Μετάβαση σε περιεχόμενο

(Προσπαθώ να μην) καταρρέω Νο 2


Recommended Posts

καλημερα!!!!

περασαμε λιγο δυσκολα χριστουγεννα χθες

ο σπυρος ηταν ολη μερα μεσα στην γκρινια και τα νευρα,δεν ηθελε με τιποτα να τον ταισω εγω αλλα η γιαγια του :shock:

κατεληξα με εναν φοβερο πονοκεφαλο αλλα με μεγαλη μου εκπληξη ο μικρος ηρεμισε και με αφησε να ξαπλωσω και επαιζε διπλα μου.

εμεις τωρα θα του κανουμε εξετασεις στο στομαχι και θα παμε σε αλλο παιδιατρο γιατι πλεον αυτη που ειχαμε δεν με ικανοποιει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 904
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημέρα μανουλίτσες...

Καλυψώ περαστικούλια σας!

MamaEva περαστικά και στην μπουλουκίτσα...τα διδυμάκια τί κάνουν?

Vagman ωραία περάσατε ε? Κι από ότι διαβάζω μια χαρά συνεργάστηκαν και τα δίδυμα, τέλεια! Χρόνια πολλά για τον αντρούλη σου να τον χαίρεσαι καλό μου!

Αναστασία μου κι εγώ την μαλώνω την Μαρία γιατί έχει γίνει αρκετά ιδιότροπο παιδάκι, θέλει να γίνεται πάντα το δικό της αλλιώς αρχίζει και κουτουλάει το κεφάλι της όπου βρεί με αποτέλεσμα ορισμένες φορές να χτυπάει αρκετά δυνατά και πονάει και κλαίει αλλά μυαλό δεν βάζει και πάλι το ξανακάνει. Καμιά φορά νομίζω ότι θα μου κάνουν παρατήρηση από την γειτονιά έτσι που την ακούν να τσιροκοπάει και να φωνάζω κι εγώ. Στεναχωριέμαι που την μαλώνω αλλά κι αν δεν τα μαλώνουμε και λιγάκι πως θα καταλάβουν ότι αυτό που κάνουν είναι λάθος? Είσαι μια τέλεια μανούλα κι Σπυράκος το ξέρει... Είμαι της άποψης πως αν δεν αισθάνεσαι σιγουριά με τον παιδίατρο καλύτερα να τον αλλάζεις, κι εμείς μέχρι να καταλήξουμε στην παιδίατρό μας αλλάξαμε τρείς γιατρούς γιατί δεν ένιωθα ότι το πρόσεχαν το παιδί μου.

Εχθές βγήκαμε με τους κουμπάρους μας σ'ένα μπαρ εδώ στο χωριό που είχε φέρει ορχήστρα...μια χαρά περάσαμε αλλά σήμερα νομίζω ότι έχω καταπιεί γυαλιά και με γρατζουνάει ο λαιμός, εκτός αν με κόλλησε η μικρή γιατί εδώ και δύο μέρες είναι βραχνιασμένη, πυρετό δεν έκανε όμως ευτυχώς!

Εχθές φάγαμε στα πεθερικά και σήμερα θα πάμε στην μαμά μου...

Φιλάκια πολλά μανούλες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια χαρα ..

επιτελους κοιμηθηκαν ολοι ..βαλαμε κ τον Νικο για υπνο χι χι..Κατεβηκαμε στο κεντρο εκαναν οι ζουζουνες καρουσελ κ οοοολα αυτα τα παιχνιδακια που ειχαν στηθει , ηρθαν σπιτι ξεπατωμενες κ δεν εφαγαν καν μεσημεριανο ..μαλιστα μου γυρισαν την πλατη κ πηγαν στα κρεβατια τους , σκεπαστηκαν κ καληνυχτα σας ..Ποτε θα παει κ η Αριαδνη σ'αυτη την ηλικια ..αχ θεε μου ..

Ευη ειναι φυσιολογικο να συγκρουεται με την αδερφη του ο μικρος ..Εξερευνουν την σχεση τους , κ αποφασιζουν κατα καποιο τροπο ποιο θα ειναι το κυριαρχο στα διδυμα κ ποιο ο ..υπασπιστης ..Αυτο δεν τα λεω εγω αλλα η παλια μας παιδιατρος η οποια ειχε κουραρει στο ενεργητικο της πανω απο 30 ζευγαρια διδυμων..Στην φαση που εισαστε επισης προσπαθουν να τραβηξουν μ'οποιο τροπο μπορουν το ενδιαφερον οχι μονο το δικο σου αλλα κ του αλλου διδυμου ..Νομιζω οτι αν απλα αντιδρασεις εντονα θα το κανει επιτηδες σαν παιχνιδι , προσπαθησε ισως να τον μαλωσεις λεγοντας του οτι αυτο ποναει ..Αλλωστε σ'αυτη την ηλικια δεν ξερουν ακομα να μοιραζονται , νομιζουν οτι αν δωσουν το παιχνιδι τους θα το χασουν η τελοσπαντων δεν θα το ξαναπαρουν πισω ..

Αναστασια νομιζω οτι σου κανει πεισματακια ο Σπυρακος ..Παντως θα συμφωνησω κ γω στο να αλλαξετε γιατρο αν για οποιοδηποτε λογο δεν σας καλυπτει ..

Νασια τι κανει το Μαρουλακι σου ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα!!!!

βαγκ οχι μονο δε στερεψαν οι μυξες αλλα ειναι περισσοτερες σημερα..τη βλεπω παλι τη δουλεια!!!!

ευα μου γρηγορα κ η αριαδνη θα σου γυρναει την πλατη κ θα πηγαινει να κοιμαται!!!!!!προς το παρον κοιτα να χαρεις οσο γινεται τη μωρουδιακη ηλικια..

κ εγω δε θελω να λεω αντε να μεγαλωσει,αλλα με τις αρρωστιες μονο αυτο σκεφτομαι!!!!!!!!!!

αναστασια ειναι δυσκολη η ηλικια του σπυρακου..

κ εμενα η μικρη εχι αρχισει να υστεριαζει οταν δε θελει να κανει κατι (παπουτσια,μπουφαν,αλλαγμα κλπ....)κ ριχνει κατι ουρλιαχτα......θελω να το πλακωσω!!!!!!!!!αλλα κρατιεμαι γτ δε θελω να κανω αυτα που κοροιδευω.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια μου

χθες το πρωι σηκωθηκα αρρωστη...ποναγα παντου σαν να ειχα φαει ξυλο,κρυωνα,ειχα αναγουλες και γενικα ενιωσα πως θα πεσω ξερη κατω....

ο μικρος μου ηταν πολυ καλος και επαιζε ολη την ωρα χωρις να με κουρασει

το απογευμα ομως εγινα χειροτερα και φωναξα τους γονεις μου να παρουν τον σπυρο για να μην τον κολλησω και γιατι απο τον πυρετο δεν ειχα δυναμη ουτε παμπερς να του αλλαξω!!

να ειναι καλα η μανουλα μου

αν δεν ειχα και αυτην τι θα εκανα?? ποσο με βοηθαει κοριτσια μου δεν περιγραφεται,ποσες φορες μου εχει κρατησει τον σπυρο για να ξεκουραστω η να κοιμηθω η να παω σε δουλειες!!!

τωρα ξυπνησα καπως καλυτερα...αλλαξα 2 φορες πιτζαμες την νυχτα και το απογευμα ελπιζω να ειμαι ακομη καλυτερα να παρω τον μικρουλη μου.

διαβαζω ακομη αρρωστα τα μωρουλια ε??? υπομονη κοριτσια θα περασει!!!

οσο για τον σπυρο...τα βρικαμε :lol::lol::lol: δεν μου κραταει μουτρα πλεον :lol::lol:

την πεμπτη εχουμε να κανουμε τις εξετασεις,βρηκα και παιδιατρο(η δικη μας απο τοτε που τελειωσαν τα εμβολια και οι επισκεψεις στο ιατρειο αρχισε να ειναι αδιαφορη και με εχει εκνευρισει πολυ.την πηρα τηλεφωνο με τους εμετους και δεν το σηκωνε ενω στο ικα οταν πηγαινω διχνει να βαριεται)

γιαυτο θα αλλαξω παιδιατρο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια...

κανενας Στεφανος δικος σας;;; να τον χαιρεστε. και εγω να χαιρομαι τον ξαδερφο μου με τα 3δυμα+1!!! καλα κουραγια ξαδερφουλη!!!

Αναστασια περαστηκα!!! και γρηγορα! και εμεις ισως να αλλαξουμε παιδιατρο. αφου αφηνε τη Μαριαννα 3 βδομαδες αρρωστη να παιδευεται και με τα φαρμακα εγινε σε 3 μερες περδικι. δε λεω... δε θαλω πολλα φαρμακα, αλλα μαλλον τα χρειαζοταν τελικα...

Αγγελικη πως πατε εσεις;;;

Ευα τι καλα που πηγατε στα καρουζελ!!!

και εδω στην ΔΕΘ εχει το χωριο του Αη Βασιλη, θα πανε η αδερφη μου με τα παιδια αλλα εμεις δε νομιζω... μην κρυωσουν παλι... χαλαει και ο καιρος... δεν ξερω...

πατριωτισσα καλα φαγατε στη μαμα και την πεθερα;; ο μπαμπας μου ηταν απο Αγιο Προδρομο Χαλκιδικης. αλλα ελαχιστες φορες εχω παει...

εμενα το χοιρινο μπουτι που εκανα χθες δεν εγινε καλο... μαλλον ηταν μεγαλο και μεσα βγηκε ανοστο. δεν μπηκαν αλατι και μπαχαρικα... θα το κανει σημερα η μαμα μου με σαλτσα να το φανε...

οσο για τα θηριακια μου... τα ανελαβε το πρωι ο αντρουλης μου (ευχαριστω και για τις ευχες) και κοιμηθηκα ωσ τις 8:15!!! αλλα εδω και 2 μερες ξυπνανε 6:30 τα ατιμα! τους λεω το γαλα θα μοιρασετε;;; μαλλον επιδη το ημερισιο προγραμμα εγινε μπαχαλο λογω εορτων... μακαρι δηλαδη να ειναι αυτο...

φιλακια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερουδια κ απο εμενα ..

Η Αριαδνη πλεον εχει καθιερωσει γμτ πρωινο ξυπνημα παρεα με τις αλλες δυο ..Δηλαδη 7 νταν ειμαστε στο ποδι κ πινουν το γαλα τους ολες μαζι ..Τουλαχιστον εχει επανελθει λιγακι στο προγραμμα της πριν την αρρωστια ..Τωρα αρρωστια αλλεργια δεν ξερω εν τελει τι ειναι ..Για αρρωστια μου φαινεται λιγακι απιθανο μιας κ κανεις μας δεν εχει το παραμικρο συμπτωμα ..Για να χτυπησω ξυλο φετος οι μεγαλες μου δεν εχουν θεμα με τις ιωσεις απο τον παιδικο ..ελπιζω βεβαια να συνεχιστει αυτο κ να μην ειναι τυχαιο η προσωρινο..

Τι θα κανετε πρωτοχρονια ?

Πηγαμε καρουσελ χτες ειχε γελιο με τις μεγαλες αλλα ακομα περισσοτερο για την μικρη που ειχε λυσσαξει να μπει κ αυτη ..Ο Νικος την ειχε βαλει στους ωμους του κ χοροπηδουσε με την μουσικη του καρουσελ..Πολυ τρελοκαμπερο η μπεμπα μας ..

Αναστασια ευχομαι περαστικα ..Ειδες βρε που τα βρηκατε με τον Σπυρο ? Εχουν κ αυτα τις στιγμες τους ..Οπως κ μεις αλλωστε ..

Καλημερουδια σε ολες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αλοχα ....

εμεις ειμαστε λιγο χειροτερα......μυξα που τρεχει συνεχεια,μπουκωμα το βραδυ με αποτελεσμα να ειμαι σαν ζομπι....κ πολυς ορος!!!!αφου ειπα να παρω το μεγαλο μπουκαλι του χειρουργειου αλλα η φαρμακοποιος δεν μου τον συνεστησε!!1

ευα λες να ειναι αλλεργια??κ εγω το σκεφτηκα να σου πω γτ εχει παλι το κλασσικο:μυξα κ ελαφρυ βηχα σαν την τελευταια φορα ενω δεν ηταν κανεις αρρωστος...

δεν ξερω τι αλλο να της κανω...δεν προλαβα να ξεκουραστω απο την τελευταια φορα που ηταν χαλια κ παλι τα ιδια!!!!ετσι μου ρχεται να κοπαναω τους τοιχους με το κεφαλι!!!!!

αναστασια περαστικα...κυκλοφορει τετοια κωλοιωση με πολυ υψηλο πυρετο..ευτυχως εχεις βοηθεια...

εμενα η μαμα μου δυστυχως δουλευει..

κ απο το να φωναξω την πεθερα μου τα εχω φορτωθει ολα!!!!

αλλα δεν την εμπιστευομαι πια μετα το τρομερο συγκαμμα του μωρου..

ακομα λειπει κομματι δερματος απο τον πωπο της!!!!!!

αφηστε που αν την αφησω τωρα αρρωστη θα γυρισω κ θα εχει φαει κιλα μυξας...η πεθερα μου εκτος των αλλων δεν βλεπει καλα αλλα δεν φοραει κ γυαλια!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κι απο μενα!

Το αναρρωτηριο εγινε και παλι κανονικο (που λεει ο λογος) σπιτι... Και ο Ιασωνας και εγω ειμαστε μια χαρα...

Τα Χριστουγεννα τα περασαμε ησυχα τι περισσοτερες ωρες μονοι μας μιας και ο μπαμπας δουλευε απο τις 24/12 και συνεχιζει μεχρι και την πρωτοχρονια νυχτερινος... Μονο ανημερα τα Χριστουγεννα ημασταν ολη σχεδον τη μερα στο σπιτι του αδερφου μου. Εκει σε ενα καταστολισμενο σπιτι και με πολλα ντουλαπια και συρταρια με νεα πραγματα μεσα ξεσαλωσε ο γιοκας μου και εγω κατα-κουραστηκα να τον κυνηγαω και να του λεω ΟΧΙ και ΜΗ!

Τα ωραρια του ευτυχως δεν εχουν χαλασει καθολου, μονο που καποιες λιγες φορες πηδαει απο την κουνια και με ψαχνει στο σπιτι. Τοτε του λεω το "ποιημα"... ειναι νυχτα η μεσημερι και κοιμοαστε ολοι τωρα για να ξεκουραστουμε και διαφορα τετοια μπλα μπλα... και τον ξαναβαζω στην κουνια και τελειωνει εκει η παρασταση.

Απο σκανταλιες ομως δεν μαζευεται το πραγμα... ωρες- ωρες τρελα μου ερχεται...

Εχει αρχισει νε λεει και διαφορα... οπως "που ει?", δηλαδη που ειναι? και χαιρομαι κι εγω που ειχα αρχησει να ανησυχω σοβαρα οτι θα παει 2 χρονων και θα εχει μεινει στα μαμα και μπαμπα...

Εσεις πως τα περασατε αυτες τις μερες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αντε βρε Αγγελικη σε χασαμε !

Καλυψω παλι απο την αρχη ?! Βρε μηπως την επιρεαζει ο καιρος οπως την Αριαδνη που εχει θεμα με τον Νοτια? Ελπιζω να συνελθετε γρηγορα ..

Εχω ραντεβου με τον οδοντιατρο το βραδυ ..Αντι να ηρεμει ο φρονιμητης αγριευει το θεμα ..Δεν εχω πρηστει εξωτερικα ομως ωρες ωρες ο πονος κ ιδιαιτερα το βραδυ ειναι ανυποφορος ..Το ντεπον δεν με πιανει..Μ'αποτελεσμα να ξενυχταω εδω κ μια εβδομαδα κ να πεταγομαι καθε τρεις κ λιγο..Αντε να δουμε τι θα μας πει ..Θελω να κατεβω κ στο κεντρο για να αγορασω τα δωρα για τους νονους των κοριτσιων ..Να δω ποτε θα γινουν ολα αυτα παλι ..Δεν μαγειρεψα σημερα τιποτα ειμαι με τον καφε παλι στο χερι κ ο θεος βοηθος ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αγγελικη χαιρομαι που ειστε κ παλι καλα...εμεις παλι αν διαβασες σκατα!!!!!ουτε παιδικο να πηγαινε ρε παιδι μου!!!!!!

ευακι μου δεν ξερω αν ειναι αλλεργικο η οχι,η παιδιατρος δε θα μου ειχε πει κατι αν ηταν?οποτε παμε ολο ιωση μου λεει οτι ειναι γτ εχει ερεθισμενο λαιμο..

το αποτελεσμα μετραει....δηλαδη παλι μια βδομαδα θα γινεται χαμος εδω μεσα..

τα νευρα μου κροσσια πια....

οσο για τα δωρα...εγω που πηγα την προηγουμενη εβδομαδα κεντρο κ ετρεχα σαν τρελη να προλαβω να τα παρω ολα ειδες τι αντικρυσα οταν μπηκα σπιτι:ενα κατακοκκινο κωλαρακι κ την πεθερα στην κοσμαρα της!!!!οποτε οπου πηγαινω πλεον ειναι κ η μικρη μαζι.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα μανούλες...

Χρόνια πολλά αν έχετε κάποιον Στέφανο ή Στεφανία...Vagman να χαίρεσαι τον ξαδερφούλη σου, είπες ότι έχει 3+1 παιδάκια, 4? Μπράβο!!!!!!! Να τους ζήσουν! Ο μπαμπάς σου ήταν από τον Άγιο Πρόδρομο? Έχει ωραίες ταβέρνες εκεί και φημίζονται για τα σουβλάκια τους. Όταν ήμουν φοιτήτρια στην Θεσ/νίκη και γύριζα στο πατρικό τα σαβ/κα περνάγαμε με το ΚΤΕΛ από Άγιο Πρόδρομο, μπροστά στις ταβέρνες έκανε στάση...δεν φαντάζεσαι μοσχοβολιά!!!!!! Όλοι οι οδηγοί έπαιρναν σουβλάκια για τον δρόμο κι εμείς από πίσω μετράγαμε τις μπουκιές τους...Μαρτύριο...

Αναστασία μου περαστικά σου! Είδες όμως ο Σπυράκος? Κύριος! Εννοείται ότι οι μαμάδες μας τρέχουν πάντα για όλα! Κι εμένα η δικιά μου πάντα εκεί...μου σπάει τα νεύρα καμιά φορά αλλά ότι και να γίνει είναι αυτοί (και οι δύο γονείς μου φυσικά) που θα τρέξουν να βοηθήσουν! Αντιθέτως η πεθερά, όταν έπαθα γαστρεντερίτιδα μου κουβάλησε το σόι της να τους τραπεζώσω επειδή ήταν η γιορτή μου...τους παρακαλούσα να το αναβάλλουμε γιατί είχα και πυρετό αλλά μου είπαν να πάρω ασπιρίνη και να το κάνω!

MamaEva καλά θα κάνεις και θα πάς τελικά στον οδοντίατρο γιατί είναι κρίμα να κάθεσαι και να υποφέρεις έτσι, ίσως σου δώσει κάτι για να μην πονάς. Ευτυχώς που δεν πρήστηκες! Εμένα είχε παραμορφωθεί το μισό πρόσωπο από το πρήξιμο την πρώτη φορά.

Κοριτσάκια πάω να κάνω ένα μπανάκι γιατί το βράδυ έχουμε να πάμε επίσκεψη σε έναν ξάδερφο του άντρα μου που γιορτάζει.

Φιλάκια πολλά σε όλες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερουδιαααααααα

αχχχ πολυ νωρις αρχισε να μου ξυπναε το σαινι μου!!

σηκωνεται στανταρ 5:30 για γαλα(εκει που δεν ξυπναγε και του το εδινα κοιμησμενο)

και ξυπναει τελειωτικα στις 8

τωρα ακουγεται απο μεσα...τραγουδαει :lol::lol::lol:

εχουμε πολυ τρεξιμο αυτην την εβδομαδα!!

σημερα και αυριο εχουμε φυσικοθεραπεια,την πεμπτη την εξεταση και παιδιατρο

αυτην την εξεταση να δω πως θα την κανουμε......πρεπει να μην πιει γαλα το πρωι και να του το δωσω στις 9 που θα ειμαστε στον γιατρο

χλωμο το βλεπω να το πινει τοτε μαλλον με συριγγα θα του το δωσω

οσο για το πρωι αν ξυπνησει και θελει το γαλα του βοηθεια μου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

το μονο καλο σε οοοολα ειναι οτι μαλλον αρχισε να ανοιγει η ορεξη του!!!! φτου μην τον ματιασω

καλημερα και περαστικα στα μωρακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα μανουλες!!!

περαστηκα σας! αντε να μας μπει ο νεος χρονος και να αφησει πισω αρρωστιες, αϋπνιες και αλλα χαζα....

Ευα και Καλυψω, και εμας η παιδιατρος για ιωση ελεγε για 3 βδομαδες για τη μικρη, αλλα οταν την πηγαμε στον αλλεργιολογο και την εδωσε τα δικα του φαρμακα σε 3 μερες εγινε περδικι! και ενω λεγαμε να μην τα δωσουμε οσο καιρο ειπε ο τυπος γιατι μας φανηκε πολυ, τα συνεχιζουμε γιατι ακομα που και που βηχει.

ξυπνησε.... εμ... αν σερνει ο αντρας πραγματα στο ισογειο;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια χαρα κ απο εμενα ..

λοιπον πηγα στον οδοντιατρο , χτυπησα αντιβιωσαρα , ντεπον κ μεσουλιτ :shock: κ τωρα δεν με πιανει κανεις ..Ρε παιδια το μεσουλιτ υποτιθεται οτι φερνει υπνηλια , εγω γιατι ειμαι ετοιμη για μαραθωνιο ? :lol:

Τελοσπαντων ..Η Αριαδνη εχει μια γκρινια σημερα ολη μερα αλλα κατα τα αλλα κ εφαγε κ ηπιε κ ντουρασελ σκαρφαλωνει παντου ..Γκρινια ετσι στα ξαφνικα κ χωρις λογο ..Το ατιμο το 6ο δοντι που μας ταλαιπωρει ισως ειναι ..Δεν ξερω κ δεν τολμω να σκεφτω τι θα κανω αν ξεκινησουμε παλι απο την αρχη με μυξες ..Γιατι το βλεπω οτι βηχουλιζει ακομα ..Αχ παω να κανω ενα καφεδακι κ επιστρεφω να σας διαβασω ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλο μεσημερι... λεμε τωρα...

με τα @#$%^&^%$#@ βρωμοσκυλα των γειτωνων να ξυπνανε τα μωρα!!!!

την τυχη μου @#$%^&!

ωρες ωρες μου'ρχεται να τα πυροβολησω!

οτι περναει, εστω και απο μακρυα, τρελαινονται στο γαυγισμα! οταν πηγαν το καλοκαιρι να μπουν διαρρηκτες στα σπιτια των αφεντικων τους, κουβενατα δε βγαλανε! χεστηδες! τζαμπα τα ταϊζουν!

μου ανεβασε την πιεση....

ουφ....

Ευα περαστηκα και σε σενα. καλο το χαπακωμα ε;;; :lol:

εγω εχω θεμα με το πρωινο ξυπνημα... μαλλον καλομαθαν τωρα που ειχε ο αντρας μου αδεια και τους επαιζε στην κρεβατοκαμαρα οταν ξυπνουσαν το πρωι και ξυπνανε και τα 2 6:30!!! ελεος!!!!

απο αυριο μαλλον θα παιξει επανεκπαιδευση το πρωι... τι να τα κανω ορθια απ'τ'αγρια χαραματα;;;;; και μετα κοιμουνται πολυ οταν τα βαζω στις 9 και το μεσημερι δε νυσταζουν. μου χαλανε και το προργαμμα των γευματων...

σημερα μετακινησα και το τραπεζακι του σαλονιου... το ειχαμε μπροστα στο επιπλο της τβ για να μην πανε κοντα και ολο το πρωι ηταν και τα 2 πανω στο τραπεζακι!!! λεω, ασε μην πεταξουν κανενα παιχνιδι και γινει κολαση!

τωρα που ειναι ελευθερα σε ολο το χωρο, παρατηρησα οτι παιζουν ελαχιστα με τα παιχνιδια τους... ειναι λετε προσορινο;;; επιδη ειναι καινουριο να εχουν τοση απλα;;;

οι κουτουλιες του Σπυρου προς τη Μαριαννα συνεχιζονται. δυστυχως.... ολο τον τσακωνω και τον αναγκαζω να με κοιταζει οταν τον μαλωνω, δειχνει να στεναχωριεται αλλα το ξανακανει...

πωπω... φουντωσα! παλι γαυγιζει!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια χαρα κ απο μενα ..

καταρρεω ....ξανα ....

χτες βραδυ ουτε καν το μεσουλιτ δεν μ'επιασε το ριμαδι ..Και σαν να μην εφτανε αυτο ετσι στα ξαφνικα η Αριαδνη ειχε τρελη ανησυχια ..ματι δεν εκλεισα κ παλι ..Καλα με το δοντι , το μικρο τι επαθε παλι γμτ ?! Θυμηθηκε τα παλια κακα ξενυχτια ηταν χαλι μαυρο απο τις 4 μεχρι τις 0530 ..Οτι κ να της ελεγα ( το γνωστο ποιηματακι ) τα πραγματα αντι για καλυτερα γινοταν χειροτερα ..Εν τελει την ταισα μετα απο εναμιση μηνα στις 0530 κ μετα μιλαμε οτι ξεραθηκε μεχρι τις 9 ..Ετοιμασα τις αλλες δυο για το σχολειο , τις πηγα , γυρισα κ η μικρη ακομα κοιμοταν ..

Λετε να ηταν απλα ενα μεμονομενο περιστατικο η αρχισαν τα οργανα ? Για αλλη μια φορα ? Δεν αντεχω φτου κ απ την αρχη ..Καλως η κακως ξεσυνηθισα το ξυπνημα μες την μαυρη νυχτα ( αν εξαιρεσει κανεις αυτην την εβδομαδα που περασε με ολο τον πονο που τραβηξα ..)

Ευη με τους γειτονες ασε ..πονεμενη ιστορια λεμε .....

Οσο για το πρωινο σας ξυπνημα ..τι να πω αν τα βαζεις για υπνο πχ στις 8 οπως λεει το βιβλιο ισως γι'αυτα το 0630 να ειναι μεσημερι ..Θελω να πω οτι ηδη θα κοιμουνται αρκετες ωρες ..Εννοειται οτι οταν ειναι κ ο δικος μας μπαμπας σπιτι κανουν τα δικα τους με αποτελεσμα να ιδρωκοπαω εγω για να τις φερω μετα στον ισιο δρομο ..

προσπαθησε ισως με τον μικρο αντι να τον μαλωνεις οταν κουτουλαει την μπουμπου να τον προειδοποιησεις οτι αν το ξανακανει θα του παρεις κατι που παιζει..Ισως ετσι το σκεφτει λιγακι καλυτερα ..Τωρα καταλαβαινει οτι εκτος του οτι εχει πλακα να κανει την μικρη να κλαιει εχει επισης πλακα γιατι ερχεται συνεχεια η μαμα ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερααααα

εμεις ειμαστε καλα,κοιμομαστε καλα,κανουμε πολλεεεες βολτες και επιτελους τρωμε λιγακι!!!!

ευη τωρα που αρχιζουν να εξερευνουν πααανε τα παιχνιδια θα παιζουν με οτιδιποτε αλλο εκτος απο αυτα

ο δικος μου πχ τωρα τρωει και παιζει με τις κουταλες

να κανεις παρατηρηση για τα σκυλια μα καλα αυτους δεν τους ενοχλει? δεν τα ακουνε??

ευα τι κανεις κοπελα μου?? ατιμο πραγμα τα δοντια τελικα

κι εγω με αντιβιωση ειμαι μετα τις γιορτες ξεκιναμε οδοντιατρο............

ελπιζω να ηταν κατι παροδικο αυτο της μικρης και να επιστρεωει στις καλες συνηθειες!!!

φιλακια πολλα!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας....

2 μερες χωρις ιντερνετ..κλασσικα...το φτιαξαμε προς το παρον..

εμεις σημερα ισως λιγο καλυτερα...

περασα 2 βραδια κολαση..καθε μιση ωρα ορθια με κλαματα..

τρελη μυξα...καθε 5 λεπτα σκουπισμα κ μαθε μια ωρα ορος κ αναρροφηση..

κ κλασσιμα νιωθει ανασφαλεια κ εχει κολλησει πανω μου..

ολη μερα παιζουμε κ για να κοιμηθει μονο στην αγκαλια κ θελει κ βολτες στο σπιτι παρακαλω η κυρια!!!!με το που θα βαλω κωλο κατω ουρλιαζει...

ποναω παντου......

αλλα ακομα κραταμε!!!!μονο με αεριους το βραδυ κ κανα ντεπον που κ που...

ευακι περαστικα,ειναι πολυ ατιμο πραγμα τα δοντια κ ειδικα στις γιορτες που οι οδοντιατροι ειναι κλειστοι!!!!

αυτο για το φαι που λες ισως εξηγειται απο καποιο αλμα αναπτυξης που μπορει να περναει τωρα η μικρη κ για αυτο θελει να φαει νωριτερα το βραδυ..γενικα εχει ανοιξει η ορεξη της?ελπιζω να μην ξαναξυπνησει τοσο νωρις...

εκτος αν φταιει το δοντακι κ απλα ηταν ανησυχη μωρε...εμενα η δικια μου οταν βγαζει δοντι τα κανει κατι τετοια...

βαγκ πολυ βαρβαρη ωρα....αλλα κοιμουνται τοσο νωρις που απλα ισως εχουν αρχισει να μειωνουν ωρες υπνου κ τους αρκουν αυτες που κοιμουνται.θα στρωσουν,που θα πανε......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα...

καλε που χαθηκατε ολες????

εμεις κλασσικα ειχαμε δυσκολο βραδυ.

αυτο που με προβληματιζει ειναι οτι ειχε πολυ εντονο βηχα χτες βραδυ..

ας ειναι καλα το χαμομηλι με το μελι.της εδωσα στις 12 κ στις 4.30.κ μαλακωσε αρκετα το λαιμο..

ακομα τωρα το πρωι δεν εχω ακουσει βηχα.....

μακαρι να την γλιτωσουμε παλι!!!!

το κακο ειναι οτι κανει ψοφο κ θελει τοσο πολυ η καημενη να βγει εξω αλλα φοβαμαι...

λετε να χειροτερεψει??

κ εμενα μου την εχει βαρεσει...

χτες βραδυ επαθα μια ψιλοκριση κ την πληρωσε ο αντρας μου γτ εγω τα τραβαω ολα.

εκεινος μονο το μπανιο της εχει αναλαβει.....

κ του τα εχωσα λιγακι γτ δεν παει αλλο....

ποναει τοσο πολυ η πλατη μου απο τα νανουρισματα!!!!!

σας αφηνω γτ κρεμιεται στα ποδια μου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια χαρα κ απο εμενα ..

αρχιζω κ παω λιγο καλυτερα με τον φρονιμητη..ειχα σημερις ραντεβου με τον οδοντιατρο..Αντε να δουμε ..

Καλυψω μου πολλες φορες κ γω ερχομαι στα ορια μου ..Οχι με τα παιδια αλλα με τον αντρα μου ..Ο Νικος δεν λεω καλος κ αγιος ειναι αλλα ειλικρινα παραπανω απο ψυχαγωγεια δεν μπορει να τους δωσει ..Το λουκι το τραβαμε εμεις , παρτο χαμπαρι ..Εμενα με βοηθαει δεν μπορω να πω ..ομως το κανει με τετοιο τροπο που εγω θα πρεπει να το ξανακανω μετα :D:D Ιδιαιτερα στο να τις κακομαθαινει κ τις τρεις ειναι αυθεντια ..Τωρα τελευταια φαντασου οτι μου ελεγε να παρουμε κανενα απο τα παιδακια μας να κοιμηθουμε αγκαλια στο κρεβατι μας ..

Το κρεβατι μας ειναι για να χοροπηδανε οι διδυμες , να βλεπουμε τηλεοραση ολες μαζι να διαβαζουμε παραμυθακια κτλ ..Αλλα οχι για να κοιμομαστε ολοι μαζι..Εγω εφτυσα αιμα να τα βαλω ενα προγραμμα κ μια ταξη περιπου εδω μεσα κ ο Νικολας θελει αγκαλιτσες ..Να τις κανει δεν λεω , αλοιμονο ! Ομως οχι για υπνο στο κρεβατι μας ..Μετα δεν προκειται να τις μαζεψω με τιποτα ..

Ειναι λιγο καλυτερα το μικρο ?

οι υπολοιπες τι κανετε ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να'μαι και εγω...

μονο που σκεφτομαι τι παιρνας Ευα με το δοντι και οοοοοολα τα υπολοιπα, και εγω ακομα, μαλλον, δεν εβγαλα φρονημιτες..... τι καλα να μη βγουν ποτε!!!!! γινεται;;;

τελικα το πρωινο εγερτηριο ηταν ΣΙΓΟΥΡΑ για τα παιχνιδια με το μπαμπα τους. σημερα οταν ξυπνησε, πηγε ο αντρας μου αντι για μενα να τον ξαναξαπλωσει και να τον βαλει πιπιλα και επιδη δεν τον σηκωσε, οπως πριν, δε μπορειται να φανταστειτε τι πανικος εγινε!!!! να φωναζει, να τισριζει, και να λεει και τα δικα του, μπανταττα.....!!! μας εριχνε τρελο μπινελικι σας λεω! ευτυχως η μικρη δεν εδινε σημασια. αφου μπηκα 4 φορες μεσα ηρεμισε και ψιλοηρεμισε για κανενα μισαωρο που αρχισε η μικρη τα δικα της.....

η μικρη εβγαλε και πισω δοντια!!! και εχει τρελη γκρινια τη μερα! σημερα ολο αγκαλια ηθελε, και οταν ημουν στην κουζινα χωνωταν αναμεσα μου και στα ντουλαπια και μιρλιζε! το πως μαγειρεψα και για μας και γι'αυτα... απορρω....

αντε κοριτσια... 1 μερα εμεινε απο αυτη τη χρονια... να παρει ολα τα δυσκολα και τα ασχημα και να παμε για αλλα καλυτερα!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια

που και που σας διαβαζω και γελαω πργματικανα σας πω απο την μια περνω δυναμη και λεω οτι ευτυχως δεν ειμαι η μονη που ωρες ωρες με ακουει ολη η γειτονια απο τον νευρικο κλωνισμο που παθαινω :lol:

απο την αλλη σας καταλαβαινω απολυτα

πλεον αυτο που λεω και ηρεμο πραγματικα ειναι οτι "ολοι τα ιδια περναμε" υπομονη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...