Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΝΑ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΚΑΝΕΙΣ Η ΝΑ ΜΗΝ ΔΟΥΛΕΥΕΙ?


PAKI

Recommended Posts

Αχ βρε κοριτσια μεγα ερωτημα αυτο τελικα ..να δουλευεις η οχι ..Εγω εζησα κ τις δυο φασεις ..Και να δουλευω με δυο μωρα να με περιμενουν σπιτι αλλα κ τωρα να μην δουλευω κ να τις εχω μαζι μου ..Οταν οι διδυμες ηταν 6 μηνων γυρισα στην δουλεια μου τοτε ..Δουλευα πολυ βλεπετε στον τουρισμο δυστηχως ωραρια δεν υπαρχουν στανταρ αλλα κ παλι στο δικο μου ποστο τοτε επρεπε κ ευχαριστημενη να ημουν που ειχα δουλεια ... :evil: Οι μικρες μου περπατησαν κ δεν ημουν εκει ..Οι μικρες μου με εβλεπαν για λιγες ωρες καθημερινα μεχρι που τελειωσα την σεζον μου τοτε ..Ηθελα να τις ταισω εγω τοτε για πρωτη φορα την κρεμα τους , τις σουπιτσες τους ..αλλα τα εξοδα ετρεχαν επρεπε να συνεισφερω κ γω τον οβολο μου στην φαμιλια μας ..Αλλαξα μεχρι κ δουλεια για να μπορω να τις βλεπω περισσοτερο γιατι τοτε την δυνατοτητα να μην δουλεψω δεν την ειχαμε ..

Τωρα δεν δουλευω οχι γιατι το επελεξα αλλα γιατι ετσι ηρθαν τα πραγματα μιας κ το αφεντικο που ειχα με απελυσε ενω ημουν εγκυος το καθαρμα .. :evil:

Κερδισα ομως χρονο μαζι τους ..Τις χορτασα με χορτασαν κ τωρα με το μωρο μας θα ηθελα να εβρισκα εστω ενα τετραωρο , ημιαπασχοληση για να καλυπτουμε καποια εξοδα αλλα παραλληλα να μην την αφησω τελειως μονη ..

Αυτο που θελω να πω ειναι βεβαια η γνωμη μου , καλο θα ηταν να μπορουσαμε να εχουμε την δυνατοτητα να δουλευουμε οι μητερες εστω σε μειωμενο ωραριο μιας κ οι καιροι πλεον ειναι δυσκολη κ ενας μισθος δεν αρκει ..Σιγουρα βεβαια η καθε οικογενεια ξερει τις αναγκες της κ αναλογως πραττει ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοιταξτε.. κ εγω θα προτιμουσα να καθομαι στο σπιτι με το μικρο χουλιγκαν!

αν κ αγαπω πολυ τη δουλεια μου!! τιποτα ομως δε συγκρινεται με τα πρωτα βηματα του παιδιου σου, τα πρωτα του λογακια... εδω λειπω 6 ωρες τη μερα κ οταν γυρναω κ μου λεει η μαμα μου τι εκανε ο μικρος κ δεν ημουν μπροστα στεναχωριεμαι....

καλη η οικονομικη ανεξαρτησια κ ολα αυτα.. αλλα κανεις δεν προκειται να κοιταξει τα παιδια σου οπως εσυ η ιδια. κ πραγματικα δε μπορω να καταλαβω φρασεις του τυπου "αχ εχω αδεια κ περιμενω πως κ πως να γυρισω στη δουλεια.. με κουραζει τοοοοοοοοοοοσο η μικρη!" ειλικρινα μου φαινεται τοσο παραξενο κ ξενο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...