Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινα μωρακια 2011 No 2...βαλτε χρωμα στη ζωη σας!!!


Recommended Posts

Αχ Ευγενια ποσο σε καταλαβαινω

αυτη ειναι περιπου και η καθημερινοτητα μας...

καθε μερα τα ιδια και τα ιδια...

κουραστηκά και αγχωτικα

Εγω τσιμπιματακια δεν εχω ακομα..εχω ομως φαγουρα που και που κυριως στις ρογες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 990
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

sofitsa :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: καλέ γιατί σε τσιμπάει ο καλός σου????? Πέστου να σε χαιδεύει!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Μαμά Νικόλα οι δουλειές δεν τελειώνουν ποτέ... μία απο τα ίδια και σε μάς (εγώ βέβαια δεν έχω άλλο παιδί.. έχω όμως όλα τα υπόλοιπα..) Αλλά τώρα τελευταία κάνω μόνο τα απαραίτητα....Ίσα ίσα να μην βρωμίσουμε πολύ!! :lol::lol::lol::lol: Α και να μην πεθάνουμε απο την πείνα!! :lol::lol::lol:

A Cesilia φαγούρα είχα και εγώ πολύ... τώρα όμως σταμάτησε και αρχίσανε τα τσιμπίματα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια εγω τσιμπίματα δεν είχα αλλα τωρα εχω φαγουρα στην κοιλιά. Μαλλον γιατι μεγαλωνει. Παντως με τις δουλιτσες μην το παρακάνετε γιατί δεν κερδίζουμε και τίποτα. Ας είναι λιγότερο περιποιημενο το σπιτι και να ειμαστε εμεισ καλα!!!!

Κατι άσχετο αλλα θα σκάσω αν δεν ρωτησω....εγώ μολις μπηκα στη 17 βδομαδα νομιζω οτι ενιωσα το μωρο, βασικα ειμουνα ξαπλωμενη και εβλεπα και στην κοιλιά μου ενα εξογκοματακι να μετακινείτε....και για 1 βδομαδα καθε μεσημερι το ιδιο. Εδω και 4 μερες δεν ενιωσα κατι και ο αντρας μου ανησυχησε και πηρε τηλ τον γιατρό και αυτός του ειπε ότι δεν το νιωθουν τοσο νωρις συνηθως, λετε να ειμαι φαντασιοπληκτη. ειμαι σιγουρη οτι ηταν το μωρο :?:?

και αυτός ο αντρας μου παίρνει τον γιατρο και φαινομαι εγω σπαστικη και παραξενη και υποχονδρια,ουφ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

maximammy και εγώ που ρώτησα τον γιατρό μου είπε ότι είναι νωρίς ακόμα να τα νιώσουμε...αλλά και εγώ νιώθω κάτι χτυπηματάκια... πάνω στην κοιλιά δεν είδα κάτι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κανετε κοριτσάκια??? Βλέπω όλες καλά!!

Εγώ τελειωσα από το σχολείο και ήρθα για ιδιαιτερο και βαριεμαι απιστευτα πολύ..Θελω το σπιτάκι μου, τον καναπέ και την κουβερτούλα μου! Κάτι διαβασα πριν που λέγατε για ένα πράγμα...ΣΕΞ νομίζω...τι είναι αυτό??????Εμείς΄λόγω τραχήλου μας το έκοψε εντελώς..σε εμενα δηλαδη, οπως μας ειπε ο γιατρός..Αστειάκια!! :evil::twisted:

Κι εμένα ειναι νωρίς να το νιώσω αλλά κάποιες φορές το πρωινό νιώθω κάτι σαν χτυπηματάκια και νομίζω οτι ειναι το μωρο αλλά από την άλλη δεν ξερω..Πέρσι γυρω στην 16-18η αρχισα να νιώθω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλώς το Μαράκι!! Κουράγιο μέχρι να τελειώσεις και να πάς σπιτάκι σου!! Εγώ έχω μισή ωρίτσα ακόμα!

Εγώ πιστεύω ότι αυτά τα χτυπηματάκια είναι το μωρό.. αλλά ο γιατρός έχει αντίθετη άποψη...Αλλά που θα πάει κάποια στιγμή θα το νιώσουμε για τα καλά και θα είμαστε και σίγουρες ότι ήταν το μωρό... Υπομονή!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμένα με ρώτησε εάν το ένιωσα του είπα ότι μάλλον το νιώθω καιότι για μία φορά είμαι σίγουρη και μου είπε ότι εάν νιώθω φτερουγίσματα, χτυπηματάκια κτλ. είναι το bebe!! Από τη Δευτέρα βέβαια και μετά το νιώθω πιο συχνά!Νομίζω ότι είναι ανάλογα με το βάρος της μαμάς, τη θέση του μωρού και του πλακούντα όπως επίσης και τη θέση στην οποία βρισκόμαστα εμείς, το πότε θα ακούσουμε το μωρό!!Συνήθως λένε από την 16η εβδομάδα αλλά εγώ το γιο μου τον είχα νιώσει από την 13-14η εβδομάδα...

όσο για τις δουλειές... κι εγώ είμαι τις άποψης ότι κάνουμε τα απολύτως απαραίτητα αλλά με ένα μωρό στο σπίτι τα απαραίτητα είναι πολλά!!!!!

Μαρία κουράγιο... τι να πω κι εγώ που έχω τουλάχιστον άλλες 2 ώρες?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κι εγω αυτο πιστευω, οτι ειναι το μωρό. Ισως επειδη θέλω τοσο πολυ να το νιωθω για να ξερω οτι ολα ειναι ενταξει... :?:? να ειναι της φαντασίας μου.....αλλα ειμαι σιγουρη οτι ειναι αυτό

παρεμπιπτωντος τι φαγατε ή τι θα φατε σημερα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ουφφφφ επηξε ο ''απαυτοςςςςςςςς''μουυυυυυυυυυυ!!!!!

Κι εγω νοιωθω 2 μερες τσιμπηματακια στο στηθοςςςςςςςςςςς....αφου ελεγα να παω γιατρο σημερα!!!

Κι εγωωωωω νοιωθω κατι κουνιστο κατω απο τον αφαλο αρκετα...αλλα λεω το εντερακι θα ναι

οταν παω για υπερηχο θα μεινω συνδεδεμενη μεχρι να κουνηθουν να δω αν τελικα παιρνω χαμπαρι ή

η φαντασια μου πλανευτρα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμείς έχουμε ψαρόσουπα.... αλλά δεν έχω καθόλου όρεξη!! Θέλω να φάω κάτι σε πίτα, σουφλέ... :oops: αλλά τι να επις και στον πεθερό μου τον καημένο που πήγε και πήρε φρέσκο ψάρι για να φάω εγώ???? να του χαλάσω χατίρι??? δεν γίνεται!!!Αδυναμίες είναι αυτές!

Ζαχαρένια μου τα ζουζούνια σου είναι!!! Δεν είμαστε φαντασιόπληκτες απλά όλη η προσοχή μας είναι στραμένη εκεί και νιώθουμε το παραμικρό!! Είναι και πιο ευαίσθητη η περιοχή!! :D

Γύρο στις 20 εβδομάδες θα φάμε και τη γερή γερή κλωτσιά!!!!!!και τότε δεν θα χωράει αμφιβολία!! :P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κι εγω σκεφτομαι μηπως ειναι η φαντασια μου απο την πολλη λαχταρα!!!!

Για τα τσιμπηματα μιληστε με τον γιατρο καλυτερα. Μαλλον δεν θα ειναι τιποτα αλλα μπορει να σας πει τιποτα για να ανακουφηστειτε.

ψαρόσουπα εεε, ωραια ιδέα να φτιάξω αυριο!!!

εγω μπριζολες με πατατες και σαλατουλα βεβαια.

εγω πεθυμισα γύρο. εχω να φαω απο τοτε που εμαθα οτι ειμαι εγκυος......ποσο τον λαχταραω δεν λεγεται......και λουκανικο επισης :oops::oops::oops:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Diosaki καλό μεσημέρι!!! Καλή ξεκούραση!!!Φιλιά στην κοιλίτσα σου και στο περιεχόμενο!!! :D

Μμμμμμμ!! Μην ξύνεις πληγές maximammy γιατί το βλέπω να τον στεναχωρώ τον πεθερό!!! :lol::lol:

Γύρο εεε?????

Όχι όχι!! Θα κρατηθώ στο ύψος μου!!Θα φάω ψαρόσουπα!! :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χεχε σκεψου τα ω3 λιπαρά .......... βουρ στην ψαρόσουπα!!!!!

Αντε χαιρετω κι εγώ πάω σπιτάκι για φαγητό και μετά πιλάτες!!!

Καλό μεσημέρι!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω εφαγα τη σαλατουλα μου..ενυσχημενη βεβαιως βεβαιως.....

και τωρα χωνευω..λεμε τωρα...

Σημερα που θα παω σπιτι εχω τις απιστευτες δουλιες..γιατι αυριο θα βγω για ψωνια..λαικη σμ..κλπ κλπ κλπ...

Καλα παιδια αυτες οι απαραιτητες δουλιες και το οσα βλεπει η πεθερα ειναι πολυυυυ...σχετικα..

πχ ΟΚ κανω τα πανω πανω..ξεσκονιζω σφουγγαριζω βαζω ηλεκτρικη..

αλλα ειδικα αμα εχεις ενα παιδι που τρεχει..πασπατευει τα τζαμια και τα επιπλα..τις ηλετρικες συκευες..που του αρεσει να σκορπιζει τα κορν φλεικσ στο πατωμα και να τα τρωει αο εκει..πως να μη τα κανεις..

και μετα εγω δεν μπορω την ακαταστασια στα ντουλαπια μου γιατι δεν βρισκω τα πραγματα μου..θελω ολα να ειναι στη θεση τους..

Αλλ δεν τρελαινομαι οπως παλια..τα κανω με το πασο μου και οσα προλαβω..αποδειξη..μια ευδομαδα σηδερονω...χιχιχιχιιχ

Απλα τωρα που μπηκε και το πλυντηριο πιατων η κουζινα θελει φτιαξημο γιατι στο ντουλαπι εκεινο ειχα τις κατσαρολες...οποτε και ολη η κουζινα θελει

Οσο για το αλλο που λετε..εγω νιοθω καποια φτερουγησματα..τα οποια ειμαι σηγουρη οτι δεν ειναι το εντερο..

απλα αυτο το νινι ειναι λιγο πιο κοιμησμενο απο τον γιο μου...

αυτον τον ειχα νιωσει πιο αργα..αλλα του δωσε και καταλαβε..

Εγω παντως ψαροσουπα θα ετρωγα..

αυτο το νινι θα γινει πολυ εκλεκτικο με το φαη..ουτε αυτα γυρους κοτοπουλα κλπ με τραβαει..τα κοιταζω με μια απαθεια..οπως τα γιουβαρλακια ενα πραγμα...

Στον γιο μου δεν ειχα τετοια..τσακιζα τα παντα..και μετα τα ξερναγα..

τωρα τζιφος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ωχχχ! Cesilia σαν να περιγράφεις το δικό μου ταλιμπανάκι!!! Κι εγώ σήμερα έχω σιδέρωμα και τακτοποίημα γιατί αύριο θέλω να βάλω άλλα πλυντήρια και να κάνω κι εγώ τα ψώνια μου!!!!!! Πως θα στεγνώσουν τα ρούχα με αυτόν τον καιρό???????? ΟΕΟ????

Και σαλατούλα θα έτρωγα!!Ευχαρίστως!!! Θα την φάω την ψαρόσουπα.. θα την τσακίσω για την ακρίβεια :roll::roll: απλά με τραβάει περισσότερο κάτι με περισσότερα λιπαρά!! ;);) Είναι και αντίδραση επειδή μίλησα με τον γιατρό και μου είπε ότι δεν επιτρέπεται να φάω καθόλου άμυλο!!(μακαρόνια,ρύζι, ψωμί, πατάτες κτλ... κομμένα!!!!!!! Πως θα ζήσω??????????? :shock::shock: Εν τω μεταξύ είναι να μην μου απαγορεύσεις κάτι......!!!!!!! Αλλά θα το αντέξω!!Για το παιδί μου!! :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλά ρε σεις πόσα γράφετε απ το πρωί;;;:-)))

Εγώ κοπέλες που είμαι στις 20 εβδομάδες και κάτι συνεχίζω να μην νιώθω τίποτα. Κανονικά θα ανησυχούσα αλλά οταν ήμουν στο τεστ του Β 'Επιπέδου, ο γιόκας μου ενώ είχε τα πόδια κάτω και κεφάλι πάνω, έκανε μια τούμπα και βρέθηκε ανάποδα. Με ρώτησε ο γιατρός αν ένιωσα κάτι και του πα τίποτα :?:?:? Άρα το μωράκι κινείται μια χαρά απλά δεν το αντιλαμβάνομαι ακόμα.

Όσο αφορά το σεξ ακόμα λίγο και θα ξεχάσω πως γίνεται. Ο γιατρός μετά τους 3 μήνες μας είπε οτι είναι εντάξει για κούτσου κούτσου αλλά να γίνεται στο πλάι. :P:P:P Όπως και να χει ακόμα δεν το επιχειρήσαμε το πλαγιαστό.χεχεχε. Ούτε θυμάμαι από πότε έχει, κάπου τέλος Σεπτεμβρίου το υπολογίζω... :o:o Έχει καιρό ε;;;; Η αλήθεια είναι όταν το αποφασίζουμε ένας απ τους δύο φοβάται και κάνει πίσω.

Θα τα πούμε αργότερα κοπέλες, να στε καλά

χχχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κανετε κοριτσακια; Εμεις ειδαμε το μπεμπάκι μας σε έναν πολύ αρχαίο υπέρυχο που δεν είχε καν ήχο για να ακουσουμε καρδια!!! Ο κανονικος υπερηχος ηταν για συντηρηση!!! Αυτό με εβαλε σε σκέψεις για το Ελενα.

Κατερινα γιατι για δυο χρονια; Υπαρχουν κουνιες που μετα γινονται κρεββατια. Βγάζεις τα καγγελα και βαζεις πλαινα. Ειναι μεχρι 7 ετών υποτίθεται αλλα εγω σου λεω μεχρι τα 5 για να ειναι ανετο το παιδι. Εξαρταται φυσικα απο την αναπτυξη του!!!

Πολυ ομορφες ολες οι κουνιες!!!!!

Γιελίζ χρόνια πολλα!! Πάντα υγιής, χαρούμενη και καλότυχη!!! Με το καλό να ύποδεχτεις και το ομορφότερο δώρο της ζωης σου!!!! Κατεβάζεις γάλα γι’αυτό νιωθεις αυτά τα τσιμπηματα!

Chrystalleni απ' οσο ξέρω αυτό είναι κατι συνηθισμένο που σε πολλες περιπτώσεις διορθώνεται μόνο του πριν γεννήσεις. Εσείς εχετε μικρη ποσοτητα ουρων, μια αρκετα μεγαλυτερη ποσότητα την αντιμετωπίζει ο ίδιος ο οργανισμός του παιδιου τον πρώτο χρόνο της ζωης του. Σε κάποιες δυσκολες περιπτώσεις το παιδί παίρνει φαρμακευτική αγωγη (αντιβίωση) και πρέπει να κάνει υπερηχογράφημα ανα εξάμηνο. Ουσιαστικά πρέπει να εισαι σχολαστική με την καθαριότητα όταν γεννηθεί για να το προφυλάξεις από ουρολοιμώξεις. Αλλα από ουρολοιμώξεις κινδυνεύουν έτσι κι αλλιως όλα τα μωρα!!!

Νικόλ να προσέχεις και να είσαι ήρεμη. Μια χαρα είναι το ζουζουνάκι σου!! Σου έδωσε γιουτοπαρ;

Καλως την maximammy, να εχεις μια υπεροχη εγκυμοσυνη και με το καλό να υποδεχτεις το αγοράκι σου! Το μωράκι σου ηταν, απλα είναι πολύ νωρίς για να το νιώθεις συνέχεια. Μπορει να το νιωσεις τωρα και μετα να περασει μια ολοκληρη εβδομαδα μεχρι να το νιωσεις.

Μαράκι να προσέχεις με τις λακούβες!! Τα μωράκια μας είναι πιο ανθεκτικά και δυνατα απ’ οσο εμεις οι χαζομαμάδες νομίζουμε!!!

Kiska κουράγιο!!!

Σοφίτσα ο ανδρας σου αντιδρά ετσι επειδη είναι κορες!! Χαχα.. και ο δικός μου περισυ ετσι ηταν. Στην αρχη ειχε λυσσαξει να περασει ο καιρος να παρουμε το οκ, όταν ο γιατρος νομιζε πως ηταν αγορι δεν ειχε προβλημα. Με το που εμαθε πως είναι κορη, αλλαξε γνωμη. Τι ελεγε; Να δει η κορη μου και να τρομαξει; Να της κανω κακο;; αχαχχαχα.. Μεταξυ μας, εγω κρυφογελούσα από περηφάνια και χαρα!! Τόση χαζομαρα ειχα!!

Μαμα Νικόλα να προσεχεις και να ξεκουραζεσαι οσο μπορεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπεραααα!!!

Μαριαμγ ακριβως τα ιδια λεει κι ο δικος μου!!!Κατι πρεπει να κανω να τον πεισω ομως........... ;);)

Diosa μου με το τσιμπημα εννοουσα οτι απ'οταν μεγαλωσε το στηθος μου δεν παιρνει τα χερια του απο εκει...Τιποτε αλλο ομως δεν κανει :?:?:?

Οσον αφορα τα μωρακια μας σιγουρα εξαρταται απο τη θεση που βρισκονται,τη δικη μας κατασταση κ.τ.λ. Εγω προχθες ενιωσα 3 γερες κλωτσιες,δεν χωραει αμφιβολια οτι ηταν τα μωρα,αλλα απο τοτε τιποτα :(

Ασχετο αλλα σημερα που βγηκα για περπατημα περασα απο το mothercare και ειδα το maclaren,καροτσακι για διδυμα.Τελειο!!!!!Παναλαφρο,κανει απο νεογεννητα,διπλωνει και χωραει κ στο πιο μικρο πορτπαγκαζ,επισης δεν εχει καθολου ογκο και χωραει και σε στενα πεζοδρομια!!ενημερωτικα επειδη συζητουσαμε τις προαλλες για καροτσακια.Α!Κ πηρα και κατι φορμακια για τις μπουμπουκες μου....ξερω ειναι νωρις αλλα ηταν τελειες και σε προσφορα και κατενθουσιαστηκα η χαζομαμα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου...Τι κάνετε? Κοιμάστε ακόμη?

Εγώ ξύπνησα πάλι πρωι πρωί αν και δεν ειχα κάτι να κάνω..Ειμαι σίγουρη οτι σε λίγο θα κουτουλάω από τη νύστα..Περιμένω να έρθει και μια κοπέλα να με βοηθήσει λίγο με τις δουλειές.Οπως βλέπετε εμένα μου εχει απαγορευθεί κάθε είδους δουλειά, και καμιά φορά που κάνω κάτι κρυφά ο αντρούλης μου γκρινιάζει μετά..Νιώθω ανύμπορη καμια φορά αλλά χαλάλι στο μωράκι μου...

Αντε ξυπνήστε να πούμε καμια κουβέντα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια!!Πώς είστε σήμερα?Εμείς ξυπνήσαμε απο τις 8 και μισή κάναμε πρωινό και τώρα πίνουμε καφεδάκι... (έφαγα και ένα αυγό σήμερα χωρίς να κάνω μπλιάχ!!! :lol::lol::lol: )

mariamg ευχαριστώ πολύ κοπέλα μου να είσαι πάντα καλά και με το καλό να έρθει και το μπεμπάκι σου!!! Τα τσιμπήματα είναι απο το γάλα λές ε? Αρχίσαμε κιόλας την παραγωγή??? Μπραααβο!!! :lol::lol:

Μαράκι καλά σου λέει ο καλός σου... ας περιμένουν οι δουλειές... δεν τελειώνουν και ποτέ.. σημασία έχει να είναι τα μωράκια μας καλά και ας βρωμίσουμε!!! ;););) Στη τελική παίρνεις μια γυναίκα κάθε τόσο....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα Γιελιζ!! Αυτο κάνω αναγκαστικά ερχεται μια γυναικά μια φορά καθε τόσο, οκ ειναι κ μικρό σχετικά το διαμέρισμα οποτε μέσα σε 3-4 ωρες ειναι ολα τελεια!

Αυγουλάκι ε??? εγώ έφαγα ένα τοστ αλλα πείνασα πάλι και εφαγα τώρα ένα μήλο..Το μεσημέρι λέω να κάνω μια μακαρονάδα, εχει και λίγη σουπίτσα που εφτιαξα χθες βράδυ..Να δω την αλλη βδομάδα μετά την περίδεση τι θα τρώμε..ελπίζω να μπορώ να κάνω εστω και κάτι να φαμε.Ομολογώ οτι αγωνιώ πολύ γιατι δεν ξέρω πώς είναι..τεσπα..

Καφεδάκι ε?? Εγω δεν ήπια ακόμα το τσάι μου και λέω να φτιάξω ένα τώρα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Μαράκι μου...

Ναι είπα να πιώ ένα νές... κανονικά ούτε αυτό πίνω γιατί πίνω μόνο ελληνικό και δεν μπορώ το νες... αλλά κάπου κάπου πίνω ένα νες ντεκαφεινέ...έτσι για να μην ξεχνάω τη γεύση... :lol::lol::lol:

Εγώ σήμερα θα κάνω κοτόσουπα το σηκώνει και ο καιρός.. έχει έναν αέρα άλλο πράγμα!!! και πολύ κρύο!!! (ελπίζω να καταφέρω να φάω και την κότα όπως το αυγό...χωρίς μπλιάχ!!! :lol::lol: )

Όσο για την περίδεση μην αγχώνεσαι... ειδικά σε τόσο μικρή εβδομάδα που είσαι δεν νομίζω να σε δυσκολέψει καθόλου... όταν ήμουν στο νοσοκομείο στο ίδιο δωμάτιο ήταν μια κοπέλα με δίδυμα στις ίδιες εβδομάδες μεμένα (23η-24η ) και ο τράχηλος της ήταν 6 χιλιοστά...και της έκαναν περίδεση...(σε μεγαλύτερες εβδομάδες είναι πιο δύσκολο απόσο ξέρω...) τον Αύγουστο που ξαναπήγα στο νοσοκομείο (όταν είχε τρακάρει ο αδερφός της φίλης μου) την είδα που έφευγε με τα μωρά της... είχε γεννήσει και όλοι ήταν μια χαρά...Γιαυτό σου λέω μην αγχώνεσαι καθόλου... να ξεκουράζεσαι και όλα θα πάνε μια χαρά!!!

Τουλάχιστον τώρα ξέρετε το πρόβλημα και θα το αντιμετωίσετε όπως πρέπει!!!!

Άσχετο μόλις πήγα να βάλω πλυντήριο και το πλυντήριο δεν δουλεύει!!! :(:(:(:( Τα έφτυσε μάλλον!!

Εϊπα και εγώ να κάνω μια δουλειά!! :lol::lol::lol::lol: Δεν φτάνει που βρώμισε το σπίτι τώρα δεν θα έχουμε και καθαρά ρούχα να βάλουμε!!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol: Απο την άλλη όμως δεν με χάλασε ιδιαίτερα γιατί είχα δει ένα τέλειο πλυντηριο 12κιλο και πολύ μου άρεσε!!!! :lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυτό λέω κι εγώ όλα καλά θα πάνε!!!

12κιλο???? Εγώ πήρα 8κιλο και ειμαι πολύ ευχαριστημένη, κι επειδή είμαστε 2 δεν γεμίζει και ιδιαιτερα! Οποτε νομίζω ότι το 12κιλο θα είναι απλά τεράστιο!!! χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Εννοείται πολύ καλά κάνεις και απαντάς. Κι εγώ εντελώς σαν μία πληροφορία που διάβασα την ανέφερα ξεκάθαρα για το ψυχολογικό κομμάτι.  Κι εγώ έχω κάνει τεστ πριν την καθυστέρηση όπως και οι περισσότερες υποθέτω. Και ναι κάθε γυναίκα ξέρει η ίδια και μάλιστα αν ακούσουμε πραγματικά το σώμα μας το καταλαβαίνουμε και χωρίς τεστ!   Έχεις δίκιο για διαφορά σύλληψης και εμφύτευσης! 
    • Ααχ κορίτσια να σας πω και εγώ τα νέα μου! Χθες πήγαμε σε γενετιστή, με λίγα λόγια ο καρυότυπος του άντρα μου ναι είναι όπως μας είπε με τσαχπινιές, οχι προβληματικος όπως τον ανέφερα συνέχεια εγώ! Εν ολιγης μας είπε ότι από ότι στιγμή που το σπέρμα είναι σε φυσιολογικά επίπεδα θα πρέπει να κάνουμε άλλες 2 εξετάσεις fish αιματος και αναλόγως με το τι θα δείξει θα κάνουμε και fish σπέρματος δε ξέρω ακριβώς τι περιμένουμε να δούμε!  Ξέρω μονάχα ότι θέλουν άλλον ένα μήνα για να βγουν.. Παράλληλα μας είπε ότι προσπαθούμε κανονικά και όταν αποφασίσουμε αν θέλουμε μπορούμε να κάνουμε εξωσωματική απλά με προεμφυτευτικό!  Η μόνη διαφορά μου είπε είναι αν μείνω έγκυος είτε  φυσιολογικά είτε με εξωσωματική θα πρέπει να κάνω αμνιοπαρακέντηση, για σίγουρα αποτελέσματα για υγιές έμβρυο!  Επίσης, μου είπε ότι ενδέχεται να είναι κληρονομικός και να το πήρε από γονείς!οι οποίοι κατάφεραν φυσιολογικά να κάνουν παιδιά! Μας είπε ότι μπορεί ένα τυχερό και γερο σπερματοζωάριο να είχε κάνει τη δουλειά 1 χρόνο τώρα και να μην είχαμε καταλήξει ποτε να κάνουμε αυτή την εξέταση και να μη το ξέραμε! Αφού το ξέρουμε όμως για να βγει ένα υγιές μωρο με όποιο τρόπο και να γίνει η συλληψη θα κάνουμε αμνιοπαρακεντηση! Αυτά, ίδωμεν 🫶🤷‍♀️
    • @peacockακι μου υπέροχο!!! Σε ευχαριστώ!! Τι κάνεις παλιά μας συμμαθήτρια? Πώς είναι τώρα η ζωή? Γεμάτη ουράνια τόξα να φανταστώ??!  Κορίτσια αυτά εδώ τα κορίτσια ήταν η αντίστοιχη "τάξη" μας την περίοδο 2016-2018 για μένα! Μόνο respect σε αυτά τα κορίτσια που μοιραστηκαμε τα εσωψυχα μας και τα καταφέραμε ΟΛΕΣ!  Τι σημαίνει αυτό?? Ότι δεν θα μείνει καμία χωρίς μωρό βρεεε! Άπαξ και μπεις εδώ ,μωρο θα αποκτήσεις θες δε θες! Χαχαχα Κορίτσια σας ευχαριστώ για την εμψύχωση 🥰🥰 εύχομαι όλα να πάνε καλά μέχρι τέλους! Χοριακη θα κάνω την τρίτη γιατί μου είπε ο γιατρός να περιμένω να έχω και μια μέρα καθυστέρηση...εγώ ξέρω πως κρατιέμαι!!!
    • Ααααχχχχ βρε κορίτσια πόσο σας "ζηλεύω" όσες έχετε συναντηθεί απο κοντά!!! Πάρα πολύ καλοπροαίρετα το λέω! Εγώ να ξέρετε αν ποτέ οργανώσετε καμία συνάντηση θα είμαι παρούσα με τη μπουμπού μου! Στα δικά μου γιατι ξέχασα να τα γράψω κι εδώ... Εχθές, αφού επανέλαβα τις εξετάσεις του θυρεοειδούς, επιτέλους ήρθε στα ίσια του και πέσαμε κάτω απο 3! Με ρώτησε ο ενδοκρινολόγος αν είναι όλα καλά και υπερηχογραφικά. Του είπα ναι και μου είπε ότι συνεχίζουμε με την ίδια δόση και επαναλαμβάνουμε σε 6 εβδομάδες! Μετά μίλησα και με το γυναικολόγο μου και του είπα το γιατρό που μου πρότειναν στο δημόσιο. Μου είπε τα καλύτερα και να τον πάρω άμεσα να κλείσω ραντεβού. Αυτά τα πολύ όμορφα! Τα φιλιά μου σε όλες σας παρεούλα μου!
    • Για τις κοπελες που τις φέρνουν σε δυσκολη θεση... εγω ειχα απαντησει στα ισα σε ερωτηση τυπου αντε τι περιμένετε κ δ κανετε ενα μωρο, γιατι ΔΕΝ ΜΠΟΡΏ. Και τελειωσε εκει το θεμα. Το 2ο μ ηρθε στο καπακι, οποτε δ προλαβε κανεις να με ρωτησει αν εχω σκοπο για 2ο. Μετα κανενας σχεδον δεν ασχοληθηκε αν θα κανω 3ο. Καποια στιγμη που ειπα ετσι απ εξω απ εξω οτι το εχουμε στο μυαλο μου, ακουσα σχόλια τύπου τι το θες το 3ο? Πανω που ξεπαιδιασες. Και αλλα τετοια ομορφα. Οποτε και μεις οταν ξεκινησαμε προσπάθειες δεν το ειπαμε πουθενα. Ουτε τωρα που κανουμε ελευθερα το ξερει κανενας. Και εκτός απο πολυ δικα μ ατομα που το συζητησαμε για το αν θα προσπαθησουμε η οχι, κανενας ευτυχως δ με ρωτησε ασχετος.  Παρεμπιπτόντως σημερα αδιαθετησα και γω...
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...