Μετάβαση σε περιεχόμενο

ποιες γνωριζουν για την ζωνη της αγιας ειρηνης χρυσοβαλαντω;


Recommended Posts

καλημερα κοριτσια να σας κανω μια ερωτηση;;;;;;;ειμαι 39 εβδομαδων εγκυος κ απο την αρχη της εγκυμοσυνης μου φοραω το σχοινακι της αγιας ειρηνης μιας κ το μωρακι το χουμε ταξει εκει...ξερει καποια να μου πει ποτε ακριβως να βγαλω το σχοινακι κ μετα αφου γεννησω τι το κανω;;;;το επιστερφω στην εκκλησια η το κραταω;;;;;;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΠΑΣ ΠΙΣΩ.ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΗΝ ΕΙΧΑ ΤΑΞΕΙ ΕΚΕΙ.ΚΑΙ ΤΟΝ ΙΟΥΛΙΟ ΘΑ ΤΗΣ ΔΩΣΟΥΜΕ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΗΣ ΑΓΙΑΣ.ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΣΕΛΙΔΕΣ ΣΤΟ ΔΙΑΔΥΚΤΙΟ ΠΟΥ ΛΕΝΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΖΩΗ ΤΗΣ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΜΟΝΑΣΤΗΡΙ.ΙΣΩΣ ΕΚΕΙ ΒΡΕΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΗ.ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση αλλα εχω παει στο μοναστηρι κ εχω μαθει τα παντα για την ζωη της απλα δεν γνωριζω για την ζωνουλα που φοραω...να σε καλα παντως κ σε ευχαριστω πολυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το ζωνακι οταν με το καλο γεννησεις δε θα το φορας πια. Αν θες μπορεις να το κρατησεις στο εικονοστασι σου ή να το πεταξεις στη θαλασσα. Εμενα αυτο με τη θαλασσα μου το ειχαν πει στο μοναστηρι!

Με το καλό και Καλη Λευτερια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ξερω πως το φορας στην αρχη της εγκυμοσυνης για να δεσει το μωρακι πανω σου και το βγαζεις πριν γεννησεις για να λυθει απο πανω σου και να εχεις μια καλη γεννα.Αν θελεις την ωρα που γεννας κρατα το στο χερι σου.Μετα πρεπει να το βαζεις στο εικονοστάσι σου!Ευχομαι καλη λευτερια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαρακι μου εμενα πριν απο λιγο καιρο μου εφεραν οι γονεις μου τη ζωνουλα της αγιας ειρηνης οταν πηγαν στο μοναστηρι.εμενα δεν μου χρειαστηκε αφου δεν εμεινα ακομα εγκυος.ειναι μεσα στο σακουλακι του αθικτο!αν θελεις μπορω να σου το στειλω μαζι με οοοοοοολη μου την θετικη ενεργεια για μια τελεια εγκυμοσυνη κι οοοοοοοταν μεινω εγω εγκυος θα βρω τροπο να την ξαναπρομηθευτω!μου ειναι πιο ευκολο απο'σενα αφου ειμαι ελλαδα!!!!!

αλλιως μπορεις να στειλεις γραμμα στο μοναστηρι (μπορω να σου δωσω την διευθηνση) αλλα απ'οτι εχω διαβασει εδω απο τ'αλλα κοριτσια αργουν αρκετα,1-2 μηνες!

αν θελεις πες μου και σου την στελνω!!!!!!

ευχομαι τα καλυτερα μαρακι μου!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σου ευχομαι με το καλο κοριτσι μου ολα να πανε καλα και να εχεις στην αγκαλια σου το μωρακι σου γερο, και να ειναι παντα τυχερο!!!!!!!!!!!! :D:D:D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΤΟ ΦΟΡΑΣ ΣΕ ΟΛΗ ΤΙΝ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΤΙΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ Κ ΟΤΑΝ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΓΕΝΗΣΕΙΣ ΤΙΝ ΒΑΖΕΙΣ ΣΤΟ ΕΙΚΟΝΟΣΤΑΣΗ.Η ΜΟΝΗ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΤΗΛ.ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΔΥΣΤΗΧΩΣ.Η ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΤΙΣ ΜΟΝΗΣ ΓΙΑ ΝΑ ΣΤΕΙΛΕΤΕ ΓΡΑΜΜΑ ΙΕΡΑ ΜΟΝΗ ΟΣΙΑΣ ΕΙΡΗΝΗΣ ΧΡΥΣΟΒΑΛΑΝΤΟΥ ΗΓΟΥΜΕΝΗ ΑΡΣΕΝΙΑ ΜΟΝΑΧΗ Τ.Θ.3603 Κ.Τ. ΑΘΗΝΩΝ 102 10 ΑΘΗΝΑ.ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΣΤΗΛΕΤΕ ΓΡΑΜΜΑ Κ ΝΑ ΖΗΤΗΣΕΤΕ ΤΙΝ ΖΩΝΗ Η ΤΟ ΜΗΛΟ Κ ΤΟ ΛΑΔΑΚΙ ΓΙΑ ΟΣΕΣ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΝ ΓΙΑ ΜΩΡΑΚΙ.ΑΠΛΑ ΚΑΝΟΥΝ ΚΑΝΑ 2ΜΗΝΟ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΤΑ ΣΤΗΛΟΥΝ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σας ευχαριστω παρα πολυ για τις απαντησεις σας κοριτσακια μου!!!!!!!!!επομενως οταν με πιασουν οι πονοι θα το βγαλω κ θα το κρατω στο χερι μου ......οι ωρες πλησιαζουν παντως κ σε λιγο θα κραταω αγκαλια την κορακλα μου που χαρη στην βοηθεια της μου την χαρισε απλοχερα υστερα απο πολλη ταλαιπωρια!!!!!!!1σας ευχομαι οτι καλυτερο κ με το καλο να μεινετε κ σεις εγκυουλες!!!!!!!!!!χιλια ευχαριστω για ολα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια εγώ που είμαι από Κύπρο πού μπορώ να βρώ τη ζώνη της Αγίας Ειρήνης?

Καλημερα Μαρακι. Αν θελεις στειλε μου σε πμ σε ποια πολη της Κυπρου μενεις. Εγω αυριο θα στειλω ενα δεματακι με πραγματα σε εναν φιλο μου στην Κυπρο και επειδη εχω ζωνουλα της Αγ. Ειρηνης αχρησιμοποιητη μπορω αν θελεις να σου τη στειλω και να συνενοηθειτε με το παιδι πως θα σου τη στειλει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βάσω μου γλυκιά σε ευχαριστώ παρα πολύ για την σκέψη σου...Μου είπε η ΚΤΚ οτι θα μου στείλει γιατί κι αυτή έχει αχρησιμοποιητη. Σε ευχαριστώ ολόψυχα πάντως!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 10 years later...

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...