Μετάβαση σε περιεχόμενο

(Προσπαθώ να μην) καταρρέω Νο 2


Recommended Posts

προσθεσες η αφαιρεσες κατι απο το φαγητο τους ? ισως εκει να ειναι το θεμα ..αν ομως κατα τα αλλα ειναι μια χαρα ισως απλα να ειναι κατι περαστικο ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 904
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Όχι, ίσα- ίσα ούτε αυγό, ούτε ψάρι τον τελευταίο καιρό λόγω ΜΜR ....

Και η ορεξή του κανονική.... απλά απότομα εκεί που τρώει .... τα βγάζει.....

Φάση θα είναι.... άντε να δούμε....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κατερινα εαν κανατε εμβολιο προσφατα ισως να παιζει κ αυτο ..μερικες φορες οι παρενεργιες περνουν κ απο το στομαχι .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπορεί αν και έχουμε 2 βδομάδες, λογικά συμπληρώσαμε το χρόνο που μπορεί να προκαλέσει παρενέργειες το συγκεκριμένο εμβόλιο...

Δεν πίνει και γάλα να πω ότι θα του έδινα για λίγο γάλα μπας και ηρεμήσει το στομάχι του.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια μου...

ευα μου θα πονας λιγο αλλα ευτυχως υπαρχουν κ τα ντεπον..

κ τα πρωτα βραδια να κοιμηθεις με 2 μαξιλαρια ωστε να ειναι ψηλα το κεφαλι γιατι θα ανοιγει η πληγη κ θα ματωνει λιγο..μην φοβηθεις..εγω το πρωι μετα την επεμβαση ξυπνησα μεσα στα αιματα!!!

κ ειχα κ ενα θεμα με το φαγητο γτ εμεναν κομματια μεσα στην τρυπα αλλα τα εβγαζα με μπατονετα.

γενικα ειναι μανικι οι πρωτες μερες αλλα θα δεις ποσο καλα θα εισαι μετα!!!!!

κατερινα μου τι να σου πω..μιας φιλης το ειχε αυτο η μικρη ξαφνικα κ εβγαζε το γαλα κ της ειπε η παιδιατρος οτι μαλλον την περιτριγυριζει καποια ιωση..προσεξε λιγο την διατροφη του...

εγω εχω συνεντευξη για δουλεια την τεταρτη οποτε θα με ψιλοχασετε γτ θελω να προετοιμαστω λιγο.

να σας πω την αληθεια θα ηθελα να την παρω την δουλεια αλλα ηθελα να ειμαι κ με την μικρη για κανα χρονο ακομα.

φοβαμαι τι θα γινει με τις γιαγιαδες.

αν βρω κοπελα θα την παρω!!!

τεσπα ο,τι ειναι να γινει θα γινει...

η μικρη κραταει ακομα μονο με μιξες....αντε να δουμε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια...

νυσταζω...

[εριμενω να ψηθει η μπουγατσα να τη βαλω αχνη-κανελα να την πεσω...

δυσκολο να ξυπνας καθε μερα στις 5, να μην κοιμασαι μεσημερι και το βραδυ να μην πεφτεις πριν τις 10:30΄...

πηγαμε χθες, επιτελους, στη γιατρο και καναμε το μμρ... που να τοπαρει και να το σηκωσει για εμβολιο!

ο Σπυρος ξυπνησε ανησυχος στις 5! δεν μπορεσα να τον κοιμησω, επρεπε να ετοιμαστω και για τη δουλεια... μετα ανεβασε και πυρετο! ξαναεκανε πυρετο το απογευμα. και η Μαριαννα πολυ γκρινια! δηλαδη την 8η-9η μερα που ειναι οι δυσκολες τι θα γινει;;;

μετριθηκαμε κιολλας... απο τελη Νοεμβριου ως τωρα ο Σπυρος εβαλε 300γρ (9800) και 4 εκ (84) και η Μαριαννα 400γρ (9950) και 3 εκ (82). ακομα δεν πιασαμε τα 10 κιλα! φυσικα δεν το ειπαμε στην πεθερα γιατι ποιος την ακουει...

η μαμα μου με την κοπελα τα πανε καλα με τα μωρα... αλλα τωρα εχουμε πολλα υπολοιπα αδειων και το Μαρτιο θα ερθει μονο 7 φορες. απο Απριλιο κανονικα.

Ευα καλη επιτυχια με το δοντακι!

Καλυψω καλη επιτυχια με τη δουλεια...

Κ147 να το βρασω το βρωμοεμβολιο..... ελπιζω να ειναι κατι παροδικο... κουραγιο με τα καθαρισματα...

Νασια, Αγγελικη, Αναστασια... φιλακια... νυσταζω.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια μου!!!!!

τι κανετε???

εγω δεν προλαβαινω ουτε να φαω που λεει ο λογος

εχουμε ξεκινησει ασκησεις λογοθεραπειας εδω και κατι μερες στο σπιτι και χρονος μηδεν!!!

αλλα χαλαλι....οταν μετα απο καθε ασκηση βλεπω το παιδακι μου να μιλαει η χαρα μου ειναι απεριγραπτη!!!!

οι πρωτες μερες ηταν πολυυυ πολυυυυ δυσκολες....

πρεπει να τον αναγκασουμε να μιλησει και να εκφραστει

οποτε οταν δειχνει κατι που θελει και κανει 'αααααα' εγω δεν πρεπει να του το δωσω αν δεν μου πει πρωτα κατι...οτιδιποτε μια λεξη,μια κινηση στα χειλια οτι προσπαθει να μου πει τι θελει

φανταστιτε λοιπον ποσο δυσκολο ηταν οταν ηθελε νερο και διψαγε εγω να μην του δινω

μεσα μου εκλαιγα οταν τον εβλεπα να με παρακαλαει κλαιγοντας για νερο!!!!!

τελικα ομως με αυτην την μεθοδο εμαθε και ζηταει τα μπισκοτα(μπιποτο),τις ελιες(ελια)και το νερο μου το λεει νννννννν(κατι ειναι και αυτο)

επεισης με τις ασκησεις(φυσημα)μπορεσε να πει το 'ου' και ετσι διορθωσε το παπα(παππου) και το λεει τωρα κανονικα!!!!!

ειμαι πολυ περηφανη για τα μικρα κατορθωματα του σπυρακου

και η λογοθεραπευτρεια ειναι πολυ ικανοποιημενη

μας ειπε οτι μολις τον ξεκινησει ομιλια θα λυθει και θα μιλαει!!!!!!!!!!!!!!!!!!

αυτα τα νεα μας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κ απο εμενα

επιτελους τον ξεφορτωθηκα τον φρονιμιτη μου κ ολα φαινεται να πηγαινουν καλα ..για να δουμε κ το βραδυ ..

παντως χτες το βλασταρι μου δεν εκλεισε ματι ..ξυπνουσε ανα τεταρτο σχεδον ..βεβαια το πρωι πλεον καταλαβα οτι εχουμε παλι νοτια στα μερη μας οποτε θα περασουμε ενα δυο νυχτες ανησυχιας παλι :?

Αναστασια μου μπραβο στον Σπυρακο σου , καλη προοδο κ σιγουρα οσο θα αποκτα ανεση με το μπλα μπλα ποιος τον πιανει μετα .. :lol:

Ευη ελπιζω να ειστε λιγακι καλυτερα σημερα ..οντως ειναι λιγακι δυσκολο εμβολιο αυτο αλλα θα περασουν συντομα κ οι παρενεργιες ..Καλε η Αριαδνη ειναι πιο βαρια απο τα μικρα σου κ ειναι κ μικροτερη ..αααα θα την βαλω σε διαιτα ! Σιγουρα το εχει πατησει το δεκαρι μην πω κ παραπανω θα ειναι τωρα ..Καλα κανω κ την λεω εγω μπουλουκα .. :lol::lol:

Καλυψουλα ελπιζω να την περασατε ελαφρια μονο με μυξουλες ..περαστικα σας ! Κ καλη επιτυχεια για την δουλεια , ολα θα πανε καλα βρε !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στα γρηγορα γλυκες μου μανουλες... χρονος κατω απο μηδεν...

κατ' αρχην ενα μεγαλο μπραβο στον Σπυρακο και μεγαλυτερο στην Αναστασια!!!!

και.... ενα καλο νεο που διαβασα για τις διδυμομανουλες!!!

http://taxalia.blogspot.com/2011/02/blog-post_994.html

σας φιλω ολες γλυκα.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πολυ καλα τα νεα ευη!!!!!!!!!!!!!!!!

επιτελους!!!!!

ευακι παλι νοτιας????

εχω ξεκινησα γαστρεντεριτιδα.....εχω γινει μονιμος κατοικος τουαλετας

ααα και το αλλο...τελος του μηνα ξεκιναμε εκπαιδευση τουαλετας

καλη μου δυναμη!!!!

φιλακια σε ολες!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελα ρε Αναστασια!

δεν την ξεκινας την εκπαιδευση τωρα να ειστε παρεα στην τουαλετα;;; :lol:

πλακα κανω...

πως την πατησες ετσι ρε γμτ... :(

διαβασες το βιβλιο για το κοψημο της πανας που ελεγες;;;

Ευα απο Δευτερα κατι ακουσα για Βαρδαρη (αερα) σε μας, οποτε θα εχετε και εσεις βορια. αντε να κοιμηθητε κανενα βραδυ...

το βραδυ σκεφτομαι να κανω πιτα... για να εχω αυριο και στη σκοπιά... Κυριακη πρωι τιποτα δεν ειναι ανοιχτο για φαγητο... αλλα δεν ξερω... να κανω ζαμπονοπητα με αυγα... ή τυροπητα;;;;

μη φανταστειτε οτι θα ανοιξω φυλλο... η ζαμπονοπιτα με σφολιατα και η τυροπιτα με τα τελεια σαν φτιαχτα φυλλα "θρακιωτισσα" ή "Ψαχνων Ευβοιας"...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κι από μένα :)

Εμείς καλύτερα, χωρίς εμετούς προς το παρόν :D

Και μένα τα δικά μου στα ίδια κυβικά είναι :lol: μην ανησυχείς για το βάρος καθόλου Εύη, αν τρώνε τα πάντα ;)

Όταν κάναμε το εμβόλιο είχαμε μια ανησυχία, αλλά ευτυχώς μόνο αυτό, ζυγιστήκαμε κιόλας και το τσιλιβιθρόνι μου ήταν 9.500 και ο μπουλούκος μου 10.500

Αναστασία περαστικά και μπράβο στο Σπυράκο σου για την πρόοδο που έχει!

Εύα μια χαρά είναι η μπουλούκα σου!

Ο πόνος πέρασε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα μανουλίτσες...

σήμερα ήταν μια αηδιαστική μέρα...είμαι πτώμα από την κούραση...καταρρέω...και δεν ευθύνεται το Μαρούλι μου!

Έσπασε ένας αγωγός αποχέτευσης στην γειτονιά μας κι επειδή το σπίτι μου είναι πιο χαμηλά από τα άλλα ξέβρασε μέσα στο μπάνιο μου και γέμισε....σκατό!!!!!! Τρελάθηκα όταν τα είδα και κυρίως επειδή φωνάζω εδώ και μέρες ότι κάτι δεν πάει καλά μέσα στο μπάνιο (άνοιγα την βρύση για να πλύνω τα δόντια μου και βγαίνανε από το σιφόνι νερά) και με έλεγαν υπερβολική. Πρίν λίγο τελείωσα το καθάρισμα, σιχάθηκα την ζωή μου... έπρεπε να μετακινήσω το πλυντήριο και μια ντουλάπα για να καθαρίσω κι από κάτω και ο άντρας μου δεν βοήθησε καθόλου, μ'άφησε να κοψομεσιαστώ και με σκυλόβρισε όταν του την είπα! Ο γαϊδαρος!!!!!!!!!

Βαγκ πότε κάνουμε το μμρ? Αν κάνεις πίτα κράτα μου ένα κομμάτι....μιαμ μιαμ!

Εύα μου και το Μαρούλι μου μπουλουκίτσα είναι...11 κιλά είμαστε! Δεν πόνεσε καθόλου η επέμβαση στο δόντι?

Καλυψώ πως είναι η Αγγελικούλα?

Αναστασία μπράβο στον Σπυράκο για την πρόοδο που έκανε! Περαστικούλια σε σένα καλό μου!

Κ147 μια χαρούλα τα δίδυμα!

Κοριτσάκια μου καληνύχτα

Φιλάκια πολλά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερουδια κ απο εμενα

τι μου κανετε κορες ? Εγω τα παω καλυτερα με το δοντακι ευτυχως γιατι το ειχα ενα αγχος να σας πω την αληθεια .. :oops:

Αναστασια μου καλη επιτυχια με το γιογιο ευχομαι να εχετε γρηγορη προσαρμογη , θα σου γραψω κ στο σχετικο θεμα ..Περαστικουλια κ σε σενα ..πως την πατησες βρε παιδι μου ?

Ευη μπραβο μια χαρα θα πανε ολα με την κοπελα , αφου τα βρισκει κ με την μαμα σου μια χαρα ! Παντως ενα δυο μερες με νοτια μας αλλαξε τα φωτα κ ο καιρος αλλα κ η Αριαδνη ..Ευτυχως χτες ηταν λιγο καλυτερα ψιλοξυπνησε μια φορα αλλα κοιμηθηκε παλι γρηγορα χωρις πολλα πολλα ..Ευελπιστω οτι αποψε θα αρχισει να επανερχεται το φραντζολακι μου ..

Κατερινακι εμεις τα ειπαμε κ απο αλλου ;) μια χαρα τα αντρακια σου , ισως ηταν κατι παροδικο ..Μωρε ναι μια χαρα ειναι η μπουλουκα μου αλλα μπουλουκευει κ παει .. :lol::lol:

Νασιακο μου σ'αφησα τελευταια ..βρε προσπαθω να σε κανω φιλεναδα κ δεν μου βγαζει καθολου το αιτημα φιλιας ..τι στο καλο ..αν μπορεις κ θελεις κανε με εσυ ..

Τι να πω καλο μου ..η κατασταση με την αποχετευση που περιεγραψες ηταν η απολυτη ταλαιπωρια ..καλα μην δινεις σημασια στους αντρες βρε ! μερικες φορες ειναι καλυτερα να μην μιλανε ομως σιγουρα τις περισσοτερες μιλανε χωρις να καταλαβαινουν ..δωσε τοπο στην οργη ..καλα βρε κ αυτος ενα χερακι δεν μπορουσε να σου δωσει ? Τουλαχιστον να προσεχειτο Μαρουλακι οσο εσυ καθαριζες ?

Σημερα σε μας ο καιρος ειναι λιγακι καλυτερος κ ελεγα να εκανα μια βολτα με τα πιτσιρικια ομως ο Νικολας πηρε το αμαξι μου - μιας κ εκει ειναι ο εξοπλισμος με καθησματακια κτλ - κ πηγε στο σπιτι μας στην Αγ.πελαγια ( περιοχη εκτος Ηρακλειου ) για καποιες συμφωνιες με μαστορες ..κλαψ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα μανουλίτσες...

Εύα μου πολύ χαίρομαι που δεν ταλαιπωρείσαι άλλο με το δόντι και κυρίως δεν πονάς γιατί όπως σου είχα γράψει και παλιότερα η αδερφή μου (που είχε ανάλογο πρόβλημα) πονούσε φρικτά και δεν την έπιαναν ούτε παυσίπονα ούτε τίποτα μετά την επέμβαση. Όσο για τον άντρα μου...σιγά να μην περίμενα να μου κρατήσει το Μαρούλι για να καθαρίσω, την πήγα στην μαμά μου για να μην την ενοχλήσουν οι μυρωδιές από χλωρίνες και λοιπά καθαριστικά...Θα την φέρω πίσω αύριο. Σου έκανα αίτημα φιλίας - ελπίζω να το έκανα σωστά βέβαια - για ρίξε μια ματιά στα αιτήματα φιλίας σου!

Ο άντρας έφυγε για δουλειά (στην ταβέρνα των γονιών του) κι εγώ έχω ένα σίδερο...μέχρι το ταβάνι έφτασαν τα ρούχα! Προς το παρόν πίνω καφεδάκι!

Καλυψώ, Αγγελική, Αναστασία, Κ147, Βαγκ ΚΑΛΗΜΕΡΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλε που εξαφανιστικατε ολες???

εγω σημερα ξεκιναω επανεκπαιδευση...δεν παει αλλο μια εβδομαδα τωρα μου εχει

βγαλει το λαδι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια...

δινω απλα το παρον...

εδω χαλια! τα παιδια μου δεν τα ανγνωριζω πια! τα εχουν κανει σαν τα μουτρα τους!

μεχρι πριν παω στη δουλεια ολα πηγαιναν ρολοι και ηταν στρατιωτακια προγραμματισμενα και τωρα... αναρχικοι!

εκει που ποτε δεν ειχαμ επροβληαμ στο φαϊ, τωρα εχουν μαθει να βλεπουν μουσικοχορευτικο σόου για να φανε ή να τους κατεβαζεις απο τα ντουλαπια την Αρτα και τα Γιαννενα!

σημερα που ημουν μονη δεν μπορεσα να τους ταϊσω σχεδον βουκια! ουτε με το καλο ουτε με το αγριο..

οσο για τον ημερισιο υπνο... σκατα και εκει! η μικρη αντε να κοιμηθει μιση ωρα με τον Σπυρο να ουρλιαζει απο το διπλανο δωματιο εκτως και αν τον εχει παρει ο αντρας μου ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΟΥΝ ΜΑΖΙ στην κρεβατοκαμαρα! αλλιως τον παιρνει ο υπνος στο πατωμα ή στον καναπε μολις τον κατεβασω κατω στα παιχνιδια!

το μονο καλο οτι το βραδυ κοιμουνται κανονικα. ακομα.

εγω ειμαι κομματια! μετα τις 9 το βραδυ υπολειτουργω... και αντε να ετοιμασω φαγητο κλπ για την επομενη μερα... και να ξυπνησω παλι στις 5:10...

απο υγεια δοξα το Θεο καλα...

σας φιλω ολες... να δω ποτε θα τα ξαναπουμε. απο βδομαδα εχω αδεια αλλα χλωμο να με αφηνουν να μπαινω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μπηκα για ενα γρηγορο γεια..ελπιζω να ειστε ολες καλα...

η αγγελικη ολη μερα ειναι αγγελος!!!κ το βραδυ γινεται διαβολακι...

συνεχιζονται κανονικα τα νυχτερια...

εχω δοκιμασει τα παντα..την εχω αφησει να γκρινιαξει κ να κλαψει...

εχω περασει μια ωρα διπλα στην κουνια να την χαιδευω χωρις να την παρω αγκαλια...

την εχω παρει στο κρεβατι μου..

καθε βραδυ καταληγουμε για 2 ωρες στον καναπε μεχρι να ξανακοιμηθει...

αν την βαλω κατω μετα απο λιγο ουρλιαζει παλι....

πηρα την παιδιατρο,...μου ειπε να παρω το κοιμαμαι-μεγαλωνω της νουνου για το βραδινο γαλα..

για 3 βραδια ειδα πολυ μεγαλη διαφορα!!!!!!

κ χτες παλι τα ιδια...

2-4 στον καναπε...

παρολο που δεν ειχε κοιμηθει καθολου μεσημερι...

χεστα κ ας τα!!!!

τεσπα εγω περιμενω να με ενημερωσουν για την 2η συνεντευξη.

γενικα παλευω να διαβασω λιγο.

τρεχω σαν την τρελη.

κ δεν φτανω πουθενα!!!!

σας αφηνω παλι κ θα τα ξαναπουμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΠΟ ΤΙΣ 5 ΤΑ ΞΗΜΕΡΩΜΑΤΑ ΤΟΝ ΚΟΥΝΑΩ ΣΤΟ ΡΙΛΑΞ ΓΙΑ ΝΑΚΟΙΜΗΘΕΙ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΠΑΕΙ 6. ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΜΕ ΠΑΡΕΙ Ο ΥΠΝΟΣ ΣΕΡΦΑΡΩ. ΜΟΛΙΣ ΤΟΝ ΒΑΛΩ ΣΤΟ ΚΡΕΒΑΤΙ ΤΟΥ ΘΑ ΞΥΠΝΗΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ 2. ΕΧΩ 3 ΠΑΙΔΙΑ ΤΑ ΠΡΩΤΑ ΕΙΝΑΙ ΔΙΔΥΜΑ. ΟΙ ΜΕΓΑΛΟΙ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ ΜΟΝΟ ΑΝ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΑΖΙ ΤΟΥΣ. ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΞΥΠΝΑΝΕ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΚΑΙ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΣΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΑΝ ΕΧΩ ΦΥΓΕΙ ΑΠΟ ΚΟΝΤΑ ΤΟΥΣ. ΤΩΡΑ ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΠΩΣ ΚΟΙΜΗΘΗΚΕ ΘΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΩ ΝΑ ΤΟΝ ΒΑΛΩ ΣΤΗΝ ΚΟΥΝΙΑ ΤΟΥ

ΑΝΤΕ ΚΑΛΗ ΜΟΥ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΚΑΙ ΚΑΛΟ ΜΑΣ ΥΠΝΟ :shock::shock::?:((:ymapplause::ymapplause:

Α ΘΕΛΕΙ ΚΑΙ ΜΟΥΣΙΚΗ ΓΙΑ ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΕΙ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΣΑςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςς!!!

Κοριτσαρες μου τι κανετε ? επιτελους φτιαχτηκε το παλιοκομπιουτερ μου κ μπηκα να δω τι γινεται ..καλε μου λειψατε ..Ετσι ξαφνικα το παλιομηχανιμα μου εκανε ενα μπλακ αουτ , ο τυπακος που το παμε για σερβις πνιγοταν ο καημενος κ μας αργησε ..

Τα νεα σας ?

Θα ξαναμπω το μεσημερακι να σας διαβασω κ να σας πω τα δικα μας νεακια , ευχομαι να ειστε ολες καλα !!!

καλε μου λειψατε !!! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα !!

τι μου κανετε ? Εγω παλευω με την Αριαδνη ..ω ναι ..εχουμε φτου ξανα απο την αρχη μυξεεεεεες ..Μιλαμε για πολυ μυξα ομως ..Κ μια ανησυχια τις βραδυνες ωρες αλλο πραγμα ..Τωρα ενα δυο μερες μ'εχει πεθανει το φασολι μου ..

Η μεγαλη μου δυστηχως εβγαλε παλι το ιδιο σπυρακι που ειχε βγαλει πριν καμποσο καιρο στο μαγουλο ..Πηγαμε στον δερματολογο κ την τσιμπησε την αντιβιωσαρα της ..Κοιταξτε τωρα που στο εντελως ξεκαρφωτο η Σοφια χτυπαει αντιβιωση κ μαλιστα ισχυρη ..Αντε να δουμε τι θα κανουμε κ μ'αυτο , την εβδομαδα που μας ερχεται θα ξαναπαμε να μας δει ..

Η μεσαια μου την εχει δει μπαλαρινα κ μας εχει τρελανει να παει στο μπαλετο ..ωχ θεε μου παει απο το ενα δωματιο στο αλλο με πιρουετες ..την λιμνη των κυκνων ζω καθημερινα ..

Το μικρο βεβαια αν εξαιρεσουμε την αδιαθεσια που εχει αυτες τις ημερες εχει εξελιχθει σε ζιζανιο υψηλου επιπεδου ..Μπορω να πω οτι ειναι οσο ζωηρη ειναι οι αλλες δυο μαζι ..οποτε τα απογευματα καταλαβαινετε τι γινεται στο στρουμφοσπιτο μας ...Προχτες για ενα δευτερολεπτο γυρισα το κεφαλι μου απο την αλλη μερια κ την βλεπω τσουπ πανω στο τραπεζι του σαλονιου να προσπαθει ν'ανεβει απο εκει στον παγκο της κουζινας ..ωχ θεουλη μου ..

Τα επαγγελματικα μου ειναι δυστηχως στασιμα ..εφαγα μια φολα ανευ προηγουμενου ομως μου εβαλε λιγο μυαλο για τα τεκτενομενα στον εργασιακο χωρο πλεον ..Ειχα στειλει βιογραφικο σ'ενα τουριστικο γραφειο κ η με πηρε τηλ μια μανταμιτσα να με ρωτησει καποια πραγματα για να δει λεει αν θα προχωρησουμε σε συνεντευξη η οχι ..Αρχιζει λοιπον να με ρωταει τα παντα - ημουν σιγουρη οτι μεχρι κ το νουμερο παπουτσιου θα ρωταγε ..- εντυπωσιαζεται απο την προυπηρεσια μου , μεχρι που με ρωταει ποσα παιδακια εχω ..Εκει εφαγα την φολα του αιωνα ..Μου ειπε οτι δεν μπορουμε να συνεργαστουμε γιατι εχω τρια παιδια κ να μην το παρω ρατσιστικα ..Την τα ειπα ομως κ γω δεν αντεξα , κοσμια βεβαια αλλα της την ειπα ..Ομως περα απο την τσαντιλα μου , αυτη ειναι δυστηχως η κατασταση ..οι μαναδες κ ιδιαιτερα οι τριτεκνες αντιμετωπιζονται τουλαχιστον σαν να εχουν καποια κολλητικη μεταδοτικη κτλ ασθενια κ αποκλειονται απο τα παντα ..Παρολα αυτα συνεχιζω να ψαχνω ..δεν θα χασω το κουραγιο μου ακομα ..

Οι υπολοιπες που εισαστε καλεεε ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευακι μου γεια σου...

οπως τα λες με τις δουλειες...

κ εγω δεν εκανα τπτ τελικ με τη δουλεια...

ακομα περιμενω να με παρουν τηλ κ περασαν 10 μερες σχεδον...

μιξες παλι,ε??

κ εμεις απο χτες εχουμε πολυ φτερνισμα κ βηχαλακι...

οχι που θα με αφηνε παραπονεμενη το 3ημερο...

ευτυχως που δεν κανονισα να παω πουθενα να μου βγει ξυνο.

την ξερω την μοιρα μου......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...