Μετάβαση σε περιεχόμενο

τι κανετε οταν δε τρωει;;;


Recommended Posts

ΛΗΘΕΙΑ λετε για το λεμονι;;και μενα η θια μου μου εδωσε 3 κιλα και δε ξερω τι να τα κανω..τα εκανα χυμο για μας...

οκ σες ...ευχαριστω για τη...σαλιαρα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 590
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

tonia28, κατ' αρχας συμφωνω μαζι σου οτι οποιος ειναι εξω απο το χορο (δεν εχει παιδια) πολλα τραγουδια λεει (να τα αφηνουμε να γινονονται κ@λ@ς με το φαγητο για να ανπτυξουν τις αισθησεις τους). Κατα τα αλλα τα περι υπομονης... σιγα μην εχω... συνηθως τα νευρα μου ειναι κροσσια αλλα τα διακωμοδω ολα οσο γινεται για να ξεχνιεμαι και να διασκεδαζω κι εγω... το τραγουδιστικο ψωνιο και το καραγκιοζιλικι γενικοτερα ηταν παλια χουγια που ξαναθυμηθηκα λογω Ιασωνα. Αλλιως δε θα με ελεγε μονο γκεσταπο μεγαλωνωντας αλλα πολυ-πολυ χειροτερα...

Χρυσα, αν ο Ιασωνας δεν γινει 2-2μισι χρονων γιαουρτι και αυγο μελατο δεν προκειται ουτε καν να τον αφησω να δοκιμασει να φαει μονος του... ακομα και με το τραπεζομαντηλο μια χρησης κατω απο την καρεκλα του, σε βρισκω πολυ τολμηρη!!!

ΣΩΣΩ, για την ωρα λεω ΟΧΙ στο δευτερο παιδι, πιθανοτατα ομως αυτο το οχι να συνεχισει να ισχει μεχρι την κλιμακτηριο. Εγω με τον Ιασωνα ειμαι απολυτως καλυμενη ως μαμα, εναν ενδιασμο εχω για τον ιδιο... μην του στερησω ενα αδερφακι. Εγω δεν θα αλλαζα τον αδερφο μου με τιποτα και ο κανονας βεβαια λεει οτι οι γονεις καποια στιγμη φευγουν αλλα τα αδερφια μενουν.

Σε ταβερνα πιστευω οτι ο Ιασωνας θα ετρωγε οτιδηποτε λογω του οτι θα ηταν κανονικα ή και παραπανω αλατισμενο. Αλλα η δικια σου ειναι καπως μικροτερη, οποτε εκτος απο οτι σου ειπαν τα κοριτσια ισως να μπορουσε να φαει και κανενα γκιουβετσι με κριθαρακι ή ρυζι, χωρις το κρεας ομως, εκτος και εχεις μεγαλη εμπιστοσυνη στην ταβερνα.

Ωμα σαλατικα δεν εχω δωσει ακομα στον Ιασωνα. Εκτος απο κατι καροτα, που δεν τα ηθελε και με ταιζε με το ζορι... ειχε πει κατι ο παιδιατρος πριν μηνες να μην του δινω ωμη σαλατα αλλα περασε πολυς καιρος και ξεχαστηκα... καλα που μου το θυμησατε.

Τα τσακισε τα πρωτοτυπα γιουβαρλακια σου η μικρη... ετσι ειναι... θελει αυτοσχεδιασμους το μαγειρεμα για να μη βαριομαστε κι εμεις και τα μικρα μας! Ετσι εκανα κι εγω παντα τα δικα μου, εννοειται οτι εχω φταξει και φαγητα που δεν τρωγονταν με τιποτα, ευτυχως σπανια. Για του συνδιασμους τροφων ξερω μονο οτι εχει να κανει με την καλυτερη απορροφηση του σιδηρου. Οταν βρηκαμε το μαλλον στιγμα του Ιασωνα στα πλαισια της γνωστης υπερβολης μου εκανα μια τερατωδη ερευνα στο Internet και ζαλισα και 2-3 γνωστους μου γνωστες του θεματος.

Στο θεμα του αυγολεμονου με καλυψαν τα κοριτσια, το λεμονακι και μια ελαφρια βραση στο τελος, την τσακιζουν τη σαλμονελα.

Αφησα για το τελος αυτο που μου εκανε μεγαλυτερη εντυπωση...

mariamg » Σωσω μετα το γεύμα της Μαρίνας, την αλλάζω ρουχα, αλλάζω και τα δικα μου τα ρουχα, διαλύω ολο το καρεκλάκι να το πλυνω, το ιδιο και τα παιχνίδια της και πρεπει να σκουπισω και να σφουγγαρισω ολο το γυρω χώρο. Ασε που πολλες φορες πρεπει να την κανω και μπανιο μετα το γευμα μας!!! Περιττο ειναι επισης το να αναφέρω ποσες φορες σκυβω να μαζέψω τα παχνιδια της απο κάτω οταν τρωει!! Γιατι φυσικα αν δεν της τα ξαναδωσω δεν ανοιγει το στομα!! Οσο για το φαγητο περα το φτυσιμο, το πεταμε με τα χέρια καθώς και χτυπάμε το κουτάλι μας!!Αα να αναφερω πως καποιες φορες τρωμε με δυο κουταλια!! Ενα εχει αυτη για να τα κανει χαλια και ενα εγω για να την ταιζω!!! Αλλιως δεεεεεεν....

Δεν το πιστευω!!! Αυτα γινονται σε καθε γευμα ή μονο στο μεσημερινο? Ειμαι ετοιμη να λιποθυμησω... Αλλα εσυ κοριτσι μου αξιζεις το πρωτο βραβειο υπομονης!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ξεχασα ενα καλο... εγω γραφω εδω λογω των διαφορων φασεων που ο Ιασωνας αρνειται καποια συγκεκριμενη τροφη. 10-12 μηνων δεν επινε γαλα καθολου, ολο το καλοκαιρι δεν ηθελε κανενα αλλο φρουτο εκτος απο το πεπονι, για να πιει μισο ποτηρι χυμο πορτοακαλι ή μανταρινι, που επρεπε μαζι με το σιδηρο, μας διελυσε φτασαμε να το δινουμε με συριγγα, το ψαρι ηταν παντα προβλημα αλλα το λυσαμε προσφατα. Κανει διαφορα κολπα κατα καιρους...

Απο πλευρας ποσοτητας ομως ετρωγε και συνεχιζει να τρωει σα γουρουνακι. Αν τον αφησω να φαει οσο θελει απο κατι που του αρεσει, τρωει ποσοτητα ενηλικα ή και περισσοτερο... ακομα θυμαμαι τα 7 κοματια σπανακοπιτα... Συνεπως το προβλημα με τις καμπυλες που ειχαμε ηταν προς τα πανω... ειχε πιασει νουμερακια παχυσαρκου και ας μην του φαινοταν καθολου. το προβλημα λυθηκε οταν ειπα στον παιδιατρο να μην ξανασημειωσει τις καμπυλες στο βιβλιαριο του και ταυτοχρονα επεσε ζυγισμα στο φαγητο του ωστε να μη μπαινει ποτε περισσοτερο απο 250-260 γραμμαρια τροφης στο πιατο του.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πωπωπ αγγελικη..τι να πω...τα ειπες ολα..ποση ωρα εγραφες;;;

δε πειραζε ..γραφε και συ εδω..το πολυ πολυ να γινυμε ολες φιλες... :lol::lol:

το απογ ευμα εφαγε αυγο και μισο μανταρινι..και μετα γαλα..δεν εχω παραπονο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυτο ελειπε να εχεις και παραπονο απο αυτα που εφαγε!

Ειμαι γρηγορο πιστολι στο γραψιμο αρκει να μην πρεπει να βαλω τονους... ετσι βγαινουν αυτα τα κατεβατα που δε διαβαζονται... οποιος εχει ορεξη τα διαβαζει, τι να κανω τωρα, να αλλαξω και να τα γραφω λακωνικα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

1 χαρα τα λες...ευτηχως που βαζεις και παραγραφους..

ασε τους τονους...

γραψτο στα ..εσολογγιτικα..

παιδακια σας αφηνω..παω για νανι..αυριο δουλεια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγγελικουλα κι εγω συμφωνω,τα λες πολυ ωραια κι οσο για τους τονους,εγω δε τους βαζω ουτε με το στυλο,εδω θα βαζω;Δε παιζει!!!! :lol:

Εμενα παλι σημερα με επρηξε για να φαει ακομη κι αυτα που ετρωγε με ορεξη!!! Πως το γλιτωσε παλι το καπελωμα με το πιατο ενας θεος το ξερει!!!! :twisted:

Καληνυχτα Σωσωκα..Κι εγω την ιδια δουλεια παω να κανω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τονος...ποιος τονος;;; εγω ξερω μονο το ψαρι...χαχαχαχα..

Σωσωκα αυτα τα κατεβατα της Αγγελικης ειναι θεικα!!!!Στο θεμα με τα καλοκαιρινα μωρακια του 9 απολαμβανω να τα διαβαζω!!!

εχει λεγειν η κοπελα πως να το κανουμε!!!!

Φτου φτου!!!

Εμενα χτες εγαφε μια χαρα τη σουπα, το απογευμα εφαμε μια μπανανα και 3/4 ενος μηλου..μετα τερμα, ηπιε γαλα και κοιμηθηκε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!!! Φάγαμε κροκο αυγοο!!! Μας άρεσε!!! Πάλι καλα!!!! Πόση ωρα βράζεται το αυγο για να γινει μελατο; Απο την στιγμή που κολχασε το νερο το αφησα απο 2-3 λεπτα αλλα και παλι δεν μου βγηκε οπως ηθελα!!

Το μεσημεριανό μας ειναι τοσο εντονο!! Και στα υπολοιπα γευματα τα κανουμε αλλα σε μικροτερο βαθμο. Και τι να κανω βρε κοριτσια; Να την αφησω νυστικια;Κάνω υπομονη, προσπαθω και ελπιζω!! Να δω τον Ιουλιο που θα ερθει και το αλλο τι θα κανω!!

Αγγελικη ποτε και πως ξαναηπιε γαλα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαρια εγω την αφησα3 μερεσ 8 ωρες νηστικη καιεφασγε..δεν ειναιλυση..αλλα ειπα θα το προσπαθησω..

το καυγο εγωτο βραζω απο τοτε που ξεκιναει βραση 2,5 λεπτασκαι παλι προς το σφιχτο γινεται..

και γωπαιδιαμε τους τονους ιδεαδεν εχω..

αυγο σταματησααπο χθες να της δινω πρωι μετα το γαλα..

γαλα φρουταμεσημεριανο και απογ αυγο..

δε ξερω..λεω μηπωςκαι το αυγο την φουσκωνει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ετσι-ετσι... δωστε μου θαρρος να γραφω ακομα μεγαλυτερα ποστ... ικανη ειμαι να γεμισω σελιδες ολοκληρες. Ενταξει παραγραφους και σημεια στιξης χρησιμοποιω, αλλα τονο αναθεμα και εχω βαλει σε 10-15 λεξεις στη ζωη μου αυθορμητα. 12 χρονια στο σχολειο εγραφα οτι ηθελα και αφηνα 5 λεπτα στο τελος για να βαλω τους τονους. Στη σχολη κανεις δεν ενδιαφερθηκε γι αυτο το θεμα επειδη ολες τις εργασιες τις ηθελαν δακτυλογραφημενες, με την αυτοματη διορθωση του word τα καταφερνα σχεδον μια χαρα. Το word αλλαζε τη λεξη καμια φορα και ειχε γελιο... Για τα γραπτα των εξετασεων δεν μου ειπαν ποτε τιποτα.

Ευχαριστω πολυ για τα καλα σας λογια παντως!

Μεσολογγιτικα θελεις ΣΩΣΩ? Σαν τι? ζντκαταψυξ= στην καταψυξη ζμπλατεια= στην πλατεια, μαναμ= μανα μου, και το πιο πετυχημενο τοπικο... μωρε ψλουκουπανα... χωρις μεταφραση... ειναι ο πιο συνηθισμενος χαιρετισμος μεταξυ αντρων.

Το αυγο κι εγω περιπου 3 λεπτα το βραζω.

mariamg, και παλι χαρα στο κουραγιο σου λεω!

Το γαλα το ξαναρχισε 11 μερες πριν τα πρωτα του γεννεθλια οταν αυθαιρετησα και του εδωσα το Δελτα Advance με λιγοτερη λακτοζη σε κανονικο ποτηρι. Το ειχε σταματησει εντελως περιπου 10 μηνων μαζι με το μπιμπερο που ξαφνικα φαινοταν σαν να μη ξερει τι να το κανει και στο μεταξυ δοκιμαζα οτι γαλα σε σκονη υπηρχε και το NAN 2 σε υγρη μορφη χωρις κανενα αποτελεσμα. Για ασβεστιο του εδινα γιαουρτακι, ανθοτυρο και κρεμες που εβαζα γαλα σκονη μεσα. Κυριως αυτη την καλαμποκοκρεμα και πουρε γλυκοπατατας παλι με τη σκονη μεσα. Δεν ξερω αν εφταιγε αυτο που πιστευα εγω, οτι εχει ελαφρια δυσανεξια και φουσκωνει απο το γαλα ή αυτο που μου ελεγαν αλλες μαμαδες οτι βαρεθηκε τα γαλατα σε σκονη.

Ο Ιασωνας εφαγεσε κτηνος το προχειρο μεσημεριανο μας... 3 κομματια σπανακοπιτα και 1 αυγο με λιγο τυρακι ομελετα φουρνου. Που να βρεθει χωρος για απογευματινο? Σιγα μην τα ειχε χωνεψει ολα αυτα... με λιγα καραγκιοζιλικια του μπαμπα και το γατο σερβιρισμενο στο δισκο της καρεκλα του για να τον βασανισει με την υσηχια του ηπιε μισο ποτηρι μαναταριναδα και εφαγε μια μικρη μπανανα.

Να ρωτησω τωρα κι εγω κατι? 5 γευματα τους δινετε? Πως χωρανε μεσα στη μερα? Απο το καλοκαιρι ειχαμε κανει τα γευματα 4 γιατι ετρωγε πολυ και δεν προλαβαινε να ψωνεψει μεσα 2,5-3 ωρες. Γερο πρωινο κατα τις 8, μεσημεριανο κατα τις 12(συμβαδιζει και με τον παιδικο), φρουτα ή και αυγο κατα τις 4 για απογευματινο, και στις 8 το βραδυνο γαλα και ψωμι, ή κρεμα ή ζυμαρικο με γαλα. Ξερω πως τα φρουτα ειναι καλυτερα να τρωγονται το πρωι αλλα δεν ξερω πως να τα χωρεσω... η ωρα του πρωινου και του μεσημεριανου δεν μπορει να αλλαξει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΣΩΣΩ, ξεχασα να σου πω οτι ο Φρου-φρου ηταν απο τα αγαπημενα μου παιδικα, οταν ημουν μικρη και ακομα μου αρεσει δηλαδη, αλλα του Ιασωνα καθολου... :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγγελική γράφε γράφε πολύ εγώ σε διαβάζω και όπως σου είχα πει και πιο παλιά έχεις το ύφος γιατρου σε αυτήν την φώτο χιχιχιιχιχιχι.

Εμένα τον άλλο μήνα θα κλείσει τα 3 και τρώει το πρωί γάλα φρέσκο Advance από 250-300 ml μετά φρουτόκρεμα με 4 φρούτα ολόκληρα και 3 φορές την εβδομάδα και ένα αυγό, το μεσημεριανό, το απόγευμα γιαούρτι ή κρέμα κατά τις 20.30-21.00 τσιμπολογάει τοστ ή μανεστρα ή κανένα ζαμπονάκι και μετά πριν κοιμηθεί χρυπάει πάλι το γαλατάκι της 250-300 ml. Και αν την δείτε είναι αδύτανη γιατί τρέχει όλη μέρα και στα κιλά της είναι φυσιολογικά στην καμπύλη. Το μόνο πρόβλημα είναι το μεσημεριανό φαγητό γιατί βαριεται να μασάει όταν δεν την ενθουσιάζει. Τα μόνα που καταβρωχθίζει είναι ντομάτες, φέτα πατάτες τηγανιτές, ψάρι (έχουμε ένα μικρό ενυδρίο και μου λέει να βγάλουμε τα ψαράκια να τα καθαρίσουμε και να τα φάμε), και μανέστρα με ντομάτα ή σκέτη δεν έχει πρόβλημα. Το κρέας το μασάει παίρνει την ουσία και μετά το φτύνει.

Αν δεν το τρώει το μεσημεριανό της το λιώνω τι να κάνω να την αφήσω νηστική??? Και η παιδίατρος φωνάζει μου λέει να την αφήσω και σιγά σιγά θα φάει.

Τι να κάνω να της δίνω μόνο αυτά που της αρέσουν?? Δεν πρέπει να τα τρώει όλα?? Αφού λιωμένα τα τρώει.

Ορίστε έκανα και εγώ κατεβατό.

Εσείς τι λέτε??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΝΔΡΙΑΝΑ, θυμισε μου την ηλικια της κορης σου... βλεπω βεβαια στο αβαταρ οτι ειναι ολοκληρη δεσποινις... Μαλλον θα συμφωνησω με την παιδιατρο σας... ποτε θα μαθει να τρωει κανονικο φαγητο στο πανεπιστημιο?

Λιωμενα και ο Ιασωνας ολα τα ετρωγε (πλην του ψαριου) και ηταν και η φαση με το γαλα...

Εννοειται οτι θε τρωει λιγοτερο απο 4 φρουτα... και γενικα λιγοτερο αλλα σιγα-σιγα θα αλλαξει κι αυτο. Κεφτεδακια, μπιφτεκακια, γιουβρλακια, βραστα λαχανικα, οσπρια τρωει καθολου?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και γω δε συμφωνω με τΑ ΠΑΤΗΜΕΝΑ...δε ξερω..εγω ας πουμε της μικρης δε τα παταω τα περισσοτερα...

εμενα κανει 4 γευματα νομιζω...αντε 5..

σημερα φαγαμε γαλα μετα 1 ποροτκαλι και μισο αχλαδι, μισα γιουβαρλακια,1 αυγο και μισο ποτηρι χυμο μανταρινι...

καλα ηταν και σημερα..δεν εχω παραπονο και παλι..

αυριο φασολαδα..για να δουμε...

τι δουλειες κανετε;;ασχετο...

και γω ειμαι της αποψης ανδριανανα 5 κουταλακια...;;;5...δε πειραζει..τουλαχιστον εφαγε κατι..καλε 4 φρουτα ειναι πολλα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΣΩΣΩ, μια χαρα εφαγε η μπουμπου σου και σημερα... παρεπιπτοντως, αυριο εχετε το μονο φαγητο που ακομα παταω με το πηρουνι ακομα.

Ελυσα και την απορια για τις πρασινες σαλατες... ο παιδιατρος ειπε οτι λιγο μετα τα πρωτα τους γενεθλια(13-14μηνων), μπορουν να τρωνε τα μωρα αρκει να πλενονται πολυ καλα τα λαχανικα σε νερο-ξυδο στην αρχη και μετα να τα ξεπλενονται με σκετο νερο. θα το δοκιμασω κι αυτο.

Τωρα θυμηθηκα απο που σε θυμαμαι... απο τα μαυρα φορμακια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια!Ολο λεω να γραψω στο θεμα κ ολο το αναβαλλω...

Τι να πω?Οτι εμενα δεν τρωει τιποτα-τελος?!

Αλλα χθες εφαγε...!!

Εφαγε 1 κοματακι κοτοπουλο,1 μπολακι γιουβαρλακια(μονο τη σουπα) κ 1 γιαουρτακι!

Και αυτη ηταν η "καλυτερη" μερα της ζωης της απο αποψη φαγητου!

Αυγο ουτε να το μυρισει...

Ψαρι 1 φορα δοκιμασα και δεν....

αλλα επειδη δεν μου αρεσει να το μαγειρευω δεν το ξαναεδωσα...

Λετε?Εδω αλλα δεν τρωει θα φαει ψαρι?

Α!Καλα που το ειπε η Αγγελικη!!!

Εσυυυυ Σωσω ησουν η "μαυρα φορμακια"? :lol:

Που πεσαν να σε φανε μερικες!!!χαχαχαχα

Εμενα παντως μ'αρεσουν! [smilie=headbang.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι ρε συ αγγελικη..εγω ειμαι...που πεσαν ολες να με φανε...

ακομα τα ψαχνω..αχ εχει το ιντερνετ αλλα ειμαιστε καλυμενοι απο ρουχα..εγω θελω 6 μπλουζακια 6 φορμακια και 6 παντελονια..δε μπορω παραπανω...

οσα χρειαζομαι τοσα εχω..

οποτε λεω ασε...

αλλα ειναι τελεια ρε...

και σε μουσικα γουστα πρεπει να ειμαστε το ιδιο..

γεα σου ρε αναστα...το ιδιο γραφαμε..

μπραβο που εφαγε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαζευα κι εγω για μερες τοτε με το θεμα... Αλλα δεν παραγκειλα ποτε τιποτα... Μου αρεσαν πολλα!

Αλλα... τα οικονομικα ειναι καπως, και εχει πραγματικα οτι χρειαζεται ο μικρος! Παντως ακομα εχω κρατησει στα bookmarks τα site που εβλεπα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια έχετε δίκιο θα της τα σταματήσω τα λιωμένα θα της τα δίνω έτσι και ότι φάει. Από βραστά λαχανικά όλα τα τρώει εκτός από τα κολοκυθάκια. Και στο είχα γράψει Αναστασία τον άλλο μήνα θα κλείσει τα 3.

Θα το ξεκινήσω από σήμερα και θα δω. Αν και ήδη το έχω ξεκινήσει απλά τρώει για λίγο και μετά δεν θέλει και μετά της τα λιώνω, ήταν και άρωστη και έπινε αντιβίωση και δεν ήθελα να μένει νηστική (σαν δικαιολογία ακούγεται).

Και η παιδίατρος φωνάζει μου λέει είσαστε σε όλα τέλεια και στο φαγητό έχετε μείνει πολύ πίσω.

Αυτό με τα μαύρα ρούχα που λέτε για τα μωρά απορώ που λέτε ότι κάποιες σας κράξανε λες και ζούμε στο μεσαίωνα.

Φιλιά σε όλες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

παιδια αν θυμηθω θα σας βαω παλι το λινκ για αυτες που δε το διαβασαν...

το καλο ειναι οτι με θυμαστε ολες..

σημερα λοιπον γνωρισα τονια 28...

τρελη και αυτη..1 χαρα οα αλεξ...

περασαμε καλα..

εμεις τωρα φαγαεμ ως τωρα γαλα,αυγο,10 κουτ ρεβυθια και 1 πορτοκαλι...1 χαρα..

ρε παιδια πειτε κανενα εναλλακτικο απογευματινο;;

εσεις τι φαγατε σημερα...;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

επισης εκανα για μας 1 γαλακτομπουρεκο και 1 πιτα θακανω σε λιγο γιατι περιμενουμε επισκεπτες...

ελατε να το τσακισουμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

http://www.mammyland.com/forum/11/9915

προς αποφυγη παρεξηγησεων με πολλα απο τα κοριτσια εχω τιε καλυτερες σχεσεςι...

τοτε βεβαια δεν τις ηξερα..αλλα τωρα τα βλεπω και γελαω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σωσωωωωωωω

σε εψαχνα!!!!!

τρωμεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε γιουπι γιουπι!!!!!!!!!!!!!!

αλλαξαμε παιδιατρο και μαλλον ο μικρος μου εχει παλινδρομηση παλι η καποιο προβλημα με το στομαχακι του

του εδωσε παλι το σιροπι που πιναμε οταν ημασταν μικρουλια και την τεταρτη θα κανουμε γαστροσκοπιση

παντως απο οταν ξεκινησαμε το σιροπι επανερχεται σιγα σιγα και η ορεξη του

αφου να φανταστεις τρωει πρωι αυγο η φρουτο,μεσημερι και απογευμα φαγητο(ενα πιατο) το βραδυ κλασικα το γαλα του

αααχχχχ ποσο χαρουμενη ειμαι και ο σπυρος τωρα που εφαγε τραγουδαει!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια σας ευχαριστώ πάρα πολύ για την υποστήριξη! ❤️ Έχετε όλες τα δίκια σας ✨ ειδικά στέκομαι σ αυτό που είπε η @Katiana1987 δε θέλω να στεναχωρώ το μπιζελακι μου με τις δικές μου ανησυχίες, όπως και να χει και το στρες επηρεάζει κάπως. Απλά το θέλω τόσο πολύ ρε γαμώτο που τώρα που το ζω πάλι κάτι βρίσκω να ανησυχώ 😅 ας απολαύσουμε λοιπόν το ταξίδι 🌈 Επανέλαβε μαζί μου @Naty_: Σήμερα είμαι έγκυος και μεγαλώνω το όμορφο και υγιές μπιζελακι μου  Σήμερα είμαι έγκυος και μεγαλώνω το όμορφο και υγιές μπιζελακι μου  Σήμερα είμαι έγκυος και μεγαλώνω το όμορφο και υγιές μπιζελακι μου  Τρελαααααα 🤣🤣🤣🤣 @Diwni έχεις δίκιο, γι'αυτό τον πήρα το γιατρό, ήξερα ότι θα μου την πει, και θα μ έβαζε στη θέση μου 😅 Τι θα χουν ακούσει κι αυτοί οι άνθρωποι! @Naty_ λυπάμαι για τη φίλη που έδωσε βαρύτητα σε άσχετα στοιχεία απ' το να σου σταθεί. Όπως είπαν και τα άλλα κορίτσια, όπου νιώθουμε ασφάλεια και οπότε είμαστε έτοιμες να μιλάμε. Δεν υπάρχει λάθος και σωστό στις ανακοινώσεις, όπως αισθάνεται κανείς, κι ότι έχεις ανάγκη τη δεδομένη στιγμή ❤️  
    • Καλέ γιατί το προδικάζεις;;; Όλα καλά θα είναι. Αφού μετριέσαι και ψιλό προσέχεις! Πόσες μέρες κάνουν να βγουν;;; Άσε!!! Εγώ δεν πολύ ξυπνάω για τουαλέτα. Αν ξυπνήσω, θα είναι μια φορά. Αλλά για την αλλαγή πλευρού... σε νοιώθω! Για τη θάλασσα όπως είπα ίσως είναι λίγο υπερ προστατευτικός!
    • Καλέ τι χαζά είναι αυτά;;; Δηλαδή αν αύριο αισθάνεσαι τελείως "καλά" θα μπεις ξανά στο ίδιο τριπάκι;;; Συμπτώματα είναι! Τη μια μέρα θα έχεις το ένα, την άλλη το άλλο και κάποια άλλη μέρα δε θα έχεις τίποτα!!! Για ηρέμησε σε παρακαλώ πολύ και μη μου αγχώνεις και στεναχωρείς το μπιζελάκι σου!!! Όσο για την ανακοίνωση... όπως, όποτε και σε όποιον θέλεις εσύ και μόνο θα το πεις!!! Σιγά μην καταπιεστούμε και για αυτό!
    • Ναι, κουλό. Κ εγώ δεν το είχα ξανακούσει, μου φαινόταν πολυ αντιφατικο, γι αυτό ρωτούσα την κοπέλα πώς εγινε... Τελικα από τιποτα δεν μπορούμε να είμαστε 100% ήσυχοι.
    • Καλημέρα! Ωχ φαντάζομαι πώς πέρασες.. βασικά δε θέλω να το φανταστώ 😆 Νομίζω πλέον θα πάρει καιρό να ξανακοιμηθώ ωραία όπως πριν..🤷 κάθε βράδυ πονάω γοφούς και μέση και με δυσκολία γυρνάω από τη μια πλευρά στην άλλη..έχω και τα ξυπνήματα για τουαλέτα.. άσε.. ευτυχώς εγώ δεν πρήστηκα ακόμη στα πόδια.. Να σου πω γτ όχι μπάνιο στη θάλασσα; Για τους μύκητες; Πάλι διχογνωμία στους γιατρούς βλέπω.. θα ρωτήσω κι εγώ σε μια βδομάδα που θα πάω..
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...