημα . όπως και να είναι σου εύχομαι ότι καλύτερο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

happy mou euxaristw poluuuu :D na se rwthsw kati an thumasai fusika poso sou kostisan h prwtes exetaseis olo to paketo to opoio ap oti xerw einai poles oi exetaseis etsi?episis stis protes autes exetaseis sumperilamvanete test pap?h kapoia kalhergia?exw kairo na kanw dn tha eprepe na kanw twra?to fillo pote to vlaipoume?o giatros mou eipe oti exoume akomaaaa

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

vania mou euxaristw akrivos epeidi kai emas ta oikonomika einai ligaki perierga auth th periodo gia auto to skeftomai.o giatros mou sunergazete me iasw g auto lew mi pws vrw kapoion sto dimosio...kai dn xerw ti na kanw epeidi opws eipes kalutera einai se gunaikologo o opoios xerei to istoriko sou..alla an eisai oikonomika periorismenos...entometaxi emena exei kai kati allo egw auth th stigmi eimai sto oaed kai mou ligei ton maio meta ti ginete???????me kaluptei to ika?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...