Μετάβαση σε περιεχόμενο

Νυφικό μέσω ίντερνετ;;;;;


vasoula2

Recommended Posts

Γειά σας κορίτσια!!!Ήθελα να ρωτήσω...Έχει αγοράσει καμμιά σας νυφικό μέσω ίντερνετ??

Αποφασίσαμε επιτέλους να κάνουμε κ τον θρησκευτικό γάμο(έχουμε κάνει πολιτικό πρίν κάααατι χρόνια) κ μιας κ οι καιροί είναι δύσκολοι κ τα νυφικά κοστίζουν πολύ για να τα νοικιάσεις,έχω βρεί κάτι site που τα πουλάει πολύ πιο φτηνά απ'ότι εδω.Έχουν πάρα πολλά σχέδια,στέλνεις τα μέτρα σου κ στο ράβουν κ κοστίζουν το πολύ 300 ευρω,φυσικά απο την Κίνα,που αλλού..

Σάς δείχνω ενα σχέδιο που μου αρέσει πολύ..

http://www.obrides.com/shopexd.asp?id=5030

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ωραιο ειναι,αλλα εισαι σιγουρη οτι θα βγει το αποτελεσμα :?:?:? γιατι δεν κοιτας το ενδεχομενο μοδιστρας :?: μπορει να βρεις και εδω και να κανεις και προβες :!:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Vasoula κατ´αρχας με το καλό ο γάμος σας. Πολύ ωραίο το νυφικό και αν ρωτουσες την γνώμη μου θα σου έλεγα παρτο αφού θα δώσεις τα δικα σου μέτρα και δεν είμαι με μέγεθος... Και εμένα μια φίλη μου πήρε ένα αμπιγιε φόρεμα έτσι και τις βγήκε τέλειο και μόνο 50 ευρώ με μεταφορικά! Και αυτό που λες κινέζικο γιατί κάποια από αυτά που νοικιάσουν 1000 και 900 ευρώ τι είναι; Ασε που θα σου μείνει κιόλας... Άντε με το καλό πάλι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαρουλίτα νομίζω οτι κ για να το ράψω θα μου κοστίσει όσο κ να το νοικιάσω,δηλ. καμμιά 1000άρα μαζί με τα υφάσματα κλπ.

Mam nantia Ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σου!Βασικά σκέφτομαι να το παραγγείλω σύντομα ,θα κάνει κάπου ενα μήνα να έρθει κ βλέπουμε..Αν τελικά δεν μου αρέσει θα νοικιάσω..Έχει και παρανυφάκια..πάντως φαίνονται πολύ οργανωμένοι,σε κάποιο site είχε κ online υπαλλήλους που μπορείς να τους ρωτήσεις οτι θές κ σου απαντάνε αμέσως.

Πάντως βρε κορίτσια βαριέμαι πολύ την διαδικασία να πάω να ψάχνω για νυφικό,ίσως γιατι είμαστε παντρεμένοι αρκετά χρόνια με πολιτικό,δεν μ'αρέσουν καθόλου αυτά που κυκλοφορούν με τα στράς κ τα στράπλες,γέρασα κιόλας..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βασουλα με το καλο και ο θρυσκευτικος λοιπον εγω μαζι σου ειμαι...συμφωνω..παντρευεται και ο αδερφος μου τον απριλη και η νυφη μου εκανε το ιδιο παρειγγειλε το νυφικο της μεσω ιντερνετ και τωρα περιμενει να το παραλαβει..προτεινω και εσυ να το παραγγειλεις νωρις ουτως ωστε αν χρειαστει καποια αλλαγη η δεν σου αρεσει να μπορεις να κανεις τις αλλαγες σου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

pigene estw gia mia proba nyfikou prin paragieis gua na deis ti paei sto swma sou . ;)

kai egw thn perasmenh anoiksh pantreutika me thriskeutiko afou eixame 4 xronia politiko gamo .

sxedon to idio nyfiko eixa apla den eixe tiranta alla htan straples .

me to kalo o gamos .

pantos se sinikiaka magazia me nyfika tha breis poloi kales times gia enikio ,egw to eixa nikiasei 900e .

tora pisteuw oti tha exoun pesei kialo oi times logo krishs ....den xaneis tipota na koitakseis .

panta tha uparxei o fobos an to paragileis na mhn einai h poiothta pou thes na mhn exei raftei kala ,na mhn sou kanei sthn telikh ...na xaseis h na pareis liga kilakia kai na xriasteis modistra ....pola mporw na skeutw .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρία μπορείς να ρωτήσεις τη νύφη σου απο πιο site το παράγγειλε??κ όταν έρθει να μου πεις εντυπώσεις..!!

Ίσως παω να κάνω καμμιά πρόβα σε κάποιο μαγαζί να δω και τι παίζεται κ θα δω μετα τι θα κάνω..Μια φίλη μου που νοίκιασε νυφικό πριν 2-3 μήνες τισ κόστισε κ εκείνης 900 ευρω με πολλά παζάρια !

11

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα!!!!!με το καλο ο γαμος σας!!!!!

λοιπον,εγω εκανα θρησκευτικο πριν 2 βδομαδες περιπου....οποτε τα εχω προσφατα!!!!!πηγαινε καταρχας σε μερικα μαγαζια να κανεις προβα να δεις τι σου πηγαινει!!!!!αν ξερεις τοτε παρηγγειλε το αλλα να εχεις και καμια μοδιστρα ευκαιρη σε περιπτωση που χρειαζονται μικροαλλαγες.....εγω καπως ετσι το εκανα μονο που το σαιτ ηταν ελληνικο και μου στοιχισε 900 ευρω η αγορα του νυφικου.αν εισαι απο αθηνα η καπου κοντα εχω να σου συστησω μια πολυ καλη μοδιστρα που διορθωσε και το δικο μου!!!!οτι λεπτομερειες θες πες μου!!!!εχω και πολυ οικονομικο φωτογραφο αν ενδιαφερεσαι!!!!!γενικα,οτι θες ρωτα με!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

vasoula οπως σου ειπαν και τα αλλα τα κοριτσια πανε δοκιμασε να δεις τι χρωμα σου ταιριαζει τι στιλ κτλ και μετα το παραγγελνεις...και εγω αυτες τις μερες βγαινω με την κουνιαδα που ψαχνει νυφικο και ενω στην αρχη ηθελε ασπρο φουστανι σε αλφα γραμμη αφου εβαλε διαφορα κατεληξε οτι θελει να βαλει υβουαρ φουντωτο φουστα μπουστο!!! κριμα να μην εισαι απο πουθενα κοντα στην κοζανη γιατι δυο μαγαζια νυφικων κλεινουν κοζανη και τα πουλανε ολα 300 και 250 ευρω..και αυτα που ειδα στις βιτρινες ειναι το στιλ που ψαχνεις!!οτι αποφασισεις με το καλο και μην ακουω βλακειες για γεραματα και χαζα....η νυφουλα ειναι παντα Ν Υ Φ Ο Υ Λ Α!!!! :D:D:D:D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βασουλα μου γεια σου!Με το καλο κοπελα μου ο Θρησκευτικος σας γαμος!!!

Ειμαι ακριβως στην ιδια \φαση!!!Πολλαααααα χρονια μαζι με τον αντρα μου και πολιτικος το ιδιο αλλα ειπαμε να παμε κι εμεις φετος το καλοκαιρι για τον θρησκευτικο!ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!!!

Κι εγω απο το ιντερνετ θα παραγγειλω!Απο αυτο το site http://www.jessicabrides.com/catalog/Pr ... sp?id=1432

Το αυγκεκριμενο στην φωτο λεω.

Νυφικα που τα εχει αυτο το σιτε τα νοικιαζε και τα πουλαγε 1000 με 1700 στην Αθηνα καταστημα με νυφικα αλλα αυτη την δυλεια την εκανε απο την ιστοσελιδα του μαγαζιου! Μιλαμε φαντασου τι βγαζει αν το παιρνει 250 ευρω!!!!Ε οχι δεν το δινω το 1000αρικο και οτι βγει....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! Λοιπόν, εγώ παντρεύτηκα τον Δεκέμβρη του 2009! Το νυφικό μου το παρείγγηλα από το internet... δηλαδή ΚΙΝΑ! Από κει παρείγγειλα και το φόρεμα για τη δεξίωση και 3 φορέματα για τη μαμά μου και 2 για τη νύφη και την πεθερά! Οι εντυπώσεις μου είναι οι καλύτερες! Και όλα πάνφθηνα! Το νυφικό δεν το πείραξα καθόλου γιατί πήρα με πλάτη που δένει με κορδέλες οπότε ήταν οκ! Το άλλο το πήγα σε μια μοδίστρα και μου το έφτιαξε λίγο γιατί, ήμουνα και εγκυούλα, είχε αρχίσει να πετάγεται η κοιλίτσα κλπ. και μου πήρε 25 ευρώ για κόντιμα, στένεμα κλπ. Σε πληροφορώ πως τα παπούτσια μου κόστισαν (300 ευρώ) όσο και τα δυο φορέματα μαζί! Και προπάντων δεν κατάλαβε κανείς τίποτα, γιατί πολύ απλά και οι ελληνικές εταιρίες από Κινα αγοράζουν! Τα νυφικά είναι συνήθως χειροποίητα και με ωραίο ύφασμα!

Επίσης, απ' όπου κι αν παραγγείλετε (εκτός ΕΕ) να έχετε υπόψη και το τελωνείο! Εκτός κι αν σας τα στείλουν με EMS το οποίο συνήθως δεν τα στέλνει τελωνείο! Προσοχή λοιπόν!

ΑΑΑ! Είχα αγοράσει κι ένα άλλο για τη νύφη μου η οποία δεν το ήθελε τελικά! Κι αυτό πολύ ωραίο αλλά αφόρετο... Να το δώσω σε καμιά κοπέλα αν το θέλει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsaki απο ποιο site τα πηρες?Η νυφη σοου γιατι δεν το εβαλε?

ψευτοδειχνουν?δλδ καμια σχεση με τις φωτογραφιες που φαινονται πολυ ωραια τα υφασματα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ο άντρας της ήθελε να της πάρει από γνωστό οίκο... οπότε τα σκάσανε για τα καλά... Εκείνο ήταν από τα φουρφουρωτά (δεν ξέρω και πως λέγονται) και φοβήθηκα να το βάλω εγώ στο δικό μου γάμο γιατί πίστευα ότι θα με δείχνει χοντρή, ότι θα έχω και κοιλιά κλπ.

Κάποια παρείγγειλα από το toomart.com είναι site χονδρεμπόρων από Κίνα για πολλά προϊόντα. Τα υπόλοιπα μέσω ebay. To ebay θεωρώ ότι είναι πιο ασφαλές για τις συναλλαγές.

Ανέβασα 2 φωτογραφίες που βρήκα πρόχειρα, για να δεις πως είναι περίπου. Το πρώτο είναι το φόρεμα στη δεξίωση (απλά είμαι πάνω στο χορό και δε φαίνεται καλά), και το δεύτερο το νυφικο που φόρεσα. http://prigkipakos.blogspot.com/2011/01/blog-post.html.

Το νυφικό είναι στο ebay εδώ.. http://cgi.ebay.co.uk/white-ivory-weddi ... 84b76706d0.

Από άποψη ποιότητας υφάσματος και ραφής έμεινα απόλυτα ικανοποιημένη από όλα τα φορέματα & νυφικά και το συστήνω σε όποια κοπέλα δε θέλει να μπει σε μεγάλα έξοδα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

To e-bay πως δουλεύει??Βάζεις εσύ την τιμή?Στο e-bay έχει και μεταχειρισμένα κ καινούργια κομμάτια??Με μπερδεύει λιγο..

Μιά χαρά πάντως το νυφικό το κινέζικο!!Τώρα που βλέπω αυτά τα site με τα νυφικά σκέφτομαι.. μήπως να πάρω κανένα δάνειο να ανοίξω μαγαζί με κινέζικα νυφικά??Θα τα πουλάω όσο τα νοικιάζουν εδω..χμμμ...δεν είναι κακό...

Κ εσυ Aristina πολύ ωραίο αυτό που διάλεξες!!

Επίσης για να γλιτώσουμε το τελωνείο τι πρέπει να κάνουμε??Το ΕΜS τι είναι??Κάποιος μου είπε οτι είναι καλύτερα να ζητήσω να μου το στείλουν με το ταχυδρομείο.. ισχύει??

Σε ενα site πάντως που τους ρώτησα αν θα πληρώσω τελωνείο μου είπαν οτι πιθανότατα οχι γιατί θα μου το στείλουν σαν προσωπικό δέμα,κ καλά δώρο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

vasoula geia sou k apo emena!!!!!!egw menw sti germania k apo oti katalaba prepei na leitourgei diaforetika to sistima stin ellada!!katarxin tha sou pw opws k ta alla koritsia na kaneis prwta mia gyra sta magazia gia na deis ti sou tairiazei!!giati egw allo fantazomouna k allo pira!! :D

oso gia to internet i pethera mou eixe parei apo kina abigie foremata gia to gamo mou ta opoia itan akribwsw etsi opws sti photo k poly wraia yfasmata k oles tin rwtousan apo pou ta pire!!to thema einai pws ta foremata ta paralabame apo to telwneio k o telwniakos eipe pws prepei na anoiksoume to paketo gia na kostologithei analoga!!dld poia éinai i aksia tou proiontos...emeis eprepe na plirwsoume ena 80% apo ti timi sto telwneio!!! :shock: koufo!!!!!fysika mas ti xarise giati imastan prwtarides k den kserame!!!alla ta ypoloipa koritsia pou piran dn aneferan kati tetoio opote afto dn isyxei ekei!!ithela omws na sto pw na to psakseis min ti patiseis!!!sorry gia to megalo post!!!!! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στο ebay, μπορείς να βλέπεις μόνο αυτά που γράφει buy it now, γιατί τα άλλα είναι δημοπρασίες! Αυτό το link που έβαλα παραπάνω http://cgi.ebay.co.uk/white-ivory-weddi ... 84b76706d0 είναι καινούριο και το ράβουν στα μέτρα σου. Επίσης μπορείς να τους πεις να σου κάνουν και διάφορες αλλαγές πχ με ραντάκι, ή να δένει πίσω με κορδέλα αντί για φερμουάρ κλπ. Υπάρχουν και μεταχειρισμένα, απλά πιστεύω πως δεν αξίζει τον κόπο.

Το EMS είναι το ταχυδρομείο!! Ότι έχω πάρει απ' έξω και μου το έχουν στείλει με EMS δεν έχει περάσει από τελωνείο και όλα οκ! Αλλά μια δυο φορές που ήταν με DHL κλπ πήγε κατευθείαν τελωνείο και άαααντε πλήρωνε κλπ κλπ. Συνήθως αυτοί γράφουν για δώρο, αλλά η DHL και οι άλλες παρόμοιες εταιρίες τα πάνε τελωνείο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ κορίτσια για τις απαντήσεις σας!!Koritsaki ευχαριστώ για τη βοήθεια, κατάλαβα τωρα πως δουλεύει,είχα μπερδευτεί με τις τιμές αλλα τώρα οκ.Θα ζητήσω λοιπόν ταχυδρομείο οπωσδήποτε,θα τους πώ οτι μένω σε χωριό κ δεν έχουμε courier!!xaxa

Θέλει ψάξιμο πάντως..Αν καμμιά σας ξέρει κάποια άλλη διεύθυνση ας μας πει..

Εγω εχω βρεί αυτές αν και ψάχνοντας βλέπω οτι τα σχέδια πάνω κάτω ίδια ειναι ,σε μερικά έχω βρεί κ τις ίδιες ακριβώς φωτογραφίες.

www.obrides.com

www.superbweddingdress.com (εχει κ βοηθεια online)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σου πω την αλήθεια οι περισσότεροι τα ίδια έχουν... Κάποιοι λένε πως αν τους στείλεις φωτό με το νυφικό που θες μπορούν να στο φτιάξουν! Ότι άλλο χρειαστείς πες μου! Εγώ τώρα ετοιμάζω τη βάφτιση του μικρού μου και σκοπεύω να παραγγείλω από κει πάλι φορεματάκι!!! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια μου σας ευχαριστω για τις πληροφοριες!Αντε να δουμε τι ψαρια θα πιασουμε :lol::lol:

Πω πω μου βγηκανε τα ματια :shock: τοοοοοσα πολλαααααααααααααααα αντε να διαλεξεις!!!!Κι εκει που ελεγα οτι κατασταλαξα σε καποιοοοο....

Με το καλο οι γαμοι και οι βαφτισεις λοιπον!!!!Κι εγω και γαμο και βαφτιση εχω....χαμοοοος!!!

Να στε καλα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σου vasoula και με το καλό να κάνεις και το θρησκευτικό γάμο!!!

Εγώ που παντρεύτηκα πριν από 2,5 χρόνια, βρήκα ένα ελληνικό site με Αμερικάνικα νυφικά και από εκεί αγόρασα το νυφικό μου. Επισκέφθηκα τον χώρο έκθεσής τους, που είναι σε ένα διαμέρισμα πολυκατοικίας στην Καλλιθέα στην Αθήνα, δοκίμασα ένα δείγμα και το παραγγείλαμε στο νούμερό μου. Όταν ήρθε απο την Αμερική, κάναμε 1 πρόβα με τα εσώρουχα και τα παπούτσια και η μοδίστρα τους μου έκανε τις απαιτούμενες διορθώσεις. Έμεινα πολύ ευχαριστημένη από το αποτέλεσμα και από το γεγονός ότι με 1300 ευρώ είχα νυφικό, βέλος, εσάρπα και την νυφική τσαντούλα δώρο.

Η κοπελιά που έχει το site λέγεται Κάσσυ Ελευθερόγλου, www.wedonline.gr, www.nyfikonline.gr (αυτό είναι καινούργιο site της Ελευθερόγλου). Η κοπέλα είναι πολύ ευγενική και συζητήσιμη.

Δυστυχώς δεν βλέπω πια το νυφικό μου στη συλλογή τους, αλλά μπορώ να σου στείλω φωτογραφίες εάν θέλεις με email.

Δεν χάνεις τίποτα να χαζέψεις λίγο τις συλλογές τους.

Καλή επιτυχία!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

vasoula δεν ξέρω τι αποφάσισες να κάνεις αλλά αν θες ριξε και σ'αυτα τα site μια ματια... ;);)

http://www.dress2sale.com

http://www.lightinthebox.com

http://www.milanoo.com

από το τελευταίο πήρε η αδερφή μου ένα φόρεμα και βγήκε πολύ καλό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ πολύ!!Θα τα κοιτάξω σίγουρα!!

Σήμερα ήμουν στο site κ κοιτούσα το νυφικό που μ'αρέσει(http://www.obrides.com/shopexd.asp?id=5030) κ υπήρχε online βοήθεια.Ρώτησα λοιπόν τι ύφασμα είναι το νυφικό κ μου είπαν ταφτάς κ αν θέλω μου ράβουν απο μέσα εξτρα φουρό(έτσι δεν λέγετε?) κ δεν θα μου το χρεώσουν..

Υπάρχει ενα μικρό πρόβλημα ..Αριστίνα ακούς??

Ξεκινάνε οι διακοπές των Κινέζων κ θα είναι κλειστά απο 27 Ιαν. - 20 Φεβρ.Μου είπαν αν στείλω την παραγγελία μου μεσα στις γιορτές τους τα ρούχα θα σταλούν στις 15 Απρίλη κ θα τα έχω ως 25 Απρίλη.Εμας ο γάμος είναι τέλος Μαίου αλλά θα ήθελα να τα έχω κ πιο πριν..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kοριτσια οχι αλλα site εχω μπλεξει τα μπουτια μουουουου :lol::lol:

Βασουλα μου σοβαρα???Εμ τι μονο εμεις θα εχουμε τις διακοπουλες μας....μαλιστα....η αληθεια ειναι οτι πρεπει να το εχουμε νωριτερα για παν ενδεχομενο!εμεις ειμαστε Ιουνιο....δεν ξερω θα το παραγγειλω και οτι γινει....Παντως αυτο που εχεις διαλεξει ειναι πολυ πολυ ωραιο!Απο εκει θα παρεις τελικα?εγω μπερδευτηκα τωρα με τα τοσα νυφικα....βοηθεια :shock::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ασε κ εγω έχω μπερδευτεί...Κ το site milanoo.com έχει πολλά ωραία.Βρήκα κ άλλο ενα που μ'αρεσει τζάμπα!!!χαχα...Άλλο στυλ..δες το...

http://www.milanoo.com/White-V-Neck-Flo ... p6166.html

Μίλησα κ μ'αυτους online κ μου είπαν οτι θα κάνουν περίπου 40 μέρες.Κ μου είπε κ εναν κωδικό να βάλω κ θα εχω έκπτωση 20%!!!Μήπως να πάρω 5-6 να διαλέξω?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εντελως ομως!!!!Τι 5-6 παρε να χεις κι εγω μαζι....χα χα χα χα χα!!!!Να χουμε να διαλεξουμε αναλογα και τα κεφια :lol::lol: Χαμος μου εχουν βγει τα ματια και δεν ξερω απο που να παρω τελικα!Ειναι αλλο στυλ αυτο....το αλλο μου αρεσε καλυτερα ασε που αυτα τα λεπτα υφασματα τα φοβαμαι διαγραφουν πολυ! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...