Μετάβαση σε περιεχόμενο

τι κανετε οταν δε τρωει;;;


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 590
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ρωτας αν τα παταω με πηρουνι? Μονο τη φασολαδα δεν τρωει αλλιως και το μοσχαρι σε μορφη κιμα-μπιφτεκιου... Με ολα τα αλλα καπως τα βολεψαμε. Εκμεταλευτηκα τη λιχουδια του για νοστιμιες και απο τοτε που ειπε ok ο παιδιατρος για λιγο αλατι στο φαγητο του, αλλαξε κι αυτος γνωμη για το μασημα. Μαλλον θεωρει οτι απο το να τα τρωει ολα εντελως αναλατα καλυτερα να κανει ενα κοπο παραπανω και να τα μασαει κανονικα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα και απο εδω...

εγω παιδια βαζω αλατι..αν και δε θελώ αλλα βαζω..και ξεχωριστα να της κανω φαγφητο της βαζω λιγο..

κουακερ σε σουπα εχετε βαλει;;

το εβαλα χθες..ειπα να μη βαλω ρυζι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμενα παλη εδω και καμποσες ευδομαδες τα θελει κομματια μεγαλουτσικα..να μασαει...και τιποτα σε κρεμα ΟΚ δε λεω..

Κουακερ να βαλεις σε σουπα γινετε πολυ νοστιμη

Εγω αλατι στου μικρου ακομα δεν βαζω ΟΚ εχει φαει γιατι καμια φορα βουταει στο φαη μας αλλα στο δικο του δεν βαζω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κορίτσια!!! Βλέπω βελτιώθηκαν καποια ζουζουνια στο φαγητό!!!! Μπράβο σας!!! Ελπιζω να συνεχίζουν ετσι. Εμεις εχουμε εδω και δέκα μέρες που δεν τρώμε καθόλου καλα!!! Ειδικα με το μεσημεριανο εχουμε τσακωθεί!!! Βέβαια ηταν και λιγο αρρωστουλα αλλα και πάλι!!! Σημερα σκεφτομαι να της δωσω για πρωτη φορα χοιρινο κρεας. Ποτε δωσατε εσεις χοιρινο; Υπαρχει πιθανοτητα να ελαττωσε τοσο πολυ το φαγητο επειδη το απογευμα της δινω λιγο ψωμάκι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω χοιρινο δεν εχω δωσει ακομα...

ποσο ψωμακι της δινεις;;;ολο το καρβελι;;

απλα ειναι καινουργιες γευσεις φανταζομαι...

γιο αουτο σου κανει νερα..καιαν ηταν και κρυωμενη....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Bρε κορίτσια να σας ρωτήσω τώρα που λέτε για χοιρινό!Η μπουμπού μου είναι σχεδόν 6μισή μηνών κ μόλις κλείσουμε τον 7ο ο γιατρός μου είπε πως μπορώ να της δώσω χοιρινό χωρίς λίπος!Με προβληματίσατε τώρα!!!Εσείς πως κ δεν τα δώσατε ακόμη?Μήπως δεν κάνει?!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

emena tzotyliet moy eipe mono mosxari sthn arxh...τωρα φανταζομαι μπορω να δωσω και χοιρινο..για πες αγγελικη τονια σες που ειστε ειδημονες;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοιτα εμενα για το χοιρινο δ εμου ειπε τιποτα, συστησε απλα μοσχαρη και βουβαλη που εχουν την περισσοτερη περιεκτηκοτητα σε σιδηρο

Χοιρινο εμενα εγλειψε περισυ το πασχα που ηταν 10 μηνων- εγλειψε ενα σπιτικο σουβλακι..απο κει και περα εφαγε σηγουρα απο γεμμυστο της πεθερας μου που παιρνει αναμεικτο κημα.

δε νομιζω γεννικα αμα ειναι ενα απαχο κομματι να απαγορευεται.

Παντως ξερω οτι επιτρεπετε σηγουρα μετα τον χρονο και ισως και νωρητερα στους 10 μηνες περιπου

εμεις ομως γεννικα δεν πολυτρωμε χοιρηνο οποτε δεν αγοραζω εξτρα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Bρε κορίτσια να σας ρωτήσω τώρα που λέτε για χοιρινό!Η μπουμπού μου είναι σχεδόν 6μισή μηνών κ μόλις κλείσουμε τον 7ο ο γιατρός μου είπε πως μπορώ να της δώσω χοιρινό χωρίς λίπος!Με προβληματίσατε τώρα!!!Εσείς πως κ δεν τα δώσατε ακόμη?Μήπως δεν κάνει?!

χοιρινα ? συγγνωμη κοριτσια αλλα κουφαθηκα! 3 παιδια μεγαλωσα και μεγαλωνω και τρωγαμε μονο κοτοσουπα και σουπα μοσχαρακι . και μετα τους 10 μηνες ψαροσουπα .αυτες ηταν και οι οδηγιες της παιδιατρου. ψητο χοιρινο κρεας εφαγαν πιο μεγαλα .οταν μασαγαν για τα καλα . μαλιστα το ανιψακι μου που ειναι 2 ετων ζητημα ειναι αν εχει δοκιμασει 1-2 φορες σουβλακι .

γνωμη μου ειναι να μην δωσεις χοιρινο ακομα. δεν ρωτας και τον chrismed ,τον παιδιατρο του μαμμυ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλα βρε κορίτσια μου κάνει εντύπωση που κάθε παιδιατρος μπορεί να λέει διαφορετικά πράγματα! :evil::evil::evil::evil: Πως είναι δυνατόν σε θέματα όπως αυτό της διάτροφής να μην συμπίπτουν οι γνώμες τους!?! :roll::roll: ?Αυτό το διαπιστώνω από πάρα πολλα θέματα που προκύπτουν στο μάμμυ! :?:? Οπωσδήποτε θα το ψάξω καλύτερα,δεν το σύζητώ :idea::idea: ...Εγώ είμαι νέα μανούλα κ άπειρη...Αν κάποια αλλη μανούλα έχει απόψη για το θέμα...........! :?:?:?:?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοιταξε και γω αποσο οσ ξερω δε δινουν τοσο νωρις χοιρινο..αλλα γενικοτερα θα ακουσεις πολλα..

δλδ 1 φιλη ποτυ ειναι στην αθηνα,μοσχαρι λεει μετα το χρονο..

και στη κυπρο παιδιατρος λεει κοτοπουλο μετα το χρονο..αντε βγαλε ακρη..

φαντασου μηνες να τρως η μονο μοσχαρι η μονο κοτοπουλο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πριν τα 2 χρονια;;;;την φουντωσες τωρα.!!!! :lol::lol::lol: μη λες τετοια και συ ρε αναστα!!!τι κανετε εσεις;;

καλα;;τρωει το μικρο;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ειναι αληθεια οτι ο καθε παιδιατρος λεει τα δικα του αναλογα με το που σπουδασε και σε ποια σχολη ανηκει γενικοτερα. Πολλες φορες ομως ο ιδιος παιδιτρος δινει διαφορετικες διατροφικες συμβουλες αναλογα με την περιπτωση.

Γενικα ξερω οτι χοιρινο μπρουμε να δωσουμε περιπου στο χρονο. Απλα δεν ωφελει τοσο οσο το μοσχαρι απο πλευρας σιδηρου και δεν ειναι το ιδιο ευπεπτο με το κοτοπουλο. Μπορει παντως να αντικατασταθει 1 φορα την εβδομαδα το κοτοπουλο με χοιρινο καθως εχουν και τα δυο λευκο κρεας αλλα οπωσδηποτε δεν αντικαθιστουμε το μοσχαρι με χοιρινο στη διατροφη του παιδιου μεχρι τον 1μισι χρονο για να παιρνει επαρκεις ποσοτητες σιδηρου.

Ενα ακομα προβλημα ειναι οτι θεωρειται οτι το χοιρινο εχει περισσοτερες τοξινες και λιπος αλλα αυτο λυνεται αν αγοραζουμε απαχο και βιολογικο χοιρινο.

Για μενα υπαρχει και ενα πρακτικο προβλημα... πως μαγειρευουμε το χοιρινο, αφου βραστο γινεται σαν τσιχλα και καπως ανοστο και ψητο ειναι πολυ σκληρο για να το μασησουν τοσο μικρα παιδακια.

Εγω του εχω δωσει 1-2 φορες απο δικο μας φαγητο 1-2 μπουκιες για τη γευση και μονο. Αλλα κρεατα ομως οπως κατσικι, κουνελι και κυνηγι του εχω δωσει αρκετες φορες μετα τα πρωτα του γεννεθλια. Ειδικα το κατσικακι φρικασε το τσακιζει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η ιδια διασταση αποψεων απο παιδιατρο σε παιδιατρο για το ποτε μπορουμε να δωσουμε, υπαρχει και για το μελι, το κανονικο γιαουρτι, το συκωτι, το αυγο, το φρεσκο γαλα.

Αν βεβαια αρχισει να κανει κανεις ερωτησεις σε διαφορους παιδιατρους για θεματα οπως: κατοικιδια μεσα στο σπιτι, αν η οδοντοφυια κανει πυρετο, διαρροια κ.τ.λ., θεματα ψυχο-νευρολογικης αναπτυξης... χαθηκε!

Εδω δε συμφωνουν για φαρμακα και εμβολια...

Εγω ξερω δυο πραγματα: 1) μετα το χρονο και εφοσον το παιδι δεν εχει παρουσιασει αλλεργιες και γαστερεντερολογικα προβληματα μπρουμε να πειραματιστουμε με πολλη προσοχη και μικρες ποσοτητες αρχικα με διαφορες τροφες και 2) εφοσον εμπιστευομαστε τον παιδιατρο που εχουμε, συζηταμε ανοιχτα τις αποψεις ή και διαφωνιες μας μαζι του, ζηταμε εξηγησεις και αποφασιζουμε απο κοινου για θεματα διατροφης, αδιαφοροντας για το τι λενε αλλοι παιδιατροι για αλλα παιδια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πριν τα 2 χρονια;;;;την φουντωσες τωρα.!!!! :lol::lol::lol: μη λες τετοια και συ ρε αναστα!!!τι κανετε εσεις;;

καλα;;τρωει το μικρο;;

:lol::lol::lol: Τις αποψεις μας ζητησε η κοπελα!Αυτη ειναι η δικη μου!!!!του δικου μου!

Δεν τρωει ρε Σωσω...Ασε...Τιποτα...

Γαλα κ παλι γαλα...Κ ειναι κ τσαουσα...μου γυρναει το κεφαλι,τιναζει το κουταλι...κ μετα

αγκαλιτσες για να μην την στραβοκοιταζω!

Αγγελικη κατι δεν επιασα!Εκει που λες οτι το χοιρινο εχει λευκο κρεας σαν το κοτοπουλο... :?

Στα συμπερασματα σου εχεις απολυτο δικιο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγγελικη κατι δεν επιασα!Εκει που λες οτι το χοιρινο εχει λευκο κρεας σαν το κοτοπουλο... :?

Δικιο εχεις... το χοιρινο ειναι κοκκινο κρεας! Ειμαι μαλλον επηρρεασμενη απο μια αμερικανικη καμπανια που υποστηριζει οτι το απαχο και βιολογικο χοιρινο ειναι "το αλλο λευκο κρεας".

Σιγουρα οι λογοι ειναι διαφημιστικοι και φυσικα δεν αναφερονται στο χρωμα του αλλα στο ποσο υγιεινο ειναι απο πλευρας περιεκτικοτας σε λιπος, απλα με βολευει γιατι ειμαι λατρης του χοιρινου.

Σε οτι αφορα την περιεκτικοτητα του σε σιδηρο παντως, δεν αλλαζει κατι. Ουτε το αρνι, κατσικι, κυνηγι που ειναι επισης κοκκινα κρεατα εχουν την ιδια περιεκτικοτατα. Μονο το κρεας του βουβαλου ειναι ανωτερο σε σιδηρο απο το μοσχαρισιο. Και μονο με αυτο μπορει να αντικατασταθει το μοσχαρισιο κρεα στα πολυ μικρα παιδια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σωσω, ευχαριστω!

Ειμαι κι εγω σε μια φαση... σκ@τ@ σημερα... με του παιδιατρους, τις φαρμακευτικες εταιριες και ολα τα συναφη τα εχω... νευρα, νευρα, νευρα... δεν ξερω που να ξεσπασω.

Αλλα ειναι ασχετο το προβλημα μου απο τη διατροφη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια ηρθα εστω και μεταμεσονυχτια!! :lol:

Τι στο καλο γινεται αυτες τις μερες;;; δε προλαβαινω να κλασω!!!! :crazy:

Θα συμφωνησω κι εγω με Αγγελικη με τα 1000!!!!!! :-bd

Κι εγω τα ιδια ξερω για το χοιρινο οπως και για ολα τα υπολοιπα κρεατα...Δεν απαγορευονται,αλλα το μοσχαρι εχει πολυ περισσοτερο σιδηρο και μετα επειδη μεχρι το χρονο τρωνε κυριως βραστα,στον ατμο κτλ,τα μονα κρεατα που γινονται ετσι και ειναι νοστιμα ειναι μοσχαρι και κοτοπουλο...Επισης ξερω οτι εκτος το μοσχαρι που εχει πολυ σιδηρο,το κοτοπουλο εχει κατι(δε θυμαμαι) που βοηθαει το ανοσοποιητικο γι αυτο αλλωστε κι ελεγαν απο αρχαιοτατων χρονων οταν εισαι αρρωστος να τρως κοτοπουλο κι ενας γιατρος ειχε πει της μαμας μου να μη φοβομαστε το λιπος του κοτοπουλου γιατι κανει καλο! ;)

Σωσωκα μπερδεψες τη παρμεζανα με τη μοτσαρελα;;;; :lol::lol::lol: Τη βουρτσα με τη μπ.... που λενε!!!!! :)):)):))

Παιδια εγω δε ξερω τι θα τον κανω....μιλαμε οτι μονο γλυκα να ετρωγε δε θα τον ενοιαζε!!!!! :o

Σημερα εφαγε εκτος τη κλασικη κρεμα πρωι-βραδυ(α και δε τρωει καμια αλλη κρεμα σπιτικη που εχω φτιαξει με γαλα,σιμιγδαλι,κουακερ κτλ) ενα αυγο,χυμο απο 1 πορτοκαλι κι 1 μανταρινι(κι αυτο το μισο) μισο πιατο αρακα με πατατες και καροτα,1 φετα τυρι και μετα το απογευμα ηρθαν η κουμπαρα μου κι εφτιαξα ενα χαλβα κι ενα κεικ με καρυδια και μιλαμε οτι επαθε παρακρουση!!!! Δε σταματουσε να τρωει χαλβα και κεικ!!! :shock::o συν οτι δε προλαβα τη κουμπαρα μου και του εδωσε ενα αυγο κιντερ και το ξεσκισε σε dt!!!!

Ρε πουστη μου θα παθει τιποτα με τοσα γλυκα!!! :(:(:(

Αφου φοβαμαι να ερθει κανεις στο σπιτι γιατι σε λιγο θα τους κερναω μονο καφε με παξιμαδακι μηπως και δε ζηλευει το σκατο!!!!! :lol::lol::lol:

Μαρη Σωσω ελα αυριο να φαμε και το υπολοιπο κεικ και το χαλβα να τελειωνει γιατι δε με βλεπω καλα με τουτον εδω!!!! :roll::lol:

Θα σε τηλ! ;)

Αγγελικη ασε με τους παιδιατρους,φαρμακευτικες κτλ εχω κι εγω σιφιλιαστει το τελευταιο καιρο που διαβαζω διαφορα αλλα δε ξερω τι να κανω..δεν εχω σπουδασει γιατρος ρε γαμωτο για να το παιζω πολυξερη και να αναιρω τη γνωμη του,αλλα δε μου κολλανε και καποια πραγματα...παω λιγο και βαση ενστικτου... :roll::roll::roll: πχ τις προαλλες εβηχε ο μικρος αλλα υγρος βηχας με φλεμα,τον πηγα στο γιατρο και μου ειπε να του δωσω αερολιν,φλιξοταιντ και μια,ελαφρια και καλα,αντιβιωση κι αυτα προληπτικα γιατι της φανηκε πολυ το φλεμα και μη τυχον και μαζευτει και κανει καμια πνευμονια...Ε δε του εδωσα τιποτα απο ολα αυτα,παρα μονο ενα φυτικο σιροπακι και ειναι μια χαρα το παιδακι...Ειπα θα του δωσω μερικες μερες το σιροπι κι αν δω κι επιμενει χειροτερα ο βηχας θα του δωσω τα υπολοιπα...δε μου πηγαινε να τον φορτωσω με τοσο πολλα για λιγο βηχα ρε γαμωτο.... :?

Ουφ αλλο κεφαλαιο ομως αυτο κι εδω μιλαμε για φαι!!! :lol:

Παω να ξεραθω κορες! i-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κούκλες!

Δυστυχώς με τον γιό που έχω, με αναγκάζει να μπαίνω σφίνα σε ποστς που δεν θα ήθελα... :lol:

Είμαι παθούσα..... πλεον δεν τρώει παρά μόνο το μεσημεριανό. Κάτι είναι και αυτό....αλλά φρούτα;;;;; Λίγες κουταλίτσες με το ζόρι, βλέποντας ζουζούνια ή δίνοντάς του κάποιο καινούριο αντικείμενο να εξερευνήσει. Ψωμάκι ή φρυγανιά στο χεράκι θα του δώσω και θα φάει λιγουλάκι, αλλά τι θα του κάνει μισή φρυγανιά ή 1/3 φέτας ψωμί;;;;

Στο αβγό δυστυχώς εμφάνησε αλλεργία και θα το ξαναδοκιμάσει 13 μηνών. Ψάρι μπαίνει στην διατροφή του την άλλη εβδομάδα.

Για απογευματινό δεν ξέρω τι να του δίνω.... ποτέ δεν ήθελε κρέμες και γενικότερα οτι είναι γλυκό. Είναι του αλμυρού το παιδί μου! χαχα! :lol: Μέρα παρά μέρα του φτιάχνω λίγο αστράκι ή σουσαμάκι σε ζωμό λαχανικών που εννοείται έχω φτιάξει εγω. Του αρέσει αρκετά. Τι άλλο θα μπορούσα να δίνω την "παρά μέρα; "

Χθες του έκανα μια σιμιγδαλόκρεμα η οποία ήταν απαίσια!!!! :ymsick: Και φυσικά δεν έφαγε...

Είναι κρεμασμένος στο στήθος μου και δεν ξεκολλάει με τίποτα! Τι βυζάκιας είναι αυτός;;;; Ουφ... άλλο πρόβλημα και αυτό.... για άλλο πόστ.... :cry:

Όσο για τις γνωμες και τις αποψεις των παιδιατρων.... ο καθένας και αμοναχός του!

Εμένα μου είπε πως μόλις γίνει 1 ετους θα τρώει πλεον από τα δικά μας φαγητά απλά να μην τα έχω τίνγκα στο αλάτι και τα μπαχαρικά. Θα το κάνω βέβαια γιατί συμφωνώ. Η κουνιάδα μου όμως έχει σαν αρχή μέχρι σχεδόν 2 ετών να μην δίνει καθόλου αλάτι και "φυσιολογικο" φαγητό στα παιδιά, άσχετα με το τι λέει ο παιδίατρος. Ακόμα και γάλα σε σκόνη δίνει μέχρι αυτή την ηλικία.

Από 9 μηνών του δίνω και δοκιμάζει μια μπουκιά σχεδόν από όλα τα φαγητά μας για να μαθαίνει τις γεύσεις... και θέλει ο καημένος κιάλλο!

Οσπρια μας είπε από 12 μηνών. Εγώ χθες έκανα ρεβύθια και του έδωσα και έφαγε για μεσημεριανό και γλυφόταν! Δεν πειράζει που του έδωσα 2 βδομάδες πριν ε;;;;; :roll:

Χοιρινό ακόμα δεν του έχω δώσει και νομίζω πως σαν κρέας δεν προσφέρει κάτι. Εμένα από 7 μηνών πάντως τρώει κατσικάκι και του αρέσει τρελά!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

egvκαστσικακιακαι τετοια δεν εχω δωσει..δε ξερω να τα μαγειρεψω~~~ :shock::shock:

μαρυλου γεια σου...

παιδι μου εσυ που θηλαζεις νομιζω οτι θαδυσκολευτεις...

να σου φαει πολλα απο τα αλλλα...\

εν συγκριση με της αδερφης μου λεω...

ο θοδωρης της θουλης δεν ετρωγε κοντα 9 μηνεςς νομιζω...μονο βυζι και λιγο φαγητο..τωρα τα τρωει απο λιγο ολα..

σε σχεση μες τα δικα μας ταμ ουλικα που τρωνε επιλεκτικα..

τονια και γω ειναι να παω για 1 καφε,αν και δε το κοβω..περιεμνω τηλ..

εχω λιγες μυξες ομως..

αλλα φοραω και μασκα...

για να μη κολησω τη μικρη..

μονο μυξα..

σας εφτιαξα πρω πρωι ,ε;;

εμενα χθες εφασγε γαλα, αυγο,1,5 φρουτο,15 κουτασλιες γιουβασρκαλακια...

κσαι μοτσδαρελα...καλε καιλη και η μοτσαρελα...μιαμμιαμ..

καλα ητανε γιαχθες..

ποσες σοκολατες τρωει ρε τονια πια;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!!

Ετσι ειξαι Αγγελικη και Τονια..επειδη εμεις δε δινουμε κατι στο παιδι μας δεν σημαινει οτι απαγορευετε, ουτε επειδη δινουμε επιτρεπετε

Εγω παντως στο θεμα διατροφης ακολουθησα την Αμερικανικη σχολη αλλα σε συμφωνια παντα με την παιδιατρο μας

πχ μου ειπε οχι κρεμες γιατι δεν τιε χρειαζετε απο βαρος - του εδωσα παντως ασχετα αν δεν του αρεσαν- επισης μας ειπε στερεες αφου κελισουμε 6 μηνες και μπουμε στον 7ο και ετσι εγινε

στο γαλα ειχαμε μια διαφωνια αλλα μετα απο εξετασεις αιματος πινουμε φρεσκο .

Επισης μου ειπε πως αμα θελω μετ ατον χρονο να δινω απο τα δικα μας φαγητα..απο τα δικα μας του δινω αλλα σε αλλη κατσαρολα που δεν εχει αλατι και μαγειρεμενο λαδι

Εμενα χτες ηπιε 1 πορτοκαλι σε χυμο, 1 κουταλια της σουπας κορν φλεικσ με γαλα, 1 μπολ μικρο βουβαλι με κριθαρακι- χωρις να το αλεσουμε- 1/8 μπανανας..την υπολοιπη την πασαλειψε στη βιβλιοθυκη..και φυσικα γαλα..

Αυτα..θεωρω οτι και πολλα εφαγε!!!

Σωσω η μοτσαρελα ειναι τελεια..μνιαμ μνιαμ

εγω τη βαζω στα τοστ του μικρου γιατι δεν εχει αλατι, παιρνω φρεσκια στην αλμη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πειραζει που δεν εχει αλατι καλε;;; :shock::shock: καλε σες...λιγο φαγατε;;;γιατι ετσι;;

αληθειατο λαδι ωμο το βαζεις;;εγω της το μαγειρευω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...