Μετάβαση σε περιεχόμενο

τι κανετε οταν δε τρωει;;;


Recommended Posts

Σοσωκα δενε χω δωσει..

μεχρι στιγμης απο τυρακαι εχει δοκιμασει..ανθοτυρο, μυτζιθρα, κασερι παρμεζανα και μοτσαρελα..

τρωει ανθοτυρο μεσα σε λαδερο φαγητο..ολα τα αλλα τα φτινει..

τυρακι λαβασ τρωει ελαχιστα..εστω και ευτο παλη καλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 590
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημερα κι απο μενα!

Απο τυρια κι εγω δεν του εχω δωσει πολλα πραγματα... ετρωγε ανθοτυρο μικροτερος αλλα δεν του αρεσε και τοσο. Το αγαπημενο του ειναι το κασερι αλλα τρωει ευχαριστα και τη φετα (την ξαρμυριζω σε λιγο γαλα) και τη γραβιερα.

Ειχαμε εξετασεις σημερα για το στιγμα. Θα μαθουμε επιτελους την Τεταρτη αν εχει ή οχι. Οποτε αρχισε να τρωει ψωμι στη μικροβιολογο και ηπιε και ενα ποτηρι γαλα οταν γυρισαμε σπιτι, ευτυχως χωρις να μου βγαλει την ψυχη! Το μεσημερι εχουμε λαβρακι σουπα... Εγω εχω οφθαλμιατρο οποτε θα τον ταισει ο μπαμπας. Θα δουμε τι θα γινει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Του αρέσουν τα κουφέτα; Πρωτη φορα ακουω τοσο μικρο παιδι να θελει να τρωει κουφετα!!!

Εμεις με το ζορι προχθες φαγαμε μπριτζολα στα καρβουνα!!! (ναιιιιιιι.. της εδωσα μπας καιιιι….) χθες φαγαμε 8 κουταλιτσες πουρε πατατας (χωρις γαλα) και ¾ από ένα μικρο μπακαλιαράκι!! Εσκασε στο φαι τι να πω!!!!  Σημερα φαγαμε 1,5 γιαουρτάκι και μετα από λιγο κατευθειαν χεσαμε!! Το αλμιρον υψηλής παστεριωσης της εδωσα όχι σκονη!! Το πήρα για να της φτιάξω κρέμμα αραβοσιτου μπας και τωρα της αρεσει!!!

Σωσω μήπως βιώνει το αίσθημα του αποχωρισμού; Εμάς ετσι είναι η μικρή εδώ και μήνες!! Ουρλιαχτο και γκρινια με το που την αφησουμε λιγο μονη!! Το πάρκο δε από τοτε που μπήκε στους 5 μηνες και αρχισε να μπουσουλαει με την οπισθεν ουτε να το δει δεν θελει!!!!!! Τι είναι το μαμπυμπελ;

Αγγελικη καλή τυχη με τις εξετάσεις!! Ελπίζω να μην το εχει!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ειναι1 τυρακι μεςριδα...δεν το εχω δοκιμασει..αλλα τωρα που ειπε η σες λαβας μου ηρθε.,.

εχει λεει πολυ ασβεστιο...98 τοις εκατο..

δε ξερω..

ναιαλλα δε θα γινει το δικο της..ελπιζωνα το ξεπερασει..οχι τιποταγινομαστε και ρομπα στουες γειτονες..ακαρδοι γονεις και τετοια..

αγγελικη καλημερα..στιγμα;;τι στιγμα;;

προγγενητικα δεν το ειδατε;;

ρεβυθια εμεις...ολοι δλδ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οι γειτονες να κοιτανε τη δουλεια τους! Εμενα ευτυχως καθοταν για λιγο στο παρκο μεχρι την ηλικια της Μαρθουλας και λιγο παραπανω..μετα να σου πω τον αφηνα ελευεθρο και οταν εβγαινα για τσιγαρο τον κοιτουσα απο το παραθυρο του μπαλκονιου που βλεπει στο σαλονι! ;)

Ρεβυθια ειχατε σημερα;;;; αντε ρε κι εγω σας εκανα μαυροματικα φασολακια....θα μπουχτισετε στα οσπρια αυτη την εβδομαδα!!!! :lol::lol::lol:

Σημερα ειναι μια μερα γιορτης...ο Αλεξ εφαγε ΟΟΟΛΑΑΑΑΑ ΤΑ ΜΑΥΡΟΜΑΤΙΚΑ!!!!!! :ymparty::ymparty: \:D/ \:D/ [smilie=wav.gif][smilie=blob5.gif][smilie=blob7.gif][smilie=blob5.gif]

Α τα μπαμπυμπελα ειναι ατομικα τυρακια gouda ή edam..οποιοδηποτε goyda λενε οτι εχει τοσο πολυ ασβεστιο! ;) Προτιμω το νουνου goυda εγω...ξερω γω,μου φαινεται πιο αξιοπιστη εταιρια..

Ρε Χρυσουλιο το λαβας ειναι καλο;;;μου φαινεται πολυ χημικοκατασταση...δε του εχω δωσει ποτε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Προλαβα και γυρισα απο τον οφθαλμιατρο και τον ταισα εγω τελικα οποτε ολα καλα. Αποστολη εξετελεσθη και το πιατο της ψαροσουπας γυαλισε! Με το αχλαδι να δουμε το απογευμα σε κανενα μισαωρο δηλαδη...

ΣΩΣΩ, το στιγμα μεσογειακης αναιμιας δεν ειναι κατι σοβαρο αν το εχει ο ενας γονιος μονο. Εγω ηξερα με βεβαιοτητα οτι δεν εχω οποτε δεν υπρχε προβλημα ή λογος για ελεγχο. Ο Ιασωνας στις πρωτες εξετασεις αιματος που εκανε 14 μηνων περιπου εδειξε οτι μαλλον το πηρε απο το μπαμπα του μιας και η αιμοσφαιρινη του ηταν πολυ χαμηλα και λιγακι ο σιδηρος. Εκανε ξανα εξετασεις ομως πριν κανενα μηνα για καποια ιωση που ειχε και ηταν καλη η αιμοσφαιρινη οποτε μου αναπτερωθηκε το ηθικο. Δε θα παθει τιποτα αν το εχει βεβαια αλλα γιατι να πρεπει μια ζωη να προσεχει τη διατροφη του να ειναι πλουσια σε σιδηρο και να παιρνει και το Filicine? Η εξεταση που καναμε σημερα θα δειξει τελικα μιας και ειναι ειδικη γι αυτο. Κανονικα δε γινεται πριν τους 24 μηνες του παιδιου αλλα ο Ιασωνας ειναι πολυ ανεπτυγμενος και συμφωνησαν και ο παιδιατρος και η μικροβιολογος να το κανει απο τωρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγγελικουλα οντως δεν ειναι τιποτα αν το εχει απλως οοοταααν με το καλο παντρευτει και θελει να κανει παιδακι θα πρεπει να κανει ελεγχο και η γυναικα του μη τυχον και το χει κι αυτη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχλαδι: 4 ωρες μετα το μεσημεριανο φαγητο: το μισο σε 10 λεπτα, το αλλο μισο 1ωρα ακριβως... επιστρατευτηκαν ολα τα παιχνιδια, τραγουδια, χοροι, αλουμινοχαρτα, μαρκαδοροι... ουφ, μου αλλαξε τα φωτα ο ατιμος αλλα το εφαγε ολο! ηπιε και το χυμο απο πανω εφαγε και το αυγο... ενταξει τρωει ρε γμτ αλλα γιατι να μου βγαζει την ψυχη για να μασησει λιγακι? Το θεοσκληρο μαυρο ψωμι (του σαββατου) που ετρωγε το πρωι στη μικροβιολογο, το τσακισε μεσα σε 10 λεπτα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγραφα κια με πεταξε..

φακ..

δλδ ο αντρας σου εχει το στιγμα;;γιατι δε το καταλαβα η ντεκαπαρισμενη...

εμεις ρεβυθια ..15 κουτ περιπου..

εγω παλι δνε ασχολουμαι πανβω απο 1 τεταρτο στο μεδημεριανο της..δε τρωει,την αφηνω..

δε μπορω..βαριεμαι..

δλδ ετσι και παει πανω απ οτεταρτο δεν την προσπαθω καθολου..οσο εφαγε εφαγε..

το πρωι 1 φρουτο και 1 αυγο και 1-4 τοστ..

1 χαρα λεμε

να μας πες τα αποτελεσματα!

σες φυλο μαθαμε;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΣΩΣΩ, ναι ο αντρας μου εχει στιγμα κι αν παρακαλαω να βγει το αποτελεσμα αρνητικο ειναι για να λεω ακριβως το ιδιο με εσενα... μεσα σε ενα τεταρτακι αντε εικοσαλεπτο οτι εφαγε-εφαγε και αναγκη καμια δεν εχει το γουρουνακι μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!! Εμείς περάσαμε ένα Σαβ/κο μέσα στις μύξες :?

Όλη την ώρα έβαζα ορό και ρουφούσα.. \M/

Το nasaline δε το πήρα ακόμη γιατί τώρα με την απεργία κάνεις αμάν να βρείς ένα φαρμακείο ανοιχτό, αλλά θα το πάρω σίγουρα!! Το ζήτημα είναι αν θα κάτσουν να τους το βάλω[smilie=dontknow.gif] ??? Να τους έχω ξαπλωμένους όπως τώρα που τους βάζω τις αμπούλες ή σε καθιστή θέση??

Ο ένας ψιλοκάθεται ακόμη αλλά με τον άλλο παλεύουμε για να του βάλω ορό [smilie=boxing.gif]

Ήθελα να σας ρωτήσω και κάτι άλλο..otrivin χρησιμοποιείται?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οτριβιν οχι μονο του....και οχι για πανω απο 4 μερες...δε κανει..

καθιστη θεση...βαζω εγω ορο!

σημερα ψαρι οικογενειακως!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κυριακη εγω τγον εχω ορδιο στα ποδι αμου..του τυλιγω και τα χερια με μια μεγαλη μπουρνουζοπετσετα..σαν φασκιομενο ειναι..και ετσι βαζω..αλλιως τζιφος..

Σωσω ουτε σημερα μαθαμε φυλλο..δεν θελει να μας δειξει το σκατουλι...ειχε γυρισμενη πλατη...γμτ..δεν πειραζει..υγεια...

εμεις σημερα πρωινο φαγαμε 7 κουταλιες ρυζογαλο με σταφιδες...και στο μεσοδιαστημα 1/ 4 μηλο και ενα πορτοκαλι χυμο...τωρα τον κινηγαει η πεθερα να φαει το γιουβετσακι του..αντε να δουμε///

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα και απο μας...

εμεις καλα..εγω κανω ιγμοριτιδαοποτε ξεκινησακαι νατιβιωση..

η μικρη χθεςεκανε απεργιαπεινας αλλα δε πειραζει..μεχρι το πρωινο ολακαλα..

το ψαρι της αρεσει..

το εψησα και δε το εφαγε..της κανω γρηγορα 1 τραχανα και παλι τιποτα...6 ωρες νηστικη εμεεινε για να φαει 7 κουταλιες..και μετα γαλλα..τιποτε αλλο..

σημερα της εκανα κανονικη ψαροσουπα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα [smilie=icon_sunny.gif] σας!!

Σωσώ εγώ χρησιμοποιώ το otrivin για τέσσερις με πέντε μέρες αφού πρώτα τους έχω βάλει ορό.

Cecilia κάπως έτσι θα τους φασκιώνω κι εγώ (για να μη σου πω ότι θα τους αλυσοδένω) μπας και κάτσουνε!!

Απο θέμα φαηγητού συνεχίζει τα νούμερα..

Τώρα τελευταία μας έχει βγάλει και ένα καινούργιο χούι και αν δεν τον ταίζεις, μόνος του δεν απλώνει να φάει.... [smilie=cwm21.gif][smilie=cwm21.gif] ... κακές συνήθειες αποκτημένες από παππουδογιαγιάδες που είναι αυτές τις μέρες εδώ... [smilie=cwm21.gif][smilie=cwm21.gif]~x(~x([smilie=cussing.gif][smilie=cussing.gif][smilie=argue.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!!

τι κανετε;;;

εγω καλα..

ο μικρος εφαγε ενα ολοκληρο πιροσκι...εκανε η πεθερα μου το πρωη :ymparty::ymparty::ymparty::ymparty::ymparty::ymparty::ymparty::ymparty: τηγανητο..σε ελαιολαδο μεν αλλα τηγανητο..

και ηπιε και 1 ποτρι χημο πορτοκαλη καροτο στον αποχυμωτη

μετα θα του δωσουν να φαει μπανανα και μηλο..να δω ποσο θα φαει...

για μεσιμεριανο εχει κοτοσουπα με τραχανα ..μαζι με τον αρρωστο συζυγο..ε ρε γλεντια..σηγα μη φαει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οχι..δεν του δινω τηγανητα..αλλα αφου ζητησε νιαμ νιαμ..του εδωσε η πεθερα... :evil::evil::evil::evil:

τι να πεις

σηγα μη φαει καλε..

το πολυ πολυ να φαει το μηλο..και αυτο οχι ολοκληρο

Τωρα πηγαν βολτα..αντε να δουμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμενα απο χθες δε τρωει..και δε τρωει γενικα οχι το ψαρι..ιγαιτ της αρεσει το ψαρι..

σημερα μου ειπε ο οαντρας μου οτι εφαγε μονο το αυγο και οχι το φρουτο..το βαζει στο στομα και το βγαζει μετα..τι σκατα;;

τεσοπα..αντε να δουμε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κι απο μενα!

Σημερα κανονικα ειχαμε μπριαμ κατσαρολας αλλα φροντισε ο Ιασωνας να το καψει (το αφησα στο 1μισι και τον πηρα να φυγουμε απο τη κουζινα αλλα μαλλον αυτος προλαβε και το γυρισε στο 3 - μου βγηκε η ψυχη μεχρι να συνεφερω την κατσαρολα) και πεσαμε αναγκαστικα στο τηγανητα αφου ειχε παει 1 το μεσημερι και ειχε αρχισει να γκρινιαζο-νυσταζει. Εφαγε λοιπον καγιανα με φετουλα και ψωμακι και ηταν σουπερ ευχαριστημενος, αφου η μεγαλη του αδυναμια ειναι το αυγο.

Με τη μπανανα το απογευμα καναμε παλι 1 ωρα... Τι θα γινει με αυτο το θεμα? Θα καταφερει να μου τα σπασει τα νευρα μαλλον... Τουλαχιστον τρωει πια το πρωινο του (γαλα με κουακερ) με μισο μηλο τριμενο και μια ιδεα κανελα. Θα δοκιμασω να κανω το ιδιο και οταν τρωει γιαουρτι για βραδυνο, να κοψουμε τα πολλα μελια γιατι μου φαινεται οτι θα γινει γουρουνακι στο τελος...

Α! εφτιαξα και κατι μπισκοτα που γινονται τελικα μαλακα σαν τα μουστοκουλουρα... Του αρεσουν παρα πολυ... ολο μου δειχνει πανω στο ψυγειο και λεει μαμ-μαμ...

Για οποια θελει να τα φτιαξει η συνταγη ειναι:

170 γρ. κουακερ τριμμενα στο μπλεντερ

1 μεγαλο μηλο τριμμενο στον ψιλο τριφτη ή μπλεντερ

60 γρ. σταφιδες

70 γρ. μελι

1μισι κουταλια σουπας ελαιολαδο

μιση κουταλια γλυκου κανελα

μιση κουταλια γλυκου μαγειρικη σοδα

μια ιδεα (οσο πιανουν τα δυο δαχτυλα) γαρυφαλο σκονη

Ολα μαζι τα ανακατευουμε με το κουταλι σε ενα μπωλ και μοιραζουμε το μειγμα με το κουταλι σε 12 κομματια στο μεγαλο ταψι του φουρνου που εχουμε στρωσει χαρτι ψησιματος. Ψηνουμε για 15-20 λεπτα στους 180 βαθμους... το καλυτερο απο ολα ειναι η μυρωδια οταν ψηνονται. Ο Ιασωνας χθες το απογευμα ηταν μπροστα στο φουρνο και ρωταγε συνεχεια τι ει? τι ει? Αλλα και η γευση τους ειναι πολυ καλη... Μαλλον σε εμφανιση υστερουν καπως γιατι το μειγμα ειναι αρκετα υγρο και οχι σαν ζυμη αρα δε μπορεις να του δωσεις καλο σχημα και σιγουρα δεν ειναι τραγανα σαν μπισκοτα αλλα γινονται σαν μαλακα κουλουρια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας μανουλες!

Πως τα πατε?Πως να τα πηγαινετε?Στον "αγωνα"!!!

Σωσω καποια στιγμη(εχει 1-2 μηνες) σας διαβαζα στις Οκτ κ μια κοπελα(μηπως εσυ?ουτε θυμαμαι)

ελεγε για κατι κεκακια με μερεντα(η νουτελα!)...Εχεις μηπως συνταγη???

Αφου η Αννυ δεν ειναι φαν του φαγητου ας γουσταρουμε εμεις οι "μεγαλοι"!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κανετε κοριτσια;Εμεις επιστρέψαμε σπιτακι μας με τις ΔΥΟ υπεροχες κορες μας, μια εντος κοιλιας και μια εκτος!!!! 

Σεσίλια, σιχαίνεται οτιδηποτε με ρυζι!! Της ειχα φτιάξει και σιγμιγδαλοκρεμμα καποιες φορες αλλα δεν την ειχε δεχτει. Μηπως μπορεις να μου πεις πως την φτιαχνεις εσυ για να ξαναδοκιμάσω;

Κοριτσια όταν λετε τρωνε ψαροσουπα για τι ποσοτητες μιλάτε; Εγω της βαζω ένα ολοκληρο μικρο μπακαλιαρακι, μια πατατα,ένα καροτο, ένα κολοκυθάκι, 3 ροδέλες φρεσκο κρεμμυδάκι, 3 ροδέλες πράσο και μισο κλωναρακι μαιντανο!! Από αυτό είναι ζητημα αν φαει το ¼ της σουπας και τα ¾ του ψαριου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τελικα ο Ιασωνας εχει στιγμα μεσογειακης αναιμιας... Μαλλον δεν το πηρα πολυ καλα, ειναι και φρεσκο μιας και σημερα πηρα τα αποτλεσματα της εξετασης... Θα παιρνει το Filicine (φυλικο οξυ) 1μισι μηνα ναι και 1μισι οχι για ολη του τη ζωη και θα εχει μια παλαβη μανα που θα τον κυνηγαει οσο την παιρνει με το φαε παιδακι μου το μοσχαρι, οσπρια, σαλατα κ.τ.λ. και θα τον ταιζει τους παλαβους συνδιασμους σιδηρου και φυλικου οπως το συκωτι με τα φυστικια... Ουφ... θα μου περασει... υπαρχουν παιδακια που ειναι στα αληθεια αρρωστα και ειναι μεγαλη βλακεια να στενοχωριεμαι για το δικο μου που απλα θα πρεπει να τρωει σωστα και να παιρνει και ενα συμπληρωμα αυτου του ιχνοστοιχειου (ουτε καν φαρμακο δεν ειναι) και δε θα εχει προβλημα... ειμαι λιγο βλακας ομως τι να κανουμε...

Παμε παρακατω... ψαροσουπα μαγειρευω για 2 μερες. Την τρωει την ιδια μερα και ξανα την επομενη. Βαζω 1 μετριο λαβρακι (δεν ξερω να πω βαρος γιατι δεν παιρνω ποτε ενα μονο απο τον ψαρα), 1 μικρο καροτο, 1 κολοκυθακι, 1 κρεμυδι ξερο στιφαδου, 1 πατατα στο ιδιο μεγεθος με το κρεμμυδι, ολα τα λαχανικα τριμενα στον ψιλο τριφτη, και φυλλα σελινου ψιλοκομμενα, βαζω και ενα κλωναρι σελινου να βρασει και το βγαζω μετα. Το ψαρι το ξεκοκαλιζω και το ριχνω ολο μεσα στη σουπα. Βαζω και 2 κουταλιες της σουπας ελαιολαδο προς το τελος και μιση κουταλια γλυκου αλατι. Τη θελει αρκετα πηχτη χωρις πολλα ζουμια και η ποσοτητα βγαινει περιπου 500 γραμμαρια. Τρωει τη μιση τη μια μερα και την αλλη μιση την αλλη. Οποιοδηποτε αλλο ψαρι (κοκκινοψαρο, γλωσσα, σαρδελα, τσιπουρα, μπακαλιαρο) εχω δοκιμασει και με οποιοδηποτε αλλο μαγειρεμα ηταν αποτυχια και μου επρηζε το συκωτι για να φαει 10 κουταλιες και τα παραταγα στο τελος. Ακομα και με μικροτερο μεγεθος λαβρακιου που ηταν για ενα γευμα μονο ειχαμε προβλημα και δεν εχω ιδεα γιατι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγγελικουλα κριμα μωρε το καταλαβαινω οτι στεναχωριεσαι,αλλα οπως λες κι εσυ απλως εχει το στιγμα και θα πρεπει να προσεχει τη διατροφη του... :? Αλλα ξερεις ποσοι ανθρωποι το εχουν και δε το ξερουν κι ομως ειναι μια χαρα κι ας μη παιρνουν ουτε φιλισιν ουτε τιποτα;;;

Οποτε εσυ που το ξερεις,απλως θα εισαι η υστερικλω μανα που αντι να το κυνηγας να πιει το γαλα του θα το κυνηγας να παρει το φιλισιν του!!!! :lol::lol::lol:

Αλλωστε και ο μπαμπας του που το εχει μια χαρα δεεν ειναι;;; ;)

Εγω ψαροσουπα κανω με σφυριδα και κοκκινοψαρο μαζι και κανω για ολους...μονο που τη κανω σπανια γιατι εχω τρελο θεμα με τη μυρωδια του αψητου ψαριου!!! :?

Αυριο αν βρω πεσκανδριτσα θα κανω ενα πολυ ωραιο φαγητο κατσαρολας με κρεμμυδι,πρασο,σελινο και πατατα λεμονατο!

Ο Αλεξ εχθες εκανε απεργια πεινας,αλλα σημερα εφαγε πολυ καλα φασολακια με κοτοπουλα και πατατες!

Α και το συμαντικοτερο των ημερων;;;; ΚΟΨΑΜΕ ΤΗ ΠΡΩΙΝΗ ΚΡΕΜΑ!!!!!! [smilie=blob10.gif][smilie=blob3.gif][smilie=blob6.gif][smilie=blob9.gif]:-bd:-bd:ymparty::ymparty::ymparty:

Καθε πρωι τωρα τρωει τσιριος με γαλα αλμιρον! Βεβαια πολυ μικρη ποσοτητα αλλα κατι ειναι κι αυτο! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Βρήκες γιατρό δηλαδή να σε αναλάβει ;  ποιος ξέρει εσυ να κανείς οτι σου πουν οι γιατροί  Θα ρωτήσω και εγω αν μπορω αλλά να πω την αλήθεια στην εγκυμοσύνη δεν πολύ μπαίνω στην θάλασσα έτσι και αλλιώς 
    • Καλά και εγω δεν θα το είχα σκεφτεί στην πράξη όμως το κατάλαβα είμαστε ακόμα στην δάση που ανοίγουμε ντουλάπια για εξερεύνηση να δω ποτε θα περάσει αυτήν φάση  εμάς εδώ απεργία από όσο ξέρω δεν έχουν κάνει τα μικροβιολογικά θα βόλευε καλύτερα από θα πήγαινες και γιατρό αλλά δεν πειράζει 
    • Δεν ξέρω πόσες μερες θα κάνουν βγουν αύριο που θα πάω θα ρωτήσω  ετσι και αλλιώς ο γιατρός θα τα δει σε ένα μήνα όποτε δεν τα βιαζομαι 
    • Καλησπέρα κορίτσια, καλό υπόλοιπο κυριακής εύχομαι!!  εμείς σήμερα σηκώσαμε χαλιά και μαζέψαμε χειμωνιάτικα και βγάλαμε τα κολακαιρινά... ήταν δουλειές που έπρεπε να γίνουν και τις σκεφτόμουν συνέχεια... ππφφ.. αλλά μηδέν χρόνος... πως περνάτε την κυριακή σας;;  @Girly κ @marinamanoulitsa να χαίρεστε τα παιδάκια σας!! πολύχρονα να είναι!! 
    • Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις κορίτσια… απο ότι μου είπε ο γιατρός, συνήθως όταν υπαρχει εξωμήτρια κύηση στην σάλπιγγα σημαίνει ότι υπάρχει κάποια παθολογία εκεί, παρόλο που στην δίκη μου περίπτωση δεν φάνηκε στην σαλπιγγογραφια. Μου είπε ότι η καλύτερη λύση είναι η λαπαροσκόπηση, για να δει τι ακριβώς συμβαίνει… τελικά βρήκε ενδομητριωση! Ήμουν τυχερη στην ατυχία μου… Η δίκη μου ήταν πολύ ύπουλη δεν φαινόταν σε κανένα υπέρηχο, είχα πάει σε 4 γιατρούς. Γενικά οι πιθανότητες για εξωμητριο είναι μικρές αλλά δυστυχώς μπορεί να συμβεί.  Τώρα σχετικά με το ερώτημα εξωσωματική ΄ή όχι ακόμα, σκέφτομαι απ τη μια ότι δεν θέλω να περιμένω πάλι μήνα μήνα και να έρχονται απογοητεύσεις… μετά λέω, μήπως συμβεί κ σε εμένα το ‘θαυμα’ με φυσική σύλληψη? Η αλήθεια είναι ότι επειδή είχα αυτές τις ατυχίες στις 2 εμβρυομεταφορες που έκανα, μου έχει δημιουργηθεί μια φοβία, τρέμω μην μείνω έγκυος και συμβεί κάτι κακό παλι… θα συμβουλευτώ σίγουρα τον γιατρό μου απλά τα επεξεργάζομαι όλα. Α η ηλικία μου είναι 33! 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...