Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΙΔΙΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ;;;


Πασχαλακι!!!

Recommended Posts

καλησπερα!

θα ηθελα να μου πειτε τη γνωμη σας...νομιζω πως εχω ιδια συμπτωματα με την προηγουμενη μου εγκυμοσυνη!

Ας παρουμε ομως τα πραγματα απο την αρχη:

τον προηγουμενο μηνα ειπαμε με τον αντρουλη μου να αφεθουμε μηπως χαρισουμε αδερφακι στο Μακη!

περιμενω περιοδο 1/2 με κυκλο 30-33 ημερων περιπου...δεν ειναι και πολυ σταθερος.<Απο τις 25/1 δηλαδη 1 εβδομαδα πριν εχω αρχισει να εχω πονακια περιοδου και ολα τα σχετικα συμπτωματα (το σπυρακι το καραμπινατο που βγαινει καθε φορα και πονοκεφαλο)....

πιο ειναι το θεμα τωρα...οταν εμεινα εγκυος στο Μακη το χα καταλαβει απο αυτο δηλ οτι πονουσα πονουσα και δεν ερχοταν...γι αυτο εκανα τεστ 1 μερα πριν την αναμενομενη περιοδο τοτε και ειχε βγει αχνο θετικο!το χα ψιλιαστει γιατι απο τοτε που αρχιζαν τα πονακια μεσα σε 3 μερες το πολυ μου ερχοταν περιοδος ενω τοτε πονουσα 5 μερες και τιποτα.

βεβαια αυτο μου ανατραπηκε τον προηγουμενο μηνα που φυσικα δεν προσπαθουσαμε και παλαι 1 εβδομαδα πριν ποναγα και τελικα ηρθε με 2 μερες καθηστερηση...αφου αν και προσεχαμε ειχα κανει τεστ γιατι μου ειχε φανει πολυ περιεργο και μου θυμισε τα συμπτωματα που ειχα στο Μακη..

τωρα βεβαια καταρριφθηκε αυτο οπως σας ειπα....αλλωστε τα συμπτωματα ειναι σχεδον ιδια απο οσο εχω καταλαβει(περιοδου εγκυμοσυνης)....οποτε περιμενω καρτερικα εως την 1/2 να κανω τεστ αν φυσικα δεν εχω αδιαθετησει!!!!

α!επισης εχω και καποια λευκα υγρα που ειχα και στο μακη!

τι λετε;;;εχω ελπιδες;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πασχαλακι,τωρα ειδα το ποστ σου!!!!!!!

ειναι πολυ πιθανο να εχεις σπορακι!!!!!!!!! ;) σου το ευχομαι μεσα απο την καρδια μου!!!!!!!!!!!!!!!!! :D:D:D:D:D:D

εγω εχω καθυστερηση 3 μερες..... :roll: δεν κανω ομως τεστ ακομα....ετσι κι σλλιως δεν εχω κανενα συμπτωμα..... ;)

θα τα πουμε και στο ποστ μας!!!!!

φιλακια!!!!!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια σας ευχαριστω ολες παρα πολυ για τις απαντησεις σας!!!!

ειναι τοσο γλυκια αυτη ηαγωνια και χαιρομαι που μου λετε τη γνωμη σας!!!

εννοειται θα κανω τεστακι απλα επειδη περιμενω 1/2 νομιζω ειναι πολυ νωρις...θα περιμενω και να δεν ερθει θα κανω εκεινη την ημερα!

εντωμεταξυ μου χει ξεμεινει ενα τεστ και με το ζορι κρατιεμαι αλλα στις οδηγιες λεει πως μονο αν το κανεις απο την πρωτη μερα αναμενομενης περιοδου ειναι 99% ασφαλες...λεει χαρακτηριστικα

αριθμος ημερων πριν την αναμονη της περιοδου % δειγματων εγκυων που εδειξε θετικο

-1 87%

-2 84%

-3 74%

-4 53%

οποτε λεω να κανω λιγη υπομονηηηηηηηηηηηηηη.....ΑΝ δεν ερθει φυσικα ως τοτε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σ'ευχαριστω pappy μου!!!!

σου ευχομαι ολοψυχα να εισαι και συ!!

αντε υπομονη λιγες μερες και θα ξερουμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σ'ευχαριστω μαιμουδιτσα!!!!

ειδα σε αλλο ποστ σου πως και συ περιμενεις 7/2 ε;;;αντε σου ευχομαι να ερθει το σπορακι σου κι οχι η περιοδος!!

παντως στο Μακη 10 μερες πριν την περιοδο ειχα και γ τσιμπηματακια....!!!!αυτη τη φορα δεν εχω ομως...ασε που εχω γεμισει και σπυρακια...μαλλον θα ερθει τελικα!δεν πειραζει ομως!ο,τι πει ο Θεος!αν οχι αυτο το μηνα ισως τον επομενο!

νομιζω παντως πως τα τσιμπηματακια ειναι καλο σημαδι...εγω δεν τα ξαναειχα γενικως μονο οταν ειχα μεινει εγκυος!εσυ ειχες αλλη φορα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

oxi pasxalaki ap'oti 8imamai ka8e fora ta eixa otan imoun stis gonimes meres i 2-3 meres prin adia8etisw.twra exei paraginei :P ..apo tis 16 tou minos ka8e mera mexri kai simera olo tetia tsimpimatakia exw..opws eipa oxi kai poli entona alla ta katalavenw ;) les na einai o minas mas??? :D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω νομιζω εισαι σε πολυ καλο δρομο!!!!!

Στο ευχομαι ολοψυχα!

κοιτα και γω ειχα λιγα ασπρα υγρα!

για να δουμε!εγω δεκατα δεν εχω...αλλα γενικα ειμαι υποθερμικη χαχα δηλ εχω 35.8 και τωρα εχω 36.6!

αντε μακαρι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

makari sto efxomai olopsixa!!!pantws gia ta spirakia pou les egw exw twra alla oxi logo periodou alla epeidi exei poses meres pou ka8e mera trww sokolata :P to exw kseftilisei ligo kai eipa na ti kopsw mpas kai figoun :lol::lol: alla spirakia periodou vgazw sta konta otan einai na er8ei.as exei ginei to 8avmataki mas!!!!!!!!!!! :x:x:x:x:x:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πασχαλακι μου αφου λες πως εχεις τα ιδια συμπτωματα πολυ πιθανο να εισαι και παλι εγκυος!!!!!!!!!!περιμενε λιγο και κανε το τεστακι σου!!!!!!!!!σου ευχομαι ολοψυχα να εισαι εγκυος και να χαρισετε στο αγορακι σας ενα αδερφακι συντομα!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :D:D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πασχαλια μου και εγω και στα τρια ειχα τα ιδια ακριβως συμπτωματα,τιποτα ιδιαιτερο στην αρχη ουτε καν αναγουλες,ουτε μια φορα δεν εκανα εμετο σε κανενα να φανταστεις,μονο συμπτωματα περιοδου ειχα τιποτα αλλο,αφου καθε μερα στην δουλεια επαιρνα μαζι μου σερβιετες,και περιμενα 10 μερες και εκανα τεστ,μακαρι να εισαι εγκυουλα σου το ευχομαι απο την καρδια μου,μην αγχωνεσαι και ολα καλα θα πανε!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πασχαλακι μου γλυκο σου ευχομαι μεσα απο την καρδια μου να χαρισεις ενα κουκλακι αδελφακι για το γλυκο σου μακουλη....

θα περιμενουμε νεα σου....... ;):):x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πασχαλακι,να στα πω κι απο δω!!!!!! ;)

εγω στους πρωτους μηνες εγκυμοσυνης ειχα γεμισει φοβερη ακμη...μιλαμε για μεγαλο χαλι....ετσι ειχα αρχισει να το ψιλιαζομαι κιολας οτι ημουν εγκυος...γιατι δεν ειχα ποτε αλλη φορα ακμη εγω....τωρα δεν εχω τιποτα και αρχιζω να εχω συμπτωματα περιοδου....οποτε εμενα μαλλον ερχεται....εσενα ελπιζω οχιιιιιιιιιι!!!!!!!!!!!!!! :D:D:D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πασχαλιά μου να σου ευχηθώ και απο δω να έχεις ένα σποράκι στην κοιλίτσα.

Αφού το θέλετε και οι δύο πολύ δεν θα αργήσει να έρθει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια ευχαριστω πολυ!

αυριο θα κανω τεστακι να δουμε τι θα δειξει...εαν δεν μου εχει ερθει ως τοτε!!

παντως παλι εχω λιγα λευκα υγρα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οχι κοπελα μου, αυρι οτ ο πρωι αν δεν ερθει στο μεταξυ...ευχαριστω για το ενδιαφερον!θα σας ενημερωσω μολις μαθω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πασχαλακι μου γεια και απο εμενα και σου ευχομαι οτι καλυτερο...εγω σε αυτη την εγκυμοσυνη εκανα το τεστ 2 μερες πριν την αναμενομενη περιοδο....τα συμπτωματα ηταν τα εξης..πριστικε το στιθος και ποναγε δεξια και αριστερα κοντα στη μασχαλη..επισης πονακια χαμηλα σαν περιοδου αλλα λιγο πιο διαφορετικα και το βραδυ πριν κανω το τεστ ειχα παει σε ενα σπιτι για μια γιορτη και ειχα ναυτια και ζαλαδα..και λεω ειμαι σιγουρα...την αλλη μερα ειπα να κανω το τεστ και σκεφτικα πως αν βγει αρνητικο τοτε δεν ειμαι αλλα το πιο πιθανο ειναι να βγει αχνο θετικο αν δεν εχει ανεβει η ορμονη...και τελικα βγηκε κανονικοτατο θετικο σε δευτερολεπτα....κανε αυριο με τα πρωινα ουρα το τεστ και θα δεις...αααα ειχα και συχνοουρια..αλλο πραγμα..ακομα εχω..ξυπναω τη νυχτα 2-3 φορες..ελεος...περιμενουμε νεακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια μου τελικα...τζιφος!

αρνητικο το τεστ..οποτε τωρα περιμενω να ερθει.

ευχομαι σε οσες κοποελες προσπαθουν ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ!!!

φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...