Μετάβαση σε περιεχόμενο

τι κανετε οταν δε τρωει;;;


Recommended Posts

Ναι ΣΩΣΩ, εχω τη σουπερ γιαγια... κανει στιφαδο, μπαλωνει παντελονια... χωρις καμια αμφισβητηση! Το 2 μου φανηκε μαπα, αν ειναι το 3 καλυτερο πες το να το δω κι εγω!

Αναστασια, μηπως ετοιμαζει τωρα το 7ο δοντακι και γι αυτο απεργει και η δικια σου, οπως ο Χριστοφορος της Χρυσας? Ελπιζω αυτο να ειναι...

Καλο βραδυ σε ολες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 590
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλα κοριτσια το τι εφαγε σημερις το Μαρθουλινι δε σας περιγραφω!!!!!!!! :shock:

Το φοβηθηκε το ματι μου ζωη να χει το πουλακι μου!!! :lol::lol:

Μ'αρεσει που οταν βρεθηκαμε το πρωι και βγαζω τη σακουλα με τα αχλαδια με ρωταει η Σωσω τι τα καθαρισα τοσο πολλα;;;;;;; :lol::lol::lol::lol: Αμασητα τα κατεβαζε!!!! :lol::lol:

Αναστασι δε φταινε καημενη μου τα δοντια νομιζω...κι εμενα που 1 χρονου τα ειχε σχεδον ολα,δε βλεπεις τι τραβαω;;;; :? Αμα μουλαρωσει το ωζο που λενε δε βρισκεις ακρη!!!! :lol::lol::lol: Παντως εμενα δε μου κανει εντυπωση που αναφερεις εστω και τις δυο ροδελες καροτο! ;) Εμενα εφαγε σημερα λιγη γεμιση απο τη πρασοπιτα που εφτιαξε η Σωσω(ναι με το θυληκο Μαμαλακη κανω παρεα! :lol: ) και κοντεψα να το βγαλω εκτακτο παραρτημα!!! :lol:

Σημερα εμενα κατι εφαγε ο δικος μου αλλα πιο πολυ μου εφαγε τη ψυχη και στο τσακ τις γλιτωσε!!!! μιλαμε το επιασε τετοια κριση το απογευμα που παραλιγο να το σκοτωσω!!!!! :evil: Η Σωσω τον ακουσε στο τηλεφωνο και με νιωθει νομιζω!!!! :?

Καλα για το θεμα Χρυσα τι να πω και τι να σχολιασω;;;;; Πραγματικα μενω εντελως μαλακας ωρες ωρες με αυτα που βλεπω!!!! :shock:

Αγγελικουλα αν καθαρισεις εσυ πχ φρουτα και κατσεις και τα τρως χωρις να του προσφερεις,μηπως ζηλεψει κι ερθει να ζητησει απο μονος του;;;λεω τωρα εγω... :roll::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το ξενυχτας Τονια? Μηπως γιορταζεις κιολας να σου ευχηθω?

Καλη ιδεα να τρωω φρουτα μπροστα του μηπως ενδιαφερθει... 1-2 φορες που ετρωγα κατι πορτοκαλια, δε νοιαστηκε καθολου... ισως να ηταν και χορτατος βεβαια, δε θυμαμαι.

Ωρες-ωρες σκεφτομαι οτι ισως κανω καταχρηση του θεματος και κακως γραφω εδω γιατι εδω που τα λεμε δεν εχω κανενα κακοφαγο παιδι. Μονο με τα φρουτα μου κανει απιστευτα νερα πολυ συχνα... Ολα τα αλλα συνηθως τα τρωει.

Μπορει να του φταιει κι αυτο το τελευταιο δοντι που δε λεει να φυτρωσει... 19 δοντια σχεδον αβασανιστα κι αυτο το τελευταιο ειναι πια 1 μηνας που κατα τον παιδατρο ειναι ετοιμο να σκασει κι ακομα τιποτα... ειναι παραξενο βεβαια που ολα τα αλλα μπορει να τα μασησει αλλα ποιος ξερει?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα...αγγρλικη αν νομιζεις οτι δε πρεπει ναγραφεις...να φυγεις...δεν εχειςκαμια δουλεια αναμεσα μας...

αν κοψεςι το παιδι απο φαι ,παλιδε θα μπορεις να γραψεις γιατι τοσο καιρο μας δουλευες....

αη καλε τρελη..μπαινε να τα λρμρ..και που ξερεις..μπορει καινα φαει φρουτα...πες πες πες..κατι θα γινει..

αναστα μπερδευτηκσα οντως...νομιζα 2 μηνες μικροτερες εισασταν...

ελα ρε..τοσα λιγασ δοντια;;; :lol::lol::lol:

παιδια θεμα τονια...

γκσαριζε μιλαμε ο μικρος,,,...πωπωπω!!!

και σιγα που εφαγε και στη ταβερνα!!πουλι μου!

γιαχνι σημερα για ολους!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!

Τονια σε εχει λιωσει το ατιμο το αρσενικο σου? :lol::lol: Αυτος θα τον βρει το μαστορα του απο

την αδερφη του!!!!!! :P

Σωσω :lol::lol:

Εγω θυμαμαι οταν ειχαμε συναντηθει τη Μαρθουλα μια σταλια νινακι!Υποθετω θα ηταν 6-7μηνων!

Αγγελικη δεν εχεις δοκιμασει να τρως μαζι του φρουτα???Αααααα εσυ εισαι πιο.."ερασιτεχνης" απο εμενα :lol::lol::lol:

Εγω εχω δοκιμασει τα παντα!Μεχρι κ με ουλτρεξ τα ελουσα για ....να δω!αλλα την τυφλα μου ειδα! :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα και παλι...

εμεις χτες παλι φαγαμε..οχι πολυ αλλα φαγαμε..

πατατες γιαχνι με μπιφτεκι..

και το πρωι φρουτο και αυγο..

μηπωςε πρεπει να σταματησω ναγραφω;;;;; :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμενα ουτε χτες το απογευμα εφαγε τιποτα..γεννικα μετ ατο μεσιμεριανο δεν τρωει..γιατι;;;;

χτες εφαγε κοτοσουπα αυγολεμονο... τελικα...

σημερα δεν ξερω ακομα τι θα φαει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οχι δεν τρωει ψωμι..τι να φουσκωσει καλε..απο τις 3 που εφαγε χτες, μεχρι τις 9 δε ζητησε τιποτα..ουτε ζηλεψε το μηλο που ετρωγα..που τρελαινετε για μηλα...

τεσπα...αφου ειναι καλος απο βαρος δεν ανισυχω..ακομα..μετα βλεπουμε.

Πρωινο παντως εφαγε σημερα, κορν φλεικσ με γαλα και ταχινι..ειδομεν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

θελω να πω ρε σες και μενα οτια τρωει καλα το μεσημερι μεχρι το βραδυ συνηθως κανενα φρουτο τρωει!!και δε τρωει και ψωμι...

και μη με μαλωνεις!! :shock::shock::oops::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια ειχα απελπιστει...5 μερες τιποτα...

σημερα εφαγε.

Το πρωι γαλα με κορν φλεικς(αφησε κορν φλεικς)

15+ ροδελες καροτο(εβαλα στη φακη αλλα φακη δεν εφαγε)

λιγο μηλο,1 φετα πορτοκαλι και....

Τωρα ηρθε ο μπαμπας της...

Εχουναδειασει μαζι την κατσαρολα με τη φακη!Εχει σκασει!Ο σκεμπες της κρεμασε!

Και καπακι τρωει κ σπιτικη μηλοπιτα κ ακουω τον Α να με ρωταει τι ποσοτητα επιτρεπεται να φαει! :lol::lol::lol:

Δλδ εφαγε τοοοσο πολυ που αναρωτιομαστε μηπως πρεπει...Να την σταματησουμε! :lol::lol::lol:

Αυριο βεβαια ειναι μια ααααλλη μερα...Ποτε δεν ξερεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασιιι μη σε ξανακουσω να παραπονιεσαι!!!!

εμενα σνομπαρει και τα μπισκοτα..

εφαγε μεσιμεριανο...καλη ποσοτητα...μισο μπολ ..μοσχαρακι με πουρε πατατας- καροτου...

και απο εκει και περα εφαγε μονο 1/4 μηλο..και τωρα πινει γαλα..προς το παρον εχει πιει μονο 50 μλ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα και απο μας...

ελα ρε ανανστα...θα στρωσει το ....κερατο..που θα παει..

εμεις καλα φαγαμε και χθες..

αλλα δε σας λεω τι...

ρε σες το μηχανημα αυτο κανει 19.30...ισχυει;;;

και επισης εχει ενηλικωνκαι παιδικο;;

η εχει καιγια πιο μικρα;;

απαντησε μου ναδω ναθα το παραγγειλω..αλλα ακριβο ρε γαμωτο..

γεννησε η τονια,ε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!

Αχ Χρυσα μου ειμαι σε τετοια κατασταση που

πλεον 1 μερα με κανει να χαιρομαι μονο στιγμιαια...

Ρε συ ειναι πολυ ψυχοφθορο...Σε συνδιασμο κ με την αυπνια..Ε!..

Γι'αυτο ειναι στανταρ το οτι θα με ξαναακουσεις να παραπονιεμαι! :lol:

Απ'οτι καταλαβα ο Χ δε γουσταρει να τρωει πολυ μετα το μεσημερι...Οκ..Δε θα πειναει...

Δεν το παιζω εξυπνη αλλα αφου το παιδι δεν εχει την επιλογη του μεμε τοτε θα πεινασει κ θα φαει φαγητο..

Ενω ας πουμε η Αννυ εχει το γαλα της σαν εναλλακτικη οποτε τα φτυνει τα υπολοιπα...

Για να κοιμηθει το μεσημερι πινει γαλα?

Σωσω μου η Μαρθουλα εχει παρει για τα καλα μπρος ε?Μπραβο μπραβο μπραβο...Κ φτου μην τη ματιαξω!

Για πες κανενα νεο απο την Τονια εμαθες τιποτα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σωσω οχι, εγω το πηρα πιο φτηνα..αμα θες σου παιρνω και στο στελνω.

Ειναι το παιδικο και των ενηληκων

Αναστασι σε καταλαβαινω...

υπομονη ρε..θα στρωσει...και στον υπνο..καποια στιγμη...και σε ολα..θα μεγαλωσει που θα παει...

Δεν ξερω ρε συ τι παιζει με το φαγητο του..απλα οταν εχεις ενα παιδι που τρωει τον αγλεωρα και ειναι ολο νιαμ νιαμ...σου κακοφαινετε παρα πολυ που δεν τρωει...

τεσπα...εμειναν αλλα 5 δοντια..αντε να τα βγαλει να τελειωνουμε..μετα ελπιζω να στρωσει στο φαη Οχι γαλα ο ΦΟΦΟ πινει μονο πρωι..συνηθως αναμεσα σε 5 και 6...και το βραδυ πριν κοιμηθει...

δε με χαλαει που δεν πινει ποσοτητα γαλακτος..καθε αλλο μαλιστα..και καθολου να μη πινει δε με νοιαζει..

θελλω ομως να τρωει γιατι αμα φαει καπως πιο καλα το απογευμα..θα μου ειναι αυκολο να του κοψω το βραδυνο γαλα ..την αποψη μου για το γαλα την ξερεις..δε θελλω να πινει..προτιμω να παιρνει ασβεστιο απο αλλες πηγες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οταν λες πιο φτηνα ;;τι εννοεις;;να σαι καλα ρε σες...

σε κανενα μηνα θα ανεβω θεσ νικη οποτε θα ρωτησω και εκει..σε ευχζαριστω παντως..

δε τρελαινεσαι για το γαλα,ε;;

η τονια θηλαζει προς το παρον...την εχει τσακισει βεβαια η μικρη...

εχεις δικιο σε αυτο που λες σες..οταν τον βλεπεις να τρωει...

εγω που δεν ετρωγε και τωρα ρτην βλεπω να τρωει την λεωψ...σταματα καλε..που λεει ο ολογος..δε ξερω αν ειναι πολλα..μου φαινονται πολλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γυρω στα 15 ευρωπουλα ειχε ρε συ!!!

Μπραβο ρε την Τονια..ελπιζω μονο να μην εχει τις ιστοριες του Αλεξ και τις ιστεριες...να ειναι η μπουμπου ισυχη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια γεια χαρα !

συγνωμη για την παρεμβολη αλλα μηπως θα μπορουσατε να μου πειτε την συνταγη για τα περιφημα Λαλομπισκοτα με κουακερ κ μπανανα ? :oops:

ευχαριστω εκ των προτερων !! :D

σορρυ ξανα για την σφηνα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κουκλες!Τι κανετε?Τρωτε???

Εμεις οχι!!!Βασικα εγω τρωω..η Αννυ οχι!

Μαμα Ευα:

3 μπανανες πολτοποιημενες

2 φλ τσαγιου βρωμη(κουακερ) αλεσμενο ή οχι...

κανελλα

1/2 φλ σπορελαιο(εγω βαζω σησαμελαιο)

κανελλα (οση θες)

αλεσμενους ξηρους καρμπους ή/κ σταφιδες(προαιρετικα)

ανακατευεις,βαζεις με κουταλι σε λαμαρινα με λαδοκολλα κ ψηνεις περιπου 15 λεπτα στους 180

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασια ευχαριστω πολυυυυυ! Θα το δοκιμασω σημερις κιολας !

Κοριτσια κ μεις εχουμε ενα μικροθεματακι με το φαγητο ..Η μεγαλη μου κορη εκει που ηταν ενα παιδι φαγανο θα ελεγα ( τωρα που το εβαζε κ βαζει το φαι ετσι σαν το μακαρονι που ειναι δεν ξερω ..) ομως εδω κ σχεδον 5 μηνο κανει το εξης ..Υπαρχουν 3-4μερες που δεν θα φαει τιποτα ..κ οταν λεω τιποτα εννοω ΤΙΠΟΤΑ. μονο νερο ..Μετα θα ακολουθησει μια μερα που ουσιαστηκα θα φαει οτι θα ετρωγα εγω σε εναν χρονο κ μετα παλι το ιδιο ..Πεστε μου , ειναι νορμαλ αυτο ?! Δεν χαλαει ετσι το στομαχι της ? Τα χω κ με τον παιδιατρο που μου λεει οτι εφοσον παιρνει βαρος φυσιολογικα ολα οκ ..τι οκ καλε ?

ουφ τα ειπα κ ησυχασα ..

κ παλι ευχαριστω για την συνταγη ! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να'σαι καλα μαμαΕυα!

Ειναι ζορι(για τη μαμα) το θεμα αφαγια!

Προφανως κ ολα οκ βρε!!! :D

Δεν ειναι πως δεν τρωει τιποτα-ποτε ουτε πως θα ειναι μονιμο αυτο!

Τι να σου πω κ εγω ασχετη ειμαι! :lol::lol:

Να πω σε ολες:

Εχω παρει το βιβλιο "προικισμενα μωρα εμπνευσμενοι γονεις,για μια αλλη προσχολικη διατροφη".

εχω διαβασει το μισο αλλα ενα εχω να πω!ΠΑΡΤΕ ΤΟ!!!

Με εκανε να κατανοησω πολλα κ να κουλαρω λιγακι!Βεβαια εγω εχω τις αμφιβολιες

μου παλι λογω θηλασμου(εννοω πως χορταινει με γαλα) αλλα κ παλι!

Ειτε τα μωρα σας δεν τρωνε ειτε παραλειπουν γευμα πιστευω πως αξιζει να το διαβασετε!

Και δεν ειναι κ ακριβο...8-9 ευρω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι εγινε ρε παιδια;;;δε μπηκα μπηκα απο χθες και αδειες σελιδες;;;

η τονια εναι καλα..πηγα την ειδα σημερα..την εχει ξεσκισει τισθ ηλες της η μικρη.τα εχει παιξει βασικα..αυριο μαλλον βγιανουν...

εμεις καλα..φαγαμε φασολαδα σημερα...

ε δε σας λεω τι εφγε..

αναστασια πως τα πατε;;

λεει το βιβλιο;;αληθεια;;

σες τι λεει ρε;;;τρωει ο μικρος;;

μαμα ευα θελεις να με διαβαζεις και απο εδω μηπως;;; :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεννησαμε....αγορακι...τον παντελο!!!

τι κνετε εσεις;;

αναστα φαγατυε τιποτις σημερα;;

και η τονια καλα ειναι..αυριο βγαινει..

θηλαζει η κοκονα..

εδω βρεχει καρεκλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...