Μετάβαση σε περιεχόμενο

Το εξπρες του Βυζονυχτίου Νο 24 - Για περισσότερα ταξίδια!


Recommended Posts

Θούλη κι εγώ σε δημοτικό βρεφικό τη στέλνω, αλλά δεν έχουν την ίδια φιλοσοφία μάλλον. Μ' αρέσει όμως που κατα τα άλλα πηγαίνει παιδίατρος 1 φορα στις 2 εβδομάδες και προσαρμόζει το διαιτολόγιο των παιδιών! :twisted::twisted:

Γεια σου και σένα Παναγιώτα! :D:D

Βίκυ το εγώ λέω να το ρίξουμε στον κλήρο και οποια χάσει να πάρει και τα ρούχα της άλλης για σίδερο! :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 994
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλέ κι εγώ του χρόνου σε δημοτικό παιδικό σταθμό θα πάω τη μικρή...

Τι έχουν οι δημοτικοί;;;;;;;;;; :?:?:?:?:?:?:?

Κουράγιο μάνα Θούλη...Που να έτρωγε καθημερινά σοκολάτες και καραμελίτσες τι θα έκανες..... [smilie=angry4.gif][smilie=angry4.gif][smilie=angry4.gif] [smilie=banghead.gif] [smilie=banghead.gif] [smilie=banghead.gif] [smilie=banghead.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω πρεπει να φερω γυναικα να μου κανει μερικες δουλειες γιατι ξεκινησα φυσικοθεραπειες στο χερι μου

και μου ειπε να μην το κουναω πολυ και να μην κανω δουλειες και πολλες αγκαλιες στον σπυρο

να μην το επιβαρυνω πολλυ...ποναει ομως ακομη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω παλη του Τζεφ του εδω δωσει να δοκιμασει τα παντα...

Να πω πως πρωτος..παγωτο δεν συγκηνηθηκε να φει- η Θου μαρτυρας

Μπισκοτα ΟΚ τρωει αλλα μονο οταν δεν τον παιρνω αγκαλια να παιξουμε

Χυμο πινει αλλα προτιμαει αυτα που του φτιαχνω στον αποχυμωτη

Απο φαγητα εχει αδυναμια σε οσπρια και λαδερα

Σολοκατες..ε ΟΚ μπορει να γλυψει λιγο καμια και να πασαλειψει τον κοσμο ολο αλλα να φαει οχι και τοσο..παιζει πιο πολυ με το περυτυλιγμα..του αρεσει να τα ξετυλιγει

Του εδωσα και μια φορα να φαει Chicky's απο τα Goodys και μου το φτυσε στα μουτρα με εκφραση αηδιας..ενω πανε κοτοπουλο και ψαρι τρωει σπιτι

Οποτε...

παντως εμενα στο θεμα διατροφη γεννικα με ακουνε δεν εχω παραπονο..μονο η πεθερα εκανε μια πατατα..ο Τζεφ ετρωγε σκετο γιαουρτι απλο..το φαρμα κουκακι..ε η πεθερα- και η μανα μου δεν παει πισω- του εμαθε να τ τρωει με μπισκοτο..ετσι αν δεν ειναι με μπισκοτο..δεν το τρωει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας μπέρδεψα το ξέρω… Λοιπόν, εκεί θα παίρνουμε 20.000 ευρώ (τον χρόνο ) παραπάνω από ότι παίρνουμε εδώ, με την διαφορά ότι εδώ δουλεύουμε και οι δυο, ενώ στην αρχή εκεί, θα δουλεύει μόνο ο άντρας μου.

Θα πιάσω και εγώ δουλειά, μόλις εξοικειωθώ λίγο με το accent το αμερικάνικο.

Ο άντρας μου, μου είπε ότι αν θέλω, θα μπορώ να πιάσω αμέσως δουλειά στο Ελληνικό σχολείο, γιατί εκεί θέλουνε Έλληνες που να ξέρουν σύγχρονα Ελληνικά και σχετικά με τα παιδαγωγικά σε εκπαιδεύουν οι ίδιοι.

Την συγκεκριμένη δουλειά την έκανε και η κουνιάδα μου στον Καναδά, 4 ώρες την ημέρα και με πολύ καλά χρήματα…

Εγώ όμως επειδή είμαι κομπλεξικό άτομο, θέλω να βγω για δουλειά όταν θα δω ότι είμαι άνετη με την γλώσσα..

Βίκυ περαστικά σας!

ΜαριαΙωάννα γιατι τόσο αδιαφορία ρε συ η πεθερα?

Σισσάκι θα μας έρθετε μεθαύριο ε? Θα σου στείλω το κινητό μου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρυσάκι και γω της δίνω.

Μη με περάσεις για καμιά υστερική που στερεί στο παιδί της πράγματα.

Απλώς είμαι της φιλοσοφίας οτι μέσα στο σπίτι θέλω να τρώει υγιεινά. Γι' αυτό δεν αγοραζω τίποτα απο αυτά που δε θέλω να τρωει (σοκολάτες, κρεμες, μπισκότα, παγωτα, γαριδάκια, τσιπς, επιδόρπια συσκευασμένα)

όταν όμως βγούμε έξω σε μια επίσκεψη ας πουμε και την κεράσουν θα φάει, αν τρωνε άλλα παιδάκια θα φάει. Γενικά είμαι του μέτρου.

Στο σταθμό όμως μάλλον έχει χαθει! :twisted::twisted:

Γκουντις δεν της δίνω με την καμία! Εγώ έφαγα πρώτη φορά φαστφούντ 16 χρονών και μεγαλωσα στην Αθήνα, στο κέντρο παρακαλώ που τα είχαμε όλα! γκουντις, μακ, γουεντις κλπ κλπ

Εννοείται οτι θα έρθουμε, αφού σας το τάξαμε! Μόνο που μαζί με το κινητό σου θα ήθελα να μου στείλεις και τη Δ/νση. :oops::oops::oops:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασία Χρόνια Πολλά για την Άννυ σου να την χαίρεσαι....

αυτός ο καιρός θα μας τρελάνει!!!! πήγαμε ΣΜ με την κοπέλα μου και ευτυχώς πήρα το καρότσι, αν και στην αρχή ήμουν διστακτική!- και στον γυρισμό (υποχρεωθήκαμε να γυρίσουμε νωρίτερα!) άρχισε να χιονίζει τόσο πολύ, που εγώ έγινα μούσκεμα από πάνω μέχρι κάτω!!! δεν είχα την κουκούλα μαζί μου και ούτε ομπρέλα, ευτυχώς η Ρέα είχε το παντελόνι χιονιού, την έβαλα στο καρότσι, έβαλα και το πλαστικό......όμως αλλού έσπρωχνα το καρότσι αλλού πήγαινε!!! :roll::roll::roll::roll::lol::lol: , μέχρι να ανέβω την ανηφόρα.....!!!!...τώρα βγήκε ήλιος!!!! :o:?

Γωγώ να την αφήνεις να κατεβαίνει τις σκάλες, πρέπει να μάθει, στην αρχή δείξε της να κατεβαίνει με την όπισθεν!, στην αρχή θα είσαι και εσύ κοντά για να μην πέσει, όμως πρέπει να μάθει και μην της μεταδίδεις την ανασφάλειά σου και την φοβία σου γιατί έτσι ποτέ δεν θα μάθει να κατεβαίνει και ανεβαίνει τις σκάλες!!!....μην φοβάσαι τα παιδιά μπορούν να αυτοπροστατευθούν!...στα λέω αυτά από προσωπική πείρα!!!!

όταν η κοπέλα μου ήταν 8 μηνών ανέβηκε την σκάλα μόνη της, δεν την είδα και έπαθα πλάκα, εκείνη το είδε σαν παιχνίδι :shock::? ....εγώ από δίπλα βέβαια.....!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μη με λες τετοια βικυ..τις μερες που θα χει κρεμα δε θα τον πηγαινω...

μα κανα φρουτο δε προσφερουν..φρουτα αυγο ψαρι οχι..

σισσιω οταν το πρωτο εγραψα με ειπαν οτι τιποτα δε μπορω να πηγαινω..τι να πω..

αυριο θα ξανα μιλησω μαζι τους....

μα αυτο που με εκπλησει ειναι οτι το παιδι κοντευει τα 2 του χρονια..κρεμες θα τρωει?????????

ξερω μερικες θα με πουν υπεροβολικη..δε με νοιαζει,...στη τελικη..

νατασουλα ξεχασα να σε ρωτησω,,εβγαλες φωτο με τα παιδακια οσυ που κοιμουνται? :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια η μικρή μου το απόγευμα τις τσακίζει τις κρέμες

Ρε γαμώτο δεν τρώει τίποτα μα τίποτα άλλο

Είναι τόσο πεισματάρα που ούτε θα δοκιμάσει

Έχω δοκιμάσει να της φτιάξω σπιτική έτριψα και μπισκότο μέσα αλλά τίποτα μουλάρωσε.

Πείτε καμιά εναλλακτική

Αγχώθηκα τώρα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ti kanete? kala?

diabasa mono tin teleftea selida..exo kati neyra !!!ME TI DOULEIA FUSIKA!!! den thelo na eektatho!!

lovie teleia i eirini!!!

martha mou se theoro upervoliki sto thema afto pou anafereis ,sto exo ksanapei alloste..alla diko sou einai to paidi opote oti theleis kaneis!!! mia k 2 fores omos den tha pathei tpt...bale ligo nero sto krasi sou.. :-p:-p:-p:-p

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μια δυο φορες???????????? :roll::roll::roll::roll:

καθε μερα...καθε μερα κρεμα..

οχι σε αυτο πισω δε κανω..

γιωτα :D

μαρια γιαουρτι?τοστ?κεικ?κουακερ?αυγο?φρουτα?

αλλιως γαιρδακια?πιτσα?μπουγατσα? :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θούλη υπερβολική ξευπερβολική δικό σου είναι το παιδί και ό,τι θέλεις θα τρώει και αφού το είχατε συζητησει εκ των προτέρων έχεις δίκιο.

Το μόνο που ίσως προβλημάτιζε εμένα θα ήταν μήπως ζηλευει το παιδί μου αν τα άλλα παιδάκι τρώνε μπροστά του. Να μην είναι δλδ όλοι μαζί και ο ψωριάρης χωρια. Καπως έτσι το σκέφτομαι.

Γι'αυτό συγχίζομαι με τους άλλους γονείς που πηγαίνουν σκατολοϊδια στα παιδιά. Δε γίνεται να τρώει ένα και τα άλλα να κοιτάνε! :roll::roll::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

""Βερολίνο, Γερμανία

H γέννηση ενός βρέφους καταγράφηκε για πρώτη φορά με «ανοιχτό» μαγνητικό τομογράφο, μια τεχνική που θα επέτρεπε στους μαιευτήρες να παρακολουθούν ζωντανά τυχόν επιπλοκές, ανακοίνωσαν γιατροί σε νοσοκομείο του Βερολίνου.

«Οι εικόνες είναι εντυπωσιακές. Δείχνουν πώς κινείται το βρέφος στον τράχηλο της μήτρας, πώς κινούνται τα οστά του και πώς το κεφάλι αλλάζει σχήμα κατά τον τοκετό» δήλωσε στο Reuters ο Δρ Κρίστιαν Μπάμπεργκ, μέλος της ερευνητικής ομάδας στο Νοσοκομείο Σαριτέ.

Το βρέφος γεννήθηκε χωρίς προβλήματα στις 20 Νοεμβρίου, είπε.

Στους συμβατικούς μαγνητικούς τομογράφους, ο ασθενής μπαίνει ξαπλωμένος μέσα σε ένα κυλινδρικό άνοιγμα, το οποίο είναι συνήθως υπερβολικά στενό για τις εγκύους.

Στην περίπτωση του Νοσοκομείου Σαριτέ χρησιμοποιήθηκε ένας ανοιχτός τομογράφος με μεγάλο παραλληλόγραμμο άνοιγμα, ο οποίος άφησε περισσότερο ελεύθερο χώρο για τη μητέρα και τους γιατρούς.

Η σάρωση σε τρεις διαστάσεις διήρκεσε μία ώρα.""

φανταστείτε να βλέπουμε από τι περνάει το απιδί μας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια μπηκα κλεφτα να σας βαλω αυτο το υπεροχο λινκ!!!!!!!!!!

ασχετο με οσα λετε αλλα εγω χαζεψα απο συγκινηση!!!

http://www.imdb.com/video/imdb/vi867173401/

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πολύ καλό!!!....το καημενάκι στην αρχή που έκλαιγε ..... Μιστάκη αυτό για σένα: τι θα κάνει η μεγάλη στο μικρούλη!!!!! :lol::lol::lol:

πολύ πλάκα τα μωράκια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αρτζι τι λες τώρα;;;;;;8 μηνών ανέβηκε μόνη της τις σκάλες;;;;;;; :o:o:o:o:o:o:o

Συγγνώμη δηλαδή τώρα η ΡΕΑ ανεβοκατεβαίνει μόνη της;;;Εννοώ χωρίς να την επιβλέπεις;;;;;; :?:?:?

Μου φαίνεται εξωφρενικό και τόοοοοοσο μακρινό για εμάς...

Εγώ τρέμω.... :roll::roll::roll::roll::roll: Δεν ξέρω εσείς, αλλά εμείς έχουμε μαρμάρινα σκαλιά και χέζομαι...... :?:?:?:?:?:?:?:?:?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αρτζι τι λες τώρα;;;;;;8 μηνών ανέβηκε μόνη της τις σκάλες;;;;;;; :o:o:o:o:o:o:o

Συγγνώμη δηλαδή τώρα η ΡΕΑ ανεβοκατεβαίνει μόνη της;;;Εννοώ χωρίς να την επιβλέπεις;;;;;; :?:?:?

Μου φαίνεται εξωφρενικό και τόοοοοοσο μακρινό για εμάς...

Εγώ τρέμω.... :roll::roll::roll::roll::roll: Δεν ξέρω εσείς, αλλά εμείς έχουμε μαρμάρινα σκαλιά και χέζομαι...... :?:?:?:?:?:?:?:?:?

εννοείται χωρίς επίβλεψη και γρήγορα.....ΜΗΝ ΑΝΗΣΥΧΕΙΣ!!!!

θα μάθει, όπως όλα τα παιδάκια, είναι μεγάλη για να μην την αφήνεις, όπως και μεγάλη είναι για την πόρτα-κάγκελο!

τα σκαλιά μας είναι ξύλινα, αλλά όταν ήταν 8 μηνών και ο Λουκάς, είχαμε πλακάκια....πρέπει να της μάθεις!!!

Ο Λουκάς είχε πέσει από την σκάλα (8 σκαλιά) θυμάμαι και μάλλον ήταν λάθος μου γιατί έκανα ιιιι και τρόμαξε και πάρτον κάτω!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...