Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινα μωρακια 2011 No 2...βαλτε χρωμα στη ζωη σας!!!


Recommended Posts

κοριτσια καλημερα κ απο μενα....εγω χαθηκα αυτες τις μερες γιατι ειχαμε τρεχαματα με την μικρη μου...απο την κυριακη ειμασταν στο νοσοκομειο.την επιασε γαστρεντεριτιδα με πολυ πυρετο κ αφορητο πονο στη κοιλια.το καημενο ολο το σαββατο τσιριζε απο τους πονους,φοβηθηκα πολυ γιατι πρωτη φορα την επιασε τετοιος πονος.πηγαμε λοιπον κ μας κρατησαν μεσα,την επιασε κ ωτιτιδα κ τα ειχαμε ολα.την ειχαν τοσες μερες με ορο κ αντιβιωση.βγηκαμε το μεσημερι της πεμπτης κ προσπαθουμε να μπουμε στους ρυθμους μας.κ σαν να μην εφταναν ολα αυτα κολλησα κ εγω μια ιωση,εχει κλεισει η φωνη μου κ πολυ βηχας,εκανα κ λιγο πυρετο αλλα την παλευω.με επιασε κ ενας πονος στο στηθος απο το βηχα κ πηγα εκει στα επειγοντα να με δουνε κ επειδη ειμαι εγκυος κανενας δεν με εξεταζε με την δικαιολογια οτι δεν μπορω να παρω κατι.εξεταστε με βρε μ.... κ αφηστε να κρινει αλλος αν μπορω να παρω κατι.ευτυχως την αλλη μερα ο ξαδερφος μου που ειναι νοσηλευτης με πηγε σε ενα δικο του κ με εξετασε.κ οντως την εχω αρκετα αρπαγμενη.κατα τα αλλα καλα...ειδαμε την τριτη κ το μπεμπε μας.τοσες μερες στο νοσκομειο υπηρχαν στιγμες που ξεχνουσα οτι ειμαι εγκυος...οι εμετοι ομως μου το ξαναθυμιζαν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 990
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ναι είναι τεράστιο!! Αλλά τεράστια είναι και το πάπλωμα και οι κουβέρτες μας!!! Και σε αυτό που έχω χωράνε δύσκολα... οπότε θα μεβόλευε καλύτερα ένα 12κιλο!! Θα δείξει όμως, μην προτρέχω μπορεί να είναι κάτι που φτιάχνεται...

Με το αριστερό λένε ότι θα χαρείς... κάποιοι λένε ότι θα δείς κάποιον που δεν περιμένεις...

Εμένα όποτε παίζει το αριστερό πάντως χαίρομαι... και ποτέ δεν έχω δει κάποιον που δεν περιμένω...

Αλλά μπορεί να το προκαλεί και η αυξημένη κυκλοφορία αίματος στον οργανιμό σου λόγω εγκυμοσύνης....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Μιχαέλα μου!!! Τι περάσατε βρε κοπέλα μου και εσείς!!! Περαστικά σας!!! Ταλαιπωρηθήκατε αλλά τώρα είστε σπίτι σας τουλάχιστον και όσο και να πείς είναι καλύτερα..Εύχομαι πολύ γρήγορα να γίνετε τελείως καλά!!! Είδατε και το μωράκι σας ε? Χαίρομαι που είναι όλα καλά!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μιχαέλα μου γλυκιά...περαστικά σας!! Ελπίζω να είναι καλύτερα η μικρούλα σου κι εσύ φυσικά. Πώς τα καταφέρατε και την αρπάξατε και οι δυο? πάντως με την γαστρεντερίτιδα πρέπει να είναι επιδημία αυτό τον καιρό γιατί συνέχεια τέτοια ακούω..

Ξεκουράσου, τσαγάκια και καμια καραμελίτσα λαιμού και όλα θα πάνε καλά..Φιλάκια στα μωράκια σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευχαριστω πολυ κοριτσια μου,η μικρη μου οντως ειναι πολυ καλυτερα κ ειναι το μονο που με νοιαζει αυτη την στιγμη.οσο για μενα θα την παλεψω.απο την στιγμη που ηρθαμε σπιτι μας ολα θα στρωσουν.ειδαμε κ το μωρακι μας,που κ αυτο λιγο ταλαιπωρηθηκε αυτες τις μερες κ ευτυχως ολα ειναι καλα.εχουμε ραντεβου στις 15/2 κ αν ειναι κ σε καλη θεση θα κανουμε την αυχενικη.εσεις ειστε ολες καλα?δεν προλαβα να διαβασω ολα τα νεα σας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μια χαρά είμαστε Μιχαέλα μου όλες ...ευτυχώς.Έφτασε και εσάς ο καιρός για αυχενική ε? Τι γρήγορα που περνάει...Με το καλό να την κάνετε και να έχετε τέλεια αποτελέσματα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια σας αφήνω.. πάω να βάλω πλυντήριο στη μαμά μου... Και μετά θα μαγειρέψω και θα κάνω και καμιά δουλειά.

Τα λέμε πάλι μετά. Φιλάκια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια φουσκοκοιλιτσες καλημερουδια!!πως ειμαστε ολες σημερα?χτες καναμε την αυχενικη και ο υπερηχος-δοξα τω Θεο- ηταν μια χαρα!!περιμενουμε και τις αιματολογικες την τριτη για να βεβαιωθουμε!!με επιφυλαξη μας ειπε οτι ειναι κοριτσαρος!!μιχαελα μου,περαστικα και στις δυο σας!!κι εμενα το αριστερο μου ματι πεταει και εχει μια μικρη θολουρα!για να δουμε!!!δεν προλαβα να διαβασω ολα τα νεα σας!!ελπιζω η ομαδα μας να πεταει!!! :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιελίζ καλές δουλίτσες!

Μιχαέλα μου ηρθε η ωρα της αυχενικής ε???Με το καλό κοπέλα μου..

Εμείς καλά είμαστε..Προσωπικα μειώθηκαν οι αναγούλες ευτυχώς και την Παρασκευή θα δέσουμε τον τράχηλο. Κανονικά ήταν να σταματήσω τη δουλειά την Πέμπτη αλλά μετά από γκρίνια του άντρα μου ζήτησα σήμερα από το γιατρό να μου γράψει την άδεια από Τετάρτη. κουράζομαι με τη δουλειά και τα βράδυα σέρνομαι οπότε να ηρεμήσω λίγο πριν την επέμβαση αν και προσωπικά προτιμούσα να πάω δουλειά να μην αγχώνομαι αλλά οκ!!!

Λιτσάκι μου μπράβο για την αυχενική σας!!! Ολα καλά κοπέλα μου..Κοριτσάκι ε???Τι ωραία..εμείς ακόμα να το μαθουμε, δεν φαινοταν καθαρά.Αντε τώρα να αναμένουμε όλες την μεγάλη εξέταση..

Πόσο χαίρομαι όταν μεγαλωνουν τα μπεμπάκια μας!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!!

Γυρησα απο ψωνια..και ειμαι πτωμα..

ξεκιναω να κανω δουλιες..

σημερα θα κανω γεννικη την κρεβατοκαμαρα και την κουζινα

αυριο το μπανιο και το παιδικο..

διαβαζω ευχαριστα νεα..αντε με το καλο κοριτσαρες..

ποιες εχουν γιατρο αυτη την ευδομαδα;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας και από μένα.

Εμείς περιοριστήκαμε σπίτι αυτό το σαββατοκύριακο γιατί έχει ίωση ο αντρούλης μου. Προσέχω για να μην κολλήσω. Να σας πω την αλήθεια όμως το απολαμβάνω, σπιτάκι, θερμανσούλα, ταινιούλες μια χαρά. Μαράκι μου όλα καλά είναι, για να σου μουρμουράει ο άντρας σου σημαίνει ότι δεν πολυκάθεσαι. Και εμένα γενικά μουρμουράει, αλλά εδώ και λίγο καιρό έχω απιστευτη ενεργεια και δεν ξέρω τι να την κάνω. Ακόμα και σπίτι να μαι περιφέρομαι πάνω κάτω και τον εκνευρίζω.χεχεχεχε

Εσείς τι κάνετε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπεραααα...εδω ειμαι και παλι ..διαβασα και τα νεακια να μην χασω τπτ...sisi μου και σε σκεφτομουνα σημερα ..λεω τι εγινε??Περαστικα σε ολους...αυτα με τα νοσοκομεια τα ειχα περισυ με το γιο μου που πηγε πρωτη φορα παιδικο σταθμο και ολο στο νοσοκομειο ημασταν..εγω συνεχιζω τα ιδια χαλια...με vomex και με κατι καραμελοχαπακια τη βγαζω...απο φαι σχεδον τπτ..αφου πια μεχρι και τα trofocard βγαζω..ελεος...σημερα παντως πηρα να πιω μια κοκα κολα και στανιαρα η γυναικα...δεν ξερω γιατι αλλα μου ειναι καλυτερα το στομαχι μου και η ζαχαρι με κανει καλυτερα...επισεις αμα τρωω σοκολατα ειμαι καλυτερα απο την πικρια που εχω στο στομα...ολα τα αλλα μπλιαχ..... :shock: Αυτη τη βδομαδα πρεπει να παω για την καμπυλη γιατι δεν πηγα την Τεταρτη....και την αλλαη Δευτερα παλι στη γιατρο να το δουμε τι κανει...περιμενω πως και πως...μετραω μερες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια τι κάνετε??? Εγώ έχω αυπνίες!! Περιεργο πράγμα για μένα βέβαια..απλα ο καλος μου πήγε για ενα ποτό με ένα φίλο μας και όταν λείιπει κυκλοφορώ σαν το ζόμπι!!

Χρυσταλλένη μου οντως δεν μπορώ να κάθομαι οταν δεν ειναι καθαρό το σπίτι αλλά τι να κάνω!! Οσο για την ενεργεια κι εγώ περσι μετά τη 16η εβδομαδα ενιωθα απίστευτα, όλο βολτες ημουνα!!

Σεσίλια μου με μέτρο οι δουλίτσες!! Ξεκουράσου λίγο!

Κίσκα υπομονή κορίτσι μου..ελπίζω να στρώσει γρήγορα το στομάχι σου!

Την καμπύλη γιατί την κάνεις τόσο νωρίς?? Βασικά πότε πρέπει να την κάνουμε??

Μάλλον κοιμάστε όλες ε?? Η βγήκατε βολτούλες!! Φιλάκια σε όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσακια φουσκωμενα τι κανετε?

Εμεις ειμαστε μια χαρα κ μεγαλωσαμε πολυυυ!!Φτασαμε τα 7.4εκ κ 106γραμ.!!!Ολα μια χαρα τα βρηκε ο γιατρος μας κ επομενη επισκεψη σε 4 βδομαδες!!Τοτε θα κανουμε κ δυο εξετασεις κυστικης ινωσης κ υπερηχοκαρδιογραφημα εμβρυου!!Τις εχετε κανει εσεις ??

Κατα τ αλλα τρεις μερες τωρα αρχισαν παλι οι αναγουλες...μαλλον το ματιασα το μικρακι μου!!

Αυτα τα νεα μας!!!

Φιλακιααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!!

τι κανετε;;;

εγω χμ..καλα..

τροω το καθιερωμενο μου παξημαδι το οποιο ελπιζω να μη ξερασω και ετοιμαζομαι για τον δευτερο γυρω γεννικης..

τι να κανεις παιδια δεν γινονται με μετρο οι δουλιες!!!

κατερινακη εγω δεν θυμαμαι να τις ειχα κανει αυτε ςτις εξετασεις στον γιο μου και δε μου ειπε τιποτα και ο γιατρος για τωρα..αλλα φανταζομαι οτι ο δικςο μου γι ανα το συστηνει εχει καποιον λογο σοβαρο.

Φιλακια πολλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια!!!

Κατερινάκι μεγαλώσατε και εσείς!! Φτου φτού!! Για τις εξετάσεις που λές δεν μας είπε κάτι και ο δικός μας γιατρός...

Cesilia καλη ευκολία και με μέτρο ε... ;)

merykal με το καλό η αυχενική την Τρίτη..εύχομαι τέλεια αποτελέσματα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

marykal με το καλο η αυχενικη!!

παιδια με το πασο μου τις κανω..αλλα πρεπει να γινουν

θα διοξω και πολλη σαβουρα απο το σπιτι..πραγματα που εχω να χρισημοποιησω καιρο...

θα τα κατευασω στην αποθηκη η θα τα ανεβασω στο πλατυσκαλο της ταρατσας...

ακομα μολις εστρωσ ατα κρεβατια και αερισα τα δοματια

τωρα θα παω πρωτα στο ευκολο.

Προσοχη και εσεις..καλη ξεκουραση να εχουμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ όλα αυτά που λές Cesilia έχω σκοπό να τα κάνω προς τον Απρίλιο που θα βάψουμε κιόλας όλο το σπίτι... και λέμε να βάλουμε και παρκέ σε όλα τα πατώματα... έχω να διώξω πολύ πράγμα όμως...δεν μπορώ να καταλάβω πώς μαζεύονται τόσα πράγματα σε τόσο λίγο καιρό...

Βέβαια όταν λέω θα τα κάνω, η μαμά μου ο άντρας μου και η γυναίκα που θα πάρουμε θα τα κάνουν εγώ θα δίνω εντολές :lol::lol::lol::lol: Αλλά πραγματικά ανυπομονώ να τα κάνουμε όλα αυτά γιατί μία αλλαγή στο σπίτι χρειάζεται να γίνει έτσι για να υποδεχτούμε με το καλό και το μωράκι μας σε ανανεωμένο περιβάλλον...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα ομορφες εγκυουλες!!! Διαβαζω το θεματακι σας και συγκινουμε. Θυμαμαι περισυ τετοια εποχη που ημουν στην ιδια φαση με εσας. Ειδα οτι μια απο εσας εχει ΠΗΤ στις 6/9, ετσι και εγω περισυ αλλα ο μπεμπουλης μου ηθελε να δει τη μαμακα του γρηγορα και ετσιγεννηθηκε στις 24/8 ο Ορεστης μου. Τωρα ειναι 5 μηνων και μιας εβδομαδας ο κουκλος μου!!!!

Γελιζ μου χαρηκα παρα πολυ για σενα. θυμαμαι περισυ ποσο μας εμψυχωνες ολες και ποαο καλη ησουν μαζι μας. Με το καλο να ερθει ο μπεμπουλης σου!!!!

Ευχομαι σε ολες σας μια τελεια εγκυμοσυνη και στο τελος της να κρατατε ολες στην αγκαλια σας τα αγγελουδια σας. θα μπαινω να διαβαζω νεα σας!!! Φιλακια σε ολες τις κοιλιτσες :P:P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελα μου ντε..απο που μαζευονται;;;

ασε που χτες που εκανα την κρεβατοκαμμαρα...που προλαβα να μαζεψω τοσα καλλυντικα..

ολες αυτες τις κρεμες ποτε θα προλαβω να τις πασαλειφτω..

με βλεπω να κανω μπαζαρ...χαχαχα..

στην κουζινα δεν θελλω να μπω...τρομοκρατουμαι...και να φανταστεις οτι ενα ξεσκαρταρισμα το κανω συχνα εγω

δεναντεχω γεννικα πολλα πραγματα..θελλω να εχω αφαιρετικο στιλ σε ντουλαπα και σπιτι..η πεθερα μου παλη ειναι το ακριβως αντιθετο..εχει παρα πολλα τζαντζαλα στο σπιτι της...

καλα γεννικο καθαρισμα θα κανουμε και εμεις μετα το Πασχα..

θα εχω μονο γυναικα γιατι τη μαμα μου τη φοβαμαι τι θα κανει....και τον ανρα μου φυσικα για τις βαριες δουλιες...

εχει κρυο εξω αλλιως θα επλενα και τα μπαλκονια..

αχ..σωτηριο το πλυντηριο πιατων...

το επομενο που θα παρω ειναι στεγνωτηριο ρουχων...παντως πριν το ερχομενο φθηνοπωρο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα ομορφες εγκυουλες!!! Διαβαζω το θεματακι σας και συγκινουμε. Θυμαμαι περισυ τετοια εποχη που ημουν στην ιδια φαση με εσας. Ειδα οτι μια απο εσας εχει ΠΗΤ στις 6/9, ετσι και εγω περισυ αλλα ο μπεμπουλης μου ηθελε να δει τη μαμακα του γρηγορα και ετσιγεννηθηκε στις 24/8 ο Ορεστης μου. Τωρα ειναι 5 μηνων και μιας εβδομαδας ο κουκλος μου!!!!

Γελιζ μου χαρηκα παρα πολυ για σενα. θυμαμαι περισυ ποσο μας εμψυχωνες ολες και ποαο καλη ησουν μαζι μας. Με το καλο να ερθει ο μπεμπουλης σου!!!!

Ευχομαι σε ολες σας μια τελεια εγκυμοσυνη και στο τελος της να κρατατε ολες στην αγκαλια σας τα αγγελουδια σας. θα μπαινω να διαβαζω νεα σας!!! Φιλακια σε ολες τις κοιλιτσες :P:P:P

Καλημέρα γλυκούλα μου!!! Σε ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια... με συγκίνησες. Πώς πέρασε έτσι ο καιρός ε? Μεγάλωσε ο μπεμπούλης σου!!! Να τον χαίρεσαι καλή μου και να είστε πάντα καλά!!!! Σας φιλώ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ Cesilia με εκφράζεις απόλυτα!!! ακριβώς τα ίδια σκέφτομαι και εγώ...μισώ να έχω πολλά πράγματα, δεν μπορώ καθόλου!!! Και να φανταστείς τα ξεκαθαρίζω πολύ τακτικά...

Και εμένα η πεθερά μου δεν πετάει τίποτα!!! Εγώ δεν θα άντεχα με τίποτα!!!!Θα πάθαινα ψυχολογικό!!! :lol::lol::lol:

Το πλυντήριο πιάτων είναι η καλυτερή μου φίλη μαζί με το πλυντήριο ρούχων!!! :lol::lol::lol: τις λατρεύω!!! Δεν θα μπορούσα να ζήσω χωρίς αυτές!!

Τώρα για το στεγνωτήριο... χθές που χάλασε το πλυντήριο μου πήγαμε να πάρουμε καινούριο και είδα 1 που είναι και πλυντήριο και στεγνωτήριο αλλά η πωλήτρια μου είπε καλύτερα να τα πάρω χώρια... το ίδιο μου είπε και μία φίλη της μαμάς μου που είχε πάρει ένα τέτοιο και δεν την βόλεψε καθόλου και χάλασε και πολύ γρήγορα...Τελικά πήρα μόνο πλυντήριο αλλά έβαλα στο μάτι ένα πολύ καλό στεγνωτήριο στα 550€ λέω και εγώ να το πάρω μέχρι το φθινόπωρο...Πιστεύω θα χρειαστεί...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι και εγω δεν ειμαι φαν αυτου το ολα σε 1...προτιμω ξεχωριστες συσκευες.

Κοιτα με τα τελευταια γεγονοτα πιστευω πως αμα φθηνοπωριασει δεν θα τα καταφερνω χωρις αυτο...

ειδικα με την υγρασια αυτη..και με δυο παιδια...

δεν θα μπορω να περιμενω τις καλες ημερες του χειμωνα γιανα βαλλω πλυντηρια..

και δεν θα εχω ουτε τον χρονο ουτ ετο κουραγιο να απλονω βραδυ και να μαζευω πρωι και ποτε θα σηδερονω..θα μου λυσει τα χερι αμε δυο παιδια και συζηγο ειδικα αμα παω στη δουλεια..εδω τωρα που ειναι ενα το παιδι και οτι και να πεις πχ ενα ρουχο μπορει να το βαλει και δυο μερες ζοριζομαι...

φαντασου να εμενα σε νιση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα φιλεναδες....τι προβλημα αυτο με τις δουλειες....και με το μαγειρεμα για εμενα μην σας πω....σημερα ξυπνησα καλυτερα και αποφασισα να το εκμεταλευτω...εκανα μια γενικη στο δωματιο μου και εκανα και το σαλονι..και μετα με επιασε..εμετος,ναυτια,ζαλαδα..κατι ψιλοπονακια και ξανα ξαπλα.....πρεπει να μαγειρεψω μετα κοτοσουπιτσα και οσο σκεφτομαι τη μυρωδια...μπλιαχχχχχ....τη καμπυλη maraki στο γιο μου την εκανα στον 7ο αλλα αυτη η γιατρος που εχω τωρα κανει 2 φορες μια τωρα στο 2ο και μια μετα..δεν ξερω γιατι αλλα οι περισσοτεροι γιατροι ετσι το εχουν εδω..αχ στομαχιιιιι χαλιααα :cry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...