Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ποτε να κανω ενα τεστακι?


roulaa

Recommended Posts

Καλημερα muriam μου τι γινεται?Ειμαι στην 3η ημερα καθυστερησης σημερα,

Ποσο πια αργα να εγινε αν εγινε η συλληψη?αμεσως δεν γινεται?την ιδια μερα?

Απ'τις 19 λοιπον που καναμε τις ζουζουνιες μεχρι σημρα νομιζω το τεστ θα εδειχνε κατι!

Ειλικρινα μ'αυτον τον κυκλο δεν εχω ιδεα τι μου γινεται και τι μου ξημερωνει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΡΟΥΛΑ ΜΟΥ ΕΧΕΙΣ ΣΤΑΘΕΡΟ ΚΥΚΛΟ?ΣΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΩ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΕΝΑ ΤΕΣΤ Η ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΧΟΡΙΑΚΗ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Κ ΠΟΙΟ ΑΞΙΟΠΙΣΤΗ Κ ΕΥΧΟΜΑΙ ΘΕΤΙΚΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ!!!!!ΜΙΑ ΦΙΛΗ ΜΟΥ ΠΡΙΝ ΛΙΓΕΣ ΜΕΡΕΣ ΕΜΑΘΕ ΟΤΙ ΗΤΑΝ ΕΓΚΥΟΣ Κ ΜΑΛΙΣΤΑ ΣΧΕΔΟΝ 2ΜΗΝΩΝ Κ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΓΙΑΤΙ ΕΙΧΕ ΠΕΡΙΟΔΟ ΚΑΝΟΝΙΚΑ.ΕΥΧΟΜΑΙ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ Κ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΝΕΑ ΣΟΥ!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα muriam μου τον κυκλο μου δεν το χαρακτηριζω και απολυτα φυσιολογικο,ερχεται βεβαια καθε 32 ημερες αλλα στο παρελθον εχει ερθει και πιο νωρις και πιο αργα αναλογα τα κεφια του!

Μιλησα με το γιατρο μου σημερα του ειπα για την καθυστερηση και το αρνητικο τεστ κ μονο που δεν μ'εβρισε μου πε για χοριακη την δευτερα αλλα δεν θελωωω...η μαλλον δεν μπορωωω....θα παω μεσα στην τρελη χαρα θα κανω τη χοριακη θα ειναι αρνητικη και θα με περασουν για χαζη...Ειλικρινα δεν ξερω!

Παντως ειλικρινα σας μιλαω αν δεν υπαρχει εγκυμοσυνη που δεν υπαρχει μετα θα χρησιμοποιουμε 5 προφυλακτικα να μην σας πω και ολοσωμο προφυλακτικο να ειμαι σιγουρη οτι δεν θα ξαναεχω τετοιο αγχος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πουλα μου καλησπερα..

βρισκομαι και γω στην ιδια κατασταση με σενα ...περιμενα περιοδο 1/2 με κυκλο 30-33 ημερων περιπου (ψχωρις να ναι και πολυ σταθερος).μεχρι και εχθες που εκανα τεστ στην 4 η μερα καθυστερησης βγηκε αρνητικο...μιλησα με το γιατρο καιμ ου ειπε τη δευτερα να παω για χοριακη...

αλλα δε θα εδειχνε πια το τεστ την 4η μερα καθυστερησης;;;;;α[πιθανο μου φαινεται!!!

να σημειωσω οτι στο γιο μου το τεστ ειχε βγει θετικο μια μερα πριν την περιοδο!!!!

δε ξερω εχω μπερδευτει....εχω πονους που πανε κι ερχονται και με εχει πιασει και η μεση μου...επισης εχω ολες αυτες τις ημερες εχω ασπρα υγρα..και ποναω απο τις 25/1!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κ ΕΓΩ ΕΤΣΙ ΑΣΤΑΤΟ ΚΥΚΛΟ ΑΛΛΑ ΛΟΓΩ ΠΟΛΥΚΙΣΤΙΚΩΝ.ΚΑΝΕ ΜΙΑ ΧΩΡΙΑΚΗ ΙΣΩΣ ΤΟ ΤΕΣΤ ΝΑ ΜΙΝ ΕΔΕΙΞΕ ΤΟ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΑΠΟ ΠΟΛΛΕΣ ΘΕΤΙΚΗ ΧΩΡΙΚΗ Κ ΤΕΣΤ ΑΡΝΗΤΙΚΟ.ΓΙΑΤΙ ΠΡΟΦΥΛΑΚΤΙΚΟ ΔΕΝ ΘΕΛΕΤΕ ΜΩΡΟ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πολυκυστικες δεν εχω εγω μεχρι περσι τουλαχιστον δεν ειχα...

Οσο για το προφυλακτο...Μωρε μωρακι θελουμε ιδιως ο καλος μου πιο πολυ,αλλα αν ειναι καθε μηνα να εχω τετοιο αγχος και αρνητικα τεστ καλυτερα με ολοσωμο προφυλακτικο να ξερω οτι δεν συμβαινει τιποτα και να ειμαι ηρεμη,οχι σαν τωρα που εκει που γελαω με πιανουν τα κλαματα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΡΟΥΛΑ ΜΙΝ ΤΟ ΛΕΣ ΑΥΤΟ ΑΦΟΥ ΘΕΛΕΤΕ ΜΩΡΑΚΙ ΘΑ ΕΡΘΕΙ...Κ ΓΩ ΚΑΘΕ ΜΗΝΑ ΑΓΩΝΙΑ ΕΙΜΑΙ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΣΕ ΚΑΤΑΛΑΒΕΝΩ...ΑΛΛΕΣ ΕΙΝΑΙ ΤΥΧΕΡΕΣ Κ 2 3 ΜΗΝΕΣ ΜΕΝΟΥΝ ΕΓΚΥΟΣ Κ ΑΛΕΣ ΟΧΙ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ?ΥΠΟΜΟΝΗ Κ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΕΣ...ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σ'ευχαριστω κουκλιτσα μου ευχομαι συντομα τα ευχαριστα νεα!!!Θα δω τι στο καλο εχω εγω κ αναλογως θα πραξω...να μου στελνετε την θετικη σας ενεργεια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΡΟΥΛΑ ΜΟΥ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ Κ ΕΧΕΙΣ ΤΙΝ ΘΕΤΙΚΗ ΜΟΥ ΕΝΕΡΓΕΙΑ!!!!!!!!!ΚΑΝΕ ΜΙΑ ΧΩΡΙΑΚΗ ΕΙΝΑΙ ΠΟΙΟ ΑΞΙΟΠΙΣΤΗ...ΚΑΛΑ ΑΠΟΤΕΣΜΑΤΑ ΕΥΧΟΜΑΙ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερααα τι μου κανετε?

Μαιμουδακι ευχομαι σημερα να ειναι η τυχερη σου ημερα και να πεις τα ευχαριστα!!

Εγω σημερα θα παω για μια χοριακη να τελειωνει η υποθεση καθοτι περιοδος δεν υπαρχει,πονακια εξαφανιστηκαν μονο ελαχιστα υγρα εχω και κυριως το κεντρικο νευρικο μου συστημα τα χει παιξει!!!

ΔΕν εχω ελπιδες για εγκυμοσυνη αλλα τουλαχιστον να ειμαι σιγουρη και να δω τι θα κανω μετα,θα παω μαλλον και στο γιατρο να μου γραψει εναν ορμονικο ελεγχο να δω τι γινεται κ εκει μεσα!!!

Φιλακια σας!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κουκλες...καλα ε...με συγκινησατε με τη θετικη σας ενεργεια σας ευχαριστω ολοψυχα ευχομαι τη επομενη φορα να σας ανακοινωσω κι εγω τα ευχαριστα και να χαρουμε οοοοολοι μαζι!

Εκλεισα ραντεβου με τον γυναικολογο στις 15/2 κι επισης η χοριακη ηταν αρνητικη 2 το αποτελεσμα!!!

Δεν εχω ιδεα τι γινεται...αλλα ευχομαι σε ολες τις κοπελες γρηγορα ενα μωρακι και να ξερετε οως κι εγω θα χαρω σα να συνεβαινε σε μενα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σαι καλα muriam μου μολις μαθω τι συμβαινει θα σας ενημερωσω και κατα πασα πιθανοτατα θα χρειστω την γνωμη σας ξανα!!!

Φιλακια σας πολλα...και κοιταξτε κοριτσακια μεχρι να μαθω εγω τι γινεται φροντιστε εσεις να μου εχετε ετοιμα τα πιο ευχαριστα νεα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 4 weeks later...

Καλημερα κοριτσια μου...καλη σαρακοστη να εχετε...

Ψιλοχαθηκα παλι ε...

Επεστρεψα ομως για να σας πω τα νεα μου,

πηγα την προηγουμενη πεμπτη στο γιατρο εκανα το τεστ παπ καλλιεργεια κολπικου υγρου και υπερηχο,

ολα φαινονται μια χαρα εκτος απ'την μια ωοθηκη που φαινεται να εχει μια πολυκυστικη υφη μου ειπε η γιατρος να μην ανησυχησω δεν ειναι τιποτα σοβαρο και αντιμετωπιζεται πολυ ευκολα ειτε με χαπακια ειτε μπορει να φτιαξει και μονο του,την ημερα που πηγα ειχε σκασει το ωοθηλακιο μου λεει χαρακτηριστικα πιο καταλληλη ημερα δεν μπορουσες να χες ερθει και το ενδομητριο ηταν 10 χιλιοστα πολυ καλο μου ειπε,μου εγραψε ορμονικες εξετασεις και αιματολογικες ενα σωρο ομως για να χει μια πιο ολοκληρομενη εικονα και τωρα περιμενω να αδιαθετησω για να τις κανω,μου ειπε οτι εκεινη πιστευει οτι θα βγουν φυσιολογικες και απλα να σημειωνω τον κυκλο μου για 3-4 μηνες και μετα να την επισκευτω αν υπαρχει ανωμαλια για να δουμε πως θα το ρυθμισουμε!!!!

Σας φιλω και ελπιζω να μην σας επριξα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΡΟΥΛΙΤΣΑ ΜΟΥ ΜΟΥ ΝΑ ΤΙΝΣ ΚΑΝΕΙΣ ΤΙΣ ΟΡΜΟΝΙΚΕΣ ΣΟΥ Κ ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΚΑΛΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ!!!!!!!!Κ ΓΩ ΕΙΧΑ ΚΑΝΕΙ ΟΡΜΟΝΙΚΕΣ Κ ΜΑΛΙΣΤΑ 2 ΦΟΡΕΣ Κ ΗΤΑΝ ΚΑΛΕΣ...ΘΑ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΝΕΑ ΣΟΥ!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα σας κοθκλες τι μου κανετε?

κανενα νεο απ'το μετωπο?

Εγω πηρα χθες τα αποτελεσματα της καλλιεργειας και του παπ,το παπ ειναι καθαρο αλλα η καλλιεργεια εειδε μυκοπλασμα αρχισα αντιβιωση κ εγω και ο αντρας μου κ ολα θα πανε καλα...το επομενο βημα τωρα ειναι να αδιαθετησω για να κανω τιε ορμονικες μου,αληθεια βρε κοριτσια εχω μια ερωτηση γιατι καπου εχω ψιλομπερδευτει....

Οταν πηγα στο γιατρο ειχε σπασει το ωοθηλακιο οπως μου ειχε πει κ οτι αυτο το μηνα θα αδιαθετησω κανονικα χωρις καθυστερηση,οταν λεμε κανονικα τι εννοουμε στις 28ημερες κυκλο η 30?εγω αδιαθετησω τον προηγουμενο μηνα στις 12 τωρα ποτε να περιμενω?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βρε κοριτσια μου αλλη μια ερωτηση,το στηθος μου εδω και 3 μερες εχει πριστει και ποναει μα δεν μπορω ουτε να τ'ακουμπησω σιγουρα ειναι γιατι περιμενω περιοδο αλλα εχω αρχισει να φοβαμαι ποτε ξανα δεν μ'εχει ξαναπονεσει ουτε καν οταν περιμενω περιοδο τωρα γιατι ποναει???μετα απο τοσα χρονια περιοδου αυτη τη φορα το πιασε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...