Μετάβαση σε περιεχόμενο

(Προσπαθώ να μην) καταρρέω Νο 2


Recommended Posts

καλυψουλα μου καλη , εχω λαλησει ηδη !!.. :lol: Απλα δεν το εχω παρει χαμπαρι ..τουλαχιστον ετσι μου λεει ο Νικος κ με πειραζει .. :lol: Σιγουρα δεν ειναι λυση το να μεινω σπιτι το ξερω ..Ομως ειλικρινα αυτο συμβαινει μονο τον τελευταιο καιρο κ δεν καταλαβαινω το γιατι ..Δεν ειναι οτι την αφηνουμε πισω δεν την παιρνουμε μαζι μας κ λυσσαει γι'αυτο ..Μαζι μας ειναι καλα παιρναει αλλωστε οταν βγαινει εξω λαλιστατη ειναι κ μαλιστα κανει κ δημοσιες σχεσεις με ολα τα γυρω μωρα κ νηπια ..Τι στο καλο παθαινει ..Ισως ειναι μεταβατικη φαση οπως ελεγε κ η κ147 γι'άυτο νιωθει ετσι ..τι να πω ..

Παντως σημερις κανει συνεχως αλματα κ αφηνει χερια κ κανει κ μικροβηματακια ..Αντε να δουμε ..Ο παιδιατρος παντως μας ειπε οτι στο θεμα περπατημα ειναι ετοιμη ..απλως ειναι ερασιτεχνης ακομα .. :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 904
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Γειά σας μανουλίτσες...

έχω μέρες να γράψω αλλά διαβάζω τα νέα σας...

Vagman πως περάσατε στη νονά σου? Με τη δουλειά τί έγινε? Πως αντέδρασαν ο Σπύρος και η Μαριάννα?

Καλυψώ μου και η Μαρία μου γύρω στις 11 κοιμάται κάθε βράδυ κι αυτό με πολύ μίρλα και κλωτσίδια! Και ξυπνάει και 2-3 φορές για να την πάρουμε στο κρεβάτι μας αλλιώς δεν υπάρχει περίπτωση να μας αφήσει ήσυχους...που και πάλι δηλαδή δεν κοιμόμαστε γιατί στριφογυρνάει σαν τη σβούρα και μας έχει σακατέψει στις κλωτσιές.

Αγγελική υπομονή...θα του αναπληρώσεις τις αγκαλιές όταν ξεμπερδέψεις με τα διαβάσματα, είναι μικρούλης και δεν καταλαβαίνει πόσο σημαντικό είναι αυτό που κάνει η μαμά...καλή επιτυχία με την πτυχιακή σου.

Εύα μου το μπουλουκάκι σου είναι πολύ ισχυρή προσωπικότητα! Και τί δεν σκαρφίζονται για να μας τραβάνε την προσοχή!

Εμείς δώσαμε αίμα σήμερα για τις εξετάσεις που κάνουν όλα στον πρώτο χρόνο, την κατατρύπησαν την Μαρουλίτσα μου, φλέβα δεν έβρισκε και στο τέλος πήρε 2 σταγόνες και πληρώσαμε 130 ευρώ (έκανε και ο άντρας μου για το στίγμα, η γενική αίματος είχε 80 ευρώ! Μας έπιασε λίγο τον κ@#$!) Πήγαμε σε άλλο εργαστήριο γιατί δεν είναι σίγουρο ότι αυτή θα καταφέρει να βγάλει αποτελέσματα, ξεμπερδέψαμε σε ένα τέταρτο, ο αιματοκρίτης ανέβηκε στο 37 από 32 που ήταν το καλοκαίρι. Τα λευκά ήταν λίγο ανεβασμένα (12000) αλλά η μικροβιολόγος μας είπε ότι στα μωρά ισχύουν άλλες τιμές ούτως ή άλλως. Για σίδηρο και φεριτίνη θα μάθουμε το απόγευμα.

Αυτά τα νέα μας κοριτσάκια μου

Φιλάκια σε όλες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

νασια πολυ ωραιο το avatar σου,ειχα κατι σεντονακια με τα κοριτσακια αυτα οταν ημουν μικρη!!!!

πρεπει λες να κανουμε κ εμεις αυτες τις εξετασεις?η μικρη ειναι 15 μηνων κ η παιδιατρος δε μας εχει πει κατι αλλα το εχω ακουσει απο πολλες μανουλες οτι πρεπει.το μονο που σκεφτομαι ειναι η ταλαιπωρια της μικρης μου.

ευχομαι να εχετε τα καλυτερα αποτελεσματα.

κουραγιο με τον βραδινο υπνο.

εγω ευτυχως δεν την εχω μαθει να κοιμαται στο κρεβατι μας οποτε ουτε να το βλεπει δε θελει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μπαινω να σας πω στα γρηγορα γιατι πηρε φωτια ο απαυτος μου σημερα!!!

λοιπον στη δουλεια, στην εκπαιδευση καλυτερα, περασα τελεια!

μπορει να μιλησα και με 50 ατομα σημερα!!! σαν πρωην φυλακισμενος που βλεπει παλιους γνωστους.

στη δικια μου ομαδα ειμαστε 37 ατομα, βαλε αλλα τοσα και στην αλλη... χαμος!

στην αρχη, πρωι πρωι, που μας ελεγε ενας αστυνομος για ποινικη δικονομια μ'επιασε και μια γλτυκια υπνιλια.... σχολειο μου θυμησε!

αλλα οταν γυρισα σπιτι........

τα μωρα το πρωι δεν ειχαν κοιμηθει καθολου. η μαριαννα ηθελε αλλα ο σπυρος ουρλιαζε σαν μανιακος και την ταραξε...

ευτυχως φαγανε κανονικα τα γευματα...

για μεσημερι κοιμηθηκε η μικρη μιση ωρα γιατι πονανε πολυ τα δονια της. τσιριζει στο ξαφνικο η κακομοιρα... λες και δε μας εφταναν ολα τα αλλα...

ο σπυρος παλι υπνο γιοκ!

ετσι πηρε τη μικρη ο αντρας σουπερ μαρκετ και εβαλα εγω τοΣπυρο για υπνο. μετα απο 10΄ τσιριδας ξεραθηκε για 50΄ μεχρι που ηρθε η μικρη πισω και γελουσε τσιριζε κλπ...

το απογευμα να κρεμονται ολο απο τα μπατζακια μου και να γκρινιαζουν και εγω εκανα δικο τους φαγητο για 2 μερες, γεμιστα για μας και επιδη ηταν πολυς ο κιμας εκανα και για μακαρονια να τον βαλω καταψυξη να εχουμε...

και φυσικα γκρινια γκρινια γκρινια.....

Αναστασια κουραγιο βρε! η ουρα εμεινε!!!

Ευα τι ναπω... δε θα το αντεχα με τιποτα!!!!

κ147 και η μικρη με τους τραπεζιτες χαλια. χθες και αποψε dolal τη δωσαμε. ευτυχως αρχισε να το παιρνει απο το στομα. παλιοτερα μονο υποθετα μπορουσα να τη βαζω... αλλα ημουν σιγουρη οτι δε θα παει το μισο εξω και δεν ειχαμε ελληνορωμαϊκη παλη!

να περνατε καλα και ευχομαι να οργανωθω να εχω περισσοτερο χρονο να περναμε και μαζι....

φιλακια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια χαρα κ απο εμενα !

Μπραβο βρε Ευη περασες καλα στην δουλεια ..Σιγα σιγα θα βρεις το ρυθμο σου κ εκει κ στο σπιτι ..

Κοριτσια κ μεις πρεπει να κανουμε εξετασεις αιματος κ ουρων στην μικρη ..Σε λιγες ημερες χρονιαζει κ κατα τις αρχες του Φλεβαρη θα παμε κ μεις ..Τωρα το τι θα γινει το ξερω ομως πρεπει οποτε κανω την καρδια μου πετρα ..Απο την αλλη πρεπει κ οι μεγαλες να κανουν γιατι εχουν να κανουν κ αυτες απο ενος ετους ..Ο παιδιατρος μας συστηνει κατι τετοιο σε παιδια ανω των 2 ετων να το κανουν καθε 2 περιπου χρονια για να βλεπει τα πως κ τι ..Εδω ειναι το ζορι αγαπητες μου φιλεναδες ...Καλα την Αριαδνη θα την παλεψουμε ..Τις γαιδουριτσες ποιος θα τις κανει καλα ?! Το σκεφτομαι κ φρικαρω κ μονο στο ενδεχομενο να ειμαι μονη ..

Ουτε χτες ειχαμε καλο βραδυ ..Βλεπω οτι θα βγαλει μεσα σε λιγοτερο απο εβδομαδα 3 δοντια καπακι ..ειναι ανησυχη απο χτες - βαλτε κ το εμβολιο στη σουμα για την ανησυχια ..- ελπιζω σημερα να πανε λιγο καλυτερα τα πραγματα ..Εννοειται οτι της εδωσα ντεπον ομως εξακολουθουσε το γκιρ γκιρ γκιρ ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαλο κ απο μας...

βαγκ μου ολα θα στρωσουν...αρχη ειναι ακομα κ ειναι λογικο να τους λειπει η μαμα τους κ να γκρινιαζουν..κ τα δοντια ειναι μεγαλο παιδεμα....θα δεις τι καλα που θα πανε ολα...το βασικο ειναι οτι ξεκινησες δουλεια κ θα αλλαξεις παραστασεις κ θα σου κανει τοσο καλο!!!!!!

ευα μου δυσκολα τα δοντια ρε γμτ...μεχρι να τα βγαλουν ολα θα περασουμε υπεροχα βραδια!

εμενα η αγγελικη μου κανει αλλο...ενω νυσταζει κ ειναι ετοιμη για υπνο με το γαλα,θελει να κανει κακα κ δεν μπορει να κοιμηθει..την σηκωνουμε λοιπον γτ ουρλιαζει στην κουνια,τα κανει κ μετα ξεσηκωνεται...

κ γινεται χαμος!!!!

την εχω αγκαλια,την χαιδευω,της λεω συνεχεια οτι ο μπαμπας κ η μαμα θα πανε για νανι κ η αγγελικη πρεπει κ εκεινη να κοιμηθει κ αφου πιανεται ο λαιμος μου απο το μπουρου μπουρου για να το εμπεδωσει,την βαζω για υπνο...

κ καταληγουμε να κοιμαται 12 ηωρα καθε βραδυ σχεδον...

μας εχει ξεπατωσει!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σημερα καλυτερα απο χθες. λιγο αλλα ητανπροοδος...

καλε σας ειπα οτι ειχαμε πει σε ενα ζευγαρι που μιλουσαμε στην εκκλησια, για το βιβλιο και την Κυριακη μας ειπαν οτι το 2,5χρ αγορακι τους επιτελους κοιμηθηκε μετα απο 2 χρονια;;;;; ηταν καταχαρουμενοι γιατι εχουν και μια μπουμπου 3 μηνων και ειχαν τρελαθει!

Αναστασια διαβασες το βιβλιο για το κοψιμο της πανας;;; για λεγε!

Ευα ασε με τις εξετασεις!!!! ποσες μερες ειχα παιδευτει να μαζεψω ουρα παο τη μικρη!!!! και για το αιμα... ασε.....

παω μη μου κολησει η φασολαδα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ουφ και ξανα ουφ... κουτουλαω απο τη νυστα... πινω απειρους καφεδες για να αντεξω αυτο το συνεχομενο διαβασμα-γραψιμο και ο Ιασωνας χωρις να το θελει το παιδακι μου, μου κανει ψυχολογικο πολεμο. Στο τσακ ημουνα σημερα το απογευμα να τα παρατησω ολα και να ασχολουμαι μονο μαζι του... Το ξερω ομως πως ειναι κριμα και θα το μετανιωσω. Γιατι κανει ετσι Παναγια μου? Ολο το πρωι μαζι ημασταν και το απογευμα εκανε επεισοδειο 1 ωρας εξω απο την πορτα του δωματιου... Με επιασαν κλαματα, νευρα με τον αντρα μου που δε μπορει να τον κανει καλα... Βριστηκαμε απο τα κινητα... Εγω πως τα καταφερνω δηλαδη και τον καταφερνω να ξεχνιεται οτι και να θελει... μαγικα του κανω? Απλα ασχολουμαι μαζι του και παιζουμε αληθινα, δε θρονιαζομαι μπροστα απο την τηλεορραση απλα να ελεγχω την κατασταση...

Να ζητησω μια χαρη ασχετη κοριτσια? Οποια εχει ραντεβου συντομα ή το θαρρος να κανει ενα τηλεφωνο στον παιδιατρο της, να ζητησει μια δευτερη γνωμη για ενα φαρμακο που παιρνει απο χθες ο Ιασωνας. Broncho-Vaxom λεγεται και ειναι ανοσοδιεγερτης. Το δινουν σε παιδακια ή υπερηλικες που παθαινουν πολυ συχνα λοιμωξεις του αναπνευστικου για να αναπτυξουν αντισωματα σε μικροβια που προκαλουν συνηθως τετοιες λοιμωξεις. Θελω μια δευτερη γνωμη για την αποτελεσματικοτητα του απο καποιον που το ξερει και εχει εμπειρια μιας και ειναι καινουριο σχετικα φαρμακο και απο οτι ειδα στο internet οι αποψεις των παιδατρων διιστανται... Ο Τζορμπατζακης που ειναι στο Παιδων και ολο και κατι θα ηξερε ειναι αφαντος φυσικα...

Φιλια πολλα σε ολες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κ χαρα σας !

νομιζω οτι κρυωσα ..τρομαρα μου αυτο μου ελειπε τωρα ...

Οι μεγαλες μου εσπασαν τα νευρα τωρα που γυρισαν απο τον παιδικο κ πηγαν για υπνο χωρις φρουτο κ πολλα λογια ..Το μικρο με τα δοντια τρωγεται σαν τρελο κ επιπλεον κανει νερουλα κακα ..Μα δεν την προλαβαινω λεμε ..Απο χτες που ανοιξαμε καινουργιο πακετο μεχρι κ τωρα χωρις υπερβολη πρεπει να εχει εξαντλησει το μισο σχεδον ..Βλεπω ομως τα ουλα της απο την πανω γναθο κ ειναι τουμπανο ..Το καημενο ..κ ολα τα πιτσιρικια τι τραβανε κ αυτα ..Μια να βγαλουν δοντια μια να περπατησουν μια να μιλησουν κτλ κτλ ..

Αγγελικη κανε λιγο ακομα υπομονη ..Και βεβαια σου κανει ψυχολογικο πολεμο ο Ιασωνακος ..Για βαλε λιγο τον εαυτο σου στην θεση του ..Η μαμα ειναι μεσα ομως δεν μου ανοιγει ..Τι παιχνιδι ειναι αυτο ?! Σκεψου οτι εχουν μεινει ελαχιστες μερες μεχρι τις 25 του μηνα ..Παραδινεις την πτυχιακη σου την ημερα των γενεθλιων της μπουλουκας μου ..Οσο για το φαρμακο που λες εχω ραντεβου για καποια πραγματακια για τον ασφαλιστικο φορεα του καλου με τον παιδιατρο μας την παρασκευη ..Θελεις να περιμενεις μεχρι τοτε η σου φαινεται μακρινο ?

Βρε Καλυψω συγνωμη που θα το πω κ με ολο το θαρρος αλλα μηπως λεω μηπως η Αγγελικουλα σας δουλευει ? Μηπως ειναι λιγο πεισματα αυτα που κανει για να παει για υπνο ? Δεν ξερω απλα εγω θα την αφηνα να κλαψουρισει μηπως κ της φυγει λιγο η ενταση για να καταφερει να κοιμηθει ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαχα ευα μου δεν εχεις κ αδικο κ καλα κανεις κ μου λες τη γνωμη σου...βασικα σε ολο αυτο φταιω εγω γτ την λυπαμαι να την ξυπναω το πρωι εφοσον το βραδυ εχει κοιμηθει 12 ηωρα κ η κατασταση εχει γινει πια φαυλος κυκλος...χτες παλι κοιμηθηκε στις 12.30!!!!!!

πρεπει απο αυριο να την ξυπναω στις 9 το πρωι ωστε να κοιμαται 2-4 μεσημερι κ το βραδυ να πεφτει αρχικα γυρω στις 11 κ βλεπουμε σιγα σιγα.....

ακομα δεν εχω δει την κολλητη μου να μου δωσει κ το γνωστο βιβλιο μπας κ δουμε καμια ασπρη μερα!!!!

βαγκ ειδες?καθε μερα κ καλυτερα....

για το βιβλιο που λες τελικα εχει βοηθησει πολλες οικογενειες..αλλα τσαντιζομαι γτ δεν ακους πουθενα καλα λογια....

αγγελικη μου λογικη η αντιδραση του μικρου κ εχει κ καθε δικιο γτ δεν μπορει να καταλαβει τι συμβαινει...αλλα πρεπει να κανεις λιγη ακομα υπομονη!!!!για να ξεμπερδευεις ρε κοριτσακι μου!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κ απο εμενα

τι στο καλο εχουν παθει τα παιδακια μου σημερα ...μιλαμε η μια παλαβομαρα πανω στην αλλη ..ελεος τι ενεργια ειναι αυτη ..και διπλα στις μεγαλες κ το ..κολλητηρι η μπουλουκα να προσπαθει κ αυτη να κανει παρομοια πραγματα ..

Νιωθω οτι μαλλον χρειαζομαι ντεπον ..αναβραζον ..χιλιαρι ..το κεφαλι μου καζανι ειναι ..Το μεσημερι η ξεκουραση μας ηταν ολη κ ολη μια ωρα ..Η μπουλουκα ξυπνησε κ ηταν απο τις σπανιες φορες που ξυπνησε κ την Νικη η οποια το πηρε στραβα κ ειχαμε τον κακο χαμο εδω .. :roll: Η μεγαλη κλασικα απ'ολες τις φωνες κ την ιστορια χαμπαρι δεν πηρε ..Υπνος βαθυς ..Τωρα το βραδυ που τις εβαλα για υπνο ειχαν μια υπερενταση κ οι τρεις ..Τους εβαλα τις φωνες ..λαθος μου ομως δεν αντεξα ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευα, σ' ευχαριστω πολυ... φυσικα και δεν ειναι αργα μεχρι την Παρασκευη και πραγματικα πολυ θα με υποχρεωσεις αν ρωτησεις.

Δεν ειμαι καλα... πραγματικα προσπαθω να μην καταρρευσω... ο μικρος απο το πρωι και χωρις να εχει ερθει σε επαφη με κανεναν, ειναι και παλι αρρωστος με τα ιδια τα γνωστα συμπτωματα... δε μπορω να συγκεντρωθω να διαβασω και εχει παει ολη η μερα στραφι απο λευρας διαβασματος.

Ο Ιασωνας ως συνηθως ειναι μεσα στην καλη χαρα, ιδιαιτερα αφου περασαμε ολη τη μερα μαζι κι εγω κοντευω να σκασω οχι μονο γιατι ειναι αρρωστος χωρις να εχει κολλησει τιποτα απο πουθενα αλλα και γιατι υποψιαζομαι οτι μπορει να ειναι παρενεργειες και απο το φαρμακο αυτες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια χαρα κ απο εμενα ..

κοντευουν τα γενεθλια της μικρης κ δεν ξερω τι να κανω ..Μακαρι να ειμαστε καλα βεβαια μεχρι τοτε ομως το σκεφτομαι για γενεθλια ανοιχτου τυπου ..Ειναι αρκετα μικρουλα ακομα κ ισως θα ειναι λιγο δυσκολο γι'αυτην..Σιγουρα τουρτιτσα κ γιορτη θα κανουμε μαλλον οικογενειακα ομως μας βλεπω ..

Αγγελικη εχω αυριο το μεσημερι ραντεβου με τον παιδιατρο οποτε θα μιλησουμε το απογευματακι για τα πως κ τι ..

Οι υπολοιπες τι κανετε ?

Η χτεσινη μερα ηταν λιγο εφιαλτης για μενα ..Οι κορες κ οι τρεις ηταν στα φορτε τους μεχρι να κοιμηθουν επιτελους το βραδυ ημουν ετοιμη να κανω φονο..Σαν χτες πριν ενα χρονο κοντεψα να γεννησω πριν την ωρα μου για μια βλακεια ενδειξη που εδειξε το μικροβιολογικο που εκανα τις εξετασεις μου ..Στον αλλο κοσμο κοντεψαν να με στειλουν ..Εκει καταλαβα τι ειναι οι συσπασεις γιατι μεχρι τοτε χαμπαρι δεν ειχα παρει ..Εκει καταλαβα επισης πως ενας ηλιθιος γιατρος κ καλα τοπ μπορει με μια του λεξη να σε στειλει αδιαβαστο σε χρονο ρεκορ..Χριστε μου τι θυμηθηκα παλι ..τελοσπαντων ..Ας πιω λιγο καφεδακι ..ελατε κερναω !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα...

μπηκα να σας πω ενα γρηγορο γεια οσο προλαβαινω ακομα..

η αγγελικη ναι!!!!!ειναι κ παλι αρρωστη!!!!!!!!!!!!!!!!

το βραδυ ξυπνησε 399 φορες κ απο τις 5 μεχρι τις 7 απλα δεν εκλεινε το ματι...

θεωρησα οτι 1ον βγαζει δοντι,2ον ειναι αρρωστη κ 3ον βλεπει εφιαλτες...

τελικα ηταν το 2ο!!!ναι πετυχα παλι διανα...

σημερα ξεκινησαμε με φτερνισμα κ λιγο μπουκωμα...

ε απο αυριο ξερουμε πια τη γνωστη διαδικασια......

ειλικρινα θα πηδηχτω απο το παραθυρο...

κ το ειδα η γρουσουζα το ονειρο χτες...ειχα λεει μια πελωρια κοιλια κ σκεφτομουν μηπως ειμαι εγκυος...

δεν εβλεπα σκατα καλυτερα που ειναι κ λεφτα!!!!!!!

αχ παραληρω η αμοιρη!!!!!!

δε μπορω παλι τα ιδια....

δεν αντεχω!!!!!!!!!

ευα η χτεσινη μερα δεν ειναι γουρικη γενικα,ετσι?????να παει κ να μην ξαναρθει...

αγγελικη ειναι η 1η φορα που ξερω πως κολλησε η μικρη,ηταν με βηχα ο αντρας μου κ ακομα δεν ειναι τελειως καλα...προφυλαχτηκε την 1η μερα με μασκα αλλα χτες θεωρησε οτι ειναι καλυτερα-προφανως-κ δεν φορεσε καθολου.....κ παιξαμε πολυ ολοι μαζι χτες οποτε δεν ηταν δυσκολο...

αλλα γενικα τα μικρα κολλανε απο μικροβια που μπορει να φερνουμε εμεις απο εξω κ εμας να μη μας ριξουν αρρωστους....ειναι πολυ ευαισθητα...

πολυ καλο πλυσιμο χεριων θελει,οταν γυρνας σπιτι να βγαζεις ρουχα κ κατευθειαν πλυντηριο,κ γενικα να μην πολυερχονται σε επαφη τα παιδακια μας με το στομα κ τα χερια μας...

καλε γινεται αυτο???

εμεις τη μικρη την τρελαινουμε στα φιλια!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλυψω κουραγιο ..τι να πω ..εμεις ειτε αρρωστες θα ειμαστε ειτε θα βγαζουμε δοντια αλλα κ παλι μυξα θα εχουμε ..εγω πλεον με το παραμικρο ρουθουνισμα με πιανει πανικος οπως λες κ συ ..

Γενικα αυτον τον καιρο δεν ειμαι στα καλυτερα μου οποτε ενα ενδεχομενο πχ φτου κ απ'την αρχη κρυωμα κ ιδιαιτερα αν κολλησουν κ οι αλλες δυο ..ζητω που καηκαμε ...Να χτυπησω ξυλο- ..δηλαδη την κεφαλα μου..- φετος στον παιδικο απο αποψη ιωσεων ειμαστε πολυ καλυτερα ..

Αγγελικη ολα τα πιτσιρικια την πρωτη χρονια στον παιδικο τραβανε τα πανδεινα μαζι τους κ μεις ..το εχω ακουσει απο παρα πολλες μαμαδες κ το βλεπω κ γω με τις κορες μου ..

ουπς ξυπνησε η μεγαλη ..παω τα λεμε το βραδυ

ματσ μουτσ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια...

χθες δε μπηκα γιατι ημουν ψωφια...

στην εκπαιδευση ειχαμε γυμναστηκη-αυτοαμυνα και αρχισαμε τις λαβες και τις αποκρουσεις κλπ κλπ... αχρειαστα να ειναι Παναγια μου... γιατι αν με τσακωσει ποτε κανενας, σιγα μη μπορεσω να απελευθερωσω τα χερια μου κλπ κλπ..... απλα θα αρχισω να τσιριζω, θα κλωτσαω οπου βρω και τετοια... ειναι να μη βρεθεις σε τετοια θεση...

πονανε οι καρποι μου και αιμαι πιασμενη σχεδον παντου...

και ξαναεχουμε αυριο και θα κανουμε τεχνικες με χειροπεδες και γκλοπ...

θα γεμισω μελανιες ...

τα μωρα καλα... δεν κοιμουνται ομως μεχρι να γυρισω...

τους βαζω για υπνο στις 3:30. μαλλον θα χρειαστει να παμε το προγραμμα λιγο πιο αργα...

γιατι δε λεει να ξυπνανε στις 5 και στις 8 να τους βαζουμε για βραδυνο υπνο...

Αγγελικη κρατα γερα!!! η επιτυχια ειναι κοντα!!!!

Καλυψω και Ευα... αρρωστια! ποτε δε θα αρρωσταινουν τοοοσο πολυ;;; οταν ενηλικιωθουν;;; χαλια φαση. :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κ παλι...

εμεις ειμαστε σταθερες..δεν ξερω τελικα αν ειναι αρρωστη η οχι..

αλλα το γεγονος οτι 11 ηωρα ειχε ηδη κοιμηθει μαλλον δειχνει οτι ειναι ζαβλακωμενη κ προς τα εκει παμε...

τι να πω..θα το περασουμε κ αυτο....

ευα εγω λεω να τη στειλω σταθμο το σεπτεμβρη αν τελικα κατσει καμια δουλεια..κ θεωρω οτι ειναι νωρις κ θα εχουμε καθε βδομαδα κ μια ιωση.......αλλα κ ποσο να μεινω χωρις δουλεια??

βαγκ θα γινεις κορμαρα παλι...προσεξες το παλι,ε???????

καληνυχτα κοριτσια..

ποιος ξερει παλι αν θα κοιμηθουμε αποψε......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσακια μου

τι κανετε????

σας διαβασα γρηγορα γρηγορα αλλα επειδη εχω μια δοση αλτζχαιμερ δεν θυμαμαι πολλα πολλα

να σας πω περαστικα στα αρρωστουλικα μωρακια

καλη επιτυχια στην αγγελικουλα με την πτυχιακη!!!!!!

οι τραπεζητες επεισης ειναι ενα πολυυυυυυ μεγαλο θεμα....ο σπυρος μου στους τραπεζητες δεν ηρεμουσε με τιποτα!!!!!!!!!!!!!!!

αφου μια μερα,δεν θα το ξεχασω,τον ειχα αγκαλια και εκλαιγε πολυ,δαγκωνε τα ρουχα τα χερια του απο τον πονο

τοτε παει και μου κανει μια δαγκωνια στον ωμο.....πεθανα!!! ομως τον αφησα κοριτσια

καταλαβαινα απο τον τροπο που με δαγκωνε και γρυλιζε ποσο πολυ ποναγε εκεινη την στιγμη!!!!

το βιβλιο δεν το εχω διαβασει ακομη γιατι τρεχω με τον μικρο

προχθες πηγαμε στο παιδων....δεν του εκαναν ακομη γαστροσκοπηση

θελουν να εξαντλησουν ολα τα ενδεχομενα πριν του κανουν ναρκωση(με ναρκωση κανονικη γινεται τελικα)

μας εδωσαν ενα κατεβατο εξετασεις

καναμε χθες τις αιματολογικες....απαπαπα τι τραβηξα!!!!

τσισακια τωρα το πρωι καταφερα να του παρω(θα τα παω σημερα)

την τριτη πρεπει να μαζεψω και κακακια να τα παω την τεταρτη στο παιδω μαζι με ενα ειδικο τεστ,που υπαρχει μονο σε ενα φαρμακειο διπλα στο νοσοκομειο,να τα εξετασουν

εχουμε και την δευτερα οφθαλμολογικο ελεγχο(παααααλι παιδων)

παντως φιλεναδες τι να πω??? 5:30 του εδωσα το γαλα του....απο τις 6 μεχρι τις 7 που εκανε τσισα τον ταλαιπωρουσα φτιαχνοντας συνεχεια τα ποδαρακια και το σακουλακι και δεν ξυπνησε καθολου!!!!!!

ουτε κιχ δεν εκανε το πουλακι μου!!!!!

αυτα λοιπον τα νεα μας

ελπιζω το απογευμα να μπορεσω να μπω λιγακι

φιλακια στα μαμουνακια σας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερουδια κ απο εμας..

καλυψω κ γω σκεφτομαι οτι μολις βρω δουλεια η Αριαδνη θα μπει σε παιδικο-βρεφικο..Εκει που πηγαινουν οι μεγαλες ..Τι χειροτερα απ'οτι ειναι τωρα μπορει να γινει? Εμας απο τωρα σιγα σιγα εχουν ξεκινησει οι αγγελιες για τον τομεα μου ομως δεν ψαχνω μονο εκει εννοειται ..Τωρα ελπιζω να ειμαι τυχερη κ να κατσει κατι επιτελους γιατι τα εξοδα κανουν κατοσταρι κ ξεπερνανε καθε ρεκορ..

Ελπιζω να ειχατε μια καλη νυχτα ..

Αναστασια ελπιζω κ για σας να πανε ολα καλα με τις εξετασεις σας κ ο Σπυρακος να ειναι αστερι !Ετσι οπως τον περιγραφεις για τους τραπεζιτες ηταν εμενα η Σοφια σε ολα μα ολα τα δοντια που εβγαλε ...Απο 6μηνων ξεκινησε η ταλαιπωρια της χωρις να βγαζει κατι κ το ολο σκηνικο κρατησε μεχρι περιπου 13 μηνων ..Μετα τα συμπτωματα ηταν λιγο πιο ηπια αλλα ταλαιπωρηθηκε πολυ το παιδακι μου ..Σε καθε δοντι ειχαμε πυρετο , διαρροια , εμετο, μυξες , σαλια , μεχρι κ τα αυτια της πειραζοταν.. Ευτυχως η μεσαια τα εβγαζε στο τσακ μπαμ κ ουτε την παιρναμε χαμπαρι ..τα βλεπαμε μοναχα ..Ευτυχως επισης που η Αριαδνη δεν τα βγαζει με τον τροπο της Σοφιας ..Εχει σιγουρα γκρινια , μυξες κ νερουλα κακα ομως με το που βγει η μυτουλα του καινουργιου δοντιου ολα αυτα εξαφανιζονται δια μαγειας ..

Γεια σου βρε Ευη με την εκπαιδευση σου ! Οπως λες κ συ αχρειαστη να ναι !

Μωρε λογικο ειναι τα παιδια να θελουν αναπροσαρμογη του προγραμματος τους τωρα ..Δεν νομιζω να τα πειραζει μια μικρη αλλαγη στις ωρες υπνου..Αλλωστε απο δω κ μπρος σιγουρα το προγραμμα σε ολα αλλαζει καθως μεγαλωνουν κ θα κανεις απειρες αναπροσαρμογες ..Κρατα ομως τον βασικο κορμο κ ολα θα πανε καλα !

Ας πιω λιγο καφεδακι ..κ παλι καλημερες !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κ απο μας...

εγω τελικα δεν ξερω αν ειναι αρρωστη η μικρη η οχι.

σημερα εβηξε λιγο το πρωι αλλα τιποτα αλλο...για να δουμε...

το βραδυ καλα πηγε σχετικα με το προχτεσινο απλα 4-4.30 ξυπνησε κ παλι δεν ηθελε να κοιμηθει..αναγκαστικα της εδωσα γαλα στις 4.30 κ μετα ξεραθηκε μεχρι τις 10....

εμεις εκτος απο απειρα ξυπνηματα οταν βγαζουμε δοντι ευτυχως δεν κανουμε κατι αλλο.αντε κ λιγη μυξα...

αναστασια μου πωπω ταλαιπωρια ρε γτμ...παντως ειναι καλο που οι γιατροι προσπαθουνννα γλιτωσετε την γαστροσκοπηση..ελπιζω να βρειτε ακρη απο τις απειρες εξετασεις που εχετε να κανετε κ να μη χρειαστει κατι αλλο!!!!!

σας φιλω παω να κανω φρουτοκρεμα...

απο γκρινια βεβαια δεν παμε πισω..

βρε ας μην αρρωστησει κ ας με πρηζει ολη μερα!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κ χαρα σας κοριτσουδια !

λοιπον καταρχην για την Αγγελικη ..

Πηγα στον παιδιατρο σημερις οπως σου ελεγα κ η ουρα εφτανε ως τα σκαλια ..Ειχα κ ραντεβου φαντασου ..Τελοσπαντων θα σου πω τι μου ειπε ..Οτι αυτος δεν δινει τετοιου ειδους φαρμακα σε παιδια κατω των 2 ετων ..Ουτε καν το αεριους δεν δινει ..Προτιμαει το σιγκιουλερ που εχει κ η Αριαδνη σαν προστασια υποτιθεται ..Απεφυγε να μου συγκεκριμενοποιησει ομως καταστασεις ..Μου ειπε επισης οτι καθε παιδι εχει διαφορετικες αναγκες κ χωρις να το εχει μπροστα του για να δει το πως κ τι , ουτε καν το ιστορικο του δεν μπορει να ξερει αν οντως θα χρειαζοταν το συγκεκριμενο παρασκευασμα ..( ετσι μου το ανεφερε ακριβως ..) Μου ειπε οτι υπαρχουν περιπτωσεις ενα παιδι να ειναι εξαιρετικα ευαισθητο κ κατοπιν παρακολουθησης αν εξακριβωθει πριν οτι δεν εχει να κανει με αλλεργεια, να αναγκαστει ο παιδιατρος να χορηγησει κατι πιο ισχυρο απο το σιγκιουλαιρ οπως το δικο σας ..

Ξερω οτι σιγουρα δεν ειναι ιδιαιτερα κατατοπιστικα ολα αυτα ομως ειχε οντως παρα πολυ κοσμο κ ισως να μην μ0πορουσε να το συζητησουμε σε βαθος ..Μαλιστα οταν πηγα να μπω μεσα με σταματησε μια μανταμιτσα κ μου λεει ειναι η σειρα μου ..Της λεω συγνωμη αλλα εχω ραντεβου με τον γιατρο ουτως η αλλως δεν θα αργησω παραπανω απο 5 λεπτα απλως θα μου βαλει σφραγιδες κτλ .Εκανα το λαθος κ δεν εκλεισα την πορτα εντελως κ ηρθε μεσα οση ωρα μιλουσαμε , εγδυσε το μικρο της κ μας κοιταζε καλα καλα ..

Καλα τι κοσμος υπαρχει θεε μου ..Με την πρωτη ευκαιρια παντως θα εχω το νου μου για το ξανασυζητησω μαζι του ..Λυπαμαι να δεν βοηθησα ιδιαιτερα .. :roll::(

Καλυψω χαιρομαι που ειστε λιγακι καλυτερα ..

Τα λεμε αργοτερα !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν πειραζει βρε Ευακι, η καλη σου προθεση μετραει!

Το συγκεκριμενο φαρμακο παντως ειναι καταλληλο για μωρα απο 6 μηνων... και ο Ιασωνας ειναι σχεδον 20 μηνων... αν καταλαβε καλα μεσα σε αυτη τη φασαρια ο παιδιατρος για ποιο φαρμακο μιλαμε και οτι δεν ρωτουσες για τη μικρη σου χρησιμοποιωντας καποια υπεκφυγη, μαλλον με βοηθησες τελικα, απο την απαντηση καταλαβαινω οτι αν θεωρει καταλληλη την περιπτωση, το γραφει, αρα περιμενει και καποιο θετικο αποτελεσμα. Αλλιως θα απαντουσε οπως αλλοι οτι ειναι μαντζουνι, δεν ωφελει σε τιποτα, δε το γραφουν ποτε κ.τ.λ.

Κατι ειναι κι αυτο και σ' ευχαριστω πολυ που μπηκες στον κοπο!

Ο Ιασωνας βγαζει το τελευταιο δοντι!!! χθες το απογευμα μας ειπε ο παιδιατρος οτι εχει πλεον 19 δοντια και απο μερα σε μερα περιμενουμε και το ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ!!!

Επισης ο Ιασωνας εχει και ιωση ταυτοχρονα, καναμε και κατι εξετασεις αιματος και μονο την τυπικη εικονα των ανεβασμενων λευκων λογω ιωσης εδειξε.

Εγω ομως το ηξερα μια ωρα νωριτερα απο τις 6 που πηραμε την απαντηση της εξετασης γιατι απλουστατα με κολλησε και ειμαι κι εγω με 38 πυρετο και βηχα και τα λοιπα...

Οχι, οχι... δε θα καταρευσω και θα προλαβω να τελειωσω την πτυχιακη στην ωρα της και ο Ιασωνας θα γινει και παλι καλα και αυτο το ρημαδοφαρμακο μπορει και να τον ωφελησει αλλα απο οτι καταλαβα δεν προκειται να τον βλαψει. Αποφασισα μεσα σε αυτη την τρελα να μην τον ξανα-στειλω παιδικο μεχρι τις 19 Φευρουαριου (που θα εχει παρει και τη 2η απο τις 3 δοσεις), να βοηθησω κι εγω με αυτον τον τροπο αν υπαρχει εστω και μια πιθανοτητα να του δυναμωσει το ανοσοποιητικο του αυτο το σκευασμα.

Ειχα κι ενα καλο νεο σημερα... με προσελαβαν για 6 μηνες σαν τομεαρχη για τη γενικη απογραφη πληθισμου και κτηριων του 2011, στη στατιστικη υπηρεσια. Απο χρηματα ειναι μαλλον αστειο το ποσο, ασφαλιση δεν προβλεπεται αλλα εχει ελευθερο ωραριο και δεν χρειαζεται να ειμαι χωμενη σε ενα γραφειο. Καποιες επιβλεψεις εξω και τη γραφικη δουλεια στο σπιτι μου!

Θα βγω λιγο απο το καβουκι μου, θα κουβεντιασω ασχετα θεματα απο μωρουδιστικα και μαμαδιστικα και θα βγαζω κι ενα χαρτζιλικι (δε χαρακτηριζεται διαφορετικα με τιποτα) για 6 μηνες. Καλο δεν ειναι?

Τωρα που το θυμηθηκα... σημερα που μπηκα στο site της στατιστικης να δω αν υπαρχουν επισημα αποτελεσματα, ειδα οτι για το νομο Αττικης και για μερικους ακομα δεν εχουν συμπληρωσει τις αιτησεις που ηθελαν και παρετειναν την προθεσμια υποβολης της ηλεκτρονικης αιτησης. Αν καποια ενδιαφερεται, ας ριξει μια ματια εδω... http://www.statistics.gr/portal/page/po ... E-apograf2

Τωρα ειμαστε ασορτι με τον Ιασωνακο, βηχουμε και οι δυο σαν γαιδουρια κι εχουμε τον ιδιο πυρετο (38 και κατι) χωρις αντιπυρετικο και τον ιδιο (37 μισο) μιση ωριτσα μετα... Διαφερουμε λιγο στη μυξο-κατασταση που δεν τον φτανω με τιποτα!

Πολλα-πολλα φιλια σε ολες και τους αγωνιστικους μου χαιρετισμους και τα περαστικα φυσικα σε οσες εχουν αρρωστουλικα μωρακια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αγγελικη περαστικα..χαιρομαι που το εχεις παρει πατριωτικα το θεμα..υπομονη...

οσο για το φαρμακο....δοκιμασε το κ πες μας αν κανει τπτ γτ καλο ειναι να το εχουμε στα υποψιν μας!!!!!

ευα μου απο μετρησεις κλπ πως ειναι η μικρη???

η αγγελικη κοιμηθηκε πολυ νωρις σημερα...10.30...ανησυχω ποσες φορες θα ξυπνησει παλι αποψε...

αχ αντε να δουμε....

τα λεμε το πρωι κοπελαρες΄΄΄΄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα

ευα το σιγκιουλαιρ το πηραμε κι εμεις για ενα μηνα

πολυ καλο και μας ελεγε μηπως το πινει εφορου ζωης αλλα τελικα δεν χρειαζεται

εμεις ειμαστε καλα και μαλλον βρηκα κι εγω δουλεια

μην γελασετε....καθαριστρια βρηκα εκει που δουλευει ο αντρας μου

ααααχχχχ κριμα οι γνωσεις και η προυπηρεσια μου αααχχχχ

αλλα τι να κανω? μεχρι να βρω κατι στο ειδος μου θα παω

να μπαινει και ενα χαρτιλικι ακομη στο σπιτι

ρωταγε η γυναικα του αφεντικου του αντρα μου τι γνωσεις εχω...του τις ειπε και μπορει αργοτερα να με βαλει στο γραφειο στα τιμολογια!!!!!!!!!!!

ξερετε τι με πληγωνει ομως??? που θα καθαριζω οχι δεν με πειραζει....με στεναχωρει που θα βλεπω τις κοπελες στα γραφεια και εγω.....θα καθαριζω

αχχχ αγαπημενα μου τιμολογιακια ποτε θα σας ξαναδω???? μου ελειψε η δουλεια μου!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κ απο εμενα

Αγγελικη δεν ξερω τελικα τι ισχυει κ τι οχι με τους γιατρους ..Ισως εξαρταται κ με ποιες εταιριες συνεργαζονται οσον αφορα τα φαρμακα που δινουν ..δεν ξερω ..

Περαστικα σας κ παλι ..μπραβο κ για την δουλιτσα ..πιστεψε με κατι ειναι κ αυτο ..βγαινεις απο το σπιτι αλλαζεις παραστασεις ασε κ το χαρτζιλικι που εχεις ..Θα σου κανει πολυ καλο ..

Καλυψω ελπιζω να ειχατε καλη νυχτα ..Απο μετρησεις απ'οτι μου λεει ο παιδιατρος ειναι μια χαρα η μπουλουκα ..Κατα τα αλλα ειναι χαρουμενο μωρο , κοινωνικο κ μες την τρελη χαρα συνεχως ..Ιδιαιτερα απο τοτε που αρχισε να κοιμαται καλυτερα εχει γινει ακομα πιο αξιολατρευτη ( ..ειμαι κουκουβαγια μανα , ξερω ..)

Μπεμπουλης μπραβο κ σε σενα για την δουλιτσα ..Κατι ειναι κ αυτο ..Ομως με τις γνωσεις που εχεις εγω νομιζω οτι ισως βρεθεις πολυ γρηγορα εντος γραφειου ετσι οπως το περιγραφεις ..

Αχ εστειλα κ γω μερικα βιογραφικα χτες γιατι εχουν αρχισει κ μπαινουν ολο κ περισσοτερες αγγελιες για τουριστικα γραφεια κ ελπιζω ειλικρινα κατι να γινει κ για την περιπτωση μου..Βεβαια κ μονο το γεγονος του οτι εχω τρια κουτσουβελα λειτουργει καπως για τυχον εργοδοτες , παρολα αυτα εχω ελπιδες ..Δεν θα εγκαταλειψω ακομα ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...