Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΜΕ ΑΠΡΙΛΙΟ-ΜΑΪΟ 2011!!!!!Νο 3


Recommended Posts

σουλα τωρα ξεκουραση!!! εγω γι' αυτο δεν κανω γιορτες φετος, ουτε του γιου μου τα γενεθλια. Απλα του κοψαμε μια τουρτα.

Κοριτσια προσοχη στην γριπη. Κυκλοφορουν πολυ επικυνδινες!!!!

Ανδρια που εισαι, σε εχασα σημερα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 941
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

\καλημερα τι μου κανετε??

Εγω σημερα ειμαι ξαπλα στο κρεββατι για ξεκουραση.. διαβαζω την βιβλο της εγκυμοσυνης κ ταυτόχρονα χαζευω στο ιντερνετ κ μιλαω με τις φιλες μου σο τηλ!!

Εχθες εκανα κεικ και δεν βηηκε καλο και εβαλα τα κλαματα... ειναι δυνατον??! Ακομα γελαει ο αντρας μου.. χεχε!!!!

Εχω κ το αφεντικο με παιρνει καθε τρεις και λιγο τηλ να ρωταει πραγματα!! εχθες εκανα και καταγγελια στην επιθεωρηση εργασις για τα δεδουλευμενα μου... ελπιζω να παρω κατι!!! εσεις τι νεα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια!!!εχω λιγη ωρα να μαθω τα νεα σας και πολυ χαιρομαι!!!

χοανιτα συγχαρητηρια για το μπεμπη σου!!!!σουπερ ειναι, δεν το συζητω!!και καλα αποτελεσματα και με την καμπυλη ζαχαρου!!εγω εχω τη β'επιπεδου στις 31 και ανυπομονω!!!!δεν περνανε οι μερες!!!!

happy μου, φανταζομαι καποιος γιορταζε χτες, η εσυ η ο αντρουλης σου, αλλα για να πηγατε και στη γιαγια, μαλλον εσυ!!!ευχομαι πολυχρονη και του χρονου να γιορτασεις με την κορουλα σου!!!!!να'στε καλα και παντα αγαπημενοι!!!κι η κουραση απο χαρα, καλη ειναι!!!

το θεματακι με τα μαλλια , εμενα με καιει, γιατι ναι μεν ειναι βαμμενα στο φυσικο τους, αλλα μπροστα μπροστα στο μετωπο εχω χιλιαδες ασπρες που με κανουν και αισθανομαι πολυ ασχημη..... δεν τα εχω πειραξει ακομα, αλλα σκεφτομαι μετα τη β'επιπεδου, να βαψω μονο τα μπροστινα, και οχι απο τη ριζα, για να περιοριστει το προβλημα....

jule, να μην ανησυχεις, μια χαρα ειναι το μωρο σου, η φυση προβλεπει, και με το χαπι ο οργανισμος σου θα ανακουφιστει!!!κριμα, βρε κοριτσι μου, ομως τοσο καιρο να μην το ξερεις, και να αγχωνεσαι με τα κιλα....δεν ειναι στις στανταρ εξετασεις;;;; αναρωτιεμαι, δεν ξερω.....

αν μπορειτε, πειτε μου κι εμενα λεπτομερειες για τα μαθηματα ανωδυνου τοκετου;;;; ποτε κλεινουμε ραντεβου;;;ποσο μηνων πρεπει να ειμαστε;;; και κανενα τηλ, στο ελενα καλο θα ηταν!! να σας πω.. κι αν το κανονιζαμε και πηγαιναμε ολες, πως θα σας φαινοταν;;;;;

αυτα, απο μενα....καλο μεσημερι!!!!

,

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koritsakia mou molis ir8a apo to kommwtirio..Ti 8a kanw vre Soullitsa mou? itan xalia eprepe na ginoun..A3izei to kopo i talaipwreia omws allazei i dia8esi mas, i 4ixologia mas..Ta eko4a k ligo..Twra eipa na kanw ligo ta nixakia mou, na ta peripoii8w..Simera einai mera omorfias :))..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και εγω σκεφτομαι να φτιαξω τα νυχια μου, αλλα κουραστηκα με την κουζινα και επειδη νιωθω λιγο να στρηφογυρναει το μωρο εκατσα στο καναπε και θα κανω το απογευμα τα νυχια.

Κουραζομαι πολυ ευκολα και δεν μου αρεσει καθολου. εσεις το ιδιο νιωθετε;

Ανδρια με γεια το μαλλι, αντε να παρουμε και εμεις σειρα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Touristria εσύ έβαλες τα κλάματα για το κέικ, εγώ γιατί δε δοκίμαζε ο άντρας μου το φαγητό... Ήρθε τώρα το μεσημέρι με νεύρα, είχα κι εγώ τα δικά μου και καταλήξαμε με φωνές και κλάματα σ' έναν υπέροχο καυγά που πρέπει ν' ακούστηκε μέχρι το Σύνταγμα! Το μωρό δε κουνήθηκε καθόλου τόση ώρα, ή τα'χε χαμένα από τη φασαρία ή το'χε ρίξει στον ύπνο. Τώρα δειλά δειλά μου ρίχνει κάτι χτυπηματάκια... Κάτι πρέπει να κάνω να ηρεμήσω. Κουράζομαι κι εγώ εύκολα κι εκενευρίζομαι ακόμα πιο εύκολα. Οι δουλειές είναι χάλια, τα οικονομικά άθλια, το σπίτι τρελοκομείο και όλος ο κόσμος στη τσίτα! Τι εποχή κι αυτή που θα έρθουν τα παιδάκια μας στο κόσμο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Hi koritsia....k agori daddy...Ka8omoun to proi k egrafa tis plhrofories ton ma8hmaton k den anevasthke telika tora to eida.... :(

Samarcandy symvainoun ayta ,krish einai mias meras 8a perasei,k ego to perasa kana 2-3 fores k meta pali goutsou eimaste...Logiko ontos polla provlhmata gyro mas pou den mas afhnoun na eimaste hremes giayto k eknevrizomaste paneykola.Ego eimai ka8e mera ston pe8ero mou pou exei synexos pyreto,einai xalia k stenaxoriemai poly,ti na kanoume omos,ayth einai h zoh h atimh.To moro 8a mas dosei xara giayto k to perimenoume me anypomonhsia......k polla alla,asta.

Andria megeia to mallaki....dia8esh super,teleia!

Jule mhn anyshxeis ka8olou k h kouniada mou eixe provlhma me ypo8yroeidh k ola phgan mia xara.H mpempa ,de, mas exei trelanei me thn eksypnada ths k xaritomenies ths .Ola kala 8a pane 8a to deis :D

Loipon sto 8ema mas tora....ta thl gia to Elena gia ma8hmata Anodynou toketou einai 210-6402366 k 210-6402234 se ena apo ayta vgainei aytomatos thlefonhths,afhste mynhma k 8a epikoinonhsoun mazi sas.

Ta ma8hmata diarkoun 4 hmeres k einai 2ora.Opote 8a epileksete to diasthma pou 8a pate.Px emena eixe 7-10/2 k meta exei 17-20/2 an 8ymamai kala...parte na prolavete.H timh einai 5 eyro to paravolo ...8a sas poun leptomereies...eyxomai na petyxo kamia sas...filia polla :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Georgi mou se euxaristw :)..

samarcande mou se niw8w APOLITA..Vare8ika na mageirevw, na kanw tis douleies k pali na 3ana 8eloun, i zwi mou nomizw den exei noima (einai amartia auto pou lew to 3erw) alla den antexw allo..Doulevei mono o sizigos k 2 k 3 douleies oti vrei trexei na to kanei giati oikonomika eimaste $k@t@ (sorry) menw polles wres moni mou k i 4ixologia mou einai sto pato k apo tis polles oikonomikes ipoxrewseis pou exoume ka8e mina pali eimaste meion oso esoda k an ferei k gia ta mallia mou mazeva liga liga gia na ta kataferw..Kourastika ola na pigenoun strava :(:cry::(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

geoV ευχαριστουμε για τις πληροφοριες, αλλα δεν μου ειπες κατι πολυ σημαντικο τι ωρες ειναι.

Θελω να δω εαν μπορω πριν παρω επειδη εχω και το μικρο.

Και εγω καμια φορα τσακωνομαι με τον ανδρα μου, αλλα εμενα με αφηνει να φωναζω και μετα μου λεει οτι τα νευρα μου ειναι τεντωμενα και ετσι δεν ασχολειται αλλο.

Δεν πιστευω πως υπαρχει καποιος που οικονομικα ειναι πια πολυ καλα. Εγω ανακαλυψα πως οι μπλουζες του μικρου του μεινανε μικρες, αντε και αλλα λεφτα. Τωρα ειμαι με αναρρωτικη, αρα πιο λιγα λεφτα.

Ανδρια μου μη μου στεναχωριεσαι ολοι λιγο πολυ ειμαστε στην θεση σου. Και εμενα ο Γιωργος λειπει ολη μερα, μου λειπει παρα πολυ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια μου ψυχραιμια ειναι σκατοκαιροι, samarcande μου εισαι πιεσμενη εγω πιστευω οτι οι καβγαδες ειναι απελευθερωτικοι,

καλυτερα απ το να το κρατας μεσα σου...

ο συντροφος αρης κουνιεται τωρα?

σουλιτσα ξεκουρασου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να μαστε καλά παιδιά και όλα παλεύοντε.. Την υγεία μας να έχουμε πάνω απο όλα..Με τόσα που ακούμε κάθε μέρα..Δυσκολίες στα οικονομικά και εντάσεις μεταξύ μας σίγουρα θα υπάρχουν..είναι μέσα στο πρόγραμμα και αυτά.. Δεν υπάρχει οικογένεια που να μην τα έχει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Στους καλύτερους καιρούς λοιπόν! Αν και φοβάμαι πως θ' αργήσουν να έρθουν αν δε δώσουμε γερή μάχη!

Ο προβληματισμός αυτός είναι διάχυτος σε όλους τους τομείς της ζωής μου. Βλέπω διαρκώς γύρω μου σχέσεις να φθείρονται. Κόσμο φοβισμένο, επιφυλακτικό, γεμάτο νεύρα κι έναν διάχυτο ατομικισμό. Επαγγελματικά προσπαθώ να βοηθήσω ανθρώπους να βρουν τον εαυτό τους και να πάρουν συνειδητά την ευθύνη της ζωής τους και των επιλογών τους, ενώ ζουν σε μια κοινωνία εντελώς απάνθρωπη που τους θέλει προγραμματισμένα κι άβουλα προβατάκια! Κι αν σκεφτώ σε τι κόσμο θα μεγαλώσει το παιδί μου... μαύρη κατάθλιψη!! Περιμένω το μπαμ! Το κοινωνικό μπαμ!

Ο συνδυασμός ορμονών και κοινωνικών συνθηκών δυσκολεύει πολύ τα πράγματα! Προσπαθώ να βρω τρόπους χαλάρωσης, ώστε να μπορώ να μεταδώσω στο μωρούλι μου ασφάλεια κι αισιοδοξία! Βρήκα κι ένα πετυχημένο κειμενάκι τώρα και διαβάζαμε με τον άντρα μου... "Όσο η εγκυμοσύνη σου προχωρά, οι αλλαγές δεν περιορίζονται μόνο στο σώμα. Οι ορμονικές διαταραχές, η αγωνία για τον τοκετό, το άγχος που γεννά η αντίστροφη μέτρηση επηρεάζουν και την διάθεσή σου. Ο σύντροφός σου και μέλλων μπαμπάς αναρωτιέται: Μα τι έχει πάθει η γυναίκα μου; Η συμπεριφορά σου φαντάζει τουλάχιστον αλλόκοτη και κάπως ανησυχητική. Δεν μπορεί να δικαιολογήσει πώς η ήρεμη και γελαστή γυναίκα του μεταμορφώθηκε -χάρη στο ορμονικό αλαλούμ- σε ένα πλάσμα με τεντωμένα νεύρα, που κλαίει και παραμένει προσηλωμένη στην εγκυμοσύνη της ακόμα και αν γύρω της γίνεται πόλεμος. Η πιθανή αδιαφορία σου για ό,τι αφορούσε την προηγούμενη, κοινή ζωή σας αλλά και τα βίαια ξεσπάσματά σου που τον λούζουν με κοσμητικά επίθετα, κάνουν αυτόν, όπως και κάθε μέλλοντα μπαμπά, να απορεί και να ανησυχεί για το μέλλον. Συζήτησε μαζί του αυτά που αισθάνεσαι, όσα σε απασχολούν, εκείνα που σε προβληματίζουν και άφησέ τον να κάνει το ίδιο. Παιδί θα αποκτήσετε! Πρέπει να είστε ενωμένοι."

Βραδινές σκέψεις... Ο σύντροφος Άρης κάνει πάλι τούμπες!! Σας φιλώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

VENCEREMOSSSSS :D:D:D:D

Ο ατομικισμος που υπαρχει ειναι η πηγη του κακου... ολοι ζουν μεσα σ ενα κουβουκλιο.

Αλλοι απαλυνουν τη μοναξια με δουλεια, αλλοι με το ποτο, αλλοι με τη μοδα, αλλοι με το να εχουν φτασει σ ενα επιπεδο επικτητης ηλιθιοτητας, αλλοι με το τσιγαρο και με ο τι αλλο υπαρχει. Καθε αιμα εχει το αλκοολ του...

Κουραστηκα να συναντω ανθρωπους που να αδιαφορουν για τα παντα , βεβαια πιστευω οτι το μπαμ ειναι κοντα. Νιωθω οτι κατι κινειται η μαλλον οτι καλυτερα παει να κινηθει.

Και ειμαστε ολοι μονοι στην ουσια.

Κι οπως γραφει και ο ποιητης: Γιατί ἐπιτέλους, πρέπει νὰ βγῶ ἀπ᾿ αὐτὸ τὸ τσακισμένο σπίτι. Πρέπει νὰ δῶ λιγάκι πολιτεία, -ὄχι, ὄχι τὸ φεγγάρι - τὴν πολιτεία μὲ τὰ ροζιασμένα χέρια της, τὴν πολιτεία τοῦ μεροκάματου, τὴν πολιτεία ποὺ ὁρκίζεται στὸ ψωμὶ καὶ στὴ γροθιά της τὴν πολιτεία ποὺ ὅλους μας ἀντέχει στὴν ράχη της μὲ τὶς μικρότητές μας, τὶς κακίες, τὶς ἔχτρες μας, μὲ τὶς φιλοδοξίες, τὴν ἄγνοιά μας καὶ τὰ γερατειά μας,-ν᾿ ἀκούσω τὰ μεγάλα βήματα τῆς πολιτείας, νὰ μὴν ἀκούω πιὰ τὰ βήματά σου μήτε τὰ βήματα τοῦ Θεοῦ, μήτε καὶ τὰ δικά μου βήματα. Καληνύχτα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κ εγω σκεφτομε καποιες φορες σε τι κοσμο θα ερθει το παιδακι μου εχουν αλλαξει τοσο πολυ ολα...

αλλα διωχνω αμεσως τις κακες σκεψεις απο το μυαλο μου,πιστευω θα ερθει ενα καλυτερο αυριο,τα παιδια μας θα φερουν την αλλαγη,ειναι ολα τους πανεξυπνα κ χαρισματικα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

samacarde ευχαριστω για τα λογια σου, μου εδωσες την ευκαιρια να πω καποια πραγματα στον ανδρα μου και πιστευω οι περισσοτεροι ανδρες δεν καταλαβαινουν τι περναμε. Δεν ειμαι μονο το βαρος που αγχωνομαστε μη παρουμε αλλα εαν το μωρο ειναι καλα, εαν θα γεννηθει καλα, τα προβληματα που θα παραμεινουν μετα και πολλα αλλα.

Συγνωμη εαν αδικο καποιον ανδρα αλλα με εχει πιασει το παραπονο μου, και που να σκεφτει κανεις πως σε 3 μηνες θα εχω 3 μες στο σπιτι!!!!!! :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Exoun spasei ta nevra mou :twisted: :twisted:..AAAAAAAAA DEN ANTEXW ALLO NA PERIMENW..Perimenw ton sizigo mou na sxolasei k den 3erei k o idios pote 8a er8ei sto spiti..Ton perimenw na er8ei na ana4w ton fourno na zesta8ei gia na valw to fagito k gia na kanoume mpanio (an mpw na kanw 8a figei apo to boiler zesto nero k 8a antikatasta8ei me krio) k 8a prepei na to perimenei na 3ana zesta8ei..Ka8ome panw se mia karekla apo tis 2:30 pou ir8a apo ton kommwtirio, den milisa me ena an8rwpo toses wres :o :o..8a ekragw :ymsick:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

iremiste ligo koritsakia...skefteite kai ta bebakia sas!!!tha erthoun se ligous mines ta mwrakia sas kai den tha sas afinoun se xlwro klari!!!kai tha lete pou ligo xronos gia mena?gia upno?gia xalarwsi?xalarwste...tha perasei o kairos kai tha erthoun ta bebonia na sas gemisoun olo to 24wro!!

ti na kanoune kai oi antres mas?kapois prepei na ferei kai lefta..dustuxws...!ki egw xalia eimai simera..alla prospathw..

elpizw na mi sas tsantisa perissotero!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ανδρια μου ηρεμησε! και εγω στην ιδια θεση με εσενα ειμαι. Αλλα εγω δεν τον περιμενω να γυρισει. Πηγε και ο μικρος για υπνο, ασε μου εσπασε τα νευρα και αυτος σημερα. Ειχε κολησει με 2 ασκησεις γελιες και ολο χαζομαρες μου ελεγε.

Του ανδρα μου του μαγειρευω κατι προχειρο και εγω παω γα υπνο. Δεν ειμαι αναισθητη αλλα ερχεται 3 - 4 η ωρα το πρωι, και εγω κοιμαμε απο τις 10..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

VENCEREMOSSSSS :D:D:D:D

Ο ατομικισμος που υπαρχει ειναι η πηγη του κακου... ολοι ζουν μεσα σ ενα κουβουκλιο.

Αλλοι απαλυνουν τη μοναξια με δουλεια, αλλοι με το ποτο, αλλοι με τη μοδα, αλλοι με το να εχουν φτασει σ ενα επιπεδο επικτητης ηλιθιοτητας, αλλοι με το τσιγαρο και με ο τι αλλο υπαρχει. Καθε αιμα εχει το αλκοολ του...

Κουραστηκα να συναντω ανθρωπους που να αδιαφορουν για τα παντα , βεβαια πιστευω οτι το μπαμ ειναι κοντα. Νιωθω οτι κατι κινειται η μαλλον οτι καλυτερα παει να κινηθει.

Και ειμαστε ολοι μονοι στην ουσια.

Κι οπως γραφει και ο ποιητης: Γιατί ἐπιτέλους, πρέπει νὰ βγῶ ἀπ᾿ αὐτὸ τὸ τσακισμένο σπίτι. Πρέπει νὰ δῶ λιγάκι πολιτεία, -ὄχι, ὄχι τὸ φεγγάρι - τὴν πολιτεία μὲ τὰ ροζιασμένα χέρια της, τὴν πολιτεία τοῦ μεροκάματου, τὴν πολιτεία ποὺ ὁρκίζεται στὸ ψωμὶ καὶ στὴ γροθιά της τὴν πολιτεία ποὺ ὅλους μας ἀντέχει στὴν ράχη της μὲ τὶς μικρότητές μας, τὶς κακίες, τὶς ἔχτρες μας, μὲ τὶς φιλοδοξίες, τὴν ἄγνοιά μας καὶ τὰ γερατειά μας,-ν᾿ ἀκούσω τὰ μεγάλα βήματα τῆς πολιτείας, νὰ μὴν ἀκούω πιὰ τὰ βήματά σου μήτε τὰ βήματα τοῦ Θεοῦ, μήτε καὶ τὰ δικά μου βήματα. Καληνύχτα.

Για να δανειστώ κι εγώ τα λόγια του ποιητή, αυτό το βράδυ με πανσέληνο...

"Το ξέρω πως καθένας μοναχὸς πορεύεται στον έρωτα, μοναχὸς στη δόξα και στο θάνατο. Το ξέρω. Το δοκίμασα. Δεν ωφελεί. Άφησέ με να 'ρθω μαζί σου."

Μαζί! Venceremos! :D:D:D

Όνειρα γλυκά!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια!!!!

καλε, τι σας επιασε χτες;;; η πανσεληνος;;;; πολυ παραπονο.... δεν πειραζει, ολα χρειαζονται!!! σημερα ειναι μια καινουρια μερα, μια ομορφη μερα, κι ολα θα πανε καλα!!! ειμαι μονη στο σπιτι, κι εχω τον υπολογιστη δικο μου, και χαιρομαι που θα μαθω τα νεα σας!! ο αντρουλης μου μολις εφυγε, πρεπει να παει με την ψυχη στο στομα στην υγειονομικη επιτροπη για να τακτοποιησουμε το θεμα της αδειας επ'απειλουμενης κυησης που μου εγραψε ο γιατρος..... 2 εβδομαδες προσπαθουμε να βρουμε ακρη, αλλα κανεις δεν σηκωνει το τηλεφωνο!!!κι ο καημενος, δουλευει απο τις 6 το πρωι ως τις 10 το βραδι χωρις διακοπη, γιατι πρεπει να παραδωσει μια μεταφραση αυριο, και τον λυπαμαι που τον στελνω και στο κεντρο, αλλα ουτε εγω μπορω να παω, ουτε εχω καποιον αλλο....τελος παντων, ας πανε ολα καλα..

εσεις, τι κανετε;;; ξυπνησατε;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Καλησπέρα κορίτσια μου...τελικά σήμερα μου ήρθε... Ευχαριστώ τα κορίτσια που με βοήθησαν με τα τεστακια 🙏🏼 προφανώς αυτός ο κύκλος ήταν χωρίς ωορρηξία....πάμε για τον επόμενο!! 🤞🏼 Ας ελπίσουμε ότι κάτι θα γίνει ❤️
    • Εννοείται πολύ καλά κάνεις και απαντάς. Κι εγώ εντελώς σαν μία πληροφορία που διάβασα την ανέφερα ξεκάθαρα για το ψυχολογικό κομμάτι.  Κι εγώ έχω κάνει τεστ πριν την καθυστέρηση όπως και οι περισσότερες υποθέτω. Και ναι κάθε γυναίκα ξέρει η ίδια και μάλιστα αν ακούσουμε πραγματικά το σώμα μας το καταλαβαίνουμε και χωρίς τεστ!   Έχεις δίκιο για διαφορά σύλληψης και εμφύτευσης! 
    • Ααχ κορίτσια να σας πω και εγώ τα νέα μου! Χθες πήγαμε σε γενετιστή, με λίγα λόγια ο καρυότυπος του άντρα μου ναι είναι όπως μας είπε με τσαχπινιές, οχι προβληματικος όπως τον ανέφερα συνέχεια εγώ! Εν ολιγης μας είπε ότι από ότι στιγμή που το σπέρμα είναι σε φυσιολογικά επίπεδα θα πρέπει να κάνουμε άλλες 2 εξετάσεις fish αιματος και αναλόγως με το τι θα δείξει θα κάνουμε και fish σπέρματος δε ξέρω ακριβώς τι περιμένουμε να δούμε!  Ξέρω μονάχα ότι θέλουν άλλον ένα μήνα για να βγουν.. Παράλληλα μας είπε ότι προσπαθούμε κανονικά και όταν αποφασίσουμε αν θέλουμε μπορούμε να κάνουμε εξωσωματική απλά με προεμφυτευτικό!  Η μόνη διαφορά μου είπε είναι αν μείνω έγκυος είτε  φυσιολογικά είτε με εξωσωματική θα πρέπει να κάνω αμνιοπαρακέντηση, για σίγουρα αποτελέσματα για υγιές έμβρυο!  Επίσης, μου είπε ότι ενδέχεται να είναι κληρονομικός και να το πήρε από γονείς!οι οποίοι κατάφεραν φυσιολογικά να κάνουν παιδιά! Μας είπε ότι μπορεί ένα τυχερό και γερο σπερματοζωάριο να είχε κάνει τη δουλειά 1 χρόνο τώρα και να μην είχαμε καταλήξει ποτε να κάνουμε αυτή την εξέταση και να μη το ξέραμε! Αφού το ξέρουμε όμως για να βγει ένα υγιές μωρο με όποιο τρόπο και να γίνει η συλληψη θα κάνουμε αμνιοπαρακεντηση! Αυτά, ίδωμεν 🫶🤷‍♀️
    • @peacockακι μου υπέροχο!!! Σε ευχαριστώ!! Τι κάνεις παλιά μας συμμαθήτρια? Πώς είναι τώρα η ζωή? Γεμάτη ουράνια τόξα να φανταστώ??!  Κορίτσια αυτά εδώ τα κορίτσια ήταν η αντίστοιχη "τάξη" μας την περίοδο 2016-2018 για μένα! Μόνο respect σε αυτά τα κορίτσια που μοιραστηκαμε τα εσωψυχα μας και τα καταφέραμε ΟΛΕΣ!  Τι σημαίνει αυτό?? Ότι δεν θα μείνει καμία χωρίς μωρό βρεεε! Άπαξ και μπεις εδώ ,μωρο θα αποκτήσεις θες δε θες! Χαχαχα Κορίτσια σας ευχαριστώ για την εμψύχωση 🥰🥰 εύχομαι όλα να πάνε καλά μέχρι τέλους! Χοριακη θα κάνω την τρίτη γιατί μου είπε ο γιατρός να περιμένω να έχω και μια μέρα καθυστέρηση...εγώ ξέρω πως κρατιέμαι!!!
    • Ααααχχχχ βρε κορίτσια πόσο σας "ζηλεύω" όσες έχετε συναντηθεί απο κοντά!!! Πάρα πολύ καλοπροαίρετα το λέω! Εγώ να ξέρετε αν ποτέ οργανώσετε καμία συνάντηση θα είμαι παρούσα με τη μπουμπού μου! Στα δικά μου γιατι ξέχασα να τα γράψω κι εδώ... Εχθές, αφού επανέλαβα τις εξετάσεις του θυρεοειδούς, επιτέλους ήρθε στα ίσια του και πέσαμε κάτω απο 3! Με ρώτησε ο ενδοκρινολόγος αν είναι όλα καλά και υπερηχογραφικά. Του είπα ναι και μου είπε ότι συνεχίζουμε με την ίδια δόση και επαναλαμβάνουμε σε 6 εβδομάδες! Μετά μίλησα και με το γυναικολόγο μου και του είπα το γιατρό που μου πρότειναν στο δημόσιο. Μου είπε τα καλύτερα και να τον πάρω άμεσα να κλείσω ραντεβού. Αυτά τα πολύ όμορφα! Τα φιλιά μου σε όλες σας παρεούλα μου!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...