Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΠΟΝΟΙ ΣΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ (ΔΙΔΥΜΑ)


Recommended Posts

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ. ΗΘΕΛΑ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ : ΠΡΙΝ ΑΠΟ 4 ΗΜΕΡΕΣ ΜΠΗΚΑ ΣΤΟΝ 6ο ΜΗΝΑ. ΕΧΟΥΜΕ ΔΙΔΥΜΑ. ΤΗΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΩ.ΤΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΜΑΣ ΚΙΝΟΥΝΤΕ ΣΥΝΕΧΕΙΑ. ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΟΜΩΣ ΑΥΤΟ. ΝΙΩΘΩ ΔΥΣΦΟΡΙΑ ΣΕ ΟΛΟ ΤΟ ΜΕΡΟΣ ΤΗΣ ΚΟΙΛΙΑΣ ΑΚΟΜΗ ΚΑΙ ΠΙΣΩ, ΨΗΛΑ ΣΤΗ ΜΕΣΗ. ΠΟΝΑΕΙ ΟΛΟ ΜΟΥ ΤΟ ΣΩΜΑ. ΚΑΙ ΑΝΑΡΩΤΙΕΜΑΙ: ΣΕ ΛΙΓΟ ΚΑΙΡΟ ΤΊ ΘΑ ΓΙΝΕΙ? ΕΙΜΑΙ 68.5 ΚΙΛΑ. ΞΕΚΙΝΗΣΑ ΜΕ 60 ΚΙΛΑ ΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ. Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΒΑΛΕ ΤΙΣ ΦΩΝΕΣ ΓΙΑ ΤΑ ΚΙΛΑ ΠΟΥ ΠΗΡΑ (ΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ 6, ΤΑ ΠΗΡΑ ΜΕΣΑ ΣΕ ΔΥΟ ΜΗΝΕΣ). ΦΤΑΙΝΕ ΤΑ ΚΙΛΑ? ΘΑ ΑΝΤΕΞΩ? ΕΧΩ ΠΟΛΥ ΑΓΧΟΣ. ΘΕΛΩ ΝΑ ΕΞΑΝΤΛΗΣΩ ΤΟ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ ΕΩΣ ΤΟΝ ΤΟΚΕΤΟ ΠΟΥ ΜΟΥ ΛΕΝΕ ΣΊΓΟΥΡΑ ΟΤΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΩΡΟΣ. ΕΧΩ ΑΓΧΩΘΕΙ ΚΑΙ ΦΟΒΑΜΑΙ. ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ, ΟΠΩΣ ΠΗΓΑΙΝΑΝ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ. ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΤΙ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΚΑΙ ΠΩΣ ΝΙΩΘΕΙ Η ΕΓΚΥΟΣ ΣΤΟ ΤΡΙΤΟ ΤΡΙΜΗΝΟ? ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ-ΠΟΛΥ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΓΩ ΒΑΣΙΚΑ ΠΡΙΝ ΛΙΓΟ ΜΠΗΚΑ ΣΤΟΝ 7ο ΜΕ ΕΝΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!!

ΤΑ ΚΙΛΑ ΣΟΥ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΛΟΓΙΚΟΤΑΤΑ ΕΙΔΙΚΑ ΓΙΑ ΔΙΔΥΜΑ..

ΜΗΝ ΤΡΕΛΑΘΟΥΜΕ ΚΙΟΛΑΣ. ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΛΟΓΟΣ ΝΑ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ,

ΟΥΤΕ ΝΑ ΑΚΟΥΣ ΤΟΝ ΕΝΑΝ ΚΑΙ ΤΟΝ ΑΛΛΟΝ..

ΣΙΓΟΥΡΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΥΚΟΛΑ ΜΕ 2 ΜΩΡΑΚΙΑ ΑΛΛΑ ΓΙΑΤΙ ΟΧΙ;;;

ΚΙ ΕΓΩ ΕΧΩ ΑΡΧΙΣΕΙ ΚΑΙ ΝΙΩΘΩ ΔΥΣΦΟΡΙΑ..

ΑΛΛΕΣ ΜΕΡΕΣ ΚΟΙΜΑΜΑΙ ΤΕΛΕΙΑ, ΑΛΛΕΣ ΟΧΙ..

ΣΙΓΟΥΡΑ ΘΑ ΧΕΙΡΟΤΕΡΕΨΕΙ Η ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ

ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΙΠΟΤΑ..

ΚΑΠΟΙΑ ΠΙΟ ΕΜΠΕΙΡΗ ΑΠΟ ΜΕΝΑ ΙΣΩΣ ΜΑΣ ΒΟΗΘΗΣΕΙ..

ΠΑΝΤΩΣ ΜΗΝ ΚΟΥΡΑΖΕΣΑΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΚΑΙ ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ..

ΑΝΤΕ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΓΩ ΒΑΣΙΚΑ ΠΡΙΝ ΛΙΓΟ ΜΠΗΚΑ ΣΤΟΝ 7ο ΜΕ ΕΝΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!!

ΤΑ ΚΙΛΑ ΣΟΥ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΛΟΓΙΚΟΤΑΤΑ ΕΙΔΙΚΑ ΓΙΑ ΔΙΔΥΜΑ..

ΜΗΝ ΤΡΕΛΑΘΟΥΜΕ ΚΙΟΛΑΣ. ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΛΟΓΟΣ ΝΑ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ,

ΟΥΤΕ ΝΑ ΑΚΟΥΣ ΤΟΝ ΕΝΑΝ ΚΑΙ ΤΟΝ ΑΛΛΟΝ..

ΣΙΓΟΥΡΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΥΚΟΛΑ ΜΕ 2 ΜΩΡΑΚΙΑ ΑΛΛΑ ΓΙΑΤΙ ΟΧΙ;;;

ΚΙ ΕΓΩ ΕΧΩ ΑΡΧΙΣΕΙ ΚΑΙ ΝΙΩΘΩ ΔΥΣΦΟΡΙΑ..

ΑΛΛΕΣ ΜΕΡΕΣ ΚΟΙΜΑΜΑΙ ΤΕΛΕΙΑ, ΑΛΛΕΣ ΟΧΙ..

ΣΙΓΟΥΡΑ ΘΑ ΧΕΙΡΟΤΕΡΕΨΕΙ Η ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ

ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΙΠΟΤΑ..

ΚΑΠΟΙΑ ΠΙΟ ΕΜΠΕΙΡΗ ΑΠΟ ΜΕΝΑ ΙΣΩΣ ΜΑΣ ΒΟΗΘΗΣΕΙ..

ΠΑΝΤΩΣ ΜΗΝ ΚΟΥΡΑΖΕΣΑΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΚΑΙ ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ..

ΑΝΤΕ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω μπήκα στην 28 η βδομάδα.

Θα σου παραθέσω μερικά συμπτώματα δικά μου μήπως και παρηγορηθείς.

Εβαλα 8 κιλα, όλα στην κοιλια, πρωτα παει η κοιλιά μου και μετα εγω, δεν μπορώ να κοιμηθώ το βραδυ απο τις αϋπνιές, δεν μπορώ να σηκωθώ απο το κρεβάτι γιατί πιάνετε η μέση μου. Σηκώνομαι και τα βήματα μου ξεκινάνε μετα απο 3-4 λεπτα διοτι πρέπει να ζεσταθεί η μεση πρώτα. Οι πονοι στην πλάτη αβάσταχτοι. Οι πονοι στο δέρμα στην κοιλιά κλαίω γιατί ανοιγει το δέρμα μου ήμουν βλέπεις πολυ αδύνατη. Παλλινδρόμηση στο στομάχι άστα ότι τρώω έρχονται βόλτα προς τα πάνω, τα ποδια πρησμένα δεν μπορώ να περπατήσω. Τα χέρια χάλια διότι ε΄χω το σύνδρομο το καρπιαίου σωλήνα, ΄θέλεις κιάλλλας ; Κλωτσομπουνίδι που τρώω όλη μέρα απο το παιδί μου που ειναι και 300 γραμμαρια παραπανω απο το κανονικό δεν περιγράφετε, αφου νομίζω πως θα ξεκινήσει το ταξίδι προς τα έξω.........Υπομονη κοριτσάκι , μολις παρεις τα μωράκια σου αγκαλια θα τα ξεχάσεις όλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω μπήκα στην 28 η βδομάδα.

Θα σου παραθέσω μερικά συμπτώματα δικά μου μήπως και παρηγορηθείς.

Εβαλα 8 κιλα, όλα στην κοιλια, πρωτα παει η κοιλιά μου και μετα εγω, δεν μπορώ να κοιμηθώ το βραδυ απο τις αϋπνιές, δεν μπορώ να σηκωθώ απο το κρεβάτι γιατί πιάνετε η μέση μου. Σηκώνομαι και τα βήματα μου ξεκινάνε μετα απο 3-4 λεπτα διοτι πρέπει να ζεσταθεί η μεση πρώτα. Οι πονοι στην πλάτη αβάσταχτοι. Οι πονοι στο δέρμα στην κοιλιά κλαίω γιατί ανοιγει το δέρμα μου ήμουν βλέπεις πολυ αδύνατη. Παλλινδρόμηση στο στομάχι άστα ότι τρώω έρχονται βόλτα προς τα πάνω, τα ποδια πρησμένα δεν μπορώ να περπατήσω. Τα χέρια χάλια διότι ε΄χω το σύνδρομο το καρπιαίου σωλήνα, ΄θέλεις κιάλλλας ; Κλωτσομπουνίδι που τρώω όλη μέρα απο το παιδί μου που ειναι και 300 γραμμαρια παραπανω απο το κανονικό δεν περιγράφετε, αφου νομίζω πως θα ξεκινήσει το ταξίδι προς τα έξω.........Υπομονη κοριτσάκι , μολις παρεις τα μωράκια σου αγκαλια θα τα ξεχάσεις όλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΣΟΦΟΥ ΥΠΟΜΟΜΗ όλα θα φτιάξουν

Μέχρι τον 5ο έλεγα ότι αποκλείεται να την βγάλω καθαρή...

μες στην κατσουφιά δε μπορούσα τίποτα να κάνω με τράβαγαν όλα,

μέση κοιλιά χέρια πόδια κράμπες...στον έκτο πετούσα και πετάω :P τόσο που απορώ τι κάνω και δε κάθομαι ήσυχη πιά...σε θαυμάζω είναι δύο εσένα λογικό ίσως ναι ότι σου λέει ο γιατρός σου...για τα κιλά άσε ότι είναι να πάρεις θα το πάρεις μην ασχολήσαι μόνο πρόσεχε και μένα όποτε πάω μου φωνάζει ειμαι 35 εβδ και έχω πάρει 12 δε σου περιγράφω πως πάω και πως φεύγω απο εκεί..

Καλή εγκυμοσύνη να έχεις και με το καλό

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΣΟΦΟΥ ΥΠΟΜΟΜΗ όλα θα φτιάξουν

Μέχρι τον 5ο έλεγα ότι αποκλείεται να την βγάλω καθαρή...

μες στην κατσουφιά δε μπορούσα τίποτα να κάνω με τράβαγαν όλα,

μέση κοιλιά χέρια πόδια κράμπες...στον έκτο πετούσα και πετάω :P τόσο που απορώ τι κάνω και δε κάθομαι ήσυχη πιά...σε θαυμάζω είναι δύο εσένα λογικό ίσως ναι ότι σου λέει ο γιατρός σου...για τα κιλά άσε ότι είναι να πάρεις θα το πάρεις μην ασχολήσαι μόνο πρόσεχε και μένα όποτε πάω μου φωνάζει ειμαι 35 εβδ και έχω πάρει 12 δε σου περιγράφω πως πάω και πως φεύγω απο εκεί..

Καλή εγκυμοσύνη να έχεις και με το καλό

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...