Μετάβαση σε περιεχόμενο

Νυφικό μέσω ίντερνετ;;;;;


vasoula2

Recommended Posts

Geia se oles sas,

katarxin sas euxomai ta kalutera...eida ola osa grafete kai mias den thelw na dwsw ta leftoudakia mou edw tsampa...apofasisa na parageilw mesw internet kai egw nufiko. alla thelw mia dieukrinisi...pws tous lew na mou to steiloun me taxudromeio kai mporw na paraggeilw kai alla kommatia mazi? forema gia ti mama kai tin aderfi mou?? auto pou vrika kai mou arese einai sto http://www.milanoo.com/p31929.html ..sas euxaristw

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλωσήρθες στο mammyland!!Το ταχυδρομείο είναι το Ems και πιστεύω πως γίνετε να παραγγείλεις κι άλλα φορέματα μαζί απο το ίδιο site.Πρίν παραγγείλεις να τους στείλεις e-mail και να τους ρωτήσεις διευκρινήσεις για το ύφασμα του φορέματος,για το πότε θα παραλάβεις την παραγγελία σου ,πόσο είναι η έξτρα χρέωση κ ότι άλλο νομίζεις για να μην βρεθείς προ εκπλήξεως.Όσο για το Milanoo κ εγώ ενδιαφερόμουν για νυφικό αλλά μπήκα στο γκρούπ του στο facebook κ δεν είδα κ πολύ καλές κριτικές κ διστάζω..Τι να πώ... Υπάρχει κ ενα άλλο site το www.maryannbridal.com που το έμαθα απο ενα άλλο φόρουμ κ που παράγγειλε μια κοπέλα κ έμεινε ευχαριστημένη.Υπάρχουν πολλά sites το θέμα είναι πιο είναι πιο αξιόπιστο..Εγω πάντως θα το ρισκάρω κ ότι γίνει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι έχεις δίκιο..το κοίταξα και εγώ στο facebook. Πάντως αυτό κατάλαβα και εγώ: θέλει ψάξιμο και ρίσκο. Τόσες παραγγείλαν και έμειναν ευχαριστιμένες. Και στην τελική αφού και οι δικοί μας από εκεί τα παίρνουν και μας τα νοικιάζουν εμάς όσο θέλουν. Θα το ρισκάρς και ότι γίνει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

Αποφασίσατε κορίτσια??Εγω ακόμη!!Εχω δει αυτά στο e-bay!!

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?Vi ... 6284wt_989

kai

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?Vi ... 442wt_1018

Έχω αλλάξει πολλές φορές γνώμη όσον αφορά ποιό να διαλέξω απλά μερικές μέρες αυτά είναι τα αγαπημένα μου..Έχω κάνει κάμποσες ερωτήσεις πάντως σχετικά με τα φορέματα κ μου απαντάνε πολύ σύντομα..Ρώτησα κ αν ο ταφτάς γίνεται να γίνει μεταξωτός ταφτάς αλλά ανεβαίνει περίπου στο διπλάσιο η τιμή τους..Ούφ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σου vasoula και με το καλό να κάνεις και το θρησκευτικό γάμο!!!

Εγώ που παντρεύτηκα πριν από 2,5 χρόνια, βρήκα ένα ελληνικό site με Αμερικάνικα νυφικά και από εκεί αγόρασα το νυφικό μου. Επισκέφθηκα τον χώρο έκθεσής τους, που είναι σε ένα διαμέρισμα πολυκατοικίας στην Καλλιθέα στην Αθήνα, δοκίμασα ένα δείγμα και το παραγγείλαμε στο νούμερό μου. Όταν ήρθε απο την Αμερική, κάναμε 1 πρόβα με τα εσώρουχα και τα παπούτσια και η μοδίστρα τους μου έκανε τις απαιτούμενες διορθώσεις. Έμεινα πολύ ευχαριστημένη από το αποτέλεσμα και από το γεγονός ότι με 1300 ευρώ είχα νυφικό, βέλος, εσάρπα και την νυφική τσαντούλα δώρο.

Η κοπελιά που έχει το site λέγεται Κάσσυ Ελευθερόγλου, http://www.wedonline.gr, http://www.nyfikonline.gr (αυτό είναι καινούργιο site της Ελευθερόγλου). Η κοπέλα είναι πολύ ευγενική και συζητήσιμη.

Δυστυχώς δεν βλέπω πια το νυφικό μου στη συλλογή τους, αλλά μπορώ να σου στείλω φωτογραφίες εάν θέλεις με email.

Δεν χάνεις τίποτα να χαζέψεις λίγο τις συλλογές τους.

Καλή επιτυχία!!!

Εγω προσωπικά είχα πρόβλημα με την κοπέλα. Μόλις έκανα την παραγγελία, 2 εβδομάδες μετά της ανακοίνωσα ότι είμαι έγκυος και ότι θα πρέπει να κοιτάξω για άλλο νυφικό. Εκείνη για 2 μήνες δεν είπε τίποτα και με άφησε να πιστεύω πως όλα είναι καλά. Τα χρήματα τα είχα δώσει σαν βλάκας από την αρχή και όταν έκανα συζήτηση για το νυφικό μου είπε ότι τα χρήματα δεν επιστρέφονται. Κοίταξα για κάτι άλλο από τα νυφικά που είχε και κανένα δεν μου άρεσε. Έτσι με τα πολλά και ενώ γράφει στο σάιτ ότι αν δεν σου αρέσει το επιστρέφεις και χάνεις το 20%, εμένα μου κράτησε το 30% μετά από πολλή μεγάλη αντιπαράθεση και μόλις είπα ότι θα μιλήσω με δικηγόρο. Από τα 1500€ μου επέστρεψε τα 1100€.

Όταν είσαι νύφη δεν θέλεις να σε στεναχωρούν και να σε κοροϊδεύουν. Ούτε να χάνεις χρηματα. Πόσο μάλλον αν είσαι και έγκυος....

Συμβουλή: Ποτέ μην πληρώνετε προκαταβολικά και να έχετε πάντα γραπτές τις συνομιλίες σας και τις συμφωνίες σας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια τι λέει βρήκατε τπτ; Παρήγγειλε καμμιά; Εγώ αν και δεν παντρευομαι εγώ , το καλοκαίρι παντρεύεται η κουνιάδα και θα πάρω σίγουρα από το νετ γιατί τα λεφτακια μου δεν τα ξαναδινω να γίνονται μάγκες στα μαγαζιά. Σκέφτομαι να πάρω από τα Νυφικα αλλά με χρωμα όμως και αυτά που είναι φορέματα. Το σιτε που θα πάρω μάλλον είναι αυτό http://www.tidebuy.com γιατί από ότι έχω ψάξει αυτό είναι το φθηνότερο. Να μας ενημερώσετε όσες παραγγειλετε!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αθηνά δεν τα εχω πολυκοιτάξει αυτά που πουλάει η κοπέλα γιατί είναι ακριβά,κοιτάζω βασικά το e-bay. Μ'άρέσουν πολύ αυτα τα 2 νυφικά που σας είπα κ μάλιστα σε αυτό που έχει τα λουλούδια θα μπορούν να φτιάξουν κ τα παρανυφάκια όμοια.Έχω κολλήσει μόνο στην ποιότητα του υφάσματος κ δεν ξέρω τι να αποφασίσω.Αυτά τα νυφικά είναι απο ταφτάς απλός κ αν θέλω μεταξωτό ταφτά ανεβαίνει πολύ η τιμή.Αν πάρω απλό ταφτα θα είναι καλό η θα τα κλαίω τα λεφτά μου..?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Vasoula ρωτά αν μπορούν να σε στείλουν δείγμα του υφασματος. Σ´ενα σιτε το είδα που το είχε ζητήσει μια κοπέλα. Οπότε και θα ξέρεις για ποιότητα και συνεχιζεις αναλόγως.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια το παράγγειλα!!

Παράγγειλα απο το ebay το νυφικό με τα λουλούδια μαζι με 2 παρανυφάκια στο ίδιο σχέδιο με το φορεμά μου.Όλα μαζι 360 ευρώ.Φοβάμαι τώρα με το τελωνείο μηπως πληρώσω γιατι μου είπε οτι θα μου το στείλει με dhl και απ'ότι μου έχουν πει τα πάει όλα τελωνείο.Τους είπα να μου γράψουν οτι είναι για δωρο κ είπαν οκ κ θα βάλουν ενα πολύ μικρό ποσό στην απόδειξη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mam nantia απο κεί δεν μπορούν να στείλουν δείγματα δυστυχώς.Στο site που λες τα στέλνουν με μια μικρή χρέωση.Μακάρι να γινόταν κ σε μένα.Επέλεξα τον κανονικό ταφτά γιατι το μεταξωτό θα ήταν πολύ ακριβό.Επίσης μια γνωστή μου που δουλεύει σε υφάσματα μου είπε οτι δεν βάζουν στα μαγαζιά νυφικά με μεταξωτό ταφτά γιατι θέλουν πολύ ειδική περιποιήση κ δεν συμφέρει, άσχετο που το ονομάζουν αυτοί μεταξωτό ταφτα....στην πραγματικότητα δεν είναι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 1 year later...

Καλησπέρα, και εγώ χρησιμοποίησα το ίντερνετ για να βρω νυφικό, δεν εμπιστεύτηκα όμως τα sites που πουλάνε online νυφικά. Έκανα έρευνα αγοράς για να βρώ νυφικά από ατελιέ και οίκους νυφικών. Τελικά κατέληξα σε έναν οίκο νυφικών στην Αθήνα και είμαι απόλυτα ευχαριστημένη και από την τιμή αλλά και το φόρεμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...