Μετάβαση σε περιεχόμενο

Το εξπρες του βυζονυχτίου Νο28-γιατί όλα γίνονται!!!


Recommended Posts

Α, επίσης φιλενάδα το χύνω το νερό γιατί όταν βράζει το μοσχάρι δε βγάζει κάτι άσπρα σαν βρωμιές;;;;;;Τα σιχαίνομαι να τα αφήσω..... :ymsick::ymsick::ymsick::ymsick::ymsick::ymsick::ymsick::ymsick: Κι έτσι το χύνω το νερό, πλένω την κατασρόλα και μετά το ξαναβάζω να βράσει....Υπερβολικό ε;;;;; :oops::oops::oops::oops::oops::oops::oops::oops::oops:

Τρις αλήθεια δεν περπατάει το μουτράκι σου;;;;;Άμα το έχεις ψάξει, οκ...Εγώ δεν ξέρω....Αλλά έχω ακούσει για πολλά παιδάκια που άργησαν να περπατήσουν.... :roll::roll::roll: Πάντως το συγκεκριμένο που λέω εγώ ήταν υπέρβαρο, μπορεί και 17-18 κιλά, διπλό από την Ιωάννα μου και μόνο μπουσούλαγε...Ούτε καν στεκόταν όρθιο.... :o:o:o:o:shock::shock::shock:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

εγω βαζω στη χυτρα 40 τη ανοιγω..χωνω μεσα τα λαχανικα κ βαζω ακομα 15 λεπτα..

ειναι μαλακο αλλα θελει μασημα..κ αυτος το φτυνει..αν φαμε εξω μοσχαρι θα το φαει αυτος..αυτο ειναι που με προβληματιζει..

ε μα ποσο κ γω να το βρασω?3 ωρες?

αναστασια αχ τι να πω ρε..ο παιδιατρος τι λεει? :?

καλε ακομα κοιμαται/...εχει μια ωρα...συν 40 λεπτα..ουυυυυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμενα ειναι περισσοτερο ορθιος παρα καθιστος! Πιανετε τοιχο τοιχο και καταστρεφει οτι βρει στο διαβα του. Σημερα στο σουπερ μαρκετ τον κραταγα απο το ενα χερι και περπαταγαμε. Με πηγαινε δεν τον πηγαινα... Παρ ολα αυτα μονος του δεν!!! Φοβατε? Δεν ξερω!! Κι οχι τιποτα αλλο μου φωναζουν απο τον βρεφικο! Λες κι εγω φταιω.. :evil:X(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να πω μόνο αυτά τα 2:

1ον Τρις τα παιδιά πρέπει να περιμένουμε μέχρι και 18 μηνών για να περπατήσουν, μετά πάμε στον γιατρό της Βίκυς η Μ-Ι περπάτησε 18 μηνών, θα σου το πει και η ίδια!!!

2ον. Γωγώ αυτό το νερό που εσύ πετάς αυτό ακριβώς έχει και τις βιταμίνες του μοσχαριού!!! βιταμίνες πετάς!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να πω μόνο αυτά τα 2:

1ον Τρις τα παιδιά πρέπει να περιμένουμε μέχρι και 18 μηνών για να περπατήσουν, μετά πάμε στον γιατρό της Βίκυς η Μ-Ι περπάτησε 18 μηνών, θα σου το πει και η ίδια!!!

2ον. Γωγώ αυτό το νερό που εσύ πετάς αυτό ακριβώς έχει και τις βιταμίνες του μοσχαριού!!! βιταμίνες πετάς!!!!!

Αχ Αρτζι μου το ξέρω...Μου το έχει πει και η μαμά μου..... :?:?:?:?:? Αλλά σιχαίνομαι ρε 'σεις....Η μάνα μου λέει να μην το χύνω και απλώς να βγάζω με ένα κουτάλι τα άσπρα/βρωμιές και να τα πετάω.... :roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll:

Τελικά είσαι το ίδιο σοφή με τη μαμά μου...... =))=))=))=))=))=)) Και αν και γιαγιά, η μαμά μου είναι 50 χρονών.... :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ Γωγώ θα έβρισκα τον καινούργιο γιατρό και μετά θα πήγαινα στον παλιό και θα του έλεγα ότι τον άλλαξα για τους λόγους μου!!!.....από την άλλη αν δεν τον ξαναδεις απλά μην του το πεις!!!!......αλλά αν συνεχίσεις να τον έχεις γυναικολόγο για μετά την γέννα, ξέρεις τσεκαπ κ.λπ. τότε οι καλοί λογαριασμοί κάνουν τους καλούς φίλους!!!! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ Αρτζι μου το ξέρω...Μου το έχει πει και η μαμά μου..... :? :? :? :? :? Αλλά σιχαίνομαι ρε 'σεις....Η μάνα μου λέει να μην το χύνω και απλώς να βγάζω με ένα κουτάλι τα άσπρα/βρωμιές και να τα πετάω.... :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll::lol:

το ίδιο θα σου έλεγα και εγώ με το κουτάλι, αλλά αν βάζεις την σαλτσούλα μετά τα άσπρα δεν φαίνονται!!! ;)

Τελικά είσαι το ίδιο σοφή με τη μαμά μου...... =)) =)) =)) =)) =)) =)) Και αν και γιαγιά, η μαμά μου είναι 50 χρονών.... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

:evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θου σαν τη πεθερα μου κανεις!!!!

με επρηξαν με τον Λιακοπουλο και τις θεωριες συνομοσιας

Η Ελληνιη αλφαβητος ειναι κατι παραπανω απο απλα γραμματα..και πολυ απλα δεν γινετε να αλλαξει..

Οι Αρχαιοι ελληνες προφεραν αλλιως τους διφθογγους....

εγω οταν εκανα αρχαια στο σχολειο δεν εκανα κανενα ορθογραφικο λαθος...τωρα που εχω να κανω αρχαια καπου 12 χρονια ξεχασα και αυτα που ηξερα..

οποτε αμα θελουμε τα παιδια μας να μαθουν σωστα Νεα Ελληνικα..να τα μαθουμε αρχαια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αρζτι σιχαίνομα τις σάλτσες.... :?:?:? Δεν τρώω ποτέ και συνεπώς δε φτιάχνω.... :D:D:D:D:D:D

Καλά στη μικρή δε, δε νομίζω να έχω δώσει ποτέ μοσχαράκι με σάλτσα.... :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Το κρέας και το κοτόπουλο της το τρώει στο 99% των περιπτώσεων βραστά με λαχανικά..... :?:?:?:?:?:?:?

Τώρα θα αναρωτηθείτε πως αφού τρώει υγιεινά είναι τσουπωτή......Έλα μου ντε!!!!!!!Τα γονίδια της μαμάς.... =))=))=))=))=))=))=))=))=)) Αν και ξαναλέω..Δεν είναι χοντρή.....Μάγουλα και μπουτάκια έχει..... :x:x:x:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι καλε εχει μεσα ολες τις βιταμινες!

γιαυτο σε ρωτησα γιατι το πετας!

να το καθαριζεις οπως λεει κ η σοφη μαμα σου :lol:

κ η μαμα μου μικρη ειναι, 48!

α θουλη αυτο εχει καιρο που το λενε

κ θα το κανουν θα δειτε

ετσι που καθομαστε κ μας κανουν οτι θελουν..

αμαν ρε γωγω μην το λες ετσι το παιδι!

μια χαρα ειναι!!! ολα τα μωρα ειναι με μπρατσακια κ μπουτακια!!!

επισης ναι το θυμαμαι εκεινο το μικρο μισελεν!! :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα!!!

τι κανετε??

εμενα αργα περπατησε το πουλακι μου αν και ητανε ορθιος απο πολυ νωρις.

λες και φοβοτανε να αφησει το χερι μας..οπως ο δικος σας τρις..ενα ουσιαστικα δεν τον κρατουσαμε απλα ακουμπουσε αμα τον αφηναμε κοκαλωνε..και ξαφνικα μια μερα πηρε μπρος και δεν σταματαει :lol::lol::lol:

καλε τι σου φωναζουνε στον παιδικο????????? οτι φταιει που θηλαζει?? :lol:

τα μπισκοτα μαλλον μαπα θα σας πω το βραδυ εαν εφαγε ο μικρος κανενα... :oops:

αναστασια τι να σου για την μικρη..υπομονη ρε συ..και εγω βρισκω πραγματα να ασχολειται για να φαει φαγητο..ζουζουνια..κερματα...βιβλια..ζαχαρακια..καλαμακια..αμα με κατι δεν παιζει δεν τρωει..εκτος και ενα λυσσαει!! :oops::oops::oops::oops::lol::lol:

γωγω κατεψυγμενο το βραζεις? δεν το ξεπαγωνεις πρωτα?

το πρωτο νερο και εγω το πετουσα μεχρι που διαβασα στον γαστρονομο πως πρεπει να το ξαφριζουμε μονο γιατι φευγει ολη η ουσια και πλεον μονο ξαφριζω..αλλα πολυ χρονοβορο..θελει στο σιγανο για να μην διαλυεται ο αφρος και μεχρι να σταματησει να βγαζει μου τρωει ποση ωρα :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμεις απο βδομαδα θαπαμε να δουμε 2 οαιδιατρους κ κατα πασα κ εναν παιδοχειρουργο..

εχω λιγο αγχος!

θα σας ενημερωσω!!

τελικα εχει φιμωση λενα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι

δεν κατεβαινει καθολουυυυ το πουλακι του ρε συ βενετια...

θα παμε σε αλλους 2 παιδιατρους να δουμε τι θα μας πουν κ θα δουμε κ εναν παιδοχειρουργο

θα γανιασει ο μικροε εκεινες τις μερες βεβαια αλλα τι να κανουμε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βένι ναι...Κατεψυγμένο το βράζω...Γιατί ρε;;;Δεν κάνει;;;;; :roll::roll::roll::roll: Αφού στο πρώτο δεκάλεπτο έχει μαλακώσει γιατί να κάθομαι να ξεπαγώνω;;;; :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Αντε ρε Λένα...Έχει φίμωση το πουλάκι μου.... :shock::shock::shock::shock::shock: Κρίμα...Δεν είναι τίποτα σοβαρό, αλλά θα υποφέρει το γλυκούλι μου.... :(:(:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι μωρε.. δε μπορω οσες αποφασεις εχω παρει εν θερμω δε μου βγαινουν σε καλο..

θα παω σε μια που ειχαμε πιο πριν κ ηταν πραγματικα παρα πολυ καλη απλα οταν ειχε αρρωστησει περσυ ο μικρος αυτη ελειπε κ δε σηκωνε το τηλ κ τα ειχα παρει

κ δεν ξαναπηγαμε

κ σε μια αλλη που μου εχουν προτεινει

θα δω τι θα μου πουν κ θα παμε κ σε εναν παιδοχειρουργο

αχ...

η τσουτσου του φιλιππου πως ειναι?? :lol::lol:

αχ ρε συμπεθερα... πρεπει να το αποψυχεις το κρεας!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ηρθα κι εγω τελευταια και καταιδρωμενη μεχρι να σας διαβασω παλι και να δω αν προλαβω να γραψω πριν ξυπνησει ο ταλιμπαν!!! :?:lol:

Αργυ μη το ψαχνεις το τι τρωμε κι εμεις και τα παιδια μας!!! Ακουμε μονο αυτα που βγαινουν στη φορα και ετεροχρονισμενα τις περισσοτερες φορες!! :evil:

Παντως σε νιωθω σε αυτο που λες οτι δεν εχει κυκλοφορησει χωρις παιδια...εγω εχω τη μανα μου απο πανω και τη πεθερα μου σε αποσταση 10 λεπτων και τον Αλεξ τον μεγαλωνω μονη μου... :( Πονεμενη ιστορια...Για καφε μονη μου απο τοτε που γεννησα εχω παει 3 φορες!!! :o

Εχω κανει παμπολες φορες τοσα που εκανε η Λενα σε μια μερα με το παιδι μαζι!! :?

Ωρες ωρες τα παιρνω πολυ στο κρανιο και λεω δε πειραζει τουλαχιστον δεν εχω υποχρεωση σε κανενα και μεθαυριο που γεροξεκουτιανουν θα τις γραψω κι εγω στα παπαρια μου!!!να τρεχουν οι νυφες τους και οι γαμπροι τους που τους μεγαλωσαν τα παιδια!!!! :evil::evil:

Αν και ξερω οτι δε θα το κανω γιατι ειμαι πονοψυχη(να μη πω μαλακας)...

Γωγω η Ιωαννουλα ειναι ΠΟΛΥ ΜΠΡΟΣΤΑ ΛΕΜΕΕΕ!!!! :lol::lol: Πως να μη κανεις κουκουβαααα με τετοιο κορμι!!!!! :lol::lol::lol:

Αχ κι εγω παντως σαν εσενα πελαγωνω οταν ακουω τα ζορια που τραβανε η Παναγιωτα, η Αθηνα και αλλες και αυτη τη φορα εχω βαλει στοιχημα με τον εαυτο μου οτι θα τα καταφερω... :-ss

Ευτυχως εμενα ο Μακης με υποστηριζει και με εμψυχωνει,αλλα ξερω οτι κι αυτος αγχωνεται γιατι η βοηθεια ειναι ελαχιστη(μονο αν τη ζητησουμε 40 φορες που δε το κανω γιατι ειμαι πολυ περηφανη!) :roll: κι αυτος δουλευει πααρααα πολλες ωρες! :cry::cry:

Α παντως αν ημασταν Αθηνα μπορει οι αντρες μας να δουλευαν μαζι...ο δικος σου μπροστα απο τη καμερα και ο δικος μου πισω(cameraman)!!!! :lol:

Σισσιω αφου δεν υπαχει κανενα προβλημα με τα ματια σου να το ψαξεις οσο περισσοτερο γινεται κι αν καταληξεις οτι θελεις να γεννησεις φυσιολογικα απλως να το ανακοινωσεις αδιαπραγματευτα!!! Στο κατω κατω δικη σου υποθεση ειναι και δε μπορουν να κανουν τιποτα αλλο απο το να γκρινιαξουν και μετα να το παρουν αποφαση!!! ;) Αλλωστε μεγαλη και πανεξυπνη κοπελα εισαι,δε θα εβαζες τη ζωη σου και τη ζωη του μωρου σε κινδυνο χωρις να εισαι σιγουρη!!! ;)

Αν ζουσαμε Αθηνα θα σε καλυβαμε εμεις απο βιντεο-φωτογραφιες και θα σου καναμε και σουπερ τιμη,αλλα μας πεφτεις μακρια...εκτως κι αν ερθετε εδω να κανετε το γαμο!!!!!! 8-}:ymparty::))

Αφρο κι εμας τη περασε αυτη τη φαση με σαμπγουφερ μονο που δε μας το ελεγε το σκατο!!!οτι χαναμε εκει το βρισκαμε!!!! :lol::lol: Και τωρα που το λες καιρο εχω να ψαξω εκει...μπορει να ανακαλυψω κανενα θυσαυρο!!! :))

Αναστασια οντως εχετε μπιγκ προμπλεμ με το φαγητο!!!!! :? Περασε κι εμενα μια φαση που δεν ετρωγε τιποτα και κοντεψε να μου στριψει!!!! :o Και συνεχιζει να με ταλαιπωρει αλλα οχι ετσι σε καμια περιπτωση...Εγω με την ιδεα της Αργυς(παιδικη χαρα,βολτες κτλ) δε συμφωνω(Αργυ :-* ) γιατι νομιζω οτι θα ανοιξεις νεες και μεγαλυτερες πληγες... :? Αν δε τη θηλασεις κατα τη διαρκεια της μερας και πεινασει δε θα φαει κατι;;; Δε ξερω μωρε αλλα νομιζω οτι διαβαζουν το αγχος μας για το φαγητο και το εχουν λιγο σαν "οπλο" για να δοκιμαζουν τις αντιδρασεις και τα ορια μας...ισως και οχι δε ξερω...παντως συμφωνω με τη Χρυσα οτι αυτη η αρνηση πρεπει να εχει και ψυχολογικο υποβαθρο(οχι οτι εχει ψυχολογικο προβλημα η Αννυ προς θεου!!! :o )..

Καρολ ναι κατι σου ειπα αλλα που να θυμασαι βρε κι εσυ με τοσα που λενε εδω οι γλωσσοκοπανε!!!! Ουτε εγω θυμαμαι τι σου ειπα!!!:lol::lol::lol: Αααα ναι μωρε σου ευχηθηκα με το καλο να ερθει και 2ο σπορακι αφου το θελεις,αλλα μετα Λενα μας γιατι θα σου "παιξει"!!!!! :lol::lol::lol:

Λενακι πλακα κανω το ξερεις ε;;;;;; :-p:x

Τρις κι εγω ξερω παιδακι που περπατησε σχεδον 2 χρονων!! ;)

Α Γωγω ναι ρε συ δικιο εχει η Αργυ,ολες τις βιταμινες πετας!!!! :o Επισης μια φορα που ειπα στο χασαπη μας οτι βαζω κρεας κατευθειαν απο τη καταψυξη,παραλιγο να με χαστουκισει!!!Μου ειπε οτι αυτο απαγορευεται(δε θυμαμαι γιατι) κι οτι πρεπει να το ξεπαγωνο η σε ΚΡΥΟ νερο(ποτε σε ζεστο) ή να το αφηνω απο το βραδυ να ξεπαγωνει μονο του! :?

Επισης με το γιατρο σου,απο τη στιγμη που ειχατε τοσο καλες σχεσεις, νομιζω θα ηταν πιο σωστο να πας μια τελευταια φορα και να του πεις απο κοντα οτι προκειται να φυγεις.. :)

Νατασα περαστικα στο Μιχαλακη σου κι ευχομαι μεχρι τη Κυριακη που εχει γεννεθλια να ειναι περδικι!!! :P

Αααχχχ δε θυμαμαι τιποτα αλλο.... :oops::oops:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

η κουκου μας καλα ειναι λενα!!! :lol::lol::lol::lol:

βρε γωγωωωωωωω!!! δεν το αποψυχουμετο κρεας για εφε!!! :lol::lol::lol:

το κρεας πρεπει να ξεπαγωσει σιγα σιγα ιδανικα στο ψυγειο..αλλιως με αποτομη αποψυξη αναπτυσονται βακτηρια!!!!

http://www.logodiatrofis.gr/index.php?o ... &Itemid=50

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι η αποψυξη πρεπει να γινεται αργα σε ολα τα κρεατα

εγω το βαζω απο την προηγουμενη μερα μεσα στο ψυγειο κ το πρωι το βγαζω κ το αφηνω στον παγκο να φτασει θερμοκρασια δωματιου

πριν το μαγειρεψεις το πλενεις καλα να μην εχει καθολου αιματα

επισης το μοσχαρι το βαζεις στην καταψυξη βρασμενο! οχι ωμο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια πηγα κ εγώ γιατρό σήμερα! Ολα καλά μας είπε.  Τράχηλο με εξέτασε κολπικά 36.  Πολύ ζωηρή μας είπε ήταν η μπεμπούλα μας👧🏼🎀 Βγήκαν κ τα αποτελέσματα απο Νιπτ ολα καλά κ εκει.  Για την καλλιέργεια μ είπε αφου αγχώνομαι κ το σκεφτομαι να παω σε δεκα μερες να την κανω γιατι δεν μπορούσε σημερα να συνταγογράφησει. Β επιπέδου μετα τις 18/6 μ ειπε να κλείσω ραντεβου 
    • Έλα ρρρεεεέ!! Να τα χαίρεσαι πραγματικά!! Αχχχχχ.. πόσο χαίρομαι για εσάς βρε Κατερίνα μου!!! Πολύ συγκινήθηκα και γέλασα με τις περιγραφές σου!! Φτου φτου φτου τα παιδάκια υγεία να έχουν πάντα στη ζωή τους!! Να είστε και εσείς πάντα καλά να τα καμαρώνετε για μια ολόκληρη ζωή!!🥰 Εγώ ακόμα εδώ στον αγώνα για ένα παιδάκι, όπως τα ήξερες, δεν άλλαξε κάτι.. αν και καταφέραμε μια εγκυμοσύνη πέρσι δυστυχώς σταμάτησε η καρδούλα του μερικές μέρες πριν την αυχενική.. αλλά έχει η ζωή..! Θα έρθει κάποια στιγμή! Και αν όχι, καλά να είμαστε με τον άντρα μου, υγιείς και αγαπημένοι..!
    • Καρότσι ψάχνω τώρα!!! Μάρσιπο και καλαθούνα θα μου φέρουν!
    • Ααα εγω μπρούμυτα δεν μπορούσα ποτε να κοιμηθώ νιωθω δεν μπορω να παρω ανάσα 😅 ναι είναι θέμα τώρα αυτό είναι η αλήθεια.. αν δεν βολεύεσαι για να κοιμηθείς.. και όσο μεγαλώνει η κοιλιά ακόμα πιο ζόρι
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...