Μετάβαση σε περιεχόμενο

(Προσπαθώ να μην) καταρρέω Νο 2


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 904
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλά δεν το ξέρεις;; όλά συμβαίνουν ακριβως τις μέρες που δεν θέλεις...

Αχ μωρέ ας είναι γερά αυτά και ποιός τις χ...ει τις γιορτές και τα πανυγήρια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα....

αγκαλια με το Σπυρακο σας γραφω...

σερνεται το ιντερνετ, οπως εγω... και εκανα ποσες ωρες να διαβασω... γραψατε και πολλα.

ευτυχως η μικρη αρχισε να πινει κανονικα γαλα. λετε να ειναι αυτο που ειπατε με τη βρογχιολυτιδα;;;

το απογευμα θα ερθουν τα πεθερικα για να βοηθησω τον αντρα μου να στησει τα επιπλα στο δωματιο που ετοιμαζουμε για τη μαμα μου, για οταν αρχισω να δουλευω... αχχχ. 10 Ιανουαριου... ειναι πια τοοοοσο κοντα....

σας αφηνω γιατι ο Σπυρος ολο παταει κουμπια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου προσπάθησα να σας διαβάσω όλες αλλά είναι πολλά και τα μπεμπούδια είναι λίγο ζωηρά. Ευχομαι περαστικά στα άρρωστα μωράκια και γρήγορη ανάρρωση!!! Να ρωτήσω κάτι; Διάβασα ότι έχετε προβλήμματα με το φαγητό και ότι τα παιδάκια δεν τρώνε. Όταν ήμουνα μικρή αν δεν ήθελα να φάω κάτι, η μητέρα μου δεν με πίεζε την συγκεκριμμένη στιγμή, αλλά το φαγητό με περίμενε για όταν πεινάσω. Αυτό δεν πιάνει πλέον; Αυτές οι νέες γενιές είναι πολύ ατίθασες και έχουν άποψη για όλα :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Καλό κουράγιο μανούλες και να χαίρεστε τα παιδάκια σας!!!! Καλές γιορτές σε όλες!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια χαρα κ απο εμενα

καλε ποτε τα γραψατε ολα αυτα ..Εχετε θεμα με το φαγητο ? Καλα σιγουρα ολα περνανε τις φασεις τους ..κ με το γαλα κ με το φαγητο καθαυτο..Εννοειται οτι με τις μεγαλες μου πλεον δεν εχω πολλα περιθωρια να τους περασω κατι ..Αν πεινανε θα φανε , αν παλι δεν θελουν δεν πειραζει στο επομενο γευμα ..Το μπουλουκακι το ιδιο ..αν κ με τα μπουκωματα κ ολα αυτα κανει μπρος πισω στο θεμα αυτο ..ειναι τωρα δυο ημερες που αρχισε παλι να τρωει λιγακι ..Μου φαινεται λογικο ομως , με ολη αυτη την ταλαιπωρια που τραβαει να μην εχει ορεξη..

καλε τωρα συνειδητοποιησα οτι κ η Νασια γιορταζε ..Τι να πω το εχω χασει τελειως ... :oops: Χρονια πολλαααααααααα!!! εστω κ καθυστερημενα !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι ρε συ.... Νασια απο Αναστασια! Χρονια Πολλα κοπελια και καλους υπνους!!!!!

εγω ακομα ειμαι ντάουν... !@#$%^&^%$#@ ... μου τη δινει η περιοδος....

τι καλα στην εγκυμοσυνη που δεν ειχα......

αλλα ο ΤροςΚαν κανει απαγορευτικη κι αλλη εγκυμοσυνη...

στο φαγητο εγω την αφησα ησυχη τις πρωτες 2 μερες μπας και ηταν απο την ιωση. μετα την εδινα τις πρωτες κουταλιες με το ζορι και συνεχιζε κανονικα καταλαβαινοντας οτι τα χαζα δεν πιανουν...

αφου μετα απο 4ή 5 νυχτες που κοιμηθηκε τελειως νηστικη ξανααρχισε να πινει γαλα... ολα οκ.

προς το παρον......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλησπερίζω τις καταρρέουσες και μη μανούλες! Πολλές εύχες στις εορτάζουσες!

Τα θηριάκια μου είναι πολύ καλά και κοιμούνται καλύτερα τα βράδια :D βέβαια έχουν κόψει τελείως τον πρωινό ύπνο, αλλά δεν πειράζει.....

Τρελή ενέργεια, σκανταλιές, σκαρφαλώνουν παντού, ο Δημητράκης μου περπατάει χωρίς να φοβάται πια και γενικώς και οι 2 είναι αυτό που λέμε duracell ;)

Πολλή κούραση γιατί επιδιώκουν συνέχεια την προσοχή μας, πέφτουν και κάτι ψιλές που και που.... όποιος προλάβει ρίχνει καμιά ξυλιά στον άλλο :? Φαντάζομαι τί καυγάδες θα έχουμε μεγαλώνοντας..... :shock:

Από αύριο θα έχει άδεια και ο Νίκος μήπως κάνουμε καμιά βόλτα κι εμείς σαν οικογένεια :D

Καλά Χριστούγεννα σε όλες σας!!! Να είμαστε τα παιδάκια μας και εμείς γερές και να έχουμε τη δύναμη να αντιμετωπίζουμε τα πάντα με χαμόγελο! Φιλιά πολλά σε όλες, υπομονή και καλές γιορτές να έχετε!!!! Άντε και καλούς ύπνους ;)[smilie=sleepy1.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια καλησπερα!

Αλλη μια ιωση περασε... Ο Ιασωνας ειναι καλα απο πυρετους και τετοια και για το υγρο στο αυτι του δουμε μετα τα Χριστουγεννα που θα τελειωσει και μ' αυτη την αντιβιωση.

Εγω ειχα κολλησει παλι ιωση απο το μικρο αλλα μαλλον ελαφρα την περασα χωρις πυρετους μονο με κατι πονοκεφαλους... δραματικους!

Χρονια πολλα στην Αναστασια και ολους του εορταζοντες!!!

Απο αυριο θα μπαινω συχνοτερα να τα λεμε... Πολλα φιλια σε ολες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας μανουλίτσες...

σας ευχαριστώ πολύ για τις ευχές κοριτσάκια μου αλλά είμαι Νάσια από Αθανασία (μπλιάξ!)...γιορτάζω τον άλλο μήνα, πάντως ευχαριστώ που με σκεφτήκατε!

Αναστασία τελικά ο Σπυράκος δεν έφαγε πρωινό? Κι η Μαρία το μισό έφαγε ενώ συνήθως το ξετίναζε! Λες να έχουν οργανωθεί για να ξετινάξουν αυτά το νευρικό μας σύστημα? Πάντως εμείς το μεσημέρι επιστρατεύσαμε τη Μπεμπέ Λιλλύ στο dvd και την καταφέραμε να φάει φαγητό αλλά με πολύ ζόρι και πολλά καραγκιοζιλίκια!

MamaEva τί γίνεται με τον φρονιμίτη? Υποχώρησε? Τί καλά που η μπουλουκίτσα είναι καλύτερα!

Vagman κι εμείς με τον άντρα μου σκεφτόμασταν να βάλουμε μπρός για δεύτερο μόλις θα χρόνιζε η Μαρία αλλά τώρα λέμε ότι δεν μας "παίρνει' με τίποτα! Μου φαίνεται η μπουμπουκίτσα μου θα μείνει μοναχοπαίδι!

Κ147 θηρία τα διδυμάκια ε?...Κι η Μαρία μου εξελίσσεται σε μεγάλο Ταρζάν, δεν φτάνει που δεν κοιμάμαι τα βράδια, τώρα πρέπει να την κυνηγάω και την μέρα!

Κουρτσούδια μου σας καληνυχτώ γιατί είμαι πτώμα (και άυπνη ώς συνήθως)

Φιλάκια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κ απο μας...

η αγγελικη συνεχιζει να κοιμαται αργα...

χτες 11.σημερα 11.30 κ προχτες 12.30!!!!!

ευτυχως το μεσημερι την επεσα κ εγω λιγο στον καναπε οποτε δεν σερνομαι οπως συνηθως...

θα δω σεξ κ δε σιτυ αν κ παλια το κοροιδευα,τωρα τελευταια το χαζευω...

ελπιζω να εχουμε ενα ησυχο βραδυ!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια και χρονια πολλα!!!!!!!!!!!!!

εμεις περασαμε την νυχτα στο νοσοκομειο....εμετοι συνεχεια οτι ετρωγε το εβγαζε

καναμε εξετασεις οι μισες βγηκαν καλες και την πεμπτη θα παω να παρω και τις υπολοιπες

πρεπει να κανονισω με την παιδιατρο να κανει εξετασεις για το στομαχι του και απο ενα τσεκ που εκανα στο παιδων δεν υπαρχει ραντεβου για γαστρεντερολογο ουτε για δειγμα

το παιδι τωρα εχει προβλημα θα τον παω τον μαρτιο???? αν ειναι δυνατον!!!!!

τωρα ετοιμαζομαστε...ντυθηκαμε και πηραμε το τριγωνακι μας

παμε να πουμε τα καλαντα

να τα πουμε???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αναστασια καλημερα κ ελπιζω να ειναι ολες οι εξετασεις καλες κ να μην ειναι κατι σοβαρο!!!!!περαστικα παντως...

αντε καλε ,πειτε τα!!!!!

εμεις ειχαμε πολυ καλο βραδυ μετα απο μηνες που θυμαμαι τον εαυτο μου...κανενα ξυπνημα !!!!!κατευθειαν 8 ηωρα για γαλα κ ακομα κοιμαται..

τωρα παω να την σηκωσω σιγα σιγα γτ την βλεπω παλι 12 το βραδυ!!!

αντε,καλα χριστουγεννα κοριτσια,,,καλες γιορτες να εχουμε..να ειναι καλα τα παιδακια μας κ μακαρι η νεα χρονια να ειναι καλυτερη απο την φετινη κ να μας πανε καλυτερα τα πραγματα!!!

κ πανω απο ολα ευχομαι να κοιμομαστε καθε βραδυ χωρις διακοπες!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να μας τα πειτε Αναστασια!!!!

για το χαρτζιλικι, πιστωτικες δεχεστε;;;;; :lol:

ελπιζω να μην ειναι κατι σοβαρο με το Σπυρακο...

μπας και ειναι καμια γαστρεντεριτιδα;;;

μπηκα να σας ευχηθω ολες ολοψυχα

ΚΑΛΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ

ΚΑΙ ΤΟ ΘΑΥΜΑ ΤΩΝ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΩΝ ΝΑ ΣΥΜΒΕΙ ΚΑΙ ΣΤΟ ΔΙΚΟ ΣΑΣ ΣΠΙΤΙ!!!!

[smilie=angel11.gif][smilie=angel7.gif] [smilie=icon_rendeer.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κ απο εμενα ..

τρεχω σημερα πανω κατω ολη μερα ..

Μπηκα να σας ευχηθω ..Σε ολες σας να εχετε υγεια , αγαπη κ ομονοια στα σπιτικα σας , να χαιρεστε τα παιδακια σας τους αντρες σας κ να σας χαιρονται κ αυτοι !

Λενε οτι καθε τετοια νυχτα γινεται απο ενα θαυμα , ας ελπισουμε να φερει στον καθενα μας αυτα που επιθυμει η καρδια του ..

Να ειστε ολες σας καλα ..ευχαριστω απο τα βαθη της καρδιας μου την καλη σας διαθεση για τα προβληματακια που μοιραστηκαμε για τα μωρα μας , την αλληλουποστηριξη κτλ κτλ ..Ειστε σπουδαια παρεα ..

Καλα χριστουγεννα σε ολες !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασια ελπιζω να πανε ολα καλα με τον Σπυρακο κ να το ξεπερασετε γρηγορα

δωσε του φιλια κ απο τα τρια μου κοριτσουδια !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια

οι αντρες μου κοιμουνται κι εγω καθομαι λιγακι να ηρεμισω γιατι ειμαι πολυ στεναχωρημενη επειδη μαλωσα πολυ τον σπυρο πριν λιγο......του φωναξα τοσο που φοβηθηκε.........ειμαι απαισια ωρες ωρες

νιωθω απαισια και ορκιστικα να μην το ξανακανω ποτε στην ζωη μου!!!!!

τι μου φταιει το παιδακι μου?? απο ολο το αγχος μου ξεσπασα....λαθος μου!!!!!!!!

το ξερω.....αγχωνομαι πολυ για την υγιεια του,για το φαγητο του...αλλα το κανω γιατι φοβαμαι...ωρες ωρες μου ερχονται στο μυαλο μου οι εικονες που ηταν ενα αδυναμο μικροσκοπικο μωρακι και τρελαινομαι,φοβαμαι μην μου παθει τιποτα και εκει ειναι το λαθος μου

φοβαμαι και τον πιεζω και φωναζω

μονο αγαπη θελει το παιδακι μου και μονο αυτο θα του προσφερω απο εδω και περα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αναστασια μου να εισαι σιγουρη οτι οι περισσοτερες-αν οχι ολες-οι μανουλες εχουμε βρεθει εκτος οριων καποια στιγμη με τα χαιρια των παιδιων μας κ εχουμε φωναξει πολυ κ μετα το εχουμε μετανιωσει..

μια μανουλα δεν κρινεται απο μεμονωμενα περιστατικα...

γνωμη μου ειναι οτι εισαι μια πολυ καλη μαμα που ανησυχει για το παιδακι της κ απλα ειναι ανθρωπος κ εχει κ ορια!!!!!

εξηγησε του γτ τον μαλωσες,δως του ενα γλυκο φιλακι κ οσο γινεται προσπαθησε να κρατας την ψυχραιμια σου!!

εγω σε καταλαβαινω απολυτα παντως..

ειναι στιγμες που απλα θελω να γινω παιδοκτονος!!!!!!

χρονια πολλα κ παλι σε ολες τις μανουλες κ σε ολα τα παιδακια μας...

ευακι πολυ ομορφες ευχες!!!

καλα να περασουμε ολες!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια!

Χρονια πολλα και καλα Χριστουγεννα με υγεια, τυχη και χαρα σε ολες μας, στα παιδακια μας και σε σε οσους αγαπαμε!!!

Wishing_You_A_Merry_Christmas.gif[/attachment:y6vvc5ji]

post-6-13873935879556_thumb.gif

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου σας εύχομαι Καλά Χριστούγεννα, με υγεία και ευτυχία για όλους, τις οικογένειές σας και τα παιδάκια σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κ απο μενα κ χρονια πολλαααααααααααα!!!

Αναστασια μου καλη μη στεναχωριεσαι ..κ να τον μαλωσεις λιγο παραπανω στο προγραμμα ειναι ..μην νιωθεις τυψεις ..Εισαι τελεια μαμα κ το αποδεικνυεις καθημερινα στο ποσο πολυ προσεχεις τον Σπυρακο σου ..Ειναι σε μια ηλικια που θελει πολυ προσοχη , εχουν πλεον αποψη για τα παντα η οποια καλως η κακως δεν συμβαδιζει με την δικη μας ..τις περισσοτερες φορες τουλαχιστον ..Εγω να δεις ποσες φορες εχω βγει εκτος εαυτου με τις θυγατερες μου τις μεγαλες ..Τους εξηγω ομως αργοτερα οτι κ η μανουλα κανει λαθη μερικες φορες ..Οπως κ αυτες αλλωστε ..Ειναι φορες που οπως λεει κ η Καλυψω θελω να παρω τα βουνα ομως ειναι απλα στιγμες ..Σου βγαινει το αιμα στο κεφαλι οκ μετα απο λιγο ηρεμεις ..Σκεφτεσαι λιγο καλυτερα πιο καθαρα ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χρονια πολλα σε ολες τις μανουλες κ σε ολα τα παιδακια μας!!!!υγεια πανω απο ολα!!!κ πολλους υπνους!!!

τωρα που ειπα υγεια να σας πω κ τα νεα!!!παλι μυξες κ λιγος βηχας!!!!!ναι παλι τα ιδια!!!!!!

τι να πω..δε με παει γμτ....

σας φιλω κοριτσια μου κ ελπιζω να περασουμε ολες καλα!!!!!

κ μακαρι τα νεα μου αυριο να ειναι καλυτερα.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερουδια κ απο εμενα ..

καλυψω τι να πω ..περαστικα σας ..ελπιζω να μην ξεκινησετε παλι απο την αρχη ..Για τα πρακτικα σου λεω μονο οτι η μικρη μου ακομα βηχει ..

καλημερα σ'ολες !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!!!

Χρονια Πολλα και παλι!!!

περασατε καλα τυρανισμενες μου μανουλες;;;

ελπιζω να μη βαρυστομαχιασατε... :lol:

Καλυψω ελπιζω να στερεψαν οι μυξες!

Εμεις περασαμε πολυ ωραια...

πηγαμε το πρωι εκκλησια, μετα για μεσημερι στη μαμα μου που ειναι και η αδερφη μου με την οικογενεια εκει... χαμος! τα μωρα τα ειδαν ολα! το απογευμα επιδη δεν ειμαστε σε φαση να γιορταζουμε τη γιορτη του αντρα μου οπως παλια, ηρθαν μονο τα πεθερικα και ενα πολυ φιλικο μας ζευγαρι, εβγαινα μαζι με τον αντρα περιπολικο οοοοταν δουλευα και η γυναικα του ειναι 4 μηνων εγκυος!!!

μετα καναμε μπανιο τα ψωφιμακια μας και ξεραθηκαν στον υπνο. και μετα....

κατα τις 9 ηρθε ακομα ενα φιλικο μας ζευγαρι, παλι συναδελφος ο αντρας, αυτος που μας προμηθευει με ζαρζαβατικα απο το ν κηπο τους και αυγουλακια φρασκα. ενω μιλουσαμε και γελουσαμε κανονικα, τα μωρα δεν καταλαβαν ΤΙΠΟΤΑ!!!! τελεια περασαμε! ηπιαμε 1 μπουκαλι σαγκρια με τον αντρα μου! και το πρωι που ξυπνησαν φρεσκα φρασκα τα θηριακια μας.... εμεις θελαμε κι αλλο νανι...

Αναστασια εγω να δεις ποσο φωναζω το Σπυρο. ο λογος ειναι οτι αρχισε να χτυπαει τη μικρη και να την παιρνει οποιο π[αιχνιδι παιζει. εχει παθει φοβια η μικρη. μονο που τον βλεπει να σηκωνει ενα παιχνιδι ψηλα ή να πηγαινει γρηγορα προς το μερος της, σκυβει το κεφαλι και τσιριζει και κλαιει... :(:(

καμια ιδεα αντιμετωπισης;;;

του εχω μιλησει, τον εχω μαλωσει τιποτα.

και να πω οτι τον εχει ποτε χτυπησει καποιος απο μας.... ποτε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...