Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ποτε να κανω ενα τεστακι?


roulaa

Recommended Posts

Κοριτσια καλημερα σας ειμαι η ρουλα,διαβαζω καθε μερα σχεδον το foroum σας κ ομολογω μ'αρεσει τρελα που μοιραζεστε την αγωνια,τη χαρα κ τα συναισθηματα σας,ειχα γραψει κ εγω μια φορα παλαιοτερα.

Ηθελα λοιπον να σας κανω μια ερωτηση αν γνωριζεται να μου απαντησετε κ προκαταβολικα συγνωμη αν σας κουρασω η σας μπερδεψω.

Λοιπον εχω κυκλο(τετραγωνισμενο?) 32 ημερων τελευταια περιοδο ειχα στις 24/12/10 αποφασισα τοτε να αρχισω ξανα τα αντισυλληπτικα τα αρχισα λοιπον κανονικα απ'την πρωτη ημερα περιοδου (24/12) τα επαιρνα 6 ηερες μεχρι τισ 29/12 μετα αρχισα να τα ξεχναω λογο της δουλειας κ ετσι ξαναηρθε περιοδος στισ 01/01/11...

Πρωτη ερωτηση τωρα...εγω τον κυκλο απο ποτε να τον μετραω απο 24/12 η απο 01/01??

Και δευτερη ερωτηση...ειχαμε με τον συντροφο μου μια ελευθερη επαφη στις 19/01 υπαρχει περιπτωση εγκυμοσυνης με μια μονο φορα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

roulaa καλημερα και καλωςηρθες στην παρεα μας

το μονο που με μπερδεψε ειναι εφοσον θελεις να μεινεις εγκυος γιατι πηρες αντισηληπτικα;ηθελες να ρυθμισεις τον κυκλο σου,αλλα ετσι κι αλλιως για να μεινεις εγκυος πρεπει να τα σταματησεις και ετσι χανεται η σειρα παλι,αφου η περιοδος σου ηρθε τελευταια φορα στις 1/1 θα μετρας απο αυτην την ημερομηνια φυσικα,και βεβαια μπορεις να μεινεις με μια φορα εγκυος δεν χρειαζεται και παραπανω,αν ετυχε να ειναι η γονιμη μερα σου μπορεις ανετα να μεινεις,σου ευχομαι αυτο που θελεις να γινει συντομα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστω ΚΑ1 και μαιμουδιτσα....ειπα λεει κ εγω αρχιζοντας τα αντισυλληπτικα θα κανονισω τον κυκλο μου...βλακειες αυτος δεν ειναι κυκλος ειναι πολυγωνο!Στις 19 που ειχαμε ελευθερη επαφη ηταν οντως στις γονιμες,τωρα περιμενω σημερα αυριο να αδιαθετησω αλλα χλωμο το κοβω!Ελεγα να το καθυστερησω κανενα 2 χρονια ακομα το παιδακι μεχρι να βαλουμε τη ζωη μας σε ταξη(λεμε τωρα)...αλλα τωρα οσο το σκεφτομαι ας ερθει με το καλο οποτε θελει!Δεν ειναι ανγκη να μεγαλωσε σε μεζονετα καλο ειναι κ το 2αρακι!Εσεις κοριτσια εχετε αλλα παιδακια?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ειλικρινα σας ευχαριστω πολυ ολες για το καλωσορισμα!Ευχομαι σε ολες να πραγματοποιηθουν ολες οι ευχες σας!!!Απο 01/01/ μπουμπουλινα μου μετραω κ εγω κ θα αδιαθετησω σημερα η αυριο για οτι νεοτερο εχω θα σας ενημερωσω αμεσα εννοειται!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστω ΚΑ1 και μαιμουδιτσα....ειπα λεει κ εγω αρχιζοντας τα αντισυλληπτικα θα κανονισω τον κυκλο μου...βλακειες αυτος δεν ειναι κυκλος ειναι πολυγωνο!Στις 19 που ειχαμε ελευθερη επαφη ηταν οντως στις γονιμες,τωρα περιμενω σημερα αυριο να αδιαθετησω αλλα χλωμο το κοβω!Ελεγα να το καθυστερησω κανενα 2 χρονια ακομα το παιδακι μεχρι να βαλουμε τη ζωη μας σε ταξη(λεμε τωρα)...αλλα τωρα οσο το σκεφτομαι ας ερθει με το καλο οποτε θελει!Δεν ειναι ανγκη να μεγαλωσε σε μεζονετα καλο ειναι κ το 2αρακι!Εσεις κοριτσια εχετε αλλα παιδακια?

etsi akrivws!!!fisika kai den einai anagki!!!agapi kai 8elisi na uparxei kai ola ginontai ;):) egw den exw paidaki distixws akoma kai euxomai kai elpizw stis 7 tou minos na mi mou er8ei i kakia periodos :lol: kai sti 8esi na einai ena mikro sporaki :P:P efxomai kai si suntoma na mas anakoinwseis ta to pio euxarista nea tis zwis sou ;):P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαιμουδιτσα ευχομαι να σου φερω γουρι και να εχεις ενα γλυκο γλυκο μωρακι στην κοιλιτσα σου!!!

Βασικα απο συμπτωματα δεν εχω τιποτα ιδιαιτερο...το μονο που μου ειχε κανει εντυπωση ηταν οτι απ'την προηγουμενη εβδομαδα οτι κ να ετρωγα ηθελα να το βγαλω και το εβγαζα πηγα στο γιατρο για γαστεντεριτιδα αλλα δεν ειχα τιποτα κ οτι σηκονομαι καποιες φορες τη νυχτα για τουαλετα που αυτο μου συμβαινει πρωτη φορα,γενικα δεν καθομαι να ασχολουμαι με συμπτωματα κ τετοια ετυχε κ τα παρατηρησα αυτα γιατι ηταν πρωτογνωρα για μενα!Τωρα δεν ξερω οτι θελει ο θεουλης!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

eisai gourlou??ama eisai fere mou mpoliko gouri :P:lol::lol: an ki oti einai na ginei egine :P ki egw simera exw treli suxnoouria kati xalara ponakia sti mitra kai polla neroula ugra :oops: makari na einai kalo afto :P pantws sto efxomai mesa apo ti kardia mou na eisai eguoula!!!!!!!!!!!!!!! :P:P:P ante siga siga na anakoinwnoume mia mia ta xarmosina vre koritsia!!!!!!! :P:P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Welcome Ρουλα όπως σου είπαν τα κορίτσια από 1/1 θα ξεκινήσεις να μετράς( by the way ωραία ημερομηνία για να αρχίσεις να μετράς!!) και εννοητε οτι και μια φορά αρκεί για να έχετε χαρμόσυνα νέα! Όσο γι'αυτό που είπες για το παιδάκι και σειρές χαίρομαι που αλλαξες γνώμη γιατί το παιδί δεν έχει σειρα και άμα περιμένουμε τις ζωές μας να γίνουν όπως θελουμε θα γινομασταν γονείς στα 50!!! Για ρωτά και τις μανουλες εδώ ή τα κορίτσια που τόσο λαχταρουν ένα μωρακι αν είναι έτσι! Εγώ πάντως που έχω ένα μπουμπουκο 6 μηνών μου έχει πάρει τα μυαλά!!!! Άντε με το καλό ότι ποθειτε κοριτσάκια δλδ ένα σπορακι στην κοιλιτσα σας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαχαχαχχαχα mamnantia ουτε που το χα σκεφτει αυτο με την ημερομηνια 1/1/11....μ'αρεσει τελικα!!

Σε ζηλευω με τον μπουμπουκο σου...(με την καλη εννοια παντα)

Κοριτσιααααααααααα θελω κ εγω ενα μπουμπουκοοοοοοοοοο...αχ τι μου κανατε!!!

Και παραδοξως στην πολυκατοικια μου εχει 6 διαμερισματα οι 3 περιμενουν μωρακι με 3 μηνες διαφορα η καθεμια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

xaxaxaxxa ναι maimouditsa μεχρι τωρα 3 στα 6 διαμερισματα....νομιζω δεν θαθελει κανενας να ερθει να μεινει εδω με τοσο κλαμα γυρω γυρω...φαντασου να θελουν ολα να φανε με κανενα 2ωρο διαφορα...συμφωνικη ορχιστρα θα κανουν!!!Τα πουλακια μου μωρε γερα να ναι κ να κλαινε οσο μα οσο θελουν!Στις 7 νομιζω ειπες περιμενεις εσυ?Αντε αντε να δεις που ολα θα ερθουν οπως θελεις εχω κ εγω πονακια περιοδου καμια βδομαδα τωρα βεβαια μια ερχονται μια φευγουν δεν ειναι συνεχεια!θα δειξει ομως τουλαχιστον μαιμουδιτσα αν δεν κανω εγω μπουμπουκο κανονισε να τον κανεις εσυ!!!Αχ μακαρι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα σας κοριτσακια τι κανετε?κανενα νεο?

Εγω χθες δεν αδιαθετησα θα περιμενω μηπως αδιαθετησω σημερα η αυριο κι αν οχι λεω να κανω αυριο ενα τεστακι,θα δειξει υποθετω ε?αν εγινε το θαυματακι στις 19/01 τι λετε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα σου muriam εχουμε πει το λογικα δεν υφισταται στον δικο μου κυκλο,χαχαχχαχαχααχαχα!!!

Ας περιμενω μεχρι αυριο το πρωι για καλο και για κακο γιατι εχω και τα πονακια χαμηλα στην κοιλια που μια φευγουν μια ερχονται οποτε....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ακομα τιποτα απο περοδο κοριτσια....κ η θερμοκρασια γυρω στο 37....λεω αυριο να κανω ενα τεστακι κι οτι δειξει,αρνητικο θα δειξει αλλα δεν πειραξει εχει ο Θεουλης...

Να σας πω κατι?το ξερετε οτι μεχρι πριν σας γραψω δεν ηθελα παιδακι παρα μονο τα ξενα και τωρα ξαφνικα νομιζω οτι ηρθε η ωρα μου???Αχ Αχ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ena mwraki einai to omorfotero dwro roulaki!!!!!!!!makari na eisai egkios kopela mou!!!!to skeftika ki egw na kanw test alla 4 meres prin tin imerominia pou perimenw logika ki emena arnitiko 8a deiksei pistevw,opote 8a perimenw..an kai me exei piasei kata8lipsei :cry: apokleietai na eimai alla 8elw na elpizw... :x:x:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και τωρα στο θεμα μας...η περιοδος αφαντη...τα πονακια υπαρχουν ακομα συνεχιζουν να πηγαινοερχονται!!

Αλλα εγκυμοσυνη δεν υπαρχει....δυστυχως!Εκανα το απογευμα ενα τεστακι hometest που ειχα αλλα ηταν αρνητικο!Οποτε μωρακι γι'αυτο τον μηνα δεν προβλεπεται!!

Το ηθικο ομως δεν παιφτει...μαλλον τωρα αρχιζω κανονικα τις προσπαθειες κι οποτε ερθει με το καλο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΡΟΥΛΑ ΜΟΥ ΠΟΣΕΣ ΜΕΡΕΣ ΕΧΕΙΣ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ?ΑΝ ΔΕΝ ΣΟΥ ΕΡΘΕΙ ΠΕΡΙΟΔΟΣ ΣΕ ΚΑΝΑ 2 ΜΕΡΕΣ ΚΑΝΕ ΕΝΑ ΤΕΣΤΑΚΙ ΑΚΟΜΑ.ΙΣΩΣ Η ΣΥΛΗΨΗ ΝΑ ΕΓΙΝΕ ΑΡΓΑ Κ ΤΟ ΤΕΣΤ ΝΑ ΜΙΝ ΔΕΙΧΝΕΙ ΑΚΟΜΗ....ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΕΑ ΣΟΥ!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...